Jak powstrzymać się od wyciskania - cz. III - Strona 51 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2008-10-15, 17:23   #1501
tancerka212
Zakorzenienie

Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania - cz. III

Laity myślę że w przypadku tłustej cery nie można całkowicie zrezygnować z peelingów.. nasza tłusta cera jest grubsza i jakoś szybciej rogowacieje i szybciej się zanieczyszcza więc moim zdaniem rezygnowanie ze złuszczania to zła droga... jak się ma krostki to rzeczywiście te z drobinkami szorującymi nie są najlepsze ale przynajmniej enzymatyczny! a taki z drobinkami rzadziej... ja na twoim miejscu jeszcze dziś bym złuszczyła naskórek bo ta zrogowaciala warstwa nam strasznie przeszkadza w utrzymaniu ładnej cery dlatego biegusiem do łazienki nadrobić zaległości uważam osobiście że takie elementy jak peeling i maseczka powinny gościć w programie naszej pielęgnacji tej strasznej tłustej cery

ja mam za to straszny problem ze świeceniem się!!! i to nie z powodu przetłuszczania się buzi tylko jak umyję buzię to ona świeci się jak psu ***.... normalnie odbija światło jak lustro jakies!! teraz postanowiłam się niemalowac i juz calkiem staje się to uporczywe.. puder odpada bo to makijaz i zapychanie... juz nie przeszkadza mi nawet przetłuszczanie się buzi bo idę dyskretnie do toalety i przyciskam sobie do twarzy chusteczkę higieniczną ale to świecenie lustrzane mnie dobija... czoło to mam ja reflektor!!! ale nie wiem czy da się coś z tym zrobic... musialabym miec bardzo nierówną buzię chyba zeby swiatło się załamywało hehehe
tancerka212 jest offline  
Stary 2008-10-15, 17:30   #1502
azure
Zadomowienie

GG do azure

tancerka212, a możesz polecić jakiś dobry peeling enzymatyczny? Ja staram się unikać mechanicznych, ale mam wrażenie że enzymatyczne nic nie robią.. btw. nie wiem czy dobrze kojarzę, jesteś może z Lublina? może polecisz mi dobrego dermatologa w tym mieście?

U mnie nadal nieciekawie. Znów powyciskałam żuchwę ;/ nie wiem co się dzieje, nie pojawiają się typowe pryszcze, tylko grudki, z których potem wyłazi twardy, suchy makaron. Jakby tego było mało, fryzjer zrobił mi dzisiaj krzywde. Wyglądam już naprawdę beznadziejnie
azure jest offline  
Stary 2008-10-15, 17:36   #1503
tinkussia
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez azure Pokaż wiadomość
Jakby tego było mało, fryzjer zrobił mi dzisiaj krzywde. Wyglądam już naprawdę beznadziejnie
ja tak miałam miesiąc temu poszłam ściąć o 10cm, ścięła mi ze 30 do tego miałam grzywkę do połowy czoła... cały czas w związanych włosach chodzę, co, nie powiem, bardzo mnie motywuje i mam tylko jednego małego strupa na czole nie licząc tych grudek pod skórą
tinkussia jest offline  
Stary 2008-10-15, 17:37   #1504
kasia083
Zadomowienie

GG do kasia083

Cytat:
Napisane przez tancerka212 Pokaż wiadomość
ja ostatnio całe szczęście nie mam strupkow więc i drapać nie mam co.. ale jak nie możecie się powstrzymać od drapania strupków to zasmarowujcie je maścią jakąś zwykła tanią gojącą np Alantanem. jak palec trafi na jakąś maź to jej nie zdrapie sprawdzone!!
...
na mnie to nie działa, bo jak wycuje maź, to najpierw ja nieświadomie ścieram, a potem dopiero przystępuję do dzieła Zdrapywanie to już opanowałam perfekcyjnie
A miałaś rację, że wczoraj przed maseczką mogłam sobie zrobić peeling, bo zaraz po zdjęciu maseczki skóra była głatsza, ale dzisiaj znowu jest szorstka

Ty za to chyba za mnie sie wyglancowałaś na świecąca skórę to znam 2 sposoby: sypki puder (ale ma on to do siebie, że lubi zatykać pory) albo krem matujący(nie koniecznie nawilżający - wybór jest duży)
Stary 2008-10-15, 18:14   #1505
tancerka212
Zakorzenienie

Cytat:
tancerka212, a możesz polecić jakiś dobry peeling enzymatyczny? Ja staram się unikać mechanicznych, ale mam wrażenie że enzymatyczne nic nie robią.. btw. nie wiem czy dobrze kojarzę, jesteś może z Lublina? może polecisz mi dobrego dermatologa w tym mieście?

U mnie nadal nieciekawie. Znów powyciskałam żuchwę ;/ nie wiem co się dzieje, nie pojawiają się typowe pryszcze, tylko grudki, z których potem wyłazi twardy, suchy makaron. Jakby tego było mało, fryzjer zrobił mi dzisiaj krzywde. Wyglądam już naprawdę beznadziejnie

kurczę ja używam tych mechanicznych bo nie pojawiają mi się masowo już krosty... ale widziałam jakiś w rossmanie więc jest nadzieja ale jeśli nie masz strasznie dużo tych krost to mozesz uzywac i mechanicznego, ja jak coś miałam to po prostu starałam się omijać ją i nie szorować żeby jej bardziej nie rozdrażnic a dermatologa z lublina nie znam żadnego bo ja leczyłam się u siebie w mieście a tu tylko jestem na studiach

tak czy siak peelingów musimy używac i te 2 razy w tygodniu co je zalecają robić to wcale nie kłamstwa tylko naprawdę trzeba w przypadku naszych tłustych cer tak robić bo ten zrogowaciały naskórek potem zalega w naszych porach i zakleja je doszczętnie i potem robią nam się obrzydliwe zaskórniki i zatykają ujścia gruczołów łojowych i to sie tam gromadzi i gromadzi i jest feeeeeeeeeeeeee!!! a jak zpeelingujemy ten naskórek to przynajmniej ograniczymy to rogowacienie i zaleganie w porach

Kasiu ja kremów matujących nie chcę używać bo one potem to sebum wchłaniają i jeszcze bardziej ono się musi produkowac tak juz nasza skóra dziwnie dziala... ja z tym nic nie bede robic.. do tej pory nikt nie umarł z tego powodu ze się swiece to i moze nic sie nikomu nie stanie dalej
tancerka212 jest offline  
Stary 2008-10-15, 18:34   #1506
azure
Zadomowienie

GG do azure

Cytat:
Napisane przez tinkussia Pokaż wiadomość
ja tak miałam miesiąc temu poszłam ściąć o 10cm, ścięła mi ze 30 do tego miałam grzywkę do połowy czoła...
ja właśnie mam zdecydowanie za krótko ściętą grzywkę, co przy mojej podłużnej twarzy, daje naprawdę tragiczny efekt. jakbym miała jakiś hełm na głowie. A włosy tak wolno rosną...

Co do peelingu, krost w sumie dużo nie mam, tylko takie dziwne grudki, głęboko pod skórą. Ja nawet wolę peeling enzymatyczny, tylko nie znam żadnego dobrego. Zastanawiam się teraz nad Ziają SopotSpa: peeling gommage http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,25...ladzajacy.html - co myślicie
azure jest offline  
Stary 2008-10-15, 18:44   #1507
tancerka212
Zakorzenienie

jak nie masz wielkich krost i ran to bierz peeling mechaniczny- jednak co mechaniczny to mechaniczny nie ukrywajmy! nasza buzia się tego domaga i juz.. ja bym na twoim miejscu peelingowala się normalnym peelingiem z drobinkami- i regularnie! naprawdę daje efekty!
tancerka212 jest offline  
Stary 2008-10-15, 19:00   #1508
fossa
Zadomowienie

Cytat:
Jakby tego było mało, fryzjer zrobił mi dzisiaj krzywde. Wyglądam już naprawdę beznadziejnie
Moze sie przyzwyczaisz i nie bedzie tak zle
A jak chcesz zeby wlosy Ci ciut szybciej rosly to moze zafunduj sobie picie pokrzywy ( jestem w temacie bo same popijam )

Ja ide jutro do frzyjera, ciesze sie po nie bylam ponad rok...

Tancerko mnie niestety nie stac na zel Avene, nie moge pozwolic sobie na wydanie takiej kasy na raz a pozatym ja nie widze roznicy pomiedzy zelami z dolnej polki a z tymi z gornych ( mialam do czynienia z zelem SVR I Effeclaram tylko)

Chcialam sobie kupic ten krem brazujacy do uzywania na specjalne okazje czy np. 1/2 w tygodniu ( moim celem nie jest zrobienie sie na mulatke ). J&J ma opcje dla skory mieszanej. Hm. Mysle ze pomimo jakies szkody dla cery poprawilby mi ogolny wyglad skory bo wiadomo ze sniada cera wyglada o wiele lepiej (nawet zdrowiej) niz blada
fossa jest offline  
Stary 2008-10-15, 19:43   #1509
tancerka212
Zakorzenienie

rzeczywiscie żele z apteki nie należą do najtanszych.. tez mialam juz w domu SVR i mały zel z La roche posay ale Avene jest od nich o niebo lepszy jakbys kiedys miała kaskę to naprawdę polecam! a jeśli chodzi o takie żele z drogerii.. hmm.. z tego co pamiętam to ja lubiłam kremowy żel do twarzy Clean & Clear ale nie ten taki granatowy co rzekomo wągry usuwa tylko jakiś taki w jasnym opakowaniu... kremowa postac jakoś mniej ściągała mi buzię po myciu i nie czułam dyskomfortu

a jeśli chodzi o kremy brązujące to ja się boję zapychania i nie jestem na tyle odważna żeby nawet ich spróbowac nie wiem co bym zrobiła gdybym miała próbkę- może próbkę bym wypróbowała ale calego opakowania nawet nie ma sensu zebym kupowala chociaz marzy mi się opalenizna za bardzo straszą mnie zaskórniki
tancerka212 jest offline  
Stary 2008-10-15, 20:10   #1510
QsQs
Zadomowienie

u mnie broda jak za najgorszych czasów. z czołem tez nie lepiej. oczywiście nie chodzi o pryszcze tylko o strupy...
ja mam wrazenie, ze peelingi nic nie pomagaja. Przez wiele lat nie uzywalam peelingow, potem zaczelam na jakis czas a teraz znowu nie robie z braku czasu... i nie widze pogorszenia, zero zmian. Peeling bardziej mi dziala na psychike niz na skore bo niby jest swiadomosc, ze cos sie robi dla skory ;/
QsQs jest offline  
Stary 2008-10-15, 20:22   #1511
tancerka212
Zakorzenienie

a mi peelingi pomagaja utrzymać skórę w lepszej kondycji. wiadomo ze jak coś się juz zrobi jakiś zaskórnik itp to już nic na to nie pomogą ale to coś w rodzaju akcji profilaktycznej.. ja póki zbyt blisko nie podchodzę do lustra to uwazam że jest ok ale jak tylko sie niebezpiecznie zbliżę to widzę z pięć milionów zaskórników i łapi doła... mówię wam zbliża się dzień wielkiego wyciskania.. tylko jeszcze nie wiem kiedy... obawiam się że za tydzień nadejdie ta nieszczęśna pora.. wycisne wszystkie zaskórniki i znów będę miała czystą buzię juz się nie mogę doczekac tylko ciekawe co będzie potem.......
tancerka212 jest offline  
Stary 2008-10-15, 20:28   #1512
azure
Zadomowienie

GG do azure

Wystarczy popatrzeć na składy kremów brązujących i odrzuca na kilometr. Pełno zapychaczy, lepiej nie ryzykować.

ten żel Avene na pewno wypróbuje, bardzo chwalony. Teraz wprawdzie mnie nie stać. Ale czaje się na niego już od pewnego czasu.

A do grzywki się raczej nie przyzwyczaje. Będę cierpieć dopóki nie odrośnie. Aż się boję ludziom pokazywać :| dzięki za radę fossa, chyba skocze po tą pokrzywę - jestem zdesperowana
azure jest offline  
Stary 2008-10-15, 20:34   #1513
tancerka212
Zakorzenienie

no własnie składy nawet dla osoby nie znającej się na nich są odrzucające dlatego ja nie będe ryzykowac bo juz z góry wiem jakie będą skutki....

co do żelu avene to warto odkładac sobie niewielkie sumki na niego i go wypróbowac- ja na pewno bede go uzywac jeszcze rok- ciągle to samo opakowanie

a co do grzywki to wiadomo że do nowości ciężko sie przyzwyczaic ale trudno stalo się i musisz sobie jakos wmowic ze bedzie ok bo miesiąc siedzieć w domu to a sobie nie wyobrazam chociaz teraz idzie zima ięc mozna w czapce chodzic jakiejs fantazyjnej
tancerka212 jest offline  
Stary 2008-10-15, 20:37   #1514
azure
Zadomowienie

GG do azure

tancerko, a jak często używasz tego żelu? Bo ja myję twarz co najmniej 2x dziennie (czasem częściej) i się zastanawiam czy przy takim używaniu tez starczy na dłużej. Denerwuje mnie kupowanie żelu co miesiąc.
azure jest offline  
Stary 2008-10-15, 20:41   #1515
tancerka212
Zakorzenienie

ja myję twarz przynajmniej 3 razy dziennie- rano wieczorem no i w ciągu dnia jak wrócę z uczelni itp więc naprawdę nie oszczędzam go! normalnie go biorę tyle ile mi potrzeba ale tego zelu potrzeba o wiele mniej niz np iwostinu ktorego nakladalam ze 2 razy wiecej zeby dokladnie umyc buzie w buteleczce jak się na nią patrzy o zel wydaje sie bardzo rzadki ale jak się go weźmie do ręki to jest gęsty i nie spływa z rak a więc wszystko co nalozysz na palce to potem przełozysz na buzię przy myciu
tancerka212 jest offline  
Stary 2008-10-15, 20:50   #1516
tinkussia
Zadomowienie

Cytat:
z tego co pamiętam to ja lubiłam kremowy żel do twarzy Clean & Clear ale nie ten taki granatowy co rzekomo wągry usuwa tylko jakiś taki w jasnym opakowaniu... kremowa postac jakoś mniej ściągała mi buzię po myciu i nie czułam dyskomfortu
ten żel jest świetny ja używam paru specyfików do mycia naraz : P ale np. przy używaniu przez tydzień znacznie poprawiły mi się wągry na nosie no i jest taki przyjemny w użyciu

Cytat:
A do grzywki się raczej nie przyzwyczaje. Będę cierpieć dopóki nie odrośnie. Aż się boję ludziom pokazywać :| dzięki za radę fossa, chyba skocze po tą pokrzywę - jestem zdesperowana
ja po miesiącu się pokazałam i wszyscy że tak ładnie wyglądam a mi się nie podoba bo podkreśla moje piękne podkrążone oczęta, a ważne żeby mi się podobało... dodam jeszcze, że zrobiłam przedziałek z drugiej strony bo tu mam dłuższą grzywkę : P i mam ją do dolnej powieki, może też spróbuj tak zrobić? chyba, że masz na prosto : P
tinkussia jest offline  
Stary 2008-10-15, 21:03   #1517
fossa
Zadomowienie

Azure, radze przeczytaj sobie watek albo chociaz pierwszy post o pokrzywie na "pielegnacji wlosow" (watek zapewne jest w czolowce).I jeszcze szampon joanna "z apteczki babuni" Skrzyp/rozmaryn wplywa korzystnie na wzrost wlosow
Sorry ze nie wklejam linkow ale uciekam.
Aaa i jest duze prawdopodienstwo ze pokrzywka rowniez i Twojej cerze pomoze .
Pokrzywa wplywa na wszystko .

Tancerko, musze sobie poczytac receznje tego Twojego Avene bo to wrecz wydaje mi podejrzane zeby zel starczal na TAK DLUGO. Mi Effeclar starczal chyba na 3m-ce i to juz bylo dlugo... Takto standartwo zel jest u mnie 1,5 do 2m-cy .

A na krem brazyjacy chyba i tak sie skusze, wy mnie bledziocha [z ciemnymi wlosami nie widzialyscie].

Ps. wogole ma wrazenie ze jakbym Was kiedys przypadkowo spotkala gdzies [ nie wiedzac o tym ze jestescie "wyciskaczkami" ] to w zyciu bym sie nie domyslila ze mozecie miec z tym problem - ze macie taki sam problem jak ja .
Narzekacie owszem ale pewnie "troszke" przesadzacie i w rzeczywistosci nie jest tak zle jak wam sie wydaje .
Ja jestem wyczulona na tym punkcie ale inni ludzie to pewnie nie zdaja sobie nawet sprawy ze mozemy miec TAKIE klopoty.
fossa jest offline  
Stary 2008-10-15, 21:06   #1518
azure
Zadomowienie

GG do azure

tancerko, dziękuje za odpowiedź w takim razie jestem pod wrażeniem, ten żel musi być mega wydajny

tinkussia, mam krótko i prosto, czyli przypadek beznadziejny, nic się nie da zrobić

fossa - dzięki, dajesz mi nadzieje
azure jest offline  
Stary 2008-10-15, 21:15   #1519
tinkussia
Zadomowienie

Cytat:
tinkussia, mam krótko i prosto, czyli przypadek beznadziejny, nic się nie da zrobić
spiąć do góry : P ja tak jeszcze miesiąc pochodzę
tinkussia jest offline  
Stary 2008-10-15, 21:19   #1520
sikoreczka111
Zakorzenienie

GG do sikoreczka111

no ja tez baaardzo polecam zel avene , nie oszczedzalam go wogole, wręcz nieraz przesadzałam i żałuje, że nie "oszczedzalam", myje buzkę od 2 do 3 razy dziennie i żel mam już 3 miesiące , a zostalo go 1 / 4 wiec myslę, że jeszcze na miesiąc starczy ;]

a ja jutro wieczorem jade do domciu ;] wreszcie bo mam na jakiś czas dosc wrocławia uczelni itd , ale co miesiąc mam tak dosć ;] na uczelni juz sie ciezko zaczyna... i tak ehh

tak piszecie o pilingach i sie zastanawiam nad jakims, ale nie wiem czy to dobry pomysł bo wydaje mi sie, że podraznię i tak podrazniona juz buzkę, zato glinke zielona musze kupic , bo potrzebuje takiego oczyszczenia ;]

iskierka zgasła...
sikoreczka111 jest offline  
Stary 2008-10-15, 21:54   #1521
Laity
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez quleczka Pokaż wiadomość
jesli nie jest jakas widocznie przesuszona to mysle, ze nie ma problemu, ze jej nie nawilzasz teraz
No właśnie już sama nie wiem co się dzieje ostatnio... Zawsze miałam tak, że po umyciu i wytarciu ręcznikiem skóra szybciutko schła po czym była zupełnie matowa, a teraz mam tak jak Tancerka:

Cytat:
ja mam za to straszny problem ze świeceniem się!!! i to nie z powodu przetłuszczania się buzi tylko jak umyję buzię to ona świeci się jak psu ***.... normalnie odbija światło jak lustro jakies!!
Z kremem nawilżającym przesadzić nie mogłam bo 5 dni to zbyt krótki okres czasu... Także nie wiem, co jest grane
A co do peelingów - enzymatyczne jakoś do mnie nie przemawiają, a mechanicznych się teraz boję - tak jak napisałam skórę mam jakąś wrażliwą, no i te krostki... Jak je porozwalam to się poroznoszą na całą twarz

Cytat:
tancerka212, a możesz polecić jakiś dobry peeling enzymatyczny?
Ja kiedyś używałam peeling z Dermiki Meritum link
Pamiętam, że byłam z nieego zadowolona bo nie zapychał. Ostatnio nawet zastanawiałam się, czy do niego nie wrócić.

Laity jest offline  
Stary 2008-10-15, 23:20   #1522
_Ewelka___
Zakorzenienie

GG do _Ewelka___

Cytat:
Napisane przez quleczka Pokaż wiadomość
ale w lysanelu kwas azelainowy to tylko "dodatek", ze tak powiem - jest go 1,5% (a nie 20% jak w AD).... to co w nim najwazniejsze to "12% innowacyjnie połączonych alfa i beta hydroksykwasów"

tak wiec nie ma co porownywac tych rzeczy do siebie bo glowna roznica lezy raczej w rodzajach i ilosci danych kwasow ...a nie tylko w podlozu

quleczko wiem o tym doskonale z kwasow uzywama AD, effaclar K, AL, i lysanel. Pierwszy moze i efekty byly ale cos bylo nie tak, zapach i konsystencja mnie zniechecaly i byl zbyt mocny, dla mnie cos w stylu benzacne.Ale ogolnie moja cera lubi kw. azelainowy, daje dobre efekty tylko za wysokie stezenie, zbyt mocno podraznia. Uzywalam tez toniku z tym kwasem.

i mysle ze nawet ten 1,5 % jakos dziala, dopelnia sklad lysanelu

wiem ze to co napisz jest dla Was oczywiste ale dzisiaj przecieralam ze 3-4 razy buzie naparem z rumianku i szalwi.Melduje ze policzek sie zagoil, w mgnieniu oka. Bardzo mi to pomoglo i uspokoilo skore. teraz czekam az zejda strupki.

z peelingow enzymatycznych polecam peeling z polleny malwy. Jest w saszetce, bardzo fajny, zelowakonsystencja. Mi super oczyszcza cere. Do kupienia w rossmanie i schleckerze za 2,49 / 2,19 . Starcza na 4 razy, albo nawet 5. Poniewaz sie nie wchlania nie trzeba duzo nakladac.

a zamiast kremow brazujacyh/samoopalaczy polecam chusteczki samoopalajace. Moja cera b. sklonna do zapychania nie zareagowala negatywnie.Zawsze przez wazna impreza uzywam takiej chusteczki, nie wychodze blado na zdjeciach i ogolnie wyrownuja koloryt. Uzywalam la roche posay, daxa i rossmanowskie sa bardzo tanie, 1,49 zl. zadnych zaciekow
Stary 2008-10-16, 10:28   #1523
azure
Zadomowienie

GG do azure

Chyba dorwał mnie wysyp przed @. Na dodatek na brodzie pojawiła się gigantyczna gula plus kilka krostek. Zdesperowana położyłam na całą brodę (sic!) pastę do zębów i tak poszłam spać. O dziwo gula się lekko wchłonęła, ale obawiam się ze narośnie w ciągu dnia.

_Ewelka___ ten peeling wygląda bardzo fajnie, patrzyłam na KWC, opinie fajne i skład też ok. Gdzie go kupujesz, jest może w Rossmannie?
azure jest offline  
Stary 2008-10-16, 10:51   #1524
tancerka212
Zakorzenienie

[quote=fossa;9359447]
Tancerko, musze sobie poczytac receznje tego Twojego Avene bo to wrecz wydaje mi podejrzane zeby zel starczal na TAK DLUGO. Mi Effeclar starczal chyba na 3m-ce i to juz bylo dlugo... Takto standartwo zel jest u mnie 1,5 do 2m-cy .

quote]

u mnie też zawsze był żel na 2 miesiące. pierwszy szok przeżyłam jak apteczny żel SVR starczył mi na pół roku i to dla mnie sie wydało kosmosem a teraz ten Avene! Mowię wam że starczy mi na równo rok- już go używam 3 miesiące i mam no ok3/4 opakowania- przynajmniej bo mi się linijką nie chce mierzyć. Ale nie ciapię go tyle ile innych żeli do twarzy bo już sprawdziłam że mniejsza ilość równie dobrze zmywa wszyściutko- i makijaż i całe sebum no i nawet tusz do rzęs! więc jk mogę używać go mniej to staram się tak właśnie nalewać na dłoń.. oczywiście bez przesady- nie używam kropli tylko więcej, ale już bardzo mala ilość starcza na umycie całej twarzy i przy właśnie takim oszczędnym myciu starcza na bardzo długo. Jak myjemy naczynia też możemy wylewać pół płynu do mycia naczyć na kilka talerzy ale po co skoro o wiele mniejsze porcj umyją je równie dobrze..?

Ja myślałam o zakupie takiego "mocniejszego" toniku. Mam póki co delikatny i bezalkoholowy ale zastanawialam się czy takie mocniejsze środki by lepiej nie podziałały? np taki tonic effaclar z kwasami? moze narazie jeszcze się wstrzymam ale Laity na twoim miejscu sięgneła po jakiegoś zasuszacza na buzię.. z doświadczenia pewnie zakupiłabym płatki oczyszczające Garniera- spełniły swoje zadanie kiedy ich uzywałam jedno opakowanie wystarczy aby doprowadzic buzie do porządku chyba sobie jeszcze je kupie jak będą w promocji
tancerka212 jest offline  
Stary 2008-10-16, 15:19   #1525
Laity
Wtajemniczenie

Cytat:
Laity na twoim miejscu sięgneła po jakiegoś zasuszacza na buzię.. z doświadczenia pewnie zakupiłabym płatki oczyszczające Garniera- spełniły swoje zadanie kiedy ich uzywałam jedno opakowanie wystarczy aby doprowadzic buzie do porządku chyba sobie jeszcze je kupie jak będą w promocji
Czyli jednak zasuszać...? Bo teraz właśnie nie wiem, czy lepiej nawilżać np. codzienną maseczką z Humektana, czy nie nakładać absolutnie nic i czekać na rozwój sytuacji...

Teraz, jak siedzę w domu, zmyłam puder z buzi i zostawiłam ją samej sobie. Kurcze, staram się jak mogę, żeby nie załamać się psychicznie z tą cholerną buzią, ale nie wiem jak długo tak wytrzymam

Laity jest offline  
Stary 2008-10-16, 16:09   #1526
tancerka212
Zakorzenienie

hmmm jak dla mnie to krostki "kiszą się" pod warstwą kremów... to ty stosujesz maseczki z humektanu?? codziennie?? hmmm ja uzywam humektanu teraz rzadko po prostu jak widzę potrzebę jego użycia ale na pewno nie w postaci maseczek- smaruję troszkę i jak widzę że buzi to starczy to wiecej nie ciapię.. myślę że krostki nie zaleczą się od humektanu! a używałaś tych płatków garniera kiedykolwiek? jak nie to na twoim miejscu bym ich spróbowała one mają działanie takie lecznicze a nie tylko jak spirytus wysuszające.. spróbuj bo coś musi ci pomóc no ale zeby się coś zagoiło to musi mieć dostęp do powietrza a jak zaciapiesz to wszystko kremami to się sto razy wolniej goi...
tancerka212 jest offline  
Stary 2008-10-16, 17:35   #1527
quleczka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez _Ewelka___ Pokaż wiadomość
quleczko wiem o tym doskonale
ok, tylko z twojej wypowiedzi dla mnie to troche tak zabrzmialo jakby lysanel i AD to sie glownie baza roznily ale moze to po prostu nie do konca jasne sformulowanie bylo, ze tak je odebralam

1,5% w lysanelu pewnie tez cos pomaga...dokladnie tak jak napisalas "dopelnia" dzialanie reszty

tak przy okazji, jak widac kazdy ma inna cere bo mnie lysanel active 100 razy bardziej podraznial niz 20% kwas azelainowy nigdy nic mnie nie pieklo tak jak skora po lysanelu...
quleczka jest offline  
Stary 2008-10-16, 17:55   #1528
tancerka212
Zakorzenienie

hmmm a ciekawe jak ma sie lysanel do skinorenu żelu... ciekawe który skuteczniejszy.. narazie od poniedziłku codziennie się smaruję na noc ale to jeszcze za krótki czas regularnego używania zeby zauwazyc efekty.. ciekawe ile bede musiala czekac.. dobrze ze skinoren nie jest na recepte bo bym sie chyba do dermatologa juz nie wybrala- na panstwowego sie czeka ze 2 miesiace!
tancerka212 jest offline  
Stary 2008-10-16, 18:17   #1529
Fanata
Raczkowanie

Podczytywałam troszkę wątek i zainteresowało mnie to, że nawilżanie może mieć negatywny wpływ na skórę trądzikową. Spróbować zmienić kurację, nie zaszkodzi, tylko zastanawiam się, jakie powiązanie mają pryszcze z nawilżaniem Odkąd pamiętam, czytałam, że trzeba nawilżać, a tu taka kontrastowa opinia...

Od kilku dni nie pakuję już codziennie oliwki na twarz. Ku mojemu zdziwieniu skóra była przesuszona dopiero dzisiaj, a minęło około 3-4 dni. Oczywiście dalej używam Brevoxylu i przekonałam się, że nie wysusza on skóry tak, jak myślałam.

Poza tym, odnoszę wrażenie, że skóra troszkę się uspokoiła lub przyzwyczaiła do nowych warunków. Mam kilka krostek, które się zasuszają i jedną świeżą. Do tego, wydaje mi się, że nierówności, grudki, które miałam od małego na policzkach, znikają, czyli jakby policzki mi się wygładzały, chociaż tu nigdy nie miałam trądziku. Za to na brodzie jest dziwnie. Wszystkie grudki stały się bardziej wyczuwalne, niektóre trochę twardsze i nie wiem, czy to zasługa Brevoxylu (tzn. czy on wyciąga wszystko na wierzch), czy może szykuje mi się wysyp. Co prawda w najbliższym czasie szykuje mi się @ i ciężko mi cokolwiek wywnioskować. Ogólnie, strasznie trudno jest mi wnioskować, co mi służy, a co nie, ponieważ zawsze wypada mi coś, co psuje obserwacje, np. @, jakaś impreza, itd.

Niby nie jest z moją skórą źle, nawet jest całkiem dobrze, ale w dalszym ciągu daleko mi do posiadania gładkiej skóry
Fanata jest offline  
Stary 2008-10-16, 19:10   #1530
Laity
Wtajemniczenie

Cytat:
hmmm jak dla mnie to krostki "kiszą się" pod warstwą kremów... to ty stosujesz maseczki z humektanu?? codziennie?? hmmm ja uzywam humektanu teraz rzadko po prostu jak widzę potrzebę jego użycia ale na pewno nie w postaci maseczek- smaruję troszkę i jak widzę że buzi to starczy to wiecej nie ciapię.. myślę że krostki nie zaleczą się od humektanu! a używałaś tych płatków garniera kiedykolwiek? jak nie to na twoim miejscu bym ich spróbowała one mają działanie takie lecznicze a nie tylko jak spirytus wysuszające.. spróbuj bo coś musi ci pomóc no ale zeby się coś zagoiło to musi mieć dostęp do powietrza a jak zaciapiesz to wszystko kremami to się sto razy wolniej goi...
Kiedyś dosyć często robiłam sobie maseczki z Humektanu - nakładałam go grubszą warstwą, czekałam ileśtam minut i zmywałam buzię, i dobrze robiło to mojej skórze.
Teraz już tego nie robię, ostatnio nakładałam krem Garniera, który zawsze mi służył i nie zapychał, no ale teraz zaprzestałam bo coś niedobrego zaczęło się dziać.

Płatki Garniera mam i może rzeczywiście je dziś zastosuję. Swoją drogą one bardzo pomocne są na wszelkie krostki i tym podobne rzeczy na udach. Tydzień smarowania przed spaniem i problem z głowy.

Laity jest offline  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości