wakacje biochemiczki :) - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2008-07-08, 19:22   #31
CzarnyElf
Zakorzenienie

Dot.: wakacje biochemiczki :)

ja zawsze biore:

filtr do ciala i do twarzy
chusteczki do demakijazu

makijaz:
podklad mineralny i blyszczyk

minimalizm bo na wyjezdzie i tak malo mazidel uzywam,skora mi sie zawsze zmienia podczas wyjazdu takze im mniej tym lepiej
Stary 2008-07-08, 20:55   #32
schaetzchen
Rozeznanie

Też się nie maluję (no chyba że to jakiś wyjazd nie-odpoczynkowy, typu wieczorem imprezy ) zabieram tylko skrobię wymieszaną z translucide - nie jestem w stanie nie przypudrować blasku filtrów

Ilona, a ten ochraniacz to rzeczywiście trzyma temperaturę? Mój jest słodki, beżowy w niebieskie misie kombinuję jeszcze żeby kupić takie sztuczne plastkiowe "kostki lodu" - widziałam gdzieś/kiedyś takie cosie z plastiku - mroziło się to i było do drinków (producent zachwalał że lepsze od lodu bo nie rozcieńcza alkoholu ). Może jak do ochraniacza dam takie kostki zmrożone to moje mazidło z wit. C przeżyje?

Biorę się za ramiona
schaetzchen jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-08, 21:39   #33
Elfia4
Moderator DOMator

Wpisy w blogu: 2

Minimalizm w stylu Czarnego Elfa nie jest dla mnie. Zawsze mam pełną kosmetyczkę na wyjazd, nawet 2-3 dniowy. I zwykle jeszcze drugą z zestawem kolorówki, bo moje wyjazdy zwykle wymagają przebywania wśród ludzi, na różnych spotkaniach, wiec bez makijażu sie nie obędzie.
Oprócz pasty i szczoteczki, potrzebuję też zelu do mycia twarzy, filtra, kremu (humektan, cetaphil lub liliputz), szamponu, żelu moze być jakiś multikosmetyk do ciała, oleju z kwasem ha (często mieszam gotowca w pojemniczku po próbce z mazideł, kremu do rąk w torebce, zestawu na pryszcze - acne derm, lysnel, davercin itp. zależnie od tego co stosuję i na ile jadę.
Demakijaż robię żelem do twarzy lub olejkiem myjącym. Niestety trzeba potem dobrze nawilżyć skórę wokół oczu.
Zapomniałabym jeszcze o perfumach (trudno się zdecydować na jedne, wiec zwykle cos na dzień, a na wieczór inne). Antyperspirantu nie potrzebuję, bo używam co jakiś czas antidralu.
Na szczęscie mam zawsze kilka próbek i miniproduktów, więc staram sie jak najwięcej kosmetyków brać w tej wersji.
Z hoteli zabieram też często żele pod prysznic, żeby do tych małych buteleczek przelać małą porcję potrzebnych zeli, szamponów, oliwki itp. przy okazji kolejnego wyjazdu
Generalnie biorę sporo kosmetyków, ale w małych porcjach.
Elfia4 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-08, 21:40   #34
IlonaP
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez schaetzchen Pokaż wiadomość
Też się nie maluję (no chyba że to jakiś wyjazd nie-odpoczynkowy, typu wieczorem imprezy ) zabieram tylko skrobię wymieszaną z translucide - nie jestem w stanie nie przypudrować blasku filtrów

Ilona, a ten ochraniacz to rzeczywiście trzyma temperaturę? Mój jest słodki, beżowy w niebieskie misie kombinuję jeszcze żeby kupić takie sztuczne plastkiowe "kostki lodu" - widziałam gdzieś/kiedyś takie cosie z plastiku - mroziło się to i było do drinków (producent zachwalał że lepsze od lodu bo nie rozcieńcza alkoholu ). Może jak do ochraniacza dam takie kostki zmrożone to moje mazidło z wit. C przeżyje?
Hm, zbytnich cudów to się raczej nie spodziewaj. Jak dorwiesz te kostki to daj znać, też na nie poluję. W duecie powinno do Berlina wystarczyć.
Stary 2008-07-08, 21:49   #35
schaetzchen
Rozeznanie

Znalazlam na allegro, ale przed wyjazdem nie zdążę kupić (tzn nie zdąży dojść przelew do sprzedawcy i paczka do mnie)

Biorę się za ramiona
Stary 2008-07-08, 22:07   #36
cassatta
Zadomowienie

Takie plastikowe kostki lodu z płynem kupisz w zwykłym sklepie np.1001 drobiazgów proponuję w sklepie sportowym lub tam gdzie można kupić lodówki samochodowe są specjalne pojemniczki które się zamraża i trzymają naprawdę długo zimno.
Stary 2008-07-08, 22:19   #37
schaetzchen
Rozeznanie

Dzięki szukałam póki co - bezzskutecznie - w zwykłych przemysłowych. Wkłady do lodówki mam, ale są za duże do tego ochraniacza.

Biorę się za ramiona
Stary 2008-07-09, 11:09   #38
maja55
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość
To zależy, jakie stężenie chcesz uzyskać - np. dla 15% trzeba wymieszać 1 ml HA z 0,15 ml witaminy C (te proporcje są najwygodniejsze, jeśli się ma łyżeczki miarowe z Mazideł );
dla 10% - 1 ml HA + 0,1 C.
Dziękuję za konkrety

Cytat:
Napisane przez IlonaP Pokaż wiadomość
a`propos samoopalacza: to Wy nie pływacie
odszczepieniec ze mnie jakiś czy co?
Pływamy tzn ja bez pływania i nurkowania bym nie wypoczęła.

Cytat:
Napisane przez IlonaP Pokaż wiadomość
Jakoś wydaje mi się że się ściera, no nie wiem.
Używam Clarinsa, który nadaje bardzo delikatny odcień opalenizny i aplikuję go co 2 dni. Nic mi się nie ściera i ogólnie jest bosko

Cytat:
Napisane przez Elfia4 Pokaż wiadomość
Na szczęscie mam zawsze kilka próbek i miniproduktów, więc staram sie jak najwięcej kosmetyków brać w tej wersji.
Z hoteli zabieram też często żele pod prysznic, żeby do tych małych buteleczek przelać małą porcję potrzebnych zeli, szamponów, oliwki itp. przy okazji kolejnego wyjazdu
Generalnie biorę sporo kosmetyków, ale w małych porcjach.
Też tak robię
Stary 2008-07-10, 21:48   #39
Adora Belle
Raczkowanie

Na tygodniowe żeglowanie w Szwecji wzięłam zaskakująco małą kosmetyczkę - jak na siebie i na wielkie torby współtowarzyszek.

- miniopakowania żelu Cleanance i miceli LRP
- małą wodę termalną
- krem pod oczy Avy z serii Ecolinea - kiepsko nawilża, na twarzy jest wręcz matujący: używałam jako antyoksydanta pod filtr (głównie po to, żeby szybko zużyć i przeznaczyć buteleczkę do lepszych celów). Gdyby nie to wzięłabym 10 ml mieszankę hydrolatu, HA i niacynamidu.
- filtry avene - mimo przewagi chmur reszta załogi wróciła mocno opalona, a ja nadal sięgam po brązer
- retinoidy i 5ml buteleczkę aromaolejku własnej produkcji - stosowane na zmianę
- podkład mineralny i mieszankę pudrową (na szczęście w małych opakowaniach)
- sporą ale płaską butlę żelu Eris dla bardzo suchej skóry - zupełnie bez sensu, jest na parafinie i nadaje się do wstrętnej wody w moim kranie, ale tam nie chciał się zmyć.
- małe opakowanie szamponu Node
- trilac - wiadomo, toalety publiczne, "obce" jedzenie

Zabrakło mi jedynie chusteczek intymnych, ale i tak ich składy podrazniłyby mnie bardziej niż niestosowanie ich po każdej wizycie w toalecie. Za to odkryłam fajne chusteczki u koleżanki - jakieś tureckie, kupione w Auchan (na opakowaniu złota rybka w muszli klozetowej ).

Niestety wróciłam z wypryskami, ale tak już reaguję na chłodny wiatr.
Adora Belle jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości