Jak powstrzymać się od wyciskania - cz. III - Strona 11 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2008-08-19, 13:21   #301
eLWhy
Zadomowienie

Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania - cz. III

Cytat:
Napisane przez Fanata Pokaż wiadomość
Leniwiec ze mnie i chciałam coś gotowego w saszetkach Biorę się za czytanie na temat glinek, żeby nie pójść na zakupy zielona.
Na razie nie chce robić maseczki aspirynowej, troszkę boję się rozjaśnienia twarzy (bo ona chyba rozjaśnia), kiedy moja twarz złapała troszkę opalenizny.
Spokojnie, glinka nie potrzebuje wielkiej wiedzy. Jak kupisz w aptece to masz niemal pewnośc że będzie czysta [i tak z reguły mają wyłącznie argiletza - nad ta się nawet nie wahaj ] - taki proszek rozrabiasz z wodą na papkę i nakładasz na twarz. ona wysycha, można ją co jakiś czas spryskiwać, żeby nie wyschła za szybko. A jak już minie czas (ok 20 min), albo znudzi ci się pryskanie, to zaschniętą glinke odrywasz płatami nad zlewem (jesli nie boisz się mocnego pilingu) albo zmywasz ;]
walka z trądzikiem (teraz: Locacid+Yaz / było: Syndi35,Zorac,kwas salicylowy+borowy (borny?) ,DalacinT, Clindacne,Klindacin,Duac, Isotrexin,Benzacne,Zinery t,Tetralysal, Metronidazol, Differin,Epiduo)

eLWhy jest offline  
Stary 2008-08-19, 13:27   #302
Fanata
Raczkowanie

Wpisałam 'glinki' w wyszukiwarkę i niestety na forum żadnego konkretnego wątku na ich temat nie ma. Rzuciłam jednak na niektóre tematy okiem i dziewczyny mówiły właśnie o tej firmie. Pisały, że w tubie kosztuje 25 złotych, w proszku około 5 złotych, ale starcza na jedno użycie. Rzeczywiście na tak mało starcza ta w proszku?

Jeśli chodzi o gotową maseczkę, myślałam o tej http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,10...#review-251597
Fanata jest offline  
Stary 2008-08-19, 13:30   #303
quleczka
Zakorzenienie

mi starcza na 3-4 uzycia ale ja nie robie grubej warstwy jak radza na ulotce

poza tym w proszku sa 2 wielkosci opakowania - teoretycznie jednorazowe i takie wieksze normalne - potem juz sa rozne dziwne ogromne

http://www.naturella.com.pl/index.ph...ts_line_id/112
quleczka jest offline  
Stary 2008-08-19, 13:33   #304
eLWhy
Zadomowienie

ja robiłam z 1 opakowania 10g dwie maseczki. i tez było dośc grubo
A ten dermaglin całkiem fajny, choć czytałam, że jojoba niektórych zapycha :/
walka z trądzikiem (teraz: Locacid+Yaz / było: Syndi35,Zorac,kwas salicylowy+borowy (borny?) ,DalacinT, Clindacne,Klindacin,Duac, Isotrexin,Benzacne,Zinery t,Tetralysal, Metronidazol, Differin,Epiduo)

eLWhy jest offline  
Stary 2008-08-19, 13:39   #305
Fanata
Raczkowanie

Skoro tak, kupię glinkę w aptece i będę się babrać w papce

Mam pytanie, Acnefan czyta się tak, jak się pisze, czy może bardziej z angielskiego - przez 'k'? :P
Fanata jest offline  
Stary 2008-08-19, 13:40   #306
quleczka
Zakorzenienie

ja wymawiam przez k
quleczka jest offline  
Stary 2008-08-19, 14:22   #307
QsQs
Zadomowienie

ja tez przez k

no i przy glince nie lubilam sie babrac w tym proszku, zawsze nie mialam pewnosci czy zmieszalam to w dobrych proporcjach. Tubka o wiele wygodniejsza.

Ja zaczelam zamiast kremu uzywac zelu aloesowego Palomy. Po mojej ostatniej masakrze (11.o8) smarowalam tez tym ranki/strupki i bardzo szybko zeszly. Zaskornikow mniej, pryszczy nie bylo w ogole. Moje szczescie jednak trwalo do wczoraj bo na sroku polika buduje mi sie duza gula. Walczylam wczoraj z nia... trzymalam z 1,5h wacik nasaczony afronisem a potem dalam glinke quleczkowym sposobem. Efekt taki, ze ani nie znikla ani nie wyszla na wierzch. Jest w zasadzie plaska ale czerwona i boli... Dziwnie to troche wyglada bo reszta twarzy nawet gladka i ladna a tu ta czajaca sie czerwona bomba. Wnerwa mam przez te lokalizacje moich niespodzianek - jak nie srodek czola to centrum nosa albo polika :/ nie moga sie gdzies na boku zrobic
QsQs jest offline  
Stary 2008-08-19, 14:39   #308
Fanata
Raczkowanie

Byłam w aptece, kupiłam Tormentiol i maść ichtiolową. W zielarskim dostałam glinkę, jednak innej firmy.
Niestety nie dostałam Acnefanu, bo jest na receptę... Pytałam w dwóch aptekach i troszkę mnie to zdziwiło. Udaje Wam się kupić go bez recepty?
Fanata jest offline  
Stary 2008-08-19, 14:40   #309
QsQs
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Fanata Pokaż wiadomość
Niestety nie dostałam Acnefanu, bo jest na receptę... Pytałam w dwóch aptekach i troszkę mnie to zdziwiło. Udaje Wam się kupić go bez recepty?
No pewnie, ze bez recepty!! Szukaj w inych aptekach bo jakis kit Ci sprzedaly panie aptekarki.
QsQs jest offline  
Stary 2008-08-19, 14:44   #310
Fanata
Raczkowanie

Dziwne, że w dwóch aptekach usłyszałam to samo :/ Po obiedzie obejdę wszystkie osiedlowe apteki, gdzieś musi być sprzedawany bez recepty.
Swoją drogą, co on takiego w sobie ma, że wołają receptę?
Fanata jest offline  
Stary 2008-08-19, 14:44   #311
quleczka
Zakorzenienie

QsQs ma racje, jest bez recepty...trzeba sie klocic jak cos

http://www.☠☠☠☠☠☠☠/apteka/p8770-Opis_...dzikowej_25_ml

nawet na stronie sieci aptek zdrowie tak podaja to jest tzw. kosmeceutyk, nie lek

http://www.asa.eu/produkt.php?kto=klient&id=28

p.s nic w sobie specjalnego nie ma - wyciag z rumianku, nagietka, olejek z drzewa herbacianego i witamine A
quleczka jest offline  
Stary 2008-08-19, 14:53   #312
_Ewelka___
Zakorzenienie

GG do _Ewelka___

widze debata na temat acnefanu i glinki. Glinke uzywam juz z 2-3 lata regularnie, czasem z przerwami kiedy mi sie konczy. W proszku uzywam miejscowo - rozrabiam odrobinke z woda i nakladam kiedy mi cos wyskoczy, goi, wysusza, dziala przeciwzapalnie, zmniejsza opuchlizne, dziala na wszytsko. Uwielbiam glinke jako maseczke uzywam takiej, jest naprawde dobra, z prostym skladem, moim zdaniem uzywanie tej w proszku jako maseczki wychodzi za drogo, w dodatku ta w tubce mozna nalozyc gruba warstwa i naprawde na dlugo starcza.

http://www.☠☠☠☠☠☠☠/apteka/p8736-Glink...a_100_g__75_ml
polecm kupowac w tej aptece, ostatnio moja siostra kupila za 23 zl, spora roznica. ja sama w zielarskim sklepie zaplacilam 25 zl. nie wiem czy korzystacie z tej apteki, maja najtansze leki i kosmetyki. Zamawia sie przez internet i odbiera w aptece, nawet w najmniejszych miastach sa te apteki. Oplaca sie

acnefan tez uzywam i bardzo go sobie chwale. nakladam na cala twarz ale przed tym krem nawilzajacy i jakos dziala

za to nigdy nie bylam zadowolona z tormentiolu czy masci ichtiolowej. nic nie wyciaga na wierzch, na mnie kompletnie nie dzialalo, tormentiol cos tam moze i robil, ale nie cierpie masci/ kremow na bazie wazeliny i parafiny. uwaga zatykaja pory! co z tego jak uzywalam zeby cos wygoic jak zaraz robil sie obok pryszcz. A kiedy chcialam wyciagnac na wierzch to zero dzialania. Ale kazda skora inna
Stary 2008-08-19, 14:56   #313
Fanata
Raczkowanie

Trochę jestem zmieszana. Na szczęście znalazłam sieć aptek, gdzie będzie bez recepty http://www.☠☠☠☠☠☠☠/apteka/p8770-Opis_...dzikowej_25_ml
Tylko jak na złość na moim osiedlu żadnej nie ma! Na całe miasto jest ich 9, a najbliższą mam chyba w Realu. Pieniędzy starczy mi tylko na Acnefan, więc kupno kremu odłożę sobie na przyszły miesiąc.

Sprawdziłam ceny glinki i Tormentiolu w tej aptece i mogłam zaoszczędzić ze 3 złote...
Fanata jest offline  
Stary 2008-08-19, 15:30   #314
_Ewelka___
Zakorzenienie

GG do _Ewelka___

Bo to naprawde tania apteka tylko zamowienie od 20 zl. ja planuje kupic glinke, humektan, kermuren plus i jeszcze cos dorzuce
Stary 2008-08-19, 15:31   #315
wysoka blondynka
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez gwendolyn Pokaż wiadomość
Hej. Dzięki waszemu wsparciu i radom wyglądałam nawet nawet na weselu(na poprawinach już nie do końca tak pięknie)W każdym bądź razie muszę się wyspać w końcu, bo brak snu, szaleństwa podkładowe, alkoholowe, kawowe i spożywcze dały o sobie znac na mojej buzi. Smaruję się ciągle tonikiem migdałowym- na mnie działa bardzo dobrze(lepiej od tych wszystkich leków na trądzik przepisywanych przez dermatologów po których wygladałam jeszcze gorzej )-przebarwienia sie rozjaśniają, blizny mniej widoczne, zaskórniki zmkniete wychodzą na wierzch, gule się zmniejszają. Migdałek+Acnefan są obecnie na szczycie mojej listy ulubieńców. Do nie wyciskania motywuje mnie dodatkowo to, że do pracy dość często jeżdżę z interesującym mnie obiektem i jak tu mu się pokazać z rozgrzebaną buźką- tym bardziej,że on skórę ma bardzo ładną.
(...)
Zamówiłam sobie podkład mineralny i róż mineralny- zobaczymy jak się będą sprawowac na mojej zbuntowanej i zwariowanej skórze
Fajnie, że dobrze się bawiłaś. No i super, że migdał Ci pasuje, u mnie też jest faworytem.

Jak dojdą podkład i róż, to daj znać jak się sprawują, interesuje mnie zwłaszcza róż.

Cytat:
Napisane przez eLWhy Pokaż wiadomość
A mi się ciągle pojawiają nowe ;(
miałam wrażenie jeszcze niedawno, że przynajmniej to udało mi się opanować - dietą i odpowiednimi kosmetykami nie prowokuję skóry do robienia mi niespodzianek :/
Jak mówiłam, że moja skóra ma strukturę gulową - to teraz na policzkach (bardziej z boku twarzy nić przy nosie) mam coraz więcej czerwonych kropek, które są lekko wypukłe... nie są duże, ale jest ich kilka
kula na brodzie dojrzewa. ta na policzku przynajmniej z wierzchu się goi, ale przyznam, że pod spodem wciąż coś jest i na domiar złego boli przy dotknięciu.

Mam nową teorię - czy to możliwe, że pod wpływem skinorenu moja skóra tak reaguje? Bo już sama nie wiem gdzie szukać winnego... A w sumie skinoren chciałam zacząć używać 2x dziennie...

a w ogóle to jestem zła. Bo co jak co, ale przez pół roku nie miałam problemu z czołem. Owszem, wągrów tam co niemiara, ale tam długi czas skóra była ładnie ściągnięta i umierkowanie gładka (poza dwiema bliznami po wulkanach sprzed lat), teraz na czole, między brwiami mam z 5 czerwonych plamek, które były albo będą pryszczami :/
wrr.

PS. do dziewczyn z Wro - polecałam niedawno dermatolożkę. Już przestaję być taka przekonana o tym, że jest dobra. Już nawet pomijam swoj probelm - ale za sprawą mojej mamy.

PS. planuję zakupy na mazidłach... ale już sama nie wiem na co się rzucić, bo co za dużo to tez nie zdrowo.. A choć ceny są minimalne, to jednak przesyłka je rekompensuje :/ Preraża mnie ilość wątków na biochemii, z którymi musiałabym się zmierzyć, żeby podjąć świadomą decyzję :/
Skinoren, jak to kwas, wyciąga syfy na wierzch. U mnie oczyszczanie po AD odbywało się raczej na zasadzie wychodzenia zaskórników, a nie powstawania syfów. Jeżeli u Ciebie robią się syfki, to musisz je atakować czymś antybakteryjnym. Ja bym postawiła na Acnefan punktowo.

Mazidła - szczerze polecam migdała. Wygładza, rozjaśnia i jest super antybakteryjny.

Do cer z zaskórnikami polecany jest salicyl, jeżeli nie masz kłopotów z rumieńcami, to powinien pomagać.

Jeśli kupisz sobie bromelainę, to będziesz mogła zrobić fajny peeling raz w tygodniu, buzia gładka, że hej.

Flaszka kwasu hialuronowego + średnia buteleczka jakiegoś dobrego oleju przydadzą się do nawilżania.

Dziewczyny na Biochemii zachwalają olej Tamanu, jest dość drogi, ale używa się go w mieszankach, więc wystarczy mała ilość. Podobno przyspiesza gojenie i zmniejsza zaczerwienienie pokwasowe.

Co by tu jeszcze... Możesz kupić chyba za 4 zł pojemniczek oleju kokosowego. Do naszej cery się nie nadaje, ale przed myciem smaruje się nim włosy - są bardzo miękkie. No i olej pachnie jak wiórki kokosowe.

Cytat:
Napisane przez eLWhy Pokaż wiadomość
Spokojnie, glinka nie potrzebuje wielkiej wiedzy. Jak kupisz w aptece to masz niemal pewnośc że będzie czysta [i tak z reguły mają wyłącznie argiletza - nad ta się nawet nie wahaj ] - taki proszek rozrabiasz z wodą na papkę i nakładasz na twarz. ona wysycha, można ją co jakiś czas spryskiwać, żeby nie wyschła za szybko. A jak już minie czas (ok 20 min), albo znudzi ci się pryskanie, to zaschniętą glinke odrywasz płatami nad zlewem (jesli nie boisz się mocnego pilingu) albo zmywasz ;]
Ojacie... Ja raczej ją zmywam wodą...

Cytat:
Napisane przez _Ewelka___ Pokaż wiadomość
(...) za to nigdy nie bylam zadowolona z tormentiolu czy masci ichtiolowej. nic nie wyciaga na wierzch, na mnie kompletnie nie dzialalo, tormentiol cos tam moze i robil, ale nie cierpie masci/ kremow na bazie wazeliny i parafiny. uwaga zatykaja pory! co z tego jak uzywalam zeby cos wygoic jak zaraz robil sie obok pryszcz. A kiedy chcialam wyciagnac na wierzch to zero dzialania. Ale kazda skora inna
U mnie ichtiol ładnie wszystko wyciąga na wierzch. Tormentiol daję już na gotowe strupki, szybciej się goją.
Stary 2008-08-19, 16:06   #316
_Ewelka___
Zakorzenienie

GG do _Ewelka___

blondynka ja mialam tonik ale z kwasem salicylowym jesli sie nie myle, BHA 2 %. No i ogolnie toi nieuzywany ale juz napewno sie przeterminowal, strasznie nie podobal mi sie efekt i konsystencja, nie wiem ale czulam lepkosc po tym toniku. Moze źle zrobilam. A mialam taki http://www.biochemiaurody.com/sklep/tonikbha.html

przegladam tonik z migdalkiem i mocznikiem, brzmi ciekawie. Napewno sie na niego skusze. Szczerze to nie moge sie doczekac jesieni tylko po to zeby kwasic buzie, ale niech jeszcze bedzie to piekne lato

i mam pytanie, czy tak niskie pH jakie maja te toniki sa dobre dla cery?? wiem ze to przez kwasy no ale tak mysle

ojej dlaczego peeling z bromelaina tak podrozal?! zamawialam go za 6 zl jesli sie nie myle... kurcz wszystko podrożało
Stary 2008-08-19, 16:16   #317
wysoka blondynka
Raczkowanie

Cytat:
blondynka ja mialam tonik ale z kwasem salicylowym jesli sie nie myle, BHA 2 %. No i ogolnie toi nieuzywany ale juz napewno sie przeterminowal, strasznie nie podobal mi sie efekt i konsystencja, nie wiem ale czulam lepkosc po tym toniku. Moze źle zrobilam. A mialam taki http://www.biochemiaurody.com/sklep/tonikbha.html

przegladam tonik z migdalkiem i mocznikiem, brzmi ciekawie. Napewno sie na niego skusze. Szczerze to nie moge sie doczekac jesieni tylko po to zeby kwasic buzie, ale niech jeszcze bedzie to piekne lato

i mam pytanie, czy tak niskie pH jakie maja te toniki sa dobre dla cery?? wiem ze to przez kwasy no ale tak mysle

ojej dlaczego peeling z bromelaina tak podrozal?! zamawialam go za 6 zl jesli sie nie myle... kurcz wszystko podrożało
Jeżeli chodzi o salicyl, to ja planuję raczej peeling w większym stężeniu. Mam serum lemon i do codziennego smarowania to mi wystarczy (na zmianę z tonikiem migdałowym i AD, który pewnie sobie na jesień dorzucę). Salicyla będę sobie robić raz na 1-2 tygodnie w ramach peelingu.

Tonik migdałowy polecam szczerze - jest super antybakteryjny, właśnie mam okres, a nic mi przed nim nie wyskoczyło. Nic.
Stary 2008-08-19, 16:56   #318
_Ewelka___
Zakorzenienie

GG do _Ewelka___

serum lemon tez mialam i hmm nie wiem efekty jakies takie sobie, moze moja skora ni lubi kw salicylowego, sama nie wiem. Ciagle mam dylematy jesli chodzi o pielegnacje cery i ostatnio tez wlosy ciagle probuje probuje .

Peeling migdalowy sobie robilam w niskim stezeiu, juz nie pamietam jaki, wypalilo mi 2 miejsca na twarzy, potem zeszla skora ale zadnych efektow. Ale najgorsze bylo to, ze ja zaprawioa kwasomaniaczka darlam sie i latalam po calymmieszkaniu, stasznie mnie pieklo.

Ale juz wiem ze musze znaleźć dobry krem nawilzajacy, lagodny tonik, tonik oczyszczający - migdal, jakies olejek ale nawilzajacy chyba, nie chce znow lemon no i krem z kwasem na noc.
Stary 2008-08-19, 17:15   #319
quleczka
Zakorzenienie

Cytat:
z tego co ostatnio czytalam dobre sa dla naszej cery rzeczy o kwasnym ph nizszym niz ph skory czyli ogolnie powinno nie szkodzic, a wrecz pomagac takie ph

ale dodam, ze ja sie nie znam - tak tylko czytalam
quleczka jest offline  
Stary 2008-08-19, 18:20   #320
sikoreczka111
Zakorzenienie

GG do sikoreczka111

zrobiłam probę humektanu i efekt rewelacyjny wreszcie nie miałam tłustej warstwy na skórze po nałożeniu i na początku takie jakby uczucie chłodu.. zobaczymy jak sie dalej bedzie sprawowac

iskierka zgasła...
sikoreczka111 jest offline  
Stary 2008-08-19, 18:41   #321
wysoka blondynka
Raczkowanie

A ja wymieszałam sok z cytryny z wodą 1:1 i przetarłam sobie tym twarz. Trochę piekło, ale byłam blada.
Stary 2008-08-19, 18:55   #322
Fanata
Raczkowanie

Jestem po pierwszej maseczce z glinki. Fajne to babranie Niestety nie miałam jak spryskiwać twarzy, więc zostawiłam maseczkę do wyschnięcia. Pieruńsko ściąga twarz
Po zmyciu pory mniej widoczne, buzia wygładzona i taka ładniejsza
Teraz siedzę maścią ichtiolową. Nałożyłam ją na zaledwie 6 (!) punkcików. Troszkę odrzuca mnie jej zapach, jednak czego to dla urody się nie robi.

Wyeksmitowałam kolejnego zaskórnika z mojego czoła. Był wielki, jednak wyszedł przy pierwszym wyciśnięciu, więc śladu chyba nie będzie.
Fanata jest offline  
Stary 2008-08-19, 18:57   #323
quleczka
Zakorzenienie

Fanata, wlasnie po to radza pryskac - by nie wyschla i nie sciagala tak bardzo
quleczka jest offline  
Stary 2008-08-19, 19:02   #324
Fanata
Raczkowanie

A myślałam, że coś strasznego się stanie, jeśli nie spryskam. Aż takie nieprzyjemne to ściąganie nie jest. Takie dziwne, przeżyć się da
Fanata jest offline  
Stary 2008-08-19, 19:10   #325
quleczka
Zakorzenienie

Ja z lenistwa nigdy nie pryskam i nic strasznego mi sie do tej pory nie stalo
quleczka jest offline  
Stary 2008-08-19, 19:18   #326
wysoka blondynka
Raczkowanie

Ja staram się glinkę pryskać, bo zawsze chodzę po domu z maseczką i kiedy zasycha, to cały dom jest w tych zielonych okruszynkach.
Stary 2008-08-19, 20:05   #327
QsQs
Zadomowienie

a ja moczylam zawsze bo myslalam, ze sucha traci wlasciwosci. najlepiej siedziec z maska w kapieli wtedy nie zasycha
QsQs jest offline  
Stary 2008-08-19, 20:16   #328
quleczka
Zakorzenienie

bo pewnie traci jak juz wyschnie, a tak dziala dluzej ale nawet z wysychajaca efekt i tak jest niezly, a ja len jestem
quleczka jest offline  
Stary 2008-08-19, 20:32   #329
matryca3
Zadomowienie

Wpisy w blogu: 1

ja akupiłam dzis humektan i wieczorkiem przetestuje
Stary 2008-08-19, 21:57   #330
WhiteCherry
Zakorzenienie

a ja się powyciskałam i wyglądam cudownie
chyba będę twarz zaklejać plastrami, nie chciałoby mi się ich specjalnie odklejać przy lustrze

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości