paznokcie bola i zapowietrzaja sie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie > Przedłużanie paznokci

Notka

Przedłużanie paznokci Techniki przedłużania paznokci, pytania o produkty do przedłużania paznokci, porady, paznokcie żelowe, akrylowe, kursy, szkolenia przedłużania paznokci

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2008-07-07, 19:52   #1
mala15nastka
Przyczajenie

paznokcie bola i zapowietrzaja sie

Witam! Zalogowałam się na tej stronie ponieważ półtora lubię nabywać nowe informacje na temat mody, urody, a szczególnie paznokci, gdyż dłonie są wizytówką kobiety a ja zawsze chciałam mieć długie paznokcie, tak jak moje rówieśniczki, jednak sama nie mogłam zapuścić gdyż moje lamią sie i rozdwajają. Więc miesiąc temu znajoma kuzynki zrobiła mi tipsy. Ona- maturzystka "stylistka” hobbystka zrobiła mi tipsy. Trzymały sie 5 dni, bo jeden mi sie złamał, kilka zapowietrzyło i musiałam je zdjąć. Pytałam jej czy mam przyjść i ona mi zdejmie lecz mówiła żeby je spiłować i maczać w bodajże zmywaczu acetonowym. Zrobiłam tak. Paznokcie trochę bolały przez pewien czas i były bardzo "giętkie", lekko czerwonawe. Smarowałam odzywka. Wróciły do normy. Tydzień temu poszłam drugi raz do tej dziewczyny. Ponownie zrobiła mi tipsy. Znów są na nich takie zacieki od wewnętrznej strony ale ona mówiła ze to się wykruszy. Teraz (po tygodniu) kilka pazurków już podeszło powietrzem… a to co miało się wykruszyć dalej jest i okropnie wygląda.
W wyborze osoby, która miała zrobić mi te tipsy kierowałam się też kosztami, gdyż sama jak wiadomo nie zarabiam, a kieszonkowe wydaje też na inne przyjemności, wiec chciałam zmniejszyć koszty do minimum.
Drogie Panie poradźcie proszę czy nie lepiej by było zakupić sobie sprzęt i samej robić tipsiorki- sobie, siostrze, mamie… niż wdawać kasę by za tydzień paznokcie wyglądały nieestetycznie? A jeśli tak to gdzie taki sprzęt można zakupić i mniej więcej ile będzie to kosztowało.
Serdecznie pozdrawiam i z góry dziękuję za porady.
mala15nastka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-07, 20:00   #2
chilanes
Zakorzenienie

Dot.: paznokcie bola i zapowietrzaja sie

ooo my god!
Lepiej wybierz się do stylistki paznokci, a nie do "samouka-beztalencia-bez wiedzy". A sama tym bardziej się za to nie bierz, bo moze i łatwe to się wydaje, ale wcale takowym nie jest, A to, że paznokcie były cienkie i czerwony, to nic innego, jak uszkodzenie płytki nieumiejętnym piłowaniem.
Stary 2008-07-07, 20:07   #3
mala15nastka
Przyczajenie

i co sama odżywka pomoże?
Stary 2008-07-07, 20:11   #4
PinkSlip
Różowy Jednorożec

GG do PinkSlip

Cytat:
Napisane przez mala15nastka Pokaż wiadomość
ze to się wykruszy.
Kocham te teorie które niektóre laski robiące paznokcie wymyślą. Zamiast poprostu przyznać się do błędu. Cóż.

Kochana, a skąd masz gwarancję że inwestując w sprzęt będziesz robiła pazurki bez zapowietrzeń i odprysków? To wcale nie jest takie proste, daje Ci słowo. Jeżeli chcesz mieć urocze pazurki lepiej odłożyć troszkę kasy i wybrać się do kogoś kto naprawdę się na tym zna. Tu nie ma co oszczędzać. Nie mówię tego by Cię zrazić, ale jestem pewna że każda Wizażanka powie Ci to samo.
Stary 2008-07-08, 00:25   #5
mysiak
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez PinkSlip Pokaż wiadomość
Kochana, a skąd masz gwarancję że inwestując w sprzęt będziesz robiła pazurki bez zapowietrzeń i odprysków?
No właśnie, o to chodzi
Tamta dziewczyna niby wie o co chodzi w przedłużaniu paznokci a jednak kiedy przyszło co do czego nie tylko nie umiała wykonać przedłużenia trwale, ale przy okazji naraziła Cię na niebezpieczeństwo (mogła Ci zafundować nie tylko długie paznokcie, ale i długie leczenie u dermatologa ).
Na jakiej podstawie myślisz, że Ty będziesz w stanie zrobić to lepiej, bez uprzedniego przeszkolenia? Nie chcę Cię zniechęcić do samego pomysłu spróbowania sił w tej branży, choćbyś miała nauczyć się tylko po to, żeby sobie samej fundować piękne paznokcie. Ale zakładanie, że kupisz zestaw i jakoś to będzie, nie jest rozsądne. O robieniu paznokci innym osobom, również bliskim, bez uprzedniego zdobycia odpowiednich podstaw teoretycznych i praktycznych nawet nie będę się wypowiadać

ADOPTUJ wirtualnie FRETKĘ- tak wiele za tak niewiele http://fretek.org/adopcje/showlist/37
mysiak jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-08, 00:49   #6
jagódeczka
Zadomowienie

oł jea!
jagódeczka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-08, 11:06   #7
Albertyna
Zakorzenienie

mala15nastka.
Zostaw to. Jezeli na razie nie stac Cie na tipsy, zostaw to. Lepiej miec wlasne zdrowe, choc rozdwajajace sie i króciutkie paznokcie niz zniszczone przez kolezanke.
Poczekaj do czasu, gdy bedziesz mogla pojsc do na prawed dobrej stylistki, bo skoro efekty pracy Twojej kolezanki sa takie jak opisujesz to stylistka, to ona nie jest i po prostu sie na tym nie zna....
Stary 2008-07-08, 11:19   #8
kolezankaa
BAN stały

Send a message via Skype™ to kolezankaa

lepiej wydać drożej na paznokcie u profesjonalnej osoby i być zadowolonym niż iść do takiej "stylistyki"

odkładaj pieniądze, zapłacisz drożej ale efekty będzie się utrzymywał przez 1-2 miesięcy i będziesz super zadowolona
kolezankaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-08, 16:07   #9
mala15nastka
Przyczajenie

Dziękuję za porady. Jak teraz je skutecznie zdjąc tak aby jak najmniej uszkodzic plytke? bo ostatnio tarłam i tarłam blokiem polerskim i pilnikem- tak jak mi mowiła... no i bolało a płytka byla gietka...
Stary 2008-07-08, 17:23   #10
Albertyna
Zakorzenienie

Unhappy Dot.: paznokcie bola i zapowietrzaja sie

No bo starlas-spilowalas sobie tez paznokcie. Lepiej teraz juz idz do dobrego salonu tylko na zdjcie. I nie czarujmy sie, jezeli paznokcie sa zniszczone, to beda dalej- az zrosna- ok 2-3 miesiecy Zdjecie akrylu w salonie spowoduje tylko tyle, ze nie beda bardziej uszkodzone niz sa.
Odpowiedz

Tagi
bolące paznokcie, niedoświadczona, samodzielnie, tanio

Nowe wątki na forum Przedłużanie paznokci

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości