Wróć   Forum Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Wymiana doświadczeń, porady

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2008-07-26, 13:23   #1
castellem
Raczkowanie

Pomocy! Białe, gęste, przyopminające budyń upławy

Od 3 tygodni nie myłam toalety pod nieobecność mamy. Od pewnego czasu zaczyna mnie piec gdy się załatwiam, przy wejściu do pochwy na bokach też i dziś pojawił się biały, gęsty, przypominający budyń śluz ale bez grudek Posmarowałam "te miejsca" grubą warstwą maści DETROMYCYNA, i oczywiście myję 'te miejsca' dokładnie prysznicem i mydłem po każdym skorzystaniu z toalety../ co to jest/ czy nic mi nie będzie? nie moge wybrac sie do ginekologa bo mam nogę w gipsie.. moze to poprostu bakterie z ubikacji? do tego mam 15 lat, miesiączkuję dopiero od ok 1,5 roku.. moje miesiączki są baardzo nieregularne i bardzo różne. ostatnią miałam chyba 2-3 miesiące temu. choć czuję, że niedługo powinna się pojawić (bolą mnie piersi itp)
pomocy
castellem jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-26, 13:42   #2
Gwiazdeczka1978
Zakorzenienie

Dot.: Pomocy! Białe, gęste, przyopminające budyń upławy

Jesli Cie piecze przy oddawaniu moczu(zwłaszcza prz koncu) to zapalenie cewki moczowej. Nalezy isc do lekarza. Wezwij lekarza do domu,nawet ogolnego. Moze masz w domu furaginum? Pomaga zurawina,picie duzej ilosci wody.
Gwiazdeczka1978 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-26, 14:00   #3
Indescriptible
Raczkowanie

GG do Indescriptible

Do mycia miejsc intymnych używa się żelów do higieny intymnej, a nie mydła- te pierwsze mają odpowiednie ph. A więcej mogę jedynie powiedzieć- lekarz. Jeśli nie możesz iść- zadzwoń i porozmawiaj lub jak napisała Gwiazdeczka, wizyta domowa.
Tak czy inaczej bez specjalisty się nie obejdzie
Stary 2008-07-26, 14:05   #4
izmonek
Zadomowienie

Send a message via Skype™ to izmonek

koniecznie do lekarza bo sobie narobisz probleów skoro masz tak silne upławy
Stary 2008-07-26, 14:13   #5
castellem
Raczkowanie

dziękuję.. może narazie spróbuję domowych spoobów.. może te upławy przejdą.. właśnie byłam w toalecie i znikneły.. może to chwilowe? a może to wszystko przez miesiączkę. pożyjemy, zobaczymy ale bardzo dziękuję i czekam na dalsze porady.. a na domową wizytę nie mam kasy spytam mamy co poradzi, bo jej nie ma do konca sierpnia kestem z babcią.
Stary 2008-07-26, 14:23   #6
kundzia07
Raczkowanie

zapewne masz zapalenie cewki moczowej, a do tego doszło zapalenie pochwy, lepiej załatw sobie lekarza, ale kto Ci powiedzał ze wizyta domowa jest płatna ????

Indescriptible nie zgodziła bym sie z Tobą odnośnie żelu do higieny intymnej, wiele kobietw tym ja jest uczulonych na nie, po mydle odpowiednim (mam wyprubowane jedno) nic mi nie jest, a po zelu zawsze coś... niestety używałam wielu i zawsze do mydła wracałam, zresztą nasze babki tyle lat szarym mydłem sie myły i było ok, wiec nie dziwie sie ze detergenty zawarte w żelach nas drażnią
kundzia07 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-26, 14:34   #7
castellem
Raczkowanie

a jakie mydło polecacie? a co wy na temat: DETROMYCYNY? teraz po umyciu i posmarowaniu nic nie czuję.. ale jakbym poszła się załatwić to piecze no i jak dotknę tamto miejsce a jak nic "nie robie" to jest wporzo..
Stary 2008-07-26, 14:38   #8
lexie
Super-moderator

Najpewniej masz grzybicę albo zapalenie pochwy, objawy nasilają się przed okresem i to jest normalne. Po prostu wybierz się do lekarza i nie licz, że "samo przejdzie", czy że domowe sposoby pomogą. Skoro masz znaczne upławy, pieczenie, to musisz iść do lekarza który zapisze Ci najpewniej globulki dopochwowe (wkłada się je na noc, nic strasznego, są małe) i być może jakiś środek do łykania. Kuracja nie jest niczym strasznym, więc się nie obawiaj.

I nie podmywaj się mydłem po każdym skorzystaniu z toalety, bo niewłaściwa i nadmierna higiena uszkadza naturalną ochronę przed takimi dolegliwościami, a zwykłe mydło ma złe PH. Najlepiej kup sobie do mycia lactacyd Można kupić w supermarkecie.

Nie martw się, idź do lekarza nawet jeśli objawy trochę ustąpią (po okresie zwykle tak jest, ale to nie znaczy, że się wyleczyło.)

Przenoszę na ginekologię.

A, co do tej maści, to lepiej uważaj, lepiej nie leczyć się na własną rękę, bo można pogorszyć sprawę. Antybiotyków nie stosuje się na własną rękę!
Stary 2008-07-26, 14:53   #9
castellem
Raczkowanie

rozumiem i dziękuję za pomoc.. kiedyś miałam podobne pieczenie i przeszło samo.. ale kidyś byłam też z czymś podobnym u ginekologa i własnie przepisał mi te globulki dopochwowe.. poradzę się jeszcz telefonicznie mamy.. a nie moge wezwać bylejakiego lekarza - a ginekolog nie przyjmuje wizyt domowych.. a gips zdejmą mi za 3 tygodnie!
Stary 2008-07-26, 14:56   #10
Gwiazdeczka1978
Zakorzenienie

Mydło najodpowiedniejsze bedzie pewnie szare.Popros babcie o sok z zurawiny( w ciazy mialam zapalenie cewki non stop i mi pielegniarki poleciły kupic kiedy lekarstwa i antybiotyki nie pomagały). Ale i tak sadze,ze bez lekarza sie nie obejdzie.
Gwiazdeczka1978 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-26, 20:38   #11
castellem
Raczkowanie

dziękuję kochane wizażanki za porady narazie stosuję tę maść, pomogła chyba troche.. to 1 dzień stosowania a pod koniec dnia przy zalatwianiu się nic nie piekło ;p pocieszyła mnie kolezanka ktora dzis mnie odwiedziłą - też to miała i ma czesto.. mydłem nie myć! jak już woda ;p po podmywaniu sie uzywam specjalnego, bardzo miekkiego reczniczka, delikatnego papieru, oraz wkładek - tak lepiej zadbam o highiene tego miejsca.. mowila tez o tym plynie z ziaji intima taki niebieski o naturalnym ph - sama go uzywala i nie szla do lekarza.. jest taki płyn do rozpuszczania w wodzie, smierdzacy by robić tzw. nasiadówki :p moge je wykonywac rowniez z ziół itp - teraz to będzie utrudnione bo przez skrecona kostke mam noge w gipsie ale sobie poradzę jeszcze raz bardzo za szystko dziekuje! do tego szczescie mnie wypełnia bo mama wraca tydzien wczesnieji! czyli ostatni tydzien wakacji z nią spędze! moze to mało, ale dla mnie wiele.. dzieki temu do jej powrotu zostaly 4 tygodnie czyli mama przyjedzie tydzień po zdjęciu mi gipsuu ! aaa umrę ze szczęścia !
Stary 2008-07-27, 09:06   #12
bini6
Wtajemniczenie

Mysle ze mam grzybice i tak samo co plynow do higieny itymnej nie polecam wlasnie z takiego plynu dostalam grzybicy pochwy moj lekarz mi odradzil powiedzial ze one wcale nie sa takie dobre a polecam mydlo CD jest delikatne nie podraznia skory

bini6 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-27, 14:18   #13
ewelika
Zadomowienie

mi lekarz powiedział że wszystkie grzybice i zapalenia biora sie również z czestego mycia poniewaz wypłukuje sie naturalna flore bakteryjna. a co do mycia płynem to ja nie wyobrażam sobie zeby umyc ta miejsce zwykłym mydłem ja używam wyłącznie płynu intyma ale to też zapewne zależy od organizmu. ale słyszalam tez ze dobre jest mydełko glicerynowe CD
ewelika jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-28, 10:31   #14
castellem
Raczkowanie

już jest good! upławy zniknęły, pieczenei też! pomogła inna maść - Clotrimasolum
Stary 2008-07-28, 23:00   #15
Lucka91
Wtajemniczenie

bronisz sie rekami i nogami od wizyty u ginekologa :P
nie sadze ze same z siebie zniknely, wiem ze nic sobie nie zrobisz z tego co teraz napisze - ale ja itak bym poszla do ginekologa
Stary 2008-07-29, 13:18   #16
castellem
Raczkowanie

wiem, wiem.. ale mam nogę w gipsie a moja mama wyjechała i jestem z babcią - ojca nie mam.. całe szczęście, mama wraca wcześniej więc jeśli coś by się pogarszało lub by nie przeszło to do ginekologa się przejdziemy :p teraz i tak nie pójdę z tą nogą haha
Stary 2008-07-29, 13:22   #17
karolinales
Przyczajenie

Przed okresem takie upławy to jest normalne.Pozatym, pieczenie może sie pojawic rowniez jak do pochwy dostanie sie włos np. w trakcie depilacji czy mycia.Wiem z doswiadczenia.
karolinales jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-29, 13:58   #18
castellem
Raczkowanie

oo bardzo dziękuję również myślę, że dostanę okres ponieważ od 3 dni bolą mnie piersi, jestem nerwowa, mam zmiany nastrojów zawsze przed okresem mam intenstywne upławy, czasem nawet żółte, lub bezbarwne i bezwonne ale przypominające serek :p
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości