Wróć   Forum Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum z poradami lekarza dermatologa.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2008-08-09, 02:05   #1
agatkarobusia
Raczkowanie

ostuda?

hej ma na twarzy coś co wygląda jak większy pieg.byłam dzisiaj u dermatolog i powiedziała,że to przebarwienie skórne i znalazłam info,że to ostuda.mam również coś co wygląda jak ta plamka na policzku z tym,że jest kilka razy większe i bardzo nieregularne.dermatolog obejrzała to nawet pod dermatoskopem i uznała,że to niegroźna zmiana.załączam znalezione zdjęcie,które przedstawia praktycznie identyczną zmianę.czy któraś z Was ma również taką dolegliwość?jak się tego pozbyć?pozdrawiam
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Melasmapic.jpg (12,1 KB, 72 załadowań)
agatkarobusia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-09, 10:44   #2
zuzek85
Raczkowanie

Dot.: ostuda?

no ewidentnie jest to przebarwienie. domyslasz się jaka może byc ich przyczyna u ciebie? wazne jest zmniejszenie ekspozycji na słońce i miejscowe stosowanie kosmetyków wybielających na przebarwienia. ewentualnie jakiś zabieg.
zuzek85 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-09, 18:31   #3
agatkarobusia
Raczkowanie

nie wiem co jest przyczyną...może od słońca?mam tylko dwie plamy jedną na policzku i drugą na udzie.nie opalałam się od 2 lat,więc muszę teraz wypróbować jakąś maść...
agatkarobusia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-10, 18:07   #4
zuzek85
Raczkowanie

słońce na pewno może byc przyczyną, jedna z wielu swoją drogą. przejdz się do apteki, tam jest duzy wybór przeroznych kosmetyków wybielających. są kremy na dzien, na noc, serum, płyny wybielające. wiec na pewno znajdziesz coś dla siebie, popros moze o próbki najpierw
Stary 2008-08-10, 23:06   #5
wspaniala
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez agatkarobusia Pokaż wiadomość
nie wiem co jest przyczyną...może od słońca?mam tylko dwie plamy jedną na policzku i drugą na udzie.nie opalałam się od 2 lat,więc muszę teraz wypróbować jakąś maść...
chyba mam takie cos na udzie tak jak Ty, nie jest ogromne, ale jest , do tej pory nie zwracalam na to uwagi, po prostu przebarwienie.
wspaniala jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-11, 20:40   #6
zuzek85
Raczkowanie

ja tez mam mała plamkę na czole, jakoś nigdy mi nie przeszkadzała ale zastanawiam się czy na jesieni nie zacząc kuracji wybielającej. zawsze warto spróbować, tymbardziej ze jest troche tego typu kosmetyków
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości