Gazetowe walki. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury

Notka

Włosy i fryzury Podyskutuj na temat pielęgnacji, farbowania oraz stylizacji włosów. Fryzury damskie, ślubne, na studniówkę, fryzury krok po kroku i zdjęcia fryzur.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2008-08-15, 15:30   #1
broadwaydream
Wtajemniczenie

Smile

Gazetowe walki.

Wiem ze zabrzmi to dziwnie (i nie wiem czy juz gdzies o tym nie pisano), ale z braku funduszy (jak to zwykle u studentow), postanowilam sprobowac gazetowych walkow. Pamietam, ze gdy mialam pierwsza komunie, babcia nakrecila moje wlosy na wielkie, grube walki, zrobione ze starych gazet. Trzymaly sie pieknie, wiec skuszona wspomnieniami postanowilam sama owe walki stworzyc i jeszcze raz sprawdzic skutecznosc (oszczedzajac przy tym na kupnie ewidentnie potrzebnych mi nowych waleczkow). I tak wzielam dwie stare dosc grube gazety. Po oproznieniu ich ze wszystkich stron, poszukalam w domu zakserowanych pojedynczych kartek czystych z drugiej strony, tasmy klejacej i zabralam sie do pracy.
-Kolorowe strony pisma zwijalam pokolei jedna w druga az powstal piekny wybranej grubosci rulonik, ostatnia raz zawijalam go w biala strone kartki ze starym ksero (zeby w razie czego wlosy pod wplywem wilgoci nie zafarbowaly od kolorowych stron pisma) i na koniec oklejalam tasma zeby moj rulonik nie rozwalil sie.
W ten sposob zrobilam 12 bardzo duzych i grubych walkow. Pozostal tylko jeden problem - jak umocowac je na glowie. Telefon do babci i rozwiazanie gotowe - za pomoca NIE elastycznego bandaza. Koszt jednego to jakas niecala zlotowka.
Biedny studencki budzet pozostal prawie nienaruszony a loki na glowie sa. Ja jestem w pelni usatysfakcjonowana.
Stary 2008-08-15, 22:35   #2
versusek
Raczkowanie

Dot.: Gazetowe walki.

ooo zaciekawiłaś mnie tym. Ja co prawda nigdy z tego sposobu nie korzystałam ale pamiętam, że jak byłam mała to podczas mojej komunii byla dziewczynka z pieknymi lokaami ii wlasnie jej mama powiedziala mojej mamie ze nakrecala na gazete aa no i jak tym bandazem owijalas te wloski ? bo ja bym chyba sama nie dała rady.

a masz jak zrobic zdjecie owych loczków ? byłabym ci bardzo wdzięczna pozdrawiam
Stary 2008-08-15, 23:07   #3
broadwaydream
Wtajemniczenie

Bandaz przyczepilam sama na "byle jak". Cud ze sie udalo bo doswiadczona to ja w robieniu lokow nie jestem (sama krecilam sobie wlosy 2 raz i polowa lokow spadla mi z glowy jak tylko podnioslam leb z poduszki - bo w nich spalam). Zakrecalam bandaz zwykle raz dookola i wiazalam na supel i o dziwo sie trzymalo mimo ze zawinieta w bandaz byla tylko niewielka czesc wlosow. Potem spryskalam gotowe cos na glowie lakierem a rano wstalam zdjelam i pozostalo o to co na dole widac. Dodalam tez zdjecie samych "walkow" na tle mojego boskiego kompa
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg loki.jpg (13,7 KB, 51 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Zdjęcie002.jpg (106,3 KB, 50 załadowań)

Edytowane przez broadwaydream
Czas edycji: 2008-08-15 o 23:38
broadwaydream jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-16, 09:59   #4
*piękna
Zakorzenienie

Mi tez mama kiedyś robiła loki w taki sposób Pamiętam że byłam zadowolona

*piękna jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-16, 11:44   #5
iziaczek
Zadomowienie

Dobry pomysł,ja ostatnio gdzieś na wizazu wyczytałam,ze z foli aluminiowej tez można zrobić wałki-papiloty.
Efekt bardzo fajny-wypróbowałam.
iziaczek jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Włosy i fryzury

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości