Wróć   Forum Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes Szukasz pracy, pracujesz, prowadzisz własny biznes, masz wiele pytań i wątpliwości, a może masz wiedzę, którą chciałabyś się podzielić z osobami, które jej poszukują. To forum jest właśnie dla Ciebie.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2008-09-02, 08:27   #1
karolinaa
Wtajemniczenie

Wpisy w blogu: 13
Red face Pomoc nauczyciela w przedszkolu i problem

Otóż mam taki problem , może któraś z was też pracowała jako pomoc . w czerwcu skończyłam półroczny staż w przedszkolu pomoc nauczyciela -referenta przez urząd pracy . Teraz szukam podobnego stanowiska , i tu wielki zawód wszędzie nie maja etatów wprawdzie w jednym przedszkolu było miejsce ale pani dyrektor bardziej chodziło o etat woźnej i teraz się zastanawiam, czy jest możliwość pracowania w butikach , bo jednak trzeba mieć doświadczenie , już sama nie wiem co robić ??

Chcesz podarować uśmiech dzieciom wyślij kartkę więcej na: http://marzycielskapoczta.pl/
karolinaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-02, 10:00   #2
lain
Zakorzenienie

Dot.: Pomoc nauczyciela w przedszkolu i problem

do pracy w butikach rzadko kiedy wymagaja doswiadczenia. ja pracowalam w takim zaraz po liceum, bez jakiegokolwiek doswiadczenia.
lain jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-02, 10:20   #3
monicaa
Raczkowanie

spróbuj sie rozejrzeć w sklepie na pewno coś znajdziesz
monicaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-02, 10:22   #4
karolinaa
Wtajemniczenie

Wpisy w blogu: 13

lain dzięki za odpowiedź , bo ja właśnie (niestety) będę musiała się rozejrzeć za pracą w sklepie , tylko one są czynne też w soboty a w galeriach handlowych sobota , niedziela a ja bym chciała sie uczyć zaocznie , bo widzę że w przedszkolu nie mam szans . Ostatnio jak przeglądałam ogłoszenia to w takim zwykłym sklepie chcą co najmniej 3-5 letnie doświadczenie w handlu i ukończoną szkołe handlową i jeszcze mam takie pytanko czy pisząc cv do butiku powinnam umieszczać w zdobytch umiejetnościach na stażu opieka nad dziecmi itp a jesli dotyczy sklepu dla dzieci , bo nie chcę sie wygłupic

Chcesz podarować uśmiech dzieciom wyślij kartkę więcej na: http://marzycielskapoczta.pl/
karolinaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-02, 13:53   #5
mysza007
Zadomowienie

Ja właśnie też szukam pracy i w szkołach czy przedszkolach nie mam szans jej podjąc bo u mnie nie ma etatów. Nie wiem już co robić, szukałam w sklepach, ale mi dziękują bo nie chcą kogoś z wyższym wykształceniem. Nie wiem już jak i gdzie mam pracy szukać! Jestem załamana!
mysza007 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-04, 14:21   #6
asiulkaa
Zakorzenienie

Smaczny profil asiulkaa
Smaczne przepisy16
Send a message via Skype™ to asiulkaa

mysza007 Jak starasz się o pracę w sklepie to po prostu nie przyznawaj się do wyższego wykształcenia, sklep nie ma się co dziwić nie chce przyjmować takich osób bo boi się że pracownik szybko ucieknie bo praca nie jest adekwatna do wykształcenia.
karolinaa przejdź się po centrach handlowych tam co chwilę mają wywieszone kartki że szukają sprzedawczyń. Co do CV to zawsze warto zaznaczyć że się wcześniej pracowało, nawet jeżeli nie jest to związane ze stanowiskiem o które się starasz, ale jeżeli to były praktyki to pominęłabym tę informacjię, nikt raczej poważnie nie trraktuje praktyk.
Stary 2008-09-04, 17:51   #7
Ata77
Zakorzenienie

proponują skorzystać z usług lidera klubu pracy lub doradcy zawodowego jeśli jesteś zarejestrowana w urzędzie pracy
powinnaś otrzymać tam wsparcie w zakresie poszukiwania zatrudnienia

2014r.-95
2013r.-118
2012r.-108
2011r.-84
Ata77 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-06, 14:54   #8
mysza007
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez asiulkaa Pokaż wiadomość
mysza007 Jak starasz się o pracę w sklepie to po prostu nie przyznawaj się do wyższego wykształcenia, sklep nie ma się co dziwić nie chce przyjmować takich osób bo boi się że pracownik szybko ucieknie bo praca nie jest adekwatna do wykształcenia.
asiulkaa myślałam o tym, ale nie wiem co mówić w przypadku jeśli nawet na rozmowie zapytają mnie o to, co robiłam do tej pory-od uzyskania przeze mnie wykształcenia średniego minęło 6 lat. Pracowałam tylko przez rok bo udało mi się dostać na staż, ale to było na zastępstwo, także po roku mi podziękowali, także zostaje mi 5-letnia luka. Nie wiem, mówić, że pracowałam za granicą? Nawet języka obcego dobrze nie znam, jakby też chcieli sprawdzić, jak mi tam "za granicą" szło komunikowanie się z ludźmi. Może to wszystko rzeczywiście za bardzo wyolbrzymiam, ale nie wiem co począć. Dość mam już bycia na utrzymaniu rodziców. Mój TŻ tez zaraz będzie szukał pracy, bo wie już że umowy mu nie przedłuża, a chcielibyśmy w końcu iść na swoje!
mysza007 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-07, 10:05   #9
asiulkaa
Zakorzenienie

Smaczny profil asiulkaa
Smaczne przepisy16
Send a message via Skype™ to asiulkaa

mysza007 faktycznie o pracy za granicą lepiej nie pisać, bo wtedy oczekiwaliby pewnie jakiejś znajomości języka- choć to nie do końca tak jest, kuzyn wyjechał do Irlandii i puki pracował na budowie to czegoś się uczył, a jak poszedł do Della gdzie jest pełno polaków i polskie sklepy to zaczął się cofać ze znajomością języka.
Może powiedz że przez te lata nie mogłaś zdobyć pracy i robiłaś na czarno jako opiekunka do dziecka, a teraz ostatnie dziecko którym się zajmowałaś właśnie poszło do przedszkola więc pomyślałaś że sytuacja na rynku pracy się poprawiła postanowiłaś poszukać legalnego zatrudnienia.

Nowe wątki na forum Praca i biznes

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości