Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o perfumach, ale baliście się zapytać.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2003-08-30, 18:02   #1
kosmoska
Raczkowanie

GG do kosmoska

Trwałość L'eau par Kenzo

Dzieczynki pomóżcie.
Kto wie jaka jest trwałość l'eau par Kenzo (woda toaletowa)? Wydaje mi się że nie jest to jakiś oszałamiająco trwały zapach. Spośród innych perfum jakie posidam, jest zdecydowanie najsłabszy. W końcu jak mówi nazwa to woda... ale mam wątpliwości, bo jako markowy zapach powinien być bardziej nośny... Hmmm.. a moze jest podrobiony??
Która z was go ma i jakie macie wrażenia. Senkju from the mountain
kosmoska jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-30, 18:11   #2
Edyta
Zadomowienie

Re: Trwałość l'eau par Kenzo

Moja siostra to ma i, szczerze mówiąc, zapach "umyka memu węchowi". Bardzo mi się podobał, gdy go po raz pierwszy poczułam, a później - jak wyżej napisałam. Ja z kolei mam wodę Kenzo Parfum d'ete i też pewne zastrzeżenia co do jej trwałości.
Edyta jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-30, 18:15   #3
kosmoska
Raczkowanie

GG do kosmoska

Dzieki wielkie.
Niepokioi mnie to bo mam Kenzo Jungle i to na przykład pachnie tydzień!!!
Dziwne...
Stary 2003-08-30, 18:15   #4
KARINCIA
Raczkowanie

GG do KARINCIA

Kosmoska
L`eau par Kenzo jest zapachem lekkim i świeżym a to się niestety wiąże z tym że jest że jest również mniej trwały
W większości perfumki cięższe i mocniejsze utrzymują się dłuzej!

Pozdrawiam
KARINCIA jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-30, 18:19   #5
Edyta
Zadomowienie

Tak, myślę, że to się wiąże z rodzajem zapachu. Miałam miniaturkę Jungle Tigre i rzeczywiście był to trwały i do tego (jak na mój gust) bardzo oryginalny zapach.
Stary 2003-08-30, 18:38   #6
kosmoska
Raczkowanie

GG do kosmoska

Ciesze się że mi pomagac rozwiązać to dręczączkę (dręczącą bolączkę)
To prawda obydwa Jungle są BOSKIE!!!
Właśnie tak sobie pomyślałam ze to taki lekki zapach, woda na lato. Tylko moja wątpliwość pojawiła się gdy spotkałam pewną panią, która przez 5 godzin w knajpce rozsiewała taką chmurkę l'eau par K., że obsługa była wyraźnie oszołomiona. Był to bez wątpienia ten zapach. Czy on wylała całą flaszkę na siebie? Myślę że nawet gdyby tak było to ten zapach szybko by wywietrzał.
Własnie dlatego ze ten cudny zapach jest taki efemeryczny, psikam się obficie i nic. Lipa.
Inną sprawą jest że nie należy męczyc otoczenia taka chmurą, to zupełnie inny temat.
Senkju
Stary 2003-08-30, 18:44   #7
Edyta
Zadomowienie

No nie, ona na pewno wylała na siebie całą flaszkę!
Jeszcze wrócę do Jungle: bardzo mi się podobał Tigre i chciałam spróbować jeszcze Elephant, ale jedna z recenzji na KW odstraszyła mnie: ktoś napisał, że ten zapach przypomina trochę stęchliznę. Wiem, że opinie na temat zapachów są bardzo subiektywne, ale tak sobie pomyślałam, że np. mi się spodoba, będę go używać, a ktoś obok poczuje stęchliznę. W efekcie nigdy nie spróbowałam, nawet nie wiem, jak pachnie.
Stary 2003-08-30, 18:57   #8
helenridley
Raczkowanie

Jak kenzo to dal mnie zdecydowanie tylko le monde este beau
Uwielbaim ten zapach.
helenridley jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-30, 19:02   #9
kosmoska
Raczkowanie

GG do kosmoska

Jestem pewna że Ci się spodoba! A pewność bierze się stąd że są to zapachy które bardzo nieznacznie sie od siebie różnią (jedna nutka dosłownie). Myślę też,że nie powinnas się przejmować co by pomyśleli inni, bo noszenie każdego zapachu to jest podejmowanie jakiegoś ryzyka. Abstrahuję od "męczących chmur".
A poza tym, chrzanić to, ważne żeby zapach Tobie poprawiał humor, ewentualnie Twojemu mężczyźnie. Tak mysle. Spróbój w perfumerii, co Ci zależy
Opinie na KW mnie zawsze intrygują, zwłaszcza jeśli są tak sprzeczne jak na przykład w przypadku Angel, już się nie mogę doczekac kiedy go powącham.
Stary 2003-08-30, 19:07   #10
Edyta
Zadomowienie

Dzięki. Spróbuję przy następnej wizycie w perfumerii (czyli za tydzień, dwa lub trz...niestety. Mieszkam w niedużej miejscowości, a więc perfumerii nie mam na co dzień. Tzn. mam wirtualne, w których uwielbiam buszować, ale powąchać tam się, niestety, nie da.
Stary 2003-08-30, 20:50   #11
elve
Rozeznanie

to sprobuj koniecznie, to fantastyczny zapach. moim zdaniem wcale niepodobny do tigre co czlowiek, to nos.
a co do l'eau par kenzo, to nie są moze oszolamiajaco trwale, ale na mnie na przyklad trzymaly sie co najmniej 8 godzin. wiec nie wiem, jak top jest z tymi Twoimi. jesli kupiowalas na allego, to latwo tam trafic na podrobe. ale jak w sklepie, to nie martwilabym sie na Twoim miejscu.

W nosie kręci
elve jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-30, 21:06   #12
malvina
Raczkowanie

Wody l'eau par Kenzo używałam przez 3 lata, oczywiście latem, i był to mój zapach zycia. Oszałamiająco przepiękny, świeży i trwały. W tym roku kupiłam - i......... ???? Zapach jakby inny, a trwałość prawie żadna. Tak sie zdziwiłam, że zdziwiona jestem do teraz. I myslę sobie, że może to chodzi o nowa edycję tych perfum - te pachnące i trwałe były w takiej smukłej buteleczce z szafirową zakrętką. Te, które kupiłam na ten sezon, mają nową buteleczkę - może przy okazji zmiany butli pokombinowali coś z zawartością? L'eau par Kenzo po tegorocznych dośiwadczeniach na pewno juz nie kupię, tylko tak strasznie mi szkoda, bo gdzie ja odnajdę drugi tak piękny zapach?
malvina jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-30, 21:23   #13
kosmoska
Raczkowanie

GG do kosmoska

No to sprawa się komplikuje, bo mój l'eau jest w buteleczce z tą niebieska obwódką, czyli tej starej. I przy tym jest mało trwały. Ale to cenna informacja bo ostatecznie wszystko jest na tym świecie możliwe....
Na allegro kupuję tylko od zaufanych osób i sama prowadzę wielką ideologiczna wojne przeciwko podróbiarzom, więc to nie to.
Ale co innego jest dziwne, perfumy te kupiłam za canę zblizona do normalnej, czyli dość wysoką ale nie w perfumerii autoryzowanej tylko po prostu w drogerii. Sama juz nie wiem przekręty mogą sie zdarzyć wszedzie. Co o tym myslicie.
Dziekuje kochane ze mi trochę pomogłysci ebo juz nie wiem co mam myślec o ulotności tego zapachu...
Stary 2003-08-30, 23:25   #14
monikam
Zakorzenienie

Jungle Elephant ma sporo paczuli więc to skojarzenie ze stęchlizną jest na miejscu Niektórym tak właśnie pachnie paczulaJa nie przejmowałabym sie tak tymi opiniami, bo niektóre pojedyncze składniki pachną okropnie.Np. taki składnik charakterystyczny dla świeżych ozoniczno-wodnych zapachów sam śmierdzi w sposob trudny do opisania.Okropnie(połącze nie zepsutych ryb z zepsutymi jajkami)).Ale dodany odrobinkę do Aqua di Gio i L'Eau D'Issey nadaje tym zapachom przestrzenności.Piżmo też na niektórych skórach rozwija sie nieciekawie(zależy to od diety), podobnie olejek rózany. Jeśli tak będziesz obawiała sie opinii innych to niestety pozostaną Ci do wyboru jedynie zapachy banalne i bez charakteru, nijakie.Zatem radziłabym nie przejmować sie tą opinią i wypróbować na sobie, zaufać wyłącznie własnemu nosowi i gustowi. Najlepsze zapachy są kontrowersyjne.Albo sie je kocha albo nienawidzi.
A L'Eau par Kenzo jak na lekką wodę był na mnie bardzo trwały.
monikam jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-31, 10:19   #15
Edyta
Zadomowienie

Masz rację - najciekawsze zapachy wywołują najwięcej kontrowersji (wystarczy poczytać KW). Nie wiem dlaczego właśnie ta jedna opinia tak mi utkwiła w pamięci, bo ogólnie to tak bardzo się nie przejmuję, gdy ktoś skrytykuje jakiś zapach, np. Aqua Allegoria Pamplelune - dla mnie super, a kilka osób czuło w tym woń brudnego zwierzaka. Zadziwiające, jak nasze powonienie może się różnić!
Stary 2003-08-31, 10:41   #16
monikam
Zakorzenienie

Pamplelune sama zgłosiłam i wcale nie oburza mnie to że ktoś tak ocenia mój ulubiony letni zapach. Wręcz cieszy mnie to. Zwróć uwagę że ma generalnie albo 5 albo 1 gwiazdkę. To dobry objaw) Sama nie oceniłam Angel, bo uważam że należy też do zapachów kontrowersyjnych, które sie kocha lub nienawidzi.Wiem że niektóre dziewczyny przeżywają lub oburzają sie krytyką ich ukochanej woni.A w przypadku Angel moja ocena nie mogłaby ograniczyć się do bezemocjonalnego stwiedzenia .
monikam jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-31, 10:49   #17
Szarada
Wtajemniczenie

MIałam L'eau par Kenzo w starej butelce i twierdzę, że był to wyjątkowo trwały i intensywny zapach. A ja z reguły postponuję wiele perfum za małą trwałość.
Szarada jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2003-09-05, 15:39   #18
sarenka
Zakorzenienie

na pewno trwałość zależy od zapachu i od właścicielki perfum. na mnie ta woda pachnie chwilkę a Elephant ze 2 dni

WESOŁYCH ŚWIĄT!
sarenka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-05, 19:54   #19
pesahson
Raczkowanie

Dot.: Re: Trwałość l'eau par Kenzo

ja też używam kenzo l'eau i na sobie czuje je jeszcze po kilku godzinach nie wiem tylko jak inni..ale mam pytanie do fanek tego zapachu . Jakie inne perfumy byscie polecily ja właśnie szukam czegoś nowego na zimę.
pesahson jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-06, 19:13   #20
tornado
Zadomowienie

Dot.: Trwałość l'eau par Kenzo

Latem skończyłam 50-kę L'eau par Kenzo i mogę powiedzieć, że jest to jeden z najbardziej ciekawych świeżaków w mojej opinii. No właśnie, świeżaków, czyli zapach jest lekki i bardziej ulotny. Nie można go porównać do słonia, gdyż to nie ten kaliber i co za tym idzie jego trwałość jest o wiele mniejsza. Na mojej skórze świeżość wyparowywała dość szybko, a cięższe, słodsze nutki trzymały się blisko przy skórze. Nie jest to zapach pozostawiający ogon, a ja stosowałam dodatkowo tylko 3 psiki, bo tak lubię Ogólnie jest to ulotny zapach, ale warty posiadania. Moje wrażenia dotyczą starej wersji, na 100% oryginalnej, bo kupowanej w Sephorze.
tornado jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-23, 17:57   #21
klema_w
Przyczajenie

Trwałość L'eau par Kenzo

Zakupiłam na Allegro ww perfumy,135 zł/50 ml.Mam jednak pewne wątpliwości co do oryginalności.Na mojej skórze pachną 2-3 godzin,na ubraniu dzień.Czy któraś z wlaścicielek tych perfum mogłaby się na ten temat wypowiedzieć?Kupowałam u perfumerii7.
klema_w jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-24, 09:32   #22
klema_w
Przyczajenie

Dot.: Trwałość L'eau par Kenzo

Kurcze,nie wiedziałam,że jestem jedyną osobą na tym forum,która używa tych perfum.naprawdę nikt nic nie wie na ten temat?
Stary 2006-12-24, 10:04   #23
dreamer4
Zadomowienie

GG do dreamer4

Daj może link do tej aukcji.
Zresztą to nie ten wątek, jest specjalny wątek poswięcony oryginalności perfum na allegro. Co do trwałości to się nie wypowiadam, nie wiem jak ten zapach "zachowuje sie " na skorze, bo nigdy go nie testowałem.

dreamer4 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-24, 12:18   #24
demonik
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez klema_w Pokaż wiadomość
Kurcze,nie wiedziałam,że jestem jedyną osobą na tym forum,która używa tych perfum.naprawdę nikt nic nie wie na ten temat?
Nie, nie jesteś jedyną osobą, która używa /-ła tych perfum. Połączyłam Twój wątek ze starszym o identycznej tematyce .

demonik jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-24, 12:28   #25
klema_w
Przyczajenie

Dzięki za połączenie mojego wątku.czegoś się przynajmniej już dowiedziałam.
Stary 2007-07-10, 19:28   #26
mex
Zadomowienie

Pora na "odgrzanie kotleta"
Latem (ciepłym, czyli przeciwnym do tego, które mamy), szczególnie w gorące wieczory spędzane pod gołym niebem, lubię czuć l'eau par kenzo. Ponieważ w butelce delikatnie zaczyna widać dno, pora nabyć następną. I tu dylemat - w ubiegłym roku wydano jakąś limitowaną edycję, która nadal jest dostępna w sprzedaży, a nazywa się to-to l'eau par kenzo love. Może poznałyście tę wesję i wiecie czym różni się od klasycznej? Czy jest to jedynie zmiana grafiki na opakowaniu i zmiana w nazwie czy również zmieniono nuty zapachowe? Proszę o uświadomienie w miarę możliwości
mex jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Perfumy

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości