Jak powstrzymać się od wyciskania - cz. III - Strona 10 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2008-08-18, 10:52   #271
WhiteCherry
Zakorzenienie

Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania - cz. III

uh, a było tak ładnie, twarz względnie gładka, ale mądra ja - w ramach akcji " odżywiamy się zdrowo " [nawet herbatę przestałam słodzić, a zawsze szło 2,5 łyżeczki cukru ], zaczęłam pić pokrzywkę. Uwielbiam jej smak, ale oczywiście organizm zaczął się oczyszczać i pojawiły się paskudztwa w miejscach, w których zwykle nic nie wyskakiwało. W takim razie ja podziękuję za gorszy stan cery
Stary 2008-08-18, 10:53   #272
Fanata
Raczkowanie

Hehe no magicznie gula nie zniknie :P
Po prostu obecnie nie używam niczego przeciwtrądzikowego, więc chociaż miejscowo będę działać i stąd zainteresowanie Acnefanem.
Myślałam nad reorganizacją mojego zbioru lub jakimś uzupełnieniem. Chyba pomyślę nad tonikiem, żeby nie myć twarzy 2 razy dziennie pianką.
Zaciekawił mnie ten krem z melisą, ponieważ potrzebuję czegoś do stosowania na dzień. No i muszę sobie sprawić coś przeciwtrądzikowego do stosowania na całą twarz, jednak nie mam żadnej koncepcji co.

Cytat:
Napisane przez quleczka
Mi bardziej pomaga na takie dopiero robiace sie pasta cynkowa ale nie kazdej dziewczynie tutaj pomoga
Pasta cynkowa niestety na mnie nie działa. Ani na takie powstające krostki, ani do wysuszenia.

Cytat:
Napisane przez wysoka blondynka
U mnie jak coś się tworzy, to staram się to możliwie szybko wyciągnąć na wierzch - a więc najpierw idzie ichtiol, później Acnefan, a na koniec Tormentiol.
Miałam maść ichtiolową i Tormentiol. Wiem, że znowu się powtórzę, ale było to za czasu, kiedy moja wiedza o trądziku była znikoma i zniesmaczona tłustą konsystencją pozbyłam się obu specyfików. Teraz pozostaje mi tylko pluć sobie w brodę.
Na mojej liście zakupów są Acnefan, Tormentiol i maść ichtiolowa w takim razie.

Tak z innej beczki, wysoka blondynko oliwka to super sprawa! Wreszcie skóra mojej twarzy jest nawilżona praktycznie cały dzień (jednak bez kremu na dzień czuję się 'łyso'). W dodatku cudeńko rzeczywiście nie zapycha, a nie wierzyłam Wieczorem, skoro peelingu powinnam używać co kilka dni, przy nakładaniu oliwki robię sobie kilkuminutowy masaż twarzy (mam nadzieję, że żadnych przeciwwskazań nie ma), żeby delikatnie zetrzeć martwy naskórek. Później przecieram twarz płatkiem kosmetycznym i nakładam ponowną warstwę oliwki, którą zmywam dopiero rano.

Od około 3 tygodni nie robiłam żadnych maseczek, z powodu braku czasu i wyjazdu, a teraz zainteresowały mnie glinki. Niestety jestem całkiem zielona jeśli chodzi o ten temat więc mam zadanie na najbliższe dni, muszę troszkę się o nich dowiedzieć
Fanata jest offline  
Stary 2008-08-18, 11:23   #273
wysoka blondynka
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Fanata Pokaż wiadomość
Hehe no magicznie gula nie zniknie :P
Po prostu obecnie nie używam niczego przeciwtrądzikowego, więc chociaż miejscowo będę działać i stąd zainteresowanie Acnefanem.
Myślałam nad reorganizacją mojego zbioru lub jakimś uzupełnieniem. Chyba pomyślę nad tonikiem, żeby nie myć twarzy 2 razy dziennie pianką.
Zaciekawił mnie ten krem z melisą, ponieważ potrzebuję czegoś do stosowania na dzień. No i muszę sobie sprawić coś przeciwtrądzikowego do stosowania na całą twarz, jednak nie mam żadnej koncepcji co.

Pasta cynkowa niestety na mnie nie działa. Ani na takie powstające krostki, ani do wysuszenia.

Miałam maść ichtiolową i Tormentiol. Wiem, że znowu się powtórzę, ale było to za czasu, kiedy moja wiedza o trądziku była znikoma i zniesmaczona tłustą konsystencją pozbyłam się obu specyfików. Teraz pozostaje mi tylko pluć sobie w brodę.
Na mojej liście zakupów są Acnefan, Tormentiol i maść ichtiolowa w takim razie.

Tak z innej beczki, wysoka blondynko oliwka to super sprawa! Wreszcie skóra mojej twarzy jest nawilżona praktycznie cały dzień (jednak bez kremu na dzień czuję się 'łyso'). W dodatku cudeńko rzeczywiście nie zapycha, a nie wierzyłam Wieczorem, skoro peelingu powinnam używać co kilka dni, przy nakładaniu oliwki robię sobie kilkuminutowy masaż twarzy (mam nadzieję, że żadnych przeciwwskazań nie ma), żeby delikatnie zetrzeć martwy naskórek. Później przecieram twarz płatkiem kosmetycznym i nakładam ponowną warstwę oliwki, którą zmywam dopiero rano.

Od około 3 tygodni nie robiłam żadnych maseczek, z powodu braku czasu i wyjazdu, a teraz zainteresowały mnie glinki. Niestety jestem całkiem zielona jeśli chodzi o ten temat więc mam zadanie na najbliższe dni, muszę troszkę się o nich dowiedzieć
Cieszę się, że oliwka Ci pasuje. Mnie czasami męczy jej zapach, dletego lubię też inne oleje. Na cieplejsze miesiące uwielbiam macerat z brzozy - pachnie takim zielskiem, ale ładnie, zielono.

Teraz czaję się na różę i tamanu. Ale poczekam aż sprzedam podręczniki z ogólniaka, bo kasy brak.

Jak będziesz na jesień przy kasie, to zafunduj sobie kurację kwasami, na mnie nic tak dobrze nie działa. Nie wyobrażam sobie w tej chwili tak mogłam żyć bez złuszczania.
Stary 2008-08-18, 11:23   #274
kasa8686
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez azure Pokaż wiadomość
Wypowiedziałaś się 8 razy na forum, w różnych tematach, i w każdym piszesz to samo. O co chodzi zaczynam się zastanawiać czy naprawdę chcesz pomóc...
wiem jaki to jest problem z tymi krostami,bo przechodziałam to.A prawda jest taka że soda pomaga na wszystkie problemy skórne.Oczywiście co za dużo to niezdrowo,wszystko mozna przedawkować nawet witaminę C
kasa8686 jest offline  
Stary 2008-08-18, 11:32   #275
Fanata
Raczkowanie

Cytat:
Cieszę się, że oliwka Ci pasuje. Mnie czasami męczy jej zapach, dletego lubię też inne oleje.
Zapach mi nie przeszkadza, a wręcz mogłabym, ją wąchać całymi dniami. Nie jest drażniący, jak np. zapach maseczki z Sorai.

Cytat:
Teraz czaję się na różę i tamanu. Ale poczekam aż sprzedam podręczniki z ogólniaka, bo kasy brak.

Jak będziesz na jesień przy kasie, to zafunduj sobie kurację kwasami, na mnie nic tak dobrze nie działa. Nie wyobrażam sobie w tej chwili tak mogłam żyć bez złuszczania.
No pięknie! Nie dość, że polecasz mi kosmetyki, to jeszcze przy okazji przypomniałaś o sprzedaniu książek A ja martwiłam się, skąd wezmę pieniądze
No właśnie, kwasy... Nie wiem czy wracać do Dirrefinu, czy kurować się czymś innym. Ehh i mam kolejne zadanie na najbliższe dni - poczytać o kwasach
Fanata jest offline  
Stary 2008-08-18, 11:40   #276
kasa8686
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez wysoka blondynka Pokaż wiadomość
Już tek tego lepiej nie polecaj, bo soda może bardzo mocno podrażnić, więc nie wszyscy mogą ją stosować.

Gdyby proszek za 2 zł był cudownym lekiem na pryszcze, potówki, blizny, wrastanie włosków i łuszczycę, to forum takie jak to byłoby w dużej mierze bez sensu.
Stężenie może byc mniejsze. jak jesteś taka wrażliwa.

Sory ,ale śledze fora /może nie systematycznie/ i jakoś nie natrafiłam na tą metodę i nie powiem pod jakim zagadnieniem ją znalazłam.Poza tym na forach głównie ludzie sie zwierzają ze swoich problemów albo sie wspieraja we wspólnej niedoścignionej doskonałości.
Wiadomo na każdej skórze inaczej wszystko działa,ale warto spróbowac/też mam delikatną skóre/.
A w tej chwili poprostu sie cieszę ze sie wyleczyłam taką nawet nie dwuzłotówką;-)
Jak chcesz wypróbój to zobaczysz;-) POZDRAWIAM
kasa8686 jest offline  
Stary 2008-08-18, 11:43   #277
wysoka blondynka
Raczkowanie

Cytat:
Zapach mi nie przeszkadza, a wręcz mogłabym, ją wąchać całymi dniami. Nie jest drażniący, jak np. zapach maseczki z Sorai.

No pięknie! Nie dość, że polecasz mi kosmetyki, to jeszcze przy okazji przypomniałaś o sprzedaniu książek A ja martwiłam się, skąd wezmę pieniądze
No właśnie, kwasy... Nie wiem czy wracać do Dirrefinu, czy kurować się czymś innym. Ehh i mam kolejne zadanie na najbliższe dni - poczytać o kwasach
Drażniący nie, też uważam, że jest piękny, ale właśnie czasami bywa przez to dziecinne piękno męczący. Wiesz, jak się zje tabliczkę czekolady, to zazwyczaj nie ma się na niż chętki przez jakiś tydzień, ale później i tak się na nią rzuca. Ja tak mam z Hippem.

Mi derm przepisała kiedyś diff, ale bałam się buraka no i w końcu nie kupiłam.
Stary 2008-08-18, 11:52   #278
wysoka blondynka
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez kasa8686 Pokaż wiadomość
Stężenie może byc mniejsze. jak jesteś taka wrażliwa.

Sory ,ale śledze fora /może nie systematycznie/ i jakoś nie natrafiłam na tą metodę i nie powiem pod jakim zagadnieniem ją znalazłam.Poza tym na forach głównie ludzie sie zwierzają ze swoich problemów albo sie wspieraja we wspólnej niedoścignionej doskonałości.
Wiadomo na każdej skórze inaczej wszystko działa,ale warto spróbowac/też mam delikatną skóre/.
A w tej chwili poprostu sie cieszę ze sie wyleczyłam taką nawet nie dwuzłotówką;-)
Coś mi się wydaje, że nasza koleżanka jest średnio uprzejma...

Poradziłaś nam złotą metodę na wszelkie problemy z cerą, dziękujemy z całego serca, ale tak jak my przyjmujemy do wiadomości to, co Ty do nas piszesz, tak Ty przyjmij to, co my piszemy do Ciebie.

Oczekuję od Ciebie grzeczniejszego zwracania się do nas.
Stary 2008-08-18, 11:55   #279
eLWhy
Zadomowienie

Ja wyciągnęłam ciężką artylerię. Jestem zdesperowana.
I wszystko co złe sidzi teraz pod tribioticem.

[ech.. żeby tak moje podręczniki ktoś chciał... ]
walka z trądzikiem (teraz: Locacid+Yaz / było: Syndi35,Zorac,kwas salicylowy+borowy (borny?) ,DalacinT, Clindacne,Klindacin,Duac, Isotrexin,Benzacne,Zinery t,Tetralysal, Metronidazol, Differin,Epiduo)

eLWhy jest offline  
Stary 2008-08-18, 12:34   #280
azure
Zadomowienie

GG do azure

eLWhy a co ja mam powiedzieć, 25 lat na karku i męczę się z trądzikiem To już absurd, ludzie się patrzą jak na nie wiadomo co... Próbowałam tyle różnych rzeczy że aż ręce z majtkami opadają.

Co do Acnefanu mi pomaga nawet na te krostki, które już są, ale nie zawsze, nie na wszystkie. Także różnie bywa. Ale ogólnie jestem zadowolona, bo mniej blizn się robi jak go używam. Tylko że ja jestem hardkorowcem i potrafię go kłaść na całą twarz - potem trzeba zadbać o nawilżenie.

Niestety, znów mnie wywaliło na linii żuchwy i oczywiście powyciskałam. Znowu jest do bani. Miałam już ładną buzię, a teraz w kółko wysyp na żuchwie. I weź tu się ciesz życiem, ostatnie dni lata, a ja siedzę w domu, bo mi się wstyd pokazać :/
azure jest offline  
Stary 2008-08-18, 12:39   #281
Fanata
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez kasa8686
Cytat:
Napisane przez kasa8686
wiem jaki to jest problem z tymi krostami,bo przechodziałam to.A prawda jest taka że soda pomaga na wszystkie problemy skórne.Oczywiście co za dużo to niezdrowo,wszystko mozna przedawkować nawet witaminę C
Sęk w tym, że zarejestrowałaś się na forum całkiem niedawno i w chyba czterech postach napisałaś dokładnie to samo. Ciężko uwierzyć, że soda oczyszczona może działać zarówno na krostki po goleniu i trądzik, którego przyczyna jest o wiele bardziej złożona, np. okres dojrzewania, nieprawidłowa pielęgnacja skóry, hormony, itd. W dodatku istnieje kilka rodzajów trądziku i dla każdego z nich są inne leki, więc do sprawy trzeba podchodzić bardziej indywidualnie, z dystansem, a nie zachwalać sodę, jako lek na wszystko. Krosta kroście nierówna.
Fakt, że odrobinę grzeczniejszy ton by się przydał, ponieważ nikt tutaj nie urządza nagonki na Ciebie, tylko zwraca uwagę, że poza działaniem, które opisujesz, soda może wyrządzić duże szkody. Taka wzmianka w Twoim poście powinna się znaleźć.

Cytat:
Mi derm przepisała kiedyś diff, ale bałam się buraka no i w końcu nie kupiłam.
Buraka? Jakiego buraka? Stosowałam Differin tyle czasu nie wiedząc o czymś...

Cytat:
Napisane przez azure
Co do Acnefanu mi pomaga nawet na te krostki, które już są, ale nie zawsze, nie na wszystkie. Także różnie bywa.
Sama widzę, że wyskakuje mi kilka rodzajów krostek, ale niech chociaż na część pomoże, to będę zadowolona
Fanata jest offline  
Stary 2008-08-18, 12:45   #282
black-bubu
Zakorzenienie

Ja chwilowo łażę od kilku dni z sudokremem na twarzy, niby widzę pewną poprawę ale nie wiem czy wydaje mi się, czy naprawdę mi coś pomaga. Niby ma zasuszać te syfy i niby coś pomaga, no ale sama nie wiem.
black-bubu jest offline  
Stary 2008-08-18, 12:49   #283
wysoka blondynka
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez black-bubu Pokaż wiadomość
Ja chwilowo łażę od kilku dni z sudokremem na twarzy, niby widzę pewną poprawę ale nie wiem czy wydaje mi się, czy naprawdę mi coś pomaga. Niby ma zasuszać te syfy i niby coś pomaga, no ale sama nie wiem.
Używaj go raczej punktowo, bo może zapchać i wysuszyć.

Fanata, czytałam w kilku miejscach, że może podrażniać, a ja mam skórę dość wrażliwą na takie rzeczy, więc wolałam pozostać przy znanych mi kwasach.

Edytowane przez wysoka blondynka
Czas edycji: 2008-08-18 o 12:51 Powód: dopisek
wysoka blondynka jest offline  
Stary 2008-08-18, 13:04   #284
Fanata
Raczkowanie

Oj z początku używałam go codziennie na noc (z zalecenia dermatolog). Po tygodniu moja skóra była w strasznym stanie; wysuszona, podrażniona, mimo nawilżania kremami (oczywiście nie patrzyłam na ich skład, ale to inna bajka). Później stosowałam bardzo cieniusieńką warstwę co drugi dzień, aż skóra się przyzwyczaiła. Mimo wszystko wysuszał.

Cytat:
Napisane przez black-bubu
Mi Sudocrem bardzo ładnie zasusza wyciśnięte krostki. Praktycznie znikają w ciągu 1-2 nocy, potem zostaje tylko uporać się ze strupkami i przebarwieniami. Jednak tak jak pisze blondynka, używaj raczej punktowo. Lepiej dmuchać na zimne
Fanata jest offline  
Stary 2008-08-18, 14:31   #285
Marishia92
Raczkowanie

GG do Marishia92

Witam dziewczyny Nareszcie wątek dla mnie Nie mogę się powstrzymać od wyduszania A szczególnie ropnych krost xD Ale robię to bardzo rzadko. Niestety dzisiaj miałam załamanie po 3 dniach niewyduszania zmasakrowałam sobie czółko i boczne części twarzy. Macie jakieś wypróbowane sposoby na powstrzymanie się od duszenia?
Marishia92 jest offline  
Stary 2008-08-18, 16:33   #286
Fanata
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Marishia92
Witam dziewczyny Nareszcie wątek dla mnie Nie mogę się powstrzymać od wyduszania A szczególnie ropnych krost xD Ale robię to bardzo rzadko. Niestety dzisiaj miałam załamanie po 3 dniach niewyduszania zmasakrowałam sobie czółko i boczne części twarzy. Macie jakieś wypróbowane sposoby na powstrzymanie się od duszenia?
Witamy
Przede wszystkim nie przeglądaj się w lustrze, jeśli nie musisz. Ogranicz czas spędzany przed nim do minimum, żebyś któregoś razu przypadkiem nie zaczęła wyciskać. Nie dotykaj skóry twarzy. To strasznie kusi, żeby wyciskać. W dodatku przy dotykaniu twarzy roznoszą się bakterie, które sprzyjają powstawaniu krostek, więc najlepiej nie dotykać buzi kiedy nie trzeba. Oczywiście bez motywacji, silnej woli i mobilizacji się nie obędzie. Pozytywne podejście jest także miło widziane
Ja schowałam lusterko, które zawsze trzymałam na parapecie, nie kuszę losu. Dotykanie twarzy da się opanować po jakimś czasie.
No i najważniejsze, to pilnować samej siebie. Pamiętać, że wyciskanie jest zakazane i kropka. To jest akurat najtrudniejsze
Fanata jest offline  
Stary 2008-08-18, 19:31   #287
quleczka
Zakorzenienie

ja dzis zakupilam oliwke hipp i na wieczor zastosuje razem z paroma kroplami olejku herbacianego

kupilam glownie dlatego, ze od paru dni linieje jak wąż (po brevoxylu) i stwierdzilam, ze musze sie czyms troche nawilzyc/natluscic
quleczka jest offline  
Stary 2008-08-19, 00:20   #288
black-bubu
Zakorzenienie

Staram się używać go punktowo, ale mam tyle syfów na twarzy, że nawet jak go nakłam punktowo to w efekcie i tak cała twarz jest biała. Ale jest jeden plus, spod sudocremu nie widać syfów i chyba ładniej wyglądam z białą maską niż czerwonymi wulkanami ;D
black-bubu jest offline  
Stary 2008-08-19, 08:26   #289
gwendolyn
Rozeznanie

Hej. Dzięki waszemu wsparciu i radom wyglądałam nawet nawet na weselu(na poprawinach już nie do końca tak pięknie)W każdym bądź razie muszę się wyspać w końcu, bo brak snu, szaleństwa podkładowe, alkoholowe, kawowe i spożywcze dały o sobie znac na mojej buzi. Smaruję się ciągle tonikiem migdałowym- na mnie działa bardzo dobrze(lepiej od tych wszystkich leków na trądzik przepisywanych przez dermatologów po których wygladałam jeszcze gorzej )-przebarwienia sie rozjaśniają, blizny mniej widoczne, zaskórniki zmkniete wychodzą na wierzch, gule się zmniejszają. Migdałek+Acnefan są obecnie na szczycie mojej listy ulubieńców. Do nie wyciskania motywuje mnie dodatkowo to, że do pracy dość często jeżdżę z interesującym mnie obiektem i jak tu mu się pokazać z rozgrzebaną buźką- tym bardziej,że on skórę ma bardzo ładną.
Black-bubu ja kiedy wysmaruje się pastą Lassari albo ACnefanem też u mnie smieją się,że wyglądam jak duch(około połowę powierzchni skóry musze niestety wysmarowć żeby pokrzykrywać i pozaleczać różne pakudztwa)
U mnie nie dosyć, że na twarzy trądzik, to na ramionach rogowacenie przymieszkowe, które zaczyna mi się też niestety na udach robić. Plecy od tych upałów również pokryły mi się zaskórnikami - chociaż i tak jest o niebo lepiej niż kiedyś(ropne cysty na plecach i twarzy) to i tak cała jestem zakrostkowana- cóż chyba taka już moja uroda
Zamówiłam sobie podkład mineralny i róż mineralny- zobaczymy jak się będą sprawowac na mojej zbuntowanej i zwariowanej skórze
gwendolyn jest offline  
Stary 2008-08-19, 08:34   #290
Fanata
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez quleczka
kupilam glownie dlatego, ze od paru dni linieje jak wąż (po brevoxylu) i stwierdzilam, ze musze sie czyms troche nawilzyc/natluscic
Całkiem miło wspominam Brevoxyl, bo świetnie poradził sobie z moimi zaskórnikami na czole (za czasów kiedy tylko czoło było moją zmorą). Chyba miał całkiem fajny zapach, ale łuszczenia sobie nie przypominam

Cytat:
Napisane przez black-bubu
Staram się używać go punktowo, ale mam tyle syfów na twarzy, że nawet jak go nakłam punktowo to w efekcie i tak cała twarz jest biała. Ale jest jeden plus, spod sudocremu nie widać syfów i chyba ładniej wyglądam z białą maską niż czerwonymi wulkanami ;D
Na wyjeździe też nakładałam Sudocrem bardziej miejscowo niż punktowo z powodu wysypu i zapychania nie zauważyłam, jednak to indywidualna sprawa. Fakt, że raz udało mi się z nim przesadzić i skóra była wysuszona

Wczoraj wysnułam taki sobie wniosek, że jak ja kiedykolwiek mogłam zauważyć, że krem mnie zapycha jak od samych początków używałam byle czego do nawilżenia skóry twarzy. Wczoraj przyjrzałam się jej i muszę stwierdzić, że sporo porów zdążyło się oczyścić od kiedy przestałam stosować krem z Avonu Fakt, że na nosie są nadal, ale jest poprawa chociaż jeśli o zaskórniki chodzi Założę się, że gdybym teraz ponownie użyła badziewnego kremu, już bym widziała, że ze skórą dzieje się coś niedobrego.

Wieczorem troszkę powyciskałam. Wydłubałam paznokciami 2 zaskórniki z czoła, bo przy dotyku dawały wrażenie strupków. Ich czubeczki po prostu wystawały ponad powierzchnię skóry. Na jednej guli pojawiła się biała plamka z ropą, więc wycisnęłam. Jedna obok już prawie cała się wchłonęła, druga już jest mniejsza. Za to nad nimi tworzy się kolejna i boli strasznie
Potrafię się powstrzymać od wyciskania zaskórników, jednak jeśli chodzi o pojawiające się krostki, jeżeli tylko dadzą się wycisnąć majstruję już przy nich rękoma
Fanata jest offline  
Stary 2008-08-19, 09:22   #291
quleczka
Zakorzenienie

Cytat:
Chyba miał całkiem fajny zapach, ale łuszczenia sobie nie przypominam
a ja sie po nim luszcze zawsze jak bardzo bym nie uwazala...szczegolnie w okolicy ust, z boku brwi itp.
quleczka jest offline  
Stary 2008-08-19, 11:02   #292
eLWhy
Zadomowienie

A mi się ciągle pojawiają nowe ;(
miałam wrażenie jeszcze niedawno, że przynajmniej to udało mi się opanować - dietą i odpowiednimi kosmetykami nie prowokuję skóry do robienia mi niespodzianek :/
Jak mówiłam, że moja skóra ma strukturę gulową - to teraz na policzkach (bardziej z boku twarzy nić przy nosie) mam coraz więcej czerwonych kropek, które są lekko wypukłe... nie są duże, ale jest ich kilka
kula na brodzie dojrzewa. ta na policzku przynajmniej z wierzchu się goi, ale przyznam, że pod spodem wciąż coś jest i na domiar złego boli przy dotknięciu.

Mam nową teorię - czy to możliwe, że pod wpływem skinorenu moja skóra tak reaguje? Bo już sama nie wiem gdzie szukać winnego... A w sumie skinoren chciałam zacząć używać 2x dziennie...

a w ogóle to jestem zła. Bo co jak co, ale przez pół roku nie miałam problemu z czołem. Owszem, wągrów tam co niemiara, ale tam długi czas skóra była ładnie ściągnięta i umierkowanie gładka (poza dwiema bliznami po wulkanach sprzed lat), teraz na czole, między brwiami mam z 5 czerwonych plamek, które były albo będą pryszczami :/
wrr.

PS. do dziewczyn z Wro - polecałam niedawno dermatolożkę. Już przestaję być taka przekonana o tym, że jest dobra. Już nawet pomijam swoj probelm - ale za sprawą mojej mamy.

PS. planuję zakupy na mazidłach... ale już sama nie wiem na co się rzucić, bo co za dużo to tez nie zdrowo.. A choć ceny są minimalne, to jednak przesyłka je rekompensuje :/ Preraża mnie ilość wątków na biochemii, z którymi musiałabym się zmierzyć, żeby podjąć świadomą decyzję :/
walka z trądzikiem (teraz: Locacid+Yaz / było: Syndi35,Zorac,kwas salicylowy+borowy (borny?) ,DalacinT, Clindacne,Klindacin,Duac, Isotrexin,Benzacne,Zinery t,Tetralysal, Metronidazol, Differin,Epiduo)

eLWhy jest offline  
Stary 2008-08-19, 11:32   #293
sikoreczka111
Zakorzenienie

GG do sikoreczka111

mi też sie pojawiła jedna gula .. niby nie tragedia...ale jakos mam juz tego dość ... dziś znów idę w poszukiwaniu czegoś do nawilżania..może ten humektan wybiorę ? a jak nie to jutro wybiore sie do dermatologa, tz dzis wraca, bedzie u mnie spal wiec rano przy okazji jak go bede odwozic do pracy to bym sobie skoczyła ... podobno u mnie w szpitalu przyjmuje fajna babka ...zobaczymy czy taka fajna się okaze ...

iskierka zgasła...
sikoreczka111 jest offline  
Stary 2008-08-19, 11:47   #294
quleczka
Zakorzenienie

zazdroszcze, u mnie to sie czeka ze 2 miesiace na wizyte jak nic...
quleczka jest offline  
Stary 2008-08-19, 11:49   #295
Fanata
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez quleczka
a ja sie po nim luszcze zawsze jak bardzo bym nie uwazala...szczegolnie w okolicy ust, z boku brwi itp.
Możliwe, że nie zwracałam uwagi na łuszczenie kiedy używałam Brevoxylu :P Jedyne, co mi się przypomina, to ogólne podrażnienie twarzy, ale nie tak mocne jak przy Differinie (przy nim miałam z początku wrażenie, jakbym potraktowała skórę papierem ściernym)
A Ty jak długo już go stosujesz? Radzi sobie z zaskórnikami?

Chyba dzisiaj skoczę do apteki po maść ichtilową, Tormentiol i Acnefan (mam nadzieję, że z jego kupnem nie będzie takiego problemu jak z Humektanem). Odwiedzę pewnie też Rossmanna, żeby zaopatrzyć się w jakieś maseczki z glinką. Skóra całkowicie się już uspokoiła, żadnego buraczka nie ma, więc zafunduję sobie jakieś oczyszczanie. Mamuśka aż się za głowę złapała, bo ciągle coś nowego na ten trądzik kupuję. Dzisiaj na szczęście za swoje pieniądze, no i będę spłukana, bo resztki kasy wydam

A! No i zapomniałam jeszcze o kremie z melisą, jednak jest tak gorąco, że na spacer do Reala zdecyduję się dopiero wieczorem (w ramach trzymania formy udaję, że autobusy nie istnieją )
Fanata jest offline  
Stary 2008-08-19, 11:56   #296
eLWhy
Zadomowienie

Tej maseczki z glinką lepiej poszukaj w aptece W rossmanie tylko sklepowe paskudztwa, które mimo że glinkę mają w nazwie, to glinki na oczy nie widziały, albo jest ona na tyle nisko w składzie, że i tak nic nie da...
Ewentualnie znajdziesz takie preparaty w sklepach zielarskich.
Najlepiej sproszkowana albo w tubie...

eLWhy jest offline  
Stary 2008-08-19, 11:57   #297
quleczka
Zakorzenienie

ja stosowalam tylko 2 dni bo mialam ( a raczej mam) jakis mega wysyp, a w aptece nie bylo tribioticu bo brakuje w hurtowniach, wiec nie mialam pomyslu czym potraktowac te najgorsze babrzace sie syfy

po tym jak zaczelam sie luszczyc zrobilam 2-3 dni przerwy - dzis uzylam 3 raz...
quleczka jest offline  
Stary 2008-08-19, 12:07   #298
magratka
Rozeznanie

Dolaczam sie do watku. Maniaczka nie jestem, ale jak nieopatrznie spojrze na skore i te czarne punkty na nosie przy swietle nad lustrem to jakos tak mi sie lapy same ukladaja przy nosie i brodzie. A pozniej to juz wiadomo - jeszcze gorzej. Tym bardziej, że te krostki na brodzie w ogole nie chca wychodzic i robie sobie masakre. W czwartek ide na oczyszczanie do mojej sprawdzonej kosmetyczki, bo juz mam buzie bardzo zanieczyszczona. Na szczescie gul nie ma, a to one były moja zmora przez kilka lat. Jakies 5 lat mialam koszmarny tradzik, ktory udalo sie uspokoic dopiero hormonami. Wtedy bylo bardzo zle, teraz zle nie jest, ale chcialoby sie zeby bylo doskonale. Wyciskanie nie jest metoda na doskonala cere, o tym juz sie przekonalam i obiecuje nie wyciskac.
Czytalam, co pisalyscie o wizytach u kosmetyczki. Ja tez mialam niemile przejscia (lacznie z bliznami po jednym czyszczeniu), ale od kiedy znalazlam dobra kosmetyczke nie mam wiekszych problemow. Przede wszystkim przy cerze naczynkowej nie wolno rozpulchniac para. moja kosmetyczka uzywa do tego peelingu kalwitacyjnego i rzeczywiscie dziala. Zanim nie wpadlam na to, ze twarz jest czerwona po "parowce" to przez dwa dni chodzilam ze spuchnietymi policzkami. Teraz po oczyszczaniu jest w miare dobrze
Tez mam problem z wagrami a na dodatek skora mi sie swieci jak zarowka ostatnio. Moze to przez wyprobowywanie kremow z filtrem? Wszystkie probki sa do cery suchej, a chce sie zorientowac, co nie zapycha.
Uzywam tez maseczki z glinki zielonej i maski aspirynowej - obie polecam.
magratka jest offline  
Stary 2008-08-19, 12:24   #299
sikoreczka111
Zakorzenienie

GG do sikoreczka111

ja ide na miasto , po glinke i humektan...jak nie bedzie to musze koniecznie zamówic , a glinkę weznę i zielona i czerwoną ( bo nie wiem czy mi chłopak kupił tą co mu kazałam;/) jak nie to mi zamowi i juz !

iskierka zgasła...
sikoreczka111 jest offline  
Stary 2008-08-19, 13:14   #300
Fanata
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez eLWhy
Tej maseczki z glinką lepiej poszukaj w aptece W rossmanie tylko sklepowe paskudztwa, które mimo że glinkę mają w nazwie, to glinki na oczy nie widziały, albo jest ona na tyle nisko w składzie, że i tak nic nie da...
Ewentualnie znajdziesz takie preparaty w sklepach zielarskich.
Najlepiej sproszkowana albo w tubie...
Leniwiec ze mnie i chciałam coś gotowego w saszetkach Biorę się za czytanie na temat glinek, żeby nie pójść na zakupy zielona.
Na razie nie chce robić maseczki aspirynowej, troszkę boję się rozjaśnienia twarzy (bo ona chyba rozjaśnia), kiedy moja twarz złapała troszkę opalenizny.

Cytat:
Napisane przez quleczka
ja stosowalam tylko 2 dni bo mialam ( a raczej mam) jakis mega wysyp, a w aptece nie bylo tribioticu bo brakuje w hurtowniach, wiec nie mialam pomyslu czym potraktowac te najgorsze babrzace sie syfy

po tym jak zaczelam sie luszczyc zrobilam 2-3 dni przerwy - dzis uzylam 3 raz...
Zaskoczyło mnie to dość agresywne i szybkie działanie. Z tego, co pamiętam, na mnie Brevoxyl aż tak mocno nie działał, a gruboskórna nie jestem...
Fanata jest offline  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości