Jaki róż? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2008-06-10, 13:46   #31
Zapominalska
Przyczajenie

Jaki róż?

hej
niedawno zaczęłam się trochę bawić kosmetykami kolorowymi i mam w związku z tym masę problemów i wątpliwości :P
Chciałabym Was prosić o pomoc i radę Przede wszystkim - jakim typem kolorystycznym jestem? wydaje mi się, że wiosna, ale nie jestem pewna... Czy powinnam używać podkładu? (1 zdjęcie - bez podkładu, 2 zdjecie - podkład) I jaki odcień różu byłby dla mnie najlepszy?

. Jak się opalasz - szybko czy ciężko(najpierw na czerwono bądź różowo). Odcień opalenizny jest ciepły - złotawo-brązowawy czy raczej taki lekko przykurzony, szaro-beżowy?
Trudno mi powiedzieć, bo raczej nie wychodzę z domu bez filtrów Samo opalanie zajmuje więc dużo czasu, ale jak już się opalę to kolor jest ładny, ciepły, brązowy.

2. Kolor oczu - ciemne, jasne... czy tęczówki mają ciemniejszą obwódkę, czy kolor ich jest czysty, a może mają plamki? Jaka jest oprawa oczu (brwi i rzęsy)-jasna czy raczej zdecydowana?
Podobno zielony, mają ciemniejszą obwódkę, raczej czysty... Oprawa - ciemna. Mam bardzo ciemne brwi i rzęsy.

3. Piegi - jesli występują, to są złotawe ciepłe czy raczej szaro-brązowe?
Brak

4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra? Ciepły brzoskwiniowy, oliwkowy, złotawy czy jasny, chłodny wpadający w róż lub porcelanowy? Jeżeli się rumienisz, to na jaki kolor-czerwony czy różowy?
Jak widać jestem bardzo blada, wydaje mi się, że to jest chłodny odcień, rumienię się raczej na różowo... na dole policzków mam takie różowe plamki (jakby wysypka ale nie umiem sobie z nią poradzić)

5. Naturalny kolor włosów - ciemny, jasny. Jaki odcień? Czy ma złotawo-brązowe przebłyski czy raczej mysie, bardziej popielate?
Naturalny odcień to szary ciemny blond

6. Kolor ust (naturalny oczywiście) jest dość jasny, różowy czy ciepły - nasycona czerwień, brzoskwinia czy koral?
bardzo jasny różowy. (na zdjęciu jest szminka)

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?
dobrze czuję się w zimnych kolorach - czerwieniach, fioletach, zieleniach.
Nie znoszę żółtego, brązowego
Zapominalska jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-10, 22:17   #32
Zapominalska
Przyczajenie

Dot.: Jaki róż?

up up
Zapominalska jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-10, 23:19   #33
Eurydyke
Raczkowanie

Moim zdaniem jesteś latem, a nie wiosną. Opalasz się na brązowo, masz chłodny odcień włosów (są trochę rozjaśnione na zdjęciu, prawda?), brak piegów.
Co do różu, to w szkole uczyłam się, że do lata pasuje zgaszony róż, różowa czerwień, malinowy z lekkim odcieniem niebieskiego. Ogólnie róż ma być różowy w chłodnym odcieniu, żadnych pomarańczy itp.
Podkład możesz używać i, sądząc po zdjęciu, masz dobrze dobrany, ale wcale nie jest konieczny, bo nie masz złej cery. Jeżeli używasz podkładu to razem, z różem, bo inaczej twarz wygląda płasko i mdło.
No i na koniec muszę napisać, że masz bardzo fajne oczy
Eurydyke jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-12, 18:49   #34
dark01
Zakorzenienie

GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01

.........
moze to wina przekłamania kolorów na moim monitorze,ale wydaje mi sie,ze jestes conajmniej typem mieszanym w kierunku Wiosny własnie ...są takie typy kolorystyczne,które łatwo przetransformować...najcz eściej to własnie mieszaniec wiosna-lato oczy masz wiosenne,włosy też teraz maja ciepły odcien,ja tu nie widzę chłodnego odcienia skóry
czyli pasują Ci kolory żywe,nasycone,czyste... zielenie-limonki,trawkowe,pomaranc z,pomidorowa czerwien,piaskowy beż,złamana biel,złoto ,fiolet<do makijażu> generalnie kolory ciepłe,żywe i radosne... nie widze Cię w złamanym błekicie,w stalowym czy pudrowym rózu<to własnie opcje dla lata>
Co do podkładu..jesli masz problemy z cerą to uzywaj jak najbardziej,a jesli czujesz,ze Twoja cera jest na tyle w dobrej kondycji,ze mozesz ją pokazac bez kamuflowania...to wystarczy lekki puder dla zmatowienia i ujednolicenia cery.... róz-moze być np brzoskwiniowy..<jesli drobinki to złotawe,nie srebrne>

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-04, 10:00   #35
greenv
Raczkowanie

Jaki róż?

...

Edytowane przez greenv
Czas edycji: 2008-12-24 o 13:45
greenv jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-04, 10:03   #36
patson
Raczkowanie

Bourjois ma świetną ofertę róży, mnóstwo kolorów, ma dobre opinie na KWC poczytaj http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=6452

na pewno dobierzesz coś dla siebie

<zasłuchana w muzykę graną przez życie>

mój TŻ i tak myśli, że jestem NAJPIĘKNIEJSZA!
...po co go uświadamiać, że jest inaczej!
patson jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-04, 10:04   #37
gosiaczek6
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez patson Pokaż wiadomość
Bourjois ma świetną ofertę róży, mnóstwo kolorów, ma dobre opinie na KWC poczytaj http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=6452

na pewno dobierzesz coś dla siebie
j.w.

poza tym Inglot
gosiaczek6 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-04, 10:06   #38
greenv
Raczkowanie

...

Edytowane przez greenv
Czas edycji: 2008-12-24 o 13:45
greenv jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-04, 12:09   #39
mOna01
Zakorzenienie

Z tanich polecam Miss Sporty, 12zł i róż dobrej jakości, ma też jeden bardzo ładny, jasny odcień. Jedyne co to niewydajny ale na próbę możesz kupić

mOna01 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-04, 13:47   #40
kasienka.b
Wcale nie be, tylko cacy kasieńka

GG do kasienka.b

O tak Bourjois ma świetne róże i wcale nie takie drogie (relacja cena-jakość-wydajność). Lubię tez róż L'Oreala z paletki star secrets oraz Clinique
Stary 2008-08-04, 14:29   #41
olakisiel
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez greenv Pokaż wiadomość
Z której firmy są najlepsze róże do twarzy? Chciałabym jakoś ładnie wykończyć makijaż i dodać twarzy uroku jakimś jasnym rozświetlającym różem, więc jaki polecacie? Z góry dziękuję za odpowiedź.
Vipera ma bardzo dobrej jakości róże w przystępnej cenie.
olakisiel jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-04, 19:00   #42
KAROLCIA171
Zadomowienie

wymienione roze bourjois, poza tym slyszalam(nie spr ) L'oreala i ostatnio kupinoy przeze mnie roz Astora(maly okragly z trzema paskami) oraz swietne terracoty Golden Rose ktore maja b.dobre opinbie na kwc
KAROLCIA171 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-04, 20:21   #43
rybka516
Raczkowanie

Thumbs up Dot.: Jaki róż?

jeśli chodzi o róż to dziś też napisałam podobny wątek ja już znalazłam odpowiedni dla siebie Bourjois nr. 34 może Ty też coś dla siebie znjdziesz. Ja mam zamiar zamówić na allegro http://www.allegro.pl/item398231666_...ow_f_vat_.html
rybka516 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-10, 21:44   #44
niezdara
Rozeznanie

Jaki róż?

Potrzebuję pomocy w sprawie różu... nie wiem, czy kupić bardziej brązowy czy typowo różowy...
Mam włosy w kolorze średniego brązu, raczej w kasztan, brązowe oczy, cera blada.

W którym z kolorów będe wyglądała bardziej kobieco?
niezdara jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-10, 22:13   #45
Natek89
Zadomowienie

Kochana najwięcej zależy od tego czy masz ciepłą cerę czy zimną generalnie tak czy siak można dobrać odpowiedni róż i odpowiedni bronzer ja stawiałabym po prostu na oba wymiennie kiedy chcę ocieplić cerę stosuje bronzer kiedy po prostu podkreślić wtedy róż ...Wszystko zależy od nastroju - baw się kolorem - najlepiej poznajemy to w czym nam dobrze na zasadzie prób i błędów

Nie o to chodzi by złapać króliczka lecz by gonić go

Studentka prawa i medycyny !!!
Natek89 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-10, 23:39   #46
natrix
Rozeznanie

Zgadzam się z Natek!

Ale jeśli możesz kupić tylko jeden, to stawiałabym na różowy/brzoskwiniowy (zależnie czy masz ciepły czy chłodny odcień cery). Takie róże zawsze dodają blasu i świeżości, zwłaszcza, że, jak piszesz, masz jasną cerę. Z brązami przy jasnej cerze trzeba bardzo uważać, żeby się nie postarzyć lub żeby nie sprawiać wrażenia 'przybrudzonej'.

Powodzenia w doborze

KREW I MLEKO - mój 'blady blog' http://krewimleko.wordpress.com

Zapraszam
natrix jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-11, 09:45   #47
saliimalii
Raczkowanie

Jeśli chodzi o róż to ja proponowałabym podobnie jak natrix odcienie brzoskwini i delikatnego cynamonu. Sama musisz próbować, dla mnie to też nie była łatwa sprawa, wiele opakowań różu skończyło w koszu zanim znalazłam ten swój odcień. Życzę powodzenia.
saliimalii jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-11, 09:56   #48
niezdara
Rozeznanie

no właśnie niedawno miałam taki typowy delikatny róż, ale jak nałożyłam go mało to nie był widoczny, a jak więcej to wyglądałam jakbym przebiegła ze 2 km...
niezdara jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-11, 12:41   #49
saliimalii
Raczkowanie

No dokładnie, takie są czasami efekty, ja też czasem wyglądałam jakby mi ktoś w twarz przyłożył.
saliimalii jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-28, 10:02   #50
colourfull_
Przyczajenie

Jaki róż (Ważne, tylko dziś mogę iść na zakupy!)

Jaki róż do brzoskwiniowej cery, twarzy w kształcie serca, granatowych oczu, brązowych włosów?
colourfull_ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-28, 13:47   #51
ulinkaaa
Zakorzenienie

Dot.: Jaki róż (Ważne, tylko dziś mogę iść na zakupy!)

Bylo juz miliard takich watkow.
w nicości za oknem, gdy budzą się mgły...
ulinkaaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-28, 15:32   #52
SexiChic
Wtajemniczenie

Dot.: Jaki róż (Ważne, tylko dziś mogę iść na zakupy!)

Ja mam jasną cerę i niebieskie oczy i używam mozaikowego różu z Avon i rozświetlającego różu-pasiaka essence z serii crazy about colour. Co prawda to była seria limitowana ale jeszcze można je spotkać w niektórych sklepach.
YouTube
SexiChic jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-19, 11:23   #53
aguar
Raczkowanie

A co z cera naczynkowa? Ja mam - nakladam podklad ale i tak nie da sie calkiem pozbyc zaczerwienien - podobno przy takiej cerze nie powinno sie nakladac rozu, myslalam wiec o bronzerze ale mam bardzo jasna karnacje i jestem latem - chcialabym wkoncu zaczac modelowac twarz
aguar jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-23, 17:13   #54
Pani Barokowa
Rozeznanie

Jaki róż wybrać?

Chcę kupić jakiś róż, a że nie mam z nimi doświadczenia, więc na początek wolę wybrać coś "porządniejszego" niż jakiś róż z drogerii za 5 zł Mam bardzo jasną cerę i ciemne włosy, szukam raczej chłodnego różu, bez drobinek i brokatu. Głównie potrzebuję go do modelowania twarzy, chciałabym ją wyszczuplić, oglądałam filmiki na yt, wiem że mam nałożyć róż pod kością policzkową, w takie zagłębienie, które pojawia się gdy robimy dzióbek Wiem, że do modelowania bardziej nadaje się bronzer, ale chcę żeby makijaż był jak najbardziej nie widoczny, więc róż będzie wyglądał bardziej naturalnie od bronzera, szczególnie przy mojej jasnej, wręcz wampirzo bladej cerze Możecie polecić jakąś konkretną markę i odcień? Sama mam na oku Clinique blushing blush w odcieniu pink love, albo innocent peach (nie mogę się zdecydować czy wolę raczej róż brzoskwiniowy czy różowy ). Myślałam też o różach Benefit, podobają mi się opakowania ale nie wiem czy nie są to róże bardziej rozświetlające, na jakieś wyjścia, a nie na co dzień, do modelowania twarzy
Pani Barokowa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-23, 17:57   #55
JustShe
Rozeznanie

Dot.: Jaki róż wybrać?

miałam "porządne" i większości różnia się od ty tańszych ceną i marką. Polecam essence. Najlepsze
Stary 2012-07-23, 21:09   #56
najada_naj
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Pani Barokowa Pokaż wiadomość
Chcę kupić jakiś róż, a że nie mam z nimi doświadczenia, więc na początek wolę wybrać coś "porządniejszego" niż jakiś róż z drogerii za 5 zł Mam bardzo jasną cerę i ciemne włosy, szukam raczej chłodnego różu, bez drobinek i brokatu. Głównie potrzebuję go do modelowania twarzy, chciałabym ją wyszczuplić, oglądałam filmiki na yt, wiem że mam nałożyć róż pod kością policzkową, w takie zagłębienie, które pojawia się gdy robimy dzióbek Wiem, że do modelowania bardziej nadaje się bronzer, ale chcę żeby makijaż był jak najbardziej nie widoczny, więc róż będzie wyglądał bardziej naturalnie od bronzera, szczególnie przy mojej jasnej, wręcz wampirzo bladej cerze Możecie polecić jakąś konkretną markę i odcień? Sama mam na oku Clinique blushing blush w odcieniu pink love, albo innocent peach (nie mogę się zdecydować czy wolę raczej róż brzoskwiniowy czy różowy ). Myślałam też o różach Benefit, podobają mi się opakowania ale nie wiem czy nie są to róże bardziej rozświetlające, na jakieś wyjścia, a nie na co dzień, do modelowania twarzy
Z Benefitu świetnie się konturuje Hoolą, ale dla Ciebie może być za ciemna. Z różami będzie trudniej, musisz dobrać beżowy albo jasnoczekoladowy odcień, taki z domieszką szarego, aby tworzył cień. Sporo takich ma Mac (Strada, Harmony, Taupe, ale i inne), najlepiej daj się umalować w ich salonie i poproś o dobór produktu do konturowania. Fajna jest też baza brązująca Chanel, ta w kremie, jest raczej jasna. Generalnie obejrzałabym też najjaśniejsze brązery, łatwiej wśród nich znaleźć coś do konturowania (np. "pasiaki" z letniej limitki Chanel z tego roku). Róż taki typowy to raczej wysoko na kości policzkowe albo na "jabłuszka" się naklada, aby je uwypuklić.
Na początek - wypróbuj może modelowanie przy użyciu beżowego cienia do powiek? Sprawdzisz, jak ciemny/ ciepły odcień Ci potrzebny i łatwiej będzie Ci szukać produktu typowo do tego celu.

Edytowane przez najada_naj
Czas edycji: 2012-07-23 o 21:12
najada_naj jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-25, 02:21   #57
madii1984
Raczkowanie

Send a message via Skype™ to madii1984

MAC ma duży wybór świetnych róży!
madii1984 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-25, 11:50   #58
kolciag
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 3
GG do kolciag

Dokładnie: MAC, Benefit - świetne róże
Stary 2013-01-14, 15:17   #59
carmel_
Rozeznanie

Co to za róż?

Przepraszam, że zakładam nowy wątek, ale nie mogłam znaleźć miejsca, w którym mogłabym o to spytać. Może wiecie jakiej marki jest róż na zdjęciach? Już kiedyś próbowałam go zidentyfikować, niestety bezskutecznie, a jest świetny. Na opakowaniu ma tylko symbol.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 7273275402_b08b44e959_o.jpg (27,8 KB, 128 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 7273275496_d1b52380ec_o.jpg (39,1 KB, 101 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 319110_183447361741201_1893627161_n.jpg (7,7 KB, 121 załadowań)
Stary 2013-01-15, 16:59   #60
SexiChic
Wtajemniczenie

Dot.: Co to za róż?

Gdzie znalazłaś te zdjęcia?
YouTube
SexiChic jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
modelowanie twarzy, róż brzoskwiniowa cera, róże, serce

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości