Jak powstrzymać się od wyciskania - cz. III - Strona 46 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2008-10-02, 17:03   #1351
kasia083
Zadomowienie

GG do kasia083
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania - cz. III

tancerka 212 to chyba odrazu trochę za mnie sie wyspałaś Ja poprzedniej nocy spałam 2 godziny, a wcześniejszej chyba 5 godzin. Męczyłam sie z pisaniem pracy, bo dziś musiałam ją oddać do zatwierdzenia. Też jestem wymęczona, ale jak sobie tak poczytałam o twoich kosmetykach do buzi, to az mnie natchnęło, żeby zaraz sobie jakis peeling, a potem coś nawilżającego zrobić.

co do kosmetyków, to ja tważ myję żelem głęboko oczyszczającym Pure Zone Loreala. Odkąd go używam, to chyba mam nieco mniej syfików, więc polecam, ale on dość mocno wysusza, więc po nim trzeba nawilżać. Tonik mam z Avonu - solusions - komplety clean. nawet fajny. Krem będę zmieniać, bo nie jestem zadowolona z tego co mam, zdecyduję się chyba na taki z tej samej serii co mam żel do tważy. A maseczki, to tez mam z Avonu oliwkową, oraz grejfrutową peel off ale i gruszkową z Perfekty. Kupuję taką w saszetkach za grosze, ale też jest fajna. Do tego jak zrobie sobie jakąś "bube" to przemywam to woda utlenioną. Odkażam i chyba się lepiej goi. mam tez sudokrem.

A chyba też sobię kupię glinkę do tważy. Słyszałam, że jest fajna, ale jakoś zawsze o niej zapominam, a do miasta mam daleko...
Stary 2008-10-02, 17:23   #1352
Laity
Wtajemniczenie

Właśnie wróciłam do domu. Jestem tak totalnie zmasakrowana (ze zmęczenia, nie ciśnięcia), że nie mam siły nawet na pisanie czegokolwiek.

Powiem Wam tylko tyle, że ostatnio wszystko co ruszam, nawet jak jest dojrzałe, nie chce się normalnie goić... Nie wiem z czego to wynika Póki co ratuję się Tribioticiem bo nic innego nie pomaga.

Laity jest offline  
Stary 2008-10-02, 17:25   #1353
kasia083
Zadomowienie

GG do kasia083

spróbuj te ranki najpierw przemyć woda utlenioną, a potem posmaruj swoim Tribioticiem
Stary 2008-10-02, 17:28   #1354
sikoreczka111
Zakorzenienie

GG do sikoreczka111

a ja sie pochwale mam dzis urodzinki ...21 ... wiec nie myslę dzis o twarzy w sensie trądziku ...tylko tych przyszłych zmarszczek....buu

iskierka zgasła...
sikoreczka111 jest offline  
Stary 2008-10-02, 17:36   #1355
tancerka212
Zakorzenienie

Stooooooooooooo laaaaaaaaaaaaaaat!!!!!!!! !!!!! Sikoreczka życzymy Ci wszystkie wszystkiego co naj naj naj naj najlepsze spełnienia wszystkich marzeń! no i pięknej buzi co zapewne mieści się w kategorii spełniania marzen bo każda z nas o niej marzy ja zaraz idę na uczelnie i nie maluję się a to kolejny dzien sukcesu jestem z siebie dumna!
tancerka212 jest offline  
Stary 2008-10-02, 17:37   #1356
kasia083
Zadomowienie

GG do kasia083

Tak, czy inaczej - wszystkiego najlepszego

Też kiedyś zawsze łapałam doła na urodzinki. Było to spowodowane tym, ze mój facet z którym byłam prawie 6 lat był ode mnie 2 lata młodszy. I na urodziny ta różnica zawsze była o rok większa

Ale teraz mój TŻ jest ode mnie starszy i ostatnie urodzinki - ĆWIERĆ WIEKU - przeżyłam wyjątkowo radośnie
Stary 2008-10-02, 23:56   #1357
Fanata
Raczkowanie

Witam po przerwie
Od razu przyznaję się, że nie nadrobiłam jeszcze zaległości, ale zrobię to jutro.

sikoreczka najlepszego

Hmm od czego by tu zacząć... Parę dni było z moją twarzą naprawdę ładnie. Sporadyczne nowe krostki, zero wyciskania. Od około 2 dni lekko mnie wysypuje i nie wiem czemu. Zaprzestałam kuracji drożdżowej z powodu całego zamieszania ze studiami, ale zamierzam znowu zacząć jutro, kiedy wrócę do domu.
Przez te kilka dni w ogóle nie wyciskałam nic. Totalny brak czasu i wstyd przed współlokatorami zrobił swoje. Dzisiaj pozbyłam się jedynie ropnych krostek. Nie mam problemu z niewyciskaniem - dziwne. Mało czasu spędzam sama, co sprawia, że nie mam nawet okazji przyjrzeć się skórze z bliska. Wydaje mi się też, że rzadziej dotykam brody.
W dalszym ciągu smaruję się Brevoxylem - teraz już codziennie. Ze skórą jest o niebo lepiej, a ten stan utrzymuje się już około tygodnia i mam cichą nadzieję, że teraz wszystko zacznie się goić.
Wypada chyba jeszcze dodać, że wszystko, co się pojawiło, znajduje się oczywiście na brodzie, a czoło jest cały czas śliczne i gładkie.
Ogólnym podsumowaniem mojej sytuacji może być stwierdzenie, że gdzieś tam w oddali widzę światełko nadziei na poprawę
Fanata jest offline  
Stary 2008-10-03, 00:25   #1358
*sloneczko*
Zadomowienie

Wpisy w blogu: 1

subskrybuje

zrobilam swojej twarzy (w sumie nie tylko twarzy, ale na niej wszystko sie odbilo) straszna krzywde, co spowodowalo jeden wielki wysyp, obrzek <?>.. generalnie wygladalam jakby ktos mnie po buzi strzaskal bukietem z pokrzywy... a wszystko to przez hektolitry kawy <nawet do 5 dziennie>, tluste jedzenie i wszystko co z tym zwiazane..

teraz troche sie opamietalam, znalazlam ten watek, wdrazam sie w temat
pozdrawiam
Stary 2008-10-03, 09:56   #1359
quleczka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Fanata Pokaż wiadomość
Mało czasu spędzam sama, co sprawia, że nie mam nawet okazji przyjrzeć się skórze z bliska.
U mnie to zawsze dziala wlasnie najlepiej...chocby wszelkiego rodzaju wyjazdy gdzie nie mam czasu byc sama, nie mam czasu byc przed lustrem, tylko szybki makojaz rano i demakijaz wieczorem...i od razu robi sie lepiej
quleczka jest offline  
Stary 2008-10-03, 10:36   #1360
eLWhy
Zadomowienie

a mnie wysypuje.. niestety to pewnie przez @ + moje wybryki z mary kay w niedzielę. No i dziwne rzeczy - wczoraj pierwszy raz po nocy obudziłam się z upiornie przetłuszczonym czołem... nie wiem co się stało (na noc nałożyłam tylko AD - jak co dzień)
Źle nie jest, bo jak się pomaluję, to nie uciekam przed swoim odbiciem w lustrze
Drożdże staram się pić regularnie, ale wczoraj odpuściłam, bo.. ostatni ułamek starej kostki spleśniał O.o Dwa dni wcześniej kupiłam nową, więc myślałam, że już tamtą napoczną, a ona.. też spleśniała! Nie wiem co się stało, że w ciągu jednego dnia obie mi się popsuły, podczas gdy ta poprzednia (z której zostało pół jednorazowej 'dawki') trzymała się dzielnie parę dni aż do wczoraj.

Byłam dzisiaj w rossmanie, chciałam kupić ten korektor miss sporty, ale oczywiście nie było... Do tego chyba kupię oliwkę hipp ;] [powiedzcie mi, czy sa inne opakowania, czy tylko 200ml? No i ta rossmanowa cena 11,9 chyba jest dobra?]. Rozglądałam się nad kremem, bo soraya lada moment się skończy i ABSOLUTNIE nic nie znalazłam O.o Wszystko ma w składzie jakies paskudztwa, przez które bałabym się któryś z nich przygarnąć. W weekend się chyba przejadę do jakiegoś tesco i tam poszukam. Może właśnie tego z polleny evy?

Tak przy okazji - miała któraś z was jakieś kosmetyki rival the loop? Zainteresowała mnie głównie maseczka w saszetkach (dwie za 1,39) np peel off z aloesem i żel peelingujący (5zł!)
walka z trądzikiem (teraz: Locacid+Yaz / było: Syndi35,Zorac,kwas salicylowy+borowy (borny?) ,DalacinT, Clindacne,Klindacin,Duac, Isotrexin,Benzacne,Zinery t,Tetralysal, Metronidazol, Differin,Epiduo)

eLWhy jest offline  
Stary 2008-10-03, 11:02   #1361
quleczka
Zakorzenienie

oliwka jest tylko w wersji 200ml i ja placilam tez cos 11 zl z kawalkiem czasem jak jest promocja w rosmanie to jest taniej
quleczka jest offline  
Stary 2008-10-03, 12:11   #1362
tancerka212
Zakorzenienie

dziewczyny jak wam coś powiem to padniecie! byłam dziś w aptece bo jednak postanowiłam się zaopatrzyć w wodę termalną no i pytam o avene i o laroche zeby porównac sobie ceny a pani pokazala mi genialna promocję!!! wyobraźcie sobie że 300ml wody z la roche bylo z gratisem czyli z 200ml mleczkiem do demakijażu!!!! przeciez samo to mleczko chyba więcej kosztuje niż woda!!!! no i za taki komplet zapłaciłam 39zł!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!! w dodatku pani byla bardzo miła i jednym spojrzeniem oceniła że mam tłustą cerę i dała mi jeszcze mini buteleczki z tonikiem effaclar i płynem micelarnym oraz dwie probki kremu punktowego effaclar A.I. normalnie jestem zachwycona miłą obsługą i promocją jaka mi się trafiła!!!!!! od razu dla dziewczyn jak któras jest z lublina to mówie ze apteka jest na ul.radziszewskiego 6. na miasteczku akademickim znaczy się mleczko juz testowalam i jest fajniusie i nic a nic nie szczypie w oczy bo jest równiez do cery wrazliwej itp a mnie zawsze wszystkie mleczka szczypaly w oczy!!! no i tonik tez calkiem milusi- jest napisane że zwęża pory i rzeczywiscie buzia po tych wszystkich zabiegach jak nowa no a na koniec jak psiknęłam się woda termalną to już mogę pozować do portretów i to bez retuszu jej ale jestem zadowolona

ja na weekend tradycyjnie znikam do narzeczonego ale w niedziele stawiam się na wizazu razem z wami mam nadzieje buziaki!!!
tancerka212 jest offline  
Stary 2008-10-03, 15:21   #1363
gliwiczanka
Raczkowanie

witam po dłuższej przerwie

ściskam szczególnie gorąco ciebie, tancerko, bo to aż 3 miesiące cię nie było, a ty tu największa gaduła jesteś i wątek bez ciebie podupadł nieco
pytałaś o kosmetyki, w którymś z poprzednich postów. ja również używam żelu oczyszczającego Avene Cleneance oraz wody termalnej z tej samej firmy, do tego kremik z melisą od Evy Natury i maseczek całe mnóstwo...

długo mnie tu nie było, bo jestem zagrzebana w mniejszych i większych do załatwienia sprawach. na szczęście nie mam czasu na maltretowanie twarzy, więc nadal jest w dobrym stanie.

pozdrawiam was cieplutko, drogie kobiety
Stary 2008-10-03, 16:43   #1364
Fanata
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez quleczka
U mnie to zawsze dziala wlasnie najlepiej...chocby wszelkiego rodzaju wyjazdy gdzie nie mam czasu byc sama, nie mam czasu byc przed lustrem, tylko szybki makojaz rano i demakijaz wieczorem...i od razu robi sie lepiej
Szkoda tylko, że u mnie nie jest lepiej. Tragicznie też nie jest, ale wiem, że poprawy na dłuższy czas nie będzie od tak, jak ręką odjął Czekam cierpliwie i nie narzekam, bo było gorzej 2 tygodnie temu.

Ogólnie jestem już w domu i szczerze mówiąc, tutaj jest zupełnie inaczej niż w Toruniu, tzn gdyby odzwyczajenie od wyciskania, już pewnie przyglądałabym się skórze

Dzisiaj zafunduję sobie drożdże do picia i maseczkę. Wysyp w zasadzie wystąpił po ich odstawieniu, nie wiem czy mogło to mieć jakiś wpływ.
Fanata jest offline  
Stary 2008-10-03, 16:53   #1365
QsQs
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez eLWhy Pokaż wiadomość

Tak przy okazji - miała któraś z was jakieś kosmetyki rival the loop? Zainteresowała mnie głównie maseczka w saszetkach (dwie za 1,39) np peel off z aloesem i żel peelingujący (5zł!)
ja miałam. Maseczka peel off jest do dupy moim zdaniem - trudno to sciagnac i nic nie robi. za to żel peelingujacy bardzo lubie z rival mam jeszcze pianke ktora jest w sumie ok
QsQs jest offline  
Stary 2008-10-03, 18:22   #1366
sikoreczka111
Zakorzenienie

GG do sikoreczka111

wogóle zauwazyłam , że czekolada bardzo mi szkodzi , w ostatni weekend zjadlam troche groszkow za duzo czekoladowych ... i krostek duzo , od wtorku chyba nie jem i nic nie wyskoczylo....czekolada rzeczywiście mi szkodzi i to bardzo ;/ wiec chyba bede musiala z niej calkowicie zrezygnować ( ale tak ogolnie to jest baaardzo dobrze za dwa tygodnie wizyta kontrolna u dermatologa, ale nie wiem czy zmniejszy mi dawke....chyba jesczze nie

wogole czy mogłby mi ktoś bioracy tetralysal ok 5 - 6 miesięcy napisać jakie dawki brał ?

a tak ogolnie to cały czas sie zastanawiam nad jakims żelem do mycia buzki i nie wiem na co sie zdecydować...ten avene niby dobry jest , ale trochę drogi ...;/

iskierka zgasła...
Stary 2008-10-03, 20:16   #1367
gliwiczanka
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez sikoreczka111 Pokaż wiadomość
a tak ogolnie to cały czas sie zastanawiam nad jakims żelem do mycia buzki i nie wiem na co sie zdecydować...ten avene niby dobry jest , ale trochę drogi ...;/
ale i wydajny - mi starcza na pół roku z moich doświadczeń wynika, że inne żele starczają na znacznie krócej. gdyby to policzyć to pół roku używania innego żelu będzie kosztować mniej więcej tyle samo... tak mi się przynajmniej wydaje
Stary 2008-10-03, 20:37   #1368
wysoka blondynka
Raczkowanie

Cześć Dziewczyny

Ostatnio jestem tutaj od święta, ale to przez to, że nie bardzo mam skąd pisać...

U mnie jest zupełnie dobrze. Oczywiście zaskórniki wszelkiej maści są (i chyba będą zawsze...), ale syfów brak. Nie wyciskam, bo nie mam czasu i siły, dużo czasu spędzam z ludźmi itp itd. Jednym słowem socjalizacja lekiem na całe złooooo.

Poużywałam trochę zasypkę Alantan, nawet fajna, dawałam ją na syfki, a teraz się nią pudruję i skóra jest ok.

Jutro idę na ostateczne poszukiwania AD, może kupię coś jeszcze... Chyba zainwestuję w peeling st. ives, bo nic mnie tak nie ścierało, a ostatnio nie używam systematycznie kwasów, więc teoretycznie nie powinien mnie podrażnić.
Stary 2008-10-03, 20:48   #1369
Fanata
Raczkowanie

Ja wczoraj przyjrzałam się z ciekawości mojej twarzy, bo dawno tego nie robiłam i ku mojemu zaskoczeniu zaskórniki z nosa zniknęły No zostały tylko po bokach, ale na 'grzbiecie' nie ma ich wcale, a pory są wyraźnie zwężone. Niech żyje Brevoxyl

Poza tym dalej mam kilka krostek, strupków, przebarwień, ale na dzień dzisiejszy odnoszę wrażenie, że mam przewagę na grudkami

Dokładnie, socjalizacja lekiem na całe wyciskaniowe zło
Fanata jest offline  
Stary 2008-10-03, 21:16   #1370
ollena
Raczkowanie

Wszystko byloby dobrze gdyby nie czoło .
Od kilku miejsc po wyciśniętych krostkach, przez wielkie przebarwienie po dawnej masakrze, aż po ostatnio rozdrapane 2 miejsca z rozwalonym naskórkiem... (to większe udaje się na szczęście przykryć grzywką...)
Mam nadzieję, że za tydzień będę wyglądać normalnie (impreza).
Ech. Czy kiedyś to się skończy...?
ollena jest offline  
Stary 2008-10-03, 21:55   #1371
sikoreczka111
Zakorzenienie

GG do sikoreczka111

kurcze nie wiem już czy to tylko ta czekolada spowodowała niedawno takie pogorszenie? bo dzis jest praktycznie idealnie 0 krostek wystających, ewentualnie jakies blizny ;] normalnie slicznie

a co do avenki to tez mi sie podoba to, że jest taka wydajna, co prawda mi starczy gdzies na 3 miesiące, ale w sumie nie oszczedzałam jej ani trochę , ale myslalam o czyms nie dla tradzikowców, tylko czegos takiego łagodnego itp. ale wlasnie nie wiem co wybrac...

iskierka zgasła...
Stary 2008-10-03, 22:40   #1372
ewciaa92aa
Raczkowanie

.

Edytowane przez ewciaa92aa
Czas edycji: 2009-11-23 o 21:45
ewciaa92aa jest offline  
Stary 2008-10-03, 23:24   #1373
*sloneczko*
Zadomowienie

Wpisy w blogu: 1

Cytat:
Napisane przez sikoreczka111 Pokaż wiadomość
kurcze nie wiem już czy to tylko ta czekolada spowodowała niedawno takie pogorszenie? bo dzis jest praktycznie idealnie 0 krostek wystających, ewentualnie jakies blizny ;] normalnie slicznie

a co do avenki to tez mi sie podoba to, że jest taka wydajna, co prawda mi starczy gdzies na 3 miesiące, ale w sumie nie oszczedzałam jej ani trochę , ale myslalam o czyms nie dla tradzikowców, tylko czegos takiego łagodnego itp. ale wlasnie nie wiem co wybrac...
wiesz, u mnie czekolada tez powoduje pogorszenie sie stanu skory, wzmozony wysyp
Stary 2008-10-03, 23:41   #1374
No_Doubt1
Zadomowienie

GG do No_Doubt1

nie ma na to jakiś witamin albo wapnia?
No_Doubt1 jest offline  
Stary 2008-10-04, 10:47   #1375
quleczka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez No_Doubt1 Pokaż wiadomość
nie ma na to jakiś witamin albo wapnia?
na co niby mialyby byc te witaminy lub wapno?
quleczka jest offline  
Stary 2008-10-04, 10:53   #1376
Fanata
Raczkowanie

Skleroza ze mnie! Zapomniałam zabrać ze sobą oliwkę i ratowałam się kremem z Polleny Evy jako nawilżaczem. Jako tako sobie poradził przy wysuszeniu Brevoxylem, ale czegoś muszę przecież używać. Na szczęście jutro wracam do Torunia, więc oliwka będzie
Poza tym zasuszyłam wszystkie krostki oprócz jednej - w Toruniu mi się to nie udawało Troszkę wczoraj poskubałam skórę, efektów dzisiaj nie widać. Bycie w domu ma na mnie jakiś negatywny wpływ, bo jak mieszkam ze współlokatorami, nie mam czasu, okazji, siły ani ochoty wyciskać
Ogólnie mówiąc, oby taki stan skóry, jak mam teraz, utrzymywał mi się jak najdłużej
Fanata jest offline  
Stary 2008-10-04, 10:57   #1377
quleczka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Fanata Pokaż wiadomość
Bycie w domu ma na mnie jakiś negatywny wpływ, bo jak mieszkam ze współlokatorami, nie mam czasu, okazji, siły ani ochoty wyciskać
To jak u mnie, poza domem na studiach bylo lepiej

Tyle, ze u mnie jeszcze do tego doklada sie zmiana wody, ktora w domu zdecydowanie mi szkodzi Gorzej, ze teraz tu wlasnie mieszkam i pare miesiacy pewnie najblizszych pomieszkam... ehhh, a z twarza nadal zle i po differinie robi sie poki co gorzej
quleczka jest offline  
Stary 2008-10-04, 11:01   #1378
Fanata
Raczkowanie

Woda też jest tam inna niż w domu, jeśli chodzi o picie - jest gorsza. Nie wiem jakie ma działanie na moją skórę, bo siedziałam w Toruniu tylko kilka dni i ogólnie kilka czynników się mogło złożyć na lekkie pogorszenie i wysyp. Zanim rozpracuję, co jest winne, minie na pewno sporo czasu, więc jak na razie snuję tylko podejrzenia.
Fanata jest offline  
Stary 2008-10-04, 11:05   #1379
quleczka
Zakorzenienie

u mnie zawsze ile razy przyjade na weekend do domu to robi sie gorzej...teraz sie tu przeprowadzilam na troche i czegos takiego dawno nie mialam

co ciekawe kiedy mieszkalam tutaj to jakos tego nie dostrzegalam...dopiero jak sie na studia wyprowadzilam i potem zaczelam przyjezdzac na weekendy to zaczelam widziec roznice
quleczka jest offline  
Stary 2008-10-04, 11:12   #1380
Fanata
Raczkowanie

Gdyby tak unikać wszystkiego, co przyczynia się do nasilenia trądziku, musiałybyśmy leżeć i egzystować
Fanata jest offline  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości