całkowita metamorfoza ivuszko:) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Metamorfozy

Notka

Metamorfozy Służymy kompleksowymi poradami jak zmienić swój wygląd i styl - makijaż, fryzurę, sposób ubierania się...

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2008-08-14, 13:03   #1
ivuszko
Raczkowanie

Smile

całkowita metamorfoza ivuszko:)

Witam szanowne koleżanki
bardzo bardzo bardzo proszę o pomoc..Mam 24 lata, długie włosy z którymi nie mam pomysłu co zrobić, szufladę pełną kosmetyków z których prawie nie korzystam (bo nie wiem czy będę dobrze wyglądać) i .. chciałabym co nieco zmienić

1. Co zrobić z włosami?
Są grube, ciężkie, jest ich bardzo dużo - już parę fryzjerek powiedziało mi że jedyne co mogę zrobić to zapuścić do równej długości i cieszyć się z tego że są jakie są..
Mają skłonność do lekkiego skręcania i puszenia, w związku z czym przeważnie chodzę w warkoczu lub "kitku". Jak rozpuszczam to wyglądają przez chwilę ok, potem są ulizane i przyklejają mi się do głowy
A chciałabym zrobić coś z nimi- może kolorek, pasemka? inne podcięcie? ozdóbki do włosów które pomogłyby mi utrzymać fryzurkę? Warunkiem jest łatwość układania, bo nie mam rano przed wyjściem do pracy zbyt dużo czasu..

Aha - włosy rosną mi mega szybko -zdjęcia które załączyłam były robione miesiąc temu, teraz włosy mam o parę centymetrów dłuższe. Generalnie 1,5 roku temu miałam włosy wycieniowane do ucha..(w domu mam zdjęcia, wydaje mi się że było mi w tym ładnie... ) a teraz są "ciut" dłuższe

2. Jak się malować?
wiem że to pytanie bardzo ogólne, ale tak na prawdę nie wiem w czym mi dobrze.. Mam bardzo długie gęste rzęsy, które malują czarnym tuszem. Codzienny makijaż to tylko podkreślenie oczu jakimiś cieniami (zwykle neutralne odcienie złotego brązu lub kremu..)
Nie używam kredki ani eylinera bo .. nie wiem czy mi to pasuje czy nie! (a może to mój błąd?)
Aha - nie wiem czy to ważne, ale noszę soczewki kontaktowe.
Czy konieczne jest używanie podkładu? Bo za bardzo wiem jak go dobrać do cery

Teraz moja ankieta..
1. Jak się opalasz-
opalam się ciężko (najpierw czerwień/róż, potem ładnie brązowieje).
Odcień opalenizny złotawo-brązowawy

2. Kolor oczu -
kolor oczu: ciemne (szaro-zielono-niebieskie, zależy od pogody i nastroju ), z ciemną obwódką tęczówki, kolor raczej czysty,
oprawa oczu zdecydowana

3. Piegi -
brak (kiedyś miałam parę sztuk na nosie, ale dawno temu zniknęły)

4. Cera
nie mam pojęcia ale zdjęcie w białej bluzie oraz w bluzce w paski raczej ładnie oddaje kolorek..
rumienię się delikatnie, na różowo

5. Naturalny kolor włosów -
100% naturalny blond, kiedyś jasny, teraz coraz ciemniejszy. Rozjaśnia się pod wpływem słońca

6. Kolor ust (naturalny oczywiście)-
dość jasny różowy

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?
uwielbiam czerwień, czerń ale otwieram się na nowe kolory nie wiem tylko które mi najbardziej pasują(

Liczę na waszą pomoc i czekam na sugestie)
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg twarz.jpg (90,7 KB, 244 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg sylwetka.jpg (147,8 KB, 172 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg twarz2.jpg (81,5 KB, 282 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg wlosy.jpg (87,8 KB, 113 załadowań)

Edytowane przez kaska222
Czas edycji: 2011-01-01 o 18:59 Powód: zdjec nie usowamy /Regulamin
ivuszko jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-14, 13:38   #2
seti85
Zadomowienie

GG do seti85
Dot.: całkowita metamorfoza ivuszko:)

masz śliczne włosy (wyglądają ładnie i naturalnie więc nic bym nie zmieniała)
za to wyrzuciłabym natychmiast czarny tusz i zaopatrzyła się w brązowy pogrubiający (polecam Max Factor) + zalotkę (osobiście nie wiem jak można bez niej żyć ) do tego jakieś PERŁOWE cienie (brązy złoto pomarańczowy zielony - wydaje mi się, że ładnie by wygladały)
przydałby sie również jakiś brązer (chociażby na policzki - dużo łatwiej go używać niż różu) najlepiej rozświetlający
co do podkładu to rzeczywiście trudno dobrać idealny odcień, ale są łatwiejsze rozwiązania jak np. kremy z podkładem NIVEA (niby przeznaczone dla nastolatek, ale sprawdzają się również u osób trochę starszych, którym zależy wyłącznie żeby delikatnie ujednolicić kolor całej twarzy i nie mają problemów z cerą - są proste w nakładaniu, nie obciążają cery, nie trzeba dobierać koloru, a dodatkowo nie zostawiają śladów i są tanie) hehe peany na ich cześć
dodatkowo ładny błyszczyk + jakieś wyraziste kolczyki (ale nie srebrne tylko w odcianiach brązu, złota, zieleni) i byłoby super
seti85 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-14, 14:06   #3
judge
Zadomowienie

Witaj.zacznę od tego,że jesteś piekną kobietą(szczególnie jak prezentujesz się no make up czyli naturalnie)Włosy masz prześlicznie(nie tylko ja Ci ich pewnie zazdroszcze)gęste,złoc iste i zadbane.Chcesz je jakoś ujarzmic?hm..polecam kupić jedwab do włosów firmy Farouk lub marion(pare zł tańszy) i jest wiele kosmetyków na rynku które "przyklepują" włosy,dają efekt żelazka o! zajrzyj na kwc i proponuję zakumplować się z forum fryzjerskim.Ja widziałąbym Cie w spiętych włoskach;wyglądałabyś tak kobieco
Masz piękne jasne duże oczy które trzeba podkreślić;proponuję matowe cienie (np.Bell satin mat koszt coś ok.5zł) kolory:fuksja,róż,zielnie tu jest fajny artykuł: http://www.stylistka.pl/uroda/wizaz/...niebieskookiej
A jeśli chodzi o styl,ubiór radziłabym zmienić na bardziej klasyczny-kobiecy.Bluzki proste z żabotami,koronkami Spodnie szerokie i rurki(to już wersja bardziej na codzień) no i oczywiście szpilki!! jest jeszcze lato wiec zainwestowałabym na Twoim miejscu w b.kobiece szerokie spodnice jakieś kolorowe,kwiaciaste.
Stary 2008-08-14, 14:51   #4
ivuszko
Raczkowanie

seti, judge - dziękuję ślicznie za komplementy bardzo miło coś takiego słyszeć/czytać szczególnie że się nie spodziewałam...

Ciutke dziwi mnie ta rozbieżność w sprawie cieni czy matowe, czy perłoweAle rozumiem, że po prostu mam "elastyczną" urodę i mogę próbować i tego i tego? w zależności od sytuacji? Bo przyznam się że najczęściej używam cieni perłowych
Co do stylu ubioru: styl "klasyczny" bardzo mi się podoba i czułabym się w nim dobrze, z drugiej strony lubię podkreślać figurę właśnie bardziej obcisłymi bluzkami czy spodniami.. A i tak najczęściej kończy się że chodzę w "jakiś" dzinsach szybko wyciągniętych z szafy i pierwszym lepszym topie...

A jakie upięcie moich włosów byście proponowały? Co zrobić z tak gęstymi i "trudnymi" włosami żeby nie wyglądały jakby w nie piorun strzelił?
I czy jedna warstwa jaśniejszych drobnych/delikatnych pasemek nie "ożywiłaby" mojej głowy?

Zaraz po pracy lecę po jedwab

i jeszcze jedno może głupie pytanko... co to jest "kwc"
Stary 2008-08-14, 15:14   #5
DJADKJGU
BAN stały

przepraszam ze nic nie wniose do tematu, ale musze:
PRZENAJPIEKNE WLOSY!!!! naprawde chcesz cos z nimi robic?
DJADKJGU jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-14, 15:15   #6
judge
Zadomowienie

Ależ nie dziękuj,bo nie masz za co Jesteś śliczna bez dwóch zdań!Mam kilka propozycji upięć(zaporzyczonych z wątku hairstyle od dziewczyn)Jeśli chodzi o cienie ja jednak satwiałbym na maty bo perłowe powiększają optycznie oko(a tego Ci nie potrzeba) Mogłabyś na wieczór użyć czekoladowego i cielistego cienia i na górną powiekę czarny eyeliner Na pewno wyglądałabyś super Proponuję zakupić również taki mały gadzecik - róz w kolorze brudnego rózu i podkreślić kości policzkowe - to daje efekt świeżości i koniecznie jakiś błyszczyk na uściska a co ja będe dużo gadać wszystkie oceniane prze wizażanki kosmetyki znajdziesz tutaj - http://wizaz.pl/kosmetyki/ to jest to kwc.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 021.jpg (3,9 KB, 901 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg andrzejkowa_fryzura.jpg (99,4 KB, 25 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg serena-hair.jpg (20,6 KB, 39 załadowań)
Rodzaj pliku: jpeg vaev.jpeg (3,4 KB, 900 załadowań)
Stary 2008-08-14, 15:26   #7
judge
Zadomowienie

Ai i jeszcze o podkład pytałaśTwoja cera jest ładna nie widzę żadnych zaskórników,cieni pod oczami itp. widać jednak iż odcień cery jest lekko różowawy wiec przydałby się lekki podkład Od siebie polecam taniutki i fajny podkład Kolastyna Satin Make Up(cena ok11zł)jest on jednak trudno dostępny Zajrzałam na kwc i figuruje tam niepozorny fluid firmy Bell Anti Age ma naprawdę b.dobre opinie i kosztuje coś ok20zł do tego puder sypki(żeby dłużej się podkład trzymał i żeby zmatowić cerę) Polecam pudry z firmy Vipera(równiez cena do 20zł)

Jak dobrać podkład?
Jak dobrać?
  • Konsystencja i stopień krycia to sprawy indywidualne. Warto jednak pamiętać, że drobne niedoskonałości lepiej zatuszować punktowo antybakteryjnym korektorem niż maskować szczelnie całą twarz. Podkład ma wyrównywać kolor skóry, a nie nadawać nowy, wymarzony. Bardzo mocno kryjące podkłady polecane są tylko dla cery naczynkowej.
  • Kolor najlepiej sprawdzać na wewnętrznym przegubie dłoni, w okolicy nasady kciuka.
  • Odcień, na który się decydujemy powinien być jak najbardziej zbliżony do koloru skóry. Każdy podkład w ciągu dnia ciemnieje, bo skóra się poci. Jeśli nie możesz zdecydować, który odcień będzie lepszy, weź jaśniejszy.
  • Kupując podkład w sklepie warto rozejrzeć się czy przypadkiem nie stoimy pod świetlówką dającą sztuczne białe światło. Lepiej wtedy wyjść na zewnątrz
(a to z jakiejś stronki)
Stary 2008-08-14, 19:13   #8
ivuszko
Raczkowanie

DJADKJGU po tym co tu wyczytałam już nie włosy zostają i zostaje przy moim założeniu "pierwotnym", że nie ruszam ich koloru I niech sobie rosną dalej skoro tak lubią, ale pod warunkiem że uda mi się je opanować
Od teraz będę je jeszcze bardziej traktować jak mój największy skarb

jedwab już kupiłam i zaraz lecę umyć włosy

judge - dzięki za konkretne rady jakieś tego typu cienie powinny się gdzies "walać" w mojej szufladzie=skarbcu, także może nie będzie trzeba gnać znów do sklepu
Ale mam ogromną prośbę. Czy mogłabyś wrzucić parę fotek makijaży które do mnie by pasowały? oczywiście chodzi o oko ale także "jak posługiwać się różem" .. bo tej trudnej sztuki nigdy nie opanowałam mimo że róż rozjaśniający i "różowy" leżą we wspomnianym wcześniej skarbcu....

seti - jak używać zalotki żeby nie "łamać" optycznie rzęs? ja mam b. długie rzęsy (wychodzą za linię brwi..) ale są proste czym generalnie zmniejszają moje oko. Jak je podnoszę zalotką, to zdarza się, że wychodzi efekt "złamania" a poza tym sklejają się po tym zabiegu... ("zalotkuje" po nałożeniu maskary, bo jak próbowałm odwrotnie to nie było żadnego efektu...). Może miałabyś dla mnie jakieś rady?

a tak w ogóle wziełam dziś kasę od narzeczonego i poleciałam do lumpexu Okazało się że dziś przecena 50% wydałam prawie wyszystko i takim sposobem kupiłam 2 bluzeczki na długi rękaw z "mark&spencer with cashmere" (brudnoróżowa i błękitna, są super!!), 1 rozpinany blezerek tej samej firmy (różowy..), białą bluzę polarową z kapturem z "Joire de Viure", sukienkę z GAP, bluzeczkę brązowawą i intensywnie kolorową koszulę z NEXT, , super długi workowaty sweterek zielony "stefanel"a do tego wszytkiego w sklepie obok... dżinsy
Daleko moim zakupom do stylu klasycznego, ale co tam niech żyją lumpexy!)
Stary 2008-08-14, 20:54   #9
judge
Zadomowienie

Cieszę się że zakupy udane A odnośnie różu:
Róż można nałożyć na policzki, brodę, czubek nosa, a także użyć jako cienia do powiek. Kształt twarzy decyduje o miejscu nakładania kosmetyku. Aby podkreślić kości policzkowe lub wyszczuplić twarz nakładamy róż łukiem pod kością policzkową. Łuk nie powinien schodzić w dół poniżej linii ust. Aby złagodzić zbyt wyraziste rysy nakładamy róż na wystające kości policzkowe, nos czy brodę. Zawsze używamy ciemniejszego koloru aby coś „schować”, „zwęzić” lub „skrócić”. Jasny kolor akcentuje i wydobywa z cienia.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg sephora makeup2.jpg (2,8 KB, 815 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg sephora3.jpg (2,6 KB, 817 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg n7.jpg (2,3 KB, 812 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg malancome.jpg (4,4 KB, 820 załadowań)
Stary 2008-08-15, 16:02   #10
ivuszko
Raczkowanie

a to ja z wczorajszego wieczora, w bluzeczce o której pisałam. Generalnie nie noszę różu (nie lubię za bardzo tego koloru), ale powiedzcie szczerze czy on mi pasuje? Bo ze względu na ten sweterek mogłabym się do różu przekonac...

i w ogóle w jakich kolorach mnie widzicie? Wiem, że dobrze mi w czerni A inne kolory?

apopos powyższego zdjęcia i mojego makijażu:
podklad + sypki puder (nazw nie powiem bo nie znam )
mocno wytuszowane rzęsy lekko potraktowane zalotką
eyliner od połowy górnej powieki, tylko ciutke wystający poza oko
brązowy cień tylko na górnej powiece po zewnętrznej stronie oka
trochę różu użytego "na czuja"
biała kredka pod brwiami
brwi _lekko_ podkreślone ciemno brązowym cieniem
błyszczyk
i to wsio

co powinnam zmienic?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg ivi.JPG (27,3 KB, 263 załadowań)

Edytowane przez kaska222
Czas edycji: 2008-08-15 o 18:09 Powód: post pod postem
Stary 2008-08-15, 17:32   #11
Sesja
Zakorzenienie

dla mnie bomba
Stary 2008-08-15, 19:19   #12
seti85
Zadomowienie

GG do seti85

co do zalotki to na początku wiekszosć osób ma problemy ,żeby nauczyć się ją obsługiwać, więc nie ma się co przejmować tylko próbować
po 1 - nigdy nie używaj zalotki na tusz ... chyba że chcesz przeżedzić rzęsy
2 - używaj zalotki DELIKATNIE podgrzanej - efekt będzie lepszy, bardziej wyraźny
3 - staraj się podkręcać rzęsy w miejscu jak najbliższym powiece trzymając zalotkę ok 10-30 sekund (bardzo ważna jest siła nacisku - to od niej zależy efekt ... nie musisz sie bać że połamiesz rzęsy bo chroni je gumka dlatego warto dociskać do końca, żeby efekt był maksymalny i trwały)

co do fotki to znalazłabym mnóstwo kolorów w których wyglądałabyś dużo lepiej niż w różu (krój sweterka też mógłby być lepszy - przy takiej zgrabnej figurze jak twoja radziłabym raczej bardziej podkreślające ją ubrania), zmieniłabym też kolor biżuterii, ale o tym juz pisałam na samym początku
hehe pewnie stwierdzisz, że się czepiam, ale nie wydaje mi się żebyś dobrze wyglądała w czerni ... przynajmniej tak wnioskuje z fotek ... co innego ciemny brąz, ale nie przekonasz się jeśli nie spróbujesz
Stary 2008-08-19, 12:02   #13
ivuszko
Raczkowanie

seti - dzięki za szczerą opinię napisz mi proszę w jakich kolorach byś mnie widziała?

sesja - ) dzięki, narzeczonemu też się podobało
Stary 2008-08-19, 12:26   #14
seti85
Zadomowienie

GG do seti85

wg mnie:
brąz zamiast czerni, złoto i miedź zamiast srebra, kremowy/ecru zamiast bieli, zieleń, pomarańcz, czerwień (ceglasta taka w rudy wchodząca), turkus, musztardowy
Stary 2008-08-20, 08:26   #15
ivuszko
Raczkowanie

seti - dzięki w wolnej chwili przejrzę szafę w poszukiwaniu takich kolorów i .. przetestuje

mam jeszcze prosbę do was żebyście pomogły mi określić jaki jest mój typ kolorystyczny? Ankiete załączyłam w pierwszym poście - pomóżcie bo ja nigdy nie umiałam tego stwierdzić....
Stary 2008-08-21, 08:40   #16
ivuszko
Raczkowanie

wczoraj kupiłam brązowy tusz i eyeliner... i muszę przyznać że całkiem mi to pasuje w przypadku czarnego tuszu oczy wydawały mi się często "przytłoczone" tą czernią, a brąz mimo że widać nie daje takich efektów..

nie wiem tylko jak poprawnie się malować tym brązowym...

Dlatego bardzo proszę o zdjęcia = inspiracje:
makijaże dla mnie (jak najwięcej!)
upięcia włosów (jak najróżniejsze i proste bo zupełnie nie mam wprawy w takich czynnościach.. )

co z tym kolorkiem? któraś z was mogłaby powiedzieć mi jakim typem kolorystycznym jestem?

i jedna foteczka (tu tylko czarny tusz i czarny eyeliner )
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg _DSC4973aa.jpg (78,5 KB, 105 załadowań)
Stary 2008-09-02, 12:06   #17
ivuszko
Raczkowanie

ponawiam moje pytanie o typ kolorystyczny
i jeszcze kwestia włosów: jak osiągnąć takie super delikatne/kobiece/romantyczne sploty włosów jak na tym zdjęciu?

JEŚLI miałabym kiedyś zmienić kolor włosów: baardzo podoba mi się ten kolorek ) jakbym miała farbować/koloryzować to chyba właśnie na taki.. ?
Czy myślicie że taki kolor włosów by mi pasował? Może nie powinnam ścinać moich gęstych zdrowych włosów, ale własnie zmienić ich kolor?

Nadal chce coś ze sobą zrobić a czuję że stoję w miejscu pomóżcie
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg TN-0015-BK_1.jpg (72,4 KB, 52 załadowań)
Stary 2008-09-02, 17:18   #18
ivuszko
Raczkowanie

nie wierzę że nikt nie umie odpowiedzieć na moje pytania....
Stary 2008-09-09, 07:42   #19
ivuszko
Raczkowanie

up
truskawkomania - może chociaż Ty mi pomożesz z tym "typem kolorystycznym"...
Stary 2008-09-09, 09:27   #20
bonorlz
Raczkowanie

sliczna z Ciebie dziewczyna

przerobiłam Ci w Photoshopie zdjęcia, zeby mogla sobie sprawdzic jak bys wygladala w ciemniejszych wloskach
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1953609 kopia.jpg (43,7 KB, 30 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg TN-0015-BK_1 kopia.jpg (82,4 KB, 22 załadowań)
Stary 2008-09-10, 09:05   #21
seti85
Zadomowienie

GG do seti85

ja osobiście odradzam Ci radykalne cięcia czy zmianę koloru włosów
ta fryzurka na zdjęciu, które wkleiłaś jest prześliczna i pewnie ładnie by wyglądała na twoich włoskach (na moje oko włosy zostały nawinięte na grube wałki do połowy długości, ale oczywiście mogę sie mylić ... najlepszy sposób to próbować aż sama metodą prób i błędów dojdziesz do takiego efektu )

co do analizy kolorystycznej to również radziłabym posiedzieć poczytać na ten temat np. na wizażu, a później spróbować ocenić jakim typem jesteś, bo z tego co widzę to nikt Ci raczej nie pomoże (chyba ciężko tak do końca to ocenic jeśli widzi sie tylko zdjecia...)
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Metamorfozy

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości