Jak powstrzymać się od wyciskania - cz. III - Strona 17 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2008-08-25, 18:26   #481
wysoka blondynka
Raczkowanie

Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania - cz. III

Cytat:
Napisane przez norala Pokaż wiadomość
witam was. To mój pierwszy post na tym forum, chociaż obserwuję je od jakiegoś czasu.

Dziewczyny, powiedzcie, co najlepiej zrobić z tymi ochydnymi, białymi pryszczami? Zawsze mam okropną ochotę je wyciskać, chociaż wiem że nie powinnam. A one rosną sobie w najlepsze aż w nocy nie wytrzymują (śpię z głową wtuloną w poduszkę) i pękają. Nie dość, że brudzą mi pościel, to jeszcze musze po nich "posprzątać" i docisnąć to, co zostało w porze, bo z takim "pół-wyciśniętym" mi źle.

Przez ponad 2 lata chodziłam do jednej dermatolog, ona mi cały czas przepisywała robioną miksturę i mikrodermabrazję. przez pierwsze 2 miesiące była świetna poprawa, później cera była na tym samym zpryszczonym poziomie. W czerwcu przepisała mi skinoren, który znowu średnio pomagał. Wkurzyłam się i poszłam do innego dermatologa (podobno dobrego), który stwierdził, że nie dośc, że mikrodermabrazja mi psuła cerę i przy moich krostach jest wręcz zabroniona, to jeszcze potrzebuję antybiotyku, o czym poprzednia babka nawet nie wspomniała.
Tak więc teraz mam do przemywania twarzy Physiogel, a na noc używam Isotrexin gel (narazie będzie jakieś 3 tygodnie). Isotrexin wczoraj mi się skończył, ten dermatolog wróci do pracy dopiero 1 września i nie mam skąd wziąć recepty na nowy, a nie chcę przerywać kuracji na tydzień. Macie jakieś wyjście z tej sytuacji? Używać jakiegoś zastępczego, podobnego leku bez recepty, czy iśc do innego lekarza i prosić o receptę na to?

Dodam, że mam już strasznie dość pryszczy, nie pamiętam, kiedy miałam ostatnio czystą cerę, chyba 7 lat temu (3 klasa podstawówki). Mam już tego tak strasznie dość!!! To mnie dobija. Poradzicie coś?
Wybierz się do lekarza rodzinnego i wytłumacz mu sytuację, myślę, że przepisze Ci Isotrexin.

Jeżeli masz tak, że syfki Ci się w nocy rozwalają, to musisz je raczej sama wykończyć, bo zrobisz to higienicznie. Przez chusteczkę, dezynfekować przed i po wyciśnięciu. Póżniej został na trochę bez niczego te miejsca, żeby się strupek zrobił, a na strupek możesz (punktowo!) dać Tormentiol.

Cytat:
Napisane przez azure Pokaż wiadomość
Mam już wszystkiego dość... Znowu wszystko powyciskałam. Jestem cała w kropki (a właściwie wielgachne czerwone kropy) i strupy. Nic się nie chce goić, choć paćkam tą buźkę wszystkim co jest pod ręką. Mam właściwie tak jak eLWhy. Niezależnie od tego czy mam okres czy jestem w środku cyklu, ciągle mam jakiś dziwny wysyp. Nie mogę tego powstrzymać. Nie wiem co się dzieje. Płakać mi się chce jak cholera
U mnie też dziś kiepsko. W dodatku cały czas musze wychodzić z domu i nie mogę się złuszczać...
Najzabawniejsze jest to, że jestem chwilę po okresie i dopiero teraz wszystko się "kiepści"...
Stary 2008-08-25, 18:55   #482
eLWhy
Zadomowienie

A ja mimo szczerych chęci absolutnego odstawienia podkładów na rzecz pudru sypkiego mineralnego... Muszę zacząć szukać czegoś kryjącego. [żeby to jeszcze było proste... ostatnio przez godzinę chyba z pomocą babki w drogerii maziałam się wszystkim co w kolorze będzie choć trochę wyglądać jak buff z colorstaya revlona [sam revlon odpada]. i absolutnie niczego nie znalazłam :/]
Puder fajnie wyrównuje koloryt, wygładza... Ale tych czerwonych gór i dolin, którym z każdym porankiem mam coraz więcej, nie zakryje nawet kilogram. A nałożenie grubej warstwy na korektor.. Wygląda strasznie (jak tynk, czyli nic nowego). Jedyne co, że prawie na pewno nie szkodzi (może przez ten talk trochę wysuszać, ale od czego krem nawilżający).

Załamka po prostu. I wszystko przez dermatolożkę. Coraz bardziej się do tego przekonuję. Włączę do 'kuracji' stare sposoby, czyli spróbuję uzyć resztki benzacne i przecierać cebulą to co nie chc esię zagoić...

[mówiłam już, że ten policzek, który był czysty, własnie rozpoczął atak? :/ a tamten już się tak ładnie goił.. zostały tylko pozostałości po guli - czyli z wierzchu zaczerwienienie, a pod dposem coś.. czego wolę nie ruszać]

@norala - idź do lekarza pierwszego kontaktu. Ja wiele razy prosiłam o leki n trądzik (tj takie, których wcześniej używałam) - za długo bym musiała czekać na wizytę u dermatologa. Podobnie z tabletkami anty - już wiele razy lekarz pierwszego kontaktu ratował mi tyłek...
walka z trądzikiem (teraz: Locacid+Yaz / było: Syndi35,Zorac,kwas salicylowy+borowy (borny?) ,DalacinT, Clindacne,Klindacin,Duac, Isotrexin,Benzacne,Zinery t,Tetralysal, Metronidazol, Differin,Epiduo)

eLWhy jest offline  
Stary 2008-08-25, 19:43   #483
wysoka blondynka
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez eLWhy Pokaż wiadomość
A ja mimo szczerych chęci absolutnego odstawienia podkładów na rzecz pudru sypkiego mineralnego... Muszę zacząć szukać czegoś kryjącego. [żeby to jeszcze było proste... ostatnio przez godzinę chyba z pomocą babki w drogerii maziałam się wszystkim co w kolorze będzie choć trochę wyglądać jak buff z colorstaya revlona [sam revlon odpada]. i absolutnie niczego nie znalazłam :/]
Puder fajnie wyrównuje koloryt, wygładza... Ale tych czerwonych gór i dolin, którym z każdym porankiem mam coraz więcej, nie zakryje nawet kilogram. A nałożenie grubej warstwy na korektor.. Wygląda strasznie (jak tynk, czyli nic nowego). Jedyne co, że prawie na pewno nie szkodzi (może przez ten talk trochę wysuszać, ale od czego krem nawilżający).

Załamka po prostu. I wszystko przez dermatolożkę. Coraz bardziej się do tego przekonuję. Włączę do 'kuracji' stare sposoby, czyli spróbuję uzyć resztki benzacne i przecierać cebulą to co nie chc esię zagoić...

[mówiłam już, że ten policzek, który był czysty, własnie rozpoczął atak? :/ a tamten już się tak ładnie goił.. zostały tylko pozostałości po guli - czyli z wierzchu zaczerwienienie, a pod dposem coś.. czego wolę nie ruszać]

@norala - idź do lekarza pierwszego kontaktu. Ja wiele razy prosiłam o leki n trądzik (tj takie, których wcześniej używałam) - za długo bym musiała czekać na wizytę u dermatologa. Podobnie z tabletkami anty - już wiele razy lekarz pierwszego kontaktu ratował mi tyłek...
Dla mnie buff jest za ciemny...

Też bym chciała kupic jakiś podkład, po którym moja buzia by wyglądała jednolicie, ale nie kupuję, bo się boję o "skutki uboczne"...

Serio myślisz, że Skinoren aż tak Ci szkodzi? Może to jednak przejściowe?
Stary 2008-08-25, 19:53   #484
gwendolyn
Rozeznanie

Dziewczynki, ja mam niby jutro wizytę u psychiatry i niby wiem,że MUSZĘ w końcu z kimś pogadać o moich problemach z koncentracją i snem, i co najważniejsze o tym grzebaniu przy buzi bez opamiętania, ale jak sobie pomyślę, że z obcą osobą mam debatować na temat swoich problemów około godziny to aż mi się chce brać nogi za pas. Muszę opanować to gmeranie przy twarzy, bo nigdy nie przeprowadzę skutecznej terapii na trądzik, który mnie tak dołuje, a przez który mam co raz więcej blizn i innych śladów. Tak ogólnie jakoś niehalo sie czuje (i tak też wyglądam).
Nie wiem gdzie iść - czy do polecanego gina(pomół bardzo mojej kuzynce na skórę) i zrobić badania hormonalne(kiedyś brałam Dianę, ale tylko tyłek mi po niej urósł, zreszta przepisana była bez badań), czy do kolejnego dermatologa(hmm mam wrażenie,że nie przepisze i nie powie mi nic odkrywczego, przez te moje 25 lat dużo już próbowałam ) albo może spróbować kosmetologa(nigdy nie byłam)?
Skóra kiepści mi sie strasznie, zaskórniki z których później robia się prychole chyba się klonują (gule wszystkie ostatnio wycisnęłam i rozdrapałam, więc oprócz strupów i nowych bliznek ropnych zmian brak)
Mam już tego wszystkiego dość - za jakie grzechy mam tak podłą cerę i charakter(moi rodzice wręcz przeciwnie).
gwendolyn jest offline  
Stary 2008-08-25, 20:17   #485
sikoreczka111
Zakorzenienie

GG do sikoreczka111

też sobie wlasnie czesto zadaje te pytania dlaczego ja ?? ja tez dzis powysickalam takich czarnych wagrów mialam ich po 3 na policzku i probowalam wycisnac rosnące od jakiegos czasu gulki 1 opanowałam ale reszta nie poszla;/ normalnie musze wiecej czasu z chlopakiem spedzac, bo wtedy mniej przy skorze ruszam...

wogóele chyba szkodzi mi kawa bo przez kilka dni nie pilam kawy i skóra taka fajniejsza, a wczoraj wypilam i cos znów sie robic zaaczelo;/

iskierka zgasła...
sikoreczka111 jest offline  
Stary 2008-08-25, 20:36   #486
QsQs
Zadomowienie

gwendolyn o, to trzymam kciuki za jutrzejsza wizyte u lekarza. Pewnie dostaniesz jakieś leki Ja mogłabym wszystko powiedzieć oprócz akurat tego, że rozgrzebuje twarz. Ale Ty oczywiście mów szczerze

Potowki mi schodzą Bardzo mnie to cieszy. Poza tym tradycyjnie czarne zaskórniki na nosie i brodzie... czyli tak jak myslalm powód ich powstawania to nie kremy które stosowałam bo nadal sie pojawiaja..
Strupy po ostatnim wyciskaniu są juz malo widoczne oprocz tego na poliku. Jest obrzydliwy, odstający... pewnie nawet jak odpadnie to ze 3 miechy zostanie porządne przebarwienie...
QsQs jest offline  
Stary 2008-08-25, 22:15   #487
gwendolyn
Rozeznanie

Pisałam,że nie mam gul, poszłam umyć paszczę i okazuje się,że juz mam- i to 2 !!(jedna na brodzie jedna na czole- chyba dla symetrii ) Nic nie ruszałam, ale dobija mnie to wszystko...
gwendolyn jest offline  
Stary 2008-08-25, 22:23   #488
shima
Raczkowanie

Gwendolyn również trzymam kciuki mam nadzieje, ze trafisz na kogoś naprawde ok i nie bedziesz miała zahamowań żeby mówic o tym co Cie gryzie bo przeciez tacy ludzie teoretycznie są od tego żeby własnie takie problemy rozwiązywać. Napisz bardzo proszę później czy taka wizyta w Twoim odczuciu ma wogóle sens bo ja o czymś takim równiez myśle juz zupełnie seryo

Dzisiaj jak zabrałam się za nos to wycisnęłam z niego dosłownie wszystkie soki. naszczęście miałam w domu maseczkę nawilżającą z dermiki i troche mi załagodziła to wszystko no ale wiadomo jak nos i wogóle cała twarz teraz wygląda Wszędzie czerwone plamy do tego pryszcz pod nosem, gojąca sie gula i przebarwienia na brodzie
od jutra przechodze na detoks zaskórnikowogrudkowy
shima jest offline  
Stary 2008-08-25, 22:39   #489
gwendolyn
Rozeznanie

To ma być kobitka-może poleci mi jakiegoś dobrego dermę albo kosmetologa, żeby jakoś doradziła mi co i jak przy akurat TYM moim problemie. Stara jestem, wiem, że to lekarz, ale boję się jakoś
gwendolyn jest offline  
Stary 2008-08-25, 22:56   #490
włoczykijka
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez gwendolyn Pokaż wiadomość
To ma być kobitka-może poleci mi jakiegoś dobrego dermę albo kosmetologa, żeby jakoś doradziła mi co i jak przy akurat TYM moim problemie. Stara jestem, wiem, że to lekarz, ale boję się jakoś
Gwen ,powodzenia u lekarza! Wiesz, wg mnie nie masz sie czego wstydzic.Jak może,,wyrzucisz' to z siebie, te wszystkie cierpnienia to będziesz bardziej spokojna=lepsza cera? I skoro do kobitka, to może rzeczywiście ci coś poleci.A ja bym chyba poszła do endkrynologa , potem może do dermatologa. A może pomyśl o Izoteku?
Stary 2008-08-25, 23:03   #491
Fanata
Raczkowanie

Chyba dzięki Acnefanowi moja twarz wygląda nie tak źle, pomimo wyciskania. Powoli wszystko mi się goi, wyskoczyły mi zaledwie 2 krostki. Niestety nieumyślnie zdrapuję strupki.

Co do mineralnego pudru sypkiego Essence:http://wizaz.pl/forum/showpost.php?p...&postcount=284

Przygotowałam sobie płatki owsiane z siemieniem lnianym, ale to było o 14 i do tej pory papki nie nałożyłam na twarz. Nawet nie wiem czy da się jeszcze coś z tym zrobić. Chyba maseczkę nalożę sobie na twarz dopiero jutro.

No i mam takie pytanie: czy wyciskać ropne krosty?
Fanata jest offline  
Stary 2008-08-25, 23:04   #492
anCcik
Zakorzenienie

hej hej dziewczyny.
ja wracam po raz któryś do tego wątku, gdyż muszę się w końcu wziąć w garść i znowu zaprzestać wyciskaniu .
obecnie mam na czole prawdziwą tragedię ... z 8 ran po wycisniętych pryszczach - skora jest cała obolała, czerwona i wgl lepiej nie dotykać bo to konczy się łzami w oczach. zaprzestalam wyciskania zaskornikow ale za to moje łapy kręcą się wokół tych białych punkcików.
teraz na noc smaruję te rany jakimis kremami na 'zdarty naskorek czy tez po poparzeniach' i modlę się, żeby to się jak najszybciej zagoiło.

a najgorsze, że całą te krzywdę oczywiscie zafundowalam sobie sama.
anCcik jest offline  
Stary 2008-08-25, 23:10   #493
shima
Raczkowanie

Cytat:
wiem że u Ciebie problem jest bardziej złożony, ale moja ciocia, która ma równiez problem z drapaniem twarzy itp poszła z tym do dobrego dermatologa ten odesłał ją do psychologa ( moim zdaniem słusznie) i właśnie boje się tego że jak juz sie zdecyduje na taka wizyte to będą mnie odsyłac gdzie indziej, że ktos nigdy wczesniej się z tym nie zetknął i nie bedzie umiał mi pomóc hmmm nie chce zeby psycholog odsyłał mnie do dermy i na odwrót ...
shima jest offline  
Stary 2008-08-25, 23:16   #494
eLWhy
Zadomowienie

Fanata - no to mnie zaskoczyłaś... Setki składów czytałam na biochemii i do miki do tej pory nikt się nie przyczepił O.o Widać najciemniej pod latarnią - trza było szukać u źródła i to tego konkretnego produktu. Wobec tego mi już niczego nie wolno, bo wszędzie jak nie jakiś silikon, to paraffinum liquidum albo triglicerydy, albo... God damn! Mica na bank była w tych pudrach, które zaczęłam uzywać zanim kupiłam ten, ale wszystko o zapychanie podejrzewałam tylko nie ją... z w/w powodów O.O
W najbliższym czasie niczego szczególnego nie planuję, więc zobaczymy jakie da efekty niemalowanie się ... Nosz cholera jasna... A już byłam happy, że w końcu mam jakieś mazidło którym nie robię sobie kuku.

No ale popatrzcie... tu analizy:
http://wizaz.pl/forum/showthread.php...47#post8482247 <- mica niewyboldowana, więc.. chyba nie jest zapychaczem
http://wizaz.pl/forum/showthread.php...36#post8189036 < tu z kolei napisane, że może podrażniać wrażliwe cery (ja nie mam wrażliwej)
http://wizaz.pl/forum/showthread.php...21#post8120321 < tu z kolei o talku - ale tylko, że w połączeniu z silikonami może dawać nieciekawy efekt...
http://wizaz.pl/forum/showthread.php...62#post7953962 < tu że ponoć talk może zapychać [?!], ale uwagi mam takie jak powyżej... poza tym - używałam kiedyś wyłącznie pudru białego dla dzieci, z johnsona, dla lekkiego matu i nie przypominam sobie reakcji.. (tylko, że chyba wtedy non stop miałam jakies niespodzianki na twarzy)

nie wiem już nic.. nie rozumiem, nie czaję itd.. załamuję się po prostu.Boję się testować, żeby się nie 'przejechać', a do leczenia efektów nie mam siły...

Czy to skinoren - nie wiem wobec tego tym bardziej.
Jeszcze gorsze jest to, że na środku dekoltu na plecach (patrząc przy takich bardziej odsłoniętych bluzkach) mi coś wyskoczyło. Gdzie jak gdzie, ale tam to ja w życiu nic nie miałam... A teraz na samym środku czerwona bląca gula...

Siedze teraz jak błotny potwór, z glinką na twarzy i myślę... Myślę co mi jeszcze zostało... :/

blondynko - to tym bardziej współczuję, jesli jesteś jaśniejsza. Bo skoro nic jaśniejszego od buff nie znalazłam to co dopiero Ty się masz z podkładami...

gwendolyn - ja również trzymam kciuki. Może jak Tobie uda się trafić na kogoś dobrego, to i my sie zmobilizujemy coś więcej zrobić z naszym problemem...
walka z trądzikiem (teraz: Locacid+Yaz / było: Syndi35,Zorac,kwas salicylowy+borowy (borny?) ,DalacinT, Clindacne,Klindacin,Duac, Isotrexin,Benzacne,Zinery t,Tetralysal, Metronidazol, Differin,Epiduo)

eLWhy jest offline  
Stary 2008-08-25, 23:18   #495
gwendolyn
Rozeznanie

W pewnym stopniu to rozdrapywanie to samookaleczenie więc psycholog albo psychiatra troche powinien mieć o tym pojęcia-przynajmniej mam taką nadzieję. A z optymistycznych newsów- umówiłam sie w sobotę na oglądanie filmu przy winie z materiałem na TŻ-mam nadzieję,że będę wyglądac wtedy jak człowiek
gwendolyn jest offline  
Stary 2008-08-25, 23:31   #496
Fanata
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez eLWhy
Fanata - no to mnie zaskoczyłaś... Setki składów czytałam na biochemii i do miki do tej pory nikt się nie przyczepił O.o Widać najciemniej pod latarnią - trza było szukać u źródła i to tego konkretnego produktu. Wobec tego mi już niczego nie wolno, bo wszędzie jak nie jakiś silikon, to paraffinum liquidum albo triglicerydy, albo... God damn! Mica na bank była w tych pudrach, które zaczęłam uzywać zanim kupiłam ten, ale wszystko o zapychanie podejrzewałam tylko nie ją... z w/w powodów O.O
W najbliższym czasie niczego szczególnego nie planuję, więc zobaczymy jakie da efekty niemalowanie się ... Nosz cholera jasna... A już byłam happy, że w końcu mam jakieś mazidło którym nie robię sobie kuku.
Tak coś właśnie kojarzyłam, że ten puder nie jest taki fajny, poszukałam i znalazłam. A szkoda, bo niedrogi i łatwo dostępny. I opinie kuszące

Cytat:
Napisane przez gwendolyn
W pewnym stopniu to rozdrapywanie to samookaleczenie więc psycholog albo psychiatra troche powinien mieć o tym pojęcia-przynajmniej mam taką nadzieję. A z optymistycznych newsów- umówiłam sie w sobotę na oglądanie filmu przy winie z materiałem na TŻ-mam nadzieję,że będę wyglądac wtedy jak człowiek
Więc masz super motywację, żeby nie wyciskać Zazdroszczę...
Fanata jest offline  
Stary 2008-08-26, 00:02   #497
eLWhy
Zadomowienie

wlasnie to najgorsze, ze co specjalistka to inna opinia. Na biochemii za taki uchodzą właśnie Hexanna i L_V.. no i teraz której wierzyć :/
A juz najlepiej wierzyć swojej twarzy... Jak patrzę na siebie to jestem jak taki odwrotny muchomor - cała biała i czerwone kropki.. :/
mam niecałe 3 tygodnie żeby to naprawić.. Za ten czas jadę już 'do bazy' i przy okazji do tżta. Przynajminej na wstepie chcę ładnie wyglądać, bo tak naprawdę, to w pierwszej kolejności czeka nas rozmowa... A nie wiem jak się ona skończy i czy on po niej wciąz będzie tżtem ;(

eLWhy jest offline  
Stary 2008-08-26, 00:08   #498
Fanata
Raczkowanie

Niestety ja wolę być na 100% pewna, że coś mnie nie zapcha. Odkąd odstawiłam badziewne kremy nawilżające widzę poprawę, bo skóra jest bardziej oczyszczona Szczerze mówiąc, wolę być przez całe życie wierna na przykład oliwce Hipp, niż zmienić nawilżacz i ryzykować zapchaniem. Dopiero teraz widzę, że to rzeczywiście prawda i kremy mogą spowodować wielkie szkody. Niestety dla mnie ten puder jest już skreślony z listy zakupów. Wolę dopłacić trochę i kupić Drem Matte Powder Maybelline
Fanata jest offline  
Stary 2008-08-26, 00:13   #499
eLWhy
Zadomowienie

dream matte mousse używałam, ale strrrasznie jest ciemny na mnie, nawet cameo :/ na allegro i za 15 zł można go było wylicytować (co z przesyłką dawało 22 - czyli i tak mało jak na 3-4 miesiące używania).
Ale dmm też ma - dimethicon (taki siliko) i jojoba oil.. więc.. hm. Nawrt szukałam innego podkładu w formie musu/pianki. Absolutnie żadna firma nie produkuje nic jaśniejszego :/ to jest tym bardziej dziwne w krajach, gdzie przecież jest sporo blondynek i rudych... Aż jestem ciekawa czym się szwedki malują ...

eLWhy jest offline  
Stary 2008-08-26, 00:18   #500
Fanata
Raczkowanie

Ale ja pisałam o pudrze, nie podkładzie Nie zauważyłam żadnych złych efektów stosowania, a kupiłam jeszcze nieświadoma tego, jak szkodliwe mogą być niektóre kosmetyki
Fanata jest offline  
Stary 2008-08-26, 00:21   #501
eLWhy
Zadomowienie

aha.. poszukałam i po opakowaniu widzę, że nawet miałam to w łapkach.. tylko w nim też mi się coś w składzie nie podobało. Już nie pamietam co.

eLWhy jest offline  
Stary 2008-08-26, 00:25   #502
Fanata
Raczkowanie

Ja jestem totalnym laikiem, jeśli chodzi o składy. Jeżeli nie pisze jak byk 'glycol', 'parafinum liquidum' itd., to nawet nie wiem, że w kosmetyku jest coś złego. Nie potrafię rozszyfrować składu tego pudru.
Fanata jest offline  
Stary 2008-08-26, 00:30   #503
QsQs
Zadomowienie

ja sie nie sugeruje tymi analizami kosmetyków z biochemii ani z włosowego. Tak przejrzałam niektóre recenzje kosmetyków i widze, ze czasami fatalnie są ocenione kosmetyki które mi służyły... dlatego ja nic nigdy nie będę skreślać z tego powodu, że jedna osoba na podstawie zerknięcia na skład oceniła ten kosmetyk do bani
QsQs jest offline  
Stary 2008-08-26, 00:35   #504
Fanata
Raczkowanie

Ehh zdaję sobie sprawę z tego, że wiele kosmetyków mogłoby mi służyć, ale wolę stosować coś, do czego mam dużą pewność, że mi nie zaszkodzi. Po drugie, naprawdę żal mi wydać pieniądze na coś, co będę musiała później wyrzucić. Nie będę miała za co kupić na przykład inny puder, a dziwnie się czuję bez niego na twarzy.
Fanata jest offline  
Stary 2008-08-26, 00:37   #505
QsQs
Zadomowienie

Fanata a teraz jakiego pudru/podkładu używasz?
QsQs jest offline  
Stary 2008-08-26, 00:38   #506
Fanata
Raczkowanie

Używam City Matt Lirene od stycznia. No i Maybelline Dream Matte Powder.
Fanata jest offline  
Stary 2008-08-26, 01:46   #507
QsQs
Zadomowienie

podczas kąpieli odpadł mój mega struposz z policzka. Tak jak myslalm przebarwienie jest ogromne...:/ Postanowiłam dołączyć krem nuno na noc do mojej pielegnacji bo i tak zalega mi w szafce... dam mu druga szanse najwyżej jak tym razem sie też nie sprawdzi to go wywale :/
QsQs jest offline  
Stary 2008-08-26, 08:02   #508
ivuszko
Raczkowanie

Cytat:
powodzenia na wizycie dobrze robisz, że idziesz "pogadać" wiem co mówię, jestem po/przed/w trakcie leczeniu Bo np jednym z objawów nerwicy i deprechy u mnie jest właśnie rozdrapywanie krostek.. Jak brałam leki dużo mniej się drapałam szkoda tylko, że jak psycha doszła do siebie, leki zostały odstawione, to ręce znów zaczęło świerzbić i zrobiłam ze swoich ramion, dekoltu, szyi i twarzy masakrę... A może to znak że znów trzeba odwiedzić lekarza?
ivuszko jest offline  
Stary 2008-08-26, 10:11   #509
gwendolyn
Rozeznanie

elWhy nie daj się tym smutkom-z Tż będzie dobrze, a jeśli nie to znajdzie się jakis lepiej dopasowany(z mojego doświadczenia to lepiej już chyba być samemu niż w stresogennym związku tkwić, nawet jeśli się kogoś kochało...)
Zgadzam się z QsQs co do składów hmm , różnie to bywa, ja się smarowałam tym Avene Cicalfate antybakteryjnym na noc i ładnie mi sie po nim wszystko goi, a skład jeśli by na niego spojrzeć bliżej z lekka okropny(dlatego od dziś chyba tylko punktowo na wygojenie strupków i śladów po nich). Ponoć w kremach to nie tylko kwestia składników samych, ale ich jakości, doczysczenia n.p. paraffinum liquidum itd.
Broda mnie boli od tej guli, grrrrrrr
gwendolyn jest offline  
Stary 2008-08-26, 10:22   #510
shima
Raczkowanie

Dzisiaj wrócił mój tata, nie wiedzielismy sie jakies 2 tygodnie jak mnie zobaczył to dostałam burdę za to co sobie zrobiłam wczoraj na twarzy.... potem sie poryczałam, a potem zczęlismy normalnie rozmawiać i stanęło na tym, że idę do psychologa. W niedziele ide ostatni raz do pracy i w przyszłym tygodniu chce juz iść na wizyte problem w tym, ze nie znam zadnego dobrego psychologa w moim mieście. Koleżanka miała jakies problemy chodziła do jakiejs pani ale przerwała bo jak mówiła kasa wyrzucona w błoto i ani razu nie porozmawiała z nią o tym co ja gryzie...
czekam nieciepliwie na to co napisze Gwendolyn za 2 godziny wychodze do pracy z wyglądem potwora
shima jest offline  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości