Wymagająca cera - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2008-08-07, 14:00   #1
mircia
Raczkowanie

Wymagająca cera

Witam Was dziewczyny

mam gigantyczny problem ze swoja cera...juz za bardzo nie wiem co robic...

mam cere tradzikowa(najwiecej pryszczy mam na brodzie...chociaz na policzkach czy czole czasem tez cos wyskoczy), do tego jest niesamowicie sucha...musze ja nawilzac, a jak zaczynam stosowac odpowiednie kremy to pojawiaja sie pryszcze...nie wiem dlaczego skoro jest sucha? do tyego mam rozszerzone naczynka na policzkach i wagry na nosie...nie wiem juz co mam zrobic zeby zlikwidowac pryszcze...nie przesuszajac jej jeszcze bardziej

stosowalam juz chyba wiekszac kremow itd i nic nie pomaga...moze wy mi pomozecie?

mircia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-07, 17:30   #2
biiibiii
Zakorzenienie

Dot.: Wymagająca cera

Może pójdź do dermatologa? Napewno przepisze Ci jakieś antybiotyki, które poprawią stan twojej cery.

Zrezygnuj z kremów/ żeli i innych preparatów do cery trądzikowej bo one jeszcze bardziej przesuszają. Zamiast pomagać - szkodzą.

Od siebie polecam maseczkę z mleka i drożdży

Przejrzyj dokładnie wątki dot problemów z cerą - to prawdziwa kopalnia wiedzy
biiibiii jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-07, 20:06   #3
lovellyhippo
Zakorzenienie

GG do lovellyhippo

polecam ci maść TRIBIOTIC. mi pomogła od razu.. oraz maseczki wszelkiego rodzaju... możesz łykać drożdże DROMIN, ale na efekty trzeba czekać. ale warto! powodzenia w walce!
lovellyhippo jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-07, 23:13   #4
Elfia4
Moderator DOMator

Wpisy w blogu: 2

Też mam taką skomplikowaną cerę. Przede wszystkim polecam lekturę forum biochemia gdzie jest wątek o takiej cerze http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=183599
Myj twarz delikatnym żelem (ja obecnie używam do tego cleanance avene i olejku myjącego, czasem zelu babydream), nawilzaj czymś lekkim, np. humektanem. Jednocześnie na tradzik stosuj jakiś preparat miejscowy, mozesz też zacząć stosowanie kwasów. Jeśli nie masz z nimi doświadczenia zacznij od jesieni, kiedy będzie mniejsze słońce, a narazie pogłębiaj wiedzę na ten temat. Na początek polecam acne-derm, effaclar k itp. to delikatne preparaty z dodatkiem kwasów. No może acne-derm nie az tak delikatny, ale na początek będą ok.
Do tego maseczki z aspiryny, glinki czy spiruliny 1-2 razy w tyg.
Musisz przede wszytkim uspokoić cerę i nie mozesz jej fundować huśtawki typu kilka dni wysuszanie i leczenie pryszczy, potem kilka dni nawilzanie po wysuszaniu, które powoduje kolejny wysyp. Nawilżaj skórę co drugą noc na zmianę z czymś przecitrądzikowym, czasem daj jej odpocząć i po umyciu nie nakładaj już niczego. Rano lekki krem na całą twarz lub tylko policzki. Jak zacznisz stosowac na dobre kwasy potrzebny będzie krem z wysokim fotostabilnym filtrem, zeby nie spowodować przebarwień na skórze.
Wspomniany juz wątek i cała biochemia są skarbnicą wiedzy o tym jak pielęgnować taką cerę, bo wbrew pozorą wiele osób ma jednocześnie trądzik, naczynka, cerę raz tłustą, raz suchą.
Jeśli nie radzisz sobie z krostkami idź do dobrego dermatologa, może potrzeban będzie kuracja preparatem zawierającym antybiotyk.
Elfia4 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-13, 20:23   #5
laura_piejko
Raczkowanie

witam dołaczam sie do wątku
ja mam taki problem że niedawno wyleczyłam tradzik ale od antybiotyków mam strasznie przesuszoną skórę, dermatolog polecił mi kremy, masci silnie natluszczajace typowo "apteczne" (takie jak przy azs), a gdy poszlam do kosmetyczki ta powiedziala mi ze powinnam kupic jakis krem nawilzajacy z witaminami itp
jak myslicie ktore mam stosowac?
laura_piejko jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-13, 20:27   #6
lovellyhippo
Zakorzenienie

GG do lovellyhippo

te od dermatologa.. lekarz to lekarz, a kosmetyczka... poleca to co zna...
lovellyhippo jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-17, 11:57   #7
mircia
Raczkowanie

hej dziewczyny

poszlam do dermatologa ze swoim problemem i przepisał mi maseczkę robioną w aptece (cena 5zł), ktora mam nakładac na twarz na noc

moge powiedziec, ze poprawe stanu mojej skory zauwazylam juz po pierwszym uzyciu...pryszcze, ktore jeszcze rano byly czerwone ogasly....skora sie przy tym zbytnio nie wysuszyla i do tego nie wyskoczylo mi nic nowego, takze jestem zadowolona

niestety maska ta niesamowicie smierdzi, ale jak widac efekty to mozna przecierpiec

dziekuje za wszystkie poradzy

jestescie niezastapione

mircia jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości