styl egipski - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2008-08-06, 22:07   #1
hytgbn
Przyczajenie

styl egipski

Witam,
Mam pewiem problem, który myślę, że może rozwiązać jedynie ktoś wykwalifikowany otóż...
w pażdzierniku wybieram sie na imprezę urodzinową mojego 40-letniego przyjaciela geja do londynu (dłuuuuga historia) i cała impreza jest organizowa w stylu egipskim... Sam solenizant zapowiada, że będzie przebrany za faraona..
Problem w tym, że jestem drobną blondynką z niebieskimi oczami i jasną cerą i nijak nie pasuje mi ten styl..... ani egipski specyficzny makijaż ani czarne włosy...
Ktoś mi zaproponował, żebym się przebrała za mumię:P Na razie jest to śmieszne, ale niedługo zacznę sie poważnie martwić.
Zastanawiam się też, czy to ma być takie przebieranie na serio ( peruka i sandały) czy mam tylko nawiązywać do tego stylu (mini sukienka w egipskie wzorki i szpilki)....
Bardzo proszę o jakieś rady i sudestie... może burzę mózgów na ten temam, bo mi do głowy nic nie przychodzi...
hytgbn jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-07, 00:06   #2
mOna01
Zakorzenienie

Dot.: styl egipski

Cytat:
Napisane przez hytgbn Pokaż wiadomość
Witam,
Mam pewiem problem, który myślę, że może rozwiązać jedynie ktoś wykwalifikowany otóż...
w pażdzierniku wybieram sie na imprezę urodzinową mojego 40-letniego przyjaciela geja do londynu (dłuuuuga historia) i cała impreza jest organizowa w stylu egipskim... Sam solenizant zapowiada, że będzie przebrany za faraona..
Problem w tym, że jestem drobną blondynką z niebieskimi oczami i jasną cerą i nijak nie pasuje mi ten styl..... ani egipski specyficzny makijaż ani czarne włosy...
Ktoś mi zaproponował, żebym się przebrała za mumię:P Na razie jest to śmieszne, ale niedługo zacznę sie poważnie martwić.
Blondynka też może wyglądać egipsko ;-) proste włosy, jakiś diadem czy coś na głowie, makijaż a'la Kleopatra, złoty bronzer na kościach policzkowych, już będzie klimat

Cytat:
Napisane przez hytgbn Pokaż wiadomość
Zastanawiam się też, czy to ma być takie przebieranie na serio ( peruka i sandały) czy mam tylko nawiązywać do tego stylu (mini sukienka w egipskie wzorki i szpilki)....
O to proponuję spytać przyjaciela

mOna01 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-07, 01:01   #3
Stromanthe
Zadomowienie

GG do Stromanthe

Ja na Twoim miejscu jak już bym się dowiedziała, czy ma by klimat skrajnie egipski, czy tylko jego styl, ubrałabym się jak z filmów o faraonach. Też jestem blondynką, zatem kupiłabym czarną perukę do łopatek z grzywką prostą. Oczy bardzo podkreślone czarną kreską, usta czerwone. Sandały, biała sukienka do kostek.
Ale ja uwielbiam takie przebieranki. Chyba dlatego odtwarzam historię
Stromanthe jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-07, 08:07   #4
Eva ID
ForceIsStrongInThisOne...

Wpisy w blogu: 1
GG do Eva ID

Wspanialy pomysl na tematyczna impreze.

Mozesz potraktowac temat doslownie i przebrac sie za Kleoptare (ta w wykonaniu Elisabeth Taylor byla chyba w historii najladniejsza) albo nawizac do stylu poprzez stylowa sukienke i uczesanie

Moze to Ci w czyms pomoze?

http://www.egyptologyonline.com/dress.htm

Powodzenia
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Egypt 01.jpg (64,3 KB, 69 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Portman.jpg (52,3 KB, 64 załadowań)

I`m Proud to Be a Christian - Jestem Dumna, że Jestem Chrześcijanką

55 kg
Eva ID jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-07, 10:23   #5
hytgbn
Przyczajenie

Dziękuję bardzo za pomocne rady Tak się tylko zastanawiam, czy powinnam zajrzeć do jakiejś wyporzyczalni kostumów?? Skąd się bierze peruki???
hytgbn jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-07, 10:33   #6
pszczolka007
Raczkowanie

A ja proponuję nawiązać do kultury słowiańskiej i przebrać się za niewolnicę faraona (podkreślić właśnie piękne blond włosy, niebieskie oczy i jasną cerę). Można wziąć inspirację z filmu Quo vadis. Wiem, że co prawda akcja dzieła toczyła się w Rzymie, ale sądzę, że na Egipcjanach piękna, oryginalna blondynka także zrobiła by kolosalna wrażenie Pozdrawiam!
pszczolka007 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości