Jak powstrzymać się od wyciskania - cz. III - Strona 147 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2010-02-11, 11:01   #4381
quleczka
Zakorzenienie

Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania - cz. III

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
ja wiem, że wyciskanie jest bez sensu, ale... w pewnym stopniu TO mnie uspokaja: cojest:
To nie jest bez sensu, to co robimy to w pewnym sensie jest rozladowanie stresu...tak jak rozne rodzaje nerwicy gdzie osoby czuja wewnetrzny przymus robienia czegos i uspokajaja sie dopiero gdy to zrobia.

Swoja droga, dzis w Discavery Travel & Living zapowiadali serie programow o ludziach z dziwnymi zachowaniami i jak im to utrudnia kontakty spoleczne. Byla na pewno osoba wyrywajaca wlosy z glowy, a to wszystko zachowania z podobnej grupy http://en.wikipedia.org/wiki/Body-fo...itive_behavior

Edytowane przez quleczka
Czas edycji: 2010-02-11 o 11:04
quleczka jest offline  
Stary 2010-02-11, 19:59   #4382
Muffka_
Zakorzenienie

Dziewczynki mam do Was pytanie No wiec czy zauwazylyscie moze ze jak przebywacie dlugo poza domem to pogarsza wam sie cera? Ja wyjechalam ok 1.5 tygodnia temu do siostry z zagojona twarza(w sensie ze bez pryszczy,ale z bliznami) dzisiaj wrocilam i w lustro nawet nie patrze...wyskoczylo mi z 6 pryszczy! Nie wiem moze to przez zmiane wody...
Muffka_ jest offline  
Stary 2010-02-11, 20:06   #4383
zawirowana
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Muffka_ Pokaż wiadomość
Dziewczynki mam do Was pytanie No wiec czy zauwazylyscie moze ze jak przebywacie dlugo poza domem to pogarsza wam sie cera? Ja wyjechalam ok 1.5 tygodnia temu do siostry z zagojona twarza(w sensie ze bez pryszczy,ale z bliznami) dzisiaj wrocilam i w lustro nawet nie patrze...wyskoczylo mi z 6 pryszczy! Nie wiem moze to przez zmiane wody...
myslę że to jest 1 z powodów,i może też zmiana środowiska ...?
jutro dermatolog...
Stary 2010-02-11, 20:13   #4384
justxbe
BAN stały

Wpisy w blogu: 1
GG do justxbe

o tak ja tak mam jak wyjeżdżam na wakacje , na początku wydaje mi się , że jest dużo lepiej niż w domu, a potem jak wracam to hardcore
justxbe jest offline  
Stary 2010-02-11, 20:16   #4385
tynas
Raczkowanie

już 4 dni bez wyciskania !
Zrobilam dzisiaj peeling i maseczke,wygląda to na pewno lepiej,jednak dalej średnio ciekawie...
jeeeeeeeejku jak ja bym chciala przestać wyciskać...
pielęgnacja: bylo54,jest 46 dąże do 35

Wkręcam się w mineraly

WYMIANA :
http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=411397
tynas jest offline  
Stary 2010-02-11, 20:30   #4386
sikoreczka111
Zakorzenienie

GG do sikoreczka111

zmiana środowiska ma na wiele rzeczy wpływ...na mnie ma napewno pod względem zdrowotnym, źle wpływa na mnie zmiana wilgotności powietrza...a jesli chodzi o cerę to zdecydowanie woda źle działa ...

a ja mam żel la roche posay ten effaclar i tak sie zastanawiamczy kupić coś jeszcze z tej serii?? bo żel baaardzo mi się podoba )jak myslicie??
sikoreczka111 jest offline  
Stary 2010-02-11, 20:55   #4387
Nolley
Wtajemniczenie

Cytat:
Woda to jedno... Przecież nie będziesz miała wiecznie takiej ładnej cery niestety :/ U mnie np. zawsze jak coś znika, to pojawia się następne i tak w kółko. Nienawidzę tego. Czasami mam wysypy małych pryszczy i zamkniętych zaskórników na czole, nawet nie wiem od czego, ehh ;/

MOJA PIELĘGNACJA

WYMIANKA
Nolley jest offline  
Stary 2010-02-11, 22:19   #4388
ewcia19
Rozeznanie

Wpisy w blogu: 4

Hej dziewczyny

Nie wiem czy to za bardzo nie odbiega od tematu ale dotyczy wkońcu trądziku. Biore od 5 miesięcy tetrakcyline i Aspat wyszedł mi wynik podwyższony i wizyte u dermatologa mam dopiero za miesiąc i nie wiem czy musze ją odstawić??

I jeszcze mam pytanko, bo moja pani dermatolog naciąga mnie na kwas pirogronowy, ale wiem, że trzeba zrobić koło 6-7 zabiegów i chyba nie opłaca mi się teraz zaczynać skoro zaraz zrobi się ciepło. Robi się go 1 w miesiącu. Jak myślicie? Czy może po lecie dopiero?

Staram się bo warto!

ewcia19 jest offline  
Stary 2010-02-11, 22:25   #4389
Muffka_
Zakorzenienie

Heh no nie wiem czy tak zarazU mnie jak na razie na cieplej sie nie zapowiada A tak na serio to nie mam pojecia bo nie mialam z tym doczynienia. Jest to kwas ale jesli w ciagu miesiaca wszystkie zabiegi maja byc zrobione to chyba mozna sprobowac, w koncu bedzie to dopiero polowa marca...Dodaj do tego filtry i bedzie git
Muffka_ jest offline  
Stary 2010-02-11, 22:25   #4390
ewcia19
Rozeznanie

Wpisy w blogu: 4

nieeee to jeden w ciągu miesiąca tylko a cała kuraca 6 - 7 mc

Staram się bo warto!

ewcia19 jest offline  
Stary 2010-02-11, 23:34   #4391
Madzia9999
Zakorzenienie

Mi się cera pogarsza np od wody.
Byłam dziś w aptece i zapytałam pani farmaceutki o skuteczny środek od zaskorników i małych podskórnych grudek. Poleciła mi Akneroxid 10.
Zobaczymy jak się będzie sprawował.
I mam pytanue, bo boję się o wysuszenie skóry; czy mogę używać jakieś 30min po Aknerodxie kremu humektan lub babydream rumiankowego?

Dodatkowo kupiłam sobie belisse i postaram się codziennie rano pić szklankę wody z sokiem z cytryny
A i od dwóch dni nie wyciskam.

Sophia Loren
Madzia9999 jest offline  
Stary 2010-02-12, 07:20   #4392
Nolley
Wtajemniczenie

Zaraz się załamię
Od kilku dni przyjmuję antybiotyk do oka, jest bardzo mocny, z kwasem solnym i w ogóle...
I dziś budzę się rano, patrze w lustro a tam cała twarz w wielkich czerwonych plamach!!! Nigdzie się nie ruszam z domu dziś, nie ma mowy Po południu do lekarza i jak będzie trzeba to do dermatologa
Masakra, w dodatku to pojawiło się w miejscach w których miałam trochę małych zamkniętych zaskórników. A wczoraj piekła mnie twarz z boku (to chyba była zapowiedź katastrofy). Mam nadzieję, ze to nie od moich kremów i nie ma nic wspólnego z trądzikiem. Bo jak ma to antybiotyki witajcie po raz kolejny!!!

MOJA PIELĘGNACJA

WYMIANKA
Nolley jest offline  
Stary 2010-02-12, 09:42   #4393
201607040946
Konto usunięte

to ja powiem, że nie wyciskam od 3 dni, i nienawidzę wszystkich grudek i guzków, które mi wyskakują! ale przynajmniej wiem,że nie powinnam jeść serków topionych, które mają w składzie E-coś-tam, bo mnie uczula

co do wody i wysuszania - to mam najgorszy typ cery IMHO - mieszaną, muszę używać 2 różnych kremów (bo ten do strefy T przesusza policzki), a zimą policzki musze wręcz natłuszczać a żelu oczyszczającego używam tylko do strefy T, bo od wody policzki się przesuszają. I nieważne, czy to napar z rumianku, nagietka czy inny - woda to woda i moja cera reaguje na nią przesuszeniem. a może to zależy od wody??
a pryszcze najczęściej mam na linii brody, więc moge je ukryć szalikiem, jak gdzieś idę. a np. na czole szybko się goją (może to wina tłustej cery?)

nie wiem, nie wiem, zmieniam nawyki żywieniowe i może coś się zmieni...
201607040946 jest offline  
Stary 2010-02-12, 10:25   #4394
quleczka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Madzia9999 Pokaż wiadomość
Byłam dziś w aptece i zapytałam pani farmaceutki o skuteczny środek od zaskorników i małych podskórnych grudek. Poleciła mi Akneroxid 10.
I mam pytanue, bo boję się o wysuszenie skóry; czy mogę używać jakieś 30min po Aknerodxie kremu humektan lub babydream rumiankowego?
Akneroxid to mniej wiecej to samo co brevoxyl, a raczej benzacne 10%, ogolnie 10% nadtlenku benzoilu tylko inna "baza".

Jak najbardziej pozadne nawilzanie sie przyda, uwaga na odbarwianie rzeczy i na poczatek nie za czesto bo to nadltenek benzoilu jest "zdradliwy" i jak juz widac przesuszenie to skora jest mocno przesuszona.

Ja na poczatek nie dawalabym czesciej niz co druga noc i obserowowala...jesli bedzie ok po jakis 10 dniach to wtedy ewentualnie czesciej bym sprobowala

Ale to moje podejscie...po wielu przesuszeniach po brevoxylu
quleczka jest offline  
Stary 2010-02-12, 11:19   #4395
Madzia9999
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez quleczka Pokaż wiadomość
Akneroxid to mniej wiecej to samo co brevoxyl, a raczej benzacne 10%, ogolnie 10% nadtlenku benzoilu tylko inna "baza".

Jak najbardziej pozadne nawilzanie sie przyda, uwaga na odbarwianie rzeczy i na poczatek nie za czesto bo to nadltenek benzoilu jest "zdradliwy" i jak juz widac przesuszenie to skora jest mocno przesuszona.

Ja na poczatek nie dawalabym czesciej niz co druga noc i obserowowala...jesli bedzie ok po jakis 10 dniach to wtedy ewentualnie czesciej bym sprobowala

Dziękuję za odpowiedź. Miałam używać co wieczór cienką warstwę, ale może faktycznie nie będę ryzykowała. I będę nakładać co drugi wieczór, a na to krem nawilżający.
Brevoxylu używałam codziennie na wieczór, dzięki niemu pozbyłam się pryszczy.Teraz walka z zaskórnikami i rozszerzonymi porami

A dziewczynki mam pytanie: Uzywacie jakiegoś toniku?
Bo ja własnie nie użwywam i tak się zastanawiam czy to dobrze czy źle

Sophia Loren
Madzia9999 jest offline  
Stary 2010-02-12, 11:45   #4396
quleczka
Zakorzenienie

Cytat:
Miałam używać co wieczór cienką warstwę, ale może faktycznie nie będę ryzykowała.
Ja nie mowie by w ogole nie ryzykowac tylko by choc pare razy zastosowac rzadziej i zobaczyc jak skora reaguje, a jesli ok to zwiekszyc czestotliwosc.

Brevoxyl ma jednak te 4%, a tu masz 10%, choc i tak sporo jesli chodzi o reakcje skory zalezy od tzw. "bazy".

A tak szczerze, na grudki to on pewnie moze pomoc ale nie znalazlam jeszcze do tej pory czegos co by zlikwidowalo zaskorniki...chyba trzeba je polubic
quleczka jest offline  
Stary 2010-02-12, 12:00   #4397
Madzia9999
Zakorzenienie

Ehh... a ja tak nie znoszę tych moich zaskórników, czasem z nich wyskakują mi krostki, tzn gulki <brzydal>
Moim zaskórnikom wypowiedziałam walkę:
2-3 raz w tygodniu peeling potem maseczka (mam tą rossamnową synergen) i Ziaji Nuno z zieloną herbatą.
Zobaczymy po dłuższym czasie czy będą jakieś efekty.

Sophia Loren
Madzia9999 jest offline  
Stary 2010-02-12, 12:00   #4398
Merkurana
Raczkowanie

Dla mnie każde użycie toniku łączy się z kolejnymi wypryskami. Jedyne wytłumaczenie to to, że chyba roznoszę bakterie wacikiem. Wg mnie jest potrzebny skórze, bo neutralne pH to stan idealny, ale na razie muszę się bez niego obejść. Obecnie testuję kombinację mydło zasadowe z glinką + taki tonik z octu winnego. O ile pamiętam ze znienawidzonej chemii, to zasada i kwas powinny razem stworzyć mniej więcej neutralne pH Działa, ale równocześnie prawie nie wyciskam, więc nie wiem, czy to wszystko razem, czy któryś ze składników.

Z Effaclar miałam właśnie żel i sławetny Effaclar K, nawet dwa opakowania, albo trzy, bo działał. Teraz już go nie używam, bo nie tyle się skóra przyzwyczaiła, co zaczął mi szkodzić. Działa na blizny, na trądzik jest u mnie porachą, tylko je 'rozbuzowuje'. Chyba działa też na zaskórniki - trochę, ale w miejscu gdzie posmaruję nim zaskórniki, wyskakują pryszcze, więc dziękuję, postoję. Mój przyjaciel znowu go lubi, więc zależy.

Jaki jest efekt po maseczce Synergen?
Merkurana jest offline  
Stary 2010-02-12, 12:06   #4399
quleczka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Merkurana Pokaż wiadomość
Dla mnie każde użycie toniku łączy się z kolejnymi wypryskami. Jedyne wytłumaczenie to to, że chyba roznoszę bakterie wacikiem.
Kazdego toniku? Czy moze zawsze uzywasz tego samego? A probowalas tonik w jakiejs butelce ze spryskiwaczem, tak by sobie po prostu psikac na twarz? Ja tak zawsze robie, nie tre wacikiem, a efekt tonizowania jest
quleczka jest offline  
Stary 2010-02-12, 12:12   #4400
201607040946
Konto usunięte

po toniku zawsze mi się skóra wysusza albo przetłuszcza (jesli używam takiego dla cery normalnej albo mieszanej)
201607040946 jest offline  
Stary 2010-02-12, 12:26   #4401
quleczka
Zakorzenienie

A ja tam toniki lubie Ostatnio psikam sie hydrolatami zamiast tonikow...ale w sumie to tez takie toniki tylko naturalne i pozbawione swinstw
quleczka jest offline  
Stary 2010-02-12, 12:28   #4402
justxbe
BAN stały

GG do justxbe

Cytat:
A ja tam toniki lubie Ostatnio psikam sie hydrolatami zamiast tonikow...ale w sumie to tez takie toniki tylko naturalne i pozbawione swinstw
o właśnie hydrolaty mają lepsze działanie niż toniki, bo przymierzam się do zakupów na BU ?
justxbe jest offline  
Stary 2010-02-12, 13:00   #4403
quleczka
Zakorzenienie

Ciezko powiedziec czy lepsze bo wszystko zalezy czego sie tak naprawde oczekuje od toniku Ten co ja mam fajnie tonizuje, nie wysusza, nie lepi sie, ladnie pachnie...wiec ja go lubie ale cudow po nim nie oczekuje w koncu to niemal sama woda
quleczka jest offline  
Stary 2010-02-12, 14:39   #4404
fossa
Zadomowienie

Cytat:
Ja mam odwrotnie...
Im wiecej jestem poza domem tym moja cera jest lepsza.
Przyczyna: tylko u siebie czuje sie na tyle komfortowo zeby sobie pofolgowac tzn powyciskac

Cytat:
Mi się cera pogarsza np od wody.

Dodatkowo kupiłam sobie belisse i postaram się codziennie rano pić szklankę wody z sokiem z cytryny
A i od dwóch dni nie wyciskam.
Cytat:

Dokladnie mialam napisac to co quleczka ze Akneroxid przypomina pod wzg. skladu benzacne
fossa jest offline  
Stary 2010-02-12, 14:47   #4405
Muffka_
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez ewcia19 Pokaż wiadomość
nieeee to jeden w ciągu miesiąca tylko a cała kuraca 6 - 7 mc
Aa rozumiem to sama nie wiem...chyba sie nie oplaca, lepiej na jesien
Muffka_ jest offline  
Stary 2010-02-12, 15:00   #4406
Nolley
Wtajemniczenie

Uff już wszystko w porządku. Tłusty krem + krem matujący i gra.

Jakiego peelingu używać, jeśli się ma cerę wrażliwą i jednocześnie mieszaną z wypryskami??

MOJA PIELĘGNACJA

WYMIANKA
Nolley jest offline  
Stary 2010-02-12, 15:45   #4407
ImmortalLover
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 2

Nigdy nie używałam toników :P
ale wyskoczyło mi coś na lini żuchwy :/ i nie chce dziadostwo zejść... grrr

Zawartość torebki dzieli się na części: "powinnam" , "mam" i "a skąd się to wzięło?".

ImmortalLover jest offline  
Stary 2010-02-12, 21:34   #4408
Muffka_
Zakorzenienie

A tak a propos tonikow to dzisiaj zakupilam taki z Clean and ClearPolecila mi kolezanka, ktora tez zawsze miala syfki a teraz nic!No i uzywala tego toniku hihiMam nadzieje, ze mnie rowniez pomoze
Muffka_ jest offline  
Stary 2010-02-12, 23:04   #4409
Madzia9999
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Nolley Pokaż wiadomość
Uff już wszystko w porządku. Tłusty krem + krem matujący i gra.

Jakiego peelingu używać, jeśli się ma cerę wrażliwą i jednocześnie mieszaną z wypryskami??
Ja używam synergen soft-peeling z Rossmana. Tez mam wrażliwą skórę, ma trochę drobinek ścierających, ale skóry nie mam po nim czerwonej jak po tym z st ives morlelowym i kosztuję grosze bo coś ok 4zł więc jak na twarzy Ci się nie sprwadzi to użyjesz do ciała

Sophia Loren
Madzia9999 jest offline  
Stary 2010-02-13, 01:26   #4410
Merkurana
Raczkowanie

Bajer z tym psikaniem tonikiem na twarz przez atomizer, a nie wacikiem. Jakoś nigdy na to nie wpadłam... Hm, może to sposób na Biodermę... Na wszystkich działa, tylko mi pogarsza, może dzięki temu coś się zmieni.
Merkurana jest offline  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości