Jak powstrzymać się od wyciskania - cz. III - Strona 92 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2009-04-02, 19:35   #2731
veronicas15
Zakorzenienie

Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania - cz. III

Cytat:
Napisane przez ollena Pokaż wiadomość
Dziewczyny...
Naprawdę myślałam, że się czegoś nauczyłam... Zamiast codziennego, bezsensownego pastwienia się nad twarzą, starałam się ją jak najlepiej pielęgnować... Nawilżać, przemywać, nie obciążać podkładem, co jakiś czas robić peelingi, maseczki... itd.
Lecz nadszedł dzień (1.04) gdy moim oczom na dole prawego policzka ukazała się mała grudka... Nie zaniepokoiła mnie bardzo, była niewielka (co to jest w porównaniu do dawnych masakr...), jednak z każdym spojrzeniem w lustro zaczynała mnie coraz bardziej denerwować... W końcu pchnięta nieco lepszym humorem z powodu stanu swojej skóry (jak na mnie było naprawdę nieźle...), pomyślałam "co mi tam - zostanie najwyżej mała ranka, z którą szybko sobie poradzę".
I zrobiłam sobie prawdziwą KRZYWDĘ.
Nie dość, że z obiektu nic się nie wydostało, całość jakby napuchła i zrobiła się czerwona, boląca, co dodatkowo - już z nerwów - rozdrapałam, z czego powstała naprawdę duża, obrzęknięta rana...
Dziś musiałam wyjść do ludzi z plastrem na twarzy, co oczywiście nie przyspieszyło jej gojenia.
Napuchnięty policzek, na niej wielka, sącząca się rana i ja ze łzami w oczach i niewyobrażalnie złym humorem...
Nie wiem, czy piszę to z potrzeby wyżalenia się, czy z chęci ostrzeżenia... Wiem jedno...
NIGDY WIĘCEJ!
Ale zdjęcia to dawać nie musiałaś

U mnie broda się już 'leczy'. Mam nadzieję że nie będzie zadnych nowych niespodzianek.
veronicas15 jest offline  
Stary 2009-04-02, 22:38   #2732
eLWhy
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez omeczka Pokaż wiadomość
a czy solarium jakoś wpływa na cerę? chodzi mi tu o syfki, czy znacznie mniej bedzie ich wyskakiwać, bo wiele osób mówi że dobrze wysusza, że powinnam się wybrać bo i przy okazji opale i blizny będą mniej widoczne.
tylko, że ja mam już bardzo słucha skórę, używam benzacne i strasznie mi się wysusza, czy po solarium będzie gorzej? bo z tego co wiem to też wyskakują od słuchej skóry i w ogóle czy cos da te opalanie, skoro mi skóra i tak schodzi? .
Nie wiem czy stosowanie benzacne + solarium to dobry pomysł. MOżesz się nabawić jeszcze większych przebarwień.
A co do opalania i trądziku - mówiłam wiele razy, powtórzę raz jeszcze - OPALANIE NIE LECZY TRĄDZIKU.
Opalisz się - spowoduje to, że twoja skóra stanie się grubsza i rzeczywiście będzie wydawało się, że jest lepiej, bo to, co było dotychczas na wierzchu, wejdzie 'trochę głębiej' w tę grubsza skórę. Problem zacznie się jak zacznie ci opalenizna schodzić, a skóra wracać do pierwotnego stanu (będzie się robić cieńsza) - trądzik może się nasilić jeszcze bardziej.
walka z trądzikiem (teraz: Locacid+Yaz / było: Syndi35,Zorac,kwas salicylowy+borowy (borny?) ,DalacinT, Clindacne,Klindacin,Duac, Isotrexin,Benzacne,Zinery t,Tetralysal, Metronidazol, Differin,Epiduo)

eLWhy jest offline  
Stary 2009-04-03, 08:32   #2733
Agemia
Raczkowanie

^ Co do opalania - 100% racji. Zawsze na wakacjach mam niezłą cerę, a później około października następuje prawdziwy wysyp.

Wczoraj znowu dłubałam. :/ A dzisiaj mam wizytę u dermatologa.
Agemia jest offline  
Stary 2009-04-04, 13:41   #2734
wysoka blondynka
Raczkowanie

Hej dziewczyny, wracam marnotrawna do Was

Stan mojej skóry określę: jako-tako. Raz lepiej, jaz mniej - dziś akurat jest kiepsko, siedzę w domu ze skórą złażącą po Atredermie... I wszystkie syfy mi na wierzch wychodzą...

Zrobiłam przed chwilą wielkie zamówienie na mazidłach, kupę kasy wydałam, ale mówi się trudno. Jedynym środkiem, jaki mi pomagał była tetracyklina, ale po pierwsze czułam się wtedy fatalnie pod względem fizycznym, a po drugie po odstawieniu momentalnie wszystko wróciło... Więc kwasy są chyba dla mnie jedynym ratunkiem.

Słońce zaczyna wreszcie mocniej świecić, ale mam filtry 50+, więc jeszcze z kwasów nie zrezygnuję.

Cytat:
Napisane przez Sendiri Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny. Z góry przepraszam, że nie czytałam wszystkich wątków, ale jestem ostatnio strasznie zabiegana.
Kiedyś wyciskałam, ale teraz już tego nie robię, choć czasem korci... Te małe czarne kropki tkwiące w moich porach strasznie mnie denerwują, nie wiem jak się ich pozbyć. Siedzą sobie tak ładnych parę lat i nie mają zamiaru stamtąd wychodzić.
Mieszkam w mieście, gdzie nie ma dobrych dermatologów. Byłam raz i więcej nie pójdę. Nawet nie wiem jaki mam rodzaj trądziku, nic...
Zastanawiałam się czy to dobry pomysł, aby udać się do kosmetyczki, ale na jaki zabieg? Ech, nie wiem, jak poprawić stan mojej cery (szybkie przetłuszczanie-> świecenie, zaskórniki, przebarwienia, długie gojenie się pryszczy).
Kwasy, kwasy, kwasy. Zaczynaj od malutkich stężeń, obserwuj skórę i stosuj wysokie filtry.
- Z gotowców: Effaclar K, czy mocniejszy chyba trochę Acne-derm.
- Z samorobców: tonik migdałowy, tonik salicylowy itp. (wszystko ze stron Biochemii Urody albo Mazideł)

Do tego łagodne mycie, systematyczne nawilżanie. Cudów nie oczekuj, zwłaszcza, że każdy przechodzi przez etap "wysypu", ale będzie lepiej.

eLWhy, jak tam Locacid? Bardzo się łuszczysz? Ale mam chętkę na niego...
Stary 2009-04-04, 21:02   #2735
tynas
Raczkowanie

kurde znowu zrobiłam sobie masakrę na twarzy! ale to wina okresu... zaczeło mi sporo tego wychodzić-> zaczęło mnie to irytować-> powyciskałam...
a było 9 dni bez wyciskania ...
tynas jest offline  
Stary 2009-04-04, 21:06   #2736
eLWhy
Zadomowienie

o, witaj blondynko Widzę, że zajrzałaś na stare śmieci ;P

Jeśli chodzi o locacid, to przynajmniej widzę, że działa - w przeciwieństwie do differinu, którego jedyne działanie zaobserowowałam kiedy kaszak mi podszedł ropą i po paru dniach wylazł. Łuszczę się strasznie, nie da się ukryć, jak już za bardzo mi wióry z twarzy lecą, to robię dzień przerwy.
Przy tym bardzo sobie chwalę krem i peeling z ziai pro - na codzień po nałożeniu kremu robię mały masaż i trochę skórek zejdzie, a 2x w tygodniu traktuję je peelingiem.
No i skończyłam z mydłem dla dzieci na twarz - niby delikatne, ale i tak mnie paliło po myciu. Na razie przerzuciłam się na physiogel, jak się skończy to się będę martwić.

Poza tym wracam do Syndi (hormony). Już mam zapasik - 3 opakowania i będę się truć od nowa...(aż dziw - robiłam próby wątrobowe i po 1,5 rokuhormonów i pół roku tetracykliny jest ok ). Trochę się boję, bo pierwsze moje objawy jak zaczynałam 1,5 roku temu były takie, ze na skórze wyskakiwały mi takie suche placki (tj nie na twarzy, a np na rękach). To się potem unormowało, ale kto wie czego się teraz spodziewać... Ostatecznie odkąd zaczęłam, to już potem cały czas przyjmowałam 'jakieś' hormony, więc zmiana składu chyba nie będzie tak dramatyczna w skutkach? Zobaczymy...
walka z trądzikiem (teraz: Locacid+Yaz / było: Syndi35,Zorac,kwas salicylowy+borowy (borny?) ,DalacinT, Clindacne,Klindacin,Duac, Isotrexin,Benzacne,Zinery t,Tetralysal, Metronidazol, Differin,Epiduo)

Edytowane przez eLWhy
Czas edycji: 2009-04-04 o 21:07
eLWhy jest offline  
Stary 2009-04-04, 21:16   #2737
wysoka blondynka
Raczkowanie

Mnie przy Atre dobija ten burak... Teraz zamówiłam z mazideł olej tamanu, a podobno on trochę pomaga na takie zaczerwienienia... :-( Skórki jakoś sawsze się da "przylizać", a z burakiem to już kiepsko... Zwłaszcza, że się nie maluję...

Na hormonach się nie znam, więc nic Ci na ten temat nie mogę powiedzieć. Dermatolog raz mi sugerowała, że może bym zaczęła, ale nie chcę się w to jeszcze pakować.

Eh, czasami jak patrzę w lustro, to się kompletnie załamuję. Zaczynam wątpić, że to wszystko się w ogóle kiedyś skończy...
Stary 2009-04-04, 21:45   #2738
Valentino
Zadomowienie

Wpisy w blogu: 3

dziewczyny ja też często wyciskam, nie moge sie powstrzymać kiedy widze wielkie białe kilimandżaro na nosie albo czole. przeciez nie wyjde na ulice z takim obrzydlistwem!
zastanawiałam się nad zabiegiem z kwasami co możecie mi poradzić? i czy po tym wypryski przestają się pojawiać?
swoją drogą często powstrzymuje się od wyciskania myśląc o mojej idolce pod względem urody i ogólnie stylu -marii ignatenko-którą widać na moim avatarze. to mnie motywuje! heh
pozdrawiam

Valentino jest offline  
Stary 2009-04-05, 00:02   #2739
eLWhy
Zadomowienie

valentino - przeczytaj sobie pare postow wczesniej moja wypowiedz o tym kiedy kończy się trądzik. Będziesz miała odpowiedź na pytanie czy wypryski przestaną się pojawiać...

eLWhy jest offline  
Stary 2009-04-05, 09:01   #2740
Fanata
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Valentino
dziewczyny ja też często wyciskam, nie moge sie powstrzymać kiedy widze wielkie białe kilimandżaro na nosie albo czole. przeciez nie wyjde na ulice z takim obrzydlistwem!
zastanawiałam się nad zabiegiem z kwasami co możecie mi poradzić? i czy po tym wypryski przestają się pojawiać?
Świetne określenie, trochę się uśmiałam
Teraz raczej nie jest dobra pora na kwasy, słońce zaczyna mocniej świecic. Lepiej poczekac do jesieni, o ile dobrze mi wiadomo.

Cytat:
Napisane przez wysoka blondynka
Mnie przy Atre dobija ten burak...
Z burakiem miałam problem przy Differinie i szczerze mówiąc - nigdy więcej. Strasznie to niekomfortowe i nieprzyjemne.

Cytat:
Napisane przez eLWhy
No i skończyłam z mydłem dla dzieci na twarz - niby delikatne, ale i tak mnie paliło po myciu. Na razie przerzuciłam się na physiogel, jak się skończy to się będę martwić.
Z całego serca polecam żele Lirene. Miałam nawilżająco-kojący i kremowy (mam nadzieję, że dobre nazwy, jeśli nie to podobne z pewnością). Oba są bardzo podobne, ale chyba delikatnie skłaniałabym się w kierunku kremowego, wydaje mi się, że trochę lepiej oczyszcza. No i oczywiście oba nie wysuszają Jestem z nich mega zadowolona.

U mnie dla odmiany po poprawie, od ponad tygodnia gulowo. Zauważyłam, że nie wyskakują mi takie zwykłe krostki, tylko nabuzowane bolące i swędzące gule, co schodzą tygodniami. Takie to trochę nietypowe.
Powoli kończy mi się Brevoxyl i nie wiem co dalej. Nie chcę iśc do dermatologa, do lekarza mi stanowczo nie po drodze, a nie mam żadnej koncepcji. Kontynuowac Brevoxyl, zastąpic do Benzacne albo czymś innym? Niby kurację Brevoxylem należy kontynuowa przez conajmniej 3 miesiące. U mnie trwa to już około 6, ale efekty są świetne, bo nic nie dawało sobie rady z grudkami. Nie dotykałam brody przez jakieś 2 tygodnie i mam porównanie, stwierdzam, że Brevoxyl dalej działa, skóra się wygładza. Chyba będę go kontynuowac w dalszym ciągu.
Fanata jest offline  
Stary 2009-04-05, 10:17   #2741
wysoka blondynka
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Fanata Pokaż wiadomość
(...) Teraz raczej nie jest dobra pora na kwasy, słońce zaczyna mocniej świecic. Lepiej poczekac do jesieni, o ile dobrze mi wiadomo.
Wystarczy sprawdzony stabilny filtr i można spokojnie się kwasić. Oczywiśnie spędzając rozsądną ilość czasu na słońcu.

Ja może nie bedę robiła głębszych peelingów latem i może przystopuję z Atre, ale jakieś kwasy - w mniejszych stężeniach muszą być.

Wszystko mi powyłaziło na wierzch po Atre, nienawidzę tych kilku dni po posmarowaniu się tym mordercą...
Stary 2009-04-05, 10:22   #2742
Silvii
Przyczajenie

Ja od dzisiaj zaczynam etap "Koniec wyciskania".
Tylko 'Jak powstrzymać się od wyciskania??'
Spróbuję jakoś wytrzymać!! :P
Silvii jest offline  
Stary 2009-04-05, 11:35   #2743
kasia083
Zadomowienie

GG do kasia083

Cytat:
Napisane przez Sendiri Pokaż wiadomość
...Ech, nie wiem, jak poprawić stan mojej cery (szybkie przetłuszczanie-> świecenie, zaskórniki, przebarwienia, długie gojenie się pryszczy).
miałam i częściowo mam dalej podobny problem, poradzę więc tylko tyle ile mogę:
* na gojenie się pryszczy pomaga zwykłą woda utleniona ollena, Tobie tez o niej przypominam, bo Ci również się teraz przyda
* na świecenie pomoże puder mineralny (tylko takie nie zapychają) lub skrobia ziemniaczana (lub modyfikowana dry flo)
* nad zaskórnikami ciągle pracuje... na razie testowałam tylko wyciskanie, które nie bardzo pomaga
* na przebarwienia pomogą kwasy, ale ja dopiero zaczynam zabawę z nimi więc nic konkretnego na razie nie doradzę...

Cytat:
Napisane przez Silvii Pokaż wiadomość
Ja od dzisiaj zaczynam etap "Koniec wyciskania".
Tylko 'Jak powstrzymać się od wyciskania??'
Spróbuję jakoś wytrzymać!! :P
piękne postanowienie, oby to było takie proste... ale oczywiście trzymam kciuki

Trochę mnie tu nie było...
Ale niestety nie dla tego że przestałam wyciskać...
A powinnam dawno rzestać, bo zaczęłąm stosować kwaski i buzie miałam wystarczająco podrażnioną od nich...
Ale w sumie teraz wyglądam w miarę przyzwoicie. Pozbyłam sie pryszczy, zarówno wielkich gul, jaki i tych małych białych pryszczyków. Wszystko to zasługa toniku migdałowego. Ma on bardzo silne działanie antybakteryjne, a to chyba był mój głowny problem, bo poprawa była bardzo szybko... potem zrobiłam sobie peeling migdałowy, ale tego już absolutnie nie polecam, bo tylko sie niepotrzebnie nacierpiałąm, a efekty przeciwne od zamierzonych (nie wiem czego ja chciałam). Teraz po tym peelingu od ponad tygodnia nie stosowałam żadnych kwasów i znowu zaczęły sie pojawiać te małe białe pryszczyki... ale myślę, że jak znowu zacznę sie smarować tonikiem, to mi one poznikają (znowu muszę sie pozbyc tych bakterii).

Nad zaskurniakami popracuję w zimie - innym kwaskiem
Stary 2009-04-05, 11:47   #2744
Fanata
Raczkowanie

Mi zaskórniki poznikały dzięki Brevoxylowi (kurde zachwalam go jak jakieś panaceum), ale myślę, że skóra mogłaby doznac mega szoku przy stosowaniu go wraz z kwasami.
Fanata jest offline  
Stary 2009-04-05, 12:05   #2745
AaniaA
Zakorzenienie

a mi na policzku wyskoczyl mega gigant i nic na niego nie dziala. oczywiscie troche go ruszylam . oby do jutra to miejsce troche przyblaklo, bo jak nie, to jak ja pojde do pracy . dziada znowu posmaruje tormentiolem.

ja nadal sie zorakuje, ale raz w tygodniu. nie moge za czesto, gdyz skora mi od razu zaczyna schodzic platami i wyglada to wtedy mega nieestetycznie.

Edytowane przez AaniaA
Czas edycji: 2009-04-05 o 12:07
AaniaA jest offline  
Stary 2009-04-06, 14:05   #2746
Silvii
Przyczajenie

No i dupa. ;( ;( ;(
Wczoraj przez cały dzień nie wyciskałam aż do momentu kiedy poszłam wziąć prysznic. Weszłam do łazienki, spojrzałam w lustro i nie mogłam się powstrzymać. ;( ;( ;(
Kurdee. Wkurzona jestem i to bardzo. Na 9 maja muszę mieć normalną buźkę.
Spróbuję codziennie wieczorem pisać tutaj. Może to mnie bardziej zmobilizuje.

P.S. Dzięki 'kasia083' za trzymanie kciuków. ;*
Silvii jest offline  
Stary 2009-04-06, 16:58   #2747
ImmortalLover
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 2

Woda uteleniona pomaga? Kyrcze tego jeszcze nie probowałam Mamuśka mi kupiła skrzypovite. Mam nadzieje, że jak na cere nie pomoże to chociaż na paznokcie lub włosy
Staram się nie dotykac twarzy<mój cholerny nawyk podpierania się> i nie "dłubać". Chociaż w gorszych chwilach coś musze zrobić z rękami ->efekt? Same wiecie. Mam nadzieje,że jednak gorzej już nie będzie
ImmortalLover jest offline  
Stary 2009-04-06, 20:22   #2748
azure
Zadomowienie

GG do azure

Gdyby napisać o mnie piosenkę, miałaby ona tytuł "cała w strupach"
azure jest offline  
Stary 2009-04-06, 22:08   #2749
kasia083
Zadomowienie

GG do kasia083

a ja sie wysmarowałam kwasem i tak mnie buzia piecze, że raczej nie powinnam już dzisiaj cisnąć
Tylko na zdrowie mi to wyjdzie
Stary 2009-04-07, 12:16   #2750
ImmortalLover
Zakorzenienie

też bym tak chciała żeby mieć jakaś "przeszkode" ;D a tu niestety... żadnych maści które mnie powstrzymają ;(
Jak myślicie czy płyn do higieny intymnej stosowany jako żel do mycia twarzy pomoże?
Stary 2009-04-07, 12:42   #2751
Wena90
BAN stały

Ja dziś wycisnęłam to chamstwo z brody Wiadomo, że nie powinnam, są wywołane chorobą żołądka a do tego idę na kosmetyczkę to tym bardziej. Ale po oczyszczeniu skóry żelem, wulkany są tak miękkie, że same pękają, więc je tylko lekko dociskam do końca, ale nie żeby rana mi się zrobiła. Przemywam wodą utlenioną, nakładam maść antybakteryjną, a po jakimś czasie krem i nie jest źle.

Co do płynu do higieny intymnej na twarz... nie sądzę by był to dobry pomysł. Z cerą lepiej nie eksperymentować. Inne składniki są dobrane.. inne pH...
Chociaż, mój mężczyzna, kiedyś myślał, że to mydło w płynie i mył jakiś czas twarz (faceci.. przecież mydło wysusza buzie..) mówi, że byłą super miękka więc może coś w tym jest. Ale na dłuższą metę lepiej nie fisiować.

Edytowane przez Wena90
Czas edycji: 2009-04-07 o 12:44
Wena90 jest offline  
Stary 2009-04-07, 13:09   #2752
AaniaA
Zakorzenienie

z tego co pamietam, to Dziewczyny chwalily sobie stosowanie plynu do higieny intymnej na twarz.

a mi na poliku zrobilo sie cos strasznego i bedzie sie naprawde dlugo goic . podusilam w niedziele ze 3 razy, nic nie wyszlo i teraz mam mega masakre. juz dawno nie mialam czegos takiego. a wiedzialam, ze tak bedzie . i co, nie wytrzymalam i sama sobie zgotowalam taki los .
AaniaA jest offline  
Stary 2009-04-07, 15:33   #2753
Wena90
BAN stały

Jak już jest mega torbiel to nie zrobimy sobie większej krzywdy jeśli umiejętnie go usuniemy. Bo w końcu sam też może wtedy pęknąć. Ale takich niedoróbków lepiej nie ruszać. Ja kiedyś jak widziałam mikrozaskórniki to je cisnęłam, czasem nie wychodziły, za to następnego dnia miałam w tym miejscu pryszcza :/ Oduczyłąm się ich wyciskać.
No, dziewczyny to jak to w końcu jest z tym płynem do higieny intymnej/ Któraś ma to obcykane?
Wena90 jest offline  
Stary 2009-04-07, 15:45   #2754
Wedelka
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez AaniaA Pokaż wiadomość
z tego co pamietam, to Dziewczyny chwalily sobie stosowanie plynu do higieny intymnej na twarz.
zacofanie jakieś czy co ?? :/ pozostawiam to bez komentarze.

powiem Wam, że niestety też dopadł mnie problem wyciskania. Ale już od 4 miesięcy tego nie robię. a przechodziłam potworne katusze. doszłam do wniosku, że tą kase co wydaje na te wszystkie gówno dające kosmetyki z drogerii wydam na dermatologa. na początku leczyłam twarz kwasami a aktualnie mam trzecią (ostatnią) serię antybiotyków. efekt jest taki (sama się dziwię), że nawet przed okresem nic mi nie wyskakuje. tylko minus jest taki, że niestety pijąc antybiotyk nie mogę wychodzić na słońce ani pić alkoholu ani palić. ale to najmniejszy problem. osobiście polecam Wam wizyte u dermatologa bo domowe leczenie nic nie daje. znam osoby, którym nawet miały przetaczaną krew w celu oczyszczenia więc po co się tak męczyć??
Wedelka jest offline  
Stary 2009-04-07, 18:07   #2755
kasia083
Zadomowienie

GG do kasia083

Cytat:
Napisane przez ImmortalLover Pokaż wiadomość
...
Jak myślicie czy płyn do higieny intymnej stosowany jako żel do mycia twarzy pomoże?
Ja czasami myję i jak do tej pory nic mi nie było
Może i te ph jest niższe, niż żelu do twarzy, ale stosując kwaski, to dajemy sobie jeszcze kwaśniejsze roztwory... ważne, żeby nie kłaść sobie na buzie czegoś mocno zasadowego np mydła, to krzywdy sobie nie zrobimy.

A mi chyba troche słońce zaszkodziło po ostatnim kwasku...
byłam długo poza domem i nie miałam jak poprawić sobie kremu z filtrem...
Jak doszłam do domu, to prawie cały się wchłonął, a ja wcześniej przez kilka godz na takim ostrym słońcu musiałam być... Teraz jestem cała czerwona, mam nadzieję, że przebarwień z tego nie będzie...
Stary 2009-04-07, 18:36   #2756
Wena90
BAN stały

Mi słońce ładnie wysusza brodowe niespodzianki, ale może to dlatego, że to nie jest typowy trądzik.. Tylko infekcja z wnętrza i inaczej reaguje.
Wena90 jest offline  
Stary 2009-04-07, 19:54   #2757
ImmortalLover
Zakorzenienie

Czytałam na froum tu, ze któraś używała sama bym na to nie wpadła ^^
kończy mi się żel do twarzy i nie wiem czy mam kupić to samo <IWOSTIN> czy coś innego... Mozecie mi coś poradzić?
Stary 2009-04-07, 20:55   #2758
azure
Zadomowienie

GG do azure

Ja sama po przecytaniu paru opinni na forum używałam płynu do higieny inymnej do twarzy, gdy miałąm bardzo zmaltretowaną cerę. I wtedy się uspokajała. Płyn był naprawdę łagodny i nie wyrządzał żadnej szkody.
Zresztą szkodzić nie powinien. To co go odróżnia to, że jest zazwyczaj bardziej łagodny i ma kwaśne PH. Niskie PH ma zapobiegać namnażaniu się bakterii i tyle. Więc nie wiem co by tu miało szkodzić.
azure jest offline  
Stary 2009-04-07, 22:33   #2759
Wena90
BAN stały

A to może spróbuję, bo teraz mi szaleje. Mam mieszaną i wiadomo, że takiej trudno dogodzić. Ozywałam żelu Iwostin Purritin, fajny, ale myślałam żeby kupić Sebium z Biodermy
Wena90 jest offline  
Stary 2009-04-08, 20:09   #2760
ImmortalLover
Zakorzenienie

Chyba jednak zacznę używać tego płynu do higieny intymnej jak nie przyda się do twarzy to do czego innego jak sądze ;D
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości