Czerwone coś... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2008-07-16, 21:33   #1
Luke123
Przyczajenie

Czerwone coś...

Witam.
Od dłuższego czasu mam problem a mianowicie na polikach mam czerwone placyki. Nie wiem co to jest. Próbowałem to jakoś 'leczyć', ale nie pomogło. Z początku myślałem że to sucha skóra, więc na noc kremowałem te miejsca dużą warstwą kremu (Nivea, potem nawet Bambino). Nie pomogło. Udałem się do dermatologa. Głównym celem wizyty był mój trądzik, z którym nie dawałem sobie rady, ale zapytałem też o to. Ona nie powiedziała mi co to konkretnie jest. Kazała mi tylko smarować się kremem z filtrem i nie opalać się. Ale i tak to wszystko nic nie dawało. Wyczytałem na forum o maseczce Farmona Dermacos. Kupiłem zacząłem stosować. Z początku nie pomagało, ale nie poddawałem się. Później miałem wrażenie że zadziałało, albo to tylko 'ukryło się' bo się opaliłem i nie widać może tak tego. Ostatnio na jednym polika tak jakby sie to nasiliło. Po kąpieli jak skóra przeschla przyjżałem się temu i nie mam pojęcia co to jest. Zaczerwieniony placyk, może wygląda jakby się skóra łuszczyła, chociaż nie wiem jak wygląda na prawdę łuszcząca sie skóra. Nie mam pojęcia...Nie wiem co robić...Jak nie pokremuję tego niczym to te miejsca szczypią trochę i mam uczucie ściągania...
Byłbym wdzięczny jak byście mi pomogli...
Pozdrawiam.

Zamieszczam zdjęcia. Może pomogą chociaz są słabej jakości...:/

Luke123 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-16, 21:42   #2
loss_lauri
Zakorzenienie

Dot.: Czerwone coś...

wiesz, ja nie jestem dermatolożką, ale dla mnie wygląda to na atopowe zapalenie skóry - choruję na to i miałam właśnie takie zmiany na twarzy. dziwne, że twój dermatolog nie wiedział, co to jest ... może idż na konsultację do innego lekarza.
loss_lauri jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-16, 21:57   #3
Luke123
Przyczajenie

Dzięki za odpowiedź
Też się jej dziwię. W ogole to ona to oceniła z daleka. Nawet nie podeszła i nie obejżała tego z bliska.
Przeczytałem żeatopowe zapalanie skóry charakteryzuje się świądem, ale to mnie nie swędzi. Hmm...ale może nie musi..:/
Mimo wszystko dzięki..
Stary 2008-07-17, 01:00   #4
jerik1
Przyczajenie

Udaj się najlepiej do innego lekarza i zobaczymy...
Może masz na coś uczulenia? jesteś może alergikiem??
To właśnie może być na tle alergicznym, np alergia na pyłki, słońce.
jerik1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-17, 15:35   #5
Luke123
Przyczajenie

Nie wiem....chyba nbie jestem alergikiem..chociaż dwa lata temu w lato miałem pokrzywke, ale nie miałem robionych prób na co jestem uczulony.
Chyba udam sie na prawdę do innego dermatologa...
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości