Jak powstrzymać się od wyciskania - cz. III - Strona 96 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2009-04-19, 12:11   #2851
fshelle
Raczkowanie

Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania - cz. III

Hej dziewczyny W zasadzie to mój pierwszy post tutaj, ale jeśli chodzi o problem wyciskania pryszczy to się przyłączam do tego "klanu zbrodniarzy" Mam ten sam problem, zawsze jak sie coś pojawi to moje palce się po prostu mnie nie słuchają. Ale to jest może trochę straszne to co napiszę, ale jestem chyba od tego uzależniona.. czasami trafi się taki pryszcz, że jak się go wyciska to cała jego zawartość wystrzela wydając taki fajny dźwięk :P
No ale niestety przez to mam przebarwienia i brzydką skórę na twarzy. W moim mieście - w Białymstoku - jest taki fajny sklep z kosmetykami, i prowadzi go taki fajny pan, który od razu na mnie "nakrzyczał" tzn nie tak dosłownie, ale chodziło mu oto, że wyciskam to wszystko. W sumie wcześniej nie zwracałam uwagi na te wszystkie moje przebarwienia, nawet sie nie zastanawiałam co to jest. Ale jak tam poszłam, to teraz kupuję różnego rodzaju maseczki do cery trądzikowej itp ( w tym miejscu polecam maseczki z dermaglinu z zielonej glinki - tylko uwaga! stosując je, nie można się śmiać trzeba mieć twarz jak kamień < ale po takim ostrzeżeniu to dość trudne, ja sama miałam problem z utrzymaniem powagi - w miejscach pęknięć mogą się robić zmarszczki . tzn tak słyszałam od koleżanki która była u kosmetyczki, i ona jej to właśnie poleciła Pocieszeniem jest fakt, że później >. No i chyba musze się wybrac do kosmetyczki na kwasy.. No a dzisiaj stojąc przed lustrem, to próbowałam się powstrzymać żeby niczego nie ciskać, no ale nie udało się. tzn w pewnym sensie udało, bo nie dotykałam jakichś większych, tylko próbowałam wyeliminować takiego malutkiego. Ale szybko zrezygnowałam

A co do luster. W łazience mam takie duże.. Generalnie to mam mała łazienkę i lustro jest prawie na całej ścianie. Także to jest koszmar, bo więcej mogę zobaczyć
fshelle jest offline  
Stary 2009-04-19, 13:52   #2852
ImmortalLover
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 2

Miód mi świetnie nawilżył usta ale co z twarzą to nie wiem.
Do włosów miałam maseczkę z miodu i cytyny i też mi bardzo pasowała .

Zawartość torebki dzieli się na części: "powinnam" , "mam" i "a skąd się to wzięło?".

ImmortalLover jest offline  
Stary 2009-04-19, 20:52   #2853
Wena90
BAN stały

To spróbuj miód Może akurat będziesz zadowolona.
Wena90 jest offline  
Stary 2009-04-24, 23:09   #2854
eLWhy
Zadomowienie

I w wątku cisza...
Mam nadzieję, że to dlatego, że kończą się wasze problemy

Ja przyznam, że u mnie wciąż i niezmiennie źle... Już nawet nie mówię, że wyciskam, bo ruszam tylko te wulkany, które bez mojej pomocy i tak by pękły np przy pocieraniu ręcznikiem, robiąc mi na twarzy jeszcze większe szkody.

Po locacidzie łuszczę się strasznie, a poprawę widzę tylko na nosie i na części policzków tuż pod oczami. Tam jest gładziej i (tfu tfu) póki co bez pryszczy). Cała reszta zasyfiona, wszędzie wylazły mi grudki, których żaden piling nie rusza :/ Nie mówiąc już o wulkanach, które dotychczas miałam tak max 1-2 na raz i zdążyłam się z nimi uporać nim wyskoczyły nowe...
Teraz mam co najmniej 5 i nic mi po tym, że goją się szybciej (ten robiony pudro-płyn tak działa: zasusza i pomaga w gojeniu), bo codziennie mam jakieś nowe okazy. W dodatku po tym zostaje okropna ilość przebarwień... (bo może się i goi, ale czerwone placki zostają).

Ostatnio miałam wzdłuż linii żuchwy 3 gule w odstępach może 2cm... Paskudztwo.

Byłam u dermy, jak na złość się okazało, że babka jest na zwolnieniu (i mi wciskali kit, że do mnie dzwonili o odwołaniu wizyty, a nic takiego nie miało miejsca), no ale na szczęście inna przyjmowała i skierowano mnie do niej, skoro już przyszłam... Chciała mi dać epiduo (skrzyżowanie differinu i benzacne), ale na szczęście w porę się dowiedziałam co to za wynalazek i poprosiłam o cos innego (differin nie działał, a benzacne nie bez przyczyny odstawilam... jak będę chciała to wrócę do niego, ale w wersji SOLO). Tak więc dostałam Zorac do smarowania. Ponoć diabelstwo jeszcze silniejsze nić Locacid... [mam smarować 2 razy w ... tygodniu!)
No i do tego jakiś płyn do przemywania rano. Z tego co czytam, to z kwasem salicylowym i paroma rzeczami, których z hieroglifów nie umiem rozczytać.

Przyznam, ze mam dość powoli... Poszłam z dużo mniejszymi problemami i to, co mnie doświadcza przez ostatnie półtora miesiąca wcale pozytywnie nie nastraja. Dodać do tego nienajlepszą kondycję psychiczną i dół na zawołanie gotowy. Wystarczy lustro.
Pójdę jeszcze do tamtej dermy jak wróci ze zwolnienia, jeszcze do wakacji wytrzymam z tą kuracją... Ale jak nie będzie lepiej, chyba oleję sprawę. Mam ochotę pojechać w tym roku na normalne wakacje, gdzieś daleko, ale perspektywa, że w jakimś super słonecznym miejscu, przez te cholerne kwasy, będę musiała się chować przed słońcem, wcale mi nie pomaga :/ Jak zobaczę poprawę - poświęcę się, nigdzie nie pojadę... Jeśli nie - chyba rzucę to wszystko...

Poza tym popadam ostatnio w takie stany, też z powodu swojego wyglądu, że postanowiłam iść do psychologa... Tego było za dużo i za często, żebym wciąż wierzyła, że sama sobie z tym poradzę...

Pozdrawiam
I nikomu nie życzę takiej walki z wiatrakami, jaką ja tu mam...
walka z trądzikiem (teraz: Locacid+Yaz / było: Syndi35,Zorac,kwas salicylowy+borowy (borny?) ,DalacinT, Clindacne,Klindacin,Duac, Isotrexin,Benzacne,Zinery t,Tetralysal, Metronidazol, Differin,Epiduo)

eLWhy jest offline  
Stary 2009-04-25, 11:57   #2855
ImmortalLover
Zakorzenienie

oj biedna
Mnie się wydaje, że mi to schodzi <puk puk zeby nie zapeszyć>. Chyba po pokrzywie, chociaż nie wiem czy 2tygodnie picia jej tak podziałały. Mam już tego ocraz mniej i mam nadzieje, ze tak zostanie...
I muszę Ci powiedzieć, że moja twarz też mnie zapędziła w ogromne kompleksy. Byłam raz u psychologa <sama chce nim zostać > co prawda nie dlatego, że mam kompleksy i niską samoocenę, no ale byłam. I obiecałam sobie, ze nigdy nie będę jak ta babka... Porażka.

Zawartość torebki dzieli się na części: "powinnam" , "mam" i "a skąd się to wzięło?".

Stary 2009-04-25, 15:27   #2856
veronicas15
Zakorzenienie

Na gule - powtarzam - najlepsza maść ichtiolowa
Ostatnio miałam gulę koło brwi (), posmarowałam na noc maścią a rano już jej nie było

U mnie coraz lepiej, na razie - odpukać - nic nowego nie wychodzi.
veronicas15 jest offline  
Stary 2009-04-25, 17:53   #2857
Agemia
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez veronicas15 Pokaż wiadomość
Na gule - powtarzam - najlepsza maść ichtiolowa
Ostatnio miałam gulę koło brwi (), posmarowałam na noc maścią a rano już jej nie było
Coś dziwnego, bo maść ichtiolowa ma za zadanie wyciągać ropę na wierzch. Więc nie sądzę, żeby w tym przypadku zniknięcie tej gulki było wynikiem działania maści ichtiolowej.
Poza tym chyba są różne interpretacje określenia "gule". Ja teraz (póki stosuję antybiotyk) mam już tylko resztki, ale wcześniej wielokrotnie i przez bardzo długie okresy miałam gigantyczne gule (myślę, że w dużym stopniu spowodowane także gronkowcem złocistym), które siedziały głęboko pod skórą i na nie nie było siły. Przy używaniu leków zewnętrznych (a i również bez tego, ot tak, same z siebie) co jakiś czas wychodziły na wierzch ropne krosty, ale nadal pod skórą pozostawały grudki, a same gule zniknęły (w części) dopiero po kuracji Zinnatem (lub, w mniejszym stopniu, Unidoxem).
Agemia jest offline  
Stary 2009-04-25, 18:14   #2858
azure
Zadomowienie

GG do azure

U mnie cisza raczej z powodu braku czasu. Z problemm bynamniej sobie poradzić nie mogę. Wręcz przeciwnie. Ostatnio mnie cholernie wysypało, a ja głupia się do wszystkiego dobrałam. Zbrobiłam sobie masakre, jakiej nie miałam od 2-3 miesięcy i wyglądam naprawdę okropnie, koszmarnie, w ciapy, łąty i cętki. Wyciskam nawet ze świadomością, że nie powinnam tego robić. Zaczynam myśleć, że jedynym sposobem, "lekarstwem" na to wszyystko byłaby tylko terapia, psycholog, czy Bóg wie co jeszcze... w skrócie beznadzieja :/
azure jest offline  
Stary 2009-04-25, 19:21   #2859
veronicas15
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Agemia Pokaż wiadomość
Coś dziwnego, bo maść ichtiolowa ma za zadanie wyciągać ropę na wierzch. Więc nie sądzę, żeby w tym przypadku zniknięcie tej gulki było wynikiem działania maści ichtiolowej.
Poza tym chyba są różne interpretacje określenia "gule". Ja teraz (póki stosuję antybiotyk) mam już tylko resztki, ale wcześniej wielokrotnie i przez bardzo długie okresy miałam gigantyczne gule (myślę, że w dużym stopniu spowodowane także gronkowcem złocistym), które siedziały głęboko pod skórą i na nie nie było siły. Przy używaniu leków zewnętrznych (a i również bez tego, ot tak, same z siebie) co jakiś czas wychodziły na wierzch ropne krosty, ale nadal pod skórą pozostawały grudki, a same gule zniknęły (w części) dopiero po kuracji Zinnatem (lub, w mniejszym stopniu, Unidoxem).
Pisałam już wcześniej o tej maści. Mówiłam, że fakt, ma za zadanie wyciągać ropę, ale mi nic nie wyciąga, tylko po prostu zmniejsza lub w ogóle usuwa gule. Ale skoro bez maści ichtiolowej gule mi się babrały z tydzień lub więcej, a z maścią dwa dni, to chyba o czymś świadczy? Oczywiście na niektórych może działać inaczej.
veronicas15 jest offline  
Stary 2009-04-25, 19:28   #2860
eLWhy
Zadomowienie

no to skoro tak działa na ciebie maść ichtiolowa, to leszcze lepiej zadziała tormentiol - ma wszystko, co tamta maść + jeszcze parę innych składników, które łagodzą, goją itd.
walka z trądzikiem (teraz: Locacid+Yaz / było: Syndi35,Zorac,kwas salicylowy+borowy (borny?) ,DalacinT, Clindacne,Klindacin,Duac, Isotrexin,Benzacne,Zinery t,Tetralysal, Metronidazol, Differin,Epiduo)

eLWhy jest offline  
Stary 2009-04-25, 19:30   #2861
sikoreczka111
Zakorzenienie

GG do sikoreczka111

a ja tam jestem cały czas zadowolona zero jakichkolwiek krosek od ok 3 miesięcy

tak sie tylko zastanawiam, czy skinorenem sie cały czas smarować na noc? słońce nic mi złego nie zrobi?? czy może coś innego zacząć sosować??

eLWhy ten płyn jest może gorzki ? bo ja miałam własnie taki płyn ...bardzo dobry

a nie wiecie , ile zapłacę za zrobienie płynu bez recepy ? mam skład ino nie mam czasu iść do lekarza po recepę ...

akualnie szukam maseczki jakiejs i peelingu ... i myslałam o ym peelingu z ziajii ..myslicie , że nie bedzie za ostry ??

-----------------
T mi słabo chodzi ...wiec jesli go nie ma gdzieś to przepraszam

iskierka zgasła...
sikoreczka111 jest offline  
Stary 2009-04-25, 20:21   #2862
Wena90
BAN stały

Jak peeling to tylko z Lirene gruboziarnisty z alantoiną i masłem kakowym. Jest boski i polecany!! A kosztuje niewiele.
A u mnie 3 nowe... może nie gule ale ropki. Jak zwykle na brodzie. Jeden się goi. Do tego wyskoczył mi jeden mały w kąciku ust i wyglądam jakbym miała zajad... no i boli. Okazało się, że mam aktywną Helicobacter pylori, co prawda na szczęście w małym stopniu, ale może oddziaływać tak na moją nieszczęsną brodę, bo tylko z nią mam takie przeboje... A już było tak pięknie...
Wena90 jest offline  
Stary 2009-04-25, 21:26   #2863
eLWhy
Zadomowienie

Zazdroszczę Ci sikoreczko. Prawie jednocześnie zaczynałyśmy łykać to paskudztwo, a ja mam z tego teraz tylko problemy z trawieniem czasami...

Wiesz co... ten płyn to taka zawiesina - jak nie wstrząsnę, to jak puder, który osiada na wodzie.. nie wiem czy gorzki, nie próbowałam ;P Co na pewno: jest raczej bezzapachowy, ekspresowo wysycha na skórze, i .. jest blado-różowy :P Lista składników była dość długa i babka powiedziała, że tylko w jednej aptece mają składniki, żeby go zrobić (robione leki i tak wszędzie kosztują tyle samo).

A ten drugi to nie wiem. Dzisiaj się dowiedziałam, że w aptece koło mnie nie kręcą żadnych leków, w poniedziałek sie przejdę do innej. W tym nowym płynie to coś czuję same alkohole i jakiś kwas.. ac. bori ? nie umiem rozszyfrować. A mam się tym jak tonikiem przemywać rano... strach się bać..

Leków robionych na zamówienie nigdy nie kupowałam bez recepty... Myslisz ze z receptą jest ryczałt? Bo ja sie zastanawiam czy w ogole sprzedadza cos takiego bez recepty...

Co do peelingu z ziai (pytasz o ten z Pro, tak? ), ja go lubię. Mam ten mocny (jest jeszcze oprocz niego drugi - bardzo mocny) i może wieczorem po uzyciu jestem trochę zaczerwieniona, ale rano... przynajmniej jeden dzień, kiedy jest lepiej niż zwykle (potem posmaruję kremem i kicha... wszystkie zaczerwienienia się ujawniają). Super zluszcza. Naprawde widac, ze dziala.
Maseczka też fajna... (zwężająca pory, jak się skończy, to chyba sobie zafunduję tę maseczkę - mikrodermabrazję.) W ogóle okazało sie że mam koło domu sklep z absolutnie całym asortymentem ziai, więc mogę szaleć;] nawet bicela niebieskiego tam znalazłam.

Mam za to wątpliwości co do kremu (też z ziai pro, nawilżający do cery suchej i normalnej). Zaczęłam się zastanawiać, czy on nie robi mi kuku jeszcze bardziej... Bo niby ma dużo składników odżywczych, ale jak znalazłam na biochemii (dopiero jak zuzylam prawie cale opakowanie!) ma tez potencjalny zapychacz na poczatku skladu (drugi, zaraz za woda :/).. (ze tez nie mialam tego na swojej liscie....)

Edytowane przez eLWhy
Czas edycji: 2009-04-25 o 21:30
eLWhy jest offline  
Stary 2009-04-25, 21:36   #2864
sikoreczka111
Zakorzenienie

GG do sikoreczka111

eee ja miałam taki płyn przeźroczysty, ale był dobry , przemyłam bużkę i gładka jak pupcia niemowlaka ;]

a co do robienia o czytałam gdzies, że bez recepy chciała babka w apttece 100 zł ;/

wiesz co mi sie wydaje, że moje problemy były spowodowane głównie wyciskaniem ... ( rozniosły się bakerie i poem nie mogłam dać sobie rady z tym ) pewnie domyślacie się , jak sie ciesze z tego , że mam spokój narazie )

teraz tylko walczę z przebarwieniami ... buuu

iskierka zgasła...
Stary 2009-04-25, 22:23   #2865
Fanata
Raczkowanie

Nic nie piszę, bo po co się powtarzać... Dalej jest to niby słabsze pogorszenie, ale wiadomo, jest krostka - jest przebarwienie. Mam wiele śladów wokoło brody, ale dochodzę do wniosku, że ten krem z Sorai pomaga na przebarwienia, więc za jakiś czas będą mniej widoczne.
Bardziej martwi mnie to, co się dzieje ostatnio z moją skórą. Łuszczy się wszędzie, nawet na policzkach, a tam nigdy nic takiego mi się nie działo. Z drugiej strony trzy razy robiłam maseczkę aspirynową i może to od tego. Ogólnie skóra jest jakaś dziwna. Zaczęłam się zastanawiać, czy nie wrócić do tego kremu z Bielendy i nie stosować dwóch jednocześnie. Jednak to co ten normalizujący krem robił z moją skórą było piękne i tęskno mi do takiego nawilżenia. Przy okazji rzeczywiście się przekonam, czy mnie zapychał.
W związku z kaprysami skóry, przez 2 czy 3 dni nie stosowałam ani Brevoxylu ani Benzacne no i efektem są zapchane pory. Pięknie po prostu. Wystarczy mała zwłoka i momentalnie wszystko zaczyna się walić. Aż mi się odechciewa robić czegokolwiek, skoro kiedy będzie już dobrze i odstawię przeciwtrądzikowe środki wszystko powróci. W zasadzie, nie ważne co robię i tak coś/większość będzie nie po mojej myśli.
A, no i brawa dla mnie. zachciało mi się wycisnąc zaskórnika na brodzie. To jeden z tych co strasznie głęboko siedzą i są za grube, żeby przez pory przejść od tak. W efekcie na chusteczce została mi warstewka skóry, a na brodzie dorodny strup i bolące miejsce jak po guli. Ale cel osiągnięty, co chciałam to wycisnęłam.

Jak w życiu najważniejsze sprawy się prostują, to znowu ten głupi trądzik psuje mi humor.
Fanata jest offline  
Stary 2009-04-26, 00:26   #2866
Letharsis
Przyczajenie

Ja gorąco polecam peeling Men Expert Loreal. Niby jest dla mężczyzn, ale trudno, facet też człowiek ;p Jedyną wadą tego produktu jest to, że odrobinę wysusza skórę. Mi jednak bardzo dobrze oczyszcza twarz. Na czole i policzkach nie mam już prawie nic. Na nosie troszkę jeszcze zostało bo intensywne drapanie peelingiem nie jest tam w pełni możliwe. Nabyłam go za jakieś 18zł więc sądzę, że każda z Was może spróbować, jednak przypominam, że trochę wysusza skóre.
A swoją drogą: nie wiem czy ktoś to już tutaj napisał, ale jeżeli już wyciskacie pryszcze lub wągry nie róbcie tego do krwi i po zabiegu przepłukajcie twarz ZIMNĄ wodą lub kostkami lodu. Na następny dzień nie ma śladu po wyciskaniu, przynajmniej u mnie, a cere mam bardzo wrażliwą i naczynkową. (:

Nie polemizuj z idiotą: najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pobiję doświadczeniem.
Letharsis jest offline  
Stary 2009-04-26, 12:01   #2867
ImmortalLover
Zakorzenienie

Ja po wyciskaniu myję twarz swim zelem i zmywam zimną wodą. Dziś nie mam śladów <posmarowałam sobie później maścią ichitlową >. Poza tym moja siostra też używa tej maści ichtilowej i ładnie jej krostki wyciśnięte schodza. Nie wyszła jej żadna ropa na wierzch

Stary 2009-04-26, 12:22   #2868
QsQs
Zadomowienie

U mnie pod względem pryszczy nadal jest dobrze... nie ma nic większego.
Tylko na miejscach najbardziej katowanych czyli broda i szyja robią się takie zaskórniki, ze masakra. Trudno to ukryć nawet pod grubym makijażem. O przebarwieniach na tych miejsach. nie wspomne. Mysle, ze rozdrażniłam sobie skore tym wyciskaniem dlatego tam rodza sie teraz takie mutanty. A jak wyciskam to wychodzą czarne, grube i długie pręciki bleeh. Nie wiem co na to poradzić. Dostałam Davercin od dermy na brodawki i myslalam zeby troche odlac i smarowac te miejsca z zaskornikami, ale troche sie boje wysuszenia, bo widze jak on dziala :-/ Ktoras z Was uzywala Davercinu? W ogole jest we mnie jakis dziwny wstyd, bo chodze do dermatologa z innymi problemami, ale glupio mi sie zapytac akurat o to. Boje sie, ze zacznie przygladac sie mojej twarzy i zauwazy, ze jest daleko od idealu, a jakby zauwazyla, ze cisne to chyba spalilabym sie ze wstydu.
Tak w ogole nadal chodze w apaszkach, chustkach i golfach przez ta moja szyje. Musze zrobic sobie odwyk od cisniecia tego miejsca, bo im cieplem tym bede glupiej wygladac z zaslonieta szyja...
QsQs jest offline  
Stary 2009-04-26, 13:48   #2869
Agemia
Raczkowanie

QsQs: wiesz, lekarze generalnie mają to wszystko w nosie. I widzieli już na pewno gorsze rzeczy. Nie ma nic bardziej niepotrzebnego, niż wstydzenie się lekarza.
Agemia jest offline  
Stary 2009-04-26, 16:02   #2870
ImmortalLover
Zakorzenienie

QsQs nie ma się czym martwić. lekarz jest po to, zeby pomóc, a przez taki wstyd można wpaść w jeszcze większe kłopoty. Co do davercinu to używam dość długo <coś koło roku>i nawet zadowolona jestem Nie przesusza mi skóry Teraz mam tak, że zrezygnowałam z makijażu <tylko rzęsy tuszuję > smaruję rano kremem po weschnięciu nakładam davercin i idę do szkoły

Stary 2009-04-27, 17:55   #2871
omeczka
Raczkowanie

a są jakieś tabletki przeciw trądzikowe, które można kupić bez recepty? ? ?
kiedyś byłam u dermy i mi przepisał coś na T... czy P... nie pamiętam. a za wizytę brał więcej niż cena tych tabletek, nie chcę wydawać za wiztye tylko żeby mi tabsy zapisał
czy można iść do zwykłego lekarza rodzonnego i poprosić ? . .
Stary 2009-04-27, 18:29   #2872
eLWhy
Zadomowienie

na trądzik to na własną rękę tylko zioła: jakiś skrzyp, pokrzywa, bratek. Ale po dzialaniu cudow bym sie nie spodziewala (choc niektorym pomaga...)
Lekarz rodzinny przepisze ci tylko, jesli dotychczas bralas jakis dany lek (i to udowodnisz, i jesli wazna jest ciaglosc w przyjmowaniu). Zaden odpowiedzialny nie-specjalista dermatolog nie powinien przepisywac takich rzeczy na wlasne reke.

Poza tym mozesz isc do 'publicznego' dermatologa, za ktorego sie nie placi

eLWhy jest offline  
Stary 2009-04-27, 20:21   #2873
kasia083
Zadomowienie

GG do kasia083

Ja kiedyś piłam bratka. Efekty były, ale po pół roku regularnego picia po 3 razy dziennie
Potem przestałam go pić, syfki wróciły, a ja już nie miałam takiego samozaparcia, by od nowa czekać kolejne pół roku...

A co do państwowego dermakologa, to owszem można iść, ale zanim sie doczeka swojej kolejki, to już trądzik minie

Ja tak kiedyś czekałam na państwowego okulistę - przez tydzień brałam tabletki na ból oka, bo wytrzymać nie szło, a u doktor było miejsce za miesiąc... do tego czasu to samo mi przeszło... i nie było, że jak z bólem to mnie przyjmie wcześniej... nie ma się kasy to ma się pecha

ps już dawno nie napisałąm tak optymistycznego posta
Stary 2009-04-27, 20:50   #2874
sikoreczka111
Zakorzenienie

GG do sikoreczka111

ja tam nie wiem u mnie w mieście jakos nie ma problemu z pańswowym dermatologiem , zazwyczaj w tym dniu którym chce sie dostać, to się dostanę

tzn. jeden zakład jest przy szpitalu i tam mogą wszyscy chodzic, a drugi zakład to jest taki od taty w pracy i dla pracowników gratis ... ale wolę w szpitalu bo tam lepsi dermatolodzy są

iskierka zgasła...
Stary 2009-04-27, 23:38   #2875
eLWhy
Zadomowienie

Ja też zauważyłam, że to kwestia miejsca, gdzie się wybierze lekarza (i nie chodzi już tylko o dermatologa). Niektóre placówki po prostu nie dopuszczają rejestrowania się na 5 miesięcy w przód. Mają otwarte grafiki na max następny miesiąc (albo tydzień czy dwa) i nie ma rejestrowania dalej, trzeba się zjawić później. A i tak mozna 'na dokładkę' przyjść danego dnia się dorejestrować i popołudniu załapać się na wizytę (tak mam w jednej przychodni), albo tuż przed dyżurem lekarza przyjść i poprosić o pozwolenie na wydanie karty...

Więc biedy nie ma, trzeba tylko wiedzieć co i gdzie załatwiać

Edytowane przez eLWhy
Czas edycji: 2009-04-27 o 23:39
eLWhy jest offline  
Stary 2009-04-28, 11:11   #2876
kasia083
Zadomowienie

GG do kasia083

u mnie w okolicy jak sienie zapłaci to się nigdzie nie dostanie...
Stary 2009-04-28, 11:43   #2877
soulone
Wtajemniczenie

Znowu sobie narobiłam... Ech. No nic, kupiłam fluid mineralny i widzę poprawę po nim całkiem, nic nowego nie wyskakuje. Dzisiaj kupię maść ichtiolową.
soulone jest offline  
Stary 2009-04-28, 17:50   #2878
omeczka
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez kasia083 Pokaż wiadomość
u mnie w okolicy jak sienie zapłaci to się nigdzie nie dostanie...
to tak jak u mnie, tylko że w mojej mieścinie jest jeden gabinet, prywatny.
nicc więcej...;/
;p

---------- Dopisano o 17:50 ---------- Poprzedni post napisano o 17:48 ----------

Cytat:
Napisane przez soulone Pokaż wiadomość
Znowu sobie narobiłam... Ech. No nic, kupiłam fluid mineralny i widzę poprawę po nim całkiem, nic nowego nie wyskakuje. Dzisiaj kupię maść ichtiolową.
fluid mineralny ? a jaki dokładnie i po jakiej cenie ? ;-)).
Stary 2009-04-29, 11:32   #2879
Wena90
BAN stały

sikoreczka111, a co używasz, że taki efekt?

Okazało się, że mam Helicobacter ;/ niski poziom aktywności jednak to może mieć związek z moją nieszczęsną brodą. Na razie nic nie ma puk puk, odpukać. Ale odstawiłam bratek, bo strasznie mi wypadają włosy i zaczęłam jeść drożdże, a nie chcę mieszać... Boję się, że masakryczna broda powróci;/
Wena90 jest offline  
Stary 2009-04-29, 12:09   #2880
Fanata
Raczkowanie

Ufff, no jest w końcu poprawa, chociaż na policzkach przy brodzie troszeczkę mnie wysypało. Mega strupka już nie ma, zostało przebarwienie, jednak dzięki kremowi blednie
Martwią mnie tylko zaskórniki, które pojawiły się przez to, że w ostatnim tygodniu kilka dni nie używałam Brevoxylu ani Benzacne. To jest chore, żeby zaledwie 3 dni wystarczyły do tak negatywnych efektów. Chyba będę musiała iść do jakiegoś dobrego szarlatana-dermatologa, bo z tym chyba sobie sama nie poradzę. Wątpię, że przetłuszczanie się skóry przejdzie sobie od tak, a jak widać tendencję do zapychania mam wielką
Fanata jest offline  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości