Jak się NIE opalić? Szybka pomoc! Proszę! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2008-07-28, 09:32   #1
Seeba03
Przyczajenie

Soraya SPF 60. Pomoc!

Witam, nie ja, lecz moja dziewczyna ma problem, dziś wyjechała do Łeby nad morze, jednak nienawidzi ona opalenizny (ma uczulenie, gdyż przesadzała ze słońcem 2lata temu) i "smażenia" się na plaży, lecz na plaże chce chodzić i pływać. Stwierdziła, że na plaży będzie siedziała w ubraniach i przewiewnych rybaczkach przykrywając się kocem, oraz smarowała kremem z filtrem Soraya SPF 60 - czy coś takiego. Jak myślicie: jest to wystarczająca ochrona od promieni słonecznych i zabezpieczenie przed opaleniem skóry? Jak to ma się do pływania? Zapomniałem dodać, że jest ona brunetką i szybko łapie ją słońce, lecz che wrócić stamtąd taka jak wyjeżdżała, czyli blada
Powiedzcie jak można się przed tym zabezpieczyć? Z góry dzięki
Seeba03 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-28, 10:09   #2
loss_lauri
Zakorzenienie

Dot.: Jak się NIE opalić? Szybka pomoc! Proszę!

stabilny, odpowiednio wysoki filtr, reaplikowany co jakiś czas chroni przed promieniowaniem UV, jednak nie przed opalenizną - wszystko zależy od fototypu skóry, czyli ilości zawartego w niej barwnika (melaniny) - osoby majace jej dużo (fototyp III, IV) - ze śniadą, latwo opalajaca sie skórą, nawet posmarowane filtrem trochę się jednak opalą - oczywiście nie tak jak gdyby były bez filtra. radziłabym więc twojej dziewczynie - jak napisałeś: smarowanie sie filltrem SPF 50+ co 2-3 godz., w przepisowej ilości (ok 2-2,5 ml na twarz i szyję oraz grubą warstwą ciało), kapelusz z duużym rondem, przewiewne, ale nie prześwitujace ubrania z długimi rękawami, nogawkami oraz unikanie słońca od 11.00-16.00. co do pływania - radziłabym wybrać pózne popołudnie wieczór i po każdym wyjściu z wody reaplikować filtr.
loss_lauri jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-28, 11:36   #3
Seeba03
Przyczajenie

Tak więc nie ma szans, żeby wróciła nieopalona? Co to znaczy trochę opalą? Można jakoś konkretniej? I czy krem, który zabrała ze sobą jest odpowiedni? I czy leżenie w rybaczkach materiałowych, górze od kostiumu (ma taki z bluzką na brzuch i plecy) + bolerko z długim rękawem uchroni przed opaleniem skóry? Nie wiem dlaczego, ale za wszelką cenę nie chce się tam opalić ani trochę, proszę o dalsze rady
Stary 2008-07-28, 12:19   #4
loss_lauri
Zakorzenienie

nawet krem z spf 50+ nie daje gwarancji, że ktoś, kto jest nim posmarowany, w ogóle sie nie opali ponieważ nie zatrzymuje on 100% promieni UV, jak napisałam- wszystko zależy od fototypu danej osoby tzn, odcienia skóry koloru włosów, oczu; z tego co napisałeś, twoja dziewczyna ma dość ciemną karnację i łatwo się opala, toteż ma większe sznse na opalenie się - nawet stosujac wysokie filtry- niż np osoba z rudymi włosami i mleczną skórą. jednak, chodząc w ubraniach zakrywajacych skórę i smarując kremami z filtrem 50+ (ten który wymieniłeś jest fotostabilny, czyli odpowiedni), szansa na opalenie się jest niewielka, jednakże nikt nie zagwarantuje, czy - stosując się do tego - dana osoba opali się trochę czy w ogóle się nie opali, bo jest to kwestia indywidualna. co do tego, dlaczego twoja dziewczyna nie chce sie opalić - jasna skóra jest zdrowa i piękna - masz mądrą dziewczynę
Stary 2008-07-28, 12:45   #5
Seeba03
Przyczajenie

Tak, wiem, że mam bardzo mądrą dziewczynę
Odcień skóry ma jasny, gdyż od 2lat się nie opala, kolor oczu to zielono-piwne, a włosy taki jasny brąz (brunetka) Od czasu przesadzania ze słońcem unika go jak może - codziennie używa filtru 15, bądź 35, stara się przystawać w cieniu jak gdzieś idzie. Ogólnie unika słońca, lecz na plaży do końca nie jest to możliwe. Mam nadzieję, że jak ją zobaczę po tym wypoczynku to będzie taka jak wyjeżdżała, a nie koloru czekoladowego Trochę się uspokoiła ona jak i ja, jednak dalej ma pewne obawy

Stary 2008-07-28, 15:05   #6
Seeba03
Przyczajenie

A czy im większy filtr to tym wolniej ciało się opala? Bo dużo o tym czytałem, a dalej nie wiem ... Wydaje mi się, że tak, bo kiedy byłem na Chorwacji to brzuch wysmarowałem SPF8 a ramiona SPF20 i ramiona miałem bladsze... Jak to jest?
Stary 2008-07-28, 17:09   #7
shena
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Seeba03 Pokaż wiadomość
A czy im większy filtr to tym wolniej ciało się opala? Bo dużo o tym czytałem, a dalej nie wiem ... Wydaje mi się, że tak, bo kiedy byłem na Chorwacji to brzuch wysmarowałem SPF8 a ramiona SPF20 i ramiona miałem bladsze... Jak to jest?
Im więszky filtr to tym bardziej zabezpiecza cię przed promieniowaniem i równocześnie mniej się opalisz niż przy mniejszym faktorze.
shena jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-28, 22:55   #8
Seeba03
Przyczajenie

Dzięki za wszelkie odpowiedzi, jednak doszła ona do wniosku, iż nie będzie chodziła na plażę, a ten czas spędzi w inny sposób.
Stary 2008-07-29, 14:10   #9
loss_lauri
Zakorzenienie

może przecież chodzić na plażę, kąpać sie w morzu wieczorem.
Stary 2008-08-04, 11:22   #10
Seeba03
Przyczajenie

Już dziś wraca z wakacji, na plaży była jedynie raz
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości