Studio paznokcia + sklepik z akcesoriami...Dobry pomysł??? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, na którym kompleksowo traktujemy tematykę pielęgnacji i zdobienia paznokci.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2008-09-01, 23:28   #1
dunka1989
Przyczajenie

Studio paznokcia + sklepik z akcesoriami...Dobry pomysł???

Witam!!!

Mam zamiar otworzyć własny salon stylizacji paznokci i wizażu. Zajmować będę się głównie przedłużaniem paznokci, pielęgnacją dłoni i stóp, makijażem, depilacją...Dodadtkowo obok pomieszczenia usługowego będzie znajdował się sklepik z produktami do paznokci, m in. : pilniki, odzywki do paznokci, lakiery, oliwki do skorek, zmywacze, wszelki ozdoby, kremy.Wszystko co poprawi wygląd i zdrowie naszych dłoni i stóp.
Do głowy przyszedł mi również kolejny pomysł, aby w ofercie sklepu znajdowały się również żele uv, tipsy, kleje, primery, system akryl i fiberglass, szablony, wszelkie przedmioty potrzebne do przedłużania pazurków. Dodam, że jestem mieszkanką 50 tys. miasta w którym nie ma żadnego tego typu sklepu. Do salonów produkty dostarczaja dystrybutorzy firm, których produkty maja naliczona ogromna marże. Osobiście, łapę się za głowę widząc cenniki dostawców. Z tego co wiem niektóre stylistki zaopatrują się w produkty w większym mieście oddalonym o 40 km lub w internecie, gdzie płacą za przesyłkę. Stąd chęć otworzenia takiego punktu. Salon i sklepik znajdować będą się w centrum miasta, w dobrej lokalizacji.
W całej tej sytuacji nie daje mi spokoju jedna myśl, mianowicie CZY SPRZEDAJAC PRODUKTY DO PRZEDŁUŻANIA PAZNKCI NIE UKRĘCE BATA NA SAMĄ SIEBIE ??? Pracuję na dobrym i niedrogim żelu, nie do końca chciałabym dzielić się tym "skarbem" z konkurencją. Czy dziwne byłoby sprzedawanie żeli innych firm, niż ta z której ja korzystam? Jak sądzicie? Wprowadzic zele itp. produkty.....Czy pozostac przy gamie akcesorii do pielęgnacj naturalnej płytki, oraz dla korzystających z moich usług pań? POMÓŻCIE, BŁAGAM

Ps: Poszukuje namiarów na hurtownię z dużym wyborem ozdób...Rita Zenker, top choice, donegal, inekta itp. Lakiery : Ados, Venita, vOLLARE, iNGLOT, Da Vinci....itp Z góry dziękuję za informacje....Pozdrawiam
dunka1989 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-02, 07:26   #2
misiu235
Rozeznanie

GG do misiu235
Dot.: Studio paznokcia + sklepik z akcesoriami...Dobry pomysł???

Ja się też nad tym zastanawiam, ale to musi trochę poczekać - narazie jestem objęta umową w innym zawodzie i nie chcę jej wypowiadać, a później muszę nazbierać trochę gotówki (tzn. zarobić, ale znalazłam już świetne miejsce, gdzie dużo płacą ), a wtedy będę szaleć. Też właśnie chcę stylizację i pielęgnację dłoni i stóp z depilacją i wizażem + sklepik
misiu235 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-02, 09:07   #3
Albertyna
Zakorzenienie

Dot.: Studio paznokcia + sklepik z akcesoriami...Dobry pomysł???

Dunka, pomysl bardzo fajny, zwlaszcza, ze jak piszesz- nie ma czegos takiego u Ciebie w miescie.
Co do sprzedazy produktow do stylizacji paznokci- wiekszosc firm ma narzucone ceny, obowiazujace dystrybutorow we wszystkich miastach i kazdy dystrybutor danej marki jest zobowowiazny miec takie same ceny. Pisze tu oczywiscie o profesjonalnych produktach (typu zele, akryle, primery itp..) i o profesjonalnych markach...
Pewnie z latwoscia znajdziesz w necie tanio do kupienia hurtowo pilniczki, cazki, ozdobki i inne tego typu akcesoria, ktore bedziesz mogla odsprzedawac klientkom...
Co do zeli, na ktorych sama pracujesz, to ja bym sie zastanowila- sama napisalas, ze moze ukrecisz bat na wlasna szyje. Nie znam grona Twoich klientek- moje takich pomyslow na szczescie nie miewaja , ale znam grono osobek, ktore przyjda raz, dwa, na zalozenie paznokci i odnowe i potem myslac, ze juz wszystko umieja- kupia sobie zestawy i same smigaja "paznokcietki".... Poza tym klientka znajac cene zelu, moze uznac, ze jestes "naciagaczka", bo skoro zel za sloiczek kosztuje np 60zl, to czemu Ty za seta paznokcie bierzesz 100, skoro nie zuzywasz na niego calego pojemniczka? Ludzie czesto nie biora pod uwage, ze w cene jest takze wlczony Twoj profesjonalizm- szkolenia, na jakie tez wydalas pieniadze...
Dobrym pomyslem jest sprzedaz tylko i wylacznie dla profesjonalistow- duzo szanujacych sie marek tak robi niemniej tym samym zawezysz sobie grono klientek.

Na Twoim miejscu pozostalabym przy sprzedazy akcesorii dla klientek tzn- pilniczki, polerki, cazki, oliwki do skorek, ozdobki, odzywki, lakiery, kremy itp...
Nie da Ci to gigantycznych zyskow, ale unikniesz nie milych sytuacji i problemow.
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości