Wróć   Forum Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Wymiana doświadczeń, porady

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2008-08-21, 10:20   #1
nulleczkaaa
Przyczajenie

Exclamation helicobacter pylori a zmiany skórne

mam helicobacter. miałam robione badania z krwi IgA 13,8 norma 10 a IgG 212 NORMA 10. dodam że mam też problem ze skórą. robi się czerwona w sytuacjach stresowych i mam też takie 2 czerwne kreski na policzkach. wcześniej brałam tetralysal ale po odkryciu "helikoptera" biorę duomax, fromilid, bioprazol, trilac do tego wit.PP A+E, Cerutin, piję wapno. twarz smaruję tormentiolem, physiogelem, pastą zinci, myję ją cetaphilem. i mam pytanie czy helicobacter może powodować zmiany skórne??????bardzo proszę o odpowiedzi, rady, opisanie waszych doświadczeń...
nulleczkaaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-22, 12:29   #2
Kochliwa
BAN stały

Wpisy w blogu: 2
GG do Kochliwa
Dot.: helicobacter pylori a zmiany skórne

Hej!
Ja właśnie w zeszłym tygodniu miałam robioną gastroskopię, bo moja lekarka stwierdziła, że bakteria helicobacter pylori może wywoływać problemy skórne, które są moją zmorą od lat. Jednak test wyszedł negatywnie i nie wiem czy się cieszyć czy martwić, bo tak to chociaż znalazłabym winowajcę moich problemów ze skórą i coś by mi może na to pomogło. A tak? Już sama nie wiem gdzie szukać pomocy...
Kochliwa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-22, 14:03   #3
nulleczkaaa
Przyczajenie

czy twoje problemy skórne to raczej trądzik młodzieńczy, pospolity, różówaty???? może cos jeszcze innego??wiesz za takie problemy odpowiedzialne również inne bakterie np. pospolicie nazwane nużeńcami i drożdżakami. wpływ na skórę mają też niewyleczone zęby, zaburzenia hormonalne, alergie. szukaj przyczyny -->życzę POWODZENIA ;*
Stary 2009-04-09, 10:22   #4
Wena90
BAN stały

Oczywiście, że ta wstrętna bakteria może powodować choroby skóry. I trudno jest to zwalczyć dlatego, że to wszystko nie jest w skórze a w naszym wnętrzu. Najczęściej są to wykwity i rany na brodzie, a zwłaszcza w okolicy ust. Ja miałam przez całe życie piękną cerę. Odkąd mam problemy z brzuchem to i z cerą. Mam rany i wykwity pod ustami, nic mi na nie nie pomaga. Mam podejrzenie Helicobacter pylori, po świętach idę na badania Po antybiotykach które się stosuje na tą bakterie cera powinna się poprawiać. MI dermatlog wciskała, że to trądzik... Nic nie znikło, a tylko poniszczylam sobie skórę. Genetycznie mam ładną cerę. W mojej rodzinie nikt nie piał pryszczy, poza tym mam to tylko na brodzie, a trądzik raczej obejmuje większe obszary i wygląda całkiem inaczej. Pokazałabym Ci moje zdjęcia zmian chorobowych, ale jest to dla mnie zbyt krępujące..
Pozdrawiam.
Wena90 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-09, 10:27   #5
k-n
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez nulleczkaaa Pokaż wiadomość
mam helicobacter. miałam robione badania z krwi IgA 13,8 norma 10 a IgG 212 NORMA 10. dodam że mam też problem ze skórą. robi się czerwona w sytuacjach stresowych i mam też takie 2 czerwne kreski na policzkach. wcześniej brałam tetralysal ale po odkryciu "helikoptera" biorę duomax, fromilid, bioprazol, trilac do tego wit.PP A+E, Cerutin, piję wapno. twarz smaruję tormentiolem, physiogelem, pastą zinci, myję ją cetaphilem. i mam pytanie czy helicobacter może powodować zmiany skórne??????bardzo proszę o odpowiedzi, rady, opisanie waszych doświadczeń...
Miałaś robioną gastroskopię? Bo ta bakteria wywołuje też wrzody żołądka i dwunastnicy.

Edit: Właśnie doczytałam, że to post z 2008 roku

Edytowane przez k-n
Czas edycji: 2009-04-09 o 10:28
k-n jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-13, 18:42   #6
nulleczkaaa
Przyczajenie

Tak, tak, minęło juz sporo czasu i sporo się zmieniło. Moja skóra wygląda znacznie lepiej. Korektor na twarz i do przodu! Oczywiście stosuję jeszcze tam maści: tormentiol, benzacne i cetaphil do mycia i jeszcze tam jakiś żel myjący. Idealnie nie jest, ale już duuuużo lepiej, mogę z pewną nieśmiałością, ale jednak powiedzieć nie ma już (prawie?) kompleksów na punkcie mojej cery. Nadal się martwie, czy nie stanie się z nią coś złego, ale jest dobrze, wam życzę tego samego! Teraz czasem mam tylko jakieś tam zaskórniaczki, ale na pewno nie jest to TR!
A co do helikobactera to po przyjęciu tam wszystkich antybiotyków zapomniałam co to TR, nie wiem czy ta bakteria powodowała moje problemy skórne, ale przyjmowanie antybiotyków, wyelimoniownie bakterii na pewno pomogła w przywróceniu mojej twarzy do formy !
Stary 2009-04-14, 08:31   #7
Wena90
BAN stały

A bakteria pokonana? Ja jeszcze nie byłam na badaniu... Ale wybieram się. No cóż trochę się boję.. Buzia mi się goi od słońca i leków, ale mam blizny. No i boję się, że te dziwne wykwity znów wrócą. Mam też nadzieję, że to jakaś inna infekcja, a nie ta cholerna Helicobacter ;/
Stary 2009-04-14, 08:57   #8
k-n
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Wena90 Pokaż wiadomość
A bakteria pokonana? Ja jeszcze nie byłam na badaniu... Ale wybieram się. No cóż trochę się boję.. Buzia mi się goi od słońca i leków, ale mam blizny. No i boję się, że te dziwne wykwity znów wrócą. Mam też nadzieję, że to jakaś inna infekcja, a nie ta cholerna Helicobacter ;/

Nie musisz robić gastroskopii, by dowiedzieć się, czy masz helicobacter. Możesz kupić w aptece test, który polega na nakłuciu palca
Stary 2009-04-14, 09:54   #9
Wena90
BAN stały

Tak wiem Albo w szpitalach robią za ok. 30 zł badania krwi Mdleję po pobieraniu, ale cóż Trzeba dbać o zdrowie. Coś tym z apteki nie ufam.
Stary 2009-12-22, 08:27   #10
niczka87
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez k-n Pokaż wiadomość
Nie musisz robić gastroskopii, by dowiedzieć się, czy masz helicobacter. Możesz kupić w aptece test, który polega na nakłuciu palca
Nie do końca... Mi z krwi wyszło, że helicobacter nie mam, a z gastroskopii, że jednak mam.

Tez męczę się z trądzikiem od gimnazjum, maści, kremy, antybiotyki. Raz lepiej, raz gorzej, ale żaden z dermatologów nigdy nie powiedział, że może to być od helicobacter np. i też żaden nie wypisał mi skierowania na badania czy mam bakterię jakąś czy też na badania dot. hormonów. Masakra... Po nowym roku ide badać wszystko co się da... A i bakterię tą chyba jednak zaleczę... [helicobacter].
Stary 2010-11-11, 09:26   #11
queenmother
Raczkowanie

Ja mam problem z trądzikiem od 5 lat. Nic mi nie pomaga, ani antybiotyki wewnętrzne ani zewnętrzne, żadne inne medykamenty również. Teraz nie mogę przyjmować leków do ustnych, ponieważ karmię piersią. Jutro wybiorę się do apteki bo test, może cały problem zawdzięczam helikobacter. Jeśli nie to będę czekała aż skończę karmić piersią i wybiorę się na laser, ponieważ na policzkach mam już, nieładnie wyglądające blizny.
Pozdrawiam i trzymam kciuki dziewczyny za Was żeby i Wam się cera poprawiła.

Zapraszam na mojego bloga - http://queenmotherpl.blogspot.co m
queenmother jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-25, 11:12   #12
Ula28
Raczkowanie

1

Edytowane przez Ula28
Czas edycji: 2011-01-31 o 18:13
Ula28 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-20, 15:02   #13
elpii
Rozeznanie

tez choruje na helicobakter od ponad roku i juz ja mialam 3 razy. jest bardzo ciezka do wyleczenia ale zmiany na skorze to nie sa objawy tej bakterii, jedynie po niektorych lekach ktore sie bierze na ta bakterie..wystarczy w zalaczonych do nich ulotkach przeczytac. ja nie mam zadnych problemow skornych ,mam jedynie zawroty glowy, kolki, i przy tym odwodnienie.
elpii jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości