domowe sposoby na pryszcze - Strona 13 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2010-08-15, 12:09   #361
sahlma
Rozeznanie

Dot.: domowe sposoby na pryszcze

drożdze z mlekiem pij, podobno dobre

sahlma jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-15, 12:46   #362
strawberry162
Rozeznanie

Dot.: Domowe sposoby na wągry

Mam super przepis na domowe plastry na wągry
1 łyżka (mała lub duża w zależności od tego ile tego potrzebujemy) żetatyny spożywczej
1 łyżka mleka
wszystko wymieszać i wstawić na 10 s do mikrofalówki. Później jakimś pędzelkiem nałożyć na twarz. Odczekać 10- 15 min i ściągnąć
Wszystko ma być w stosunku 1:1
strawberry162 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-15, 13:34   #363
zafascynowana1
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez strawberry162 Pokaż wiadomość
1 łyżka (mała lub duża w zależności od tego ile tego potrzebujemy) żetatyny spożywczej
1 łyżka mleka
wszystko wymieszać i wstawić na 10 s do mikrofalówki. Później jakimś pędzelkiem nałożyć na twarz. Odczekać 10- 15 min i ściągnąć
Potwierdzam, stosowałam już kilka razy - świetna sprawa!

blog KOSMETYCZNY : www.independentwoman92.bl ogspot.com

blog KSIĄŻKOWY : www.modliszkakulturalnie. blogspot.com

zafascynowana1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-15, 20:16   #364
ciaszunia
Zakorzenienie

GG do ciaszunia

Cytat:
1 łyżka mleka
czyli: 1 łyżka mleka- 1 łyżka żelatyny lub 1 łyżeczka mleka- 1 łyżeczka mleka tak?
a o 10 sek. w mikrofali o jakiej mocy ma być?
ciaszunia jest teraz online   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-17, 20:06   #365
zuza0806
Przyczajenie

GG do zuza0806

...a ja wam powiem że mi pomaga przemywanie twarzy zaparzoną zieloną herbatą ;-)
i do tego punktowo na wieksze syfki nakładam triobioryk, jest super i super sie wszystko goi nie pozostawiając blizn - to działa na mnie co mnie bardzo cieszy bo już różnych rzeczy próbowałam ...
hymmm... ciekawi mnie ta maseczka z drożdzami i mlekiem chyba spróbuje
zuza0806 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-17, 20:44   #366
illegale
Wtajemniczenie

GG do illegale

a jak ktoś nie ma mikrofali

Moja mała Amelio, twoje kości nie są ze szkła. Możesz zderzać się z życiem.

illegale jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-18, 22:51   #367
kotburyy
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez illegale Pokaż wiadomość
a jak ktoś nie ma mikrofali
to możesz zagotować łyżkę mleka i zalać nią żelatynę

dawno tu nie pisałam, pamiętam, że jakoś przed sylwestrem.
jak tam dziewczyny, coś się poprawiło? mi zostały plamy na policzkach i wyskakują jakieś pryszcze ciągle, szczególnie na brodzie. od jakiegoś tygodnia ponowiłam kurację maseczką z cebuli. do końca wakacji postanawiam ją wykonywać, bo jak zacznie się rok szkolny to z tym nieprzyjemnym zapachem nie będę chodziła do szkoły wszystko jak na razie fajnie się zasuszyło. mam tam jakieś maści od dermatologa, stosuję jakieś 1,5 miesiąca, i jak zwykle poprawa marna. więcej chyba już nie pójdę do dermatologa, bo odwiedziłam chyba już wszystkich w mieście i mam wrażenie, że oni wypisują tylko te leki, bo mają podpisane kontrakty z aptekami, czy tam z konkretnymi firmami

rok szkolny zaraz się zacznie, a tu dupcia. to chociaż mam nadzieję, że do studniówki się wykuruję
kotburyy jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-19, 00:48   #368
anormalnagabriela
Raczkowanie

GG do anormalnagabriela

Witajcie dziewczyny
Przeczytałam wszystkie strony tego wątku i zamierzam wypróbowac każdej maseczki Tyle, że mam jedno jedyne pytanie: jaki wy macie trądzik? Obfity czy minimalny? Bo nie wiem jak to się ma do mnie. JA mam wągry na nosie najbardziej widoczne, na policzkach mało i na brodzie od czasu do czasu. Dwa razy w tygodniu wyskoczy mi jeden (może dwa, trzy), pryszcz z takich co to, chce się go wycisnąć. Ale chodzi o to, że mam na twarzy tzw. kaszkę. Czyli mnóstwo małych, pryszczyków, których ogółem nie widac ale ja je czuję. Teraz moja twarz wygląda jako-tako wyjściowo ale trzy lata temu miałam na twarzy koszmar! Męczę się z tym dziadostwem od 3 klasy podstawowej, smutne...

Na dzień dzisiejszy mam na twarzy 4 większe pryszcze, owągrzony nos i kaszkę na twarzy. Nie stosuję podkładu ani pudru, dałam sobie spokój w wakacje.

Także ponawiam prośbę: opiszcie swój trądzik.

DIETA CEL: -10 kg

Wzrost: 174 cm
Waga: 61 kg
67 - 66 - 65 - 64 - 63 - 62 - 61

Walka z trądzikiem

START 18.08.2010r.
anormalnagabriela jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-19, 11:01   #369
patka3008
Zakorzenienie

Cytat:
1 łyżka mleka
również polecam, lecz radze nastawić się na niezbyt przyjemny zapach! po tych "plastrach" moja cera była gładziutka POLECAM

PM 2019

patka3008 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-19, 11:29   #370
misterybusiness
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez anormalnagabriela Pokaż wiadomość
Witajcie dziewczyny
Przeczytałam wszystkie strony tego wątku i zamierzam wypróbowac każdej maseczki Tyle, że mam jedno jedyne pytanie: jaki wy macie trądzik? Obfity czy minimalny? Bo nie wiem jak to się ma do mnie. JA mam wągry na nosie najbardziej widoczne, na policzkach mało i na brodzie od czasu do czasu. Dwa razy w tygodniu wyskoczy mi jeden (może dwa, trzy), pryszcz z takich co to, chce się go wycisnąć. Ale chodzi o to, że mam na twarzy tzw. kaszkę. Czyli mnóstwo małych, pryszczyków, których ogółem nie widac ale ja je czuję. Teraz moja twarz wygląda jako-tako wyjściowo ale trzy lata temu miałam na twarzy koszmar! Męczę się z tym dziadostwem od 3 klasy podstawowej, smutne...

Na dzień dzisiejszy mam na twarzy 4 większe pryszcze, owągrzony nos i kaszkę na twarzy. Nie stosuję podkładu ani pudru, dałam sobie spokój w wakacje.

Także ponawiam prośbę: opiszcie swój trądzik.
Hej moja buzia jest w większości zawągrzona:P, z rozszerzonymi porami na czole, na nosie i okolicach. Jedynie brodę jakoś udaje mi się utrzymać w ryzach. Przede wszystkim u mnie problem sprawia NOS, który jest usiany w czarnych punktach. Dodatkowo mam problemy ze świeceniem się cery.
Stary 2010-08-19, 12:45   #371
anormalnagabriela
Raczkowanie

GG do anormalnagabriela

Cytat:
Napisane przez misterybusiness Pokaż wiadomość
Hej moja buzia jest w większości zawągrzona:P, z rozszerzonymi porami na czole, na nosie i okolicach. Jedynie brodę jakoś udaje mi się utrzymać w ryzach. Przede wszystkim u mnie problem sprawia NOS, który jest usiany w czarnych punktach. Dodatkowo mam problemy ze świeceniem się cery.
Mi też się świeci... a nos teżmam najgorszy Próbowałaś już jakiejś maseczki z tego wątku?

DIETA CEL: -10 kg

Wzrost: 174 cm
Waga: 61 kg
67 - 66 - 65 - 64 - 63 - 62 - 61

Walka z trądzikiem

START 18.08.2010r.
anormalnagabriela jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-25, 16:59   #372
NatalaDDZ
Przyczajenie

Ja robię tak: rano parzę sobie zieloną herbatę ( do kupienia od 2 zł) w torebce, w tym czasie myję twarz peelingiem garnier czysta skóra active (ok. 18 zł), potem mydłem antybakteryjnym protex. Następnie kiedy herbatka jest już gotowa maczam w niej wacik i przecieram twarz. Po jakimś czasie smaruję twarz kremem bambino z dodatkiem cynku. Wieczorem myję twarz żelem cerabit (ok. 28 zł z tabletkami) i punktowo na pryszcze smaruję sudocremem (ok. 12 zł). Dzisiaj jeszcze kupiłam sobie maść cynkową (ok. 2zł), bo podobno jest świetna. Zastąpię nią chyba sudocrem, bo po dłuższym stosowaniu jego działanie słabnie.
NatalaDDZ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-25, 17:21   #373
visionAM
Zakorzenienie

Po co rano dwa razy myjesz twarz tymi wysuszaczami?
visionAM jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-25, 17:30   #374
Your_Life
Przyczajenie

Ja byłam u dermatologa, bo kosmetyczka nic nie zdziałała i są efekty, naprawdę.
Dzisiaj po kąpaniu spróbuję tej mieszanki żelatyny+mleka, bo moim problemem są wągry na nosie i pod oczami, masakra. Jak ja pójdę od września z taką twarzą? Jest już lepiej, to prawda, ale znów te wągry, jejuśku!
Your_Life jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-25, 17:53   #375
NatalaDDZ
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
Po co rano dwa razy myjesz twarz tymi wysuszaczami?
ponieważ taki sposób znalazłam na jakimś forum, a efekty są świetne! Poza tym dzięki kremowi bambino nie mam wysuszonej skóry

---------- Dopisano o 16:51 ---------- Poprzedni post napisano o 16:45 ----------

Aha właśnie! Przed chwilą nałożyłam sobie na twarz tonik z soku z cytryny, ale długo nie przetrwał bo zaraz go zmyłam. Troszkę szczypał i bałam się, że będę miała po nim wysyp pryszczy ;/

Edytowane przez NatalaDDZ
Czas edycji: 2010-08-25 o 18:11
Stary 2010-08-25, 17:55   #376
visionAM
Zakorzenienie

Garnier 3w1 plus Protex to wg mnie trochę przesada... poza tym jak ma się problemy z cerą to twarz powinno się myć czymś najbardziej delikatnym... a ani jedno ani drugie do delikatnych nie należy. Od jak dawna używasz takiej mieszanki?
Stary 2010-08-25, 17:55   #377
NatalaDDZ
Przyczajenie

Aha właśnie! Przed chwilą nałożyłam sobie na twarz tonik z soku z cytryny, ale długo nie przetrwał bo zaraz go zmyłam. Troszkę szczypał i bałam się, że będę miała po nim wysyp pryszczy ;/
Stary 2010-08-25, 18:12   #378
Your_Life
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez NatalaDDZ Pokaż wiadomość
Ja takie coś używałam na blizny.
Your_Life jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-25, 18:54   #379
visionAM
Zakorzenienie

Najwidoczniej miał za mocne stężenie.
Stary 2010-08-25, 21:36   #380
emma__
Raczkowanie

Smile Dot.: domowe sposoby na pryszcze

Ja z trądzikiem walcze naprawde długo = grono kosmetyczek + 3 dermatologów w tym 1 prywatny i ten ostatni jedyny pomógł , ale oczywiście nie na długo . I rzuciłam dermatolów , bo na lekarstwa wydałam ostatnim razem 150 zł ,plus wizyta 60 czy tam 80

wypróbowałam setki kremów i sposobów , możecie śmiało pytać jak do czegoś macie pytania i dalej próbuje.

Wiecie co działa jak cudeńko i dopiero odkryłam ? Maść cynkowa! Juz kiedyś wielokrotnie stosowałam punktowo i strasznie sie wkurzałam ,że to w ogóle nie pomaga ! I znowu i znowu i nic! W końcu , kilka dni temu posmarowałam całe czoło na noc ,a już na następny dzień było o niebo lepiej ! i znowu i znowu na dzień krem nawilżający , bo maść cynkowa wysusza!
emma__ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-25, 21:58   #381
MalinowaMamba
Zakorzenienie

Ja na te pryszcze czerwoniaste nakładam na noc pastę do zębów i zazwyczaj rano już jest w porządku. Jest jeszcze czerwony, ale te wszystkie ohydztwa wychodzą na wierzch. A te takie czerwone, ale malutkie to traktuje olejkiem herbacianym. Nie mam większych problemów z twarzą. Minimalnie przetłuszcza mi się w strefie T i jest sucha wokół nosa i na brwiach . Odkąd pamiętam, od malutkości mam też trochę popękanych naczynek, ale nie stosuje żadnych pudrów, podkładów itd. Denerwują mnie, bo trochę słońce przyświeci, czy zdenerwuje się to zaraz czerwona jestem. Tak to raczej ich nie widać. Nie mam wągrów (miewałam na brodzie, ale działa brusher z garniera), ale kaszkę na czole, która mnie doprowadza do białej gorączki. Jak mi te syfki wyskakują to właśnie na brodzie i na czole jak już coś. Polecicie mi coś na kaszkę? I może jakieś sposoby na ślady po pryszczach w postaci czerwonych punktów? Tą mieszankę z żelatyny i mleka można stosować gdzie indziej niż na nos?
MalinowaMamba jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-26, 07:02   #382
visionAM
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez emma__ Pokaż wiadomość
Ja z trądzikiem walcze naprawde długo = grono kosmetyczek + 3 dermatologów w tym 1 prywatny i ten ostatni jedyny pomógł , ale oczywiście nie na długo . I rzuciłam dermatolów , bo na lekarstwa wydałam ostatnim razem 150 zł ,plus wizyta 60 czy tam 80

wypróbowałam setki kremów i sposobów , możecie śmiało pytać jak do czegoś macie pytania i dalej próbuje.

Wiecie co działa jak cudeńko i dopiero odkryłam ? Maść cynkowa! Juz kiedyś wielokrotnie stosowałam punktowo i strasznie sie wkurzałam ,że to w ogóle nie pomaga ! I znowu i znowu i nic! W końcu , kilka dni temu posmarowałam całe czoło na noc ,a już na następny dzień było o niebo lepiej ! i znowu i znowu na dzień krem nawilżający , bo maść cynkowa wysusza!
na pewno maść cynkowa, a nie pasta?
Stary 2010-09-02, 17:54   #383
natigt
Przyczajenie

witam.
mnie opryszczyło po odstawieniu tabletek anty. mam 25 lat a czuje się jak nastolatka wypryszczona totalnie!!!!!! doprowadza mnie to do szału . przeczytałam wszystko co napisałyście i będę próbować..... nawet jako nastalotka nie miałam takich problemów z cerą więc nie bardzo wiedziałam jak sie ich pozbyć.....
ktoś pisał o maseczce z cynamonu ale nie dopisał jak się ją robi może ktoś wie??
krem bambino zaczne stosować od zaraz ( podkradne synowi
tych drożdży się trochę boje żeby nie pogorszyło i tak już nieciekawej sytuacji na mojej twarzy.....nie wiem może to szare mydło to nie głupi pomysł.....zielona herbatke też wypróbuje bo ją zachwalacie
natigt jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-03, 13:43   #384
pisula
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez natigt Pokaż wiadomość
witam.
mnie opryszczyło po odstawieniu tabletek anty. mam 25 lat a czuje się jak nastolatka wypryszczona totalnie!!!!!! doprowadza mnie to do szału . przeczytałam wszystko co napisałyście i będę próbować..... nawet jako nastalotka nie miałam takich problemów z cerą więc nie bardzo wiedziałam jak sie ich pozbyć.....
ktoś pisał o maseczce z cynamonu ale nie dopisał jak się ją robi może ktoś wie??
krem bambino zaczne stosować od zaraz ( podkradne synowi
tych drożdży się trochę boje żeby nie pogorszyło i tak już nieciekawej sytuacji na mojej twarzy.....nie wiem może to szare mydło to nie głupi pomysł.....zielona herbatke też wypróbuje bo ją zachwalacie
mam dokładnie to samo, odstawaiłam tabletki, nigdy nie mialam problemow ze skorą, nie używłam żadnych tonikow, oczywiście czasem się jakiś pojawił, ale nie tak jak teraz... a co gorsza powycisklam i prawie cala twarz w czerwonych punktach, posmarowałam maścią ichtiolową, próbowałyście może?
Stary 2010-09-16, 10:02   #385
Alternatyw
Przyczajenie

domowe sposoby na problemy z pryszczami to m.in drożdże piwne, glinka zielona, maść cynkowa, oczar wirginijski, napar z fiołka trójbarwnego, olejek z drzewa herbacianego
Alternatyw jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-25, 10:41   #386
czarna321
Przyczajenie

Wpisy w blogu: 1

Witam B.Serdecznie
jak zauwarzyłyście napewno jestem nowa
mam do was wielką proźbe !
pomóżcie !
nigdy nie miałam pryszczy na brodzie a pare dni temu wyskoczyły mi na całęj brodzie mam zaczerwienioną całą brode i jestem uzalerzniona od fluitu tak moja kol mówi bo musze to zatuszować ;p, ale od paru dni nie urzywam fluidu u chyba lepiej dla mojej cery czytałam troche waszych wypowiedzi bd robiła sobie peeling owsiany bo dałyście tu przepis to z cebulą tez czeba wyprubować dziś obmyłam buzie mlekiem i zostawiłąm na 5 min juz widze efekty skóra gładka i przejrzysta ale pryszcze nadal są , mniejsze ale i tak je widze i te miejsca zaczerwienione , pomocy BŁAGAM dzieękuje z góry
czarna321 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-30, 20:57   #387
emma__
Raczkowanie

do koleżanki z gory ^
|
fluidy tylko antybakteryjne! i dla młodej cery , nic z vichy czy sorayi
emma__ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-01, 11:36   #388
natigt
Przyczajenie

mam coś nowego na przyszczyki
a mianowicie nadmanganian potasu - do kupienia w aptece ok. 5 zł takie maleńkie krzyształki. rozpuszczam je w wodzie tak żeby miała kolor ciemnofioletowy i przemywam buzie- pomaga
tylko jest pewien skutek uboczny.....nadmanganian potasu barwi skóre na brązowo.....
natigt jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-01, 14:02   #389
MadziA2010
Raczkowanie

Wpisy w blogu: 1

Dziewczyny a masc cynkowa pomaga na zaskorniki?
MadziA2010 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-07, 14:02   #390
HairMania
Wtajemniczenie

GG do HairMania

Ja mam problem z nosem tzn. po środku tak parę razy na miesiąc wyskakują mi małe ropne syfki , mam sporo malutkich wągrów które nawet po wyciśnięciu na drugi dzień znowu się pojawiają , oraz mam jakąś bliznę ? zaczerwienienie właśnie na wyżej wspomnianym środeczku nosa (chodzi o te miejsce gdzie często ma się garbek, może trochę niżej )
denerwuję się na te syfki i dla świętego spokoju wyciskam , potem psikam perfumą na palec i wmasowuje ja w tą rankę i muszę powiedzieć że zaczerwienienie znacznie się zmniejsza a czy szybciej znika...nie wiem ..

Ja odpisuję u ciebie, Ty u mnie
HairMania jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości