Kosmetyki mineralne Everyday Minerals - część I - Strona 124 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Kosmetyki mineralne

Notka

Kosmetyki mineralne Wszystko o kosmetykach mineralnych.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2009-02-03, 17:01   #3691
rybka123
Przyczajenie

Dot.: Kosmetyki Everyday Minerals

hello

pisałam wam, że nie doszło zamówienie z edm z 17 grudnia, więc jeśli kogoś by to interesowało, bo jest w podobnej sytuacji to :
w mejlu zwrotnym do mnie edm podał mi numer przesyłki, dałam go pani na poczcie i pani stwierdziła, że paczka nie dotarła do Polski nawet
więc: napisze to edm-owi i oni to już musza załatwiać (reklamację), a ja liczę na jakiś kupon czy coś.

ja to mam pecha, ale pastereczka mnie ratuje wysyłając mi coś niecoś ze swoich skarbów

pozdrawiam!
rybka123 jest offline  
Stary 2009-02-03, 17:13   #3692
fragy7
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez frantic Pokaż wiadomość
Pokazywane już były tutaj zdjęcia jednego koloru we wszystkich formułach. Różnica w pojemniczku jest minimalna (intensive jest nawet jaśniejszy a na pewno bardziej neutralny bo bardziej kryje) natomiast na skórze różnicy nie ma.
to pozostaje mi wypróbować GM int. patrząc na stornie wydawało mi się, że GM jest lekko ciemniejszy niż LIght OLive, a w rzeczywistośći GM jest zdecydowanie jaśniejszy
fragy7 jest offline  
Stary 2009-02-03, 17:27   #3693
frantic
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez psycha Pokaż wiadomość
A i dlaczego nie ma juz stronce pustych pojemniczków z sitkiem ?
Bo się skończyły. Ogólnie mają teraz bardzo duże braki w magazynach, dodatkowo wymieniają sporo rzeczy (np. pędzle mają być nowe, a stare co niektóre udoskonalone, itd.).
Podejrzewam że do marca powinno się to wreszcie unormować i będziemy wiedzieć na czym stoimy w tym roku.
frantic jest offline  
Stary 2009-02-03, 17:31   #3694
jmw
Zadomowienie

Nie wiem czy podawany był link do tego wątku (ja w każdym razie przeoczyłam) - podkłady wg jasności https://www.everydayminerals.com/for...p?topic=7313.0
jmw jest offline  
Stary 2009-02-03, 17:42   #3695
frantic
Zakorzenienie

jmw świetne zestawienie. Chyba nikt go tu jeszcze nie podawał. Wysłałam pw do Nanomi, może zamieści tą listę kolorów w pierwszym poście, chyba by się przydało.
frantic jest offline  
Stary 2009-02-03, 17:55   #3696
tranqil babe
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez rybka123 Pokaż wiadomość
hello

pisałam wam, że nie doszło zamówienie z edm z 17 grudnia, więc jeśli kogoś by to interesowało, bo jest w podobnej sytuacji to :
w mejlu zwrotnym do mnie edm podał mi numer przesyłki, dałam go pani na poczcie i pani stwierdziła, że paczka nie dotarła do Polski nawet
więc: napisze to edm-owi i oni to już musza załatwiać (reklamację), a ja liczę na jakiś kupon czy coś.

ja to mam pecha, ale pastereczka mnie ratuje wysyłając mi coś niecoś ze swoich skarbów

pozdrawiam!
hmm tak sobie mysle ze to moze optymistyczna( w pewnym sensie) informacja?
byc moze paczuszka gdzies tam utknela i np za 2 miesiace ja dostaniesz? zarty zaratmi ale kto wie? Oby spotkala ciebie mila niespodzianka kiedys tam

tranqil babe jest offline  
Stary 2009-02-03, 18:04   #3697
psycha
Zakorzenienie

GG do psycha

Cytat:
Bo się skończyły. Ogólnie mają teraz bardzo duże braki w magazynach, dodatkowo wymieniają sporo rzeczy (np. pędzle mają być nowe, a stare co niektóre udoskonalone, itd.).
Podejrzewam że do marca powinno się to wreszcie unormować i będziemy wiedzieć na czym stoimy w tym roku.
Dziękuje za info Myślałam ze je wycofano....
Zaluje że nie kupiłam więcej....
psycha jest offline  
Stary 2009-02-03, 18:08   #3698
gosia1207
Rozeznanie

pudry STF lub Finishing Dust mogą być w zestawie darmowych próbek ?
gosia1207 jest offline  
Stary 2009-02-03, 18:10   #3699
pastereczka
Organizatorka

Cytat:
Napisane przez gosia1207 Pokaż wiadomość
pudry STF lub Finishing Dust mogą być w zestawie darmowych próbek ?
nie mogą, ani cienie tez nie

Dziewiąty rok na wizażu
pastereczka jest offline  
Stary 2009-02-03, 18:18   #3700
frantic
Zakorzenienie

Cytat:
Dziękuje za info Myślałam ze je wycofano....
Zaluje że nie kupiłam więcej....
To niestety nie jest wykluczone. EDM różne rzeczy też wycofuje i nie raczy wcześniej o tym poinformować. Możliwe że pojawią się pojemniczki, ale np. o nieco innym kształcie. Na razie to jest zgaduj-zgadula i zwykłe gdybanie.
frantic jest offline  
Stary 2009-02-03, 18:31   #3701
psycha
Zakorzenienie

GG do psycha

Cytat:
To niestety nie jest wykluczone. EDM różne rzeczy też wycofuje i nie raczy wcześniej o tym poinformować. Możliwe że pojawią się pojemniczki, ale np. o nieco innym kształcie. Na razie to jest zgaduj-zgadula i zwykłe gdybanie.
Heh... Widze ze i los płaskiego pędzla niepewny
psycha jest offline  
Stary 2009-02-03, 18:32   #3702
frantic
Zakorzenienie

Cytat:
Heh... Widze ze i los płaskiego pędzla niepewny
Płaski ma powrócić podobno 18. lutego.
frantic jest offline  
Stary 2009-02-03, 19:00   #3703
smash
Zakorzenienie

Dziewczyny, od kilku dni uzywam mojej miniaturki podkładu Semi matte w kolorze Golden Fawn.
Minerały są genialne, na 100% zamówię pełnowymiarowe opakowanie.
Mam tylko jeden problem - mój odcień jest dla mnie minimalnie, ale jednak trochę za jasny i za zółty.
W związku z tym pytanie do Was - co byście mi poleciły (z formuły Semi) - zazaczam, ze moja cera jest jasna z lekko zółtawym zabarwieniem (na pewno nie moge miec niczego z różowym podtonem), ale ten Fawn jednak dla mnie za zółty.
smash jest offline  
Stary 2009-02-03, 19:07   #3704
psycha
Zakorzenienie

GG do psycha

Cytat:
Płaski ma powrócić podobno 18. lutego.
Trzeba zrobić zapas
psycha jest offline  
Stary 2009-02-03, 19:49   #3705
frantic
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez smash Pokaż wiadomość
Dziewczyny, od kilku dni uzywam mojej miniaturki podkładu Semi matte w kolorze Golden Fawn.
Minerały są genialne, na 100% zamówię pełnowymiarowe opakowanie.
Mam tylko jeden problem - mój odcień jest dla mnie minimalnie, ale jednak trochę za jasny i za zółty.
W związku z tym pytanie do Was - co byście mi poleciły (z formuły Semi) - zazaczam, ze moja cera jest jasna z lekko zółtawym zabarwieniem (na pewno nie moge miec niczego z różowym podtonem), ale ten Fawn jednak dla mnie za zółty.
Golden Light
frantic jest offline  
Stary 2009-02-03, 19:51   #3706
smash
Zakorzenienie

Cytat:
Golden Light
Dzieki
smash jest offline  
Stary 2009-02-03, 19:58   #3707
Nanomi
Zadomowienie

Wpisy w blogu: 1

Cytat:
Golden Light
Dokładnie pasuje do tego opisu
Nanomi jest offline  
Stary 2009-02-03, 21:09   #3708
cathy
Organizatorka

GG do cathy

smash- ja mam dzisiaj właśnie golden light na twarz, tylko w formule intensive...
dwie strony wcześniej wklejałam zdjęcie, jak wygląda u mnie
http://www.wizaz.pl/forum/showthread...&page=122#3636
cathy jest offline  
Stary 2009-02-03, 22:15   #3709
rybka123
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez tranqil babe Pokaż wiadomość
hmm tak sobie mysle ze to moze optymistyczna( w pewnym sensie) informacja?
byc moze paczuszka gdzies tam utknela i np za 2 miesiace ja dostaniesz? zarty zaratmi ale kto wie? Oby spotkala ciebie mila niespodzianka kiedys tam
hehe, dobrze kombinujesz dzięki
rybka123 jest offline  
Stary 2009-02-03, 22:18   #3710
frantic
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez cathy Pokaż wiadomość
smash- ja mam dzisiaj właśnie golden light na twarz, tylko w formule intensive...
dwie strony wcześniej wklejałam zdjęcie, jak wygląda u mnie
http://www.wizaz.pl/forum/showthread...&page=122#3636
Cathy i jak oceniasz formułę intensive po całym dniu - zadowolona czy nie?
frantic jest offline  
Stary 2009-02-03, 22:50   #3711
Ella77
Raczkowanie

Moje Drogie
przyszło moje drugie zamówienie próbkowe też z 30.12 tak jak to pierwsze

dostałam róż snuggle, korektor mint i podkłady: LINEN (matte - nawet nie wiedziałam że wtakiej zamówiłam -super bo bardzo chciałam przetestowac) LIGHT NEUTRAL (int.) i LIGHT OLIVE (int) tak jak myslalam oliwka bedzie za ciemna ale linen i light neutral wygladaja bardzo kusząco - jutro beda testy

za to dzis rano stwierdzilam ze fairly light neutral jest dla mnie naprawde za ciemny a nie chcalo mi sie mieszac z jasniejszymi wiec polozylam na cala twarz korektor intensive fair - i kurcze - idealny odcien po prostu cudnie sie stopil - teraz musze wynależć taki kolor podkładu - macie jakiś pomysł??

Edytowane przez Ella77
Czas edycji: 2009-02-03 o 22:51
Ella77 jest offline  
Stary 2009-02-03, 23:51   #3712
cathy
Organizatorka

GG do cathy

Cytat:
Cathy i jak oceniasz formułę intensive po całym dniu - zadowolona czy nie?
właściwie to nie jestem jeszcze pewna Nałożyłam podkład rano i po kilku godzinach wyglądał średnio (ale byłam w ciągłym biegu- kilkanaście razy zmieniałam pomieszczenia - dom, biuro, samochód, sklepy i tak w kółko) i gdy koło 17- tej zerknęłam do lusterka trochę się przeraziłam, bo miałam wrażenie tłustej cery. Ale bibułki matujące rozwiązały ten problem. Machnęłam jeszcze kika razy pędzlem z krzemionką i było tak dobrze, jak rano Potem, gdy już siedziałam tylko w domu, nic takiego się nie wydarzyło i podkład wygladał juz cały czas tak samo.

Tak więc- nie wiem jeszcze.. Jutro ciąg dalszy testów- tym razem formuła matte.

Zobaczymy Strasznie kusi mnie, żeby zrobić tak, jak dziewczyny na youtubie i enkore polecają, czyli spryskać raz pędzel domowym mm, ale obawiam się, że połozenie gliceryny na moją mieszaną cerę moze skończyć się tragicznie

Być może ten mój dzisiejszy efekt koło 17- tej to wina złej bazy, bo podkład kładłam niecałe pół godziny po nałożeniu jednynego mazidła do twarzy, które mnie nie zapycha, czyli olejku z dzikiej róży i być może to on spowodował taki efekt. Ale niczego innego, co nie powoduje u mnie natychmiastowego wysypu różnych niespodzianek jeszcze nie odkryłam Poza oliwką Hippa, ale na dzień się jeszcze nigdy nie odważylam jej użyć (używam jej tylko jako nawilżacza przy kuracjach kwasowych)

Edytowane przez cathy
Czas edycji: 2009-02-03 o 23:57
cathy jest offline  
Stary 2009-02-04, 00:03   #3713
pastereczka
Organizatorka

Cytat:
Napisane przez Ella77 Pokaż wiadomość
Moje Drogie
przyszło moje drugie zamówienie próbkowe też z 30.12 tak jak to pierwsze

dostałam róż snuggle, korektor mint i podkłady: LINEN (matte - nawet nie wiedziałam że wtakiej zamówiłam -super bo bardzo chciałam przetestowac) LIGHT NEUTRAL (int.) i LIGHT OLIVE (int) tak jak myslalam oliwka bedzie za ciemna ale linen i light neutral wygladaja bardzo kusząco - jutro beda testy

za to dzis rano stwierdzilam ze fairly light neutral jest dla mnie naprawde za ciemny a nie chcalo mi sie mieszac z jasniejszymi wiec polozylam na cala twarz korektor intensive fair - i kurcze - idealny odcien po prostu cudnie sie stopil - teraz musze wynależć taki kolor podkładu - macie jakiś pomysł??
Mozesz wymieszac podklad z korektorem, lepiej jednak zachowac proporcje 1 cz korektora 2 cz podkladu , lub mniejszą część korektora

Dziewiąty rok na wizażu
pastereczka jest offline  
Stary 2009-02-04, 00:29   #3714
Ella77
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez pastereczka Pokaż wiadomość
Mozesz wymieszac podklad z korektorem, lepiej jednak zachowac proporcje 1 cz korektora 2 cz podkladu , lub mniejszą część korektora
też o tym myslałam
jednak na razie zobaczę jak tam inne kolorki które do mnie doszły będą wyglądać, a w czwartek zrobię test wszystkich 6 odcieni na policzkach i postaram się wkleić zjęcia jeśli mojem aparatowi uda się uchwycic wszytsko należycie
Stary 2009-02-04, 09:57   #3715
frantic
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez cathy Pokaż wiadomość
właściwie to nie jestem jeszcze pewna Nałożyłam podkład rano i po kilku godzinach wyglądał średnio (ale byłam w ciągłym biegu- kilkanaście razy zmieniałam pomieszczenia - dom, biuro, samochód, sklepy i tak w kółko) i gdy koło 17- tej zerknęłam do lusterka trochę się przeraziłam, bo miałam wrażenie tłustej cery. Ale bibułki matujące rozwiązały ten problem. Machnęłam jeszcze kika razy pędzlem z krzemionką i było tak dobrze, jak rano Potem, gdy już siedziałam tylko w domu, nic takiego się nie wydarzyło i podkład wygladał juz cały czas tak samo.

Tak więc- nie wiem jeszcze.. Jutro ciąg dalszy testów- tym razem formuła matte.

Zobaczymy Strasznie kusi mnie, żeby zrobić tak, jak dziewczyny na youtubie i enkore polecają, czyli spryskać raz pędzel domowym mm, ale obawiam się, że połozenie gliceryny na moją mieszaną cerę moze skończyć się tragicznie

Być może ten mój dzisiejszy efekt koło 17- tej to wina złej bazy, bo podkład kładłam niecałe pół godziny po nałożeniu jednynego mazidła do twarzy, które mnie nie zapycha, czyli olejku z dzikiej róży i być może to on spowodował taki efekt. Ale niczego innego, co nie powoduje u mnie natychmiastowego wysypu różnych niespodzianek jeszcze nie odkryłam Poza oliwką Hippa, ale na dzień się jeszcze nigdy nie odważylam jej użyć (używam jej tylko jako nawilżacza przy kuracjach kwasowych)
Uuuu to ciekawe. Nigdy nie odważyłabym się nałożyć pod podkład mineralny żadnego olejku. Ale co skóra, to inne przyzwyczajenie. Mi by się on po prostu nie wchłonął, takie rzeczy to tylko okazjonalnie na noc stosuję.
A minerały EDM od pewnego czasu nakładam wyłącznie na primer. Mam takie wrażenie, że odkąd testuję inne marki, to EDM coraz gorzej na mnie wygląda (mówię o formule intensive). Zostawię sobie chyba tylko mały słiczek tej formuły, a reszt się pozbędę. Za dużo fajniejszych minerałów znalazłam.
frantic jest offline  
Stary 2009-02-04, 10:59   #3716
evelinek_r
Wtajemniczenie

Właśnie doszła moja paczuszka z EDM- po 5 dniach roboczych Próbki+dwa cienie+pędzelek do korektora. Pierwsze wrażenie po otwarciu- niedokręcone niektóre słoiczki, ale tak piekielnie pozaklejane, że nic się nie wysypało.Miałam robić tylko test "paskowy", ale że Ivory jest dla mnie zdecydowanie zbyt pomarańczowe, a Fair Neutral (int) i Sandy Fair (s-m) takie w sam raz, więc FN poleciała na całą buzię- tzn na filtr+STF Fair. Nakładałam sephorowym kabuki na mokro (chyba nawet zbyt mokro, ale potem potrzepalam pędzlem i było ok) i o dziwo- to maleństwo kryje. Na prawdę nalożyłam minimalną ilość+ten kabuki jest trochę rozcapierzony, a mimo to kryje całkiem przyzwoicie. Tylko nie mogę sobie poradzić z korektorem. Próbowałam na sucho i na mokro i wg mnie kryje gorzej niż podkład. Co robię nie tak?? STF jak dla mnie super, rzeczywiście daje fajny poslizg. Aha, mimo że na filtrze, wszystko rozprowadziło mi się całkiem przyzwoicie- żadnych plam czy zacieków.

Zamówiłam też Finishing Dust- czy Wasz też jest taki pomarańczowy? Nie próbowałam jeszcze, jak wygląda na twarzy, ale kolor w pudeleczku mnie przeraził? chyba będę musiala wypróbować sunlight.

Na koniec róż i cienie. I tutaj lepiej trafić nie mogłam. Pink Ribbon- marzenie, daje naturalny, "orzeźwiający" wygląd. Laptop i Garden próbowałam tylko na ręce, ślicznie się prezentują. I faktycznie dochodzę do wniosku, że te maluch starczą na długo. Nie opłaca mi się cieni i róży brać inaczej, niż w samplach. I tak do końca życia tego nie zużyję

Zobaczymy, jak pochodzę w minerałach cały dzień, co się z nich zostanie ja chcę flattiego już, teraz, natychmiast...I prosze pomóżcie mi z tym korektorem. Naprawdę mam sporo do ukrycia.
evelinek_r jest offline  
Stary 2009-02-04, 11:46   #3717
jmw
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez evelinek_r Pokaż wiadomość
Właśnie doszła moja paczuszka z EDM- po 5 dniach roboczych Próbki+dwa cienie+pędzelek do korektora. Pierwsze wrażenie po otwarciu- niedokręcone niektóre słoiczki, ale tak piekielnie pozaklejane, że nic się nie wysypało.Miałam robić tylko test "paskowy", ale że Ivory jest dla mnie zdecydowanie zbyt pomarańczowe, a Fair Neutral (int) i Sandy Fair (s-m) takie w sam raz, więc FN poleciała na całą buzię- tzn na filtr+STF Fair. Nakładałam sephorowym kabuki na mokro (chyba nawet zbyt mokro, ale potem potrzepalam pędzlem i było ok) i o dziwo- to maleństwo kryje. Na prawdę nalożyłam minimalną ilość+ten kabuki jest trochę rozcapierzony, a mimo to kryje całkiem przyzwoicie. Tylko nie mogę sobie poradzić z korektorem. Próbowałam na sucho i na mokro i wg mnie kryje gorzej niż podkład. Co robię nie tak?? STF jak dla mnie super, rzeczywiście daje fajny poslizg. Aha, mimo że na filtrze, wszystko rozprowadziło mi się całkiem przyzwoicie- żadnych plam czy zacieków.

Zamówiłam też Finishing Dust- czy Wasz też jest taki pomarańczowy? Nie próbowałam jeszcze, jak wygląda na twarzy, ale kolor w pudeleczku mnie przeraził? chyba będę musiala wypróbować sunlight.

Na koniec róż i cienie. I tutaj lepiej trafić nie mogłam. Pink Ribbon- marzenie, daje naturalny, "orzeźwiający" wygląd. Laptop i Garden próbowałam tylko na ręce, ślicznie się prezentują. I faktycznie dochodzę do wniosku, że te maluch starczą na długo. Nie opłaca mi się cieni i róży brać inaczej, niż w samplach. I tak do końca życia tego nie zużyję

Zobaczymy, jak pochodzę w minerałach cały dzień, co się z nich zostanie ja chcę flattiego już, teraz, natychmiast...I prosze pomóżcie mi z tym korektorem. Naprawdę mam sporo do ukrycia.
Mój finishing Dust w pudełku też jest pomarańczowy, wręcz pomaranczowo - różowy (łososiowy taki). Na twarzy jest jednak transparentny, u mnie podkreśla (wybija) róż ale Ty sądząc z kolorów podkładów masz chłodniejszy odcień karnacji i może tego efektu nie będzie.
A co do korektora - nie wiem który masz, ale jak sądzę część z nich nie jest mocno kryjąca, nie to jest ich zadaniem (ma np korygować koloryt albo rozświetlać).
jmw jest offline  
Stary 2009-02-04, 13:02   #3718
Nanomi
Zadomowienie

Wpisy w blogu: 1

Cytat:
Napisane przez evelinek_r Pokaż wiadomość
Właśnie doszła moja paczuszka z EDM- po 5 dniach roboczych
Ładnie
Nanomi jest offline  
Stary 2009-02-04, 13:11   #3719
Mariola13
Zakorzenienie

Cytat:
Uuuu to ciekawe. Nigdy nie odważyłabym się nałożyć pod podkład mineralny żadnego olejku. Ale co skóra, to inne przyzwyczajenie. Mi by się on po prostu nie wchłonął, takie rzeczy to tylko okazjonalnie na noc stosuję.
A minerały EDM od pewnego czasu nakładam wyłącznie na primer. Mam takie wrażenie, że odkąd testuję inne marki, to EDM coraz gorzej na mnie wygląda (mówię o formule intensive). Zostawię sobie chyba tylko mały słiczek tej formuły, a reszt się pozbędę. Za dużo fajniejszych minerałów znalazłam.
Ja też minerały stosuję na serum olejowe, ale razem z żelem hialuronowym, które ładnie nawilża i sprawia, ze olejek świetnie się wchłania oraz na krem na dzień. Buzia po tym przez cały dzień świetnie jest nawilżona, więc minerały nic nie podkreślają, żadnych suchych skórek

CHANEL - Classic medium - beige, cavior, gold hrdw, nowa

GIVENCHY ANTIGONA mini, nowa

GUCCI - Vintage Web Leather Canvas Tote, klasyczny kuferek

HERMES - Evelyne pm, etoupe

szukają nowego domu
Mariola13 jest offline  
Stary 2009-02-04, 13:17   #3720
evelinek_r
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Nanomi Pokaż wiadomość
Ładnie
Właśnie te styczniowe paczki miały szczęście

Cytat:
Napisane przez jmw Pokaż wiadomość
Mój finishing Dust w pudełku też jest pomarańczowy, wręcz pomaranczowo - różowy (łososiowy taki). Na twarzy jest jednak transparentny, u mnie podkreśla (wybija) róż ale Ty sądząc z kolorów podkładów masz chłodniejszy odcień karnacji i może tego efektu nie będzie.
A co do korektora - nie wiem który masz, ale jak sądzę część z nich nie jest mocno kryjąca, nie to jest ich zadaniem (ma np korygować koloryt albo rozświetlać).
Oj, oby jednak nie wybijał różu, ja mam karnację beżową, róż tylko w postaci trądziku, czasem próbuję używać bardziej zażółconych podkładów, ale wtedy odznacza mi się od dekoltu. Tak teraz patrzę w lustro i w porównaniu do szyi twarz jest ok, ale że dekolt mam jaśniejszy, to się odznacza. Nie mogę wziąć FN o-glow, bo potrzebuję krycia. Czy to w ogóle możliwe, żeby FN był dla kogo za ciemny?? Jutro potestuję Sandy fair, zobaczymy jak on się będzie zachowywał.

A korektor mam Intensive Fair, teoretycznie właśnie do krycia. Może jakiś patent z nakładaniem?
evelinek_r jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
edm, everyday, kosmetyki, mineralne, minerals

Nowe wątki na forum Kosmetyki mineralne

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości