Jak powstrzymać się od wyciskania - cz. III - Strona 42 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2008-09-23, 17:11   #1231
quleczka
Zakorzenienie

Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania - cz. III

Cytat:
Napisane przez kasia083 Pokaż wiadomość
Ja też niedawno skończyłam ćwierć wieku i dalej mam "trądzik" czy co to u mnie jest...
witam w klubie

p.s. stopke tez moglabym miec taka sama
quleczka jest offline  
Stary 2008-09-23, 17:21   #1232
Fanata
Raczkowanie

Chyba zaliczam się do tej mniej licznej grupy osób, u których jest całkiem nieźle. Mam jakieś tam pojedyncze krostki, kilka większych zaskórników, które wyłażą na wierzch, a ja im pomagam.

Po Brevoxylu skóra strasznie mi się łuszczy (no może nie aż tak strasznie, ale nie pamiętam, czy kiedykolwiek mi się tak łuszczyła), przez co mam całą brodę i nos w suchych skórkach, a peeling robiłam wczoraj rano.

Przebarwienia z policzków ładnie zbledły, że przykryte samym podkładem są ledwo widoczne. Czekam tylko aż strupki mi poschodzą, bo skórę mam taką szorstką, że ciągle próbuję coś skubać.

Gdy patrzę w lustro z odległości około metra, moja twarz wygląda całkiem całkiem w porównaniu do tej sprzed 2 tygodni. Oby jeszcze te drożdże coś dały, bo męczyłam się kilka dni, żeby je pić - teraz już w miarę mi ich smak przestał przeszkadzać
Fanata jest offline  
Stary 2008-09-23, 17:27   #1233
quleczka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Fanata Pokaż wiadomość
Po Brevoxylu skóra strasznie mi się łuszczy (no może nie aż tak strasznie, ale nie pamiętam, czy kiedykolwiek mi się tak łuszczyła), przez co mam całą brodę i nos w suchych skórkach, a peeling robiłam wczoraj rano.
To zrob dzien przerwy i stosuj go troche rzadziej dopoki sie nie uspokoi troche
quleczka jest offline  
Stary 2008-09-23, 19:36   #1234
ollena
Raczkowanie

U mnie byłoby całkiem nieźle, gdybym nie dorwała się do czoła A później nie pozbywała się paskudnego strupa Ech... Obrzydliwa, wielka, sącząca się rana... Jeśli w czwartek będę musiała wyjść, to chyba z jakimś plastrem na tym :/
ollena jest offline  
Stary 2008-09-23, 21:04   #1235
Fanata
Raczkowanie

Heh od dzisiaj miałam właśnie zacząć stosować Brevoxyl codziennie. Skóra nie jest przesuszona, bo ją codziennie nawilżam, tylko się łuszczy, więc nie wiem czy rzadsze stosowanie coś by dało.
Fanata jest offline  
Stary 2008-09-23, 21:38   #1236
quleczka
Zakorzenienie

tylko sie luszczy? to znaczy przeciez, ze jest sucha wlasnie moze byc sucha od agresywnego srodka przeciez mimo codziennego nawilzania...

zapewniam cie, ze jak sie luszczy to rzadsze stosowanie przez pare plus dodatkowe nawilzanie , a nawet lepiej lekkie natluszczanie powinny zalatwic sprawe...

a przynajmniej nie rozpedzaj sie i nie stosuj czesciej poki co
quleczka jest offline  
Stary 2008-09-23, 21:52   #1237
Laity
Wtajemniczenie

A mnie się takie baty należą, że szok

Obecnie mam naprawdę ładną cerę, bez większych niespodzianek, więc nie mam na co narzekać... a mimo to polazłam dziś do lustra i z odległości 1mm zaczęłam wynajdywać obiekty do usunięcia. Rezultat: nos czerwony i kilka ruszonych na siłę miejsc

Trzeba być debilem no!

Muszę sobie wreszcie znaleźć jakiegoś faceta. Może perspektywa spotkań z nim wyciągnie mnie z tego obrzydliwego nałogu bo póki co przeniesienie uwagi z twarzy na ciało (ćwiczenia itd.) jak widać nie pomaga

Laity jest offline  
Stary 2008-09-23, 22:20   #1238
ollena
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Laity Pokaż wiadomość
Muszę sobie wreszcie znaleźć jakiegoś faceta. Może perspektywa spotkań z nim wyciągnie mnie z tego obrzydliwego nałogu bo póki co przeniesienie uwagi z twarzy na ciało (ćwiczenia itd.) jak widać nie pomaga
Hehe... U mnie to jest tak, że po spotkaniu z Nim (w weekend) biorę się do "roboty" od poniedziałku, po czym walczę, żeby jakoś wyglądać na piątek
ollena jest offline  
Stary 2008-09-24, 00:33   #1239
Fanata
Raczkowanie

Nie no skóra nie jest sucha, tylko ten, jakby to powiedzieć, martwy naskórek

Ehh zrobiła mi się gula przy wardze i robi jedna na policzku
Fanata jest offline  
Stary 2008-09-24, 00:38   #1240
quleczka
Zakorzenienie

Cytat:
Nie no skóra nie jest sucha, tylko ten, jakby to powiedzieć, martwy naskórek
ale ten martwy naskorek to wlasnie sucha skora

nie mowie, ze masz ja odwodniona do glebi bo pewnie nie masz jak regularnie nawilzasz...ale sucha to jednak teraz jest przynajmniej ta wierchnia warstwa
quleczka jest offline  
Stary 2008-09-24, 00:55   #1241
eLWhy
Zadomowienie

Ja dostrzegam pewne zalety malowania się na te moje warsztaty - mejkap trochę wysusza, co może dla skóry niekoniecznie jest super dobre, natomiast dla pryszczy jak najbardziej. Z gul raczej ropy nie odprowadza - fakt, ale przynajmniej 'wylot' jest zasklepiony.
Dziś w akcie deseracji kupiłam cebulę. Już się 'wysmarowałam', odczekam trochę i nałożę skinoren...
Tak mi się przypomniało, że jak niedawno próbowałam się wspomóc cebulą, to po takim jednorazowym posmarowaniu moja twarz się 'pociła' na cebulowo jeszcze kolejnych parę dni :/ (np czuć to było w kąpieli.. błe) No ale trudno - coś za coś. Przeżyję smród, jeśli ma pomóc...
[tu zapaszek, tam zgaga od drożdży... - bycie opdychającym dla otoczenia: bezcenne]

No i ja też czekam na info z DOZu i ni mo :/ a skinoren mi się kończy... dosłownie dzisiaj ostatnią 'dawkę' mi się uda wydusić z tej tubki... Jak jutro się nie zmieni mi ten komunikat 'zatwierdzone w hurtowni do dostawy', to też będę musiała zadzwonić :< zamawiałam w niedzielę wieczorem...
walka z trądzikiem (teraz: Locacid+Yaz / było: Syndi35,Zorac,kwas salicylowy+borowy (borny?) ,DalacinT, Clindacne,Klindacin,Duac, Isotrexin,Benzacne,Zinery t,Tetralysal, Metronidazol, Differin,Epiduo)

eLWhy jest offline  
Stary 2008-09-24, 00:57   #1242
quleczka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez eLWhy Pokaż wiadomość
No i ja też czekam na info z DOZu i ni mo :/
dokladnie, jak to trwa dluzej niz zwykle to napisz lub zadzwon do nich

maja na stronie taki formularz w sprawie pytan o zamowienia, bodajze w dziale pomoc
quleczka jest offline  
Stary 2008-09-24, 01:10   #1243
kasia083
Zadomowienie

GG do kasia083

Cytat:
Ja dostrzegam pewne zalety malowania się na te moje warsztaty - mejkap trochę wysusza, co może dla skóry niekoniecznie jest super dobre, natomiast dla pryszczy jak najbardziej. ...
A mi właśnie mc-up bardziej szkodzi! Teraz na wakacjach dużo siedziałam w domu, bo pisałam pracę mgr, więc prawie się nie malowaam i cera nawet mi się poprawiła Ale jak się malowałam, to z dnia na dzień było coraz gorzej, a ja ciagle musiałam nakładać coraz to więcej pudru i korektoru. A używałam dobrych kosmetyków
Stary 2008-09-24, 01:21   #1244
eLWhy
Zadomowienie

ja nie twierdzę, ze to jakies zbawienne cudo dla cery, po prostu probuje dostrzegac zalety w tym co MUSZĘ robić, żeby wyjsc do ludzi i choc troche wygladac jak czlowiek...
Ostatnio mialam po prostu taki upiorny wysyp, ze nie jestem do konca przekonana, czy to wynik malowania się przez 2-3 dni (wczesniej mialam nawet miesieczn eprzerwy). Zwlaszcza, ze po tamtych kilku dniach nie malowalam sie wcale, a stan twarzy sie ciagle pogarszal, niestety [już szybciej się wyleczyłam po wysypie, ktory mialam po synergenie... bo wtedy to byla kestia 3-4 gul, a nie calej twarzy w krostach ;( )
walka z trądzikiem (teraz: Locacid+Yaz / było: Syndi35,Zorac,kwas salicylowy+borowy (borny?) ,DalacinT, Clindacne,Klindacin,Duac, Isotrexin,Benzacne,Zinery t,Tetralysal, Metronidazol, Differin,Epiduo)

eLWhy jest offline  
Stary 2008-09-24, 09:14   #1245
Fanata
Raczkowanie

Heh mówiąc sucha skóra mam zazwyczaj na myśli tą żywą, a nie martwą Swoja drogą martwy naskórek można tylko zetrzeć peelingiem, bo nawilżyć nie ma jak.

Dzisiaj nie jest ta pięknie jak było - kilka nowych krostek, ale to było do przewidzenia, ponieważ kilka grudek blisko siebie zrobiło się bardziej wyczuwalnych. Trudno, zasuszę je zaraz, a potem przeboleję przebarwienia. Gula z policzka wczoraj wyciśnięta i potraktowana Brevoxylem, dzisiaj jest już zasuszona. Ta przy ustach boli i jest czerwona, chociaż też przyschnęła.

No i wczoraj zapomniałam o drożdżach, więc dzisiaj piję 2 porcje, jedną rano i jedną wieczorem.
Fanata jest offline  
Stary 2008-09-24, 09:35   #1246
biindier
Raczkowanie

eLWhy - na co ta cebula pomaga? słyszałam, że ona chyba wyciąga to co jest wewnątrz, na wierzch..?
Fanata - i jak te drożdże? pomagają coś? Bo się zastanawiam czy tez nie zacząc pić..
biindier jest offline  
Stary 2008-09-24, 09:55   #1247
Fanata
Raczkowanie

Myślę, że jeszcze zbyt wcześnie, żeby cokolwiek wnioskować. Fakt, jest poprawa, ale zaczęłam też używać Brevoxylu, więc nie mogę powiedzieć czego to zasługa. Wydaje mi się, że po prostu opanowałam jako tako sytuacje, Brevoxyl pomógł zasuszyć krostki, a na efekty drożdżowe jeszcze za wcześnie.

Tak swoją drogą, wkurzam się strasznie, bo dalej nie wiem, co, gdzie i jak na tych studiach... Jestem na kierunku, który dopiero w tym roku został otwarty i nie mam żadnego planu, ani żadnych wiadomości, do którego wydziału należę...
Fanata jest offline  
Stary 2008-09-24, 10:56   #1248
quleczka
Zakorzenienie

Cytat:
Heh mówiąc sucha skóra mam zazwyczaj na myśli tą żywą, a nie martwą Swoja drogą martwy naskórek można tylko zetrzeć peelingiem, bo nawilżyć nie ma jak.
ok ale ten martwy naskorek to wynik wyszuszenia, niedawno jeszcze nie byl martwy i byl wlasnie sucha zywa skora

wiadomo, jego juz nie nawilzszych bo a pozno...ale chodzilo mi o to, ze zwiekszenie czestotliwosci teraz wysuszy kolejna warstwe skory, ta ktora dopiero co zostala odslonieta z pod tamtego martwego naskorka...tak wiec po prostu nie rozpedzalabym sie bo skora moze nie nadarzac sie regenerowac
quleczka jest offline  
Stary 2008-09-24, 10:58   #1249
quleczka
Zakorzenienie

Cytat:
Myślę, że jeszcze zbyt wcześnie, żeby cokolwiek wnioskować. Fakt, jest poprawa, ale zaczęłam też używać Brevoxylu, więc nie mogę powiedzieć czego to zasługa. Wydaje mi się, że po prostu opanowałam jako tako sytuacje, Brevoxyl pomógł zasuszyć krostki, a na efekty drożdżowe jeszcze za wcześnie.
dokladnie

efekt drozdzy czyli dostarczenia organizmowi roznych dobrych rzeczy przez ich picie to pewnie bedzie widac po jakims miesiacu jak nie wiecej..

brevoxyl jesli chodzi o opanowywanie sytuacji jest moim zdaniem swietny, u mnie tez sie wlasnie tak sprawdzal - dosc szybko widac poprawe i nowe rzeczy juz tak nie wyskakuja
quleczka jest offline  
Stary 2008-09-24, 12:12   #1250
eLWhy
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez biindier Pokaż wiadomość
eLWhy - na co ta cebula pomaga? słyszałam, że ona chyba wyciąga to co jest wewnątrz, na wierzch..?
Fanata - i jak te drożdże? pomagają coś? Bo się zastanawiam czy tez nie zacząc pić..
cebula na pewno nie wyciąga na wierzch, przynajmniej nie u mnie. Cebula mi działa dobrze na gojenie i regenerację naskórka (co by sie nawet zgadzało, zważywszy, że jest trochę preparatów aptecznych 'na gojenie' właśnie na bazie cebuli)
Ja drożdże też piję .... od soboty. Efektów poza zgagą na razie brak, ale gorzej też nie jest, więc pozwala mi to wytrwać dalej...

quleczko - rzeczywiście, dzwoniłam na infolinię i babka mi wyjaśniła, że ten status na stronce zmieniają farmaceutki w danej aptece, a czasem nie ma na to po prostu czasu (bo np jest dużo zamówień) - a to by się zgadzało, bo jak dobrze kojarzę w tamtej aptece był nieustanny ruch. W każdym razie moje AD już tam powinno być... Więc lecę na zakupy.. [choć pada przepaskudnie :/]

eLWhy jest offline  
Stary 2008-09-24, 13:12   #1251
Laity
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez ollena Pokaż wiadomość
Hehe... U mnie to jest tak, że po spotkaniu z Nim (w weekend) biorę się do "roboty" od poniedziałku, po czym walczę, żeby jakoś wyglądać na piątek
Ja zapewne też bym tak robiła, więc muszę znaleźć sobie takiego co będzie mnie trzymał w ryzach 7 dni w tygodniu

Nie wiem czy już pojawiła się tu taka informacja, ale podobno dobrym domowym sposobem na ściągnięcie porów jest maseczka z ubitego białka kurzego. Muszę dzisiaj to wypróbować

Laity jest offline  
Stary 2008-09-24, 13:24   #1252
Fanata
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez quleczka
wiadomo, jego juz nie nawilzszych bo a pozno...ale chodzilo mi o to, ze zwiekszenie czestotliwosci teraz wysuszy kolejna warstwe skory, ta ktora dopiero co zostala odslonieta z pod tamtego martwego naskorka...tak wiec po prostu nie rozpedzalabym sie bo skora moze nie nadarzac sie regenerowac
Hmm no aż tak daleko na ten temat nie myślałam Chociaż żadnego wysuszenia skóry nie czułam, po prostu Brevoxyl ma działanie złuszczające, a to się wiąże z tym, że wysusza skórę?
Mimo wszystko, nie zaszkodzę sobie, jeśli jeszcze kilka dni będę smarowała twarz z przerwami.

Relacji na bieżąco zdawać nie będę, nie będę miała kogo się poradzić, kiedy wyniknie jakiś problem - w sobotę rano wyjeżdżam i na razie przez jakiś czas dostępu do internetu w mieszkaniu nie będzie. Ale chciałabym za jakiś czas się odezwać i napisać, że mam ładną skórę Nierealne...
Fanata jest offline  
Stary 2008-09-24, 13:28   #1253
biindier
Raczkowanie

Cytat:
cebula na pewno nie wyciąga na wierzch, przynajmniej nie u mnie. Cebula mi działa dobrze na gojenie i regenerację naskórka (co by sie nawet zgadzało, zważywszy, że jest trochę preparatów aptecznych 'na gojenie' właśnie na bazie cebuli)
a mogłabyś mi napisać jak używasz tej cebuli? robisz z niej jakąś papkę, czy od razu tak na twarz, obrane części cebuli?
biindier jest offline  
Stary 2008-09-24, 13:55   #1254
eLWhy
Zadomowienie

Laity - to Ty szukasz takiego, ktory za Toba bedzie chodzil krok w krok? Moj mial powiedziane, ze ma sie wyostrzyc na moje cisniecie, ale ja jak nalogowiec - jak bede chciala to okazje zawsze znajde... Jak sie kapalam np. - wychodzilam powyciskana i nna nic uwagi, po co to znowu zrobilam, bo i tak juz bylo po fakcie...
A bialko kurze probowalam 2 razy - efekt faktycznie byl, ale dosc krotkotrwaly, nie wiem czy pol dnia wytrzymal...

biindier - po prostu biorę swiezo ukrojony plastere i nacieram twarz - wcieram po prostu ten 'sok' ktory jest na plasterku (uwaga, gryzie w oczy). No i nastaw sie, ze zapaszek bedzie czuc dosc dlugo... [nie ma jak poswiecenie ;P]

eLWhy jest offline  
Stary 2008-09-24, 14:29   #1255
quleczka
Zakorzenienie

Cytat:
Hmm no aż tak daleko na ten temat nie myślałam Chociaż żadnego wysuszenia skóry nie czułam, po prostu Brevoxyl ma działanie złuszczające, a to się wiąże z tym, że wysusza skórę?
no skoro masz martwa warstwe naskorka, ktora sie zluszcza to jak dla mnie to chyba jakos zostala ona wysuszona wczesniej...inaczej by sie nie zluszczala teraz

hihihi

nie wazne, ja nie mowie, ze wysusza do glebi ale ze wysusza i zluszcza wierzchnia warstwe skory i lepiej nie przesadzic bo jak sie czlowiek tak "sypie" to naprawde ciezko to ukryc pozniej , a o podkladzie to prawie zapomniec mozna
quleczka jest offline  
Stary 2008-09-24, 14:43   #1256
Laity
Wtajemniczenie

Cytat:
Laity - to Ty szukasz takiego, ktory za Toba bedzie chodzil krok w krok? Moj mial powiedziane, ze ma sie wyostrzyc na moje cisniecie, ale ja jak nalogowiec - jak bede chciala to okazje zawsze znajde... Jak sie kapalam np. - wychodzilam powyciskana i nna nic uwagi, po co to znowu zrobilam, bo i tak juz bylo po fakcie...
Oj nie bo byśmy się sobą znudzili zbyt szybko
Mnie wystarczy perspektywa spotkania się z kimś ważnym następnego dnia i już mam w mózgu zakodowane, że nie mogę nic ruszać.

Cytat:
A bialko kurze probowalam 2 razy - efekt faktycznie byl, ale dosc krotkotrwaly, nie wiem czy pol dnia wytrzymal...
No właśnie... cudu się nie spodziewam. Tylko nie wiem, czy mogę teraz nakładać coś ściągającego bo jestem na etapie złuszczania i wypychania na wierzch zaskórników i raczej nie chcę ich zwężać dopóki się trochę nie oczyszczą...

Laity jest offline  
Stary 2008-09-24, 15:32   #1257
sikoreczka111
Zakorzenienie

GG do sikoreczka111

ja tam od 2 miesięcy widuję się z tz codziennie ( 2 dni bylismy u niego, 2 u mnie i tak na okragło ) i od wczoraj mieszkamy razem i jakos jeszcze nie znudzilo mi się , uwielbiam się z nim nawet nudzić

co do buzki to super wszystko sie wycisza;] juz nie mam wysuszonej twarzy i jestem strasznie dobrej myśli ...no i najwazniejsze, we wrocku mam super lustro w lazience, tak w nim slicznie wygladam, że szok;d z przyjemnoscią w nie patrze

iskierka zgasła...
sikoreczka111 jest offline  
Stary 2008-09-24, 16:16   #1258
tinkussia
Zadomowienie

a ja mam jutro sesje zdjęciową i wyglądam jak siedem nieszczęść ;(
kilo tapety i może nie będzie nic widać... ehh
tinkussia jest offline  
Stary 2008-09-24, 16:44   #1259
biindier
Raczkowanie

Cytat:
biindier - po prostu biorę swiezo ukrojony plastere i nacieram twarz - wcieram po prostu ten 'sok' ktory jest na plasterku (uwaga, gryzie w oczy). No i nastaw sie, ze zapaszek bedzie czuc dosc dlugo... [nie ma jak poswiecenie ;P]
aha dzięki a po jakim czasie to zmywasz? :P i mozna pożniej na to jeszcze coś nałożyć? ja teraz siedzę w domu, bo chora jestem, więc ten zapach może wytrzymam..
biindier jest offline  
Stary 2008-09-25, 06:43   #1260
Fanata
Raczkowanie

Zrobiła mi się wczoraj gula. Oczywiście wycisnęłam, ale w ciągu dnia niczego na nią nie nałożyłam, bo nie miałam czasu. Na noc potraktowałam ją tym, co zawsze i się wchłonęła. Dziwne
Przez noc pojawiły się może ze trzy dosłownie krostusie, bo małe to jak nie wiem

Przebarwienia z policzków są już fajnie jasne i takie pozostaną przez najbliższe X czasu.

Nie mam co więcej napisać, bo w końcu jest fajnie
Fanata jest offline  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości