Jaki makijaz - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2008-08-25, 23:04   #1
1Magda
Przyczajenie

Question

Jaki makijaz

Witam, jestem tu pierwszy raz... Zastanawiam sie jaki powinnam stosowac makijaz do mojego typu urody? Szczegolnie chodzi mi o oczy (kolor zielony, z odrobina niebieskiego i szarego). Cera - litera T z suchymi policzkami, widac zylki na policzkach i krostki ...
Zalaczam zdjecie.
Dzieki za pomoc
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg central Lnd 002.jpg (35,1 KB, 32 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg face 004.jpg (48,1 KB, 43 załadowań)
1Magda jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-26, 12:40   #2
blackwitch
Przyczajenie

Dot.: Jaki makijaz

Ja z takim samym pytaniem...jaki makijaz powinnam stosowac?Osobiscie dobrze sie czuje z wyeksponowanymi czernia lub oberzyna oczami i jasnymi ustami...nie umiem zbytnio dobrac do siebie cieni bo wydaje mi sie ze w kazdych wygladam idiotycznie...no chyba ze wlasnie czern lub jakis sliwkowy braz...
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Image162.jpg (121,3 KB, 26 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Image092.jpg (76,4 KB, 19 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg fotki 160.jpg (68,0 KB, 26 załadowań)
blackwitch jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-26, 12:57   #3
blackwitch
Przyczajenie

Red face Dot.: Jaki makijaz

Cytat:
Napisane przez 1Magda Pokaż wiadomość
Witam, jestem tu pierwszy raz... Zastanawiam sie jaki powinnam stosowac makijaz do mojego typu urody? Szczegolnie chodzi mi o oczy (kolor zielony, z odrobina niebieskiego i szarego). Cera - litera T z suchymi policzkami, widac zylki na policzkach i krostki ...
Zalaczam zdjecie.
Dzieki za pomoc

Hej!Ja na Twoim miejscu,jezeli chodzi o cienie nie stosowalabym niebieskiego.Zielony owszem ale wpadajacy w oliwke i polaczony z bezem lub delikatnym zlotem.Polecilabym Ci jeszcze brzoskwinie-ale tez delikatna i z lekka nutka bezu.Moglabys tez sprubowac pociagnac kreske w srodku dolnej powieki ale tak od zewnetrznego koncika do polowy...Mysle tez ze przydaloby Ci sie wyregulowac troszke brwi.Koniecznie zmatuj strefe T a usta pozostawiam Tobie,choc polecilabym blyszczyk zeby je troszke powiekszyc i bardziej uwidocznic.Nie jestem orlem w tych sprawach-i sama mam z soba problem ale wydaje mi sie,ze dobrze Ci doradzilam...
Mimo wszystko najlepiej bedzie jesli wypowie sie ktos o profesjonalnym oku...
pozdrawiam i zycze powodzenia...
Stary 2008-08-26, 14:58   #4
1Magda
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez blackwitch Pokaż wiadomość
Hej!Ja na Twoim miejscu,jezeli chodzi o cienie nie stosowalabym niebieskiego.Zielony owszem ale wpadajacy w oliwke i polaczony z bezem lub delikatnym zlotem.Polecilabym Ci jeszcze brzoskwinie-ale tez delikatna i z lekka nutka bezu.Moglabys tez sprubowac pociagnac kreske w srodku dolnej powieki ale tak od zewnetrznego koncika do polowy...Mysle tez ze przydaloby Ci sie wyregulowac troszke brwi.Koniecznie zmatuj strefe T a usta pozostawiam Tobie,choc polecilabym blyszczyk zeby je troszke powiekszyc i bardziej uwidocznic.Nie jestem orlem w tych sprawach-i sama mam z soba problem ale wydaje mi sie,ze dobrze Ci doradzilam...
Mimo wszystko najlepiej bedzie jesli wypowie sie ktos o profesjonalnym oku...
pozdrawiam i zycze powodzenia...
Dzieki za rade
Co do cieni - stosuje brazowy z bialym polyskujacym, ale nie bardzo wiem w jaki sposob nakladac zeby moje oczy sie nie zmniejszaly, mam taki dziwny troche ksztalt oczu. Moze azjatycki makijaz oczy bylby dla mnie odpowiedni?
LLinia pod okiem - nie wiem czy nie bedzie to pomniejszalo oczu, sprobuje tak czy inaczej Jak juz uzywam kredki to na gorna powieke do polowy od zewnetrznego kacika.
Brwi - ahhh ciagle sa kanciaste, nie wiem jak je dobrze wymodelowac.
No i ksztalk twarzy - jak i co powinnam zrobic zeby nie byla taka dluga? (mam duze czolo).
Pozdrowki i czekam na rady
Stary 2008-08-26, 18:08   #5
blackwitch
Przyczajenie

Cytat:
Dzieki za rade
Co do cieni - stosuje brazowy z bialym polyskujacym, ale nie bardzo wiem w jaki sposob nakladac zeby moje oczy sie nie zmniejszaly, mam taki dziwny troche ksztalt oczu. Moze azjatycki makijaz oczy bylby dla mnie odpowiedni?
LLinia pod okiem - nie wiem czy nie bedzie to pomniejszalo oczu, sprobuje tak czy inaczej Jak juz uzywam kredki to na gorna powieke do polowy od zewnetrznego kacika.
Brwi - ahhh ciagle sa kanciaste, nie wiem jak je dobrze wymodelowac.
No i ksztalk twarzy - jak i co powinnam zrobic zeby nie byla taka dluga? (mam duze czolo).
Pozdrowki i czekam na rady
Najlepiej by bylo jakbys podeslala zdjecie swojej twarzy od przodu-jak do pszportu.wtedy bedzie latwiej z oczkami bo na zdjeciecj jestes troszke przechylona na bok i nie do konca umiem obadac jaki masz ksztalt oczu.Ciemniejszy cien nakladaj na zewnetrzne konciki oczu a co do kredki to powiem szczerze ze ona zawsze dobrze wyglada-jak dla mnie oczywiscie,tylko w odpowiedniej dawce,kolorze i miejscu:
Brwi najlepiej pierwszy raz u kosmetyczki wyregulowac-ona wie najlepiej jak je zrobic zebys dobrze wygladala...a pozniej juz sama tylko bedziesz poprawiacNie jest to duzy koszt bo okolo 7 zl a efekt bajeczny
Twarz najlepiej wymodelowac brazem lub rozem...najciemniej powinno byc na czole i w okolicach brody.Duze czolo doskonale zakrywa grzywka-moglabys ja nawet troszke skrocic albo wycieniowac niesymetrycznie
A w zasadzie najwieksza baza informacji na temat jak pomalowac rozne ksztalty twarzy i oczu jest internetwiec najlepiej poszperaj sobie troszke-na pewno cos znajdziesz a przy okazji milo spedzisz czas
pozdrawiam.....do nastepnego...przeczytania hehehe
Stary 2008-08-26, 18:18   #6
blackwitch
Przyczajenie

Jak masz skype'a to dawaj...pogadamy
Stary 2008-08-26, 20:53   #7
EwaN32
Przyczajenie

Cytat:
Ja z takim samym pytaniem...jaki makijaz powinnam stosowac?Osobiscie dobrze sie czuje z wyeksponowanymi czernia lub oberzyna oczami i jasnymi ustami...nie umiem zbytnio dobrac do siebie cieni bo wydaje mi sie ze w kazdych wygladam idiotycznie...no chyba ze wlasnie czern lub jakis sliwkowy braz...
nie zastanawialas sie nad jakims pastelowym cieniem,zywym,a nie ciemnym przygaszonym?moim zdaniem masz super kolor i wlasnie w takch cieniach bedzie ci ladnie.
EwaN32 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-27, 11:37   #8
sheep_87
Przyczajenie

GG do sheep_87

witam, w sumie jestem tu od dawna ale nie zaglądałam prawie wcale no ale teraz mam problem, ponieważ ma się już swoje lata i powinno się o siebie zadbać, a ja jak dotąd w ogóle się nie malowałam więc muszę się Was poradzić- jaki makijaż, do mojej mieszanej, bardzo niedoskonałej cery, jak zatuszować siniaki i worki pod oczami? Generalnie potrzebuję ogólnej pomocy za którą z góry dziękuję
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg mi1.jpg (44,3 KB, 9 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg mi2.jpg (77,8 KB, 15 załadowań)
sheep_87 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-27, 12:58   #9
Angela87
Przyczajenie

GG do Angela87

Cytat:
Napisane przez sheep_87 Pokaż wiadomość
witam, w sumie jestem tu od dawna ale nie zaglądałam prawie wcale no ale teraz mam problem, ponieważ ma się już swoje lata i powinno się o siebie zadbać, a ja jak dotąd w ogóle się nie malowałam więc muszę się Was poradzić- jaki makijaż, do mojej mieszanej, bardzo niedoskonałej cery, jak zatuszować siniaki i worki pod oczami? Generalnie potrzebuję ogólnej pomocy za którą z góry dziękuję
Witam
Jestem tu nowa, ale patrząc na Twoją foteczkę, sądzę że masz dość ostre rysy i przydałoby się trochę delikatności, aby podkreślić Twój urok ja też mam cienie pod oczani i dlatego stasuję bardzo jasny puder w kremie ( mnie pomaga ) reszta buzi średnio ciemny podkład, aby podkreślić kości policzkowe nakładam puder sypki na nie w ciemniejszym brązie ( delikatnie aby nie przesadzić ). Myślę że możesz spróbowac cienie złote brązowe które są ciepłe( górna i dolna powieka ).Górna powieka czarną kredką i tusz też czarny lub brązowy Usta natomiast żeby nie przesadzić błyszczykiem przeżroczystym, bo są dość widoczne, nie maluj mocnymi kolorami bo tylko usta będzie widać. Nie wiem czy mogę Ci zasugerować, ale zmiana fryzurki by dużo zrobiła. Proponuję grzywkę na bok, a resztę podkręcić, żeby wyglądało delikatnie i zwiewnie. Spróbuj i napisz jak się czułaś. Pozdrawiam
Angela87 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-27, 13:53   #10
blackwitch
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez EwaN32 Pokaż wiadomość
nie zastanawialas sie nad jakims pastelowym cieniem,zywym,a nie ciemnym przygaszonym?moim zdaniem masz super kolor i wlasnie w takch cieniach bedzie ci ladnie.
Ahh w sumie juz kiedys probowalam ale jakos mnie to nie przekonuje...czasem dodaje jakis neutralny,malo widoczny bez ale generalnie trzymam sie kredki i tuszu...Jakos lepiej mi chyba idzie doradzanie innym niz sobie hehehe
Stary 2008-08-27, 14:02   #11
blackwitch
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez sheep_87 Pokaż wiadomość
Co do Ciebie to w 100% zgadzam sie z porzedniczka...jasniutkie kolorki na oczkach+Tusz i ewentualnie kreska na gornej powiece...ja w sumie proponowalabym bardziej brazowy tusz i kredke poniewaz masz jasny typ urody i czern moglaby tylko Cie postarzec...Na cienie pod oczami podobno najlepsze sa zielone korektory-ale szczerze powiem ze nie wyprobowalam jeszcze nigdy bo niestety nie moge alergia mi nie pozwala Co do grzywki to tez bym pomyslala o jakims cieniowaniu bo wydaje mi sie ze ta nadaje i smutny wyraz twarzy...
Stary 2008-08-27, 14:16   #12
blackwitch
Przyczajenie

A na buzke oczywiscie kryjacy podklad do cery mieszanej(mozesz uzyc dwoch kolorow-jasniejszy i ciemniejszy tak jak pisalaAngela87) a w strefie T mozesz dodatkowo uzyc pudru matujacego(jesli oczywiscie bedzie taka potrzeba).Mozesz przetestowac cienie z brokatem lub perlowe,ciemnych lepiej wogole nie stosuj bo bedziesz wygladala niezdrowo.A na usta oczywiscie blyszczyk-beda bardziej soczyste,widoczne i optycznie wieksze
Aha nie polecam niebieskiego cienia ani kredki z uwagi na kolor teczowki.
pozdrawiam i czekamy na rezultaty)
Stary 2008-08-27, 14:18   #13
blackwitch
Przyczajenie

1Madga i jak u Ciebie?jakies zmiany?
Stary 2008-08-28, 10:32   #14
sheep_87
Przyczajenie

GG do sheep_87

dzięki za rady co do makijażu wezmę sobie do serca wasze rady ale co do fryzury to niewiele mam do zmieniania bo mam dredy a grzywkę zapuszczam, żeby ją właśnie na bok wycieniować a znacie może jakieś kremy pod oczy, które pomogłyby trochę zmniejszyć te siniaki? I dodatkowo może znacie coś na popękane naczynka? bo mam strasznie popękane naczynka w okolicach nosa, będę z góry wdzięczna za odpowiedzi
sheep_87 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-28, 11:27   #15
Ćwirka
ćwir ćwir

Blackwitch- moim zdaniem masz w sobie coś z pewnej piosenkarki Ruslany.Może z niej czerp inspiracje?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 050510_ruslana-unicef300450.jpg (45,3 KB, 5 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg ruslana.jpg (22,0 KB, 9 załadowań)
Ćwirka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-28, 13:01   #16
blackwitch
Przyczajenie

Dzieki zaraz sprawdze-szczerze mowiac chyba masz racje)W sumie nie znalam takiej pani ale chetnie poznam blizej)
Stary 2008-08-31, 21:09   #17
1Magda
Przyczajenie

Cytat:
1Madga i jak u Ciebie?jakies zmiany?
Witam znowu dlugo tu nie bylam, bo mialam problem z internetem, ale teraz chyba wszystko w porzadku (odpukac w niemalowane).
Wiec.... co do mojego image - niewiele zmienilam. Wyprofilowalam brwi - sama, jakos sie udalo IoI lepiej to wyglada jak nie takie duze A co do makijazu - probuje, chyba znalazlam dobry sposob (oczy moje maja taki "dziwnowaty" kszalt) - uzywam 3 kolorow cieni do powiek. Sredni nakladam rownym paskiem na brzegu gornej powieki (trudno opisac IoI), najciemniejszym robie jakby trojkat od zewnetrznego kacika, od tego sredniego koloru do gory. A najjasniejszy nakladam powyzej az do samych brwi. Wtedy moje oczy nie zmniejszaja sie a nawet jakby otwieraja (o wydluzenie tez mi raczej nie chodzi). Ale dalej bede eksperymentowac
Lubie te czarne (albo brazowe lepsze chyba w moim przypadku) kreski, ale jak narazie nie udalo mi sie zrobic niczego z czym moglabym pokazac sie ludziom.
Dziekuje za rady
Do poczytania pozniej
Stary 2008-08-31, 21:43   #18
Eurydyke
Raczkowanie

Cytat:
Cześć!

No Ty to jesteś Zimą wręcz podręcznikową, nie bój się testować cieni, na takim zdecydowanym typie urody wyglądają bardzo dobrze. Z brązu, szczególnie ciepłego zrezygnuj. Wybieraj zimne kolory, czerń i bakłażan są fajne, też granat, zimne odcienie zieleni. Jak chcesz mogę Ci podesłać konspekt do analizy kolorystycznej dla Zimy (kolor ubrań, dodatków i makijażu).
Eurydyke jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-01, 09:21   #19
blackwitch
Przyczajenie

Kurcze dzieki!!!bardzo chetnie poczytam sobie)
Stary 2008-09-01, 09:22   #20
blackwitch
Przyczajenie

Cytat:
Witam znowu dlugo tu nie bylam, bo mialam problem z internetem, ale teraz chyba wszystko w porzadku (odpukac w niemalowane).
Wiec.... co do mojego image - niewiele zmienilam. Wyprofilowalam brwi - sama, jakos sie udalo IoI lepiej to wyglada jak nie takie duze A co do makijazu - probuje, chyba znalazlam dobry sposob (oczy moje maja taki "dziwnowaty" kszalt) - uzywam 3 kolorow cieni do powiek. Sredni nakladam rownym paskiem na brzegu gornej powieki (trudno opisac IoI), najciemniejszym robie jakby trojkat od zewnetrznego kacika, od tego sredniego koloru do gory. A najjasniejszy nakladam powyzej az do samych brwi. Wtedy moje oczy nie zmniejszaja sie a nawet jakby otwieraja (o wydluzenie tez mi raczej nie chodzi). Ale dalej bede eksperymentowac
Lubie te czarne (albo brazowe lepsze chyba w moim przypadku) kreski, ale jak narazie nie udalo mi sie zrobic niczego z czym moglabym pokazac sie ludziom.
Dziekuje za rady
Do poczytania pozniej
Zrob zdjecia ) pozdrawiam
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości