Pierwsze farbowanie / farbować czy nie? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury

Notka

Włosy i fryzury Podyskutuj na temat pielęgnacji, farbowania oraz stylizacji włosów. Fryzury damskie, ślubne, na studniówkę, fryzury krok po kroku i zdjęcia fryzur.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2008-07-28, 10:54   #1
Noire07
Raczkowanie

Pierwsze farbowanie / farbować czy nie?

Od jakiegoś czasu używałam szamponów koloryzujących do 24 myć (granatowa czerń z Palette), ale ponieważ często myję włosy kolor schodził bardzo szybko (już po 2 tygodniach). Postanowiłam więc pofarbować włosy kolorem trwałym (również granatową czernią), ale trochę się boję, bo farbowanie bardzo wyniszcza włosy no i nie będę mogła wrócić do dawnego koloru. Jednakże częste koloryzowanie również je wyniszcza i jest trochę denerwujące.
Nie wiem jaką podjać decyzję.
Dodam, że mam 18 lat i do tej pory miałam bardzo silne i zdrowe włosy, ale nie podoba mi się ich wyblakły brązowy kolor - stąd moja decyzja o koloryzacji.
Noire07 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-28, 18:15   #2
black_sun
Rozeznanie

Dot.: Pierwsze farbowanie / farbować czy nie?

szampon palette do 24 myć chyba nie daje ci możliwości powrotu do naturalnego koloru.. te szampony koszmarnie się wżerają we włosy i pozbycie się go i powrót do własnych - graniczy z cudem
ja na twoim miejscu bym się tak nie bała tylko kupiła dobrej [lepszej niż palette!!!] jakości farbę [choćby brilliance z tych tańszych jest bardzo dobra] i przerzuciła się na to
black_sun jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-28, 18:39   #3
Noire07
Raczkowanie

Ale piszę właśnie, że szampony z Palette zmyły mi się dosłownie po 2 tygodniach :/ I znów mam swoje brązowe wyblakłe wlosy, któych szczerze nie cierpię. i dlatego myślałam nad trwałym kolorem bo szampony koloryzujące niestety bardzi szybko zmywają mi się z głowy - nawet Palette
Stary 2008-07-28, 18:55   #4
Eyna
Zadomowienie

GG do Eyna

Z farbą możesz mieć podobny problem. Palette należy do bardzo "wżerających" się szamponów i skoro u Ciebie kolor trzymał się 2 tygodnie, farba wytrzyma niewiele dłużej. Na Twoim miejscu wybrałabym jednak szampon łagodniejszy dla włosów niż palette, chociażby casting.
Eyna jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-28, 19:25   #5
Noire07
Raczkowanie

Czyli Waszym zdaniem poczekać jeszcze z trwałą farbą i spróbować szamponów koloryzujących innej firmy?
Bo naprawdę zależy mi żeby kolor trzymał się długo i był długo ładny i błyszczący.
Kiedy po stosowaniu Palette kolor tak szybko schodził myslałam że tylko kolor trwały jest jedynym wyjściem
Stary 2008-07-28, 19:37   #6
Eyna
Zadomowienie

GG do Eyna

Ale kolor trwały niekoniecznie jest w ogóle wyjściem. Kup może faktycznie tego castinga (L'oreal casting creme gloss) i zobacz po jakim czasie zejdzie. Przynajmniej włosów nie niszczy jak palette.
Stary 2008-07-28, 23:38   #7
Sei
Przyczajenie

ja farbuje co pół roku mniej więcej czasem co 4 miesiące włosy palett do 24 myć i jestem zadowolona. nawet moja fryzjerka mówiła. że palett wyniszcza. ale po moich włosach przynajmniej na razie. odpukać. tego tak nie widać. sama nie pamiętam jakim kolor sobie nakładam czekoladowy brąz to chyba był
szampon musisz poprawiać co jakiś czas. ale ponieważ schodzi równomiernie (u mnie akurat do końca i tak nie schodzi) to odrosty tak się nie rzucają w oczy. a farbę też będziesz musiała poprawiać często (odrosty). zwłaszcza kiedy kolor jaki wybrałaś znacznie odbiega od naturalnego.
ja polecam udać się na takie konkretne farbowanie. jeśli chcesz na dłużej zmienić kolor. do dobrego fryzjera.
polecam moją fryzjerkę (jak coś to pw) albo zakład hirka. widziałam jakie cuda czynił z moją koleżanką. a włosy wyglądały rewelacyjnie!
Stary 2008-07-29, 00:20   #8
black_sun
Rozeznanie

sei - ale zimana koloru na dłużej u fryzjera - to nie jest jednorazowy wydatek około 100 PLN - przecież po miesiącu pojawią się odrosty i co z tego, że na długości kolor będzie się trzymał, jak odrosty będą
ja sobie myślę, że jak z włosów szampon pallete tak szybko schodzi [o dziwo ] to farby też mogą trzymać się kiepsko. ale Noire07 z tego co rozumiem, to chcesz żeby kolor się "wżarł" i trzymał, a nie złaził? więc czy szampon czy farba to już jeden pies
casting to dobry wybór bo jest dość łagodny, nie śmierdzi, kolorki się trzymają ładnie i [przynajmniej u mnie] powoli spierają. ale nie ma tam chyba granatowej czerni, jest za to hebanowa czerń lub hebanowy brąz [nie jestem pewna] i kolorek prezentuje się ślicznie więc może wypróbuj czegoś takiego
black_sun jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-29, 11:16   #9
Noire07
Raczkowanie

Hmm niekoniecznie chciałam aby kolor się "wżarł" tak forever xD
Myslałam nad tym szamponem do 24 myć bo to powinno trzymać tak ok. miesiąc a z tego co czytałam o Palette to nawet dłużej może z 2 lub 3. No ale na moich włosach to się nie przyjęło, raptem 2 tyg. czerni i znów mój okropny brąz, dlatego też myślałam nad kolorem trawałym jeśli szampony tak krotko mi trzymają. Spróbuję jeszcze tego L'Oreala
Stary 2008-07-29, 12:00   #10
Eyna
Zadomowienie

GG do Eyna

Casting ma granatową czerń, hebanową czerń, ciemne brązy więc myślę, że coś wybierzesz
Stary 2008-07-29, 12:31   #11
Noire07
Raczkowanie

Ciemniejsza jest granatowa czy hebanowa czerń? ;>
Nie ukrywam, że zależy mi na jak najciemniejszym odcieniu.
Stary 2008-07-29, 16:32   #12
Ankafanka
Raczkowanie

Jeśli chcesz taki czarny czarny to hebanowa czerń bedzie odpowiednia Jest chyba najciemniejszym kolorkiem z palety odcieni Casting

— Adam Neste

Uzależniona od muzyki z Pachnidła...
Ankafanka jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Włosy i fryzury

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości