Jak powstrzymać się od wyciskania - cz. III - Strona 85 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2009-02-02, 15:40   #2521
Fanata
Raczkowanie

Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania - cz. III

Niby siedziałam z ichtiolem na guli ładne kilka godzin wczoraj, ale nic nie wyciągnął Wytrwale znowu go nałożyłam, jednak wolałabym nic nie robić dzisiaj z tą gulą, bo jutro być może mam egzamin i chciałabym się tylko nim martwić (trzymajcie kciuki za moje zaliczenie ćwiczeń )
Poza tym na twarzy całkiem ładnie. Drobnych krostek mniej. Potrójna gula sprzed chyba 2 miesięcy wchłonęła się już prawie całkowicie, zostało delikatne zgrubienie. Mam za to kilka widocznych przebarwień. Wygląda, jakby się zrobiły na głębszych warstwach skóry, więc muszę się z nimi zaprzyjaźnić, bo co innego mi pozostaje.
Ehh zapomniałam kupić dzisiaj Benzacne, skleroza jedna ze mnie. Effeclarry mnie kuszą strasznie (Gwen, teraz Ty też), jednak poratuję się czymś tańszym. Jak nie będzie efektów, zacznę marudzić mamie, że potrzebuję czegoś silniejszego i mam nadzieję, że zasponsoruje mi coś lub chociaż da część kasy
Fanata jest offline  
Stary 2009-02-02, 15:53   #2522
_Ewelka___
Zakorzenienie

GG do _Ewelka___

Cytat:
Napisane przez Magic Girl Pokaż wiadomość
a czego używasz na te przebarwienia czerwone?
kwasy, lysanel active lubie najbardziej, rozne peelingi , teraz chcialam podleczyc antybiotykiem skore - clindacne, konczy sie i nie wiem czy znow zaczac z kwasami czy retinoidy

gwendolyn to dobrze ze leki od lekarza Ci pomagaja ale na mnie z kolei effaclar K jak i A.L nic nie dzialal. Slabiutkie to takie. Ale warto sprobowac moze akurat
Stary 2009-02-02, 19:12   #2523
azure
Zadomowienie

GG do azure

gwendolyn, mamy chyba podobne doświadczenia. Mnie też grypa dopadła i wysypało mnie po chorobie niemiłosiernie. Od miesiąca próbuje to wyleczyć, ale ciężko idzie. Na szczęście doczekałam się finansów i dziś zakupiłam wodę termalną, której mi baardzo brakowało. Jeden policzek mam niestety strasznie rozryty, nie mogłam się powstrzymać od wyciskania, tak dużo tego było :/

Co do Effaclara, ja też swego czasu go wychwalałam. Na początku rzeczywiście działał cuda, ładnie goił a blizny znikały. Jednak po jakimś czasie skóra przestała reagować. Co jest dziwne, bo podobno na kwas salicylowy skóra się nie uodparnia. W każdym razie teraz nie widzę efektów i będę próbować czegoś nowego.

O algach naczytałam się rewelacyjnych rzeczy, chyba aż nazbyt hurraoptymistycznych. Ale zainteresowały mnie. W tej chwili nawet używam serii Blue Lagoon Farmony, która zawiera nawet algi i inne cuda morskie. I muszę przyznać, że jest całkiem niezła.
azure jest offline  
Stary 2009-02-02, 20:37   #2524
Magic Girl
Zadomowienie

GG do Magic Girl

Cytat:
Napisane przez _Ewelka___ Pokaż wiadomość
kwasy, lysanel active lubie najbardziej, rozne peelingi , teraz chcialam podleczyc antybiotykiem skore - clindacne, konczy sie i nie wiem czy znow zaczac z kwasami czy retinoidy

gwendolyn to dobrze ze leki od lekarza Ci pomagaja ale na mnie z kolei effaclar K jak i A.L nic nie dzialal. Slabiutkie to takie. Ale warto sprobowac moze akurat
a ja teraz stosuje maść Tormenmtiole tabletki z cynkiem i protopic i się szybko goi
Stary 2009-02-02, 20:44   #2525
fossa
Zadomowienie

Hej dziewczyny...
Nadal przynaleze do tego watku poniewaz temat mnie jak najbardziej dotyczy.
Zrobilam swoje na poliku - dobralam sie do glebokich i upartych zaskornikow. Wyszlo na to ze mam strupy itp Wczesniej bylo dobrze choc nie idealnie - skora nierowna od zaskornikach, jakis pryszcz itp.
Moja zmora sa plecy - pamietam w pazdzierniku byly gladkie/normalne i z dnia na dzien jakos w czasie choroby mi tak obsypalo ze do teraz nie moge dojsc do ladu z nim. Ja drapie , to sie roznosi i takie bledna kolo

Dzis poszlam do sklepu z zamiarem kupna krem polena eva z melisa (byloby to moje 3opak) ale kupilam krem nawilzajaco=matujacy pollene eve komfort mlodej skory plus18. Krem pachnie drozdzami ale nie tak strasznie intensywnie.
Nie moglam sie powstrzymac i nalozylam go na noc. Zobacze co z nim bedzie. Czy powroce do starej evy czy moze raczej przerzuce sie na ten

Pozdrawiam...
fossa jest offline  
Stary 2009-02-02, 20:57   #2526
wysoka blondynka
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez gwendolyn Pokaż wiadomość
Po raz kolejny zrobiłam mega masakrę na twarzy, po grypie jelitowej coś tam mi powyłaziło z osłabienia organizmu(ale nic poważnego) a ja zrobiłam taaaaakie rany na policzku i brodzie , że musiałam ubłagać lekrza o jeszcze tydzień urlopu, żeby to podgoić - bo z pracyby mnie chyba zwolnili gdybym przyszła w takim stanie (wyglądałam jak po wypadku). Pogadałam z lekarzem, mam bardzo fajnego rodzinnego, ma też specjalizację z psychiatrii, stwierdził u mnie zaburzenia depresyjno, lękowo, nerwicowe. Dostałam leki. Drapę dużo mniej, wysypiam się, ogólnie jestem spokojniejsza. Leki przeciwlękowe i wyciszające mam przez miesiąc brać, antydepresanty zobaczymy... Obcenie na buzi tylko jakieś małe strupki i blizny, oprócz zaskórników, niestety nad brwią mam zimno jakies paskudne (albo rekację na wypróbowywanie nowego kremu nawliżającego- c mnie podkusił?!) i powiększony węzeł chłonny- marnie się trochę czuję a pracy mam mnóstwo.

Jeśli chodzi o leczenie buzi ja wszem i wobec będę wychwalać Effaclarry-na oczyszczenie( u mnie zdziałały dużo więcej niz wszystkie leki zapisywane przez dermę od Zinerytów, po Isotrexiny, Skinoreny itp), a potem serię Ziaja med kuracja antybakteryjna na podtrzymanie efektu oczyszczenia - jak dla mnie wszystkie 3 preparaty tej serii rewelacja (nawet dwudniowa próba z innym nawilżaczem skończyła się wysypem). Punktowo na gule stosuję redutor z ziaji med-wiadomo cudów na gule nie działa od razu, ale je zmniejsza, a na wszystko inne moim wybawicielem jest Linoderm acne- spróbujcie warto(i na krostki i rany, mnie wygoił w tydzień buzię, która normalnie paprałaby mi się miesiącami) pozdrawiam dziewuszki.

Co do alg też zaczynma sie nimi interesować Ziaja sopot spa (z której mam płyn micelarny, krem pod oczy i peeling gommage) działa na moja skórę super, a właśnie je zawiera - płyn micelarny łagodzi podrażenia, zadrapania, wyciśnięte krostki o wiele lepiej niż toniki antbakteryjne, wody utlenione czy spirytus salicylowy itd.
Powiększony węzeł chłonny, skąd ja to znam...

Ale cieszę się, że generalnie idzie ku dobremu u Ciebie.

Kurcze, kusisz tym Effaclarem... A co konkretnie używałaś z tej serii? Ja miałam tylko Eff K, ale używałam nieregularnie, więc nie wiem jak by się sprawa miała przy codziennym smarowanku.

Też ostatnio cały czas siedzę na stronie Ziai i mocno się czaję na Ziaję Pro i Med...

P.S. Również mam płyn micelarny z SopotSpa - fajny jest. Mam też krem na dzień, nie używam codziennie, bo mam filtry, ale od czasu do czasu jak siedzę w domu to się posmaruję i chyba nie zapycha.
Stary 2009-02-02, 21:09   #2527
Magic Girl
Zadomowienie

GG do Magic Girl

Cytat:
Napisane przez fossa Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny...
Nadal przynaleze do tego watku poniewaz temat mnie jak najbardziej dotyczy.
Zrobilam swoje na poliku - dobralam sie do glebokich i upartych zaskornikow. Wyszlo na to ze mam strupy itp Wczesniej bylo dobrze choc nie idealnie - skora nierowna od zaskornikach, jakis pryszcz itp.
Moja zmora sa plecy - pamietam w pazdzierniku byly gladkie/normalne i z dnia na dzien jakos w czasie choroby mi tak obsypalo ze do teraz nie moge dojsc do ladu z nim. Ja drapie , to sie roznosi i takie bledna kolo

Dzis poszlam do sklepu z zamiarem kupna krem polena eva z melisa (byloby to moje 3opak) ale kupilam krem nawilzajaco=matujacy pollene eve komfort mlodej skory plus18. Krem pachnie drozdzami ale nie tak strasznie intensywnie.
Nie moglam sie powstrzymac i nalozylam go na noc. Zobacze co z nim bedzie. Czy powroce do starej evy czy moze raczej przerzuce sie na ten

Pozdrawiam...
ja na strupki uzywam protopic 0.1% maść na receptę droga około 60 zł ale po kiku użyciach strupki schodza same i nie ma śladów polecam!
Stary 2009-02-02, 22:07   #2528
magratka
Rozeznanie

Ostatnio pzyjaciolka mi podpowiedziala, ze ona na strupki uzywa Contratubexu (zel na blizny) i podobno pieknie po nim schodza i slady prawie nie zostaja. Poki co nie polecam, bo nie probowalam.
Bylam dzisiaj u dermatologa i dowiedzialam, sę, ze nic oprocz izotretynoiny nie wchodzi w gre zalamalam sie lekko, bo myslalam, ze moze jakies peelingi, a dowiedzialam sie, ze nic tylko Izotek i juz. Jednak się wstrzymam, pomysle, moze troche samo przejedzie.
Ja niestety micel Ziaji poki co musialam odstawic, bo jakos mi sie skojarzylo, ze mialam wysyp, kiedy go zaczelam uzywac, wiec zoabzce, co bedzie jak odstawie. Jako demakijaz oczu nadal jest niezastapiony, ale na powiekach nie mam wypryskow
Wiecie co, wypilam wino z Przyjaciolka i od razu lepiej i wcale nie mam ochoty wyciskac mimo dzisiejszej diagnozy dermatologa. Polecam te metode
magratka jest offline  
Stary 2009-02-03, 17:06   #2529
wysoka blondynka
Raczkowanie

Thumbs down Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania - cz. III

Cytat:
Napisane przez magratka Pokaż wiadomość
Ostatnio pzyjaciolka mi podpowiedziala, ze ona na strupki uzywa Contratubexu (zel na blizny) i podobno pieknie po nim schodza i slady prawie nie zostaja. Poki co nie polecam, bo nie probowalam.
Bylam dzisiaj u dermatologa i dowiedzialam, sę, ze nic oprocz izotretynoiny nie wchodzi w gre zalamalam sie lekko, bo myslalam, ze moze jakies peelingi, a dowiedzialam sie, ze nic tylko Izotek i juz. Jednak się wstrzymam, pomysle, moze troche samo przejedzie.
Ja niestety micel Ziaji poki co musialam odstawic, bo jakos mi sie skojarzylo, ze mialam wysyp, kiedy go zaczelam uzywac, wiec zoabzce, co bedzie jak odstawie. Jako demakijaz oczu nadal jest niezastapiony, ale na powiekach nie mam wypryskow
Wiecie co, wypilam wino z Przyjaciolka i od razu lepiej i wcale nie mam ochoty wyciskac mimo dzisiejszej diagnozy dermatologa. Polecam te metode
Lekarz, który twierdzi że Izotek i spalona ziemia nie jest moim zdaniem wart uwagi. Ja na przykład na Izotek nigdy się nie odważę, chociaż czasami jak wstaję rano i patrzę w lustro to wszystko bym oddała na zdrową skórę. Musisz z nim porozmawiać, że nie jesteś jeszcze gotowa na tak silną kurację i zapytać o inne możliwości. Ja nigdy nie miałam serca do sumiennych wizyt u dermatologa, ale rozmawiałam z koleżankami, u których kuracja pod okiem lekarza przynosiła znakomite efekty. Kuracja zewnętrzna oczywiście.

Jeżeli nie bęzie chciał słuchać, to powiedz, że musisz to przemyśleć i poszukaj innego lekarza. Albo... zacznuj spędzać noce z wizażowymi wątkami z Biochemii Urody. Zawsze jest jakieś wyjście - ja od czasu kiedy czytam to, co piszą dziewczyny zupełnie zmieniłam pielęgnację, kolorówkę też (a raczej zupełnie z niej zrezygnowałam na rzecz mocnego filtra i skrobii - które razem są jak średnio kryjący podkład ) i z czystym sercem mogę powiedzieć, że moja skóra jest w o wiele lepszym stanie.
Stary 2009-02-03, 17:11   #2530
eLWhy
Zadomowienie

blondynko - ale jakiej skrobi ? bo kurcze... jakos nie moge sobie wyobrazic ze filtr i skrobia przykryja to i tamto, zwlaszcza ze filtry przewaznie zachowuja sie na twarzy jak kremy (pomiajajac wlasciwosci...)

A ja jestem zła. Dopiero co sie pochwaliłam ze jest lepiej i liiiipa panie drogie :/
moz ei mi sie buzia wygladza, ale wygladam paskudnie, bo jestem w czerwone kropki :| Nie bylabym, gdybym oczywiscie sobie w tym nie pomogla, bo kazda proba wycisniecia konczy sie zdarciem skory (ech, te dlugie pazury), ale kurcze, poza tym to mnie troche jednak wysypało. tj znikąd nagle miałam parecz wypuklych czerwonych paskudztw :| ...a mialo byc tak pieknie
walka z trądzikiem (teraz: Locacid+Yaz / było: Syndi35,Zorac,kwas salicylowy+borowy (borny?) ,DalacinT, Clindacne,Klindacin,Duac, Isotrexin,Benzacne,Zinery t,Tetralysal, Metronidazol, Differin,Epiduo)

eLWhy jest offline  
Stary 2009-02-03, 17:24   #2531
wysoka blondynka
Raczkowanie

eLWhy, Skrobia mazidlana. Jestem blada prawie prawie jak ściana, więc filtr (aktualnie Lirene Family do skóry wrażliwej SPF 50+) bieląc - a bieli jeśli nakłada się go tak dużo jak ja - jednocześnie przykrywa to i owo . Na to porządna warstwa skrobii i serio wiele rzeczy się ukrywa. Oczywiście nie mówię o ropnych syfach, bo takich to ja niczym przykryć nie umiem, ale jakieś małe krostki czy przebarwienia to owszem.
Stary 2009-02-03, 20:24   #2532
gwendolyn
Rozeznanie

Wysoka Blondynko miałam Effaclar K, Effaclar AI i Żel oczyszczający Effaclar.(Miałam tez próbkę Effaclaru M,ale mi nie pasował zupełnie, a micel jest fajny tylko mnie nie było zwyczajnie na niego stać). Poczatkowo żelik podsuszył mi skórę, ale później skóra sie do niego przyzwyczaiła, Effaclaru K zużyłam ze 3 albo 4 tubki (nie jest zbyt wydajny-wodnisty kremik), ale ładnie oczyścił mi mniejsze zaskórniki, Effaclart AI wyciagnął z gul wszelkie paskudztwa i gdy się je usunęło to nie zostawały ślady. Brałam wtedy Unidox i cynk, okresowo też leki odczulające bo mnie lekka alergia dopadła i tym sposobem ogrooomnie mi sie poprawiło i gdyby nie moja głupota to wogóle byłoby w miarę OK jak na mnie.
Szczerze polecam też Ziaję med kurację antybakteryjną - dla mnie najlepsze kosmetyki jakie Ziaja zrobiła,służą mojej trądzikowej skórze, ale to subiektywne odczucie (każdemu pasuje co innego)

Edytowane przez gwendolyn
Czas edycji: 2009-02-03 o 20:26
gwendolyn jest offline  
Stary 2009-02-03, 20:41   #2533
wysoka blondynka
Raczkowanie

Jak będę miała jakiś przypływ gotówki, to pewnie kupię Effaclar K i AI. Muszę się złuszczać, a nie mogę sobie teraz pozwolić na skórę złażącą płatami, muszę wyglądać jako tako... Z micela i żelu do mycia zrezygnuję, bo to chyba nie jest najważniejsze w leczeniu. Mam micel Ziai SopotSpa, a do mycia też kupuję żele Ziai albo jakieś inne delikatne.
Stary 2009-02-03, 21:46   #2534
veronicas15
Zakorzenienie

Hm,znalazłam recenzję tego kremu punktowego
http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,16...derm-acne.html
I zastanawiam się czy go nie kupić, recenzje ma świetne a i cena przystępna. Tylko gdzie go dostać ? W aptece będzie?
veronicas15 jest offline  
Stary 2009-02-03, 21:50   #2535
wysoka blondynka
Raczkowanie

veronicas15, tak, w aptece powinien być.

Jak już kupisz i poużywasz, to napisz koniecznie jak się sprawuje.
Stary 2009-02-03, 21:55   #2536
veronicas15
Zakorzenienie

ok, dzieki

z moją brodą coraz gorzej.. oczywiście musiałam to i owo wycisnąć...
veronicas15 jest offline  
Stary 2009-02-03, 22:43   #2537
Magic Girl
Zadomowienie

GG do Magic Girl

Cytat:
Napisane przez veronicas15 Pokaż wiadomość
ok, dzieki

z moją brodą coraz gorzej.. oczywiście musiałam to i owo wycisnąć...
a co dokładnie tam z ta brodą masz..?
Stary 2009-02-03, 23:47   #2538
Fanata
Raczkowanie

Dziewczyny, gdzie mogę kupić ten krem z Sorai redukujący blizny? Dzisiaj w Rossmannie przy okazji chciałam go poszukać, ale nie znalazłam. W ciągu maksymalnie 2 tygodni będę musiała go kupić.

Gulę wycisnęłam jeszcze wczoraj wieczorem, bo w końcu coś się zebrało, ale skubana trochę się paprała, więc dzisiaj też ją zmaltretowałam. Poza tym wyskoczyła mi jeszcze jedna na żuchwie i przy ustach, ale mimo wszystko jest ok ze skórą
Fanata jest offline  
Stary 2009-02-04, 08:13   #2539
adorably
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Fanata Pokaż wiadomość
Dziewczyny, gdzie mogę kupić ten krem z Sorai redukujący blizny? Dzisiaj w Rossmannie przy okazji chciałam go poszukać, ale nie znalazłam. W ciągu maksymalnie 2 tygodni będę musiała go kupić.

Gulę wycisnęłam jeszcze wczoraj wieczorem, bo w końcu coś się zebrało, ale skubana trochę się paprała, więc dzisiaj też ją zmaltretowałam. Poza tym wyskoczyła mi jeszcze jedna na żuchwie i przy ustach, ale mimo wszystko jest ok ze skórą
miałam kiedyś ten krem, kupowałam go w Naturze

Podczytuję was od dawien dawna gdyż sama mam problem z cerą. Teraz nie jest tak źle, krostek już prawie nie mam jednakże mam pełno zaskórników, które męczę Lysanelem w kremie i Acne Dermem.
Mam też mnóstwo przebarwień na plecach bo tam miałam najgorszy trądzik, chciałabym kłaść Lysanel właśnie na te przebarwienia, ale to dopiero od przyszłego tygodnia bo w sobotę mam studniówkę. Kupiłam sukienkę z zakrytymi plecami i nic by nie było widać ale i tak się boję,że cos mi tam pod wpływem Lysanelu wyskoczy w widocznym miejscu np. przy ramiączku. Wolę nie próbować.

adorably jest offline  
Stary 2009-02-04, 09:32   #2540
Nerchie
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 2

Ten z sorayi pamiętam w realu kupiłam czy innym supermarkecie. Hmm redukuje mniejsze przebarwienia ;p

Cytat:
Napisane przez fossa Pokaż wiadomość

Pozdrawiam...
Chwaliłam sobie ten krem xd dopóki matka nie zrobiła awantury ze ona nie uzywa moich kosmetyków Ale tak szczerze polecam. Ja musze sprobować ten z melisą bo nie mialam okazji zobaczyć jak dziala

Lysanel - hm w aptece mozna go kupić bez recepty?

„Prawdopodobnie nie powiedziałbym wszystkiego, o czym myślę, ale na pewno przemyślałbym wszystko, co powiedziałem.”

Edytowane przez Nerchie
Czas edycji: 2009-02-04 o 09:34
Nerchie jest offline  
Stary 2009-02-04, 09:43   #2541
Fanata
Raczkowanie

Mi dla odmiany krem z melisą nie podpasował. Słaby nawilżacz z niego, kiedy go używałam, miałam ściągniętą skórę i całe mnóstwo suchych skórek. Mam jeszcze prawie całe opakowanie i jak się wkurzę, to wysmaruję go jako balsam. Znowu widać, że nie ma uniwersalnych kosmetyków

A ten z Sorai, to raczej właśnie nawilżaczem będzie. Jeśli będzie robił dodatkowo coś z przebarwieniami to się nie pogniewam

No tak, wczoraj się pochwaliłam ładną buzią a tu dzisiaj spora boląca niespodzianka na brodzie. Jeszcze na kościach policzkowych bliżej włosów mam takie stadko grudek po obu stronach twarzy, a po lewej zaczynają mi się wywalać. Takie to miejsce trochę nietypowe, ale może przez to mi się oczyści, jak to zwykle bywa w takich sytuacjach.

Edytowane przez Fanata
Czas edycji: 2009-02-04 o 09:46
Fanata jest offline  
Stary 2009-02-04, 10:15   #2542
adorably
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Nerchie Pokaż wiadomość
Ten z sorayi pamiętam w realu kupiłam czy innym supermarkecie. Hmm redukuje mniejsze przebarwienia ;p

Chwaliłam sobie ten krem xd dopóki matka nie zrobiła awantury ze ona nie uzywa moich kosmetyków Ale tak szczerze polecam. Ja musze sprobować ten z melisą bo nie mialam okazji zobaczyć jak dziala

Lysanel - hm w aptece mozna go kupić bez recepty?
na Lysanel nie potrzeba recepty.

adorably jest offline  
Stary 2009-02-04, 12:43   #2543
eLWhy
Zadomowienie

ja zamowilam paste lassari w aptece. Bede wysuszac niewdziecznikow. Z pozytywow tyle, ze nie mam nic nowego na twarzy.
Jutro ostatnia dawka tetralysalu...
walka z trądzikiem (teraz: Locacid+Yaz / było: Syndi35,Zorac,kwas salicylowy+borowy (borny?) ,DalacinT, Clindacne,Klindacin,Duac, Isotrexin,Benzacne,Zinery t,Tetralysal, Metronidazol, Differin,Epiduo)

eLWhy jest offline  
Stary 2009-02-04, 13:47   #2544
sikoreczka111
Zakorzenienie

GG do sikoreczka111

eLWhy A TY jak ...skonczylas juz kuracje tetralysalem ?? i jak ... jest jakies pogorszeie czy jak ? ja caly czas nie byłam u dermatologa...ale nie moge iśc ...i az sie boje ze ochrzan dostane od niej ...

iskierka zgasła...
sikoreczka111 jest offline  
Stary 2009-02-04, 14:00   #2545
eLWhy
Zadomowienie

już miałam kończyć na początku tego roku (brałam od 2 czy 3 miesięcy 1 raz dziennie 150mg dawkę), ale poszłam tuż przed końcem i dostałam jeszcze opakowanie, żeby stosować co drugi dzień. Gorzej nie jest, bo cały czas co ten drugi dzień biorę. Pogorszenia będę oczekiwać po odstawieniu (pojutrze). Póki co szczerze mówiąc wielkiego polepszenia nie widzę, bo syfy mam dalej, teraz w ogóle jestem w kropki i troche sa winne moje paluchy, trochę pewnie differin i kto wie co jeszcze. Niby mam gładszą cerę ale przebarwienia wciąż są, pryszcze ciągle się pojawiają, więc juz mnie nawet nie cieszy to zmniejszenie porów (bo w końcu w dalszym ciągu są widoczne :|), myślałam, że to będzie postępować, a one się trochę skurczyły i tyle.

eLWhy jest offline  
Stary 2009-02-04, 17:15   #2546
wysoka blondynka
Raczkowanie

Hej

Wczoraj wieczorem nałożyłam sobie punktowo na przebarwienia Atre na pół godziny, zobaczymy co będzie - dzisiaj nic się nie dzieje.

Kręciłam się dzisiaj w sklepie koło tego kremu z melisą, ale rozsądek zwyciężył i pomyślałam, że jednak najpierw muszę skończyć Ziaję SopotSpa, zwłaszcza że takie kremy tylko od czasu do czasu na noc nakładam...

Mam za to nowy lakier do paznokci, taka nasycona czerwień ze złotym drobniusieńskim pyłkiem. Dziś wieczorem będzie więc wielkie malowanie.

eLWhy, brałam Tetracyklinę przez ponad miesiąc i tak jak w trakcie zażywania było bosko, tak chwilę po odstawieniu było identycznie jak przed rozpoczęciem leczenia. Może dobrze, że brałaś dłużej, ja odstawiłam, bo źle się czułam, a miałam w planach maturę, więc...
Mam nadzieję, że u Ciebie efekty zostaną na dłużej.
Stary 2009-02-04, 20:24   #2547
Magic Girl
Zadomowienie

GG do Magic Girl

Cytat:
Napisane przez wysoka blondynka Pokaż wiadomość

eLWhy, brałam Tetracyklinę przez ponad miesiąc i tak jak w trakcie zażywania było bosko, tak chwilę po odstawieniu było identycznie jak przed rozpoczęciem leczenia. Może dobrze, że brałaś dłużej, ja odstawiłam, bo źle się czułam, a miałam w planach maturę, więc...
Mam nadzieję, że u Ciebie efekty zostaną na dłużej.
a ta tetrakcylina to w tabletkach tak?? napisz coś więcej o niej jak możesz.. boi ja mam lekki trądzik i nie wiem może się zdecyduje..
Stary 2009-02-04, 20:55   #2548
magratka
Rozeznanie

Cytat:
Lekarz, który twierdzi że Izotek i spalona ziemia nie jest moim zdaniem wart uwagi. Ja na przykład na Izotek nigdy się nie odważę, chociaż czasami jak wstaję rano i patrzę w lustro to wszystko bym oddała na zdrową skórę. Musisz z nim porozmawiać, że nie jesteś jeszcze gotowa na tak silną kurację i zapytać o inne możliwości. Ja nigdy nie miałam serca do sumiennych wizyt u dermatologa, ale rozmawiałam z koleżankami, u których kuracja pod okiem lekarza przynosiła znakomite efekty. Kuracja zewnętrzna oczywiście.

Jeżeli nie bęzie chciał słuchać, to powiedz, że musisz to przemyśleć i poszukaj innego lekarza. Albo... zacznuj spędzać noce z wizażowymi wątkami z Biochemii Urody. Zawsze jest jakieś wyjście - ja od czasu kiedy czytam to, co piszą dziewczyny zupełnie zmieniłam pielęgnację, kolorówkę też (a raczej zupełnie z niej zrezygnowałam na rzecz mocnego filtra i skrobii - które razem są jak średnio kryjący podkład ) i z czystym sercem mogę powiedzieć, że moja skóra jest w o wiele lepszym stanie.
To niestety niejeden dermatolog stwierdzil nawet ostatnio dostalam zestaw materialow nt. izotretynoiny zeby sie zapoznac, ale nadal się nie zdecydowałam i poki co się nie zdecyduje, bo się po prostu boje i zaden lekarz nie jest w stanie mnie przekonac, ze jest to jedyne wyjscie. Niemniej jednak w moim przypadku najłatwiej załatwić wszystko Izotekiem, bo nie trzeba się zanadto męczyć i jest duza szansa, ze pomoze, a nie znalazlam poki co dermatologa, ktory by sie pofatygowal co innego wymyslic.
Z wizazowa Biochemia Urody co prawda nocy nie spedzalam, ale dnie w pracy i owszem Wiele się dowiedzialam, ale nie wszystko wprowadzilam, poza tym zawsze w koncu sie lamalam i szlam do dermatologa, ktory wymyslal swoja kuracje. Aktualnie na noc używam effaclaru K, myje twarz efaclarem a na dzień nakładam Zindaclin i effaclar m, a na to pełen makijaż. Nie umiem się nie malować, nie jestem aż tak blada, żeby skrobia zastepowala mi podklad Teraz pracuje nad wybraniem nowego podkladu, bo musi dobrze kryc. Za to psychicznie od kilku dni wspaniale (jakby wiosna byla, a przeciez ciagle zima!), wiec nie maltretuje siebie i twarzy.

ElWhy, czyli efekty Tetra nie są u Ciebie zadowalajace. Niestety wiem cos o tym, ze nie wszystko i nie zawsze pomaga

Edytowane przez magratka
Czas edycji: 2009-02-04 o 20:57
magratka jest offline  
Stary 2009-02-04, 22:47   #2549
sikoreczka111
Zakorzenienie

GG do sikoreczka111

a ja poki co jestem zadowoloa... ino że ja biorę juz z 5 miechów .... krostek nie mam , ino takie małe na brodzie sie robią... ale to tez wina differinu

wogóle to kupilam sobie miceralny pły z ziaji , ale nie wiem czy moge mu zaufac i ie myc po tym normalnie buzki ;>

iskierka zgasła...
sikoreczka111 jest offline  
Stary 2009-02-04, 22:50   #2550
_Ewelka___
Zakorzenienie

GG do _Ewelka___

Cytat:
Napisane przez Fanata Pokaż wiadomość
No tak, wczoraj się pochwaliłam ładną buzią a tu dzisiaj spora boląca niespodzianka na brodzie. Jeszcze na kościach policzkowych bliżej włosów mam takie stadko grudek po obu stronach twarzy, a po lewej zaczynają mi się wywalać. Takie to miejsce trochę nietypowe, ale może przez to mi się oczyści, jak to zwykle bywa w takich sytuacjach.
dlatego nie lubie sie tu chwalic mam tak samo

tez mam problem na kosciach policzkowych, obstawiam ze mogl zapchac roz ale tylko z jednej stony

Cytat:
Hej

Wczoraj wieczorem nałożyłam sobie punktowo na przebarwienia Atre na pół godziny, zobaczymy co będzie - dzisiaj nic się nie dzieje.

Mam za to nowy lakier do paznokci, taka nasycona czerwień ze złotym drobniusieńskim pyłkiem. Dziś wieczorem będzie więc wielkie malowanie.
a ja nakladalam tego migdalka punktowo ifajnie podzialal chyba jutro znow sprobuje, luszczylam sie kilka dni po tym)

a kremik nawilzajacy to polecam ziaja calma hlc, z kwasem hiauronowym wymieszany to juz w ogole cudo

i tez mam nowy lakier-szukalam takiego rozowo czerwonego ale taki mocny, oczo***ny bym rzekla piekny kolor

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości