Odpowiedni szmpon - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury

Notka

Włosy i fryzury Podyskutuj na temat pielęgnacji, farbowania oraz stylizacji włosów. Fryzury damskie, ślubne, na studniówkę, fryzury krok po kroku i zdjęcia fryzur.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2008-08-05, 23:23   #1
Aleksandra 2
Raczkowanie

Odpowiedni szmpon

Witam. Pisze po raz pierwszy, wiec nie wiem czy w dobrym miejscu, wiec prosze o zrozumienie. Otoz mam włosy, ktory przy skorze głowy sie szybko przetluszczają, a na dlaszej ich dlugosci sa suche. wiec jakich szmponow, odzywek, maseczek powinnam uzywac do włosow przetłuszczających sie czy suchych? Myję wlosy co 2 dzien, dosc czesto tez podcinnam koncowki. Bardzo prosze o rade.
Serdecznie dziekuje.
Ola
Aleksandra 2 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-06, 18:32   #2
yasminuuum
Zakorzenienie

Dot.: Odpowiedni szmpon

Może coś z Garniera?

np. Garnier - FRUCTIS Włosy tłuste u nasady, suche na końcach -Szampon i Odżywka wzmacniająca
yasminuuum jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-06, 18:57   #3
Eyna
Zadomowienie

GG do Eyna

Fructisy raczej nie cieszą się dobrymi opiniami Zakup najlepiej delikatny szampon dla dzieci - nie przesuszy włosów ani nie podrażni skóry głowy, oraz odżywkę nawilżającą - która nakładaj "od ucha" do końcówek. Końce dodatkowo najlepiej zabezpieczyć specjalnym serum.
Eyna jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-06, 19:04   #4
LadyD
Raczkowanie

Sama mam dokładnie ten sam problem i powiem z doświadczenia ,że nie udało mi się jak do tej pory znalezc szamponu ktory by oczyscił skóre głowy i odpowiednio nawilzył włosy na długości.To co pokazują w reklamach szampony do tłustej skóry i suchych konców to pic na wode - nie wiem jakim cudem ten sam szampon zadziala inaczej na skóre a inaczej na włosy(tu wysuszy tam nawilży).Jeżeli ma dobrze oczyscić skóre głowy to i jednocześnie w jakimś stopniu wysuszy włosy.Dlatego też niezbędne jest uzywanie odżywek masek itp. ale tylko od połowy włosów.
Jedyną maską którą nakładam na skóre głowy jest WAX(jakis czas temu wyszedł taki do włosów przetłuszczających-foto ponizej)szampon z tej serii tez jest dobry kosztuje około 15 zł w aptece.Maska nie powoduje obciązania i włosów i przetłuszczania skóry głowy.Polecam tez szampon PHARMACERIS H Sebopurin około 20 zl dostepny w aptekach.Nie działa mocno wysuszająco na włosy ,ale mimo to i tak nakladam odzywke na końce.To sa moje sugestie jednak w to czy dany szampon czy maska komuś pasuje to sprawa indywidualna.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg wax.jpg (25,1 KB, 3 załadowań)
LadyD jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-06, 22:53   #5
Aleksandra 2
Raczkowanie

Dziękuje serdecznie za porady. Jeśli chodzi o Garnier to wykluczam ten szampon, probowalam go i jest do bani. A czy można np zrobic tak: kupic szampon do włosow suchych, zużyc go i nastepne opakowanie kupic do włosow przetluszczajacych sie. i tak na przemian? czy to jest sens? czy to cos da? A moze cos z jakis profesjonalnych kosmetykow?
Stary 2008-08-06, 23:06   #6
Eyna
Zadomowienie

GG do Eyna

Aleksandra 2 - Szampony do włosów suchych mają substancje natłuszczające, a do włosów przetłuszczających oczyszczające, osuszające lub/i hamujące wydzielanie łoju. Spróbuj z najprostszymi i najłagodniejszymi (polecam babydream z rossmana) , jeśli nie zmniejszy się przetłuszczanie sięgnij po taki do przetłuszczających - przy czym włosy na długości, przede wszystkim końce cały czas nawilżaj.
Eyna jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-06, 23:28   #7
Aleksandra 2
Raczkowanie

czyli jednak najlepszym sposobem bedzie tak jak piszesz uzywanie nadal szampony do wlosow przetluszczajacych, a odzywki uzywac do suchych- przy czym pamietac aby nie nakladac ich na skore glowy.
Stary 2008-08-07, 14:20   #8
Heroldin
Zakorzenienie

Aleksandra - wnioskuje, ze mam typ wlosow podobny do Twojego.
Przetestowalam dziesiatki szamponow i dzieki Wizazowi znalazlam cosik
odpowiedniego : FUTTA - firmy KALLOS. Uzywam go od paru miesiecy i
jak do tej pory nie moge powiedziec na temat tego szamponu zlego slowa.
W miedzyczasie - tez namowiona przez Wizaz zdradzalam go. Jednak natychmiast skruszona wracalam.
Polecam !
Mam chec na zaznajomienie sie z szamponem BABY - firmy BARWA {bez SLS}. Niestety -
na "moim" terenie nie moge go zdybac. Ale jestem wytrwala.
Heroldin jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-07, 18:59   #9
*piękna
Zakorzenienie

znam ten problem. osobiście używam szamponów do włosów przetłuszczających się lub normalnych a na końcówki nakładam nawilżające maseczki i odżywki do włosów suchych. po wyschnięciu nakładam kropelkę jedwabiu BIOSILK na same końcówki i nie jest najgorzej ;P Ale nie na każdego wszystkie produkty działają tak samo..

*piękna jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Włosy i fryzury

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości