spalona twarz! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2008-07-26, 21:59   #1
Marszia
Przyczajenie

spalona twarz!

jestem zdesperowana nie wiem co mam zrobić z swoją twarzą! dzisiaj leżałam nad wodą i zasnęłam na 2 godziny, chciałam sobie tylko leciutko opalić twarz a sobie ją spaliłam! moja twarz na poczatku była tylko mocno czerwona a później zauważyłam że skóra twarzy jest jakaś pomarszczona i mam takie bąble tak jakby była woda pod nimi! okropnie to wygląda!! smarowałam twarz żelem chłodzącym.. nie wiem co mam robić? czy któraś z Was miała podobnie? a jak mi to nie zejdzie, a jak zostaną blizny!? ;( nie chce tak wyglądać ;(
Marszia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-26, 22:12   #2
lily_of_the_valley
Zadomowienie

Dot.: spalona twarz!

No niestety twarz tez trzeba smarować filtrami. No cóż spaliłaś twarz, bąble są pooparzeniowe. Kup sobie Panthenol ( jest w różnych postaciach), smaruj twarz maścią z witaminą A, i kremy łagodzące oparzenia, a nie żel chłodzący
Stary 2008-07-26, 22:21   #3
Marszia
Przyczajenie

dzięki za rady.. a czy te bąble zejdą? czy nie bede miała po nich żadnych blizn?
Marszia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-27, 10:09   #4
Justy
Zakorzenienie

bąble należałoby pokazać lekarzowi.
Justy jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-27, 11:18   #5
loss_lauri
Zakorzenienie

to poparzenie II stopnia - jak najprędzej zgłoś się do lekarza, bo żadne kosmetyki tu nie pomogą - niczym się nie smaruj i pod żadnym pozorem nie przekłuwaj bąbli (inaczej mogłoby dojsć do zakażenia i właśnie blizn), możesz wziąć zapobiegawczo jakieś tabletki przeciwbólowe/przeciwzapalne.
loss_lauri jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-27, 11:47   #6
kasiamniam
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Marszia Pokaż wiadomość
jestem zdesperowana nie wiem co mam zrobić z swoją twarzą! dzisiaj leżałam nad wodą i zasnęłam na 2 godziny, chciałam sobie tylko leciutko opalić twarz a sobie ją spaliłam! moja twarz na poczatku była tylko mocno czerwona a później zauważyłam że skóra twarzy jest jakaś pomarszczona i mam takie bąble tak jakby była woda pod nimi! okropnie to wygląda!! smarowałam twarz żelem chłodzącym.. nie wiem co mam robić? czy któraś z Was miała podobnie? a jak mi to nie zejdzie, a jak zostaną blizny!? ;( nie chce tak wyglądać ;(
hej tydzien temu mialam podony problem tez sie zjarałam i to własnie na twarzy, tez mialam pomarszczona skóre i bąble, ktore jak smarowalam kremem piekly ale kupilam sobie takie krem PENATEN Baby panthenol-creme (na podraznienia sloneczne)gdyz mieszkam za granica a tu nie znalazlam panthenolu zwyklego i normalnie na drugi dzien czulam sie jak nowo narodzona powaznie , przez kilka dni mialam takie jakby plamy pomarszczone ale juz nic mnie nie pieklo, po kilku dniach skora mi zeszla i nadal mam gladziutka twarz jak przedtem bez zadnych blizn i nie musialam isc do zadnego lekarza ;] choc tez mialam poparzenie I stopnia pozdrawiam
kasiamniam jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-27, 11:47   #7
lily_of_the_valley
Zadomowienie

Bepanthen krem jest też na oparzenia słoneczne. Ma bardzo fajna konsystencje, przynosi ulgę.
Stary 2008-07-27, 11:51   #8
mary_alice_young
Wtajemniczenie

rozumiem Cię, miałam taką samą sytuację na początku lipca.. nie wiem jak duze są te twoje bąble? u mnie byly malutkie i same zeszły... nie było żadnych blizn ani nic takiego, tylko ze trochę czasu to trwało... zanim moja twarz zaczęła wyglądac normalnie to chyba niecałe 2 tyg minęły :/ a nie smarowałam niczym bo jak nałożyłam piankę to bolało jeszcze bardziej...
Stary 2008-07-27, 15:59   #9
Fides
Raczkowanie

Przeżyłam to samo w zeszłe lato. Podczas pierwszego dłuższego opalania przysnęło mi się na około półtorej godziny. Na szczęście twarz miałam zasłoniętą chustką, ale za to dekolt... Spieczony, czerwony, lekko pomarszczony i cały w drobnych, wypełnionych wodą bąblach. W aptece poprosiłam o cokolwiek na oparzenia słoneczne. Wybrałam Panthenol w piance. Ulgę przyniosły mi również okłady z lodu. Po niecałym tygodniu bąble zasuszyły się, skóra powróciła do naturalnego kolorytu. Co prawda ściągałam ją z dekoltu płatami, ale w tej chwili nie mam absolutnie żadnych blizn.

Jeżeli jednak objawy poparzenia słonecznego nie będą ustępować, a poczujesz się jeszcze gorzej, radzę zasięgnąć porady lekarza. Wodne bąble towarzyszą poparzeniom II stopnia, a z tym naprawdę nie ma żartów.
Fides jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-27, 17:45   #10
alanek3
Raczkowanie

Taj jak pisaly pzredmowczynie to typowe objawy poparzenia slonecznego.Smaruj je mascia z wit.A dostepna w kazdej aptece dodatkowo mozesz zapytac o cos na poparzenia sloneczne i jak najszybciej udaj sie do lekarza bo na tych krostkach moze sie to nie skonczyc! A na przyszlosc smaruj prosze twarz wysokimi filtrami
alanek3 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-30, 20:26   #11
assia1709
Raczkowanie

Hm... Tak jak napisał ktoś wyżej to pewnie poparzenie 2 stopnia. Jednak ja mam uczulenie na słońce, które ujawnia się jak słońce jest bardzo ostre i właśnie wyskakują mi takie krostki... Najlepiej niech oceni to lekarz
assia1709 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-01, 12:24   #12
Amelia_bm
Rozeznanie

Polecam wspomniany już panthenol - mi pomógł po 2-3 dniach, z tym że ja spiekłam się cała na buraka, skóra piekła ale obyło się bez bąbli.

SALSA na wymianę

-0,5/12
Amelia_bm jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości