Jak powstrzymać się od wyciskania - cz. III - Strona 90 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2009-03-04, 23:27   #2671
monika7891
Raczkowanie

Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania - cz. III

witajcie
nie spodziewałam sie,ze az tyle osób ma problem z tym wyciskaniem...
niestety mnie tez to dotyczy. Kazda wizyta w łazience to koszmar,bo przypatruje sie w lustrze mojej skorze i jest tragedia ciagle cos wyskakuje,a ja nie moge powstrzymac sie od wyduszenia zakały...i tak w kołko...tragedia poprostu
wiec dolaczam sie do dyskusji i trzymam kciuki za wszystkie!!
monika7891 jest offline  
Stary 2009-03-05, 23:00   #2672
eLWhy
Zadomowienie

Fajnie Ewelka, że Ci MK służy... Mi bardzo odpowiadało jego działanie, ale zanim dobrałam kolor z próbek, które dostałam, musiałam go odstawić, bo zapchał mnie bardzo... Po tamtym razie użyłam go raz w nagłym przypadku, kiedy absolutnie musiałam się zatapetować, żeby dobrze wyglądać (koncert)... Oczywiście miałam tego konsekwencje tydzień po tej akcji desperacji

Chciałabym się sama przerzucić na jakieś pudry w kamieniu albo sypkie, ale boję się wspomnianej miki i talku :/ A nawet EDM mikę zawiera... (cóż - może popróbuję jako bronzer mojej odsypki z esssenca, którego się już pozbyłam wymiankowo)

Poza tym jestem po pierwszych uzyciach toniku pichtowego (samoróbki), mam trochę bardziej wysuszona twarz po zmyciu makijażu i zaczynam się łuszczyć (mimo nawilżania nawet 3x dziennie!). Może to coś pomoże....

Poza tym średnio co 2 dni wyskakują mi nowe gule :| Nie pryszcze białe do wyciśniecia, tylko gule :| Ledwo poprzednie przestana dawać po oczach (robią się mniej czerwone, ale wciąż są), juz mam nowe w różnych ciekawych miejscach... załamka.

W przyszłym tygodniu próbuję się rejestrować "na dokładkę" do dermy... może akurat się uda przed tym 18.03 pójśc, bo differin mi się kończy i nie wiem co począć...
walka z trądzikiem (teraz: Locacid+Yaz / było: Syndi35,Zorac,kwas salicylowy+borowy (borny?) ,DalacinT, Clindacne,Klindacin,Duac, Isotrexin,Benzacne,Zinery t,Tetralysal, Metronidazol, Differin,Epiduo)

Edytowane przez eLWhy
Czas edycji: 2009-03-05 o 23:01
eLWhy jest offline  
Stary 2009-03-06, 08:27   #2673
sikoreczka111
Zakorzenienie

GG do sikoreczka111

a ile czasu minelo odkąd odstawiłaś tetralysal?u mnie dopiero tydzien i ciagle jest tak samo , nic sie nie zmienilo , zadna gula mi nie wyskoczyła .... i tak twoje slowa troszkę mnie martwia...

ja dalej codziennie sie smaruję ( uwielbiam ten tonik zrobiony przed pania dermatolog , bo jest boski ;] mam po nim o wiele gladszą buzię jedyny jego minus jest taki , że jest okropnie gorzki ...bleee ;/) codziennie lykam cynk forte ...mam nadzieje, że to wszystko coś da a nie ;/

wogóle niedługo zamierzam zaczać coś lykać "na lato" typu belissa sun, czy cos innego , myslicie, że to jest dobry ? czy t aby trooszkę mnie ochroni ? i co byście z takich preparatow polecily ( zeby nabrac też trooszkę kolorkow ) narazie od jakiegos czasu pije codziennie szkllanke soku z marchwia;p moze to cos da...

iskierka zgasła...
sikoreczka111 jest offline  
Stary 2009-03-06, 09:08   #2674
kasia083
Zadomowienie

GG do kasia083

Ja zawsze przed latem piję jak najwięcej kubusia marchewkowego Nie wiem, czy to chroni, ale przynajmniej się opalam
Stary 2009-03-06, 10:44   #2675
eLWhy
Zadomowienie

sikoreczka - Ja miesiąc temu odstawiłam. Tylko mi ta kuracja, nawet jak jeszcze łykałam, przestawała pomagać (o ile w ogóle kiedykolwiek na dobre pomagała... )

Miałam mały problem z książeczką zdrowia studencką (zgubiłam), bo tak to już w minionym tygodniu poszłabym do dermy, ale chyba dzisiaj juz będzie nowa, więc nic nie stoi na przeszkodzie, żeby się wybrać w przyszłym....
walka z trądzikiem (teraz: Locacid+Yaz / było: Syndi35,Zorac,kwas salicylowy+borowy (borny?) ,DalacinT, Clindacne,Klindacin,Duac, Isotrexin,Benzacne,Zinery t,Tetralysal, Metronidazol, Differin,Epiduo)

eLWhy jest offline  
Stary 2009-03-06, 19:12   #2676
_Ewelka___
Zakorzenienie

GG do _Ewelka___

ja znow mam jakis wysyp, rano bylo ok, po zmyciu makijazu nieciekawie a w ciagu 3 godzin przybylo kilka czerwonych kropek - ni to zaskornik - bardziej jak wysypka alergiczna. Ja nie rozumiem. Skore mam wysuszona, nie moge ostatnio wyregulowac

nie wyciskam dlugo ale co z tego, przetluszcza sie, wariuje , juz sama nie wiem czy wszytsko mnie zapycha czy co
Stary 2009-03-07, 11:34   #2677
Fanata
Raczkowanie

Bilans z ostatniego tygodnia: 1 zwykła krostka, 1 wieeelka krosta i 1 gula, czyli nie jest źle.

Cytat:
Napisane przez _Ewelka___
nie wyciskam dlugo ale co z tego, przetluszcza sie, wariuje , juz sama nie wiem czy wszytsko mnie zapycha czy co
Mam takie samo wrażenie. Wyciskam sporadycznie pojedyncze zaskórniki, z których lada dzień zrobiłyby się krosty.
Mimo odpowiedniego nawilżenia, skóra przetłuszcza mi się niesamowicie. Zaskórników mam niewiele, ale nim się obejrzę mam znowu grudki. Wróciły na brodę, chociaż są mniejsze. Przypuszczam, że to wynik niestosowania Brevoxylu, kiedy chciałam załagodzi podrażnienie skóry. I teraz przychodzi mi do głowy myśl: czy ja będę musiała do usranej śmierci używa Brevoxylu czy czegoś innego? Skoro zaledwie 2-3 dni bez niego skutkują powiedzmy połowicznym nawrotem, tego, co zwalczyłam od października do marca... No i od czego skóra tak strasznie mi się przetłuszcza?
Powinnam iśc do lekarza, planuję zrobic to w tygodniu i zorientuję się przy okazji, czy w przychodni akademickiej jest dermatolog (logicznie myśląc powinien byc). Nigdy nie chodziłam do dermatologa prywatnie i myślę, że stan portfela mi na to nie pozwoli.
Po cichu się zastanawiam, czy ogólny stan organizmu może miec wpływ na stan skóry. Jestem strasznie osłabiona, miewam krwotoki z nosa i ogólnie czuję się beznadziejnie. Mam nadzieję, że nie będę miec żadnego wysypu, chociaż od ostatniego minęło już tak dużo czasu, że nie pamiętam kiedy to było.
Fanata jest offline  
Stary 2009-03-07, 12:14   #2678
ImmortalLover
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 2

Ja mam starszną ochotę wycisnąć sobie zaskórniki na nosie. bo już mniedenerwuje to,ze mam cały czarny...
ImmortalLover jest offline  
Stary 2009-03-07, 12:54   #2679
veronicas15
Zakorzenienie

U mnie na razie wszystko w porządku. Wczoraj robiła mi się gula na brodzie. Posmarowałam ją pastą cynkową i zeszła Aktualnie leczę tylko ślady po poprzednich krostach.

Ach no i zrezygnowałam z tych wszystkich antybakteryjnych żeli, które i tak nic nie dają a poza tym przy moim ograniczonym wyborze wybrałam tonik & mleczko z Oriflame (koleżanka jest od niedawna konsultantką a że oriflame nie testuje na zwierzetach to kupiłam), do tego krem nawilżający z tej samej serii i moja buźka wygląda o wiele lepiej, do tego jest super nawilżona

Edytowane przez veronicas15
Czas edycji: 2009-03-07 o 12:56
veronicas15 jest offline  
Stary 2009-03-07, 19:13   #2680
Agemia
Raczkowanie

Noo, ja się wczoraj popisałam. Totalnie zmasakrowałam moje gojące się policzki. Więc pewnie teraz będzie masakra. Aj.
Agemia jest offline  
Stary 2009-03-08, 14:41   #2681
AppleGirl
Rozeznanie

Dziewczyny ratujcie! Nie wiem co się dzieje z moją cerą, szaleje! Przez pół roku używałam Effaclaru k, ale ze nie zauważyłam, żeby pomógł to odstawiłam. Zaopatrzyłam się w żel do mycia twarzy eff. Używałam tydzień i ze względy na przesuszenie odstawiłam. Juz od ponad 2 tygodni moja pielęgnacja wygląda następująco:
rano:
olejek myjący z BU
hydrolat z zielonej herbaty albo woda termalna LRP
humektan
okolice oczu - żel ze świetlikiem Floslek
filtr Lirene family +50
skrobia

wieczorem:
olejek myjący z BU
hydrolat z zielonej herbaty albo woda termalna LRP
humektan
okolice oczu - żel ze świetlikiem Floslek albo ziaja oliwkowa tłusta albo maść z wit. A

Moja skóra jest bardzo przesuszona, nigdy wcześniej nie była w tak opłakanym stanie nawet po nałożeniu humektanu, jak krem się wchłonie, twarz jest sciągnięta, jak po liftingu, aż tak bardzo, że nawet trudno jest mi się uśmiechnąć, zjeść kanapkę. Staram się nakładać więcej kremu, czasem nawet 2 warstwy, ale to niewiele daje. Boję się użyć jakiegoś bardziej odżywczego kremu, bo nie chcę żeby mnie zachał.
Dodam, że mam cerę mieszaną, znaczy miałam. I oczywiście wypryski/zaskórniki itd. jak były tak są nadal.
Co robić?

Był chyba kiedyś wątek, w którym można było przedstawić swoją pielęgnację i dziewczyny doradzały co zmienić. Nie mogę go niestety znaleźć. Może poda ktoś link?
AppleGirl jest offline  
Stary 2009-03-08, 16:34   #2682
_Ewelka___
Zakorzenienie

GG do _Ewelka___

ojej nie wiem co napisac bo Twoja pielegnacja wydaje sie byc idealna. A jak masz problemy z sucha skora to humektan to stanowczo za malo . Sama go uzywalam jakis czas.

Mialam olejek z BU, nie wiem czy moglby wysuszac. Hydrolaty i woda powinny lagodzic. Skrobia moze wysuszac. Sama sie ostatnio zastanawialam czy mnie nie wysusza A uzywasz filtra, wiec powinno byc ok z nawilzeniem. Nie rozumiem

Na biochemii kosmetycznej jest watek "ocena pielegnacji..." chodzi o uzywanie kwasow i filtrow, zajrzyj tam chodz nie wiem czy o ten Ci chodzi

ten krem http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=23075 ma swietne opinie, sama mam zamiar go niedlugo kupic mam nadzieje ze nawilzy i nie zaszkodzi, na wielkie dzialanie przeciwtradzikowe bym nie liczyla ale kto wie
Stary 2009-03-08, 22:23   #2683
sikoreczka111
Zakorzenienie

GG do sikoreczka111

a ja mam dobry humor aż postanowiłam siebie pokazac...

oto ja teraz umalowana oczywiście
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC02374.jpg (98,5 KB, 129 załadowań)

iskierka zgasła...
sikoreczka111 jest offline  
Stary 2009-03-08, 23:08   #2684
Fanata
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez sikoreczka111
a ja mam dobry humor aż postanowiłam siebie pokazac...

oto ja teraz umalowana oczywiście
Zazdroszczę! Ślicznie wyglądasz, skóra niemal idealna Też chcę taką
Fanata jest offline  
Stary 2009-03-09, 10:56   #2685
kasia083
Zadomowienie

GG do kasia083

no sikoreczka, mi jeszcze daleko do takiego stanu skóry jak u ciebie... Ale uważam, że i tak jest dużo lepiej niż było wcześniej

Fanta, nie zazdrość tak, bo jeszcze sikoreczce jakiś nowy pryszcz od tego wyskoczy
Stary 2009-03-09, 14:44   #2686
Dronf
Rozeznanie

Cześć dziewczyny Zastanawiałam się, czy napisać od razu czy poczekać na bardziej długotrwałe efekty u mnie, ale postanowiłam, że im prędzej napiszę, tym szybciej więcej z was się skusi żeby spróbować tego sposobu i prędzej będzie wiadomo jaka jest prawdziwa skuteczność. Powiem, że minęły dopiero 3-4 dni a poprawa jest fenomenalna. Na skórze nie powstał ani jeden nowy pryszcz, stare się goją w tempie ekspresowym a do tego skóra jest bardzo ładnie nawilżona i ma ładniejszy kolor. Dzisiaj na powstały mi na twarzy 4 maleńkie białogłowe zaskórniczki, ale to może dlatego, że byłam u chłopaka i moja pielęgnacja ograniczyła się do: jakiś żel z avonu do mycia twarzy od jego mamy, krem nawilżający clean ac (nie lubię go, ale poręcznie się transportuje) i oczywiście cudowny środek w którym węszę prawdziwą nadzieję na dłuższa poprawę stanu skóry. Tym cudownym środkiem jest naturalny balsam copaiba (czyt. kopajwa) z mazideł. Smaruję twarz takim 100% niczym nie rozcieńczam. Rano 2 kropelki na nakremowaną twarz, jak się wchłonie to robię normalnie makijaż. Wieczorem daję solo lub z własnoręcznie ukręconym kremikiem większą ilość balsamu (tj jakieś 4-5 kropli). Na mazidłach i w googlu można znaleźć trochę informacji o tym balsamie ale niewiele. Jest zrobiony z jakiegoś wysokiego drzewa z ameryki południowej. Surowiec uzyskuje się nacinając korę i zbierając sok. Sok jest następnie destylowany i w takiej formie gotowy do użycia. Ma silne właściwości antybakteryjne i grzybobójcze. Spektrum chorób które można nim leczyć jest ogromne: łupież, trądzik, grzybica paznokci, hemoroidy, bronchit i cała masa innych. Na jakiejś stronie importującej różne rzeczy z ameryki południowej była nawet informacja, że wcierany kilka razy dziennie w blizny wspomaga walkę z nimi . Pisze się ktoś na sprawdzenie działania? Ja tak w niego wierze, że dziś zamówiłam 2 na mazidłach, bo jak się ludzie zaczną o niego rzucać to potem nie będzie . oto link: http://mazidla.com/index.php?page=sh...mart&Itemid=27
Dronf jest offline  
Stary 2009-03-09, 14:53   #2687
kasia083
Zadomowienie

GG do kasia083

Tak go właśnie zachwaliłaś Drontf, że faktycznie może go niedługo zabraknąć Dopiszę go zaraz do listy zakupów mazidełkowych na razie robię sobie kwaski, ale później chętnie go przetestuję, ale może nie samego, a raczej jako dodatek do serum lub kremiku na noc
Stary 2009-03-09, 15:51   #2688
Fanata
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez kasia083
Fanta, nie zazdrość tak, bo jeszcze sikoreczce jakiś nowy pryszcz od tego wyskoczy
Tego wcale jej nie życzę Namęczyła się dziewczyna i ma zasłużone efekty - prawidłowo.
Moja zazdrość podziałała niestety w drugą stronę kilka tygodni miałam ładną skórę, a teraz zaczyna się chyba wysyp. Niewielki, co prawda, jednak ślady zostaną i znowu będę biedronką.
Fanata jest offline  
Stary 2009-03-09, 15:53   #2689
marlen92
Raczkowanie

ostatni caly czas dusze i nie moge przestac.. a powinnam! ehh
marlen92 jest offline  
Stary 2009-03-09, 22:28   #2690
AppleGirl
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez _Ewelka___ Pokaż wiadomość
ojej nie wiem co napisac bo Twoja pielegnacja wydaje sie byc idealna. A jak masz problemy z sucha skora to humektan to stanowczo za malo . Sama go uzywalam jakis czas.

Mialam olejek z BU, nie wiem czy moglby wysuszac. Hydrolaty i woda powinny lagodzic. Skrobia moze wysuszac. Sama sie ostatnio zastanawialam czy mnie nie wysusza A uzywasz filtra, wiec powinno byc ok z nawilzeniem. Nie rozumiem

Na biochemii kosmetycznej jest watek "ocena pielegnacji..." chodzi o uzywanie kwasow i filtrow, zajrzyj tam chodz nie wiem czy o ten Ci chodzi

ten krem http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=23075 ma swietne opinie, sama mam zamiar go niedlugo kupic mam nadzieje ze nawilzy i nie zaszkodzi, na wielkie dzialanie przeciwtradzikowe bym nie liczyla ale kto wie
W swojej pielęgnacji zmieniłam praktycznie tylko to, że nie używam już effa. Olejek używam już kilka miesięcy i do tej pory nie wysuszał, ale zastanawiam się czy przyczyna wysuszenia nie leży gdzie indziej, nie w kosmetykach.
Kremik wygląda na godny zainteresowania, ciekawe jaki skład
Chętnie bym go kupiła, ale mam chrapkę na serum Lemon z BU (jestem uzależniona ).
Ciekawe co powie mi dermatolog, kolejny

Sikoreczka śliczną masz cerę Gratuluję
AppleGirl jest offline  
Stary 2009-03-10, 22:03   #2691
_Ewelka___
Zakorzenienie

GG do _Ewelka___

Cytat:
Napisane przez Dronf Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny Zastanawiałam się, czy napisać od razu czy poczekać na bardziej długotrwałe efekty u mnie, ale postanowiłam, że im prędzej napiszę, tym szybciej więcej z was się skusi żeby spróbować tego sposobu i prędzej będzie wiadomo jaka jest prawdziwa skuteczność. Powiem, że minęły dopiero 3-4 dni a poprawa jest fenomenalna. Na skórze nie powstał ani jeden nowy pryszcz, stare się goją w tempie ekspresowym a do tego skóra jest bardzo ładnie nawilżona i ma ładniejszy kolor. Dzisiaj na powstały mi na twarzy 4 maleńkie białogłowe zaskórniczki, ale to może dlatego, że byłam u chłopaka i moja pielęgnacja ograniczyła się do: jakiś żel z avonu do mycia twarzy od jego mamy, krem nawilżający clean ac (nie lubię go, ale poręcznie się transportuje) i oczywiście cudowny środek w którym węszę prawdziwą nadzieję na dłuższa poprawę stanu skóry. Tym cudownym środkiem jest naturalny balsam copaiba (czyt. kopajwa) z mazideł. Smaruję twarz takim 100% niczym nie rozcieńczam. Rano 2 kropelki na nakremowaną twarz, jak się wchłonie to robię normalnie makijaż. Wieczorem daję solo lub z własnoręcznie ukręconym kremikiem większą ilość balsamu (tj jakieś 4-5 kropli). Na mazidłach i w googlu można znaleźć trochę informacji o tym balsamie ale niewiele. Jest zrobiony z jakiegoś wysokiego drzewa z ameryki południowej. Surowiec uzyskuje się nacinając korę i zbierając sok. Sok jest następnie destylowany i w takiej formie gotowy do użycia. Ma silne właściwości antybakteryjne i grzybobójcze. Spektrum chorób które można nim leczyć jest ogromne: łupież, trądzik, grzybica paznokci, hemoroidy, bronchit i cała masa innych. Na jakiejś stronie importującej różne rzeczy z ameryki południowej była nawet informacja, że wcierany kilka razy dziennie w blizny wspomaga walkę z nimi . Pisze się ktoś na sprawdzenie działania? Ja tak w niego wierze, że dziś zamówiłam 2 na mazidłach, bo jak się ludzie zaczną o niego rzucać to potem nie będzie . oto link: http://mazidla.com/index.php?page=sh...mart&Itemid=27

ha kolejna nadzieja przyznam ze o tym jeszcze nie slyszalam. Szykuje sie na duuuze zamowienie z mazidel. Pewnie kupie a wysusza?

ja zamowilam podklad avene couverance, opinie rewelacyjne. Oby tylko nie szkodzil. Eliminuje wszytsko co moze zapychac wysuszac i podrazniac. Jak to nie pomoze to juz nie wiem

nigdy nie sadzilam ze po moim wyciskaniu beda slady, mam o tyle szczescie ze zadnych blizn. Ale w jednym miejscu gdzie mialam duze gule mam niestety bardzo nierowna skore. I mam niestety na policzkach 2 miejsca z "dziurkami" tak jakby rozszerzone pory. Mam nauczke. Dalo mi to niezlego kopniaka. Skora sie wygladza i odkrywam kazda najmniejsza nierownosc. Nigdy nie bede wyciskac... to juz 3 miesiac. Od nowego roku zadnej masakry, nie pamietam przynajmniej
Stary 2009-03-10, 23:14   #2692
eLWhy
Zadomowienie

Kurcze... zazdroszczę że u was tak dobrze... Sikoreczka -ślicznie. Czyli widać na niektórych ten lek działa, tylko ja jestem jakimś beznadziejnym przypadkiem...
U mnie tragedia... Ja wiem, że to subiektywne odczucie, bo może wcale nie jest tak źle, ale mnie ostatnio wszystko przytłacza (az się sama zaczynam zastanawiać kiedy nie przytłaczało...?)

Te gule co mialam na brodzie, zaczęły się babrać wszystkie na raz (niektore sie nawet rozwarstwilu na kilka gul), boli mnie to strasznie, nawet nie myślę o ruszaniu ich... tylko próbuję wysuszyć...
Do tego jakies nowe gule mam na.. szyi. W życiu tam mi nic nie wyskakiwało! Skąd to się bierze?
Wczoraj po 2 dniowej przerwie wycisnęłam resztki z differinu i to by było go na tyle. (mam wrażenie że znacznie przyczynił sie do wysuszenia tego co wczoraj wyglądało STRASZNIE, dzisiaj odrobinę mniej).
Poza tym mam @, od 5 dni (bez dzisiaj) problemy z trawieniem (kazdego dnia około 4-5 rano budzę się z biegunką.... Całe szczęście, że tak jest rano, a nie np tuż przed wyjściem na zajęcia czy w trakcie..., do wyjścia zdążę dojść do siebie, ale przez to mniej śpię o tę godzinę, którą spędzę w wc... okropność. Dzisiaj był wyjątek, to wróży dobrze.), a do tego ząb mi się wyrzyna (ósemka) i boli :/ Jestem jak jedno wielkie chodzące nieszczęście i mimo że próbuję się trzymać, ukrywac to wszystko (na marginesie - SH jest naprawdę dobrym podkładem. Długo się trzyma i ładnie wygląda, średnio kryje, ale od czego korektor...).
Przez ten żołądek nie wstałam w poniedziałek na czas do rejestracji do dermy (trzeba iść rano, to wtedy wizytę ma się tego samego dnia), następne podejście w czwartek...
A poza tym przez to wszystko (i nie tylko...) czuję się strasznie zagubiona... Mam totalny kryzys osobowości... Mam wrażenie, że na jedne ("starej") uczelni kazdy juz zaczyna zyc na wlasny rachunek, wiec kontakty mam zadne (albo to sie tak rozwinelo "po prostu", tylko tego nie widzialam poki mialam TŻta i "nasz' świat"). Na drugiej z kolei jestem przytłoczona przez moją koleżankę... jesteśmy 4 dziewczyny w grupie pełnej facetów, a oni zdają się nie widzieć niczego poza nią - gwiazdą. Patrzę i nie rozumiem - co jest w niej takiego, czego ja nie mam? (Nie ma trądziku - to niewątpliwie). Gdzieś moja siła przebicia zniknęła, razem z pewnością siebie (pomysleć, że kiedy zaczynałam studia nie miałam z tym problemu... mimo, że wtedy bywało naprawdę gorzej)... I chyba tym bardziej to mi przeszkadza, bo zdaję sobie sprawę, że to ja chciałabym byc teraz adorowana, chciałabym poczuć że jeszcze ktoś się może mną interesować w inny sposób niż tylko "co było zadane", że gdzieś tam w środku już szukam kogos, kto wypelni mi w zyciu te pustke... A ona nie musi, ona ma swojego "miśka" od paru lat, a mimo to jej styl bycia przyciąga tych wszystkich ludzi dookoła jak lep na muchy :/
Ech, już głupoty gadam
przepraszam za to wywnętrzanie się, ae musiałam się gdzieś wyżalić..
Postaram się wrócić tu z lepszym humorem....

Edytowane przez eLWhy
Czas edycji: 2009-03-10 o 23:27
eLWhy jest offline  
Stary 2009-03-10, 23:32   #2693
_Ewelka___
Zakorzenienie

GG do _Ewelka___

czesc z tego co napisalas osobiscie przechodzilam i czasem przechodze. Czasem mysle ze gdybym miala idealna cere albo chociaz ladna, nie musialabym tak dbac i uwazac na wszytsko, tracic tyle pieniedzy... mialabymo wiele zmartwien mnije

trzymaj sie cieplutko
Stary 2009-03-11, 09:48   #2694
Dronf
Rozeznanie

Ewelka_ , ten "cudowny balsam copaiba" nie wysusza. W zasadzie to jest taki olejek o wodnistej konsystencji, po pierwszym nałożeniu pewnie będziesz się bała czy nie zapcha
U mnie dalej ok, dziś jeden nieszczególnie kłopotliwy pryszcz, ale przy tej ilości stresów w tym i zeszłym tygodniu i jednej masakrze przed lusterkiem powinnam wygladać jak jakieś złowieszcze widmo z bagien
Oczywiście nieszczególnie kłopotliwego pryszcza się pozbyłam a pozostałości utopiłam w wodzie utlenionej -_-'
Dronf jest offline  
Stary 2009-03-11, 14:18   #2695
karolinkaa77
Raczkowanie

ja nie mam wiekszego problemu z wyciskaniem pryszczy , jednak jesli jakis się pojawi to smaruje go tonikiem tak zebym poczula "ze jest oczyszczony " unikam luster i cierpliwie czekamm

She wants to change her world !

karolinkaa77 jest offline  
Stary 2009-03-11, 20:11   #2696
_Ewelka___
Zakorzenienie

GG do _Ewelka___

Cytat:
Napisane przez Dronf Pokaż wiadomość
Ewelka_ , ten "cudowny balsam copaiba" nie wysusza. W zasadzie to jest taki olejek o wodnistej konsystencji, po pierwszym nałożeniu pewnie będziesz się bała czy nie zapcha
U mnie dalej ok, dziś jeden nieszczególnie kłopotliwy pryszcz, ale przy tej ilości stresów w tym i zeszłym tygodniu i jednej masakrze przed lusterkiem powinnam wygladać jak jakieś złowieszcze widmo z bagien
Oczywiście nieszczególnie kłopotliwego pryszcza się pozbyłam a pozostałości utopiłam w wodzie utlenionej -_-'

a dlaczego mialabym sie bac ze zapcha? ma taka konsystencje czy jak, powaznie sie zastanawiam nad kupnem ,niby to tylko 5 zl ale sama nie wiem
Stary 2009-03-11, 22:41   #2697
Dronf
Rozeznanie

Chodzi o to, że jest oleisty i tłusty a wiele osób boi się takimi substancjami maziać po twarzy, ale na wiżażu już chyba żadna tłustolica nie powinna się bać nakładania oleju na twarz Ja tam myślę, że za 5zł warto spróbować, nie powinien zaszkodzić. Zawsze można stosować jako dodatek zapachowy i lekko konserwujący do kremu jak nie wypali.
W sumie to zapomniałam napisać, że zapach ma bardzo przyjemny, jak dla mnie. W sumie na początku wydawał mi się średniawy ale po kilku minutach popadłam w obsesje na jego punkcie i nic tylko wąchałam
Dronf jest offline  
Stary 2009-03-18, 12:33   #2698
granatowyprawieczarny
Rozeznanie

Witam dziewczyny. Mam problem oczywiscie z wyciskaniem Tak ogolnie nie mam jakos duzo pryszczy, ale totalnie jak mnie cos napadnie to wyciskam takie malutkie niewidoczne, i to nie tylko na twarzy, ale i na dekolcie, ramionach, i potem oczywiscie rzeczywiscie sie robia jakies wypryski od brudu. Jak olewam swoja cere i dekolt to jest calkiem niezle, chociaz zdazylam dorobic sie plam i blizn na dekolcie i paru dziurek na twarzy, od gul ktore od czasu do czasu mi wyskocza, choc tez nieczesto i zazwyczaj po grzebaniu. Jestem w polowie tego watku czesci III i jestem calkowicie zaskoczona, poniewaz nigdy nie zwracalam uwagi na sklad, nie pomyslaalm ze cos moze zapychac. Uzywalam nawet przez dlugi czas Nivea Visage Young krem tonujacy, i faktycznie jak zmienilam na Ziaji to jakos mam mniej tych ktostek malutkich na czole. Dlatego mam do was pytanie, i jesli mozna bardzo prosze o odpowiedz. Raczej nie uzywalam kremu na dzien, jakos taki mam zwyczaj, uzywam tylko kremu tonujacego zawsze, na noc uzywam regenerujacy, na dzien nie uzywalam, bo tak mi sie wydawalo lepiej dla mojej twarzy, no ale do rzeczy: mam probke kremu matujaco-rewuitalizujacego na dzien Oceanic AA dla cery mieszanej, taka mam nota bene, Slyszalyscie moze o tym kremie, czy jest w nim cos co moze szkodzic jakos specjalnie, przed chwila sie nim posmarowalam, wiem ze moglabym wyszukac, ale gubie sie troche w tym wizazu, wiec bardzo prosze jak mozecie o jakas odpowiedz. Z gory dzieki A czy to dobrze myc dekolt i plecy mydlem siarkowym? Bo raz wydaje mi sie ze pomaga, za innym ze nie.
Pozdrawiam serdecznie i nie wyciskajmy sie
granatowyprawieczarny jest offline  
Stary 2009-03-18, 16:37   #2699
granatowyprawieczarny
Rozeznanie

Hmmm, wlasnie stwierdzilam, ze mycie rano buzi mydlem siarkowym to nie jest dobry pomysl, teraz jakos zle wyglada krem tonujacy, jakas taka sucha skore mam, a u mnie to nieczeste. Umylam dlatego, ze nie umylam wczoraj wieczorem, zawsze myje wieczorem tym mydlem rano nie. Wieczorem nakladam po nim i po toniku nawilazajacym krem na noc, wiec moze dlatego potem zadnej suchosci nie ma. W ogole to zrobilabym sobie dzisiaj jakis lekki peeling, ale nie mam, ostatnio robilam wiecej niz tydzien temu. No ale nie mam, nie mam, a wychodzic mi sie dzisiaj nie chce, akurat mam wolne od wszelkich zajec i pracy dzis A co sadzicie o maseczce nawilzajacej dermiki satysfakcja? moja siostra strasznie zachwala, chociaz ja nie ruzykowalabym spania w niej cala noc, jak to proponuja na opakowaniu, tylko lekko bym posmarowala i zostawila do wchloniecia. Chcialam sprobowac dzis wieczorem ale lepiej nie, zwazywszy na to, ze dzis juz kombinowalam z tym kremem z AA to lepiej nie, bo mi w ogole cera zwariuje. ogolnie nie jest zle, jakas 3 dziwne male krostki pod skora na czole, po benzacne na noc u mnie powinny zejsc, problem w tym ze ostatnio tak rozdrapalam 3 inne, ze teraz mam dziury dwie po boku na czole i jedna przy nosie kolo brwi, nie chca sie zagoic, wkolko schodza strupki, nawet bez rozdrapywania, nie wiem co z tym robic.....
granatowyprawieczarny jest offline  
Stary 2009-03-19, 11:55   #2700
Errata6565
Raczkowanie

a ja znalazłam fantastyczną metodę, aż postanowiłam sie podzielić.
słyszałyście pewnie o maseczce aspirynowej, ja ją udoskonaliłam zamiast dodawać jogurt (bo niestety coś trzeba dodać, moja aspiryna - ta bayerowska strasznie sypie się po paru minutach na skórze) postanowiłam dodać swój żel do twarzy, który akurat chciałam jak najszybciej zużyć konkretnie ten: Clean&Clear - oczyszczający żel myjący/maseczka (2 w 1) przeciw wągrom. do trzech aspiryn rozpuszczonych w niecałej łyżeczce wody dodaję ten żel i mieszam. żel ma fajną konsystencję, bez peelingujących drobinek, które fajnie zastępuje rozpuszczona aspiryna. całość lepiej trzyma się buźki niż maseczka aspirynowa z sąmą wodą. ja to zostawiam na parę (a nawet kilkanaście, jak zapomnę :P) minut, zmywam za każdym razem jestem w szoku, jak fajnie działa na skórę. skóra jest gładziutka, potem już tylko nawilżać

Edit: aha, uważajcie z aspiryną, żeby nie dostała się do oczu.

robię raz na 5-6 dni taki zabieg, myślę że lepiej częściej nie próbować, bo działa silnie i na długo. do bardzo wrażliwej skóry się nie nadaje raczej. ale do kazdej innej, która wymga mocnego oczyszczenia polecam taki ekperyment
Errata6565 jest offline  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości