Problemy codziennego życia ... z długimi włosami. - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury

Notka

Włosy i fryzury Podyskutuj na temat pielęgnacji, farbowania oraz stylizacji włosów. Fryzury damskie, ślubne, na studniówkę, fryzury krok po kroku i zdjęcia fryzur.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2008-08-10, 09:45   #31
tulipanna.
Zakorzenienie

Dot.: Problemy codziennego życia ... z długimi włosami.

Cytat:
Napisane przez pani-jesień Pokaż wiadomość
Spałam dziś z ananasem na głowie (), ale ze względu na poranny ból skalpu z tym związany - powtórki nie będzie
Jak Ty zrobilas tego ananasa? Trza go spiac troche wyzej, nie tuz przy skorze - i luzno.

Cytat:
Napisane przez guantanamera Pokaż wiadomość
ja jako posiadaczka- kiedys bardzo dlugich wlosow- a do tego kreconych, niesianowatych
jestem za tym, zeby pozbyc sie mitu dlugich wlosow- owszem sa piekne- jezeli zadbane, ale kobieta moze byc sexy w kazdej fryzurce jezeli o to zadba.. a wlosy nie reka wiec odrosną
jezeli dlugie wlosy- to proste..krecone i falowane to koszmar.. teraz mam do lopatek, nie dopuszcze zeby byly dluzsze niz do lokci
Ja mialam dlugie i krecone i ani troche mnie to nie bolalo. Siostra ma dluuuugie i krecone - tez nie narzeka i slyszac "podciecie" robi sie zielona ze strachu. Co to za obalanie mitu, kiedy w zamian buduje sie nastepny? Inna rzecz, ze krecone wlosy sa rozne. Niektore sie rozkrecaja wraz z dlugoscia i wygladaja kiepsko. Moje na szczescie wraz z dlugoscia kreca sie coraz mocniej.
PS. Ja tam w ogole nie czuje sie seksowna z krotkimi(chyba, ze zapominam, ze je scielam). Przykro mi, ale kiedy nie mam czym machnac czuje sie blizsza sierotce marysi niz krolewnie sniezce.

Edytowane przez tulipanna.
Czas edycji: 2008-08-10 o 09:46 Powód: dopisek
tulipanna. jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-10, 10:09   #32
pani-jesień
Zakorzenienie

Cytat:
jezeli dlugie wlosy- to proste..krecone i falowane to koszmar..
Co za bzdura Długie, kręcone włosy wyglądaja przepięknie No, chyba, że jest to typowy "baranek", rosnący w górę a nie w dół Długie fale, podobnie jak loczki, też wyglądają super Ja osobiście o wiele lepiej się czuję z pofalowanymi włosami niż z prostymi

Cytat:
Napisane przez tulipanna. Pokaż wiadomość
Jak Ty zrobilas tego ananasa? Trza go spiac troche wyzej, nie tuz przy skorze - i luzno.

Ja mialam dlugie i krecone i ani troche mnie to nie bolalo. Siostra ma dluuuugie i krecone - tez nie narzeka i slyszac "podciecie" robi sie zielona ze strachu. Co to za obalanie mitu, kiedy w zamian buduje sie nastepny? Inna rzecz, ze krecone wlosy sa rozne. Niektore sie rozkrecaja wraz z dlugoscia i wygladaja kiepsko. Moje na szczescie wraz z dlugoscia kreca sie coraz mocniej.
PS. Ja tam w ogole nie czuje sie seksowna z krotkimi(chyba, ze zapominam, ze je scielam). Przykro mi, ale kiedy nie mam czym machnac czuje sie blizsza sierotce marysi niz krolewnie sniezce.
Jak zrobiłam ananasa? Opuściłam głowę w dół, podrzuciłam do góry, chwyciłam włosy, lekko zawinęłam i luźno spięłam niemal nad czołem Liczyłam na efekt push up, ale się przeliczyłam Moje włosy źle znoszą upięcia, najwyraźniej wolą swobodę

Wyczytałam onegdaj, że 75% facetów wolałoby się umówić na randkę z długowłosą dziewczyną, i że krótkowłose kobitki uważają te długowłose za niebezpieczne rywalki Nie ma co - długie włosy są sexy i basta Ja też o wiele bardziej kobieco się czuję, kiedy mam czym "machnąć"
Stary 2008-08-10, 10:27   #33
tulipanna.
Zakorzenienie

Cytat:

Jak zrobiłam ananasa? Opuściłam głowę w dół, podrzuciłam do góry, chwyciłam włosy, lekko zawinęłam i luźno spięłam niemal nad czołem Liczyłam na efekt push up, ale się przeliczyłam Moje włosy źle znoszą upięcia, najwyraźniej wolą swobodę

Wyczytałam onegdaj, że 75% facetów wolałoby się umówić na randkę z długowłosą dziewczyną, i że krótkowłose kobitki uważają te długowłose za niebezpieczne rywalki Nie ma co - długie włosy są sexy i basta Ja też o wiele bardziej kobieco się czuję, kiedy mam czym "machnąć"
Kurcze, wyglada na to, ze zrobilas go profesjonalnie i sie nie sprawdzil. Przykro mi.

Oczywiscie, ze to niebezpieczne rywalki, wystarczy spojrzec do pochwalmy sie swoimi wlosami O ile nie zdarza mi sie byc zazdrosna o zadne materialne rzeczy, sukcesy itp. o tyle widzac dziewczyne z pieknymi dlugimi wlosami w wakacje - czuje delikatne uklucie Dla kazdego cos innego, niektorym lepiej w krotkich. Ale dlugie sa, byly i beda imponujace.
Stary 2008-08-10, 10:40   #34
pani-jesień
Zakorzenienie

Cytat:
Kurcze, wyglada na to, ze zrobilas go profesjonalnie i sie nie sprawdzil. Przykro mi.

Cytat:
Oczywiscie, ze to niebezpieczne rywalki, wystarczy spojrzec do pochwalmy sie swoimi wlosami O ile nie zdarza mi sie byc zazdrosna o zadne materialne rzeczy, sukcesy itp. o tyle widzac dziewczyne z pieknymi dlugimi wlosami w wakacje - czuje delikatne uklucie Dla kazdego cos innego, niektorym lepiej w krotkich. Ale dlugie sa, byly i beda imponujace.
O, mam tak samo Żadnej zazdrości o rzeczy materialne Za to lekkie ukłucie na widok pięknych, długich włosów [oraz idealnej cery, jak również sylwetki szczupłej, ale nie chudej (moja zmora ) - to jednak temat nie na ten wątek, więc się zamykam ] nie jest mi obce
Stary 2008-08-10, 10:48   #35
Eyna
Zadomowienie

GG do Eyna

Cytat:
Co za bzdura Długie, kręcone włosy wyglądaja przepięknie No, chyba, że jest to typowy "baranek", rosnący w górę a nie w dół Długie fale, podobnie jak loczki, też wyglądają super Ja osobiście o wiele lepiej się czuję z pofalowanymi włosami niż z prostymi
Zgadzam się, choć nie każdemu we wszystkim ładnie No i każdemu co innego się podoba. Ale na pewno nie zgadzam się z twierdzeniem, że jak długie i kręcone to brzydkie - a o prawdziwych długich falach (nie rozkręconych loczkach, a falach) marzę

Cytat:
Krótkie włosy też mogą być sexy.
Natomiast rywalki? Trochę bez sensu. Jak kobieta włosy ścina, chyba wie na co się decyduje
Eyna jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-10, 11:07   #36
Jolie2601
Zakorzenienie

Cytat:
Ja w ostatnim czasie mam ochotę obciąć swoje kudły, bo po prostu szlag mnie już trafia A tu jeszcze Anna Antonina założyła wątek, który mi przypomniał, że długie włosy to masa kłopotów...

Kurcze, obserwuję u siebie złą skłonność do lekkiego offtopowania
e tammm- problemy to my sami/e tworzymy Długie włosy to nie jest masa kłopotów- wymagają jedynie większego nakładu czasu [i kasy-chociaż z tym to różnie bywa- nie wydaje mi się bym wydawała krocie na kosmetyki do kudłów] ale jak się lubi mazidła i zabiegi pielęgnacyjne [jak ja] to nie ma problemu
Cytat:

O - macie moje prawie najdluzsze. Hodowalam je jeszcze pol roku i scielam, bo byly tak spalone. Stare przedwampirze czasy, kiedy jeszcze sie opalalam
zdecydowanie wolę Cię w wersji kręconej

Ja Wam dam skłonności
from destruction of time

"Sacred Serenity" Death
Jolie2601 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-10, 11:13   #37
pani-jesień
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Eyna Pokaż wiadomość
Krótkie włosy też mogą być sexy.
Natomiast rywalki? Trochę bez sensu. Jak kobieta włosy ścina, chyba wie na co się decyduje
Troszkę namieszałam z tymi długowłosymi i krótkowłosymi Znalazłam ten fragment, podaję cytat w dosłownym brzmieniu: "75% meżczyzn woli umówić się na randkę z długowłosą dziewczyną (56% kobiet uważa je za niebezpieczne rywalki). Z kolei dziewczyny z krótkimi włosami są postrzegane jako bardziej inteligentne (źródło: SMG/KRC 2/2007)". To z zeszłorocznej URODY

Jolie, kłopoty są, kiedy człowiek kombinuje z tymi włosami, karmi je, odżywia i nawilża, a one nic, niewdzięczne Ja tak mam, ale się nie poddaję

Edytowane przez pani-jesień
Czas edycji: 2008-08-10 o 11:16 Powód: dopisek
pani-jesień jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-10, 11:21   #38
Jolie2601
Zakorzenienie

Cytat:
Jolie, kłopoty są, kiedy człowiek kombinuje z tymi włosami, karmi je, odżywia i nawilża, a one nic, niewdzięczne Ja tak mam, ale się nie poddaję
krótkie, półdługie, długie- każde sprawiają jakieś problemy. Ale jak się znajdzie odpowiednią pielęgnację to jest z górki. Warto. A reszta kłopotów (spanie, przycinanie etc) to pikuś- z tym można sobie poradzić. Nożyczki to już ostateczność
from destruction of time

"Sacred Serenity" Death
Jolie2601 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-10, 11:23   #39
tulipanna.
Zakorzenienie

Cytat:
Troszkę namieszałam z tymi długowłosymi i krótkowłosymi Znalazłam ten fragment, podaję cytat w dosłownym brzmieniu: "75% meżczyzn woli umówić się na randkę z długowłosą dziewczyną (56% kobiet uważa je za niebezpieczne rywalki). Z kolei dziewczyny z krótkimi włosami są postrzegane jako bardziej inteligentne (źródło: SMG/KRC 2/2007)". To z zeszłorocznej URODY
Jako pozór inteligencji wystarcza mi zatem ciemno-brazowe patrzalki
Stary 2008-08-10, 11:27   #40
pani-jesień
Zakorzenienie

Cytat:
Jako pozór inteligencji wystarcza mi zatem ciemno-brazowe patrzalki
Ja też stwarzam pozory inteligentnej dzięki okularom I niektórzy nawet dają się nabrać

Ups, znowu OT
Stary 2008-08-10, 13:59   #41
domininia
Rozeznanie

Ja w lecie w ogole nie susze wlosow suszarka,poprostu myje rano,zanim sie ubiore,pomaluje ,zjem cos i tak dalej sa juz w polowie suche(szczegolnie jak jest 30stopni)i wychodze z domu,suszene dokonczy wiatr.Chodzenie spac z mokrymi wlosami niszczy wlosy,bo jak sa mokre sa delikatniejsze,wystaczy sobie wyobrazic kilku godzinne ocieranie nimi o poduszke;/ Pozatym pozniej wstaje sie z jakimis kogutami na glowie,nie nie to nie dla mnie.Ja mysle ze najlepszym rozwiazaniem byla by suszarka z chlodnym nawiewemAha zamiast gumki do wlosow,ktora naprawde wyrywa wlosy i je oslabia proponuje poprostu takie duze klamry,spinki cokolwiek co nie sciska ich tak bardzo.
domininia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-10, 14:05   #42
guantanamera
Zakorzenienie

GG do guantanamera

Cytat:

czy ja napisalam, ze sa brzydkie?? trudno, ze moja opinia jest bzdurą ale jako posiadaczka takowych klakow wiem ile z nimi roboty, nawilzania i robienia porządku.. no i ciekawe co powiedzialyby wlascicielki baranka jestem aktywna osobą, nie mam czasu na mizdrzenie przed lustrem dlatego zazdroszcze krotkowlosym...

Mozna powiedziec tez ze 80 % facetow woli pelniejsze piersi niz przyslowiowe A Myslę, ze to wnetrze kobiety i jej pewnosc siebie wplywa na to, jak odbieraja ja faceci.. Nie sugerowalabym sie statystykami ja to lubie wszystko robic na opak... chociaz nie zaprzeczę, ze piekne dlugie wlosy to atut.. ale nie dajmy sie zwariowac
Stary 2008-08-10, 14:26   #43
tulipanna.
Zakorzenienie

Cytat:
czy ja napisalam, ze sa brzydkie?? trudno, ze moja opinia jest bzdurą ale jako posiadaczka takowych klakow wiem ile z nimi roboty, nawilzania i robienia porządku.. no i ciekawe co powiedzialyby wlascicielki baranka jestem aktywna osobą, nie mam czasu na mizdrzenie przed lustrem dlatego zazdroszcze krotkowlosym...

Mozna powiedziec tez ze 80 % facetow woli pelniejsze piersi niz przyslowiowe A Myslę, ze to wnetrze kobiety i jej pewnosc siebie wplywa na to, jak odbieraja ja faceci.. Nie sugerowalabym sie statystykami ja to lubie wszystko robic na opak... chociaz nie zaprzeczę, ze piekne dlugie wlosy to atut.. ale nie dajmy sie zwariowac
Oj, ja mam kolezanke, ktora nie dosc, ze ma urode staroswieckiej lalki, to jeszcze takiego niebywale gestego baranka zapuszczonego do piersi. Wyglada imponujaco i zazdroszcze jej wlosow
Jasne statystyki-statystykami - traktujmy wszystko z przymruzeniem oka

Swoja droga jestem ciekawa jak nawilzasz swoje dlugie krecioly Czego uzywasz, jak czesto? Moze jakies porady dla dlugowlosych zakreconych? Mi tam pod katem roboty dluzsze odpowiadaja bardziej, bo krotkie zle sie ukladaja i musze wiecej pracy w nie wlozyc, zeby podkreslic skret. A uwagi poswiecam im bardzo duzo i tak, bo takie moje skrzywienie. Choc przy kreconych musze stwierdzic, ze krotkie to na pewno duza oszczednosc pieniedzy. Choc sadze, ze kiedy juz bardzo urosna bede po prostu robic wlasne mikstury olejowe, ktore nie wychodza tak drogo. Kokos mam w szafce chyba od maja, a nie zuzylam nawet polowy butelki.
Stary 2008-08-10, 14:41   #44
pani-jesień
Zakorzenienie

Cytat:

Statystyki statystykami, a życie i tak je weryfikuje, tu faktycznie nie ma o czym dyskutować Ale swoją opinię można chyba wyrazić?

BTW, gdybym ja miała ufać statystykom to powinnam już dawno zaszyć się w domu i cierpieć na myśl o tym, że zostanę starą panną - piersiastej blondynki o tzw. kobiecej figurze (a takie kobiety są ponoć najbardziej pożądanej przez mężczyzn) to ja w niczym nie przypominam (I dlatego chociaż włosy zapuszczam ).

Te dane statystyczne podałam bardziej jako ciekawostkę niż prawdę objawioną
Stary 2008-08-10, 19:28   #45
żurawinka
Zakorzenienie

Coraz mniej dziewczyn z ładnymi długimi włosami, czasem widzę takie z zaniedbanymi ale na siłę trzymanymi długimi
Ogólnie uważam że byle nie za długie, bo nie fajnie wyglądają takie przyklapnięte do głowy Tak do połowy pleców w zupełności wystarczą, by wyglądać sexy i nie na "szarą myszkę"
żurawinka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-28, 11:20   #46
magdulaaa
Rozeznanie

ja zawsze nosiłam włosy związane w kucyk do szkoły bo nie miałam czasu nic z nimi rano zrobić i urosły przez rok tak że sięgają mi do połowy pleców a nawet za, wolałam dłużej pospać niż się z nimi rano męczyć, pozatym od połowy mi się kręcą i zawsze jak je prostowałam to jak wyszłam na dwór chwila i po prostych włosach, dlatego kocham nosić rozpuszczone wlosy latem, mimo że jest ciepło, za to zimą zawsze je związuje bo nieznosze jak jestem grubo ubrana i do tego wszedzie lataja moje wlosy ;o

co do spania w długich włosach to związuję je poprostu w kucyk, myję je wcześniej chodzę z pół godzinki w ręczniku a potem jak są już w połowie suche kładę się spać

mam jednak do was pytanie o tą pielęgnację... ja nic nie używam... kiedyś może balsam do włosów ale tak to nic... bo nie wiem właściwie co powinnam... ostatnio chciałam kupić coś na skręt fal żeby się ładnie układały ale nie wiem kompletnie co...

zawsze miałam krótkie włosy... przez liceum mi urosły i mam teraz najdłuższe w swojej historii, jednak zawsze noszę je spięte w kucyk, do tego gumka zawsze mi sie zsuwa :| i co 5 min musze ją poprawiać... podpięłabym wsuwkami ale boję się ze to glupio będzie wyglądać... ostatnio zaczelam eksperymentować i wycudowalam swietna fryzurke ktora do mnie pasuje... mianowicie wlosy do tylu spięte opaską i dobierany warkocz
zastanawiałam się czy po prostu nie ściąć włosów i mieć kłopot z głowy ale krótkie tez bede musiala ukladac wiec... chyba pozostane przy dlugich tymbardziej ze wiem ze bedzie mi ich zal bo jak podcinam sobie koncówki to już jest płacz żeby tylko nie za duzo

pozdrawiam
Stary 2009-03-01, 19:09   #47
hulahop
Przyczajenie

W piątek miałam iść do fryzjera ściąć włosy ( mam je do łokcia) ale czytając ten wątek jakoś mi ochota przechodzi bo to jednak atut mieć długie i zdrowe włosy... z tym że mój problem jest następujący. A mianowicie teraz, zimą strasznie mi się elektryzują. I nie mam pojęcia czego używać. Możecie mi polecić jakąś odżywkę?
bardzo mnie denerwują, gdy tak fruwają wokół mojej głowy byłabym bardzo wdzięczna za wszelkie sugestie

60 > 59 > 58 > 57 > 56 > 55 > 54 > 53 > 52
hulahop jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-02, 16:55   #48
CzerwonyKolczyk
Rozeznanie

hm zazdroszczę problemów mam nadzieję, że za jakiś rok też będę też takie miała osobiście to wiążę w warkocz abo robię koka tak wysoko, ale bardzo luźnego
CzerwonyKolczyk jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-18, 23:15   #49
pokrzewka
Raczkowanie

ja mam włosy do kości ogonowej. bardzo rzadko je suszę (może kilka razy do roku). pozwalam im sobie swobodnie schnąć w dzień albo kładę się spać z mokrymi - później mam na nich całkiem ładne fale. turbana nie robię, bo mam po umyciu tak ciężkie włosy, że mnie od niego głowa zaczyna boleć. przed spaniem zawsze 'wywieszam' je za poduszkę żeby mi nie przeszkadzały. nie przypominam sobie żebym je kiedykolwiek jakoś szczególnie powyrywała

pozdrawiam
pokrzewka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-19, 18:57   #50
Chaigata
Zakorzenienie

pokrzewka pokazesz zdjęcie?
ja myślę, żeby loczki na dłużej zrobić
też mam włosy do kości og., ale już mają takie straszne końcówki... żal mi obcinać chociaż 1 cm...
ale mnie doprowadzają do dzikiego szału, kiedy muszę wywalać je za łóżko jak śpię, albo w zimę z czapkami, szalikami, jak mi się kudły plączą wokół szyii gryzą...
przepraszam, ale tak mnie ostatnio irytują, że dostaję dzikiego szału już...
tylko boję się ścinać, bo to chyba jedyny mój atut, to ich długość.
Chaigata jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-19, 22:12   #51
pokrzewka
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Chaigata Pokaż wiadomość
pokrzewka pokazesz zdjęcie?
ja myślę, żeby loczki na dłużej zrobić
też mam włosy do kości og., ale już mają takie straszne końcówki... żal mi obcinać chociaż 1 cm...
ale mnie doprowadzają do dzikiego szału, kiedy muszę wywalać je za łóżko jak śpię, albo w zimę z czapkami, szalikami, jak mi się kudły plączą wokół szyii gryzą...
przepraszam, ale tak mnie ostatnio irytują, że dostaję dzikiego szału już...
tylko boję się ścinać, bo to chyba jedyny mój atut, to ich długość.
postaram się w najbliższym czasie zrobić fotkę i wrzucić tutaj obetnij trochę, na pewno szybko odrosną. te parę centymetrów mniej nie odejmie uroku twoim włosom a zdrowia doda. ja zimą związuje włosy w luźny kok a na głowę zakładam kaptur, bo od czapek wszelkiego rodzaju strasznie mi się elektryzują kudełki.
Stary 2009-03-20, 09:09   #52
spioch7
BAN stały

Ja mam wlosy dlugie do lopatek jednak moim odwiecznym problemem jest ich rozczesywanie nie mam n to sposobu.Gdy chce je rozczesac na mokro wyrywam je;/ (czy moge czesac wlosy mokre szczotka z naturalnego wlosia?) Gdy je wysusze lub naturalnie wyschna mam kołtuny;/ co robic?
spioch7 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-20, 09:53   #53
weegirl
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez spioch7 Pokaż wiadomość
Ja mam wlosy dlugie do lopatek jednak moim odwiecznym problemem jest ich rozczesywanie nie mam n to sposobu.Gdy chce je rozczesac na mokro wyrywam je;/ (czy moge czesac wlosy mokre szczotka z naturalnego wlosia?) Gdy je wysusze lub naturalnie wyschna mam kołtuny;/ co robic?
Mnie też się bardzoplączą włosy. Ja mam grzebień zszeroko rozstawionymi zębami, po myciu spryskuję troszkę włosy odżywką w sprayu (np gliss kur, nivea), po czym bardzo delikatnie przeczesuję włosy (najpierw końcówki, później całą długość, żeby się nie kołtuniły). Czasami dodatkowo nakładam na końcówki jedwab przed czesaniem (ale to bardzo rzadko, zazwyczaj nie ma takiej potrzeby). Oczywiście, ideałem byłoby, jakbyś mogła czesać już suche włosy, wtedy nie byłyby narażone na mechaniczne uszkodzenie, ale wydaje mi się, że mój sposób nie jest najgorszy
Aha, z tego co wiem, to rozczesywanie mokrych włosów szczotką nie jest dobrym pomysłem. Lepiej kupić np. drewniany grzebień z szeroko rozstawionymi zębami
weegirl jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-20, 10:55   #54
pokrzewka
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez spioch7 Pokaż wiadomość
ja rozczesuje włosy przed myciem i w trakcie spłukiwania z nich szamponu delikatnie 'rozczesuje' je palcami staraj się nie szurać przy osuszaniu włosów ręcznikiem, bo to je strasznie kołtuni.
też słyszałam, że ostrożne rozczesywanie mokrych włosów (od końcówek zaczynając) grzebieniem z szeroko rozstawionymi zębami nie szkodzi tak bardzo włosom.
może masz bardzo zniszczone włosy i dlatego się tak plątają?
Stary 2009-03-20, 11:54   #55
spioch7
BAN stały

Moje wlosy sa podatne na skrecanie sie wlasnie e podcielam wiec sa zdrowe..
spioch7 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Włosy i fryzury

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości