Farba Evolution of the color Alfaparf - Strona 5 - Forum Wizaz.pl

Administratorem danych osobowych jest Edipresse Polska SA z siedzibą przy ul. Wiejskiej 19 w Warszawie. Dane będą przetwarzane w celu świadczenia usług za pomocą portalu oraz w celach marketingowych zgodnie z zakresem udzielonych powyżej zgód.

Osoba podająca dane ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych osobowych oraz wyrażenie zgody na ich przetwarzanie jest dobrowolne. Dane mogą być udostępnione innym podmiotom z grupy kapitałowej Edipresse Polska SA.

Rejestracja. Proszę czekać
Nie możesz się zalogować? Przypomnij hasło
Masz już konto? Zaloguj się!
Odzyskiwanie utraconego hasła
Odzyskiwanie utraconego hasła. Proszę czekać
Nie posiadasz jeszcze konta? Zarejestruj się!
Masz już konto? Zaloguj się!

Wróć   Forum Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury

Notka

Włosy i fryzury Podyskutuj na temat pielęgnacji, farbowania oraz stylizacji włosów. Fryzury damskie, ślubne, na studniówkę, fryzury krok po kroku i zdjęcia fryzur.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2010-06-23, 21:45   #121
blizniaczki09
Raczkowanie

Dot.: Farba Evolution of the color Alfaparf

do kathy579

Właśnie mi też się wydaję że powinny być dwie ja myślałam że wystarczy jedna i się przeliczyłam, właśnie muszę kupić sobie maskę bo włosy zrobiły mi się słuche a jaką ty zalecasz ??

Edytowane przez blizniaczki09
Czas edycji: 2010-06-23 o 21:48
blizniaczki09 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-24, 11:50   #122
kathy579
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 23
GG do kathy579

do bliżniaczki09: Ostatnio kupiłam bardzo fajną maskę - dałam się zamówić pani ze sklepu fryzjerskiego i jest to bardzo dobry zakup i na bardzo długo ok 500 ml maski włoski są leciutkie miękkie i jedwabiste maska nazywa się: Maska Tonizujaca H-zone Renee Blanche (tonifying mask) przeznaczona do włosów suchych i zniszczonych, pozbawionych blasku i sił witalnych. Jest naprawdę fajna nie obciąża włosów, nie męczy zapachem. Ja jak mam czas to trzymam nawet 1 godzinę na włosach. Maska jest tak dobra że nie trzeba używac jedwabiu.
kathy579 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-25, 18:24   #123
piaseczek
Raczkowanie

Do Blizniaczki09: wyglądasz fantastycznie w tym odcieniu Z tego, co widać po fotkach, u mnie wychodził bardziej intensywnie i ostrzej, ale to pewnie kwestia tego, że kładłam go na rude...Ja mam z 10 cm dłuższe włosy i 1 tuba mi starcza, ale to chyba zasługa mamy, bo włosy mam dość gęste

Pozdrawiam serdecznie
piaseczek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-25, 22:56   #124
kathy579
Zakorzenienie

GG do kathy579

do piaseczek:

1 tuba jak najbardziej, ponieważ kładziesz tylko na odrost a na resztę włosów wystarczy przeciągnąć farbę na 10 min lub zmalaksowac, a jeśli chodzi o pierwsze farbowanie z blondu na rudy - to przy tej długości 2 tuby ponieważ kładziemy farbę na odrosty a potem od razu na włoski po całej długości.

słyszałam że 7.44 z Revlonu pięknie wychodzi pozdrawiam , miłego weekendu

Edytowane przez kathy579
Czas edycji: 2010-06-25 o 23:02
Stary 2010-06-28, 20:17   #125
kathy579
Zakorzenienie

GG do kathy579

Cześć dziewczyny, chyba zmienię kolorek włosów - w załączniku zdjęcie, czy mogłybyście określić jaki to kolor?

Ja stawiam na 8.33 z Alfy, kusi mnie ten kolorek ponieważ - rudości strasznie nierówno wychodzą na moich włoskach - zawsze bardzo ostre u nasady..końce inne

Edytowane przez kathy579
Czas edycji: 2010-06-28 o 20:22
Stary 2010-06-28, 20:24   #126
kathy579
Zakorzenienie

GG do kathy579

ten kolor też fajny...
Stary 2010-06-29, 20:07   #127
piaseczek
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez kathy579 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny, chyba zmienię kolorek włosów - w załączniku zdjęcie, czy mogłybyście określić jaki to kolor?

Ja stawiam na 8.33 z Alfy, kusi mnie ten kolorek ponieważ - rudości strasznie nierówno wychodzą na moich włoskach - zawsze bardzo ostre u nasady..końce inne
Cześć Kathy579 ten kolor Agnieszki Włodarczyk jest przepiękny! Mnie się wydaje, że to może być coś w podobie 8,32 z Alfy, który kusi mnie od dłuższego czasu. Myślę, że przefarbowanie na odcień zbliżony do tego na zdjęciu będzie bardzo trudne w warunkach domowych...
Pozdrawiam
Stary 2010-06-29, 22:24   #128
kathy579
Zakorzenienie

GG do kathy579

Ja chyba następne farbowanie zaszaleje, 2 dni temu farbowałam włosy i do końca nie jestem zadowolona - ten sam problem od lat, nie do końca równo zafarbowane włosy...i tu chyba moja przygoda z Artego dobiega końca i albo będę męczyć Alfe albo Revlon, pozdrawiam
Stary 2010-07-01, 12:15   #129
kathy579
Zakorzenienie

GG do kathy579

Cześć, ja niedawno zaszalałam na całego...ponieważ tak jak cały czas wspominam istnieje u mnie problem w nierówności koloru..mam ten problem jak pamiętam od zawsze (włosy od połowy mają trochę inny kolor bardziej złoty spłowiały odcień) postanowiłam sama w dom zrobić sobie pre-pigmentację, miałam książkę Artego i cały opis zabiegu - który jest bardzo prosty (przed koloryzacją mieszamy farbę z ciepłą wodą 1:1 a potem od razu nakładamy farbę tak jak zwykle) dodam jeszcze że w całym procesie pomagał mi facet (no cóż tylko on był pod ręką), wszystko było by dobrze gdyby nie to że jak położył mi farbę z wodą na końce włosów to dostęp do odrostów był bardzo kiepski (więc gdyby ktoś kiedyś chciał to zrobić to najpierw normalnie odrost potem pre-koloryzacja na końce włosów i farba na całość) - efekt wyszedł dość intensywny ale różnica w kolorze jeszcze trochę była, ale już nie tak wielka - co do odrostu to istna szachownica (do dziś się do chłopiny nie odzywam na drugi dzień musiałam domalować odrosty, byłam wściekła że nie poszłam z tym do fryzjera!! na ale finał nie jest zły szczególnie po 2 myciu kolor zjaśniał i się wyrównał - ale nadal jest mała różnica...moje włosach tzn końce chyba już nie chcą przyjmować miedzi...za to chętnie złoto...za miesiąc będę farbowała złotym blondem i dam znac jak wyszło...wypróbuję 8.33 z Alfy
pozdrawiam
Stary 2010-07-09, 22:33   #130
jagnieszka
Raczkowanie

witam, czy ktoś może mi doradzić gdzie w krakowie dostanę farbę alfaparf ?
jagnieszka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-05, 14:39   #131
extassy
Zakorzenienie

ja kupilam na szlaku.
konkretnie na skrzyzowaniu szlaku i dlugiej. za 26 zl

mam pytanie zakupilam odcien 1010ss i do tego ekspedientka dala mi wode 12%
chce ufarbowac tylko odrosty.
kazala dac cala tubke i 1/2 wody do tego jeszcze 3 lyzki wody z kranu.i nie przeciagac na calosc
czy ta woda nie jest za mocna?
wklejam zdjecia wlosow.
przepraszam za slaba jakosc ale sa robione laptopem.

Edytowane przez extassy
Czas edycji: 2010-08-05 o 14:40
extassy jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-06, 07:15   #132
kathy579
Zakorzenienie

GG do kathy579

Wody nigdy się nie dodaje do farb tylko farbę + utleniacz, myślę że ekspedienta nie miała w sklepie utleniacza 6% - więc dała ci 12% i poleciła żebyś rozmieszała go z wodą pół na pół właśnie po to żeby z 12% zrobić 6%, właśnie tak się robi z 12% - 6%, dodam jeszcze że wodę używamy przegotowaną i schłodzoną.

...and I will wear him
In my heart's core, ay, in my heart of heart
As i do thee...

Rudy Blog...szybka pomoc fryzjerska
Stary 2010-08-06, 07:27   #133
extassy
Zakorzenienie

mam scandic line oxydant creme 12%
http://szalonenozyczki.org/index.php...page.tpl&pop=0
tylko ze 12%.
Stary 2010-08-06, 10:09   #134
kathy579
Zakorzenienie

GG do kathy579

a powinno byc 6%, maximum 9% na odrost

...and I will wear him
As i do thee...

Stary 2010-08-06, 10:41   #135
extassy
Zakorzenienie

zrobilam farbee. dalam tubke farby 1/2 oxydantu 12% i 3 lyzki wody.
tzrymalam troche duzej bo 60 min +10 min na całosc i mam sliczny bezyk.
wlosy sa mieciutkie i blyszczace. gorco polecam farbe

Edytowane przez extassy
Czas edycji: 2010-08-10 o 09:23
extassy jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-22, 23:45   #136
kathy579
Zakorzenienie

GG do kathy579

piaseczek:

jak tam włoski, nadal ruda?

...and I will wear him
As i do thee...

Stary 2010-08-23, 08:19   #137
piaseczek
Raczkowanie

Hej TAK, wczoraj zrobiłam sobie 7,40 z Artego i jestem zachwycona. Mam nadzieję, że u mnie będzie się wypłukiwała tak jak Alfa. Dodam jeszcze, że jakiś miesiąc temu zrobiłam sobie 7,34 z Alfy, kolor najostrzejszy z tych, jakie robiłam, niby fajny, ale... problem polega na tym, że jakieś 1,5 yg. po farbowaniu przy skórze włosy zżółkły, w miarę pojawiania się odrostu to trochę blakło, ale i tak było jakoś tak dziwnie (może jestem przewrażliwiona? ale cóż, fatalnie się czułam).

A moje wrażenia z Artego - delikatniejsza od Alfy, włosy mi się wreszcie wyrównały, bo mieszanki było więcej niż przy użyciu jednej tuby z Alfy (użyłam 2/3 tuby). Włosy są błyszczące i miłe w dotyku, zobaczymy, co będzie dalej...Kupiłam też krem ochronny, wygładzający z Alfy - dla mnie genialny. Dajesz na końce wilgotnych włosów i modelujesz. W moim przypadku, ale też u siostry i mamy, których włosy także sporo przeszły (moje są tak wytrawione, że nie da się zrobić spulchniania - nie skręcają się wcale<szok>). Ja modeluję tylko kosmyki przy twarzy, bo są najbardziej suche, ale krem nałożyłam na całość, efekt - włoski sypkie, nie czuć porowatości i jakby łuska wreszcie domknięta! Polecam

Nie pisałam długo, bo usilnie szukam pracy, ale jak na razie nieciekawie;/

Pozdrawiam serdecznie

---------- Dopisano o 08:19 ---------- Poprzedni post napisano o 08:17 ----------

I jeszcze jedno - ten krem sprawia, że włosy są jakby delikatnie wyprostowane
Stary 2010-08-23, 10:41   #138
kathy579
Zakorzenienie

GG do kathy579

Super pisz jak się u ciebie spłukuje Artego u mnie po 2 tygodniach z Artego 7.40 robi się złoty blond - czy szczypało przy nakładaniu (za szczypanie chyba odpowiedzialna jest woda - a ta oryginalna z artego mocniej rozjaśnia niż inne).

Ja w czwartek nałożyłam Revlon 7.44 - bardzo podobny do Majirel tylko łagodniejszy.

Cały czas jestem zainteresowana tym kolorkiem 8.4 z Alfy, więc pisz kochana jak tam Arti i różnice pomiędzy Alfa i Arti po chyba mamy podobne włosy

Pozdrawiam

...and I will wear him
As i do thee...

Stary 2010-08-23, 10:45   #139
MerriqueMayfair
Rozeznanie

Ja ze swojej strony polecam farby Lecher a wypróbowałam zarówno Artego jak i Alfaparf. Wydają mi się delikatniejsze od Alfaparf i trwalsze od Artego ( która mi się zmyła po dwóch tygodniach )

http://www.stephenking.pl

http://www.suwaczki.com/tickers/6qw2a069sfwd4tsq.png

Zużywam kosmetyki, nie kupuję nowych

MerriqueMayfair jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-23, 10:51   #140
kathy579
Zakorzenienie

GG do kathy579

Słyszałam dobre opinie na temat tej farby ale jest okropnie niedostępna
a czy farbowałaś na jakieś rudości?

...and I will wear him
As i do thee...

Stary 2010-08-23, 11:09   #141
MerriqueMayfair
Rozeznanie

Cytat:
Słyszałam dobre opinie na temat tej farby ale jest okropnie niedostępna
a czy farbowałaś na jakieś rudości?
Akurat mam to szczęście że jest w hurtowni fryzjerskiej oddalonej o kilometr od mojego domu na rudości nie farbowałam, używałam tylko czekoladowego brązu z tej firmy

http://www.stephenking.pl

http://www.suwaczki.com/tickers/6qw2a069sfwd4tsq.png

Zużywam kosmetyki, nie kupuję nowych

MerriqueMayfair jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-24, 09:10   #142
piaseczek
Raczkowanie

Kathy579, powiem Ci, że zaskoczyła mnie jedna rzecz przy Artego. Kolor 7,40 to najostrzejszy odcień rudości, ma najwięcej pigmentu miedzianego i w nazwie "pomarańczowy", a wyszedł bardzo łagodny i, jak mówią wszyscy znajomi i rodzinka, w nim mi najlepiej. Wg mnie rudości z Alfy są znacznie ostrzejsze. Popełniłam też błąd, bo użyłam na odrosty wody 6%, a ostatnimi czasu robiłam tak - 9% na odrost, 2,7 na resztę. Po tej 6-ce odrosty są po prostu mniej intensywne, 9 dałaby radę wtopić odrost w całość Użyłam wody 6%, bo przez ten "pomarańczowy" w nazwie bałam się, że po 9-ce będę miała marchewkę...Następnym razem już będę wiedziała, co robić.
Odezwę się, jak już będę miała materiał porównawczy

Pozdrawiam

---------- Dopisano o 09:10 ---------- Poprzedni post napisano o 09:06 ----------

I jeszcze pytanko - Kathy579, jaki kolor miałaś przed rudością Artego i w ogóle przed rudością? Jeśli ciemny to czy ściągałaś, by dojść do rudego?
Stary 2010-08-24, 10:55   #143
kathy579
Zakorzenienie

GG do kathy579

piaseczek:
przed rudością Artego miałam Majirel 7 + 7.44 co dało dość ciemny kolorek z poświatą rudego a wcześniej jasny rudy na poziomie 8 końce 9, a mój naturalny kolorek to ciemny brąz między 6 a 5. Nie ściągałam koloru po prostu mam straszną tendencję i podatność na rozjaśnianie - farbowane włosy bardzo szybko rozjaśniają się a przy odroście czasami robiłam 9% ale potem żałowałam bo po 9% włosy jeszcze szybciej mi się wypłukują..a i jeszcze jedno, pamiętam co mi maxymalnie rozjaśniło włosy - używałam farbę framessi z wodą 9% i po tym miałam prawie złoty blond bez ściągania koloru (po co ściągac jak kolor wypłukuje się z prędkością światła), zanim zastosowałam framesi (chyba 9.04) po informowano mnie że jest to farba rozjaśniająca - 1:2 (na 50 ml farby 100 ml wody), i chyba po tej farbie tak mi się zaczął kolor wypłukiwać.

ps:wczoraj ci pisałam że woda Artego 6 to tak jak 9% bardzo rozjaśnia i szczypie - więc się nie myliłam

Ciekawa jestem jak u ciebie będzie z 7.40 - u mnie był to efekt blondu po paru myciach, pozdrawiam dzisiaj 2 mycie po Revlonie mam nadzieję że nie wszystko się wypłuka.

wcześniej nie ściągałam koloru dopiero niedawno 4 tyg temu po nieudanej wizycie u fryzjera byłam zmuszona żeby ściągnąć kolor - oczywiście kobieta która ufarbowała mi włosy - nie tak jak ja chciałam bo wyszedł ciemny mahoń a nie jasny rudy, zrobiła mi kąpiel rozjaśniającą zamiast dekoloryzacji i też sknociła (na mokre włosy położyła/wymyła: rozjaśniaczem+woda9%+szam pon +maska, i to ok 5 do 10 minut, potem na mokre włosy położyła farbę na ok 10 min - efekt początkowy tragedia kurczaczek żółciutki)

...and I will wear him
As i do thee...

Edytowane przez kathy579
Czas edycji: 2010-08-24 o 11:02
Stary 2010-08-25, 09:03   #144
piaseczek
Raczkowanie

Do Kathy579:

WOW, a ja myślałam, że moje ciemne się łatwo rozjaśniają Wydaje mi się, że to też spora zasługa farby Framesi, przez to, że miałaś rozjaśnione włosy do poziomu 9, a to już przecież bardzo jasny blond, teraz te delikatniejsze farby łatwo się wypłukują. Ja wczoraj umyłam i jak na razie włoski O.K. Wydaje mi się, że Alfa bardziej wysusza, a po Artego są takie jakby odżywione (choć to także zasługa tego kremu z Alfy). Może to wypłukiwanie i delikatność farby wynika ze sposobu mieszania (1:1)?
A propos rudości, czytałam na forum sporo dobrego o szamponetce Delii, moja siostra (miała jasny blond) chciała zobaczyć, jak jej będzie w rudym. Kupiłyśmy 3 szamponetki, miały się zupełnie wypłukać po kilku myciach. Niestety tak się nie stało, włosy nadal były RYŻE po paru myciach. Postanowiłam ściągnąć kolor decolorem z Matrixa, włosy zrobiły się tak żółte jak kamizelki ochronne! Prawie się popłakałam...nałożyłam na to jasny beżowy blond z Garnier Nutrisse i Bogu dzięki wyszedł beżowo - złotawy blond...Tak więc odradzam ciemne szamponetki Delii nakładane na blond, TO NIE SCHODZI...

Pozdrawiam
Stary 2010-08-25, 11:03   #145
kathy579
Zakorzenienie

GG do kathy579

A widzisz widocznie wszystko zależy od włosów ja używałam Deli 7.4 rudy i kolor był fajny - po prostu naturalny rudy nie żarówka - no i w zasadzie maximum do 2 myc, Revlon też już mi się zaczął spłukiwać (farbowałam w czwartek - a już jest zupełnie inny odcień) - ach, chyba będę zmuszona zmienic kolor, na blond było by najlepiej. Co do Artego 1:1 to chyba masz rację, może to właśnie jest związane z wodą, i ta farba nie niszczy włosów - ale mnie szczypało przy skórze podczas farbowania, wydaje mi się że Revlon jest lepszy - naprawdę po farbowaniu nie było żadnych zniszczeń, nic mnie nie szczypało - długo trzymałam farbę na włosach i skóra głowy nie była podrażniona, no ale Artego pod tym względem też się spełnia natomiast Revlon trwalszy (1:1 i 1/2).

Piaseczek: Jak tam włosy i kwestia wypłukiwania się, czy jeszcze masz rudy czy już złoty blond ? Czy możesz już dzisiaj porównać Alfe z Arti? Ja mam przy odroście miedź a reszta blond, więc teraz chcę się pozbyć tej miedzi z góry co radzisz? Chyba wejdę w złote blondy widocznie włosy tego chcą.

...and I will wear him
As i do thee...

Edytowane przez kathy579
Czas edycji: 2010-09-04 o 11:16
Stary 2010-09-08, 09:59   #146
paulcia666
Rozeznanie

Wpisy w blogu: 1

Dziewczyny mam do Was pytanie, jeśli zdecydowałabym się na tę farbę, zastanawiam się nad blondami, to czy jesli farbując odrosty użyłabym wody 9% i chciałabym lekko odświeżyć kolor reszty włosów to mogę użyć reszte tej farby czy dla moich zniszczonych włosów będzie to za mocne i lepiej w tym celu rozrobić farbę ze słabszą wodą? Z góry dziękuje za odpowiedzi
paulcia666 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-08, 10:43   #147
kathy579
Zakorzenienie

GG do kathy579

Cytat:
Napisane przez paulcia666 Pokaż wiadomość
Dziewczyny mam do Was pytanie, jeśli zdecydowałabym się na tę farbę, zastanawiam się nad blondami, to czy jesli farbując odrosty użyłabym wody 9% i chciałabym lekko odświeżyć kolor reszty włosów to mogę użyć reszte tej farby czy dla moich zniszczonych włosów będzie to za mocne i lepiej w tym celu rozrobić farbę ze słabszą wodą? Z góry dziękuje za odpowiedzi
odrost z 9% ok - jak najbardziej, ale po całości 3%

...and I will wear him
As i do thee...

Stary 2010-09-08, 10:54   #148
paulcia666
Rozeznanie

Wpisy w blogu: 1

Cytat:
odrost z 9% ok - jak najbardziej, ale po całości 3%
właśnie nad tym myślałam Kathy579, dzięki
paulcia666 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-08, 12:22   #149
kathy579
Zakorzenienie

GG do kathy579

ja też tak będę robic, myślę że wtedy kolor nie będzie się tak wypłukiwał.

...and I will wear him
As i do thee...

Stary 2010-09-27, 16:29   #150
piaseczek
Raczkowanie

Cześć
Już 2 raz farbowałam 7,40 z Artego, za pierwszym razem użyłam nieoryginalnej wody 6% na odrost i się nie zrównały. Kupiłam 9% z Artego i zrobiłam jeszcze raz, wyszły superrówne (na odrost woda 9% rozrobiona na pół ze zwykłą wodą). Kolor mi się wcale nie wymywa, jestem już 2,5 tyg. po drugim farbowaniu. Włosy ciągle w lepszej kondycji niż po Alfie, miękkie i zdrowe. Teraz choruję na tel kolor A. Włodarczyk (ten ze zdjęcia, które wkleiłaś na forum)...ale sama nie dam pewnie rady...cóż, zobaczymy
A jak Twoje włoski Kathy579? Robiłaś kolorek z Alfy?
Pozdrawiam serdecznie

---------- Dopisano o 16:29 ---------- Poprzedni post napisano o 16:20 ----------

Przepraszam Cię Kathy579, że tak długo nie odpisywałam...ale o dziwo, na maila nie przychodziły mi informacje, że są nowe wpisy na forum Nie wiem dlaczego...
Może Twoje włoski same chcą blondu...moja mama robiła ost. 9,4 z Artego, fajny blond rudawy. Mój 7,40 jest ciemniejszy od rudości na poziomie 8 z Alfy i jakoś tak mi dziwnie, bo włosy nie "blondzieją", wydają mi się dość ciemne (po 2,5 tyg, od farbowania). Jak spróbujesz z blondem i nie będzie fajnie, zawsze możesz wrócić do rudości. Może uda Ci się osiągnąć ten odcień Włodarczyk? Pewnie wtedy zniknąłby problem ciemniejszej góry...Może spróbuj zrobić dekolor od nasady (polecam saszetkę matrix z gorącą wodą) i na to ładny blond, który nie będzie jaśniejszy od wypłukanych z rudości końców?

Pozdrawiam
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Włosy i fryzury

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości