domowe sposoby na pryszcze - Strona 10 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2010-01-13, 14:43   #271
misia161097
Przyczajenie

Dot.: Domowe sposoby na wągry

Cytat:
Napisane przez katarina2500 Pokaż wiadomość
Stosowalam kiedys Brevoxyl i szczerze przyznam, ze pozbylam sie tradzkiu, a nie wagrow. Z wagrami borykam sie do dzis. Z rana wzielam prysznic i uzylam sobie fusow z kawy i potraktowalam nimi cialo i buzie tez. Szczegolnie skupilam sie na nosie i na brodzie. Delikatnie masowalam okreznym ruchem i powiem, ze wagry sa stanowczo bardziej rozjasnione . Taki peeling stosuje do 2 razy w tygodniu i w sumie az tak bardzo wagry mi nie psuja samopoczucia. A cialo po takiej kapieli jest bardzo fajnie nawilzone i gladkie . Ma jedna wade. Gdy regularnie go sie uzywa to stopniowo schodzi opalenizna :<

Z jakiej kawy bierzesz fusy??
Jeśli chodzi o maseczkę z cytryny... Wiem po prostu, że działa cytryna
Ja ostatnio wyciskałam cytryne, a jej resztki wtarłam na nos...C*h*l*e*r*n*i*e piekło. Ale warto było
misia161097 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-13, 20:05   #272
kotburyy
Raczkowanie

Dot.: domowe sposoby na pryszcze

Ja kupiłam sobie fluid mineralny, ale niestety wyglądam w nim jak mandarynka, a wzięłam najjaśniejszy odcień (wiadomo, jak działa światło sklepowe). Nie mogę trafić na dobry fluid, bo zawsze jest za ciemny. Dzisiaj kupiłam antytrądzikowy manhattan clearface i zobaczę jak się sprawuje. Już tyle pieniedzy wyrzuciłam w błoto przez te fluidy!

A Wy, dziewczyny, macie jakieś swoje ulubione?
kotburyy jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-13, 22:20   #273
visionAM
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez kotburyy Pokaż wiadomość
Ja kupiłam sobie fluid mineralny, ale niestety wyglądam w nim jak mandarynka, a wzięłam najjaśniejszy odcień (wiadomo, jak działa światło sklepowe). Nie mogę trafić na dobry fluid, bo zawsze jest za ciemny. Dzisiaj kupiłam antytrądzikowy manhattan clearface i zobaczę jak się sprawuje. Już tyle pieniedzy wyrzuciłam w błoto przez te fluidy!

A Wy, dziewczyny, macie jakieś swoje ulubione?
Soraya podkład sceniczny intensywnie kryjący czy jakoś tak
visionAM jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-14, 11:42   #274
majomagn
Raczkowanie

dla mnie nieodmiennie revlon, probowalam kilku: beyond natural - idealnie dopasowuje sie kolorem do skory, ale mniej kryje, colorstay - swietnie kryje i swietnie sie trzyma na skorze, ale trzeba dojsc do wprawy, zeby nie nalozyc go zbyt duzo, custom creations - fajny, bo sklada sie z dwoch pojemniczkow z kolorami, ktore mozesz mieszac w roznych proporcjach, w zaleznosci od potrzeb
majomagn jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-14, 15:00   #275
gooniek
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 2

moj ulubiony to mineralny maybelline

studiuję kosmetologię już ostatni rok
kocham swojego ukochanego!

8 grudnia 2008

www.goniaroniaa.blogspot. com
gooniek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-14, 19:24   #276
klaudia844
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!

Ja ostatnio zakupiłam z Soraya Podkład Matujący (tak się nazywa). Wydałam całe 14 zł i myślałam, że będzie to kolejny kosmetyk, który będzie zbierał kurz na toaletce, ale gdy nałożyłam go na twarz, to się miło rozczarowałam, bo nie dość, że ładnie pokrył twarz, to dodatkowo poczułam duży chłód (nie wiedziałam, że ma takie właściwości). Do tego puder sypki, a pod spód (pod podkład) krem matujący z Clareny i moja wiecznie świecąca buzia wytrzymała całe 6-7 godzin bez błyszczenia, co jak dla mnie jest wielkim sukcesem
Od kilku dni znowu zaczęłam łykać cerabit, bo przed okresem wyskoczyły mi takie bolące i ropne syfki - może podczas kolejnego okresu dzięki tym tabletkom nie wyskoczą
klaudia844 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-15, 15:14   #277
kotburyy
Raczkowanie

dzięki dziewczyny za odpowiedzi

Cytat:
Napisane przez gooniek Pokaż wiadomość
moj ulubiony to mineralny maybelline
o, to właśnie w nim wyglądam jak pomarańczka i niestety, ale w moim przypadku niczego nie kryje. może użyję go latem, albo jak doprowadzę cerę do ładu (Boże, kiedy to nastąpi ?)

Cytat:
Napisane przez majomagn Pokaż wiadomość
dla mnie nieodmiennie revlon, probowalam kilku: beyond natural - idealnie dopasowuje sie kolorem do skory, ale mniej kryje, colorstay - swietnie kryje i swietnie sie trzyma na skorze, ale trzeba dojsc do wprawy, zeby nie nalozyc go zbyt duzo, custom creations - fajny, bo sklada sie z dwoch pojemniczkow z kolorami, ktore mozesz mieszac w roznych proporcjach, w zaleznosci od potrzeb
chciałabym go wypróbować, ale boję się, że wyrzucę pieniądze w błoto, bo jednak nie jest za tani, szczególnie ten z dwoma pojemniczkami brzmi zachęcająco. Aaa! Ja chcę jakieś próbki, no ale skąd mam je niby wziąć? Ach.

a ten manhattan clear face daje radę, kolor przynajmniej mi odpowiada

Edytowane przez kotburyy
Czas edycji: 2010-01-15 o 15:15
Stary 2010-01-15, 20:12   #278
illegale
Wtajemniczenie

GG do illegale

Do dyskutowania o podkładach, które są jak najbrdziej anty domowym sposobem na pryszcze zapraszam na inne forum

Moja mała Amelio, twoje kości nie są ze szkła. Możesz zderzać się z życiem.

illegale jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-16, 18:57   #279
Angelikka
Przyczajenie

Ja wciąż szukam mojego ''własnego sposobu '' na trązik . Nie mam zbyt wiele pryszczy ale zato jak mi wyskoczą to wszystkie naraz i jeszcze czerwone i duże ( żucają się w oczy nawer ślepemu ! ) pozatym .... to mam też takie ''minaturowe'' ( wielkości zarnka piasku albo mniejsze ... ) na dodatek czarne . Dotychczas , po pojawieniu się jakiegoś wyprysku NATYCHMIAST go wyciskam aż z jego ''wnętrza'' wyskoczy biała sybstancja a nestępnie ''zakażona'' krew potem (najlepiej pałeczką do uszu ) odkażam tego pryszcza wodą utlenioną i smaruje sudocremem . ( UWAGA ! Wyciskanie pryszczy tyczy się tylko tych pojedynczych w innych przypadkach nie należy tego robić ) . Co jak co szykam jeszcze domowych i skutecznych sposobów , ale wyciskać pryszczt nie przestane . Ponieważ ta '' biała substancja '' może sprawić że zostaną dziury !! Ale to już inna bajka ....
Angelikka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-17, 01:01   #280
majomagn
Raczkowanie

zeby nie niecierpliwic kolezanek, to jeszcze tylko slowo o podkladzie. ten dwukolorowy jest naprawde super. wiem, ze revlon ma probki, ale nie wszystkie sklepy je sprowadzaja. warto popytac. niewykluczone jednak, ze jesli jakies znajdziesz, to tylko probki colorstay. ale z kolei custom creations jest w formie higienicznej pompki, wiec moze w jakims dobrym sklepie mogliby ci go napompowac do pojemniczka.

a tak od innej strony, uwazam, ze podklady pomagaja walczyc z tradzikiem, bo tworza warstwe ochronna na skorze, zabezpieczaja przed ultrafioletem i zanieczyszczeniami, a to dla problematycznej skory bardzo wazne. oczywiscie pod warunkiem, ze sa dobrrej jakosci, bztluszczowe i zostaja dokladnie zmyte co wieczor
Stary 2010-01-17, 11:35   #281
kotburyy
Raczkowanie

majomagn no właśnie jakoś nie mogę dostać żadnych próbek, ale jeszcze poszukam myślę, że przy napływie środków finansowych jednak zainwestuję w coś lepszego (revlon), bo już ręce mi opadają, ogólnie to wczoraj miałam załamanie nerwowe, w lustro nie mogłam patrzeć, poza tym wyglądam jak czerwony, spuchnięty burak. zapisuję się znowu do dermatologa, niech się męczy z tym czymś, co nazywam twarzą.

uważam, że domowe sposoby jedynie złagodziły objawy, ale nadal nie jest dobrze mam pytanie co do picia drożdży. kiedy mam wolne, to mam i czas na zabawę w przygotowywanie takiej mieszanki rano, ale jak idę do szkoły, to muszę wszystko wykonywać z prędkością światła. a same tabletki drożdżowe działają? stosowała któraś? a może drożdże można pić tylko wieczorem?
Stary 2010-01-17, 13:36   #282
pinaa
Zadomowienie

Ja łykam tabletki drożdżowe. Ale czy ja wiem czy działają ... nie tylko je stosuję więc tak do końca nie jestem pewna co działa.
Ważne że wyglądam jak człowiek .
Stary 2010-01-17, 18:32   #283
mileey_
Raczkowanie

Mam 19 lat, i tak od roku mam mały problem z pryszczami.
Ostatnio przed wakacjami wyskoczyło mi troche na czole, ale już po paru dniach jak pojechałam do Egiptu, gdzie kąpałam się w słonej wodzie (praktycznie ciągle siedzialam w basenie, lub w Morzu) nawet nie wiem kiedy wszystko mi się oczyściło. Dopiero jak wróciłam do Polski to zauważyłam różnicę, bo w Egipcie 'nie wiedzialam' co to pryszcze. I co gorsze zaczełam wyduszać. Czasami godzinami siedze nad jednym pryszczem i go dusze, aż mi się robi ' gula' . Stosuje żel i krem z apteki więc mi to wszystko wysusza co oznacza strupki. I co oczywiście . ... zdrapuje . wiem że nie powinnam, no ale inaczej nie umiem.
Teraz juz mniej wyduszam, ale nie widze zadnym rezultatów. Spróbuję tej maseczki z zielonej herbaty, lub drożdzy.
Ktoś mi może podać dokładny przepis na te dwie maseczki, bo w tym wątku trudno mi co kolwiek wywnioskować.
z góry dzięki. ;*
i powodzenia z zwalczaniem pryszczy. ;]

[ obecnie mam 3 strupki na twarzy, . a potem bede sie meczyc zeby mi zeszly czerwone slady. ale bede dzielna ]
i jeszcze chciałam dowiedzieć się troszkę wiedzieć o tej cebuli.
i ta zielona herbata, to ma wystygnąć żeby była chłodna ? , czy ciepła ? ;]

Edytowane przez mileey_
Czas edycji: 2010-01-25 o 13:48
mileey_ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-18, 01:45   #284
majomagn
Raczkowanie

Cytat:
majomagn no właśnie jakoś nie mogę dostać żadnych próbek, ale jeszcze poszukam myślę, że przy napływie środków finansowych jednak zainwestuję w coś lepszego (revlon), bo już ręce mi opadają, ogólnie to wczoraj miałam załamanie nerwowe, w lustro nie mogłam patrzeć, poza tym wyglądam jak czerwony, spuchnięty burak. zapisuję się znowu do dermatologa, niech się męczy z tym czymś, co nazywam twarzą.

uważam, że domowe sposoby jedynie złagodziły objawy, ale nadal nie jest dobrze mam pytanie co do picia drożdży. kiedy mam wolne, to mam i czas na zabawę w przygotowywanie takiej mieszanki rano, ale jak idę do szkoły, to muszę wszystko wykonywać z prędkością światła. a same tabletki drożdżowe działają? stosowała któraś? a może drożdże można pić tylko wieczorem?
prawdopodobnie purystki powiedza ci, ze drozdze tylko naturalne, najwazniejsze, zeby rano na czczo. ale nie kazdy zoladek toleruje zywe drozdze, a w tabletkach masz najwazniejsze skladniki. a jak juz msz brac tabletki, to moze jakis wzbogacony zestaw na skore, np. belissa.
Stary 2010-01-18, 20:18   #285
Wenja
Zadomowienie

mialam ladna cere uzywalam kremu nivea do cery tradzikowej i calkowicie mi pory pozapychal mam juz nie tylko na brodzie ale na calej twarzy orkopny papier scierny ;( jakbym miala piasek pos skora wysypany ;( co teraz z tym zrobic? jakich wy kremow uzywacie ze wszystko jest ok i dobrze nawilzaja ?;( jestem zalamna ;(
Wenja jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-19, 19:46   #286
pinaa
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Wenja Pokaż wiadomość
mialam ladna cere uzywalam kremu nivea do cery tradzikowej i calkowicie mi pory pozapychal mam juz nie tylko na brodzie ale na calej twarzy orkopny papier scierny ;( jakbym miala piasek pos skora wysypany ;( co teraz z tym zrobic? jakich wy kremow uzywacie ze wszystko jest ok i dobrze nawilzaja ?;( jestem zalamna ;(
Ojj.. współczuję . Ale będzie dobrze .
Ja obecnie uzywam humektanu . Kocham go <3 . A czasem też, głównie na noc, babydream .
Stary 2010-01-19, 19:53   #287
Wenja
Zadomowienie

tego babydream pewnie poza rossmanem nie kupie nie? a ten drugi nie zapycha porów?
Wenja jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-19, 20:24   #288
pinaa
Zadomowienie

Cytat:
tego babydream pewnie poza rossmanem nie kupie nie?
niee... tylko w rossmanie .

Cytat:
a ten drugi nie zapycha porów?
Nie.. dla mnie jest super, lekki taki i dobrze nawilża.
Chociaż gdzies czytałam że niektórych zapchał.
Ale wiadomo... co cera to inna reakcja.
Najlepiej obczaj go na KWC.

Edytowane przez pinaa
Czas edycji: 2010-01-19 o 20:25
pinaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-19, 20:27   #289
Callitus
Zakorzenienie

Cytat:
tego babydream pewnie poza rossmanem nie kupie nie? a ten drugi nie zapycha porów?
Poza Rossmannem niestety nie kupisz...
Humektan - na zimę to on raczej nie jest niestety. Mało treściwy, nie zapycha (co na plus), ale jest w nim strasznie dużo wody. Ja włąsnie Humektanu na noc używam, na dzień filtru i nie mam problemu z przesuszoną skórą
Sooner or later you have to stop being a victim and be a victor. You have to stop being a whiner and start being a winner. Take control of your shit, regardless of your circumstances. If it’s more difficult for you that's good, cause that makes your story better.
Callitus jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-21, 15:58   #290
marzenag145
Przyczajenie

co do tego mleka to wczoraj wieczorem je przegotowałam i musze powiedziec ze minimalne efekty bylo juz widac rano

zobaczymy co bedzie za tydzień c(;
marzenag145 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-22, 16:46   #291
klaudia844
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!

Cytat:
Zgadzam się w 1000%, że kremy z firmy Nivea, są delikatnie mówiąc do d..y. Nie dość, że zapychają pory, dzięki którym robią się zaskórniki, to jeszcze podrażniają skórę i są w o ogóle do kitu - nie mówię już o błyszczeniu się skóry

A próbowałaś może kosmetyków z Clareny? Wiele kosmetyczek je zachwala i używa do zabiegów. Ja sama mam kilka kosmetyków z serii Sebum Control i są one na prawdę godne polecenia. Poza tym na noc możesz stosować Pityval z La Roche Posay - jest to dermokosmetyk, który naprawde leczy (zobacz sobie opinie na KWC).

A tak z innych sposobów, to może jedz drożdże, pij napar z bratka, nie jedz dużo słodyczy, łykaj jakiś suplement diety, który wspomoże codzienną pielęgnacje, np. cerabit.

Poza tym, ja jako osoba, która wygrała walkę z trądzikiem, a która jeszcze walczy ze świecącą się skórą, przetestowałam już wiele różnych środków i jakieś 95% z nich w ogóle nie pomagało.
klaudia844 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-22, 23:17   #292
kotburyy
Raczkowanie

a czy głodówka oczyszczająca organizm też zalicza się do domowych sposobów na pryszcze? bo wiele osób wypowiada się, że pomogła im w walce z trądzikiem. po prostu oczyszczanie od środka. zamierzam wypróbować taką 3-dniową, dlatego od jutra zaczynam przygotowania. macie jakieś doświadczenie w tej sprawie?
Stary 2010-01-24, 10:45   #293
asfourtek
Przyczajenie

Głodówka świetnie działa na pryszcze (chociazby słynna metoda 3 dni), ale NIE O TEJ PORZE ROKU!!! W zimie głodówki są zakazane, ponieważ wyziębiają organizm, możesz się nabawić bardzo poważnych schorzeń, z uporczywą opryszczką włącznie. Mnie bardzo korci już żeby zrobić głodówkę, ale muszę cierpliwie czekać do wiosny. Wiąże się to także z 'wychodzeniem' z głodówki, gdzie pijesz soki warzywne, które także bardzo wychładzają.
asfourtek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-24, 18:10   #294
kotburyy
Raczkowanie

dobrze wiedzieć. to poczekam do wiosny!
Stary 2010-01-28, 18:16   #295
klakla555
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez MagdusNS Pokaż wiadomość
mysle, ze kazdy metoda prob i bledow powinien dojsc do tego co u niego działa najlepiej ja po milionach prob w postaci tonikow, pianek, kremow nawet tych z wyzszych połek odnalazłam moj cudowny sposób. Na wieczór myje twarz mydłem protex 3 i smaruje kremem bambino. Rano oraz w ciagu dnia przecieram twarz wacikiem nasaczonym herbata zielona ( nałogowo ją pije wiec nie musze parzyć specjalnie ). Efekt- nie mam ani jednego pryszcza wiecej od dwoch tygodni ( pomimo okresu ). Moja twarz nie swieci sie gdy temperatura podskakuje , a przedtem niemal nie było dnia zebym sie nie swieciła ...
Moze komus ten sposob tez pomoze

a ile masz lat

---------- Dopisano o 18:16 ---------- Poprzedni post napisano o 18:05 ----------

Cytat:
Napisane przez MagdusNS Pokaż wiadomość
mysle, ze kazdy metoda prob i bledow powinien dojsc do tego co u niego działa najlepiej ja po milionach prob w postaci tonikow, pianek, kremow nawet tych z wyzszych połek odnalazłam moj cudowny sposób. Na wieczór myje twarz mydłem protex 3 i smaruje kremem bambino. Rano oraz w ciagu dnia przecieram twarz wacikiem nasaczonym herbata zielona ( nałogowo ją pije wiec nie musze parzyć specjalnie ). Efekt- nie mam ani jednego pryszcza wiecej od dwoch tygodni ( pomimo okresu ). Moja twarz nie swieci sie gdy temperatura podskakuje , a przedtem niemal nie było dnia zebym sie nie swieciła ...
Moze komus ten sposob tez pomoze

Ile masz lat???
klakla555 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-28, 19:19   #296
H0neey
Przyczajenie

Cytat:
H0neey moja koleżanka też miała taką czerwoną krostkę przy nosie, która długo się utrzymywała, nie miała żadnych problemów z cerą, tylko tą jedną krostkę. Jak poszła do dermatologa okazało się, że to nie jest zwykły pryszcz (niestety nie pamiętam nazwy, tego co było;D) i była na jakimś zabiegu, także już tego nie ma
dzięki wielkie
na pewno się przejde do dermatologa, mam nadzieje że mi także pomoże.
H0neey jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-06, 20:26   #297
Your_Life
Przyczajenie

Mam pytanko. ;-) Czy ta maść cynkowa pomaga? Nie podrażnia skóry? Mam dość mojej walki z trądzikiem. To jest okropne! Kiedyś jeszcze odwiedzałam kosmetyczkę, a ona powiedziała, że potrzeba "czasu". Czasu? Ile? Sama zacznę się leczyć. A ta maść nie jest droga, z tego, co słyszę.
Więc proszę o jakieś informację na ten temat.
Your_Life jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-06, 20:55   #298
de em
Zadomowienie

Wpisy w blogu: 4

Cytat:
Napisane przez Your_Life Pokaż wiadomość
Mam pytanko. ;-) Czy ta maść cynkowa pomaga? Nie podrażnia skóry? Mam dość mojej walki z trądzikiem. To jest okropne! Kiedyś jeszcze odwiedzałam kosmetyczkę, a ona powiedziała, że potrzeba "czasu". Czasu? Ile? Sama zacznę się leczyć. A ta maść nie jest droga, z tego, co słyszę.
Więc proszę o jakieś informację na ten temat.
sama maść nie pomoże, ona tylko wysusza wypryski
ja osobiście polecam brevoxyl, kosztuje ok. 20 złotych,ale jest skuteczny mimo, żena początku bardzo wysusza...
*nie jem słodyczy!
*oszczędzam!
*ćwiczę, więcej chodzę na spacery i ogólnie więcej się ruszam!
*piję zieloną herbatę!
*więcej się uczę!
71,5 - 71 - 70 - 69 - 68 - 67 - 66 - 65
de em jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-07, 10:58   #299
Your_Life
Przyczajenie

Miałam go już i niestety, nic. ;-( Teraz zacznę robić maseczki z drożdży, myć twarz przegotowaną wodą, ograniczyć słodycze i nie drapać tego paskudztwa. No i spróbuję z maścią cynkową.
A jeżeli będę bardzo zdesperowana, to zacznę być twarz moczem, może przejdzie.

A z herbatą zieloną? To działa jak tonik?
Your_Life jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-07, 11:07   #300
justxbe
BAN stały

Wpisy w blogu: 1
GG do justxbe

ja używam pasty cynkowej Lassari, ładnie wysusza syfki , a przebarwienia bledną
ostatnio też stosuję acne-derm, ale jak na razie efektów nie widać .
a właśnie chciałabym się zapytać czy stosował ktoś te filtry i jakie efekty .
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt-29923-opis-Pollena-Ewa-Eva-Sun-Krem-ochronny-na-superwrazliwe-miejsca-SPF50.htm
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produk...wej-SPF-30.htm
justxbe jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości