Jak powstrzymać się od wyciskania - cz. III - Strona 141 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2010-02-02, 17:28   #4201
opelka
Raczkowanie

Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania - cz. III

No ja akurat przy AD tez nie uzywalam filtrow, bo uwazalam ze to bez sensu. Nic sie w sumie nie stalo. Ale przebarwienia moze lekko zbladly wiec chce zastosowac cos silniejszego
opelka jest offline  
Stary 2010-02-02, 18:30   #4202
Muffka_
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez quleczka Pokaż wiadomość
Szczerze, nigdy przy acne-dermie nie uzywalam filtrow, a juz na pewno ni poza latem, gdzie ogolnie ich uzywam. Nawet strona acnedermu mowi, ze mozna przy nim korzystac ze slonca.

Nie kazdy kwas wymaga od razu 100% ochrony przeciwslonecznej jak np. salicylowy. Niektore moga byc stosowane latem, szczegolnie jesli nie powoduja wiekszego zluszczania.

http://acnederm.pl/?inc_file=fakty.php

Ja wiem, ze pewnie znajda sie tutaj osoby, ktore uwazaja ze nawet przy acne-dermie trzeba zawsze filtry, ja jestem zdania, ze poki sie nie zamierza wystawiac nie wiadomo jak na slonce to nie trzeba...a jesli sie zamierza to filtrow warto uzyc niezaleznie od ance-dermu
No ja tak samo, zwlaszcza, ze jest zima...chociaz slyszalam ze w zime promienie odbijaja sie od sniegu i jest wieksze zagrozenie. Ale ja i tak nie uzywam, przynajmniej do lata
Muffka_ jest offline  
Stary 2010-02-02, 18:47   #4203
Nolley
Wtajemniczenie

Wpisy w blogu: 1

Stwierdziłam, że kwasy są straszne (używanie ich na własną rękę), więc dopóki nie ma słońca filtry mogę sobie odpuścić
A poza tym, to istnieją takie promienie UV (?), która mogą zaszkodzić "skwaszonej" skórze, a jednocześnie jej nie opalać? Wątpię :P Jakoś w zimę nigdy nie jestem ani trochę opalona

MOJA PIELĘGNACJA

WYMIANKA
Nolley jest offline  
Stary 2010-02-02, 18:58   #4204
ImmortalLover
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 2

Feniii to samo pisałam o av Quleczki
wczoraj znowu pobabrałam :/ ale dziś się już regeneruje... wolę mieć czarwoną plamkę niż strupa :/ chociaż oba trudno zatuszować :/ dziś znalazłam cefaleksyne, którą już miałam wcześniej stosować. W połaczeniu ze skinorenem strasznie piecze, ale licze na poprawe...

Zawartość torebki dzieli się na części: "powinnam" , "mam" i "a skąd się to wzięło?".

ImmortalLover jest offline  
Stary 2010-02-02, 19:30   #4205
quleczka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Nolley Pokaż wiadomość
A poza tym, to istnieją takie promienie UV (?), która mogą zaszkodzić "skwaszonej" skórze, a jednocześnie jej nie opalać? Wątpię :P
Jak najbardziej moga Opala tylko UVB, ktore jest stosunkowo nie szkodliwe (poza mozliwoscia poparzenia sie) ... za to UVA przenika przez chmury, szyby i w ogole...nie opala, a wlasnie ono odpowiada glownie za glebokie przebarwienia i w ogole problemy skorne typu nowotwory itp

Tu masz zestawienie http://mediweb.pl/beauty/wyswietl_vad.php?id=906

Poza tym to, ze promieniowanie UVA jest na tyle slabe, ze sie w widoczny sposob nie opalimy nie znaczy, ze nie zaszkodzi nam jest stosujemy cos co powoduje, ze nasza skora jest szczegolnie wrazliwa (np. pijemy dziurawiec czy stosujemy niektore kwasy, ktore uwrazliwiaja skore np. salicylowy)

To nie jest tak, ze kazdy kwas od razu rowna sie filtry. Na przyklad wspomniany juz azelainowy (w acne-dermie) czy tez migdalowy ( w nie duzych stezeniach, nie mowimy o sytuacji widocznego zluszczania) nie sa fotouczulajace i nie wymagaja stosowania wysokich filtrow.

Tak wiec z jednymi kwasami trzeba uwazac bardziej, z innymi mniej
quleczka jest offline  
Stary 2010-02-02, 20:04   #4206
Nolley
Wtajemniczenie

O, quleczko, dzięki za wyczerpującą odpowiedź Ilu rzeczy można się dowiedzieć...

MOJA PIELĘGNACJA

WYMIANKA
Nolley jest offline  
Stary 2010-02-02, 21:10   #4207
tynas
Raczkowanie

powyciskalam sobie dzisiaj troszke-ale to takie zaskórniki-z serii "w okolicach nosa" -te biale wystające. Jednak jak spojrzalam w lustro i zobaczylam nos w czarne kropki... powstrzymalam się!serio!
więc jestem z siebie bardziej dumna niż jakbym nie wyciskala i nie zaliczam dzisiajeszego dnia jako porażki
więc teoretycznie jest to 3-ci dzień bez wyciskania:P
pielęgnacja: bylo54,jest 46 dąże do 35

Wkręcam się w mineraly

WYMIANA :
http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=411397
tynas jest offline  
Stary 2010-02-02, 21:20   #4208
madzia38
Raczkowanie

Tynas moje szczere gratulacje

Funiak,faktycznie,powinni Tak samo jak dzisiaj sobie myślałam co zrobić,aby nie jeść słodyczy . Powinno się od razu tyć do niemożliwych rozmiarów,wtedy na bank nie tknęła bym dzisiejszego McFlurry

And if You die
I wanna die with You

madzia38 jest offline  
Stary 2010-02-02, 21:25   #4209
kasia9513
Zakorzenienie

ja dzisiaj nic nie wycisnęłam tylko posmarowałam maścią, żeby nie kusiło

Świeżynka
kasia9513 jest offline  
Stary 2010-02-02, 21:27   #4210
madzia38
Raczkowanie

I dobrze,oby tak dalej dziewczyny

And if You die
I wanna die with You

madzia38 jest offline  
Stary 2010-02-02, 21:32   #4211
Funiak
Rozeznanie

koszmarny mam dzien dzisiaj, rozchorowalam sie
oczywiscie musze co chwile sobie czyms twarz przemywac bo strasznie sie ta choroba odbija na mojej cerze, bylam taka zadowolona ze po wczorajszym peelingu i maseczce mam mniej wagrow a teraz co? jeszcze gorzej chyba mam, a szczegolnie na nosie, przesada lekka

50-49-48-47-46,5()-46-45 kg
Funiak jest offline  
Stary 2010-02-02, 21:36   #4212
madzia38
Raczkowanie

Kurcze,ja też się rozchorowałam -.- Trzeba pić polopirynke S ;]

And if You die
I wanna die with You

madzia38 jest offline  
Stary 2010-02-02, 21:51   #4213
Nolley
Wtajemniczenie

Mam problem... Moja cera jest mieszano-wrażliwa (zmiana temperatur sprawia, że mam zaczerwienienia na twarzy, ale skóra nie jest sucha, świecę się strefie T). Od przyszłego tygodnia będę przebywać na dworze 4-5 godzin bez przerwy i boję się, że to będzie widoczne na mojej skórze, gdy już wrócę do ciepłego domu :/ Jakie kremy polecacie? Boję się natłuszczać nadmiernie skóry, bo pewnie mnie zapcha...

MOJA PIELĘGNACJA

WYMIANKA
Nolley jest offline  
Stary 2010-02-02, 22:07   #4214
kasia9513
Zakorzenienie

ja ostatnio nałożyłam na twarz krem Isany z mocznikiem do rąk, suchych skórek nie ma od niedzieli, lekko mnie zapchał ale co tam

Świeżynka
kasia9513 jest offline  
Stary 2010-02-03, 01:43   #4215
feniiis96
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Funiak Pokaż wiadomość
to dzisiaj sprobuje z tym cynamonem tez, mam nadzieje ze mi sie nie pogorszy, bo wygladam jakby mi rog rosl po lewej stronie czola dobrze ze akurat sobie grzywka moge przyslonic to.
heh a skąd wiesz może akurat rośnie

Cytat:
aaa w ogole wiecie na co wpadlam? powinni zrobic jakis preparat ktory by zniechecal do wyciskania tak jak sa te specyfiki przeciw obgryzaniu paznokci, to ktos powinien wymyslic cos do smarowania zeby np. strasznie bolalo jak sie wyciska
ooo i to jest bardzo dobry pomysł zaraz bym taki kupiła...
Dziewczyny jak ja was podziwiam jak tak piszecie ile to już nie wyciskacie ja tak nie potrafię dziś rano wyskoczył mi ogromny dziad na brodzie i nawet nie wiem kiedy go wygniotłam teraz mam strupa, a jak go zdrapię to sączy się z niego ropa i wogóle dziadostwo jakieś

Cytat:
Napisane przez ImmortalLover Pokaż wiadomość
Feniii to samo pisałam o av Quleczki
ehh...jest taki smakowity ^^

Cytat:
Nie jestem w 100% pewna ale to ciastko w avatarze to sie pojawilo kiedys dawno temu jak zaczelam pisac na tym topiku. Mialam inne takie czekoladowe z kremem ale wlasnie, ktoras z dziewczyn "miala pretensje", ze jej slinka cieknie, a probuje sie odchudzac, wiec czy nie moglabym miec jakiejs marchewki w avatarze...i stad ciastko z marchewka
już sobie wyobrażam czekoladowe
Luknęłam na te odnośniki i myślę, że chyba spróbuje tego żelu, dość dobrze o nim piszą i wogóle...
nie może być innego powołania,
jak wzbudzanie tego światła
na twarzach otaczających nas ludzi.
Albert Camus

feniiis96 jest offline  
Stary 2010-02-03, 09:50   #4216
201607040946
Konto usunięte

Cytat:
Napisane przez Nolley Pokaż wiadomość
Mam problem... Moja cera jest mieszano-wrażliwa (zmiana temperatur sprawia, że mam zaczerwienienia na twarzy, ale skóra nie jest sucha, świecę się strefie T). Od przyszłego tygodnia będę przebywać na dworze 4-5 godzin bez przerwy i boję się, że to będzie widoczne na mojej skórze, gdy już wrócę do ciepłego domu :/ Jakie kremy polecacie? Boję się natłuszczać nadmiernie skóry, bo pewnie mnie zapcha...
a policzki nie są suche? jesli masz strefę T tłustą i się świeci, to nałóż zwykły krem nawilżający, może pomoże, ja na mróz zwykle nie przesadzam z kremem na strefę T, bo mimo wiatru itp. zaczyna się tłuszczyć. a policzki zawsze smaruję tłustym kremem, przynajmniej nie czerwienieją i nie łuszcza się! powodzenia!
201607040946 jest offline  
Stary 2010-02-03, 10:40   #4217
Funiak
Rozeznanie

Nolley ja zawsze na policzki nakladam krem ochronny na zime Avonu i nie mam takiego problemu

zreszta znalazlam go nawet na KWC, w komentarzach widzialam ze stosowaly go dziewczyny nawet z bardziej tradzikowa cera wiec nie powinien zapychac.
http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-17...nami-A-i-C.htm

Edytowane przez Funiak
Czas edycji: 2010-02-03 o 10:42
Funiak jest offline  
Stary 2010-02-03, 10:40   #4218
quleczka
Zakorzenienie

Cytat:
oczywiscie musze co chwile sobie czyms twarz przemywac bo strasznie sie ta choroba odbija na mojej cerze
przemywanie co chwila twarzy ? chyba nie rozumiem jak ma to pomoc?

Cytat:
Napisane przez feniiis96 Pokaż wiadomość
Luknęłam na te odnośniki i myślę, że chyba spróbuje tego żelu, dość dobrze o nim piszą i wogóle...
No wlasnie mnie tez skusily opinie i cena ale teraz mam taki okres, ze za chwile wyjezdzam i wole nie eksperymentowac ze zmiana pielegnacji, wiec zel musi chwile jeszcze poczekac na wiekszy test u mnie

Ale raz sprobowalam i na skorze wrazenie fajne tylko nie mozna dawac za duzo i za dlugo rozsmarowywac bo sie "zroluje"...ale jak sie da troche i da sie mu samemu wchlonac to u mnie jest ok
quleczka jest offline  
Stary 2010-02-03, 10:49   #4219
Funiak
Rozeznanie

Cytat:
przemywanie co chwila twarzy ? chyba nie rozumiem jak ma to pomoc?
chodzi mi o to, ze zawsze gdy jestem chora i siedze opalutona w swetry, koce, szlafroki i staram sie wypocic, czy siedze dluzej przed komputerem (a tak robie w czasie choroby) to moja twarz sie strasznie swieci i "poci" w wyniku czego zaraz robi mi sie mnowsto nowych wagrow. dlatego zawsze mam w pogotowiu jakis delikatny tonik zeby nim przetrzec twarz.

Funiak jest offline  
Stary 2010-02-03, 10:55   #4220
kasia9513
Zakorzenienie

a nie lepiej przyłożyć bibułkę do buźki czy nawet kawałek papieru toaletowego

Świeżynka
kasia9513 jest offline  
Stary 2010-02-03, 11:04   #4221
Funiak
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez kasia9513 Pokaż wiadomość
a nie lepiej przyłożyć bibułkę do buźki czy nawet kawałek papieru toaletowego
ale wtedy mam wrazenie ze jeszcze bardziej rozmazuje po twarzy to co moja cera naprodukuje. a jak przejade wacikiem nasaczonym tonikiem to czuje sie swiezej

Funiak jest offline  
Stary 2010-02-03, 12:19   #4222
stalowamagnolia
Wtajemniczenie

Jestem z Was dumna, coraz więcej Was deklaruje, że już nie wyciska.
Ja na razie mam spokój z pryszczami (obym nie zapeszyła). Pozostały mi po nich jednak ślady. Do wczoraj były ro strupki. Dzisiaj byłam przekonana, że już mogę je oderwać a tu zonk. Zaczęła mi się lać krew, powstała mała dziurka. Boję się, że nawet jeśli mi się zagoi pozostanie ślad w postaci dziurki w skórze ;/;/;/ co ja mam zrobić? może sudokrem, albo maść z wit.A, to są specyfiki na gojenie się ran.Szit!
stalowamagnolia jest offline  
Stary 2010-02-03, 14:12   #4223
Nolley
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
a policzki nie są suche? jesli masz strefę T tłustą i się świeci, to nałóż zwykły krem nawilżający, może pomoże, ja na mróz zwykle nie przesadzam z kremem na strefę T, bo mimo wiatru itp. zaczyna się tłuszczyć. a policzki zawsze smaruję tłustym kremem, przynajmniej nie czerwienieją i nie łuszcza się! powodzenia!
No właśnie mam tak, że świecę się w strefie T (a nie mam tam ani jednego pryszcza :/), za to policzki mam wrażliwe na wszystko (wiatr, mróz, zadrapania), więc po kremie jakimkolwiek nawilżającym bez matującego będę się świecić. Pani w aptece poleciła mi serię Garniera (wow, od kiedy farmaceutki polecają tę firmę?) - cera wrażliwa, a dokładnie ten kremik, taki mały biały. Mówiła, że pomoże na moje wrażliwe, czerwone poliki. Gorzej z matowieniem :/ Chyba go kupię, nawet w wizażu ma dobrą opinię

MOJA PIELĘGNACJA

WYMIANKA
Nolley jest offline  
Stary 2010-02-03, 14:30   #4224
quleczka
Zakorzenienie

Mowimy o tym kremie
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produk...-wrazliwej.htm ?

Fakt, jak na Garnier to ma naprawde niezle opnie.

Swoja droga nietypowo, ze farmaceutka poleca cos czego sie nie sprzedaje w aptekach... moze po prostu sama go uzywa
quleczka jest offline  
Stary 2010-02-03, 14:38   #4225
ImmortalLover
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 2

zaczynają mi schodzić te 'najgorsze', po reszcie zostały tylko ślady... które strasznie długo schodza

Zawartość torebki dzieli się na części: "powinnam" , "mam" i "a skąd się to wzięło?".

ImmortalLover jest offline  
Stary 2010-02-03, 14:39   #4226
Nolley
Wtajemniczenie

Cytat:
Mowimy o tym kremie
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produk...-wrazliwej.htm ?

Fakt, jak na Garnier to ma naprawde niezle opnie.

Swoja droga nietypowo, ze farmaceutka poleca cos czego sie nie sprzedaje w aptekach... moze po prostu sama go uzywa
Tak, o tym Z tego co czytam wynika, że przyjemny, więc chyba się skuszę
Heh, myślałam, że powie, żebym kupiła sobie jakiś drogi Avene, a tu zdziwko

MOJA PIELĘGNACJA

WYMIANKA
Nolley jest offline  
Stary 2010-02-03, 17:14   #4227
stalowamagnolia
Wtajemniczenie

ja używam Garnier Postawa Pielęgnacji. osobiście nie narzekam, nie wiedziałam, że cieszy się tak złą opinią.
stalowamagnolia jest offline  
Stary 2010-02-03, 17:45   #4228
ewzz
Raczkowanie

eh... dzieczyny czasem sobie myśle, ze najlepiej to chyba niczego nie uzywac, zadnych tonikow, kremow, make-upow, nwet mydla, myc twarz wodą i nawet nie dotykac, juz nie mowiac o wyciskaniu , wtedy może skora sama by sie rgulowala nawilzala itd. ale w moim przypadku to by bylo możliwe chyba tylko na bezludnej wyspie. Czasem patrze na laski ktore sie nie maluja, nie marnuja czasu na makijaz z rana i swietnie wygladaja, maja ladne buzie i sa takie naturalne...eh zazdrość zżera
ewzz jest offline  
Stary 2010-02-03, 19:45   #4229
quleczka
Zakorzenienie

Tak, tylko, ze to nie znaczy, ze kto inny tez by tak mial robiac tyle co one
Jednym dano ladne wlosy, innym ladne oczy lub ladna cere... niestety nie we wszystkim jest sprawiedliwosc na swiecie

Jedno jest pewne, po cos kiedys dawno temu to mydlo wymyslono...sama woda to jednak troche za malo by brud usunac

Ale fakt, ze dzis uzywamy moim zdaniem duzo za duzo kosmetykow w ktorych jest mnostwo nie koniecznie dobrych rzeczy w skladzie ...
quleczka jest offline  
Stary 2010-02-03, 19:48   #4230
feniiis96
Raczkowanie

Dziś postanowiłam sobie zrobić wolne hihi i pobiegać po drogeriach jak ja to uwielbiam zakupiłam sudocrem, peeling St.Ilves przeciwtrądzikowy i taki kremik: http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-31...onalosciom.htm
Pani w kosmetycznym powiedziała, że dużo osób go kupuje i że jest bardzo dobry, to postanowiłam zaryzykować, tym bardziej, że przekopałam mnóstwo kosmetycznych i nawet w aptece pytałam ale nigdzie nie mogłam znaleźć tego żelu o którym gadałyśmy
Teraz zrobiłam peeling i szczerze powiem czytałam, że jest ostry ale nie wiedziałam że aż tak ale buźka po nim jest gładka i takaa mięciutka i wklepałam kremik, jak narazie to jest dobrze, nie piecze, nie ma czerwonych plam ani nic, twarz taka gładziutka zobaczymy co będzie dalej
nie może być innego powołania,
jak wzbudzanie tego światła
na twarzach otaczających nas ludzi.
Albert Camus

feniiis96 jest offline  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości