Ciąża, a robienie paznokci żelowych. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie > Przedłużanie paznokci

Notka

Przedłużanie paznokci Techniki przedłużania paznokci, pytania o produkty do przedłużania paznokci, porady, paznokcie żelowe, akrylowe, kursy, szkolenia przedłużania paznokci

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2008-08-04, 14:50   #1
Saffii
Raczkowanie

Ciąża, a robienie paznokci żelowych.

Witam! Chciałabym zająć się przedłużaniem paznokci metodą żelową, jednak nie bardzo wiem czy będąc w 5 miesiącu ciąży mogę się tym zając ze względu na opary, zapach, itd. Czy nie zaszkodzę dziecku, czy to bardzo śmierdzi i czy są może produkty, jeśli tak to jakiej firmy polecacie, które nie wydzielają nieprzyjemnego czy szkodliwego zapachu?
Dzięki za odp.
Saffii jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-04, 16:26   #2
Albertyna
Zakorzenienie

Dot.: Ciąża, a robienie paznokci żelowych.

Metoda zelowa jest calkowicie bezzapachowa i nie ma w niej zadnych oparow.
Stary 2008-08-04, 17:36   #3
Anna Antonina
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Albertyna Pokaż wiadomość
Metoda zelowa jest calkowicie bezzapachowa i nie ma w niej zadnych oparow.
Ja niemiło wspominam prymer, aceton czy odtłuszczacz. To nie zapachy i nie opary?
Anna Antonina jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-04, 18:42   #4
Albertyna
Zakorzenienie

Aceton- przt zelach zazwyczaj jest zbedny...
Primer- sa metody zelowe, w ktorych nie poslugujesz sie primerem, sa rowniez primery praktycznie bez zapachu (90% bezkwasowych),
Odtluszczazcz- jego zapach zalezy od marki- w wiekszosci sa bezwonne, lub z na tyle delikatnym zapachem, ze go prawie nie czuc, jest to zazwyczaj zapach alkoholu izopropylowego, ktory jest najczestszym skladnikiem odtluszczaczy.
Stary 2008-08-04, 19:05   #5
Saffii
Raczkowanie

Dzięki za info, cieszę się, że nie muszę rezygnować z planów.
Stary 2008-08-04, 19:50   #6
jakajakaja5
Raczkowanie

Wiesz co do żeli to raczej powinnaś być spokojna, jednak musisz uważać na lampy uv którymi utwardza sie żel. Moim zdaniem ta jedyna żecz wymaga uwagi. sama musisz zadecydować czy to będzie dobre dla twojego dziecka i ciebie!!! najlepiej sie zapytaj lekarza pozdrawiam!!!
jakajakaja5 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-04, 20:44   #7
asikczek
Zadomowienie

GG do asikczek

prosze nie straszyc kobiet takimi bzdurami, że światło lampy uv jest szkodliwe dla dziecka
Ja tylko zaznacze, że mozesz (nie musisz) spodziewać się że pazurki moga się nie trzymać ze względu na zmiany hormonalne w okresie ciąży. Aha i przed porodem bezwzględnie nalezy takie pazurki ściągnąć bo po kolorze płytki paznokcia lekarz rozpoznaje czy nie dochodzi do niedotlenienia matki i tym samym dziecka
asikczek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-04, 23:17   #8
nattaliah
Rozeznanie

Rozszerzę trochę wątek. Co z akrylami?
Stary 2008-08-04, 23:56   #9
feem34
Raczkowanie

Prosze o odpowiedz czy ciaza jest jakimkolwiek przeciwwskazaniem do zakladania tipsow?
feem34 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-05, 00:31   #10
paulakrk
BAN stały

GG do paulakrk

Nie jest zadnym przeciwwskazaniem.

Nattaliah - akryle potwornie śmierdzą.
Ja osobiście, będząc wzglednie zdrowa ( przynajmniej pod tym kątem o jakim mowa) i całkowicie nie w ciaży, ledwo wytrzymuję w tym smrodzie 2 godziny. Dlatego preferuję żel. A bedąc w ciąży, gdzie wrażliwość w znacznym stopni się zwiększa..nie wyobrażam sobie bym dała radę to znieść.

Poza tym.... wiem jak opary akrylu potrafią przezreć na wylot grube, plastikowe pudełko...
I nie ryzykowałabym...
paulakrk jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-05, 12:51   #11
Saffii
Raczkowanie

Macie jakieś pomysły jak ćwiczyć nakładanie żeli, żeby nie narażać na razie( dopóki się nie wprawie) koleżanek czy kuzynek? Czy jakoś na tipsach samych? Czy coś w tym stylu. Po prostu jak inaczej trenować niż na sobie i innych? Są jakieś metody? Oczywiście jakbym trenowała na samych tipasach wtedy nie oczyszczałabym płytki paznokcia, ani nie usuwałabym skórek, ale może chociaż ćwiczyła nakładanie żelu i robienie zdobień? Jak myślicie czy na początek to jakiś sposób? A jak to odbywa sie na kursach? Od razu ćwiczy sie na kimś?
Stary 2008-08-05, 13:04   #12
asikczek
Zadomowienie

GG do asikczek

Cytat:
Napisane przez nattaliah Pokaż wiadomość
Rozszerzę trochę wątek. Co z akrylami?
akryl (jego zapach) nie jest przeciwskazaniem w czasie ciązy do zakładania takich pazurków. Niestety Wiele kobiet nie jest w stanie znieśc jego zapachu, a co dopiero kobiety ciąży , które i tak nie lubia drazniących zapachów. Natomiast istnieja już liquidy bezwonne, które nie narażają klientek na znoszenie nieprzyjemnego zapachu podczas przedłużania.
Stary 2008-08-05, 19:41   #13
paulakrk
BAN stały

GG do paulakrk

Niestety proces utwardzania w przypadku tych akryli jest nawet dwa razy dłuższy..
Stary 2008-08-06, 12:52   #14
kina_tczew
Raczkowanie

Właśnie
Jestem w 23 tyg. heh, dotąd pracowałam na akrylach póki nie byłam w ciąży (przez zapach), postanowiłam pracować na żelach SPN Nails, chciałam się zapytać, czy aby te żele na pewno nie mają zapachu oraz czy mocno pachnie primer kwasowy tej firmy i czy bezkwasowy też ma zapach dość mocny, Clean and Prep oraz odtłuszczacz?

Czy może wiecie czy SPN Nails będzie w tym roku na Targach Urody? Co mogłabym się sama przekonać

Czy można używać do żeli SPN Nails płynu do przemywania masy żelowej innej firmy?
kina_tczew jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-06, 17:17   #15
Albertyna
Zakorzenienie

Żele SPN nie maja zadnego zapchu, primer kwasowy smierdzi jak... jak wiekszosc ptrimerow kwasowych Jest natomiast primer bezkwasowy prawie bezwonny, a jego zapach nie jest w 100% drazniacy.
Clan and Prep tez jest prawie bezwony i wg mnie rowniez jego zapach nie powinien byc drazniacy.

Co do przemywania innym plynem- to musisz wyprobowac. Ja, osobiscie polecam prace na produktach jednej marki, gdzy sa one ze soba w 100% kompatyblne.
Jednak jezeli masz juz inny plyn- po prostu poexperymentuj, moze sie okazac, ze bedzie git, moze okazac sie, ze bedzie masa matowa.... A Clan and prep drogi nie jest- mala buteleczka kosztuje 20zl
Stary 2008-08-06, 23:44   #16
kina_tczew
Raczkowanie

Dzięki.
Primer bezkwasowy chyba jest słabszy od kwasowego?
Czy ktoś nie wie czy będą na Targach Uroda w Gdańsku ?
Stary 2008-08-07, 09:26   #17
Albertyna
Zakorzenienie

Nie, primer bezkwasowy nie jest slabszy od kwasowego
Stary 2008-08-07, 09:39   #18
asikczek
Zadomowienie

GG do asikczek

Jak chcecie bezzapachowych żeli to ja polecam Christrio. Nie potrzena primera ani odtłuszczacza. Zele nie maja właściwie zapachu a jedyny, płyn który jest potrzeny to Wipping Solution, który jest do odtłuszczania i przemywania masy i ma bardzo delikatny zapach. W sam raz dla osób które nie znoszą drazniących zapachów
Stary 2008-08-07, 22:52   #19
dobrarada
Zadomowienie

GG do dobrarada

primer bezkwasowy jest też z kwasem metakrylowym tylko z mniejszym udzialem procentowym w zawartości, jak by nie miał kwasu metakrylowego nie bylby primerem i nie miał by sensu

zamiast kwasu metakrylowego (oczywiście tylko częsci zawartości) często dołozony jest w "wolne miejsce" aceton.

co do ciązy - dla mnie problemem nie były zapachy, tylko ból kręgosłupa i to prawie od samego początku. więc nie usiedziałam na krzesle dłużej niż godzinę. więc nie dało się ani komus robić pazurków ani też samej sobie (nie usiedziałam tyle godzin).
dobrarada jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-08, 13:00   #20
kina_tczew
Raczkowanie

Ja od zapachów niektórych automatycznie mdlałam, teraz jest już lepiej.
Jestem też fryzjerką, więc gdy byłam na dodatkowym kursie, jak ktoś prysnął lakierem zaraz mdlałam. To było straszne... Tak samo przy środkach przed depilacją...

Kupiłam zwykły lakier (nieprofesjonalny z Rossmana) mało zapachowy i na konkursie mogłam czesać fryzurę Wygrałam I miejsce

Zależy to w moim wypadku od składników, więc muszę sama powąchać
Stary 2008-08-12, 17:41   #21
feem34
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Saffii Pokaż wiadomość
Macie jakieś pomysły jak ćwiczyć nakładanie żeli, żeby nie narażać na razie( dopóki się nie wprawie) koleżanek czy kuzynek? Czy jakoś na tipsach samych? Czy coś w tym stylu. Po prostu jak inaczej trenować niż na sobie i innych? Są jakieś metody? Oczywiście jakbym trenowała na samych tipasach wtedy nie oczyszczałabym płytki paznokcia, ani nie usuwałabym skórek, ale może chociaż ćwiczyła nakładanie żelu i robienie zdobień? Jak myślicie czy na początek to jakiś sposób? A jak to odbywa sie na kursach? Od razu ćwiczy sie na kimś?
Witam. na kurs, na ktorym ja bylam, musialam przyjsc z osoba(modelka) na ktorej cwiczylam wszystko (od manicuru po nakladanie zeli na formie czy tipsie). Na tipsach uczylam sie w ostatni dzien kursu zdobien, ktore pozniej wykonywalam na swoich paznokciach. jesli nie chcesz narazac kolezanek zostaja ci twojw osobiste pazurki. Ja mialam tyle szczescia ze znalazlam chetne kolezanki i moglam pocwiczyc.
Pozdrawiam.
feem34 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-12, 20:28   #22
Saffii
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez feem34 Pokaż wiadomość
Witam. na kurs, na ktorym ja bylam, musialam przyjsc z osoba(modelka) na ktorej cwiczylam wszystko (od manicuru po nakladanie zeli na formie czy tipsie). Na tipsach uczylam sie w ostatni dzien kursu zdobien, ktore pozniej wykonywalam na swoich paznokciach. jesli nie chcesz narazac kolezanek zostaja ci twojw osobiste pazurki. Ja mialam tyle szczescia ze znalazlam chetne kolezanki i moglam pocwiczyc.
Pozdrawiam.
Dzięki wielkie za odp.!
Stary 2008-08-17, 08:59   #23
elenanail
BAN stały

GG do elenanail

Moze nie odpowiem dokladnie na twoje pytanie, ale uscisle dla info innych.
Wiekszosc zeli na rynku polskim posiada delikatny zapach. Wiec raczej nie to jest istotne w tej kwestii.

Zele w niczym nie przeszkadzaja w tym okresie (mozna dodatkowo załozyć maseczke celem uniknięcia wdychania pyłu). Co do akrylu jestem zdania ,ze absolutnie nie powinno sie narazac na kontakt ze względu na jego opary.
elenanail jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-17, 09:06   #24
lemonka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez asikczek Pokaż wiadomość
akryl (jego zapach) nie jest przeciwskazaniem w czasie ciązy do zakładania takich pazurków. Niestety Wiele kobiet nie jest w stanie znieśc jego zapachu, a co dopiero kobiety ciąży , które i tak nie lubia drazniących zapachów. Natomiast istnieja już liquidy bezwonne, które nie narażają klientek na znoszenie nieprzyjemnego zapachu podczas przedłużania.
Tu niestety się nie zgodzę..
Moja siostra jest stylistką paznokci od dobrych kilku lat, 4 lata temu urodziła córkę..
W trakcie ciąży lekarz kategorycznie zabronił jej robienia akryli, nawet przebywania w mieszkaniu gdy malowali ściany dla dzidzi.., ponieważ mówił że opary wszelakich chemicznych rzeczy mogą to spowodować powikłania, m.in. rozszczep..

...tylko oczy podkrążone i zgubiłam gdzieś koronę

nie lubię: zimnej herbaty, nijakich potraw, letnich uczuć
lemonka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-17, 13:53   #25
Albertyna
Zakorzenienie

Ilu ludzi tyle opinii- moja kolezanka w trakcie ciazy pracowala normalnie (pracuje tylko na akrylu), a nawet wygrala mistrzostwa A nastepnie urodzila sliczne zdrowe bobo

Jednakze uwazam, ze w tym szczegolnym okresie lepiej jest na "zimne dmuchac" i uwazac na siebie nawet bardziej niz to konieczne Dletego rowniez doradzam prace na akrylu. Jednak nie lubie demonizowania jego zapachu- nie jest on szkodliwy.
Stary 2008-08-21, 19:59   #26
gosiata1
Raczkowanie

Ja miałam kurs który trwał 6 dni i na każdy dzień miałam załatwianą modelkę przez firmę w którym robiłam kurs.Od pierwszego dnia robiłam na modelce.
gosiata1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-21, 20:02   #27
gosiata1
Raczkowanie

Poszło dwa razy.proszę o wykasowanie tego posta.Sorrki
gosiata1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-21, 22:29   #28
pikula
BAN stały

Cześć dziewczyny, moja znajoma któraz zawodu jest chemikiem, przeczytawszy składniki akrylu, stwierdziła jednoznacznie , że są to bardzo szkodliwe substancje które kumulują się w organiżmie i odradziła robienia paznokci akrylowych w ciąży. Tak naprawdę nikt do konca nie wie jakie zmiany wywołują te substancje na płod i czy ich skutki nie pojawią się u dziecka po kilkunastu latach. Ginekolodzy nie zakazują robienia paznokci akrylowych w ciąży ale ginekolog to nie chemik i nie ma o tym pojęcia. Lepiej dmuchać na zimne. Jeśli chodzi o żele...są bezpieczne i nie ma przeciwskazań do robienia takich paznokci. Skoro jest takie rozwiązanie to po co ryzykować?
pikula jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-22, 02:24   #29
paulakrk
BAN stały

GG do paulakrk

I jeszcze podaj numer do swojego sprzedawcy żeli ibd i christrio, które są świetne, sprawdzone i samopoziomujące co zmniejsza czas pracy...........

Edytowane przez paulakrk
Czas edycji: 2008-09-22 o 17:18
Stary 2008-09-22, 17:02   #30
Albertyna
Zakorzenienie

U mnie na szkoleniu tez byla pani chemik- pracujacą w zawodzie i wykladajaca na Warszawskiej Politechnice.
Poprosilam ja o przejrzenie skladow produktow do masy akrylowej pod wzgledem szkodliwosci- nic nie znalazla...
Jedyne na co zwrocila uwage, to zeby nie wdychac oparow acetonu, aleja tam "sztachow" z acetonu sobie nie robie ...
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Przedłużanie paznokci

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości