Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury > Fryzury i styling

Notka

Fryzury i styling Jak zrobić interesującą fryzurę? Jakich kosmetyków i akcesoriów do stylizacji włosów użyć? Podziel się swoim doświadczeniem ze stylizacji fryzur!

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2008-07-25, 17:21   #1
oluskaaa922
Zakorzenienie

moje włosy!help!

Jaki mam kolor włosów? Jasny brąz czy ciemny blond? grzywka i boki jaśniejsze niż tył.
Co by mi pasowało, ze względu na wysokie czoło? Czy w grzywce byłoby mi ok?
Dodam, że prostuję włosy, gdyż się falują (szczególnie grzywka i boki, które również się puszą).
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg aaa.JPG (75,7 KB, 97 załadowań)
oluskaaa922 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-25, 17:28   #2
vendettka
Wtajemniczenie

Dot.: moje włosy!help!

wg.mnie to jest średni blond.
Nie widać Ci twarzy a to troszkę utrudnia,spróbuj prostą krzywkę ale nie za ciężką.

Włosomaniaczka - 15.05.2012
Listuję
vendettka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-25, 17:31   #3
czoornoo
Zakorzenienie

GG do czoornoo

na drugi raz proponuje inny tytul watku.

mysle ze to jasny braz. idz do sklepu i porownaj twoj kolor z paleta odcieni farb do wlosow i zobaczysz

czoornoo jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-25, 17:55   #4
Eyna
Zadomowienie

GG do Eyna

Ciemny blond

Natomiast w sprawie fryzury faktycznie ciężko doradzić nie widząc twarzy.
Eyna jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-25, 18:05   #5
ma-li-na
Zadomowienie

średni blond

walka o zdrowe wlosy

26 grudzien 2011 ostatnie farbowanie
13 luty 2012- rozwod z suszarka i prostownica!
ma-li-na jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-25, 18:54   #6
magalska
Zadomowienie

GG do magalska Send a message via Skype™ to magalska

zgadzam sie sredni - ciemny blond , moim zdaniem grzywka + bob, albo rowne ciecie do ramion

<3 SzCzĘśLiWa ŻoNkA <3

MÓj nowy WYMARZONY zawód: FOTOGRAFka! Oddałam temu całe serce: www.mn-foto.pl

Bruno 13.10.2013 g 21:20 3720 g szczęścia
Leon 31.03.2015 g 12:10 3920 g szczęścia
magalska jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-26, 23:36   #7
johnw57
BAN stały

to jasny naturalnie chłodny blond. Średni i ciemny blond jest o wiele wiele ciemniejszy. A jasny blond naturalny tak naprawde nie jest kolorkiem tak jasnym jak wskazuje jego nazwa. Spójrz na próbniki farb profesjonalnych, to zobaczysz, że jest to jasny blond. A i pamiętaj, że każdy kolor ma wiele tonacji dlatego np. jasny blond może wydawać się jaśniejszy lub ciemniejszy to wszystko zależy od tonacji (oczywiście mam na myśli włosy naturalne).
johnw57 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-27, 10:17   #8
Eyna
Zadomowienie

GG do Eyna

No prawdą jest, że czasem i mój ciemny brąz by się do ciemnych blondów zaliczał wg Palette

Uważam jednak, że zdjęcie zostało robione w słońcu, a oluskaaa922 napisała, że przód jest jaśniejszy, więc pozostałabym na ciemnym-średnim blondzie.
Stary 2008-07-27, 11:47   #9
zapałeczka
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez johnw57 Pokaż wiadomość
to jasny naturalnie chłodny blond. Średni i ciemny blond jest o wiele wiele ciemniejszy. A jasny blond naturalny tak naprawde nie jest kolorkiem tak jasnym jak wskazuje jego nazwa. Spójrz na próbniki farb profesjonalnych, to zobaczysz, że jest to jasny blond. A i pamiętaj, że każdy kolor ma wiele tonacji dlatego np. jasny blond może wydawać się jaśniejszy lub ciemniejszy to wszystko zależy od tonacji (oczywiście mam na myśli włosy naturalne).
Kompletnie się z Tobą nie zgadzam. To nie jest w żadnym wypadku jasny blond. Jest to ciemny blond bądź w ostateczności średni.
Akurat to, jak wygląda jasny naturalny blond, to ja wiem najlepiej, bo sama posiadam takie włosy.

I jeszcze pytanie: Jeżeli wg Ciebie ciemny i średni blond jest o wiele ciemniejszy, to w takim razie jaki kolor włosów mają szatynki i brunetki?
Stary 2008-07-27, 12:38   #10
Noc(nik)
Zadomowienie

A może założymy wątek w którym będziemy identyfikować swoje naturalne kolory włosów? Sama jestem ciekawa swojego

Noc(nik) jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-27, 12:47   #11
zapałeczka
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Noc(nik) Pokaż wiadomość
A może założymy wątek w którym będziemy identyfikować swoje naturalne kolory włosów? Sama jestem ciekawa swojego
Ja myślę, że jest to dobry pomysł
Stary 2008-07-27, 14:03   #12
oluskaaa922
Zakorzenienie

podpinajcie się pod ten wątek!)
Stary 2008-07-27, 14:08   #13
zapałeczka
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez oluskaaa922 Pokaż wiadomość
podpinajcie się pod ten wątek!)
Nie sądzę, żeby był to dobry pomysł. Nikt nie będzie wiedział o co chodzi, widząc tytuł wątku "moje włosy!help!"... Dlatego lepiej stworzyć nowy z konkretnym tytułem.
Stary 2008-07-27, 14:13   #14
oluskaaa922
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez zapałeczka Pokaż wiadomość
Nie sądzę, żeby był to dobry pomysł. Nikt nie będzie wiedział o co chodzi, widząc tytuł wątku "moje włosy!help!"... Dlatego lepiej stworzyć nowy z konkretnym tytułem.
ok.) w sumie racja;D
Stary 2008-07-27, 14:17   #15
pani-jesień
Zakorzenienie

Cytat:
Ja myślę, że jest to dobry pomysł
A ja uważam, że to średni pomysł Aparat przecież często przekłamuje kolory, nie oddaje rzeczywistości, ogromne znaczenie ma też światło, ja np. na wczorajszych zdjęciach przy zachodzącym słońcu wyszłam ruda, a włosy mam w kolorze średniego brązu

Co do pytania autorki wątku - masz włosy w odcieniu średniego/ciemnego blondu, dla mnie to taki standardowy polski kolor
Stary 2008-07-27, 18:55   #16
Eyna
Zadomowienie

GG do Eyna

Chyba tego typu wątek się jeszcze nie pojawił - a jak tak proszę o link Myślę, że to nie jest zły pomysł. Często, swój kolor włosów określamy nietrafnie, a zdjęć można zamieścić kilka, w różnym świetle.
Stary 2008-07-28, 00:53   #17
johnw57
BAN stały

Cytat:
Kompletnie się z Tobą nie zgadzam. To nie jest w żadnym wypadku jasny blond. Jest to ciemny blond bądź w ostateczności średni.
Akurat to, jak wygląda jasny naturalny blond, to ja wiem najlepiej, bo sama posiadam takie włosy.

I jeszcze pytanie: Jeżeli wg Ciebie ciemny i średni blond jest o wiele ciemniejszy, to w takim razie jaki kolor włosów mają szatynki i brunetki?
To jest jasny naturalny chłodny blond. Jeśli masz włosy jaśniejsze od tego na zdjęciu to widocznie masz bardzo jasny blond. Bo bardzo jasny blond to nie jest odcień platyny. Bardzo jasnemu blondowi brakuje do platyny jeszcze. Mnie uczył kolorystyki znany dobry fryzjer - Hirek. Więc wiem, co piszę. Rozmawiałam z nim, jak przychodziłam na skrócenie włosów. A jak wytłumaczysz fakt, że moje naturalne włosy mam ciemniejsze od tych, które są przedstawione przez autorkę wątku ( o 2 tony). Mam ciemno-średni srebrzysty blond z pasemkami platyny (dosłownie cieniutkie pasemka są białe, niesiwe a mam je od dziecka) i jak ufarbuję farbą nierozjaśniającą - bardzo jasny blond popielaty 9.1 Excellence Loreal, która jest na 6% wodzie i ładny kolor wychodzi tylko na jasnych włosach. To otrzymuję kolor z przodu opakowania. A zaznaczę, że mam włosy bardzo gęste, grube, niezniszczone.
A szatynka to jest kolor od jasnego brązu do średniego brązu. Brunetki od ciemnego brązu do czerni. Spójrz sobie na profesjonale próbniki lub rozmawiaj z fryzjerem, ale dobrym i znanym. Nie takim osiedlowym, tylko znanym i dobrym jak np. Hirek, Leszek Czajka itp.
Włosy mam ciemniejsze od tych, które przedstawiła autorka wątku a jestem naturalną blondynką. Jak opalam się, to zawsze na czerwono, jest mi ciężko się opalić. Zawsze stosuję wysoki faktor. Moja opalenizna na początku przybiera odcień kości słoniowej a po całych wakacjach jestem opalona na kolor złota. Nie jest to brąz tylko typowa złota skóra(wszyscy mi o tym mówią i ja sama, to widzę). Oczy mam koloru jasnego orzecha. Skóra nieopalona jest jasna a nawet bardo jasna z zaczerwieniami różowymi, włosy w kolorze srebrzystego blondu a opalam się na złoto! Miałam już bardzo jasne złociste blondy(nie żółte, nie rude), miałam popiele, miałam też platynę na głowie. Najlepiej było mi w platynie i złocistym kolorze. Co powiesz o takim połączeniu wiosenno-letnim! Bo nietylko jest kolorystyka lato, wiosna, jesień, zima, ja jestem połączeniem zimnego i ciepłego typu urody. Dobrze mi w pastelach, złocie, brązie, pudrowym różu, błękicie, zieleni, zieleni chłodnej i zieleni złocistej, szarościach, szarościach błękitnych, bananowym, pistacjowym, wszelich brzoskwiniowych i morelowych kolorach i to zarówno jak jestem niepalona jak i opalona natomiast w odcieniach odblaskowych, bordowym, czerwonym, fuksji i ogólnie w kolorach mocnych, czerwonych jest mi badzo źle. W czerni tylko kiedy jestem opalona jest mi dobrze, bo jest ten kontrast między jasnymi włosami a złotą skórą i czernią. A jak jestem nieopalona to bardzo mi źle w czerni.
A i ostatnia kwestia, moje włosy ciemnieją lub jaśnieją zależnie od natężenia światła (chodzi mi o moje naturalne włosy) Jak byłam u Hirka a było już ciemno (zima) to mówił mi, że mam ciemny blond srebrzysty, jak zobaczył mnie w dzień (niesłoneczny) to miałam średni blond srebrzysty, jak świeci słońce to moje włosy są koloru naprawde jasnego blondu, Hirek stwierdził, że miałam wtedy jasny a bardzo jasny blond srebrzysty wtedy są o wiele jaśniejsze niż zdjęcie autorki umieszczone w tym wątku, ale jeszcze nie tak jasne jak mam po ufarbowaniu ich na bardzo jasnym blondzie Loreala.

Edytowane przez johnw57
Czas edycji: 2008-07-28 o 01:36 Powód: posty pod postami
Stary 2008-07-28, 11:18   #18
zapałeczka
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez johnw57 Pokaż wiadomość
To jest jasny naturalny chłodny blond. Jeśli masz włosy jaśniejsze od tego na zdjęciu to widocznie masz bardzo jasny blond. Bo bardzo jasny blond to nie jest odcień platyny. Bardzo jasnemu blondowi brakuje do platyny jeszcze. Mnie uczył kolorystyki znany dobry fryzjer - Hirek. Więc wiem, co piszę. Rozmawiałam z nim, jak przychodziłam na skrócenie włosów. A jak wytłumaczysz fakt, że moje naturalne włosy mam ciemniejsze od tych, które są przedstawione przez autorkę wątku ( o 2 tony). Mam ciemno-średni srebrzysty blond z pasemkami platyny (dosłownie cieniutkie pasemka są białe, niesiwe a mam je od dziecka) i jak ufarbuję farbą nierozjaśniającą - bardzo jasny blond popielaty 9.1 Excellence Loreal, która jest na 6% wodzie i ładny kolor wychodzi tylko na jasnych włosach. To otrzymuję kolor z przodu opakowania. A zaznaczę, że mam włosy bardzo gęste, grube, niezniszczone.
A szatynka to jest kolor od jasnego brązu do średniego brązu. Brunetki od ciemnego brązu do czerni. Spójrz sobie na profesjonale próbniki lub rozmawiaj z fryzjerem, ale dobrym i znanym. Nie takim osiedlowym, tylko znanym i dobrym jak np. Hirek, Leszek Czajka itp.
Włosy mam ciemniejsze od tych, które przedstawiła autorka wątku a jestem naturalną blondynką. Jak opalam się, to zawsze na czerwono, jest mi ciężko się opalić. Zawsze stosuję wysoki faktor. Moja opalenizna na początku przybiera odcień kości słoniowej a po całych wakacjach jestem opalona na kolor złota. Nie jest to brąz tylko typowa złota skóra(wszyscy mi o tym mówią i ja sama, to widzę). Oczy mam koloru jasnego orzecha. Skóra nieopalona jest jasna a nawet bardo jasna z zaczerwieniami różowymi, włosy w kolorze srebrzystego blondu a opalam się na złoto! Miałam już bardzo jasne złociste blondy(nie żółte, nie rude), miałam popiele, miałam też platynę na głowie. Najlepiej było mi w platynie i złocistym kolorze. Co powiesz o takim połączeniu wiosenno-letnim! Bo nietylko jest kolorystyka lato, wiosna, jesień, zima, ja jestem połączeniem zimnego i ciepłego typu urody. Dobrze mi w pastelach, złocie, brązie, pudrowym różu, błękicie, zieleni, zieleni chłodnej i zieleni złocistej, szarościach, szarościach błękitnych, bananowym, pistacjowym, wszelich brzoskwiniowych i morelowych kolorach i to zarówno jak jestem niepalona jak i opalona natomiast w odcieniach odblaskowych, bordowym, czerwonym, fuksji i ogólnie w kolorach mocnych, czerwonych jest mi badzo źle. W czerni tylko kiedy jestem opalona jest mi dobrze, bo jest ten kontrast między jasnymi włosami a złotą skórą i czernią. A jak jestem nieopalona to bardzo mi źle w czerni.
A i ostatnia kwestia, moje włosy ciemnieją lub jaśnieją zależnie od natężenia światła (chodzi mi o moje naturalne włosy) Jak byłam u Hirka a było już ciemno (zima) to mówił mi, że mam ciemny blond srebrzysty, jak zobaczył mnie w dzień (niesłoneczny) to miałam średni blond srebrzysty, jak świeci słońce to moje włosy są koloru naprawde jasnego blondu, Hirek stwierdził, że miałam wtedy jasny a bardzo jasny blond srebrzysty wtedy są o wiele jaśniejsze niż zdjęcie autorki umieszczone w tym wątku, ale jeszcze nie tak jasne jak mam po ufarbowaniu ich na bardzo jasnym blondzie Loreala.
Tak?... To ja mam włosy chyba bardzo bardzo jasny blond...
Porównaj sobie te 2 jasne Twoim zdaniem blondy - autorki wątku i mój i powiedz, czy nie widzisz żadnej różnicy? Nie sądzę, żeby od jasny blond od bardzo jasnego różnił się tak bardzo.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg nbraz 100wlosy.jpg (17,6 KB, 23 załadowań)
Stary 2008-07-28, 11:24   #19
Eyna
Zadomowienie

GG do Eyna

To kolor określa się w zależności od światła? W mroku wszyscy mają czarne Moim zdaniem kolor powinno się określić jeden, w stosunku do tego jak włosy wyglądają w cieniu i słońcu. Zdjęcie umieszczone w wątku to nie jest jasny ani bardzo jasny blond - znam dziewczyny, które mają naturalnie włosy prawie białe, jaki to będzie? Super-hiper bardzo jasny blond?
Stary 2008-07-28, 11:49   #20
zapałeczka
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Eyna Pokaż wiadomość
To kolor określa się w zależności od światła? W mroku wszyscy mają czarne Moim zdaniem kolor powinno się określić jeden, w stosunku do tego jak włosy wyglądają w cieniu i słońcu. Zdjęcie umieszczone w wątku to nie jest jasny ani bardzo jasny blond - znam dziewczyny, które mają naturalnie włosy prawie białe, jaki to będzie? Super-hiper bardzo jasny blond?
Zgadzam się.
Stary 2008-07-28, 12:11   #21
oluskaaa922
Zakorzenienie

moze dodam jeszcze jakies foto jak sie da zeby ocena koloru byla dokladniejsza?

Fotki robione w różnym oświetleniu.
1 foto w pełnym słońcu
2 foto w domu.
3. Normalnym (?) świetle?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg aaa.JPG (62,7 KB, 20 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg aaa1.JPG (31,0 KB, 22 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg aaa2.JPG (59,5 KB, 25 załadowań)
Stary 2008-07-28, 12:42   #22
baku_s
Raczkowanie

GG do baku_s

Blond. Napewno nie brąz ;D Ładne masz włoski. Chętnie bym zobaczyła Cię bez prostowania włosów ;]
baku_s jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-28, 15:32   #23
oluskaaa922
Zakorzenienie

Ooo czyli jednak blond. Kolezanki mi powiedzialy, ze to nie blond, a mi sie zawsze wydawalo ze jestem blondynką;P Dlatego postanowilam zapytac innych.

co do moich wlosów. Daję fotkę bez prostowania. Cała ja. Naturalna.
Aaa i właśnie. Dzisiaj poszłam do fryzjera. Mam grzywkę na bok, gdyż fryzjerka odradziła prostą ze względu na moje zakola.
Wcześniej miałam bardzo cieniowane na całej długości włosy, sięgające do łopatek. Teraz mam za ramiona, równe.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg bb.JPG (15,6 KB, 16 załadowań)
Stary 2008-07-28, 20:34   #24
johnw57
BAN stały

Oluskaaa922 masz jasny blond na 100% zresztą ładny kolorek
Zapałeczka nie oburzaj się. Przcież my tylko radzimy autorce wątku. Oczywiści, że masz o wiele jaśniejszy blond od Oluski. Zapałeczka masz właśnie bardzo bardzo jasny blond.
Eyna, jeśli wyjdziesz na słońce to kolor bardzo jaśnieje przynajmniej mi. Jak jest ciemno to naprawdę ciemnieje. Jak pisałam wyżej fryzjer naprawdę dobry określa kolor włosów na podstawie jaki widzi w dzień niesłoneczny (może być cień) i to, co widzimy na słońcu. Dlatego u mnie określił jako średnio-ciemny. Chociaż na słońcu to mam tak jasny jak Oluskaaa przedstawiła na pełnym słońcu a w zimowy wieczór bardzo ciemnieje mi. Ja nawet jak ufarbuję w na bardzo jasny blond to włosy również mi ciemnieją jak jest już wieczór/noc. Naturalne włosy prawie białe to poziom jasności super jasny lub extra jasny. A jaki ma refleks czy ciepły czy chłodny (bo prawie białe włosy też mają zimny lub ciepły połysk) to trzeba zobaczyć (może to być beżowy, perłowy, perłowo-srebrzysty,platynowy, platynowo-srebrzysty, platynowo-perłowy, platynowo-beżowy, platynowo-złocisty, platynowo-słoneczny, platynowo-słomkowy, platynowo-waniliowy, waniliwy, złocisty, słoneczny, chłodne białawe złoto itp.-ale to przecież nie muszę pisać, bo pewnie dobrze wiecie).
P.S. Żeby nie było już sporów - moja Mama na siwe włosy kładła farbę Goldwella (profesjonalna) kolor jasny naturalny blond i wyszedł ten kolor jak na próbniku i taki sam jak na włosach Oluski. A siwych włosów nie trzeba rozjaśniać i kolor zawsze wychodzi tak jak powinnien (zresztą ja swoich też nie rozjaśniam a koloryzuję i wychodzi )

Edytowane przez johnw57
Czas edycji: 2008-07-28 o 20:40 Powód: Post pod postem
Stary 2008-07-28, 20:50   #25
Eyna
Zadomowienie

GG do Eyna

Dla mnie to jest jeden i ten sam kolor. Przy większym natężeniu światła nie tylko włosy stają się jaśniejsze, ale i wszystko. Tak samo włosy innych, stosunkowo to jest TEN SAM kolor.

Tak samo jakbym miała karnację śniadą w pomieszczeniu i jasną na słońcu.
Stary 2008-07-28, 21:05   #26
99GirlOoo99
Rozeznanie

blond na 100% słusznie myslałas, jestes blodynką ,koleżanki wprowadziły Cie w błąd
Stary 2008-07-28, 21:23   #27
johnw57
BAN stały

A i ostatnia kwestia, zapałeczka - masz bardzo bardzo jasny blond, ale jest on tonacji ciepłej. Tak widać na fotce. Gdybyś miała chłodny refleks a tą samą jasność twoje włosy sprawiałaby wrażenie jaśniejszych. Bo gdy masz ciemny, śreni blond, ale chłodny to włosy sprawiają wrażenie ciemniejsze niż gdybyś miała ciepły refleks. Bo ciepły refleks na włosach ciemny, średni blond sprawia, że są one wizualnie jaśniejsze. Znowu przy bardzo bardzo jasny blondach aż do ekstra ekstra jasnych włosów jest tak, że im chłodniejszy refleks włosów, tym wydają się jaśniesze a im cieplejszy refleks tym włosy wydają się ciemniejsze. Bierzemy pod uwagę jasność włosów.

Eyna, ja opalam się na złoto i na słońcu jest to bardzo jasne złoto, w pomieszczeniu jest to złoto mocniejsze, ale absolutnie nie jest brązem ani nie mam śniadej karnacji nawet w pomieszczeniu.

Edytowane przez johnw57
Czas edycji: 2008-07-28 o 21:47 Powód: Post pod postem
Stary 2008-07-28, 21:38   #28
zapałeczka
Zadomowienie

To jest tak pomieszane, że teraz i tak nic z tego nie rozumiem Zostaje przy wersji, że mam włosy koloru jasny blond i niech tak już będzie. Zwykli śmiertelnicy raczej nie będą wiedzieli, że jest jasny, bardzo jasny, bardzo bardzo jasny, super extra jasny itd itp blond
Stary 2008-07-28, 21:57   #29
johnw57
BAN stały

Może postaram jaśniej napisać. Jak ma się ciemniejsze blondy to jeśli są zimne wyglądają na ciemniejsze kolory (nie widzimy koloru złotego na ciemniejszym blondzie a zimny wygląda na ciemniejszy). Jak jest złocisty kolorek na ciemniejszym blondzie wydaje się jaśniejszy. A na bardzo jasnych blondach im chłodniejszy tym wygląda na jaśniejszy a im cieplejszy tym wydaje się ciemniejszy. Przykład - osoba ma jasny blond lub średni blond płucze sobie włosy w płukance niebieskiej (wychładza) to będzie sprawiać wrażenie, że ma kolor ciemniejszy a tak nie jest tylko zmienił się refleks na chłodny. Efekt wizualny(chyba, że ktoś przedobrzy i będzie mieć ciemny fiolet na głowie ,ale nie o tym). Przykład 2 - osoba z bardzo bardzo jasnym złocistym blondem przepłukuje włosy w niebieskim szamponie i otrzymuje w efekcie-wizualnie jaśniejszy blond, bo jest chłodniejszy.

Zapałeczka, czy to Twój naturalny kolor ??

Edytowane przez johnw57
Czas edycji: 2008-07-28 o 21:59 Powód: Post pod postem
Stary 2008-07-28, 22:05   #30
oluskaaa922
Zakorzenienie

johnw57 a ja mam z naturalnym refleksem chlodnym czy cieplym?:P
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fryzury i styling

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości