Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie... - Strona 10 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury

Notka

Włosy i fryzury Podyskutuj na temat pielęgnacji, farbowania oraz stylizacji włosów. Fryzury damskie, ślubne, na studniówkę, fryzury krok po kroku i zdjęcia fryzur.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2008-09-24, 19:00   #271
Lunyxa
Raczkowanie

Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Hej Shade Niedawno stałam przed takim samym dylematem jak Ty. Ciężko odpowiedzieć mi na Twoje pytanie, bo w końcu popielaty siłą rzeczy jest zimny, szarawy, niebieskawy.

Po zejściu z czerni do brązu zostały mi ciepłe, rudawe refleksy a zamarzył mi się zimny brąz. Najpierw kupiłam Majirel 5.12 (havana, jasny brąz popielato opalizujący), odcień mojej czupryny ochłodził się ale nadal nie nazwałabym go zimnym. Dość szybko mi się zmył i był za jasny więc aby dłużej mieć ciemniejszy kolorek kupiłam 4.71 (zmrożony kasztan, brąz metaliczno popielaty, na opakowaniu napisane jest po angielsku zimny popielaty brąz) i 4.11 (głęboki popielaty brąz).

Farbowałam już tym 4.71 i oprócz tego że kolor wyszedł bardzo ciemny (po 2 tygodniach miałam już taki jak chciałam średni brąz) to wciąż nie jest to idealny zimny odcień, ale jest już bliżej niż ostatnio Co do odcienia, czyli to co najbardziej Cię interesuje to nie zanotowałam jakiś szczególnych i powalających różnic między popielato-opalizującym (.12) a metaliczno-popielatym (.71), fakt że teraz włosy są "zimniejsze" ale w końcu to już drugie farbowanie, prawda? Gdybym jednak miała głosować, to głosuję za metaliczno-popielatym (który tak na prawdę ma angielskiej nazwie cool ash czyli zimno popielaty...). Zostało mi jeszcze pół tubki 4.71 i cała 4.11 i będę się farbować tą mieszanką za ok. 2 tyg, ciekawa jestem efektu, mam nadzieję że będzie jeszcze zimniejszy, bo to już 3 farbowanie na zimno będzie. I przekonam się jaka jest różnica między metalicznym a popielatym

Szukając info o Majirel znalazłam, że dwa numerki po kropce to refleksy i tak:
0 - głębia np. 3.10, 5.02, 5.07
1 - popiel np. 4.11, 5.11 (w nazwie będzie głęboki popiel), 5.1
2 - opal, np. 4.12, 5.12 (popielato-opalizujący)
7 - metal, np 4.71, 5.71 (metaliczno-popielaty)
wszystko to są zimne odcienie.

Dołączam jeszcze schemat Majirel ukradziony z allegro, widać że "cool brown" jest najbliżej naturalnego (basic), potem jest błękitnawy popielaty, a najbardziej zimny jakby wynikało z tego zestawienia jest zielonkawy metaliczny. Oczywiście mimo że farbowałam się 4.71 nie mam ZIELONYCH refleksów, myślę że producent wprowadził takie kolorystyczne oznaczenia dość umownie. Zresztą nie ma tam zaznaczonego refleksu opalizującego, a ciekawa jestem gdzie powinien być. Z tego schematu wynika, że aby otrzymać jak najzimniejszy odcień trzeba brać refleks metaliczny, ewentualnie popielaty.

Haha ale to tylko moja teoria, radzę próbować i nastawić się na kilka farbowań zanim osiągnie się efekt. Powodzenia i daj znać o efekcie farbowania

Edit: wyczytałam w innym wątku że opalizujący (inaczej perłowy) to domieszka fioletu Czyli ze schematu wynika że jest ciut cieplejszy niż sam popielaty bądź metaliczno-popielaty.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg paleta majirel.jpg (102,2 KB, 1370 załadowań)

Buszująca w zgiełku
Lunyxa jest offline  
Stary 2008-09-28, 22:29   #272
Shade_23
Zadomowienie

Dziękuję dziewczyny!! Jeżeli macie ochotę dalej pomęczyć temat ZIMNYCH lub POPIELATYCH brązów to możecie zajrzeć do mojego wątku pt. "Richesse de diacolor"
- nie planowane, ale to tam przeniosła się min. dyskusja.
Pozdrawiam!!
Shade_23 jest offline  
Stary 2008-10-25, 20:27   #273
Shade_23
Zadomowienie

Reaktywuję jednak ten wątek, ponieważ Richesse zszedł wyłącznie na Richesse a nie lubię pisać nie na temat
Nadal walczę z ciepłymi refleksami. Bezskutecznie.
Kolorek 5.1 Majirel był cudny, zimny, popielaty, jednolity... Do czwartego mycia. Potem witajcie czerwienie i rudości...
I teraz nie wiem co dalej... Próbować jeszcze pogłębionym popielatym albo metalicznym brązem czy pogodzić się z tym że nie będę miała na głowie zimnego kolorku i walnąć sobie ciepły kasztan??
Troszkę mnie zmartwiło, że włosy przy skórze czyli już te naturalne też łapią rudawy kolorek. Dziwne.
Jestem w kropce.....
Shade_23 jest offline  
Stary 2008-10-25, 21:18   #274
Zafirah
Rozeznanie

Shade: jesli chcesz pozbyc sie czerwono zlotych refleksow to musisz wiedziec ktore kolory sie neutralizują (dziala to w obie strony):

zloto (zolty) neutralizuje opal (fiolet)
miedz (pomarancz) neutralizuje popiel (niebieski)
czerwien (czerwony) neutralizuje metaliczny (zieleń)

jesli masz pod ręką paletę Majirela to z tylu jest taki kolorowy diagram. czyli: jesli masz teraz refleks czerwono-zlocisty to aby to zneutralizowac i dojsc do koloru w miare naturalnego powinno polozyc sie mieszankę z farb z odcieniem metalicznym oraz opalizującym. w Majirelu to mogloby byc 5.71 + 5.12 albo inny numer z opalem.
Zafirah jest offline  
Stary 2008-10-25, 21:40   #275
Shade_23
Zadomowienie

Brzmi fachowo!!
Mój refleks zdecydowanie jest czerwonawo-rudawy...
A czy mogłabyś tak przykładowo podać mi numerki farb do zmieszania ale w jasnych odcieniach brązu? Wszystko łapie mi ostatnio na prawie czarny.
A może jest kolorek który łączy w sobie dwa neutralizujące odcienie (tak żebym nie musiała kupować aż dwóch farb)
Shade_23 jest offline  
Stary 2008-10-25, 23:31   #276
kaziaa23
Rozeznanie

ja miałam bardzo rude włosy(przez 1 dzień) po rozjaśniaczu i zastosowałam właśnie bardzo jasny POPIELATY brąz z Welli Koleston i pięknie wychłodziła mi włosy nie ma mowy o zzielenieniu, polecam te farby, odcienie popielate są w serii Natura, w ogóle fajne kolorki mają
kaziaa23 jest offline  
Stary 2008-10-25, 23:45   #277
Shade_23
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez kaziaa23 Pokaż wiadomość
ja miałam bardzo rude włosy(przez 1 dzień) po rozjaśniaczu i zastosowałam właśnie bardzo jasny POPIELATY brąz z Welli Koleston i pięknie wychłodziła mi włosy nie ma mowy o zzielenieniu, polecam te farby, odcienie popielate są w serii Natura, w ogóle fajne kolorki mają
Mają tam taki kolor "bardzo jasny popielaty brąz"? Czy te "bardzo" dodałaś od siebie?
Pytam bo u mnie jasne brązy wychodzą prawie czarne więc może BARDZO JASNY brąz wyszedł by chociaż jak średni....
Koleston to farby trwałe?? Czy jest gdzieś może w necie paleta kolorków??

A jeszcze pytanie do zorientowanych. Czy jeśli z brązem zastosuję utleniacz zamiast 9% zamiast 6% to rzeczywiście mam szansę na znaczne rozjaśnienie kolorku?? Denerwuje mnie już to, że nie mogę uzyskać fajnego brązu tylko cały czas niemalże czerń.
Shade_23 jest offline  
Stary 2008-10-26, 00:57   #278
kaziaa23
Rozeznanie

jedna z ich palet kolorystycznych, o dokładne opisy kolorów najlepiej pytać w sklepie fryzjerskim bo na ich stronie nie ma podanych, mam na myśli odcień 8/01 i 8/07najlepiej z wodą 9%, co do brązów po farbach sklepowych miałam zawsze kruczoczarne i walczyłam z nimi pół roku i mimo tego że brałam brązy jaśniejsze od moich włosów ale pewnie dlatego że za słaba woda była dołączona. Odradzam Garnier, niedawno robiłam średnim blondem gdy w końcu włosy rozjaśniłam i znowu ta farba mi je przyciemniła ogólnie po farbach drogeryjnych zazwyczaj są nieprzyjemne niespodzianki i szczerze radzę o ten Koleston w sklepie zapytać i zobaczyć kolorki na próbniku

Edytowane przez kaziaa23
Czas edycji: 2010-11-13 o 06:12
kaziaa23 jest offline  
Stary 2008-10-26, 01:06   #279
Shade_23
Zadomowienie

Znalazłam palete Welli na Allegro. Nooooo!! Ciekawe kolorki. Jak dla mnie to bardziej te z numerków 6.
Dzięki za podpowiedź. Jutro się im przyjrzę.
Shade_23 jest offline  
Stary 2008-10-26, 09:36   #280
Zafirah
Rozeznanie

nie ma takiego koloru jak "bardzo jasny brąz" . podalam Ci Shade numerki farb - 5.71 + 5.12 to sa takie średnie brązy i jeszcze ani razu w czasie pracy w salonie nie stalo sie tak, zeby wyszly jakos specjalnie ciemno. ewentualnie mozna zamiast 5.12 wybrac cos opalizujacego na bazie 6 i wymieszac pol na pol aby troche podjasnic kolor. to 5.71 musi zostac bo nie ma jasniejszych odcieni metalicznych. nie dodawaj 9% oksydantu bo tylko niepotrzebnie uwrażliwisz wlosy - jesli nie rozjasniasz a tylko chcesz zmienic refleks to zawsze uzywaj wody o najnizszym stęzeniu.
Zafirah jest offline  
Stary 2008-10-26, 09:37   #281
Mini1991
Zakorzenienie

ja postanowłam ze z moich rudo czerwonych włosów zejde przez pasemka blond.. a jaka farbe polecacie jesli chciałabym osiagnac taka ładna zimna czekoladke

włosomaniaczka

Mini1991 jest offline  
Stary 2008-10-26, 12:47   #282
Shade_23
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Zafirah Pokaż wiadomość
nie ma takiego koloru jak "bardzo jasny brąz" . podalam Ci Shade numerki farb - 5.71 + 5.12 to sa takie średnie brązy i jeszcze ani razu w czasie pracy w salonie nie stalo sie tak, zeby wyszly jakos specjalnie ciemno. ewentualnie mozna zamiast 5.12 wybrac cos opalizujacego na bazie 6 i wymieszac pol na pol aby troche podjasnic kolor. to 5.71 musi zostac bo nie ma jasniejszych odcieni metalicznych. nie dodawaj 9% oksydantu bo tylko niepotrzebnie uwrażliwisz wlosy - jesli nie rozjasniasz a tylko chcesz zmienic refleks to zawsze uzywaj wody o najnizszym stęzeniu.
Dziękuję Ci serdecznie za pomoc!! A z kolorków metalicznych nie mógł by być 5.07?
Ps. Pracujesz na Lorealu czy na jakichś innych farbach też? Może są inne profesjonalne, które śmiało można polecić? Ja zasugerowałam się opiniami na KWC i zdecydowałam się na Majirel właśnie...
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 5.07.jpg (11,3 KB, 794 załadowań)
Shade_23 jest offline  
Stary 2008-10-26, 20:49   #283
Zafirah
Rozeznanie

moze byc 5.07 ja pracuję tylko na L'Orealu więc z tej firmy produkty moge polecac
Zafirah jest offline  
Stary 2008-10-26, 21:34   #284
Shade_23
Zadomowienie

Cytat:
moze byc 5.07 ja pracuję tylko na L'Orealu więc z tej firmy produkty moge polecac
A mogłabyś zdradzić z jakiego miasta jesteś? (może być na priv) Chętnie oddałabym się w Twoje ręce (tzn włosy ) Widzę, że wiesz co mówisz i jesteś odpowiednią osobą na odpowiednim miejscu Długo szukam takiego fryzjera.
Pozdrawiam!!
Shade_23 jest offline  
Stary 2008-10-26, 21:34   #285
Shade_23
Zadomowienie

Cytat:
A mogłabyś zdradzić z jakiego miasta jesteś? (może być na priv) Chętnie oddałabym się w Twoje ręce (tzn włosy ) Widzę, że wiesz co mówisz i jesteś odpowiednią osobą na odpowiednim miejscu Długo szukam takiego fryzjera.
Pozdrawiam!!
Shade_23 jest offline  
Stary 2008-10-26, 23:01   #286
czarna.noc
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Shade_23 Pokaż wiadomość
Reaktywuję jednak ten wątek, ponieważ Richesse zszedł wyłącznie na Richesse a nie lubię pisać nie na temat
Nadal walczę z ciepłymi refleksami. Bezskutecznie.
Kolorek 5.1 Majirel był cudny, zimny, popielaty, jednolity... Do czwartego mycia. Potem witajcie czerwienie i rudości...
I teraz nie wiem co dalej... Próbować jeszcze pogłębionym popielatym albo metalicznym brązem czy pogodzić się z tym że nie będę miała na głowie zimnego kolorku i walnąć sobie ciepły kasztan??
Troszkę mnie zmartwiło, że włosy przy skórze czyli już te naturalne też łapią rudawy kolorek. Dziwne.
Jestem w kropce.....
A czy Ty wczesniej mialas rozjasniane wlosy? czy po prostu kazdy braz wychodzi w koncu rudawy?
Ja juz mialam dosyc tego polysku na wlosach i zafarbowalam ciemnym brazem.. ktory tez jest cieply, nie wiem jakim cudem
czarna.noc jest offline  
Stary 2008-10-26, 23:10   #287
Shade_23
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez czarna.noc Pokaż wiadomość
A czy Ty wczesniej mialas rozjasniane wlosy? czy po prostu kazdy braz wychodzi w koncu rudawy?
Ja juz mialam dosyc tego polysku na wlosach i zafarbowalam ciemnym brazem.. ktory tez jest cieply, nie wiem jakim cudem
Robiłam cuda z włosami... Ale od dawna dążę do średniego, chłodnego brązu. Pamiętam że jak byłam młodziutka i naturalna to moje włosy (ciemnobrązowe) miały zimny odcień. Nie wiem czemu teraz nawet na naturalnym odroście pojawiają się rudości... Przerzuciłam się na profesjonalne farby, bo sklepowe brązy ZAWSZE wychodziły ciepło - a spierały się na rudo a nawet na czerwonawo! Masakra. Złoty refleks na brązie jeszcze bym przeżyła, ale rude czy bordowe... never. Marzę o brązie w odcieniu... brązu!! Po prostu. W słońcu brąz, w świetle sztucznym brąz, w nocy brąz... Pod prysznicem brąz... Czy ja dużo wymagam??
Shade_23 jest offline  
Stary 2008-10-27, 21:46   #288
Mini1991
Zakorzenienie

skade skad ja to znam.. ja tez chce miec ładny brazik w kazdym swietle a mam rudo czerwone kłaki

włosomaniaczka

Mini1991 jest offline  
Stary 2008-10-28, 00:57   #289
Shade_23
Zadomowienie

Jutro idę do fryzjera się obciąć. Teraz mam zbyt długie włosy i ciężko mi je farbować w domu. Dziś byłam w sklepie fryzjerskim. Przejrzałam raz jeszcze kolorki Majirel i do tego paletę z Welli Koleston.
Spróbuję najpierw uzyskać średni brązik albo Majirel 6.1 albo Kolestonem 6.71. Oba są ślicznie brązowe a przy tym popielate.
Odpuszczam koloryzację metalicznymi brązami, bo wiem, że jak zwykle wyjdą mi prawie czarne. Ciepłych refleksów tak szybko się nie pozbędę. Pogodzę się więc z tym póki co i zacznę od rozjaśnienia mojej czuprynki.

Dołączam fotki moich włosów w oświetleniu (widać "piękny" czerwonawy odcień), inne zdjęcie ukazuje zamiast brązu uroczą czerń. I jeszcze zdjęcie aktorki z kolorem włosów jaki mi się marzy od lat. Z naprawdę BRAZOWYM połyskiem.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC09841.jpg (109,2 KB, 1471 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC09896.jpg (42,6 KB, 995 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 10759.jpg (19,7 KB, 2211 załadowań)
Shade_23 jest offline  
Stary 2008-10-28, 07:48   #290
Mini1991
Zakorzenienie

Dla mnie idealny kolor ma Lima no cudny shade to i tak masz nie tak źle ja mam gorzej i pomyslec ze robiłam tylko raz sama w domu drogeryjna farba!! widac jakie farby maja te cudowe fryjerki z mojego miasta. Ja mysle ze najpierw zrobie sobie pasemka blond... bo koncówki mam czarne :/
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Adriana-Lima-75.jpg (62,8 KB, 1144 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg d_Adriana_Lima_26.jpg (41,0 KB, 504 załadowań)

włosomaniaczka

Mini1991 jest offline  
Stary 2008-10-28, 10:50   #291
Zafirah
Rozeznanie

Shade: jesli Wella ma taka sama numeracje kolorow jak L'Oreal to 6.71 to wlasnie odcien metaliczny a tym 6.1 nie pozbedziesz sie czerwonego refleksu... .1 to refleks popielaty czyli inaczej niebieski tak wiec on zneutralizowalby tylko miedziany polysk. dla przypomnienia:

.1 - refleks popielaty
.2 - refleks opalizujacy
.3 - refleks zloty
.4 - refleks miedziany
.5 - refleks mahoniowy
.6 - refleks czerwony
.7 - refleks metaliczny

a ja pracuje w salonie fryzjerskim w gliwicach
Zafirah jest offline  
Stary 2008-10-28, 12:13   #292
madziunia80
Zakorzenienie

GG do madziunia80 Send a message via Skype™ to madziunia80

O mamo, Shade, Tobie 6.1 wyszła tak ciemno??? Ja robiłam 6.22 i mam na włosach średni blond. Do tego jeszcze mi się spłukał kolor (miałam długo rozjaśniane włosy) i teraz mam jeszcze jaśniejsze. Teraz planuję kupić tak, jak radzi Zafirah metaliczną 5.71 i wymieszać z opalizującą 6.22 (jest piękna )

Zafirah, mam pytanie, czy Majirel dobrze chwyci z 3% utleniaczem, czy musi to być minimum 6%?
Stary 2008-10-28, 13:56   #293
Shade_23
Zadomowienie

Zafirah ta Wella chyba ma te same numerki. Nie mają tylko wyraźnego podziału tak jak Majirel (np. brązy zimne, ciepłe, popiele itp.) Ten kolorek 6/71 ma nazwę "brązowo popielaty ciemny blond" - wygląda jak średni brązik. Boję się tylko, że z wodą 6% to niewiele mi rozjaśni odcień.
Oglądałam kartę Majirel. Nie mogę wziąć ani metalicznego 5.07 ani nic z pogłębionych popieli, bo znów się wpakuję w czerń...
Zaryzykuję ten Koleston Welli... Tylko się waham nad tym utleniaczem.
Jak się nie uda to jadę do Gliwic. (Blisko mam!!)

Ps. Byłam dziś się dość mocno podciąć i lekko wycieniować włosy. Te moje refleksy jednak bardziej w stronę miedzi się skłaniają, bo się przyjrzałam we fryzjerskim lustrze.

Madziunia80 to co mi tak przyciemniło włosy to Majirel 5.1 Teraz więc wracam na poziom 6.
Póki co, tak jak pisałam - skupiam się na uzyskaniu średniego brązu. I uzbrajam się w cierpliwość. Kiedyś znikną te rudości
Shade_23 jest offline  
Stary 2008-10-28, 14:22   #294
madziunia80
Zakorzenienie

GG do madziunia80 Send a message via Skype™ to madziunia80

Shade, widziałam w jednym ze sklepów internetowych ten odcień kolestonu 6.71 i szczerze mówiąc jest Kurczę może też się skuszę.

EDIT: Jest jeszcze w l'orealu luocolor, oooo tutaj poniżej - jest metaliczny 6.07 i zimny kolor 6.12
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1654_3.jpg (58,8 KB, 1311 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 1654_2.jpg (52,3 KB, 1342 załadowań)
Stary 2008-10-28, 16:01   #295
Mini1991
Zakorzenienie

to juz nie rozumiem mam robic pipielatym czy metalicznym zeby nie miec tego rudo-miedzianego odcienia

włosomaniaczka

Mini1991 jest offline  
Stary 2008-10-28, 16:48   #296
czarna.noc
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez madziunia80 Pokaż wiadomość
Shade, widziałam w jednym ze sklepów internetowych ten odcień kolestonu 6.71 i szczerze mówiąc jest Kurczę może też się skuszę.

EDIT: Jest jeszcze w l'orealu luocolor, oooo tutaj poniżej - jest metaliczny 6.07 i zimny kolor 6.12
Ale ten 6.07 jest cudny
czarna.noc jest offline  
Stary 2008-10-28, 17:08   #297
mig25
Raczkowanie

GG do mig25

Cytat:
Napisane przez Mini1991 Pokaż wiadomość
Dla mnie idealny kolor ma Lima no cudny shade to i tak masz nie tak źle ja mam gorzej i pomyslec ze robiłam tylko raz sama w domu drogeryjna farba!! widac jakie farby maja te cudowe fryjerki z mojego miasta. Ja mysle ze najpierw zrobie sobie pasemka blond... bo koncówki mam czarne :/
Taki kolor jak ma Lima uzyskuję palette sredni brąz
ale ja nie lubię tego koloru
mig25 jest offline  
Stary 2008-10-28, 19:19   #298
Mini1991
Zakorzenienie

nigdy w zyciu nie zafarbuje juz farba z drogerii

włosomaniaczka

Mini1991 jest offline  
Stary 2008-10-28, 21:24   #299
Zafirah
Rozeznanie

madziunia: do farb L'Orealowskich sa specjalne oksydanty o kremowej konsystencji i stezeniu 6%, 9%, 12% i teoretycznie tylko ich powinno sie uzywac do tych farb. ale nieoficjalnie powiem Ci, ze zlapie na 3% wodzie innej firmy o ile tylko chcesz tonowac wlosy
a Luo czasem lubi wychodzic cieplawe nawet jesli odcien ma byc zimny ale to nie regula, raczej przy blondach tak jest.

Shade: tylko jest jeden problem - farba nie rozjasnia farby wiec watpie czy uda Ci sie uzyskac rowny kolor jesli nakladasz na calosc farbe w odcieniu jasniejszym niz to co masz zafarbowane na glowie... odrost tylko wyjdzie jasniejszy. jesli nie chcesz robic dekoloryzacji to proponuje sprobowac kilka razy umyc wlosy jakims mocnym szamponem przeciwlupiezowym, powinien troche wyplukac kolor

Mini: zeby zneutralizowac miedziany uzywamy opalizujacego
Zafirah jest offline  
Stary 2008-10-28, 22:10   #300
Mini1991
Zakorzenienie

zafirah ale koncówki mam wrecz czarne czy mogłabym najpierw rozjasnic włosy blond pasemkami?

włosomaniaczka

Mini1991 jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
odcień ciepły popielaty, rdzy

Nowe wątki na forum Włosy i fryzury

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości