Jak powstrzymać się od wyciskania - cz. III - Strona 113 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2009-10-15, 18:05   #3361
fossa
Zadomowienie

Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania - cz. III

Cytat:
Napisane przez pati23 Pokaż wiadomość
Witam, wyciskaczo-maniaczki do których też się niestety zaliczam Ostatnio wyciskałam parę dni z rzędu i mam masakrę na twarzy a to wszystko przez kaszkę na twarzy która pojawiła się w lipcu i do tej pory nie znikła Od okresu dojrzewania zaczęły mi się problemy, ale zawsze to co się pojawiało to potem znikało, a teraz tej kaszki nie rusza nic. Do tego bolące gule, ale chciaż one znikają. No więc postanowiłam się przyłączyć do was i postaram się nie patrzeć w lustro zbyt często Poza tym ma za miesiąc wizytę u dermatologa i modlę się żeby coś poradził...

Trochę się rozpisałam, no ale jeszcze coś dodam odnośnie dyskusji na temat podkładów. Próbowałyscie podkładów mineralnych, i naturalnej pielęgnacji bez konserwantów ? Wielu dziewczynom bardzo pomogło (mnie niestety narazie nie).
Kaszka=zaskorniki zamkniete [chyba]
Tez cos takiego mialam
Powiedz mi gdzie chodzisz do dermatologa to widze ze jestesmy z tej samej okolicy [moze byc na priv]
fossa jest offline  
Stary 2009-10-15, 18:17   #3362
Madzia9999
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez fossa Pokaż wiadomość
Tez cos takiego mialam
Powiedz mi gdzie chodzisz do dermatologa to widze ze jestesmy z tej samej okolicy [moze byc na priv]
Właśnie ja nie wiem co to jest kaszka?
A może to są te małe podskórne krostki? Czy e tam?

Sophia Loren
Madzia9999 jest offline  
Stary 2009-10-15, 18:31   #3363
ImmortalLover
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 2

kaszka mi się kojarzy z drobnymi podskórnymi ;D
mnie zmniejsza trochę acne-derm,a to na przebawienia nie dawałam

Zawartość torebki dzieli się na części: "powinnam" , "mam" i "a skąd się to wzięło?".

ImmortalLover jest offline  
Stary 2009-10-15, 18:33   #3364
fossa
Zadomowienie

Tak zaskorniki zamkniete [podskorne krostki] tworza taka swoista kaszke , szczegolnie widoczna "pod swiatlo"
Jak szlam do dermy z tym to wlasnie okreslilam to slowem kaszka - powiedzialam jej ze mam taka "kaszke".
Pomogl Differin, pozniej lysanel active na wlasna reke.
fossa jest offline  
Stary 2009-10-15, 18:42   #3365
Madzia9999
Zakorzenienie

Cytat:
Tak zaskorniki zamkniete [podskorne krostki] tworza taka swoista kaszke , szczegolnie widoczna "pod swiatlo"
Jak szlam do dermy z tym to wlasnie okreslilam to slowem kaszka - powiedzialam jej ze mam taka "kaszke".
Pomogl Differin, pozniej lysanel active na wlasna reke.
Właśnie zastnawia się nad lysanel active. Ale używałaś filtra na dzień przy tej kuracji?

Sophia Loren
Madzia9999 jest offline  
Stary 2009-10-15, 19:00   #3366
fossa
Zadomowienie

Nie,
uzywalam na wieczor lysanelu.
Teraz jest nowa wersja lysanelu - ciekawe czy rownie skuteczna.
fossa jest offline  
Stary 2009-10-15, 20:08   #3367
dontknow
Zakorzenienie

GG do dontknow

magda, a co to jest ten tormentiol? jak on działa? bo widzę, że często go używasz ;p
on coś pomaga? ;>

a lysanel to jaki kwas?
Stary 2009-10-16, 11:26   #3368
pati23
Raczkowanie

Cytat:
Tez cos takiego mialam
Wiesz co właściwie to dopiero się pierwszy raz do tego dermatologa wybieram. Nazywa się Hasim El Nur i przyjmuje w przychodni na Zana. Wcześniej parę razy byłam w pobliskiej przychodni u dernatologa, ale przepisywała mi jedynie coś na plecy (przebarwienia po krostkach mi zostają) a na twarzy nie widziała nic (ślepa). Ostatnio (tzn.w lipcu) jak byłam u niej w innej sprawie to zauważyła tą kaszkę i przepisała mi płyn z antybiotykiem który niestety nic a nic nie pomógł.
Mo i męczę teraz buźkę kwasami, wyciskaniem, maseczkami, olejkami, maściami a poprawy brak
pati23 jest offline  
Stary 2009-10-16, 11:46   #3369
paulownia
Zakorzenienie

Cytat:
Nie,
uzywalam na wieczor lysanelu.
Teraz jest nowa wersja lysanelu - ciekawe czy rownie skuteczna.
Przy kuracjach kwasami zawsze trzeba używać filtra

---------- Dopisano o 11:46 ---------- Poprzedni post napisano o 11:40 ----------

Cytat:
Mo i męczę teraz buźkę kwasami, wyciskaniem, maseczkami, olejkami, maściami a poprawy brak
No i nic dziwnego że brak poprawy, jak tak buźkę "męczysz" za dużo tego dobrego na nią zwalasz. Antybiotyk też pewnie skórę i cały organizm osłabił. Lepsze dwa-trzy dobre preparaty niż mnóstwo specyfików, tylko podrażnienia można sobie zafundować.
paulownia jest offline  
Stary 2009-10-16, 11:54   #3370
pati23
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez paulownia Pokaż wiadomość
No i nic dziwnego że brak poprawy, jak tak buźkę "męczysz" za dużo tego dobrego na nią zwalasz. Antybiotyk też pewnie skórę i cały organizm osłabił. Lepsze dwa-trzy dobre preparaty niż mnóstwo specyfików, tylko podrażnienia można sobie zafundować.
I tu chyba masz rację, chyba zostanę teraz przy środkach łagodzących i gojących i postaram się nie tykać twarzy i zobaczymy co będzie. Zastanawiam się czy peeling enzymatyczny też odstawić
pati23 jest offline  
Stary 2009-10-16, 12:28   #3371
paulownia
Zakorzenienie

Jak używasz kwasów......hm, ja bym się bez enzymatycznego obyła, bo i to i to ma działanie złuszczające.
Ale ja jestem minimalistka, ale tylko w dziedzinie preparatów do twarzy. Za to włosom nie żałuję kosmetycznych dobroci, hi hi
paulownia jest offline  
Stary 2009-10-16, 12:51   #3372
pati23
Raczkowanie

Cytat:
Jak używasz kwasów......hm, ja bym się bez enzymatycznego obyła, bo i to i to ma działanie złuszczające.
Ale ja jestem minimalistka, ale tylko w dziedzinie preparatów do twarzy. Za to włosom nie żałuję kosmetycznych dobroci, hi hi
Dobra odstawiam. Chociaż mam wrażenie, że coś ostatnio na mnie kwasy nie działają, żadnego łuszczenia nie było co mnie dziwi. Pewnie dlatego dodatkowo mi się zachciało złuszczać mordkę. A o włosach to nawet nie mów, ja właśnie zamówiłam sobie kolejną dobroć do włosków
pati23 jest offline  
Stary 2009-10-16, 17:43   #3373
ImmortalLover
Zakorzenienie

mnie dziś babka od biol wkurzyła. Omawialiśmy skóre i przy trądziku zerkała na mnie. Chyba, ze jestem jakaś przewrażliwiona...
Poza tym zbliża mi się okres, co da się zauważyć na buzi ;/ nie pozbędę sie tego nigdy :<

Zawartość torebki dzieli się na części: "powinnam" , "mam" i "a skąd się to wzięło?".

Stary 2009-10-19, 18:51   #3374
Madzia9999
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez dontknow Pokaż wiadomość
magda, a co to jest ten tormentiol? jak on działa? bo widzę, że często go używasz ;p
on coś pomaga? ;>

a lysanel to jaki kwas?
Tormetniol działa podobnie do maści ichtilowej-ale ma dużo łagodniejszy kolor taki beżowy. Dobry jest jak sobie coś powyciskasz- łagodzi to zaczerwnienie.

Cytat:
Ja mam obsesję na punkcie pielęgnacji twarzy:P Co do włosów w sumie też
Cytat:
Napisane przez ImmortalLover Pokaż wiadomość
mnie dziś babka od biol wkurzyła. Omawialiśmy skóre i przy trądziku zerkała na mnie. Chyba, ze jestem jakaś przewrażliwiona...
Poza tym zbliża mi się okres, co da się zauważyć na buzi ;/ nie pozbędę sie tego nigdy :<
Eh Kochana, może naprawdę jesteś przewrażliwiona. Wiadomo jak to przed okresem, swoją drogą też nie lubię tych dni

Sophia Loren
Madzia9999 jest offline  
Stary 2009-10-19, 18:57   #3375
fossa
Zadomowienie

Cytat:
Wiesz co właściwie to dopiero się pierwszy raz do tego dermatologa wybieram. Nazywa się Hasim El Nur i przyjmuje w przychodni na Zana. Wcześniej parę razy byłam w pobliskiej przychodni u dernatologa, ale przepisywała mi jedynie coś na plecy (przebarwienia po krostkach mi zostają) a na twarzy nie widziała nic (ślepa). Ostatnio (tzn.w lipcu) jak byłam u niej w innej sprawie to zauważyła tą kaszkę i przepisała mi płyn z antybiotykiem który niestety nic a nic nie pomógł.
Slyszalam o nim.
A czy bylas gdzies na peelingach albo mikrodermabrazji?
Ja polecam przychodnie Solmed.

Cytat:
Przy kuracjach kwasami zawsze trzeba używać filtra

Mam swoj ulubiony krem na dzien ktory ubostwiam i ciezko chyba byloby mi sie przestawic na jakis filtr.

Cytat:
Tez jestem minimalistka. Im mniej tym lepiej - np im mniej wyciskania tym lepiej, im mniej patrzenia w lustro tym lepiej i oczywiscie im mniej mazidel tym lepiej
fossa jest offline  
Stary 2009-10-19, 21:41   #3376
dontknow
Zakorzenienie

GG do dontknow

oj tak, im mniej mazideł tym lepiej ;p
sama się o tym przekonałam, jak łatwo można przedobrzyć doprowadzając swoją cerę do ruiny ;/

kuźwa, wiecie co mnie wnerwia? że jak jedna blizna mi zejdzie, to pojawiają się trzy nowe pryszcze, które oznaczają trzy nowe potencjalne blizny. załamać się można ;|
Stary 2009-10-20, 09:05   #3377
paulownia
Zakorzenienie

No i wytrzymałam tylko tydzień wczoraj wieczorem znowu dobrałam się do swego noska. A tak wreszcie chciałabym się od tych zaskórników odczepić. Wiem że MUSZĘ przestać wyciskać, i wtedy preparaty zadziałają i powolutku problem zniknie. To jest po prostu nałóg, wiecie? Ale jak się odzwyczaiłam od papierosów to i z wyciskaniem sobie poradzę.
paulownia jest offline  
Stary 2009-10-20, 09:27   #3378
palermo82
Raczkowanie

Ja tez mam ten sam problem, tradzik mam od okresu dojrzewania, czyli ok.13 roku zycia, obecni mam 25 lat a to dziadostwo nadal rujnuje moja cere
Moge sie dolaczyc do waszego grona

Ślub w życiu nie jest, jak i w teatrze, ostatnim aktem życia dwojga zakochanych.

Alfred Aleksander Konar

kliknij na www.pajacyk.pl

palermo82 jest offline  
Stary 2009-10-20, 10:21   #3379
pati23
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez palermo82 Pokaż wiadomość
Ja tez mam ten sam problem, tradzik mam od okresu dojrzewania, czyli ok.13 roku zycia, obecni mam 25 lat a to dziadostwo nadal rujnuje moja cere
No własnie to jest najgorsze, że w wieku 25 lat nadal mamy TEN problem. Zamiast się cieszyć kwitnącą cerą jak większość dziewczyn to coś czuję, że zamienimy pryszcze na zmarszczki
Nie wytrzymałam ani jednego dnia bez dotykania twarzy, nawet nie wiedziałam, że ze mną tak źle...

Zapomniałam napisać, że zdecydowałam się na oczyszczenie organizmu (żadnego śmieciowego jedzenia, słodyczy itp.), głównie ze względu na to, że chcę się pozbyć cellulitu, ale kto wie może na cerę też pomoże.

Edytowane przez pati23
Czas edycji: 2009-10-20 o 10:26
pati23 jest offline  
Stary 2009-10-20, 13:17   #3380
Madzia9999
Zakorzenienie

Cytat:
oj tak, im mniej mazideł tym lepiej ;p
sama się o tym przekonałam, jak łatwo można przedobrzyć doprowadzając swoją cerę do ruiny ;/

kuźwa, wiecie co mnie wnerwia? że jak jedna blizna mi zejdzie, to pojawiają się trzy nowe pryszcze, które oznaczają trzy nowe potencjalne blizny. załamać się można ;|
Ja dużo mazideł nie stosuje. Staram sie ograniczyć. Czyli żel do mycia twarzy, 1-2 w tyg. delikatny peeling, brevoxyl-co wieczór lub co 2. Kremy: po brevoxylu Babydream, lub ten drugi Babydream z cynkiem, pod makijaż-humektan, czasem Ziaja bio-balans-ten zwykle jak wychodzę do klubu-dobrze matuje.
No i miejscowo- tormentiol ostatnio tylko on
Ja mam często tak, ze jak wycisnę to potem w tym miejscu za jakiś czas znowu wyskakuję mi jakaś krostka.
Czasem wydaje mi się, że to jest walka z wiatrakami.
Poczekam do listopada aż dostanę stypendium i wybiorę się do dermatologa-gdzieś prywatnie. Dramatu nie mam z cerą, ale wnerwia mnie to i już

Cytat:
No i wytrzymałam tylko tydzień wczoraj wieczorem znowu dobrałam się do swego noska. A tak wreszcie chciałabym się od tych zaskórników odczepić. Wiem że MUSZĘ przestać wyciskać, i wtedy preparaty zadziałają i powolutku problem zniknie. To jest po prostu nałóg, wiecie? Ale jak się odzwyczaiłam od papierosów to i z wyciskaniem sobie poradzę.
Tydzień to nie jest źle. Zawsze masz już jakąś motywację, jak pomyślisz, że wytrzymałaś cały tydzień to pewnie uda Ci się wytrzymać jeszcze więcej.
Ja potrafię nie wyciskać, tylko najgorsze jest to, kiedy wiem, ze muszę wyjść gdzieś do ludzi i mam krostkę z białym czubkiem- wtedy nie mogę się powstrzymać- zwłaszcza jak jest gdzieś na widoku-czyli u mnie standardowo na brodzie

Cytat:
Napisane przez palermo82 Pokaż wiadomość
Jasne, że możesz do Nas dołączyć Witamy serdecznie!

Sophia Loren
Madzia9999 jest offline  
Stary 2009-10-20, 17:51   #3381
ImmortalLover
Zakorzenienie

Witamy, witamy palermo : )
muszę wziąźć się chyba za jakieś maseczki bo... chyba mi się przydadza
biorę tabletki(zapomniałam nazwy) z serii 'włosy, skóra, paznokcie' i wydaje mi się, że troszkę się opanowało

Stary 2009-10-20, 17:54   #3382
Mika-m
Raczkowanie

GG do Mika-m

Mi wyskoczyły na policzku po jednej stronie 2 mega gule :/ podejrzewam krem Bambino (który kiedyś mi super służył)...
Mika-m jest offline  
Stary 2009-10-20, 19:02   #3383
palermo82
Raczkowanie

Dzieki za serdeczne przyjecie!
Moim problemem jest wyciskanie wszystkiego co sie da zauwazylam ze codziennie po pracy robie to bez zastanowienia a pozniej zaluje bo robia mi sie rany gojace sie kilka dni, trudno j ukryc nawet pod korektorem.
Najgorsze jest czolo, chociaz niedawno zaczelam grzebac na brodzie
Kiedys bylam u dermatologa i dowiedzialam sie za mam tradzik grudkowo - krostkowy, czy cos takiego. Moje "pryszcze" powstaja jakby pod skora, w miejscu ich powstania skora jest zaczerwieniona a pod nia jakby guzek i strasznie boli, nie mowiac juz o bolu przy probie wycisniecia! Jakby tego bylo malo mam mnostwo zaskornikow, ktore wyciskam codziennie!
Jak narazie nie stosuje zadnych specyfikow od dermatologa, poniewaz obecnie przebywam za granica. Staram sie stosowac jakies domowe sposoby, przynajmniej na gojenie tych ran, chcialabym rowniez pozbyc sie blizn, jakie powstaly na moim czole przez lata. Mam nadzieje ze znajde w tym watku jakies porady
Jak narazie zakupilam dzisiaj "Sudocrem" bo na samym srodku czola mam ogromna podskorna kroste!!!!

Ślub w życiu nie jest, jak i w teatrze, ostatnim aktem życia dwojga zakochanych.

Alfred Aleksander Konar

kliknij na www.pajacyk.pl

palermo82 jest offline  
Stary 2009-10-20, 19:28   #3384
ImmortalLover
Zakorzenienie

Mnie na policzku dwa dni temu pojawiła sięwłaśnie taka czerwona plama, której się da się ruszyć i boli :/
ostatnio użyłam sudecremu.Okazało się, że jest przeterminowany o jakieś5 lat xD a jeszcze dwa miesiące dzięki niemu pozbyłam się paru 'przyjaciół'

Stary 2009-10-20, 19:41   #3385
tynas
Raczkowanie

już 3 dni nie wyciskam!
Sukces-we wtorek idę do dermy(bylam u niej jakiś miesiąc temu-pierwszy raz... i tak na mnie popatrzyla i stwierdzila,że w sumie mam calkiem spoko twarz... i powiedziala mi tak "ale gdwiazdeczko wyciskasz"... ze skruchą przyznalam "no... czasem") i conajmniej do tego czasu nie będe wyciskać i potem dlużej oczywiście-mam jeszcze kilka strupków-malych,więc za jakieś 2 dni będzie po problemie
pielęgnacja: bylo54,jest 46 dąże do 35

Wkręcam się w mineraly

WYMIANA :
http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=411397
tynas jest offline  
Stary 2009-10-20, 19:52   #3386
ImmortalLover
Zakorzenienie

Gratuluje no i zazdroszcze

Stary 2009-10-20, 20:22   #3387
azure
Zadomowienie

GG do azure

Cytat:
Napisane przez Madzia9999 Pokaż wiadomość
Ja mam często tak, ze jak wycisnę to potem w tym miejscu za jakiś czas znowu wyskakuję mi jakaś krostka.
Czasem wydaje mi się, że to jest walka z wiatrakami.
Bo to jest walka z wiatrakami u mnie to już tyle trwa, że nawet nie zauważyłam jak się zestarzałam...
Cytat:
Dokładnie! Kiedy już zaczynam się cieszyć perspektywą ładniejszej cery i odstawieniem podkładu, to pojawiają się nowe syfy, prawie że jeden na drugim. I często z jednej małej blizny robi się wielgachny zlepek kilku innych.

Ech, trzymajmy się...

Cytat:
Napisane przez tynas Pokaż wiadomość
już 3 dni nie wyciskam!
Super! Gratuluje! i tylko zazdroszczę wytrwałości w walce.
Możesz być naszą inspiracją

Edytowane przez azure
Czas edycji: 2009-10-20 o 20:24
azure jest offline  
Stary 2009-10-20, 21:38   #3388
dontknow
Zakorzenienie

GG do dontknow

ja dalej nie rozumiem, jak można chodzić z niewyduszonym pryszczem
dzisiaj posmarowałam maścią ichtiolową i zaraz zobaczę czy da się z tym coś zrobić.. opanowałam chyba sztukę wyciskania, które nie pozostawia zbyt mocnych śladów o zgrozo...

wiecie co? pomógł mi ostatnio Effaclar duo. nie żebym siała jakąś reklamę, ale spróbować zawsze warto. jeśli ktoś ma dostęp do próbek, to niech bierze (;
ja się już zaopatrzyłam i zobaczę czy wyleczy mi do końca..
Stary 2009-10-21, 11:52   #3389
B-52
BAN stały

Tak sobie czytam czasem ten wątek i naszła mnie taka myśl.
Wiele z Was, poświęca naprawdę ogrom czasu na swoją cerę, na rozmyślanie jak jej pomóc, na szukanie rad choćby tutaj... ale nie tylko czasu - to również koszty co raz to nowych specyfików, dermatologów, mazideł itp. Tak się składa, że wasza cera niczym sobie nie zasłużyła na taką uwagę. Co więcej - widziałam tutaj wiele wpisów dziewczyn, które przyznały że gdy z jakichś powodów (wyjazd na wakacje, współlokatorzy itp) nie mogły poświęcać swojej twarzy tyle uwagi i faszerować ją tymi wszystkimi preparatami - cera wyglądała lepiej.
Pomyślałam sobie ostatnio, że na cholerne geny nie ma kremu. Moje koleżanki które smarują twarz czymkolwiek dopiero od 20 roku życia i czasem jest to zwykły krem oliwkowy Ziaja za 3 zł, mają o niebo lepszą cerę niż niejedna z Nas... i więcej czasu oraz pieniędzy na inne rzeczy.
Myślę więc sobie tak, że: "od dziś moja twarz, musi podzielić się z resztą ciała tym co dostaje, a czego nie docenia... połowę czasu i uwagi odbieram jej i daję ją włosom, paznokciom, stopom i całej reszcie ciała... połowę budżetu który co miesiąc na nią wydaję, oddaję włosom i reszcie ciała". Tak mi dopomóż buk
Tak się składa że mam parę innych walorów, zalet, mocnych stron, które przez nieszczęsną cerę zaniedbałam. A mocną stronę łatwiej podkreślić, odrobiną pielęgnacji i poświęcając minimum uwagi. Nikt już nie zauważy moich zaskórników, bo będę mieć na przykład lśniące włosy, gładką skórę ciała, zawsze nienaganny manicure, albo płaski brzuszek dzięki kilkunastu minutom ćwiczeń dziennie. Moja twarz nie zasłużyła na tyle uwagi, co na przykład biust - który niezauważalnie może ulec grawitacji choć zawsze był ładny i z tego powodu o nim zapomniałam. Może warto skupić się raczej na swoich walorach i nie dać się im zmarnować, zamiast katować twarz która tylko się od tego wszystkiego buntuje.
Nie wiem jak Wy, ale ja zaczynam od dzisiaj. Jest kilka partii mojego ciała o których przez nieszczęsną cerę zapomniałam i w rezultacie ani nie mam ładnej cery, ani nie mam ładnych innych cześci ciała.
Zaczynam od depilacji bikini, bo od tego robienia maseczek na twarzy wyrósł mi już niezły jeż w majtach, a twarz jaka była taka jest.

Pozdrawiam
B-52 jest offline  
Stary 2009-10-21, 11:54   #3390
pati23
Raczkowanie

Poszłam dzisiaj przełożyć wizytę u dermatologa i udało mi się do niego dostać dziś (nie było kolejki) Przepisał mi Klindamicin T żel. Stosowała któraś ?? Teraz trochę o nim czytam i większość opinii jest pochlebnych więc mam nadzieję, że i na mnie podziała. Trzymajcie kciuki

No B-52 bardzo mądrze mówisz, tylko że na przykład ja równie dużo uwagi co twarzy poświęcam reszcie ciała. A depilacja conajmniej raz w tygodniu to dla mnie obowiązek.

Edytowane przez pati23
Czas edycji: 2009-10-21 o 12:24
pati23 jest offline  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości