jaki makijaż dla dziwnego typu;) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2008-08-26, 18:36   #1
malinowa0
Raczkowanie

jaki makijaż dla dziwnego typu;)

Mam pewne wątpliwości jak malować oczy, ponieważ jestem 100% latem- szare włosy (mówią mi, że to nawet nie blond a siwy), skóra chłodna ale ciemniejsza lekko-na pewno blada nie jestem, a oczy są intensywne (kolor- nie do zidentyfikowania, ale cieplutki)- daję zdjęcie, zazwyczaj maluję się na miętowo, ale ile można

P.S teraz chyba lepiej widać na tym chyba bardziej odzwierciedla się ich kolor
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg aaaa.JPG (3,2 KB, 67 załadowań)

- Dlaczego nosisz to głupie ubranko królika?
- Dlaczego nosisz to głupie ubranko człowieka?

Edytowane przez malinowa0
Czas edycji: 2008-08-26 o 20:00
malinowa0 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-26, 19:27   #2
centus
Raczkowanie

Dot.: jaki makijaż dla dziwnego typu;)

Nic nie widac
Stary 2008-08-26, 19:32   #3
malinowa0
Raczkowanie

nie no, oko chyba widać całości nie wklejałam, bo i tak mam włosy farbowane (ale wracam do naturalnych takze stad to pytanie, za ok. pol roku bede miec swoje)

Stary 2008-08-26, 19:40   #4
All_that_jazz
Zakorzenienie

Fakt, słabo widać, nawet oko. Ale tęczówkę masz chyba o zimnej barwie i jeszcze ją oziębiasz.
Jak jeszcze do tego masz włosy o zimnej barwie to wychodzi z ciebie strasznie blada osóbka.
Co do lata,w twoim wypadku nie byłabym taka pewna.Przydałoby się zdjęcie całej twarzy w naturalnym oświetleniu bez makijażu.
Ja, zgodnie z sugestią makijażysty Lancome który kiedyś w Twoim Stylu udzielał rad w artykule "Ochłodzić brunetkę, ogrzać blondynkę" próbowałabym tą twoją tęczówkę ocieplić.Np. połączeniem oranżu lub ciepłego brązu (typu piasek pustyni) z różem.
All_that_jazz jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-26, 19:42   #5
Anna Antonina
Wtajemniczenie

Złoto, brąz, iskrzący beż.
Morele, niejaskrawe pomarańcze, jaskrawsze róże.
Jak to widzę, podobnie jak przy swoich oczach.
Zieleni też używam.
I bieli, to owoc eksperymentu. My, ciepłookie tez możemy zostac królową śniegu.
Zastanawiam się tylko, czy Twoje jasne włosy nie wykluczają jaśniejszych odcieni.
Anna Antonina jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-26, 19:50   #6
malinowa0
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez All_that_jazz Pokaż wiadomość
Fakt, słabo widać, nawet oko. Ale tęczówkę masz chyba o zimnej barwie i jeszcze ją oziębiasz.
Jak jeszcze do tego masz włosy o zimnej barwie to wychodzi z ciebie strasznie blada osóbka.
Co do lata,w twoim wypadku nie byłabym taka pewna.Przydałoby się zdjęcie całej twarzy w naturalnym oświetleniu bez makijażu.
Ja, zgodnie z sugestią makijażysty Lancome który kiedyś w Twoim Stylu udzielał rad w artykule "Ochłodzić brunetkę, ogrzać blondynkę" próbowałabym tą twoją tęczówkę ocieplić.Np. połączeniem oranżu lub ciepłego brązu (typu piasek pustyni) z różem.
No właśnie nie jestem blada, czasem lubię zrobić się na trupa, ale dużo czasu mi to zajmuje (jaśniejszy podkład itp). A co innego jak nie lato? Na pewno jestem typem chłodnym. Pozostaje lato i zima ( a zimą na pewno nie jestem), bo wiosna i jesień są ciepłe. Mogę być też mieszańcem, bo dla mnie te oczy są ciepłe, a nie chłodne. Zaraz może wkleję lepsze zdjęcie

Stary 2008-08-26, 20:00   #7
All_that_jazz
Zakorzenienie

Możesz być tzw. zimą orientalną. Ja spróbowałabym na tobie makijażu tym zestawem:

http://www.allegro.pl/item420590189_...e_sundown.html
Sama jestem taką właśnie dziwną zimą bo jestem mieszanką mamy lata i taty zimy o urodzie południowej (tata ma karnację 3 razy ciemniejszą od mojej-uroda włoskiego mafioso, mama 2 razy bledszą a ja mam na ciele różne odcienie.Najciemniejszy mam korpus i ramiona, jaśniejszą twarz (oliwkowa) a najjaśniejsze nogi.Tak też może być). Pamiętaj,że zima może mieć karnację oliwkową o takim właśnie lekko brązowym ale i lekko szarawo-żółtym odcieniu. Tęczówka jak dla mnie to jakaś lodowa szarość z domieszkami.Ale zdjęcie jest niewyraźne.
Stary 2008-08-26, 20:08   #8
malinowa0
Raczkowanie

dodałam nowe, wyraźniejsze. czytałam, że zimy są od brązów po czarny (wlosy), a ja jestem blondynką, więc nie wiem

Stary 2008-08-26, 20:15   #9
All_that_jazz
Zakorzenienie

O teraz widać, lekko zielone oczka. W takim razie popróbuj fioleciku i lila, najlepiej eye linerów lub zestawów cieni w chłodnej tonacji fioletu, nie wpadającej w bordo. Ciemniejsze róże też jak najbardziej. Ciekawa tęczówka. Masz zdjęcie całej twarzy? Nie bój się.Możesz mi wysłać link na priv jeśli nie chcesz zamieszczać zdjęć na forum.
Stary 2008-08-26, 20:17   #10
All_that_jazz
Zakorzenienie

Oczka to mało ale może ty jesteś jesień? Tak sobie patrzę i te oczka takie elfie jak u jesieni bywają.
Stary 2008-08-26, 20:22   #11
All_that_jazz
Zakorzenienie

I brwi czyli część oprawy oczu masz w ciepłym a nie popielatym odcieniu.
Stary 2008-08-26, 20:28   #12
malinowa0
Raczkowanie

brwi mam ciepłe, bo robię sobie ciepłe (brązowa henna) zdjęcia całości zaraz wyszukam proszę jednak pamiętać, że to nie mój kolor włosów. jest to kolor farbowany.

edit;jutro Ci prześlę, ponieważ nie mam na komputerze dokładnego bez makijazu. jutro zrobię i dam

Czas edycji: 2008-08-26 o 21:10
Stary 2008-08-26, 20:33   #13
All_that_jazz
Zakorzenienie

I to może utrudniać analizę i ciut modyfikować właściwą dla ciebie gamę kolorystyczną.
Ale na ogół zestawienie karnacji z tęczówką,oprawa oczu, informacja o tym jak się opalasz pomaga ustalić twój naturalny typ kolorystyczny. Czy masz widoczne naczynka, piegi albo pory skóry? Jeśli piegi to szare czy brązowe?
Stary 2008-08-26, 21:15   #14
malinowa0
Raczkowanie

Zdjęcie jest dosc stare bo ma kilka miesięcy, ale na powiekach mam tylko niebieski cień takze chyba może byc.

widac naczynka, piegi jak już to sa szare, skóra sina gdy zimno (baaardzo sina), jak jest ciepło to momentalnie robi się piękna (nawet od ciepłego wiosennego wiatru) i wtedy wydaje się być bardzo zdrowa (ale chyba jednak to chłodna opalenizna jest). włosy na zdjęciu złociste, a naturalnie naprawdę szare.

Czas edycji: 2008-08-27 o 10:08
Stary 2008-08-26, 21:43   #15
All_that_jazz
Zakorzenienie

Zupełnie serio,wyglądasz mi na jesień. I ten błękit nad okiem zupełnie do ciebie nie pasuje.
Brałabym nad to oko chłodny jasny fiolet/lila.Włoski masz śliczne (mam na myśli naturalny kolor).Ja bym je tylko inaczej obcięła,wycieniowałabym na całej długości. I spróbowałabym zrezygnować z grzywki,to optycznie wydłużyłoby ci twarz.A to by się przydało bo masz bardzo wydatne kości policzkowe i szczęka wydaje się bardzo szeroka. Wyższe czoło by to złagodziło. Przydałoby się wymodelować nos jaśniejszym odcieniem podkładu (boki nosa) bo można go optycznie wyszczuplić.
Masz ładne ale szerokie usta,uważaj z mocnymi kolorami szminki. Ładnie byłoby ci w brązowo czerwonej lub pomarańczowej szmince. Raczej w kolorach cielistych (usta) i kolorach ziemi (oczy).
Stary 2008-08-26, 21:51   #16
All_that_jazz
Zakorzenienie

Widziałabym cię też w takim makijażu oka,zestaw sea foam:
http://www.allegro.pl/item425292652_...s_gratisy.html

Nie pasuje ci perłowy jasny błękit.
Stary 2008-08-26, 21:57   #17
All_that_jazz
Zakorzenienie

I takie lila mi do ciebie pasuje:
http://www.allegro.pl/item425181724_...let_nr_59.html
Stary 2008-08-26, 22:13   #18
All_that_jazz
Zakorzenienie

Może taka fryzura ?:
http://www.stylistka.pl/zdjecie/arty...78_800x600.jpg
Mogą być krótsze, ważne to przykryć odrobinę wycieniowanymi włosami kości policzkowe i żuchwę. Policzki możesz też modelować cieniem w pomarańczowym lub pomarańczowo-różowym odcieniu.
Stary 2008-08-26, 22:19   #19
All_that_jazz
Zakorzenienie

Na oko możesz też spróbować taki zestaw http://www.allegro.pl/item420153133_..._4_amazon.html
Zielenie bliżej tęczówki na dół i na zewnątrz górnej powieki a beż jako tło na górę górnej powieki. Można dodać zielona kredkę do oczu (na dolnej powiece) i w wewnętrznych kącikach oczu.
Stary 2008-08-26, 22:27   #20
All_that_jazz
Zakorzenienie

Taka szminka może ci pasować:
http://www.allegro.pl/item424973111_...jaca_gp12.html
Stary 2008-08-26, 22:34   #21
All_that_jazz
Zakorzenienie

Tak szminka też by ci pasowała:
http://www.allegro.pl/item414065434_...odelujaca.html
Stary 2008-08-26, 23:05   #22
malinowa0
Raczkowanie

dziękuję za rady, ale przepraszam Cię- w jesień nie uwierzę, mam bardzo chłodną urodę- naprawdę. możliwe, że teraz zamieniłam się na jesień, ale już za jakiś czas będę latem- już mi henna zeszła i mam chyba z 10 cm moich włosów (na zupełnie innym odcieniu bo już się przefarbowałam na chłodny kolor). secundo : pytałam tylko o makijaż oczu ale dziękuję za sugestie, na pewno wezmę je pod uwagę i te z włosami też (w 90%) bo właśnie je zapuszczam i grzywkę taką też miałam zniwelować, ale co do cieniowania to bym się nie zgodziła, bo mam falowane włosy (na zdjęciu wyprostowane) i żeby dobrze je ułożyć w pocieniowanych mocno to trzeba wiele zachodu zgodzę się również z cielistą szminką, bo używam takiej na co dzień (z ustami nie mam problemu, chodziło tylko i wyłącznie o oczka), niestey pomarańcze/opalizujące na ustach wyglądają u mnie strasznie. jesli chodzi o modelowanie twarzy bardziej pomarańczowymi odcieniami to tak- na co dzień mam albo blady róż (jak chcę mieć- "trupa") albo lekko pomarańczowy, gdy chcę wyglądać zdrowo. zgadzam się z Tobą w 90% więc, bo mi te kości moje nie przeszkadzają w sumie napisałaś mój makijaż, który robię sobie na zmianę prócz tego lila i tej opalizujacej szminki

Stary 2008-08-27, 01:17   #23
All_that_jazz
Zakorzenienie

Hmmm... jeśli masz chłodną urodę to na tych zdjęciach naprawdę tego nie widać. Możliwe,że na tyle zaingerowałaś w swoją naturalną urodę,że przyćmiłaś swoje charakterystyczne cechy. Inna sprawa to fakt,że nie zawsze czujemy się dobrze w tym w czym jest nam dobrze.Stąd wiele kobiet nie wierzy w to ,że należy do danego typu bo chciałoby należeć do innego. Stereotypowe wyobrażenie Polki lub ogólniej Słowianki to właśnie lato ale w Polsce na porządku dziennym są też inne typy kolorystyczne.
Trudno określić kogoś na podstawie jednego,mocno doświetlonego zdjęcia z mocnym fleszem na twarzy. Może masz jakieś inne zdjęcia.Analizę kolorystyczną przeprowadza się przy świetle bladoniebieskiej lampy by uchwycić koloryt cery, kolory ubrań dopasowuje się w świetle dziennym. Flesz i aparat cyfrowy mają tą cechę,że rozbielają. Wszystkie cyfrówki mają zaburzony balans bieli,może dlatego wyglądasz na jesień. Do analizy lepiej nadają się zdjęcia robione tradycyjnym aparatem.Nawet po zeskanowaniu mniej fałszują kolory niż cyfrówka.
Stary 2008-08-27, 01:23   #24
All_that_jazz
Zakorzenienie

Oglądając twoje zdjęcie zrobiłam szybki test 2 czerwieni, taki na typ ciepły i typ zimny.
Czerwień ceglana lub pomidorowa pasuje typom ciepłym a czerwień czerwonego wina lepiej podkreśla urodę typów zimnych. I w zestawieniu z twoją twarzą lepiej wypada czerwień ceglasta.
Nie twierdzę,że mam rację bo patrzę na zdjęcie a nie na ciebie na żywo ale mam podejrzenia ,że nie jesteś typem zimnym.
Stary 2008-08-27, 03:13   #25
truskawkowawiosna
Moderator

All that Jazz, obserwuje Cie od pewnego czasu i mam pytanie: czy Ty jestes zawodowa wizazystka, kosmetyczka czy po prostu samoukiem? oczywiscie bez ubrazy

niestety w wielu kwestiach zwyczajnie nie masz racji i nie mam pojecia na czym opierasz swoja wiedze, wprowadzasz dziewczyny w blad tak "strzelajac" w typy kolorystyczne.

tak nie mozna po prostu

przez internet mozemy co najwyzej sugerowac, podpowiadac, a nie dobierac od razu cala kolorowke na podstawie tak malej ilosci danych i niedokladnych zdjec.

zdjecia nie nadaja sie do analizy, musza byc robione w odpowiednich warunkach
mikroREKLAMA
MAMOTOTO Tkaniny, dzianiny, haft, handmade WROCŁAW
Sprzedajemy dzianiny, tkaniny, dresówki bawełniane. Zajmujemy się haftem komputerowym. Szyjemy dla małych i dużych:)

Ta reklama pokazywana jest pod 9 815 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
truskawkowawiosna jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-27, 10:32   #26
malinowa0
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez truskawkowawiosna Pokaż wiadomość
All that Jazz, obserwuje Cie od pewnego czasu i mam pytanie: czy Ty jestes zawodowa wizazystka, kosmetyczka czy po prostu samoukiem? oczywiscie bez ubrazy

niestety w wielu kwestiach zwyczajnie nie masz racji i nie mam pojecia na czym opierasz swoja wiedze, wprowadzasz dziewczyny w blad tak "strzelajac" w typy kolorystyczne.

tak nie mozna po prostu

przez internet mozemy co najwyzej sugerowac, podpowiadac, a nie dobierac od razu cala kolorowke na podstawie tak malej ilosci danych i niedokladnych zdjec.

zdjecia nie nadaja sie do analizy, musza byc robione w odpowiednich warunkach
no i wychodzisz poza pytania ja nie mam problemu jeśli chodzi o określenie typu- wiem, że jestem latem, bo osoba o tak chłodnych włosach, ustach chociaż w 90% musi być latem, jestem pewnie małym mieszańcem, bo oczy mieszają mi w analizie i dlatego nie dawałam na początku całego zdjęcia (bo określiłam już swój typ), pytałam tylko o zestawienie makijażu dla lata i dla tych innych oczu. rzeczywiście lampa może dużo zmienić, a ja aktualnie innych zdjęć nie mam, a że jestem jesienią to bym najpóźniej pomyślała (naturalne popielate włosy i jesień?), jak się opalę to może tego tak nie widać, ale mam bardzo siną skórę (ciemniejszą lekko ale siną-może ziemistą?, wszyscy się pytają, czy ja nie słabnę, a taka moja uroda). na pewno nie jestem ani jesienią ani zimą. przez włosy nie jestem też wiosną. przez oczy nie jestem też latem, ale moja uroda ma najwięcej cech właśnie tej pory roku.

Stary 2008-08-27, 10:56   #27
truskawkowawiosna
Moderator

Cytat:
Napisane przez malinowa0 Pokaż wiadomość
no i wychodzisz poza pytania ja nie mam problemu jeśli chodzi o określenie typu- wiem, że jestem latem, bo osoba o tak chłodnych włosach, ustach chociaż w 90% musi być latem, jestem pewnie małym mieszańcem, bo oczy mieszają mi w analizie i dlatego nie dawałam na początku całego zdjęcia (bo określiłam już swój typ), pytałam tylko o zestawienie makijażu dla lata i dla tych innych oczu. rzeczywiście lampa może dużo zmienić, a ja aktualnie innych zdjęć nie mam, a że jestem jesienią to bym najpóźniej pomyślała (naturalne popielate włosy i jesień?), jak się opalę to może tego tak nie widać, ale mam bardzo siną skórę (ciemniejszą lekko ale siną-może ziemistą?, wszyscy się pytają, czy ja nie słabnę, a taka moja uroda). na pewno nie jestem ani jesienią ani zimą. przez włosy nie jestem też wiosną. przez oczy nie jestem też latem, ale moja uroda ma najwięcej cech właśnie tej pory roku.
nie wiesz, ze jestes latem

akurat odcien wlosow nie jest najwazniejszy i prawda jest taka, ze pozornie chlodny odcien, moze w rzeczywistosci byc cieplym.

analiza kolorystyczna w przypadkow takich osob jak Ty, jest trudna, ale nie niemozliwa. po prostu trzeba poswiecic jej wiecej czasu.

wklej dobre zdjecie, gdzie widac dokladnie tęczowke i kawalek nieumalowanej skory w ok oczu i nosa, najlepiej z bliska.

najwazniejszy jest odcien skory, a nie wlosow czy oczu
mikroREKLAMA
Sprzedajemy dzianiny, tkaniny, dresówki bawełniane. Zajmujemy się haftem komputerowym. Szyjemy dla małych i dużych:)

Ta reklama pokazywana jest pod 9 815 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Stary 2008-08-27, 11:02   #28
malinowa0
Raczkowanie

Ok, postaram się zrobić je jak najszyciej (w moim mieście teraz strasznie leje i gdy robię nawet zdjęcie na balkonie, to i tak wychodzi ciemne (probuje bez lampy)

Stary 2008-08-27, 11:13   #29
truskawkowawiosna
Moderator

jezeli masz odrosty, to sprawdz koniecznie wlosy pod ostre slonce, wlosy popielate pozostaja popielate, a wlosy pozornie chlodne, w sloncu blyszcza na zloto/rudo.

tak jest z moimi, zawsze myslalam, ze sa idealnie popielate, bo na niektorych zdjeciach takie wychodza, ale maja zlote przeblyski, typowe dla Wiosny

btw Twoj kolor oczu bardzo mi sie podoba, jest naprawde ladny i oryginalny

oczy Lata rzadko kiedy sa tak intensywnego koloru, ale kazdy jest podrecznikowym typem urody

jezeli zdjecia bez lampy wyjda nieostre, mozesz uzyc lampy ale w obecnosci zrodla naturalnego swiatla np. w sloneczny dzien stojac przy oknie, powinno byc ok

Lato ma czesto baardzo cienka skore, wyglada czasem jak przezroczysta. obejrzyj swoje wewnetrzne strony przedramienia- tam jest najciensza skora, panie Lato czesto maja pod nia widoczne male rozowe koleczka

wszelkie piegi czy pieprzyki sa szarobrazowe.

obejrzyj swoja skore dokladnie
mikroREKLAMA

Stary 2008-08-27, 11:17   #30
malinowa0
Raczkowanie

mam do tego stopnia już 'moje' włosy, że je po prostu wezmę do góry, żeby ułatwić sprawę dziękuję też mi się szalenie podobają niektórzy mówią, że sa pomaranczowo- zielone

Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości