Algi-wątek zbiorczy. - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Pokaż wyniki sondy: Czy na siniaki (kriwaki) skuteczne są algi?
Tak 0 0%
Nie 1 100,00%
Głosujący: 1. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2009-07-29, 13:00   #91
loss_lauri
Zakorzenienie

Dot.: algi maseczki

nie wiem czy o to ci chodzi, ale ja miałam maskę z algami i perłami (taki proszek który należy zmieszć z wodą),kupioną na Biochemii Urody i efekt był taki, że zamiast wygładzonej miękkiej skóry miałam 2 dni spuchniętą jak dynia twarz teraz wiem, że od alg muszę się trzymać daleko, ale alergia to przecież sprawa indywidualna - maseczkę oddałam siostrze, której o dziwo służy.
Stary 2009-07-29, 13:05   #92
MoniX24
Raczkowanie

ja stosowalam,jednak nie te sklepowe(niby algowe)ale profesjonalne w proszku i musze powiedziec ze sa naprawde swietne!warto zamowic na allegro!
MoniX24 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-29, 13:32   #93
Annaoj
Raczkowanie

Tak, chodzi mi o takie profesjonalne, ktore trzeba wymieszać z wodą

---------- Dopisano o 13:32 ---------- Poprzedni post napisano o 13:31 ----------

Tak ,chodzi o te profesjonalne, które mieszamy z wodą
Annaoj jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-29, 13:44   #94
Paati89
Zakorzenienie

Send a message via Skype™ to Paati89

Jest wiele typów maseczek algowych.
Rozrabia się je w konststencji pół na pół. Zazwyczaj są to 3 miarki proszku na 3 miarki niegazowanej wody mineralnej. Nie żadnej kranówki!
Wybór alg będzie zależał od tego jaką masz cere, jakie problemy. Mamy algi wyciszające, relaksujące, gaszące zaczerwienienia do cer naczynkowych, algi dla cer trądzikowych, suchych i tłustych.

Paati89 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-29, 16:30   #95
Anna80
Raczkowanie

Witam. Tak to prawda. Wybór jest ogromny! Najlepsze wg mnie są maski z Bielendy, choć są na rynku również inne trochę tańsze - za 25 dag proszku ok. 40zł w hurtowni kosmetycznej. Jaką - musisz sobie wybrać sama, w zależnosci od cery. One świetnie oczyszczają z toksyn, wygładzają i ogólnie buźka po jest super. No - oczywiście, jeśli nie jest się uczulonym.
Stary 2009-07-29, 20:32   #96
loss_lauri
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Anna80 Pokaż wiadomość
Witam. Tak to prawda. Wybór jest ogromny! Najlepsze wg mnie są maski z Bielendy, choć są na rynku również inne trochę tańsze - za 25 dag proszku ok. 40zł w hurtowni kosmetycznej. Jaką - musisz sobie wybrać sama, w zależnosci od cery. One świetnie oczyszczają z toksyn, wygładzają i ogólnie buźka po jest super. No - oczywiście, jeśli nie jest się uczulonym.
na www.biochemiaurody.com 50 g sproszkowanej spiruliny z dodatkiem pereł kosztuje 7,50
Stary 2009-07-30, 08:52   #97
Annaoj
Raczkowanie

Wielkie dzięki
Stary 2009-07-30, 08:56   #98
Ishikawa
Crazy turtle lady

GG do Ishikawa

Uwielbiam maseczke algowa :d
W zyciu wyprobowalam 2 rodzaje, u kosmetyczki zreszta po oczyszczaniu twarzy.
Jedna byla wlasnie taka uspokajajaca cere - normalnie cera super,mniejsze zaczerwienienia ,0 swedzenia czy pieczenia jak mam 99% maseczek .
Raz dla sprobowania wzielam algowa z efektem chlodzenia. Ta wypadla gorzej, draznil mnie ten efekt i troche na polikach szczypalo.
Pierwsza wersja byla the best Ale firmy niepamietam,spytam sie ksometyczki keidys
Ishikawa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-30, 16:01   #99
Anna80
Raczkowanie

Fajne są też kataplazmy. Mają śluzy, które działają przeciwzapalnie, dezynfekują, powlekają, delikatnie natłuszczają. Przyspieszają gojenie małych ranek. Dobre dla cer wrażliwych, szczególnie do suchej cery. Tylko wyglą jest nieestetyczny, jak żabi skrzek.
Stary 2009-07-30, 18:16   #100
MoniX24
Raczkowanie

O taaak,kataplazmy sa tez extra!choc ja bym powiedziala ze bardziej sluza cerom tlustym i nie wrazliwym,gdyz niektore ziola zawarte w kataplazmie moga dzialac alergicznie(np wiele osob ma uczulenie na rumianek).
co do alg,to moge powiedziec ze z bielendy sa bardzo dobre te do cery naczynkowej,pieknie koja.
MoniX24 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-30, 19:59   #101
mysha25xx
Rozeznanie

Myślę, że chodzi ci o maski algowe peel-off, które zastygają na twarzy w taką gumową maskę. Ja również byłam zachwycona efektem po takiej masce u kosmetyczki i zastanawialam się nad zakupem na All, ostatecznie wzięłam ze sklepu Naturalne Piękno takie: http://www.naturalne-piekno.pl/index...&Itemid=100002
http://www.naturalne-piekno.pl/index...&Itemid=100002
Jestem z obu bardzo zadowolona, efekt taki jak u kosmetyczki, a o niebo taniej!
Maska ze spiruliny jest zupelnie inna, mnie nie odpowiadała i ten straszny smród-jakbym do bagna wpadła, a buzię mi podrazniała.
Mam też maskę trójalgową z Mazideł: http://mazidla.com/index.php?page=sh...mart&Itemid=27
Proporcja na samą twarz, średnio gruba warstwa-Najpierw do filiżanki wlewam 6 łyżeczek zimnej przegotowanej wody (z ciepłą wyszła klucha,która momentalnie zastygła w glut) i wsypuję trzy czubate plastikowe łyżeczki maski, mieszam, dolewam jeszcze ok.2 łyżeczek wody i ucieram szybciutko łyżeczką jak kogel-mogel, bardzo szybko się robi i nie ma grud.
Nie widzę różnicy w działaniu pomiędzy maską rewitalizującą, z acerolą (obie z NP) a tą z Mazideł. Pod te z NP nie nakladałam żadnego serum, pod mazidlaną daję serum (tak jak zalecają):algi bioferment+hydrolat z zielonej herbaty+ekstrakt z zielonej herbaty+lecytyna+olej z zielonej herbaty. Wg mnie efekt prawie ten sam, ale kosmetyczki też nakładają jakieś sera pod te maski, to może tak lepiej.
mysha25xx jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-31, 10:27   #102
Anna80
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez MoniX24 Pokaż wiadomość
O taaak,kataplazmy sa tez extra!choc ja bym powiedziala ze bardziej sluza cerom tlustym i nie wrazliwym,gdyz niektore ziola zawarte w kataplazmie moga dzialac alergicznie(np wiele osob ma uczulenie na rumianek).
co do alg,to moge powiedziec ze z bielendy sa bardzo dobre te do cery naczynkowej,pieknie koja.
No tak, zgadzam się zależy jaki rodzaj, z czego itd. Każdy musi podejść indywidualnie do masek. Jest ich naprawdę b. dużo i nie można powiedzieć, że każdemu będzie służyć to samo. Ja mam np. tłustą cerę i zarówno z alg jak i z kataplazmy jestem zadowolona. Trzeba uważnie czytać co jest napisane na opakowaniu. I metodą prób i błędów dojść do tego co nam służy a co nie. Oby mniej było błędów.

Edytowane przez Anna80
Czas edycji: 2009-07-31 o 10:28 Powód: Błąd ort.
Anna80 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-31, 11:44   #103
Ishikawa
Crazy turtle lady

GG do Ishikawa

ktoras moze zamawiala przez Allegro ? Tam jest pelno tego,ale jakos mam obawy niestety
Ishikawa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-04, 08:01   #104
monicatesoro
Przyczajenie

Dot.: mikronizowane algi morskie

Witam
ja również polecam algi mikronizowane Dermiki, użyte sa one w zabiegu "Marokański skarb", jest to zabieg normalizujący, przeznaczony do cery tłustej i mieszanej, po zabiegu jest błyskawiczna poprawa stanu i wyglądu skóry tłustej i mieszanej, skóra jest matowa, nawilzona, rozjaśniona...
Polecam ten zabieg, wcześniej sama korzytsałam z tego zabiegu w gabinecie, przekonałam się do niego i wprowadziłam go do swojego gabinetu, także zapraszam do Wrocławia na powstańców śląskich 114 do Moniki lub Kasi, tel 693 05 05 76.

Wykorzystane w zabiegu aktywna glinka marokańska, algi z wybrzeża Bretanii, oraz liczne składniki aktywne decydują o unikalnych własnościach tego pielęgnacyjnego rytuału. Dzięki nim możliwa jest błyskawiczna poprawa stanu i wyglądu skóry tłustej i mieszanej. Po zabiegu skóra jest matowa, nawilżona, wygładzona, rozjaśniona.
monicatesoro jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-13, 10:17   #105
Annaoj
Raczkowanie

Witam ponownie a wiec wypróbowałam dwie niby te same ( algi morskie-spirulina ) : jedne kupione na www.biochemiaurody.com i jakoś mi osobście nie bardzo podpasowały bo po zaschnięciu zrobila się zwykła maseczka- czyli sucha skorupka do splukania wodą- tak jak ze sklepu. Natomiast drugie zamówiłam na allegro i to jest to)! Po zaschcięciu robi się taka maska do zdjęcia w całości , skóra była taka fajna nawilżona i delikatna.Polecam
Stary 2009-08-13, 12:25   #106
cath
Raczkowanie

Organique ma kilka rodzajów masek algowych, dla różnych cer z różnymi dodatkami, są właśnie w proszku. Problem jest jedynie z dostępnością, najczęściej można je dostać w sklepach-mydlarniach.
cath jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-23, 16:33   #107
Mini1991
Zakorzenienie

Algi

Witam ostatnio na allegro spotkałam sproszkowane algi i zastanawiam sie czy je kupic.. moze któras ma i poleca?

mam cere okropna.. sucha.. skórek pełno (kwasy) i spory problem z tradzikiem w zwiezku z tym wybrałam te http://allegro.pl/item880991368_mask...ik_gratis.html
silnie oczyszczajace.. ale czy cena nie jest zbyt niska??
zastanawiam sie równiez nad glinka http://allegro.pl/item883099318_gabi...g.html#gallery
co myslicie?

włosomaniaczka

Mini1991 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-24, 11:37   #108
Monorola
Raczkowanie

Dot.: Algi

plecam ten artykuł <klik>

Nie wiem nic na temat alg których link podałaś, wiem natomiast trochę na temat alg liofilizowanych(prawdopod obnie tak się nazywają) , które mojej alergicznej, wrażliwej, trądzikowej bardzo pomogły. Nie jestem pewna do końca czy to liofilizowane, ale leży się pod nimi minimum 30 minut maksimum godzinę, owinięta foliowym woreczkiem i na to ocieplacz/ ręcznik zabieg u kosmetyczki ceny różne.
Stary 2010-01-24, 11:44   #109
Mini1991
Zakorzenienie

dzieki z artykul gdzie kupiłas swoje..?

włosomaniaczka

Mini1991 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-24, 12:52   #110
Monorola
Raczkowanie

robię je u kosmetyczki - która jest moją ciocią
Stary 2010-01-26, 09:53   #111
marsi11
Zakorzenienie

Dot.: MORSZCZYN -- Algi Morskie

podciągam wątek bo sama robię wiele w kierunku pozbycia się tego świństwa.

W internecie sporo jest na temat działania morszynu na celluit.

Ja się kąpie w tym śwństwie już 3 raz z rzędu, śmierdzi okropnie ale dokupiłam sobie sól morską cytrusową i jest znacznie przyjemniej.

Zakupiłam na allegro za 5 zł, ale w aptece można zakupić ponoć nawet za 3 zł
marsi11 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-06, 00:00   #112
Ryjek
Zakorzenienie

czy znacie jakiś wiarygodnych sprzedawców kosmetyków Clarena na allegro?
chodzi mi głównie o algi...

Burberry okulary
Urban Decay Naked 2
Guerlain Chant d'aromes 100 ml
Giorgio Armani Eye Tint
prostownica Philips moisture protect
kosmetyki Guerlain, Burberry, Becca, Tom Ford, MAC
ubrania Massimo Dutti, Dolce Gabbna
bielizna Fauve, Simone Perele
Ryjek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-11, 18:06   #113
Lady eSs
Rozeznanie

Algi

Witam. Ostatnio widziałam na allegro całkiem ciekawe maski algowe. Najbardziej spodobała mi się maska wybielająca, podobno dobra na przebarwienia.
Czy ktoś stosował tego typu maski? Mam brzydkie przebarwienia potrądzikowe, obecnie nie bardzo mnie stać na zabiegi kosmetyczne (kiedyś chodziłam na peeling kawitacyjny). Chciałabym stosować maskę algową, a pod nią jakieś serum w kapsułce, kosmetyczka powiedziała mi na wizycie, że moje przebarwienia są na szczęście płytkie.
Czy ktoś z was ma jakieś doświadczenia z maskami algowymi?
Stary 2010-05-15, 10:58   #114
Kamilanet
BAN stały

GG do Kamilanet Send a message via Skype™ to Kamilanet

witaj

A co w tej masce jest wybielającego?
Jaki składnik aktywny?
Kamilanet jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-15, 11:13   #115
beatrise
Raczkowanie

z tego co słyszałam, algi są podobno bardzo dobre na poprawę urody

Ale ( chyba ) nie mają jakiś właściwości wybielających przebarwienia ;/ hmmm chyba że się myle
Stary 2010-05-16, 13:47   #116
karmazynka99
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 3

tez właśnie ostatnio zainteresowały mnie algi i mam zamiar wybrac sie po jakąs maseczkę ( a powiesz mi jaką ty wypoarrzyłas- ta na przebarwienia? była bym wdzięczna )

Ona mają działanie łagodzące, i chyba jak chodzę do kosmetyczki to daje mi taka właśnie na twarz po wyciskaniu, ale robi ja sama

co do wybielania to nie wiem, ale próbój napewno sobie nie zaskodzisz a mozesz tlyko ppmóc
karmazynka99 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-16, 16:32   #117
Kamilanet
BAN stały

GG do Kamilanet Send a message via Skype™ to Kamilanet

algi nie mają właściwości wybielających, tylko ewentualnie składnik czynny, który wybiela a jest dodany do nich. Ewentualnie serum używte pod algę, może mieć działanie wybielające.

Ale do wybielania najlepsze są jednak kremy.
Dobre są te np. z kwasem kojowym.
Kamilanet jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-16, 21:21   #118
Dualstar
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Lady eSs Pokaż wiadomość
Witam. Ostatnio widziałam na allegro całkiem ciekawe maski algowe. Najbardziej spodobała mi się maska wybielająca, podobno dobra na przebarwienia.
Czy ktoś stosował tego typu maski? Mam brzydkie przebarwienia potrądzikowe, obecnie nie bardzo mnie stać na zabiegi kosmetyczne (kiedyś chodziłam na peeling kawitacyjny). Chciałabym stosować maskę algową, a pod nią jakieś serum w kapsułce, kosmetyczka powiedziała mi na wizycie, że moje przebarwienia są na szczęście płytkie.
Czy ktoś z was ma jakieś doświadczenia z maskami algowymi?
raczej na to użyj innych zabiegów u kosmetyczki/kosmetologa bo algi nie mają właściwości zbytnio wybielających i raczej te przebarwienia ci nie znikną.
Dualstar jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-17, 21:04   #119
Linka93
Przyczajenie

Hej!
Ja czytałam ostatnio, że algi to cud natury
Mają dużo naturalnych, łatwo przyswajalnych i zdrowych dla człowieka substancji aktywnych. Podobno działają właśnie na przebarwienia, trądzik, likwidują cellulitis itd. Więcej możecie poczytać na http://www.zrobsobiekrem.pl/?199,algi-morskie-spirulina
Linka93 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-31, 23:46   #120
Nuna15
Przyczajenie

Dot.: Algi na twarz!

mnie się wydaje że chodzi o maskę algowa błękitną z Bielendy ,jest godna polecenia sama jej używam w swoim gabinecie ,klientki są zadowolone .
Nuna15 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
algi algi algi

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości