Jak powstrzymać się od wyciskania - cz. III - Strona 88 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2009-02-21, 20:39   #2611
eLWhy
Zadomowienie

Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania - cz. III

wierzcie mi, że uzywałam AD przez ponad pół roku, do benzacne (nadtlenek benzoilu) wracam częśto, bo jako jedyne pomaga mi dojsc z twarza do rownowagi, ale ani po jednym ani po drugim nie zauwazylam, zeby choc jeden zaskornik sam z siebie zniknął...
Maseczka aspirynowa stosowana u mnie regularnie rzez 2-3 miesiące też nie dała absolutnie żadnych efektów.

Ja po feriach w domu wyglądam strasznie... Z ropniakami powoli dochodzę do ładu, wysuszałam dzielnie maścią cynkową i są czerwone góry, ale widzę jak się zmniejszają z dnia na dzień... (to już z tydzień trwa). Najbardziej mnie wkurza, że tego cholerstwa nie da się ot tak pozbyć. Jak wyskkoczy, to tydzień minimum będzie siedziało.
A tragicznie wyglądam, bo mi się twarz jeszcze bardziej zanieczyścła (myslałam, że bardziej się nie da...), cera na powierzchni jest jak placek z kruszonką
W tygodniu pójdę pogadać z kosmetyczką, mam już całkiem serio w planie serię kawitacji (kasa już odłożona czeka), tylko nie wiem czy nie lepiej zacząć ostro z mikrodermabrazją... więc sobie najpierw z babką pogadam, potem zobaczymy.
U dermatologa mam wizytę dopiero 3 kwietnia... differin już mi się powoli kończy, więc nieciekawei jest, zacznę go oszczędzac.. może jak będę używac co drugi dzień nie będę miała wrażenia takiej wyjałowionej twarzy.. (niby wysuszona ani podrażniona nie jest, ale taka niezdrowo różowa :/)
walka z trądzikiem (teraz: Locacid+Yaz / było: Syndi35,Zorac,kwas salicylowy+borowy (borny?) ,DalacinT, Clindacne,Klindacin,Duac, Isotrexin,Benzacne,Zinery t,Tetralysal, Metronidazol, Differin,Epiduo)

eLWhy jest offline  
Stary 2009-02-21, 20:48   #2612
xNenya
Raczkowanie

matko święta, nie dziwię się że masz takie problemy, jesli regularnie sobie scierasz ten naskorek wszystkimi możliwymi badziewiami :/ ..
acne derm nie jest antybiotykiem .. i nie powinno się go stosowac do benzacne bo benzacne wręcz wyżera , a AD jest kwasem azelainowym. azelaina z benzoilem to jakbys sie oblala jakims mocno stężonym kwasem w swojej postaci :P nie radzę.

dokładnie, porozmawiaj z kosmetyczką , potem nam powiesz jak efekty ;d

xNenya jest offline  
Stary 2009-02-21, 20:59   #2613
azure
Zadomowienie

GG do azure

Cytat:
Napisane przez SzatAnka71 Pokaż wiadomość
A próbowałaś Ziaję HLC nawilżajacy krem?Dla mnie świetny i taniAlbo vit C w kropelkach dla dzieci nazywa się Juvit.Sa bardzo tłuste bo na parafinie chyba tylko nie wiem jak się zachowa na podrażnionej skórze:\
A ja właśnie parafiny unikać muszę
azure jest offline  
Stary 2009-02-21, 21:23   #2614
eLWhy
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez xNenya Pokaż wiadomość
matko święta, nie dziwię się że masz takie problemy, jesli regularnie sobie scierasz ten naskorek wszystkimi możliwymi badziewiami :/ ..
acne derm nie jest antybiotykiem .. i nie powinno się go stosowac do benzacne bo benzacne wręcz wyżera , a AD jest kwasem azelainowym. azelaina z benzoilem to jakbys sie oblala jakims mocno stężonym kwasem w swojej postaci :P nie radzę.

dokładnie, porozmawiaj z kosmetyczką , potem nam powiesz jak efekty ;d
a kto powiedział, że ja to razem stosowałam> Naprawdę musiałabym na głowę upaść, żeby sobie twarz tak urządzać. Mam za sobą parę ładnych lat walki z trądzikiem i trochę rozumu mam w tym względzie. AD to moja ostatnia kuracja, nie przyniosla efektow.
Mialam na mysli jedynie, ze kiedy po dlugim czasie nie pomagaly mi specyfiki od dermy, to przewaznie odstawialam je na jakis czas i po dluzszym czasie uzerania sie z tym, co one mi najlepszego z twarza zrobily (bo ja rozumiem, ze najpierw jest gorzej, zeby potem moglo byc lepiej, ale jesli jest gorzej bardzo bardzo dlugo, to mozna zalamac rece), kupowalam benzacne i uzywalam. I zwykle to mojej twarzy pomagało (raczej zapobiegawczo,, bo tak dziala na mnie nadtlenek benzoilu - nie dopuszcza do zaczopowania porów i powstawania nowych wielkich wykwitów, poza tym wysusza too, co zdazylo 'wyskoczyc'). Ale w życiu nie pomogło mi to zwalczyć wągrów czy grudek.
walka z trądzikiem (teraz: Locacid+Yaz / było: Syndi35,Zorac,kwas salicylowy+borowy (borny?) ,DalacinT, Clindacne,Klindacin,Duac, Isotrexin,Benzacne,Zinery t,Tetralysal, Metronidazol, Differin,Epiduo)

Edytowane przez eLWhy
Czas edycji: 2009-02-21 o 21:28
eLWhy jest offline  
Stary 2009-02-21, 22:10   #2615
xNenya
Raczkowanie

dokładnie, benzacne pomaga tylko doraźnie .. poza tym bardzo rogowaci naskórek , po długotrwałym stosowaniu skóra zaczyna być szorstka i podrażniona .

acne derm może nie pomóc osobom z bardzo dużymi wykwitami, ciężkim, uporczywym trądzikiem. w takich wypadkach najbardziej wskazana jest konsultacja z dermatologiem, on zasądzi najodpowiedniejszą metodę leczenia. nie należy na własną rękę bawić się z silnym trądzikiem,bo można jedynie sobie pogorszyć. ale to przecież wiecie ;d

xNenya jest offline  
Stary 2009-02-22, 09:18   #2616
Fanata
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez xNenya
dokładnie, benzacne pomaga tylko doraźnie .. poza tym bardzo rogowaci naskórek , po długotrwałym stosowaniu skóra zaczyna być szorstka i podrażniona .
Benzacne rogowaci naskórek? Dobrze, że go jeszcze nie kupiłam, bo teraz zaczęłam się zastanawiac nad tym. Brevoxyl też zawiera nadtlenek benzoilu, a jednak powierzchnię skóry mam gładką, a ostatni peeling z miesiąc temu ostatnio robiłam.
Szczerze mówiąc, nie pamiętam jak Benzacne sprawowało się na mojej twarzy, ale (skoro jest silniejsze od Brvoxylu), mogłabym w ten sposób kontynuowac kurację.

Co do wągrów, Brevoxyl radzi sobie z nimi dobrze, jednak nie jest to kwestia 2 tygodni, czy miesiąca, raczej około 3 miesięcy (chociaż wiadomo, że efekty są zawsze indywidualne).
Poza tym, chyba na biochemii natknęłam się na informacje nt. olejku pichtowego (chyba dobrze piszę nazwę). Podobno przy odpowiednim stężeniu, po zastosowaniu wida na waciku bród, który siedział w skórze. Olejek ma dobrze działac na zaskórniki. Z tego co pamiętam, nie można stosowa go przy wrażliwej skórze, jednak zainteresowanym polecam poczyta trochę na ten temat.
Fanata jest offline  
Stary 2009-02-22, 10:23   #2617
SzatAnka71
Zakorzenienie

GG do SzatAnka71

Cytat:
Napisane przez azure Pokaż wiadomość
A ja właśnie parafiny unikać muszę
Właśnie sprawdziłam.Pomyliłam się.To nie parafina tylko gliceryna.Tej też musisz unikac?
Stary 2009-02-22, 10:29   #2618
eLWhy
Zadomowienie

Fanata, weź pod uwagę, że różne środki różnie na niektórych działają. Ja w zyciu nie zauważyłam po benzacne rogowacenia naskórka, a były momenty kiedy naprawdę długo go używałam... O.o (podobnie nic takiego nie miałam z Acneroxidem L - odpowiednik od dermy, tylko na receptę)

eLWhy jest offline  
Stary 2009-02-22, 10:47   #2619
Fanata
Raczkowanie

Tak, wiem. Ale sama rozumiesz, że w żadnym wypadku nie chcę, żeby stan mojej skóry się pogorszył. Tyle trudu, cierpliwości i starań każda z nas wkłada w tą walkę i jak widac wystarczy malutki błąd, żeby wszystko było po staremu, dlatego boję się cokolwiek zmienic w pielęgnacji, bo jak sobie pomyślę, że wtedy wszystko może pojśc na marne, to aż mnie skręca...
Chociaż teraz mam te bardziej pozytywne dni. Ciekawe jak długo to potrwa, bo dzisiaj jadę do Torunia. Swoją drogą, to chyba nie samo powietrze źle wpływa na moją skórę, tylko jego zmiana. Pamiętam, jak pierwszy raz na dłużej do Torunia pojechałam - skończyło się to masakrą. To samo było teraz, jak na tydzień wróciłam do domu. No i jak na wakacje na wieś wyjeżdżam, wtedy dopiero jest okropnie. Ciekawe co jeszcze ma taki negatywny wpływ? Może ilośc światła w pokoju? Przecież to idiotyczne, żeby samo powietrze mogło miec taki wielki wpływ.
Fanata jest offline  
Stary 2009-02-22, 12:26   #2620
azure
Zadomowienie

GG do azure

Cytat:
Napisane przez SzatAnka71 Pokaż wiadomość
Właśnie sprawdziłam.Pomyliłam się.To nie parafina tylko gliceryna.Tej też musisz unikac?
W takim razie mogę wypróbować. Dzięki za informację. Ten Juvit się jakoś rozcieńcza?
azure jest offline  
Stary 2009-02-22, 12:33   #2621
anonimkaa
Przyczajenie

Benzacne jak dla mnie beznadziejny
a co sądzicie o Iwostinie?
Stary 2009-02-22, 17:03   #2622
podusia
Rozeznanie

jakiś czas temu zaczęly mi bardzo przeszkadzac wagry na moim nosie.wiec wzielam sie za wyciskanie.teraz mam je na nosie,czole,policzkach i brodzie jestem przerazona,bo im wiecej wyciskam tym wiecej ich jest i szybciej sie pojawiaja nie wiem juz jakie kosmetyki stosowac a jak widze czarna krope to od razu wyciskam tego robala
podusia jest offline  
Stary 2009-02-22, 17:11   #2623
magratka
Rozeznanie

Od kilku dni nie wyciskam, ale dzisiaj mam wiekszy problem - posmarowalam dwa pryszcze zelem Epiduo (od dermatologa) i zrobil mi sie ogromny, czerwony i swedzacy rumien w tych miejscach walcze z nim od rana, ale jakos nie chce zblednac nie mam sily!!
magratka jest offline  
Stary 2009-02-22, 18:40   #2624
fiona
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez podusia Pokaż wiadomość
jakiś czas temu zaczęly mi bardzo przeszkadzac wagry na moim nosie.wiec wzielam sie za wyciskanie.teraz mam je na nosie,czole,policzkach i brodzie jestem przerazona,bo im wiecej wyciskam tym wiecej ich jest i szybciej sie pojawiaja nie wiem juz jakie kosmetyki stosowac a jak widze czarna krope to od razu wyciskam tego robala
Mam dokladnie ten sam problem.Zawsze wyciskalam,ale one zaraz znowu sie pojawiaja.Stosowalam przez 3 miesiace krem z kwasami na noc i maske algowa 2 razy w tygodniu i skore mialam ladna.Pory jagby mniejsze.2 tygodnie temu przestalam smarowac kwasami bo wydaje mi sie,ze 3 miesiace to juz wystarczy i znowu mam te czarne kropki.Tragedia.Chyba wroce do kwasow i przetwam jakos do wiosny,bo teraz przy moej jbladzienkiej twarzy te wagry wygladaja tragicznie.Jak nie wyciskam wydaje misie,ze pory robia sie mniejsze,ale jak powstrzymac sie od wyciskania kiedy pojawia sie multum wagrow.Tragedia.Jak dotad moj jedyny ratunek to kwasy i algi.Wszystko inne zawodzi.

Edytowane przez fiona
Czas edycji: 2009-02-22 o 18:42
fiona jest offline  
Stary 2009-02-22, 19:18   #2625
azure
Zadomowienie

GG do azure

Fiona, możesz podać proszę co to za maseczka algowa i gdzie ją kupujesz?

Mi kwasy również pomagają, ale tak się składa że stosuję je już dość długo i skóra się przyzwyczaja (kwasy AHA). Same BHA w postaci Effaclara to niestety dla mnie za słabo.
azure jest offline  
Stary 2009-02-22, 20:02   #2626
fiona
Raczkowanie

Cytat:

Mi kwasy również pomagają, ale tak się składa że stosuję je już dość długo i skóra się przyzwyczaja (kwasy AHA). Same BHA w postaci Effaclara to niestety dla mnie za słabo.
Obecnie mam algi firmy Bielenda zakupilam na allegro o takie dokladnie http://www.allegro.pl/item558999169_...najtaniej.html ale starczaja na bardzo dlugo to jest taki proszek mieszasz z woda i nakladasz na twarz po 20 minutach sciagasz gume z twarzy.Fajna jest tylko zapach nieciekawy.Ja zamowilam dzisiaj znowu kwasy jeszcze z miesiac pociagne i przerwa do jesieni bedzie wiosna troszke zaczne opalanko wiec skora ladniejsza bedzie bo na opalonej buzi to tak zawsze mniej te paskudztwa widac.
fiona jest offline  
Stary 2009-02-22, 20:10   #2627
_Ewelka___
Zakorzenienie

GG do _Ewelka___

Cytat:
Napisane przez xNenya Pokaż wiadomość
najlepszym sposobem i jedynym na pozbycie się plamek po pryszczach, wągrów , oraz samych pryszczy jest po prostu stosowanie maści acne derm. na pewno o niej słyszałyscie kosztuje okolo 20 zl, skład ten sam co skinoren, tyle że tańsza ;d stosuje się ją rano i wieczorem, ale najlepsze efekty mozna osiągnąć smarując się w każdej wolnej chwili w domu ;d naprawdę, moja buzia po kilku dniach była bez cienia pryszcza, a w następnych tygodniach zaskórniki prawie zniknęły
stosuję ją już kilkanaście tygodni i jestem zachwycona mam czystą , gładką cerę jak NIGDY .
napewno acne derm to nie jedyny sposob na usuniecie przebarwien ale ja tez bardzo lubie ten krem i fajnie dziala ale nakladany 2x dziennie wysusza, skora jest sciagnieta a przeciez nie o to chodzi

ale wybiela i za to go lubie na zaskornikitez dziala, ozyszcza skore, nic zlego sie nie dzieje jak go uzywam (odpukac)

Cytat:
Napisane przez eLWhy Pokaż wiadomość
W tygodniu pójdę pogadać z kosmetyczką, mam już całkiem serio w planie serię kawitacji (kasa już odłożona czeka), tylko nie wiem czy nie lepiej zacząć ostro z mikrodermabrazją... więc sobie najpierw z babką pogadam, potem zobaczymy.
U dermatologa mam wizytę dopiero 3 kwietnia... differin już mi się powoli kończy, więc nieciekawei jest, zacznę go oszczędzac.. może jak będę używac co drugi dzień nie będę miała wrażenia takiej wyjałowionej twarzy.. (niby wysuszona ani podrażniona nie jest, ale taka niezdrowo różowa :/)
moja cera tez jakas taka szara, do tego blada ale juz bez strupkow i pryszczy, to juz cos

a co do mikrodermabrazji, moja siostra robi, efekt utrzymuje sie tydzien i potem znow skora sie zanieczyszcza. Trzeba chodzic regularnie. Szkoda bo to naprawde duzo kosztuje. Lepsze efekty daje kwas + mikro a to o jakies 15 zl wiecej, warto sprobowac Ja niestety nie mialam takich zabiegow ale duzo sie naogladalam.

Cytat:

Tez robie przerwy bo moja skora to sie przyzwyczaja strasznie, odkad pamietam musze ciagle os zmieniac

a maski algowe to bielenda ma fajne i ziaja pro
Stary 2009-02-22, 20:43   #2628
SzatAnka71
Zakorzenienie

GG do SzatAnka71

Cytat:
W takim razie mogę wypróbować. Dzięki za informację. Ten Juvit się jakoś rozcieńcza?
Ja nie rozcieńczam ale wiem, że dziewczyny rozcieńczają a jak dla kogoś jest za tłuste to robi sobie serum p.Basi.Poszukaj na biochemii
Stary 2009-02-22, 21:04   #2629
sweet.girl
Zadomowienie

GG do sweet.girl

Ech... dziewczynki mam problem z wyciskaniem... muszę się oduczyć... już nie chodzi mi o twarz bo z twarzą nie jest źle ale gorzej z ramionami i plecami... zawsze coś sobie tam skrobnę ;( A wiosna nadchodzi wielkimi krokami... heh i co za tym idzie bluzeczki na ramiączkach... a moje ramionka nie wyglądają ciekawie ;(

Narazie zarządzam tydzień bez skrobania i wyciskania... Zobaczymy czy mi się uda.

Sweet On The Diet
sweet.girl jest offline  
Stary 2009-02-22, 21:57   #2630
xNenya
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez sweet.girl Pokaż wiadomość
Ech... dziewczynki mam problem z wyciskaniem... muszę się oduczyć... już nie chodzi mi o twarz bo z twarzą nie jest źle ale gorzej z ramionami i plecami... zawsze coś sobie tam skrobnę ;( A wiosna nadchodzi wielkimi krokami... heh i co za tym idzie bluzeczki na ramiączkach... a moje ramionka nie wyglądają ciekawie ;(

Narazie zarządzam tydzień bez skrobania i wyciskania... Zobaczymy czy mi się uda.
też czasem mi się coś tam robiło, szczegolnie w czasie okresu ;/
ale bardzo pomógł mi .. no ZGADNIJCIE :P xD
ACNE DERM ! ;d
na ramiona i plecy - idealnie , nie mam tam juz nic ;d
jesli chodzi o te partie chyba nie bedziecie miec problemu ze szczypaniem etc, bo na ramionach jest grubsza skora, nie czuc polecam :P

xNenya jest offline  
Stary 2009-02-22, 23:36   #2631
matryca3
Zadomowienie

Wpisy w blogu: 1

Cytat:
Napisane przez sweet.girl Pokaż wiadomość

moje plecy to isten skupienie blizn krostek i przebarwien.. tragedia tez sie musze oduczyc;p
Stary 2009-02-23, 11:47   #2632
Damayanti
DAMAYANTI TROLLING INC.

ja oduczyłam się wyciskania,po tym co na własne życzenie zrobiłam ze swoją cerą.mam 21 lat,okres dojrzewania dawno za sobą i nigdy nie miałam problemów z cerą.wiadomo że przed okresem zawsze coś tam się pojawiło ale spokojnie mogłam się ludziom pokazać bez podkładu-nikt by chyba nie uciekł :P a potem zaczęłam bawić się w wyciskanie zaskórników itd.zawsze po takiej "zabawie" pojawiało się coś większego na buzi co pozostawiało po sobie brzydką pamiątkę w postaci blizny.doszło do tego że bez podkładu nie dało się wyjść.powiedziałam "dość!"
przestałam wyciskać,zainwestowałam w mikrodermabrazję i jak na razie,odpukać,jest dobrze.moja buzia wraca do formy.jeszcze ze dwa zabiegi i będę naprawdę zadowolona

edit.
i jeszcze odnośnie pleców-nigdy nie miałam tam żadnych wyprysków ale był taki okres że moja ręka cały czas coś tam majstrowała i nie mogła przestać :P też pojawiły się niespodzianki,potem blizny.ale przestałam.wypryski i blizny po pewnym czasie zniknęły.

24 września 2016

Od tej pory co moje to moje a co Twoje to też moje.

Edytowane przez Damayanti
Czas edycji: 2009-02-23 o 11:51
Damayanti jest offline  
Stary 2009-02-23, 20:44   #2633
azure
Zadomowienie

GG do azure

Moja mama właśnie dzisiaj jak zobaczyła moje plecy, to załamała ręce tak bardzo chciałabym być normalna, mam dość już tych wszystkich syfów i blizn o każdej porze roku muszę się kryć, już nie mówiąc o korzystaniu z życia... bo jak
azure jest offline  
Stary 2009-02-23, 21:39   #2634
xNenya
Raczkowanie

Cytat:
Moja mama właśnie dzisiaj jak zobaczyła moje plecy, to załamała ręce tak bardzo chciałabym być normalna, mam dość już tych wszystkich syfów i blizn o każdej porze roku muszę się kryć, już nie mówiąc o korzystaniu z życia... bo jak

korzystaniu z życia'' haha ;p

hm, mówię, smaruj grubą warstwę acne dermu na plecy, albo skinorenu.
ja też mam straszne problemy z plecami ;/ co prawda tego tak nie widać już, bo używam wszelkich możliwych badziewi, ale przez pewien czas miałam wstrętne syfy;/
tłusta skóra to przekleństwo. ale już jest dobrze, nie mam blizn bo tego nie ruszałam.

xNenya jest offline  
Stary 2009-02-23, 22:08   #2635
azure
Zadomowienie

GG do azure

Akurat Acne-Derm nie bardzo mi pomaga. Poza tym kończył się w byskawicznym tempie. W końcu to mała tubeczka jest.
Aktualnie maziam się po ciele Squamaxem i modlę się o efekty. Chociaż największym proble i wyzwaniem jest dla mnie nie wyciskać i w ogóle najlepiej nie dotykać..
azure jest offline  
Stary 2009-02-23, 22:13   #2636
Laity
Wtajemniczenie

Kurcze, tak zachwalacie ten AD (Skinoren), a ja do dziś pamiętam jak smarowałam Skinorenem (w żelu) buzię i nie dość, że twarz okrutnie swędziała to jeszcze po dłuższym używaniu stan cery się pogorszył. Odstawiłam i skóra zrobiła się o niebo ładniejsza... Ciekawe z czego to wynikało

Dziś nakładam Skinoren miejscowo jak się coś zaczyna większego tworzyć bo fajnie matuje i wypukłość nie jest tak widoczna, i muszę przyznać, że pomaga w wysuszaniu. Ale na całą twarz już chyba nigdy nie odważę się go nałożyć

Co do reszty ciała - od jakiegoś czasu znowu stosuję swoją ulubioną kurację złuszczającą Atredermem 0,05% (jednak nie wycofali go z produkcji ) - ramiona, ręce, nogi, pośladki, plecy... Mam nadzieję, że do wiosny uda mi się je choć trochę wyprostować...

Laity jest offline  
Stary 2009-02-23, 22:59   #2637
eLWhy
Zadomowienie

Ja mam jutro na 17.30 konsultacje u kosmetyczki. Od 3 dni nakladam na noc tylko krem nawilzajazy (ten z ziaji pro) i po pol godzinie benzacne albo paste cynkowa punktowo...
Przyznam, ze jest lepiej. To co bylo sie goi, tylko mi 2 gule rosna :/ - jedna na policzku tuz obok strupa po poprzedniej i jedna na brodzie, na samym srodku ;|

eLWhy jest offline  
Stary 2009-02-24, 18:50   #2638
Fanata
Raczkowanie

Dobry stan skóry dalej się u mnie utrzymuje Już dłuższy czas nie mam tych paskudnych gul, co schodzą miesiąc albo i dłużej. Krostki jeśli są, to pojedyncze, głownie na policzkach. Na szczęście są malutkie - może skóra na policzkach mi się w końcu wygładzi? W zasadzie, będąc dzieckiem miałam krostki na policzkach i to niby miał być efekt alergii na czekoladę i żółtka jaj, no i od tego czasu nigdy gładkich policzków nie miałam, nawet mimo diety. Teraz te grudki są takie same jak te na brodzie. I bądź tu mądra od czego to...
Mam na brodzie kilka przebarwień, które chyba nie są powierzchowne, jak większość tych, co po kilku tygodniach bledną znacznie. Wszystko przez te wielkie gule, ale trochę podkładu i korektora załatwia sprawę. Dziwnie mi, kiedy w łazience na uczelni patrzę w lustro i mam całkiem ładną skórę. Tyle lat męczę się już z trądzikiem, że kompletnie nie jestem przyzwyczajona do takiego widoku
Ciekawe tylko, za jaki czas znowu będę narzekać na wygląd
Fanata jest offline  
Stary 2009-02-24, 19:51   #2639
eLWhy
Zadomowienie

no a ja się goję, plamy zostały, do dwóch nowych gul dołącza trzecia O.o

Byłam na konsultacjach u kosmetyczki... Poleciła zmianę dermatologa i ew. badanie endokrynologiczne. A w ramach kosmetyki - jednak mikrodermabrazję... W sumie nawet mnie przekonała, bo stwierdziła, że kawitacja jest rzeczywiście lekka i wskazana dla tych, którzy nei chcą oczyszczać się manualnie, ale właśnie - oczyszczać. Gdyby moim jedynym problemem było zanieczyszczenie skóry, a skórę poza ty miałabym 'normalną' (w sensie nie suchą, nie tłustą), to miałoby to sens, a tu potrzeba czegoś więcej...
Na razie mam w planie telefon do centrum dermatologicznego i umówienie się na wizytę do jakiejś innej dermy, a potem, jesi będę miała dośc samozaparcia i odwagi - seria mikrodermabrazji... Trochę mnie to wyniesie, ale chcę uweirzyć, że warto... I tak w tym salonie, gdzie bylam, jesli wykupi sie pakiet 6 zabiegow, wychodzi taniej niz gdziekolwiek indziej...

eLWhy jest offline  
Stary 2009-02-24, 20:10   #2640
Fanata
Raczkowanie

Jeśli można spytać, czemu poleciła zmianę dermatologa?

Edytowane przez Fanata
Czas edycji: 2009-02-24 o 20:17
Fanata jest offline  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości