Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie... - Strona 106 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury

Notka

Włosy i fryzury Podyskutuj na temat pielęgnacji, farbowania oraz stylizacji włosów. Fryzury damskie, ślubne, na studniówkę, fryzury krok po kroku i zdjęcia fryzur.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2010-02-11, 13:39   #3151
Shade_23
Zadomowienie

Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Dzięki dziewczyny... Może faktycznie spróbuję 6,1+7

Emilia.... Pewnie że żal! Ale co ja zrobię jak średnio co trzeci tydzień już widzę siwki? Jestem na nie uczulona! Nie mam wyboru.

Trudno farbować tylko odrosty - skoro na całości widać ciągle te ciepłe refleksy... Jeżeli wreszcie jakimś cudem stonuję te rude to wtedy mogę się bawić w zakrywanie tylko tych wyłażących siwków, spoko!
Właśnie dlatego teraz będę robić na 3%...

Ewentualnie kiedyś przejdę na Colorance - po całości a Top Chic - na górę - bo Goldwell ma te same odcienie w farbach jak i szamponach...

Edytowane przez Shade_23
Czas edycji: 2010-02-11 o 13:40
Shade_23 jest offline  
Stary 2010-02-11, 14:22   #3152
joanna3480
Przyczajenie

Dziewczyny prosze o rade.farbowalam miesiac temu wlosy lorealem excellence kolor braz mahoniowo-miedziany.4.54.Teraz bardzo bym chciala ten kolor ochlodzic.i nie wiem jaka farbe mam na to polozyc. Myslalam ostatnio o kolorze loreala excellence 4.15 czyli kasztan popielato mahoniowy ale nie wiem czy to jest dobry pomysl.bede wdzieczna za kazda rade.pozadrawiam
joanna3480 jest offline  
Stary 2010-02-11, 14:28   #3153
endorfina123
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez joanna3480 Pokaż wiadomość
Dziewczyny prosze o rade.farbowalam miesiac temu wlosy lorealem excellence kolor braz mahoniowo-miedziany.4.54.Teraz bardzo bym chciala ten kolor ochlodzic.i nie wiem jaka farbe mam na to polozyc. Myslalam ostatnio o kolorze loreala excellence 4.15 czyli kasztan popielato mahoniowy ale nie wiem czy to jest dobry pomysl.bede wdzieczna za kazda rade.pozadrawiam
hmm, a bierzesz pod uwagę jedynie farby sklepowe? jeśli chcesz ochłodzić kolor, to na pewno nie będzie to takie proste, gdyż użyłaś farby z odcieniem miedzi i czerwieni, teraz lepiej jakbyś wybierała same popiele, bo używając farby, o której piszesz, czyli z domieszką machoniu, nadal będziesz miała ciepły odcień

endorfina123 jest offline  
Stary 2010-02-13, 00:42   #3154
Emilia1
Zakorzenienie

Cytat:
Emilia.... Pewnie że żal! Ale co ja zrobię jak średnio co trzeci tydzień już widzę siwki? Jestem na nie uczulona! Nie mam wyboru.

Trudno farbować tylko odrosty - skoro na całości widać ciągle te ciepłe refleksy... Jeżeli wreszcie jakimś cudem stonuję te rude to wtedy mogę się bawić w zakrywanie tylko tych wyłażących siwków, spoko!
Właśnie dlatego teraz będę robić na 3%...

Ewentualnie kiedyś przejdę na Colorance - po całości a Top Chic - na górę - bo Goldwell ma te same odcienie w farbach jak i szamponach..
to szybko Ci rosną włosy. a widzisz zeby na reszcie na 3 trzymał isędłuzej??? bo chyba i tak na cieplo się wytrąca co???
Emilia1 jest offline  
Stary 2010-02-13, 01:51   #3155
Czarna14
Wtajemniczenie

Przyłączam się do zwolenniczek zimnych brązów. Jeszcze miesiąc temu z uporem maniaka farbowałam włosy na poziom 8 odcieniami złocistymi. Rezultat był taki, że miałam włosy w odcieniu toffi Przed studniówką chciałam przyciemnić i wybrałam farbę popielatą (która na palecie wcale mi się nie podobała, ale stwierdzilam że raz kozie śmierć) Zafarbowałam i zakochałam się w nowym odcieniu - pasował idealnie ! (był to odcień 6 popielaty z voila intercosmo) Niestety 2 tyg pozniej kolor znacznie się rozjaśnił i przestał być popielaty. Teraz mam na głowie taki brąz poziom 7 nieco złocisty (ale całe szczęście już nie rudy) Wniosek z tego taki, że już nigdy nie będę farbować na te kolory, które mi się podobają, tylko na takie w których podejrzewam, że będzie mi dobrze. A swoje naturalne włosy mam popielate, wystarczyło je tylko jeden odcień przyciemnić i byłoby idealnie grrr. Przepraszam za taki długi post, musiałam się wyżalić Teraz pozstaje mi tylko szukanie odpowiedniej farby
Stary 2010-02-13, 13:43   #3156
becia23
Raczkowanie

dziewczyny potrzebuje rady!mam zamiar poraz kolejny zrobic dekoloryzacje color remover i nie iem co polozyc namoje wlosy po tym zabiegu zeby odcien brazu byl zimny?!sadze ze kolor wyjdzie jak na zdjeciu-w sierpniu mialam robiony ten zabieg ale nalozylam cieply braz i nie bardzo mi to pasowalo.teraz chce miec zimny i nie wiem jakie numerki po przecinku wybrac zeby cieply odcien sie zniwelowal.z tego co czytalam to chyba popiel czyli 1 ale czy tez opal czyli 2?prosze o rady doswiadczonych bo ja to kompletnie zileona jestem
acha i wiem ze po tej dekoloryzacji musze polozyc 2 tony jasniejszy niz chce, wiec jesli chce braz to powinnam wziac blond.teraz tylko nie wiem jaki...czy popielaty wystarczy?
Stary 2010-02-13, 15:41   #3157
Shade_23
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez becia23 Pokaż wiadomość
dziewczyny potrzebuje rady!mam zamiar poraz kolejny zrobic dekoloryzacje color remover i nie iem co polozyc namoje wlosy po tym zabiegu zeby odcien brazu byl zimny?!sadze ze kolor wyjdzie jak na zdjeciu-w sierpniu mialam robiony ten zabieg ale nalozylam cieply braz i nie bardzo mi to pasowalo.teraz chce miec zimny i nie wiem jakie numerki po przecinku wybrac zeby cieply odcien sie zniwelowal.z tego co czytalam to chyba popiel czyli 1 ale czy tez opal czyli 2?prosze o rady doswiadczonych bo ja to kompletnie zileona jestem
acha i wiem ze po tej dekoloryzacji musze polozyc 2 tony jasniejszy niz chce, wiec jesli chce braz to powinnam wziac blond.teraz tylko nie wiem jaki...czy popielaty wystarczy?
Tak jest - 1 -popiel (niweluje rudości) a 2 - opal - niweluje złoto czy tam żółty... Jest jeszcze 7 ale to jest neutralizator czerwieni a Ty chyba jej nie masz...
Wydaje mi się, że popielaty blond póki co może być... Tylko pytanie czy taki jasny Ci dobrze pokryje...

Emilia nigdy wcześniej nie robiłam na 3%. Wczoraj farbowałam 7,1 na 3% właśnie. Zobaczymy... Na pewno wyszedł chłodniej niż ostatnio na 6%, ale rudzielce i tak przebijają. Nie wiem czego jeszcze mam próbować... Może podwójny popiel na 3%?

Edytowane przez Shade_23
Czas edycji: 2010-02-13 o 15:54
Shade_23 jest offline  
Stary 2010-02-13, 15:49   #3158
becia23
Raczkowanie

o dzieki shadewlasnie tez sie zastanawiam czy mi pokryje ale raz kozie smiercwyjdzie co wyjdzie,najwyzej sie pofarbuje czyms ciemniejszymzastanawiam sie czy przypadkiem nie wyjde zielona...cos babka w fryzjerskim nabaknela ze po popielach moze byc zielona poswiata:/
Stary 2010-02-13, 15:58   #3159
Shade_23
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez becia23 Pokaż wiadomość
o dzieki shadewlasnie tez sie zastanawiam czy mi pokryje ale raz kozie smiercwyjdzie co wyjdzie,najwyzej sie pofarbuje czyms ciemniejszymzastanawiam sie czy przypadkiem nie wyjde zielona...cos babka w fryzjerskim nabaknela ze po popielach moze byc zielona poswiata:/
A tam.... dziczą z tą zieloną poświatą Ja już cuda wyprawiałam i jeszcze zielona nigdy nie byłam... A szkoda.. było by ciekawie - w końcu zielony to zimny kolor

Co do farby... Zrób jak piszesz - i tak jednorazowo cudów nie uzyskasz (co widać po tym wątku). Będziesz musiała kilkakrotnie powtarzać farbowanie szczególnie jeśli marzy Ci się zimny kolor - a fakt - przyciemnić można zawsze. Gorzej odwrotnie

Edytowane przez Shade_23
Czas edycji: 2010-02-13 o 15:59
Shade_23 jest offline  
Stary 2010-02-13, 17:36   #3160
normalnienienormalna
Raczkowanie

GG do normalnienienormalna
Co zrobić żeby uzyskać POPIELATY BRĄZ?

Mam teraz włosy dość ciemny brąz i chciałabym mieć jaśniejszy brąz popielaty. Czy konieczne jest rozjaśnianie żeby wyszedł mi taki kolor? pomóżcie.

---------- Dopisano o 17:36 ---------- Poprzedni post napisano o 16:46 ----------

normalnienienormalna jest offline  
Stary 2010-02-13, 22:11   #3161
endorfina123
Wtajemniczenie

zrobiłam Joico 5 i 6 na wodzie 3%, narazie jestem bardzo zadowolona, jest dość ciemno, ale wiadomo - spierze się nieco. zobaczymy, jak będzie dalej

endorfina123 jest offline  
Stary 2010-02-14, 22:30   #3162
Shade_23
Zadomowienie

Dot.: Co zrobić żeby uzyskać POPIELATY BRĄZ?

Cytat:
Napisane przez normalnienienormalna Pokaż wiadomość
Mam teraz włosy dość ciemny brąz i chciałabym mieć jaśniejszy brąz popielaty. Czy konieczne jest rozjaśnianie żeby wyszedł mi taki kolor? pomóżcie.

---------- Dopisano o 17:36 ---------- Poprzedni post napisano o 16:46 ----------

Nooo raczej tak.... Z ciemnej na jaśniejszą? Nie da rady.... Lepiej nie eksperymentuj w ten sposób... Chyba, że chcesz "śliczny" rudy przedziałek
Shade_23 jest offline  
Stary 2010-02-14, 23:17   #3163
Emilia1
Zakorzenienie

Cytat:
Emilia nigdy wcześniej nie robiłam na 3%. Wczoraj farbowałam 7,1 na 3% właśnie. Zobaczymy... Na pewno wyszedł chłodniej niż ostatnio na 6%, ale rudzielce i tak przebijają. Nie wiem czego jeszcze mam próbować... Może podwójny popiel na 3%?

a czarny czasem nie wyjdzie ????
Emilia1 jest offline  
Stary 2010-02-14, 23:23   #3164
Shade_23
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Emilia1 Pokaż wiadomość
a czarny czasem nie wyjdzie ????
Myślę, że nie... 7,1 na 3% wyszedł brązowo, więc podwójny popiel nie powinien aż tak ciemno wyjść...
Shade_23 jest offline  
Stary 2010-02-15, 12:05   #3165
iguuusiaa
Raczkowanie

pomocy :( rude włosy

chciałam zejść sama z czarnego koloru na blond ale to było oczywiste ze mi sie to nie uda. utleniałam włosy 2 razy po czym wyszły rude jak marchewka więc nałozyłam farbe jasny złoty brąz z garniera i teraz są brązowo rudawe pomóżcie mi jak w jakis naturalny sposób pozbyc sie tego rudego koloru ? bo nie moge juz farbować bo mi się tak bardzo zniszczyły ( może szampon z fioletem ? bo gdzieś o tym czytałam ale boje się że po tym będą dalej rude tylko troche jaśniejsze
iguuusiaa jest offline  
Stary 2010-02-15, 13:42   #3166
Ninedin
Zakorzenienie

Dot.: pomocy :( rude włosy

Czym rozjaśniałaś włosy? Dekoloryzatorem czy rozjaśniaczem?
Stary 2010-02-15, 21:19   #3167
Monofrida
Przyczajenie

GG do Monofrida

witam miło
dzis cały dzień poswieciłam na czytanie tego wątku, sporo sie działo - przez co najmniej dwa lata;-), jestem w trakcie,że tak to nazwe dochodzenia do jasnego zimnego - popielatego brazu. Cztery tygodnie temu pozbywałam sie ciemnego brązu z włosów( koncówki były czarne) byłam załamana,końce bez zmian reszta ruda !! Tydzień temu na konce nałozyłam efasor z Loreala i cud, nie mam juz ciemnych koncówek ale całośc jest ruda!! 4 dni temu zamowiłam 7,22 Maijrel juz nie krzyczą rude włosy ale nadal są miedziane. Teraz musze kupic nastepną tubke farby i po całym dniu lektury na forum nie wiem co mam kupic czy maijrle 7,11 czy lepiej Goldwell 7 Sb. Czy poeinnam robic wodą 6% czy 3%... pomożecie ? ) dołączyłam zdięcia wyszły ciut jasniej niż jest , wina oświetlenia.
Monofrida jest offline  
Stary 2010-02-15, 21:44   #3168
Emilia1
Zakorzenienie

z tego co zdążyłąm już siędowiedzieć -z takiego koloru i tak nie wyjdzie Ci chłodny kolor , tudzież popiel... te wszystkie farby z cyframi po kropce 1,2 i 7 ( w zależności od poświaty wyjściowej) to tylko teoria. gdyby było to tak łatwe, zadna z nas niesiedziałaby na wątku, a uwierz ze Dziewczyny farbują od kilkunastu razów na popiel czy chłodne i egfekty niesety krótkotwrałe lub i tak prześwituje ciepły odcień... :/
Emilia1 jest offline  
Stary 2010-02-16, 08:18   #3169
Monofrida
Przyczajenie

GG do Monofrida

wiem ile cierpliwości i pracy to kosztuje ja się nie poddam bedę walczyć. Efekt chce uzyskac na wiosne więc mam troszke czasu póki co najpóźniej jutro muszę zamowić następną farbe( tylko jaka? ) Zobaczymy co sie bedzie działo;-)
Monofrida jest offline  
Stary 2010-02-16, 20:07   #3170
Grzesiowa
Raczkowanie

GG do Grzesiowa

Szampon z fioletem nie możesz trzymać zbyt długo, ani też często powtarzać bo włosy stają się rzeczywiście jaśniejsze ale też i najjaśniejsze pasemka będą się robić powolutku błękitne. No i on jeszcze bardziej Ci wysuszy włosy, moje po częstym stosowaniu go były wysuszone do tego stopnia, że rozczesanie nawet przy użyciu odżywki graniczyło z cudem.
Grzesiowa jest offline  
Stary 2010-02-16, 20:45   #3171
iguuusiaa
Raczkowanie

rozjaśniaczem
iguuusiaa jest offline  
Stary 2010-02-16, 23:20   #3172
Shade_23
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Monofrida Pokaż wiadomość
wiem ile cierpliwości i pracy to kosztuje ja się nie poddam bedę walczyć. Efekt chce uzyskac na wiosne więc mam troszke czasu póki co najpóźniej jutro muszę zamowić następną farbe( tylko jaka? ) Zobaczymy co sie bedzie działo;-)
Przede wszystkim inwestuj w popiele!! Masz typowo rude/miedziane włosy więc koniecznie 1 po kropce - a najlepiej rzeczywiście pogłębiona. Majirel ok. Ja sama waham się z tym silverem... ale do teraz nie wiem czy te SB to odpowiednik popielu czy czego?... Może więc na początek weź 7,11 Majirel. Na pewno stonuje, ale absolutnie nie wychłodzi... Niestety... To co napisała Emilia to święta racja.
Shade_23 jest offline  
Stary 2010-02-16, 23:24   #3173
maartucha
Zadomowienie

GG do maartucha

I Do przewidzenia ze wyjdzie z poswita rudosci / czerwonosci. Sama schodze z koloru aktualnie i wiem z czym to sie je. Sposobow generalnie nie ma na efektowne pozbycie sie tej rudosci. Farba z czasem sie wyplucze troszke, jesli teraz bys chciala pofarbowac to kup farbe profesjonalna i wybierz kolor paletki kolor naturalnych!! Czyli nie majacych nic po przecinku ;> czyli np 1n, 2n, 3n, 4n.... Nie testuj nic z "czekoladowy braz. jasny braz popielaty..." bo bedzie to bledne kolo. Generalnie kolor czerwony/rudy niweluje zielen, ale z tym trzeba sie obchodzic ostroznie bo odrosty moga wyjsc zielonkawe. Ja proponuje jeszcze raz potraktowac farba o kolorze naturalnym, troszke napewno sie pozbedziesz I nauczka na przyszlosc - by samemu nie eksperymentowac

A swoja droga odsylam na baaaaardzo obszerny watek o dekoloryzacji

" . . D
zisaj uwierzyłam, że do szczęścia
Mi wystarczy bym przy Tobie była . . . "
(19.05.2006)

[luksjaa]104680[/luksjaa]
maartucha jest offline  
Stary 2010-02-17, 08:10   #3174
viki1988
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez maartucha Pokaż wiadomość
I Do przewidzenia ze wyjdzie z poswita rudosci / czerwonosci. Sama schodze z koloru aktualnie i wiem z czym to sie je. Sposobow generalnie nie ma na efektowne pozbycie sie tej rudosci. Farba z czasem sie wyplucze troszke, jesli teraz bys chciala pofarbowac to kup farbe profesjonalna i wybierz kolor paletki kolor naturalnych!! Czyli nie majacych nic po przecinku ;> czyli np 1n, 2n, 3n, 4n.... Nie testuj nic z "czekoladowy braz. jasny braz popielaty..." bo bedzie to bledne kolo. Generalnie kolor czerwony/rudy niweluje zielen, ale z tym trzeba sie obchodzic ostroznie bo odrosty moga wyjsc zielonkawe. Ja proponuje jeszcze raz potraktowac farba o kolorze naturalnym, troszke napewno sie pozbedziesz I nauczka na przyszlosc - by samemu nie eksperymentowac

A swoja droga odsylam na baaaaardzo obszerny watek o dekoloryzacji
rudy akurat niweluje niebieski czyli "popielaty" a nie zieleń

autorko wątku, doraźnie przez ok miesiąc zrób ostrą akcję regeneracyjną włosów + używaj fioletowego szamponu (troche gasi rudości) a następnie ufarbuj włosy popielatą (najlepiej profesjonalną) farbą
Stary 2010-02-17, 19:59   #3175
AngelkaMorelka
Raczkowanie

iguuusiaa pociesze CIę ze tydzien temu robilam dekoloryzacje wlosow z bardzo ciemnego brązu (chcialam zejsc do mojego ciemnego blondu) i... też jestem rudo brązowa;/ od góry dekoloryzator rozjasnil wlosy do pomaranczu i farba ciemny blond słabo to zakryla a na dodatek sie ogromnie wypłukuje;/ Ale postanowilam zacisnąć zęby i czekać aż odrosną mi włosy w moim naturalnym kolorze... Tobie tez życze powodzenia
AngelkaMorelka jest offline  
Stary 2010-02-18, 08:35   #3176
Monofrida
Przyczajenie

GG do Monofrida

co rusz wracam do tego wątka, wyczytuje informacje o farbach. Wczoraj byłam w rosmanie sprawdzić loreala farbe beż popielaty, bardzo podrozała 28,00 zł, to już wolę kupic profesjonalną. Teraz skupiłam sie na codziennym myciu szamponem joanny, niebieskim i cały czas muslę, szkoda ze od tego włosy nie popieleją )
Monofrida jest offline  
Stary 2010-02-18, 09:47   #3177
iguuusiaa
Raczkowanie

no ja właśnie chyba ich nie farbuje tylko poczekam do czerwca albo lipca i poloze na nie kolor zbliżony do odrostów i już nie będe farbowała włosów.
iguuusiaa jest offline  
Stary 2010-02-20, 13:16   #3178
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...

Wpisy w blogu: 5
GG do agabil1

hej popielki, jak tam włosy?
Ja chyba dałam za wygraną po prawie roku farbowania popielatymi odcieniami wciąż wychodza mi ciepłe refleksy nie mam już sił, zarzuciłam nawet wychładzające płukanki.

agabil1 jest offline  
Stary 2010-02-20, 23:06   #3179
Mini1991
Zakorzenienie

mam to samo :/ mysle nad karmelowym brazem

włosomaniaczka

Mini1991 jest offline  
Stary 2010-02-21, 07:40   #3180
Emilia1
Zakorzenienie

ja już dawno przerzuciłam się na cieplejsze odcienie. może mój nie jest typowo cieply, bo jakoś z myciem bardIej wychłodniał ale niejest tez popielaty. bardzo podoba mi się mój kolor włosy ładnie się błyszczą.
Emilia1 jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
odcień ciepły popielaty, rdzy

Nowe wątki na forum Włosy i fryzury

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości