Kosmetyki mineralne Everyday Minerals - część I - Strona 121 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Kosmetyki mineralne

Notka

Kosmetyki mineralne Wszystko o kosmetykach mineralnych.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2009-02-02, 18:26   #3601
frantic
Zakorzenienie

Dot.: Kosmetyki Everyday Minerals

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Modły wysłuchane! Dostałam paczkę . W 26 dniu roboczym. Listonosz "z wyobraźnią" zostawił ją pod drzwiami (fakt, że posesja prywatna, ale skoro już był przy drzwiach, to czemu nie zadzwonił ). Dobrze że aura była sprzyjająca.
Idę rozpakowywać. Margaretko, nie trać nadziei. Poczekaj jeszcze chwilę, skoro masz już jeden pędzel. Pewnie UC przetrzymuje .
Lorri jeżeli zamawiałaś 27. grudnia i jeżeli liczyć 1. stycznia jako dzień wolny, to dopiero dzisiaj jest 25. dzień roboczy oczekiwania na przesyłkę.

Edytowane przez frantic
Czas edycji: 2009-02-02 o 18:43 Powód: literówki;)
frantic jest offline  
Stary 2009-02-02, 18:26   #3602
pranie
Wtajemniczenie

A ja - ciekawostka - dostalam dzisiaj paczke z 17-go, a z 11 stycznia jeszcze nie. Sprawdzilam w historii zamowien i mam w tej wczesniejszej dwa pedzle - moze UC mozoli sie z wyliczeniami, czy aby nie powinnam doplacac?
pranie jest offline  
Stary 2009-02-02, 18:36   #3603
Susanna
Zakorzenienie

Send a message via Skype™ to Susanna

Cytat:
Napisane przez majade Pokaż wiadomość
też kiepsko zaczynałam się minerałować sephorowymi pedzlami (zanim dostałam porządny instrument) i po każdej aplikacji wyglądałam, jakbym miała wąsy, brodę i krzaczaste czarne brwi a także bujna fryzurę na biuście. Włoski z pędzli sephory lecą w czasie rozcierania minerałow na potęgę i doslownie przyklejają się do skóry, musiałam je usuwac pęsetą
To fatalnie bo chciałam go sobie kupić kiedyś w przyszłości. No to trzeba będzie się za tym z EDM rozglądnąć na all.

M&M

Staś

Susanna szyje - mój krawiecki blog
Susanna jest offline  
Stary 2009-02-02, 18:41   #3604
Nanomi
Zadomowienie

Wpisy w blogu: 1

Cytat:
Modły wysłuchane! Dostałam paczkę . W 26 dniu roboczym. Listonosz "z wyobraźnią" zostawił ją pod drzwiami (fakt, że posesja prywatna, ale skoro już był przy drzwiach, to czemu nie zadzwonił ). Dobrze że aura była sprzyjająca.
Idę rozpakowywać. Margaretko, nie trać nadziei. Poczekaj jeszcze chwilę, skoro masz już jeden pędzel. Pewnie UC przetrzymuje .
Lorri
Nanomi jest offline  
Stary 2009-02-02, 20:12   #3605
margaretka02
Wtajemniczenie

GG do margaretka02

Cytat:

A to nowina!
Poczekam do końca tygodnia, może i ponton z moją paczką przypłynie.
margaretka02 jest offline  
Stary 2009-02-02, 20:26   #3606
rybka123
Przyczajenie

ja nie dostałam paczki z 17 grudnia, napisałam wczoraj do edm maila o treści:

Hello!

I'm writing to You regarding my order nr( ...) . If this pack shipped I havent received this order yet. Please contact me as soon as possible.

odpisali mi dziś:

Have you tried checking with your local customs office? They sometimes hold international packages. Your tracking number is: (...) Please check with them and let us know.

wcześniej byłam na poczcie, ale pani powiedziała mi, że jak nierejestrowana paczka to nic nie poszuka, a ten numer , który edm mi wysłał (tracking number) to właśnie chyba ten , który powinnam podac pani na poczcie, więc jutro zajrze na tę pocztę i może się znajdzie paczka, choc wątpię.

pozdro
rybka123 jest offline  
Stary 2009-02-02, 20:32   #3607
pastereczka
Organizatorka

mozesz tez na poczcie reklamowac, nie beda Ci chcieli przyjąć, wiec napisz pismo, w ktorym podaj nr przesylki, date wyslania, kwotę jaką zaplaciłas, dane ich i swoje itd i miej w dwoch egzemplarzach na jednym kaz przybic pieczatkę poczty i date, a jak nie beda chcieli przyjac to kaz napisac na tym pismie, ze odmawia z data i pieczatka (wtedy o dziwo pisma da sie przyjąc). Lub wyslij poleconym na dzial reklamacji poczty.

Dziewiąty rok na wizażu
pastereczka jest offline  
Stary 2009-02-02, 20:33   #3608
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...

Wpisy w blogu: 5
GG do agabil1

Lorri cieszę się razem z Tobą
I jak wrażenia z pędzli?

agabil1 jest offline  
Stary 2009-02-02, 20:46   #3609
Lorri
Moderator

Dzięki, Dziewczyny! Ogłaszam wszem i wobec, że należy odczekać te przepisowe 25 dni (co nie zmienia faktu, że to nie na moje nerwy).

Zachwycam się właśnie moimi skarbami. Mama się śmieje, że gadam do pędzli. No, ale jak można do nich nie mówić... Takie słodkie kizi-mizi . Słoiczki na próbki są urocze, ale ich zawartość nie dla mnie. Może tylko korektor wypróbuję.
mikroREKLAMA
Kod rabatowy iHerb
Rabat 10% na pierwsze zamówienie w sklepie iHerb z kodem: ZNV390

Ta reklama pokazywana jest pod 3 040 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Lorri jest offline  
Stary 2009-02-02, 21:39   #3610
frantic
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez rybka123 Pokaż wiadomość
ja nie dostałam paczki z 17 grudnia, napisałam wczoraj do edm maila o treści:

Hello!

I'm writing to You regarding my order nr( ...) . If this pack shipped I havent received this order yet. Please contact me as soon as possible.

odpisali mi dziś:

Have you tried checking with your local customs office? They sometimes hold international packages. Your tracking number is: (...) Please check with them and let us know.

wcześniej byłam na poczcie, ale pani powiedziała mi, że jak nierejestrowana paczka to nic nie poszuka, a ten numer , który edm mi wysłał (tracking number) to właśnie chyba ten , który powinnam podac pani na poczcie, więc jutro zajrze na tę pocztę i może się znajdzie paczka, choc wątpię.

pozdro
Pamiętam jak mi kiedyś zaginęła przesyłka krajowa z Allegro. Dostałam od sprzedawcy numer nadania i adres poczty z której paczka wyszła i poszłam z tym na swoją pocztę. Babka mi powiedziała, że to osoba nadająca paczkę musi reklamować na poczcie z której ją wysłała, bo jej ten numer nadania do niczego się nie przyda.
Czy mam rozumieć, że zrobiono mnie w przysłowiowe bambuko?

Edytowane przez frantic
Czas edycji: 2009-02-02 o 21:41
frantic jest offline  
Stary 2009-02-02, 21:45   #3611
fragy7
Raczkowanie

dostałam dziś z BU hydrolat z kwiatu pomarańczy. myślicie, że można go zastosować na minerały po STF (albo przed STF, już sama nie wiem jak)? nada makijażowi takiej niewidoczności jak woda termalna?
ktoś może stosował?
fragy7 jest offline  
Stary 2009-02-02, 21:47   #3612
pastereczka
Organizatorka

Cytat:
Napisane przez frantic Pokaż wiadomość
Pamiętam jak mi kiedyś zaginęła przesyłka krajowa z Allegro. Dostałam od sprzedawcy numer nadania i adres poczty z której paczka wyszła i poszłam z tym na swoją pocztę. Babka mi powiedziała, że to osoba nadająca paczkę musi reklamować na poczcie z której ją wysłała, bo jej ten numer nadania do niczego się nie przyda.
niezupelnie, tzn praktyka jest taka ze nadajacy reklamuje, ale jesli nie moze(z roznych przyczyn) to przeciez nie mozna zabronic Tobie dochodzenia praw, tymbardziej, ze to wlasnie adresat oplaca przesylke i nie mowisz. ze ktos gdzies wyslal tylko masz nr nadawczy, a karteczka jest wlasnie po to by go znac

Dziewiąty rok na wizażu
pastereczka jest offline  
Stary 2009-02-02, 21:48   #3613
Dominkab
skacze bryka i wiruje ...

Wpisy w blogu: 2
Cytat:
Napisane przez fragy7 Pokaż wiadomość
dostałam dziś z BU hydrolat z kwiatu pomarańczy. myślicie, że można go zastosować na minerały po STF (albo przed STF, już sama nie wiem jak)? nada makijażowi takiej niewidoczności jak woda termalna?
ktoś może stosował?
ja stosuję od kilku dni. Spryskuję podkład z korektorem, ale przed pudrem wykończeniowym. Daje naturalny efekt, pewnie taki sam jak termalka, ale tej nigdy nie używałam. No i ten zapach....
To mój ulubiony hydrolat

Cytat:
Napisane przez pastereczka Pokaż wiadomość
niezupelnie, tzn praktyka jest taka ze nadajacy reklamuje, ale jesli nie moze(z roznych przyczyn) to przeciez nie mozna zabronic Tobie dochodzenia praw, tymbardziej, ze to wlasnie adresat oplaca przesylke i nie mowisz. ze ktos gdzies wyslal tylko masz nr nadawczy, a karteczka jest wlasnie po to by go znac
czyli bambuko

elska

flickr

Moment Uchwycony

Edytowane przez frantic
Czas edycji: 2009-02-02 o 21:53 Powód: post pod postem
Dominkab jest offline  
Stary 2009-02-02, 21:52   #3614
frantic
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez pastereczka Pokaż wiadomość
Dzięki Pastereczko. Czyli poniekąd babka miała rację i też nie chciała sobie robić dodatkowej pracy z przyjmowaniem reklamacji od jakiejś namolnej klientki.

Ciekawe czy w przypadku przesyłki zagranicznej, np. z EDM też by kazała firmie ze Stanów pisać reklamację.
frantic jest offline  
Stary 2009-02-02, 21:54   #3615
Dominkab

Cytat:
Dzięki Pastereczko. Czyli poniekąd babka miała rację i też nie chciała sobie robić dodatkowej pracy z przyjmowaniem reklamacji od jakiejś namolnej klientki.

Ciekawe czy w przypadku przesyłki zagranicznej, np. z EDM też by kazała firmie ze Stanów pisać reklamację.
no co Ty "nie ma takiego miasta Londyn. Jest Lądek, Lądek Zdrój...."

elska

flickr

Moment Uchwycony
Dominkab jest offline  
Stary 2009-02-02, 21:57   #3616
fragy7
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Dominkab Pokaż wiadomość
ja stosuję od kilku dni. Spryskuję podkład z korektorem, ale przed pudrem wykończeniowym. Daje naturalny efekt, pewnie taki sam jak termalka, ale tej nigdy nie używałam. No i ten zapach....
To mój ulubiony hydrolat
Dominikab, tak też zrobię, dzięki
co do zapachu, moje pierwsze wrażenie- jest bardzo intensywny i duszący. no cóż, na razie mnie nie zachwycił
fragy7 jest offline  
Stary 2009-02-02, 21:58   #3617
Lorri
Moderator

Cytat:
Reklamację zgłasza zwykle nadawca przesyłki. Odbiorca może zgłosić tylko wtedy, gdy nadawca zrzeknie się na jego rzecz swojego prawa do dochodzenia roszczeń.

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2009-02-02 o 21:59
mikroREKLAMA
Kod rabatowy iHerb
Rabat 10% na pierwsze zamówienie w sklepie iHerb z kodem: ZNV390

Ta reklama pokazywana jest pod 3 040 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Lorri jest offline  
Stary 2009-02-02, 21:58   #3618
Dominkab

Cytat:
Napisane przez fragy7 Pokaż wiadomość
Dominikab, tak też zrobię, dzięki
co do zapachu, moje pierwsze wrażenie- jest bardzo intensywny i duszący. no cóż, na razie mnie nie zachwycił
przykro mi, może z czasem się do niego przekonasz

elska

flickr

Moment Uchwycony
Dominkab jest offline  
Stary 2009-02-02, 22:01   #3619
Nanomi
Zadomowienie

Wpisy w blogu: 1

Cytat:

Mi zginęła jedna przesyłka do tej pory (odpukuję) i to z USA, babka na poczcie powiedziała, że tylko i wyłącznie nadawca może zgłosić reklamację i numer nadania na nic się nie przyda.
Nanomi jest offline  
Stary 2009-02-02, 22:01   #3620
frantic
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Dominkab Pokaż wiadomość
no co Ty "nie ma takiego miasta Londyn. Jest Lądek, Lądek Zdrój...."
Tak by to pewnie wyglądało.
frantic jest offline  
Stary 2009-02-02, 22:22   #3621
milena72
Zadomowienie

sprawa wyglada tak:
Tylko nadawca moze złozyc reklamacje ale nr nadania paczki/przesyłki podany przez odbiorce ma rowniez znaczenie...Problem w tym czy pani na poczcie chce sie zerknac w zeszyt czy nie..Na poczcie wszystkie przesylki ,ktore sa przyjmowane (polecone/priorytetowe ) sa wpisywane.Tak znalazła sie moja zaginiona paczka z allegro..przyjeto ja,wpisano ale listonosz zapomnial wrzucic awizo..dzieki temu nr Pani sprawdzila ,ze rzeczywiscie w danym dniu przesyłka zawitała na poczte...

wymianka kosmetyczno-azjatycka
http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=906586

super ksiazki
http://www.wizaz.pl/forum/showthread...06#post6154806
milena72 jest offline  
Stary 2009-02-02, 22:36   #3622
pastereczka
Organizatorka

kochane to co mowi Pani Z Okienka to to co wie.
to o krajowych, ale z zagranicznymi jest pdobnie w przypadku tych dwoch najtanszych bo co do UPS to nie wiem. Na poczcie nie chca przyjmowac zeby i nad i odbiorcy nie wyplacic
Paczka jest przesyłką rejestrowaną i powinna być doręczona adresatowi w ciągu 14 dni od dnia nadania albo w ciągu tych dwóch tygodni adresat powinien przynajmniej zostać zawiadomiony o próbie doręczenia paczki. Jeżeli poczta nie dotrzymała tego terminu, to wówczas przyjmuje się, że nie wykonała usługi. W takim przypadku adresat albo nadawca ma prawo wnieść reklamację, a nawet wystąpić o odszkodowanie.
Reklamację można zgłosić w każdej placówce operatora świadczącego powszechne usługi pocztowe, nie wcześniej niż po upływie 14 dni od dnia nadania paczki. Do tych terminów nie wlicza się dni ustawowo wolnych od pracy. Nie można reklamacji zgłosić później niż w ciągu 12 miesięcy od dnia jej nadania.(infor)
Podstawa prawna
- Par. 4 ust. 3 rozporządzenia ministra infrastruktury z 13 października 2003 r. w sprawie reklamacji powszechnej usługi pocztowej w zakresie przesyłki rejestrowanej i przekazu pocztowego (Dz.U. nr 183, poz. 12404).

Dziewiąty rok na wizażu
pastereczka jest offline  
Stary 2009-02-02, 22:55   #3623
tranqil babe
Wtajemniczenie

Cytat:
Lorri jeżeli zamawiałaś 27. grudnia i jeżeli liczyć 1. stycznia jako dzień wolny, to dopiero dzisiaj jest 25. dzień roboczy oczekiwania na przesyłkę.
a propos poczty to gdzies w watku pojawila sie uwaga, iz nierejestrowana przesylka moze isc nawet i pol roku wizazanka przytaczala wypowiedz pani z poczty..

tranqil babe jest offline  
Stary 2009-02-02, 22:57   #3624
pastereczka
Organizatorka

Cytat:
Napisane przez tranqil babe Pokaż wiadomość
a propos poczty to gdzies w watku pojawila sie uwaga, iz nierejestrowana przesylka moze isc nawet i pol roku wizazanka przytaczala wypowiedz pani z poczty..
hehe dlatego sie opieram na ustawach a nie na paniach

Dziewiąty rok na wizażu
pastereczka jest offline  
Stary 2009-02-02, 23:17   #3625
avalonka
Raczkowanie

Pastereczko normalnie mi imponujesz ) czyli jeśli EDM nie dojdzie to mamy składać reklamacje - i dobrze! Odszkodowanie za straty moralne i brak flattiego tego nawet nie da się oszacować...
avalonka jest offline  
Stary 2009-02-02, 23:25   #3626
pastereczka
Organizatorka

No niestety krzywdy moralne sa nisko wyceniane w krajowych to 10 lub 20 krotnosc kwoty nadania o ile nie jest do jakiejs kwoty ubezpieczona (sprawdze jutro i edytuje), a z zagranicznymi nie wiem (jeszcze). Sprawdzalam to bo mi wmawiano ze jak listonoszowi ukradziono moja paczke to ktos z USA ma skarzyc... Nauczylam sie, ze jak masz podstawy prawne na papierze to Cie nie ignorują... Ja z edm nie skarze bo mi doslali. A propos kazdy urząd musi przyjąć skargę, to jeszcze inna forma udreczania urzednikow... Ja nikogo nie namawiam na reklamacje, ale sądzę, że kto nie zna swoich praw ten traci

Dziewiąty rok na wizażu
pastereczka jest offline  
Stary 2009-02-02, 23:39   #3627
avalonka
Raczkowanie

Ale masz w zupełności rację! na własnej skórze doświadczyłam tego że każde pismo zostanie przyjęte jeśli poprosi się o adnotację na kopii że odmawiają jej przyjęcia. Nauczyłam się domagać datownika i podpisu osoby przyjmującej! na kopii i składania podań na"książkę". Tyle że okupiłam to dużym stresem.
Nie idę walczyć z pocztą o każdy grosz i pewnie o próbki bym się nie rzucała za bardzo, ale szykuję się do zamówienia większego, wiec dobrze wiedzieć.
avalonka jest offline  
Stary 2009-02-02, 23:46   #3628
cathy
Organizatorka

GG do cathy

dziewczyny, myślicie, że to możliwe, że za pierwszym razem udało mi się trafić idealnie z kolorem podkładu?

Nie wytrzymałam i przystąpiłam do testów moich próbek (tak, wiem- brak światła dziennego itd.). Nałożyłam buff beige neutral i po prostu szok.. Przyglądałam się sobie w różnych oświetleniach w domu (halogen, lampka z ciepłym światlem, jarzeniówka w kuchni, ogólne światło), robiłam fotki i kolor stopił się tak doskonale, że nie ma sladu najmniejszej różnicy między niepomalowaną szyją, a twarzą...

Co prawda formuła matte chyba do końca mi nie odpowiada, bo mam wrażenie, że lekko widać ją na mojej twarzy i teraz po 3 godzinach już zaczynam się błyszczeć, ale kolor idealny.
wiem, że prawidłowy test muszę przeprowadzić jutro za dnia, ale myślicie, że udało mi się, czy po prostu mi się wydaje

ps. a mój TŻ jest zazdrosny o mój nowy pędzel- stwierdził, że przytulałam go dzisiaj więcej razy niż jego Ale on tak faaajnie mięciutki jest (znaczy się pędzel- nie TŻ )
cathy jest offline  
Stary 2009-02-02, 23:55   #3629
rozwielitka
rodzaj forumowych moderatorek zaliczanych do grupy wioślarek

pastereczko, jestem pod wrażeniem Twojej wiedzy
ciesze się że się z nami nią dzielisz, wyjaśniając niejasności.

cathy, ja też trafiłam za 1. razem w kolor podkładu. A właściwie w 2 bo nadal nie do końca się zdecydowałam pomiędzy fair neutral a sandy fair- więc jest to możliwe i dobrze, że zaoszczędziłaś na wielu testach.

a TŻ ma być twardy a nie miętki!
rozwielitka jest offline  
Stary 2009-02-03, 00:09   #3630
pastereczka
Organizatorka

Cytat:
Napisane przez cathy Pokaż wiadomość
dziewczyny, myślicie, że to możliwe, że za pierwszym razem udało mi się trafić idealnie z kolorem podkładu?

Nie wytrzymałam i przystąpiłam do testów moich próbek (tak, wiem- brak światła dziennego itd.). Nałożyłam buff beige neutral i po prostu szok.. Przyglądałam się sobie w różnych oświetleniach w domu (halogen, lampka z ciepłym światlem, jarzeniówka w kuchni, ogólne światło), robiłam fotki i kolor stopił się tak doskonale, że nie ma sladu najmniejszej różnicy między niepomalowaną szyją, a twarzą...

Co prawda formuła matte chyba do końca mi nie odpowiada, bo mam wrażenie, że lekko widać ją na mojej twarzy i teraz po 3 godzinach już zaczynam się błyszczeć, ale kolor idealny.
wiem, że prawidłowy test muszę przeprowadzić jutro za dnia, ale myślicie, że udało mi się, czy po prostu mi się wydaje

ps. a mój TŻ jest zazdrosny o mój nowy pędzel- stwierdził, że przytulałam go dzisiaj więcej razy niż jego Ale on tak faaajnie mięciutki jest (znaczy się pędzel- nie TŻ )
Cathy trafiłaś zapewne bo mamy podobną urodę i też ten kolor mam, poza tym czytalas i pytalas przed zamowieniem więc...
Miękki ma byc tylko pędzel

Dziewiąty rok na wizażu
pastereczka jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
edm, everyday, kosmetyki, mineralne, minerals

Nowe wątki na forum Kosmetyki mineralne

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości