Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie... - Strona 110 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury

Notka

Włosy i fryzury Podyskutuj na temat pielęgnacji, farbowania oraz stylizacji włosów. Fryzury damskie, ślubne, na studniówkę, fryzury krok po kroku i zdjęcia fryzur.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2010-03-05, 21:26   #3271
Shade_23
Zadomowienie

Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

CocoPoznan niezła wiedza!
Właśnie siedzę z farbką na włosach - w moim przypadku 6,03 czyli naturalny delikatny z refleksami złota. Właśnie mam zamiar przeciągnąć tylko na końce, szczególnie, że one mi łapią najciemniej....
Na przyszłość... Co mam zrobić, żeby właśnie zacząć zbliżać się do brązu NEUTRALNEGO tak jak napisałaś! O taki mi chodzi... Neutralny w kierunku zimnego, nie popielaty czyli szarawy. Kocham brąz w jego brązowej postaci!

A z innej beczki... Czy ja mogę tutaj wkleić czyjąś wypowiedź z innego wątku, bo znalazłam coś ciekawego.......
Shade_23 jest offline  
Stary 2010-03-05, 22:08   #3272
CocoPoznan
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Shade_23 Pokaż wiadomość
CocoPoznan niezła wiedza!
Właśnie siedzę z farbką na włosach - w moim przypadku 6,03 czyli naturalny delikatny z refleksami złota. Właśnie mam zamiar przeciągnąć tylko na końce, szczególnie, że one mi łapią najciemniej....
Na przyszłość... Co mam zrobić, żeby właśnie zacząć zbliżać się do brązu NEUTRALNEGO tak jak napisałaś! O taki mi chodzi... Neutralny w kierunku zimnego, nie popielaty czyli szarawy. Kocham brąz w jego brązowej postaci!

A z innej beczki... Czy ja mogę tutaj wkleić czyjąś wypowiedź z innego wątku, bo znalazłam coś ciekawego.......
Hmm... Myślę, że jeśli będziesz robić tak jak teraz, czyli tylko przeciągać na odrosty, to z czasem się kolor wyrówna. Ja bym robiła farbami ton-w-ton, jeśli nie zależy Ci na rozjaśnieniu naturalnego poziomu. One pokrywają do 50% siwych włosów (podobno, nie wiem na pewno, nie mam jeszcze tego problemu). Albo farbę 6% z odcieniem popielatym, ale nie na całość, tylko najpierw odrost.

Taki odcień jaki chcecie, dziewczyny, jest bardzo trudno osiągnąć, szczególnie trwałą koloryzacją.
Dzieje się tak dlatego, że farby trwałe (mogę pisać o Majirel i Matrix bo znam się głównie na L'Orealu) mają za podstawowe zadanie nadanie ładnego koloru włosom siwiejącym (producenci, rodem z XIX wieku uważają pewnie, że kobietom chodzi głównie o pokrycie siwych włosów). Mają więc domieszkę ciepłej bazy (nawet popiele), żeby ładnie wyszło na siwych. I faktycznie tak wychodzi. Do włosów nie-siwych przewidzieli głównie ton-w-ton.
Natomiast próbki w paletach robione są na włosach sztucznych, jaśniutkich, więc normalne jest, że są inne od prawdziwego rezultatu. Poza tym, nigdy nie wiadomo co delikwentka ma już na głowie (jedna farba na miesiąc x 12 miesięcy = niezła mieszanka). Więc rezultat jest dla tego bardzo trudny do przewidzenia. No i większość ludzi na świecie jest niezadowolona z popielatego/myszowatego brązu i chce to zmienić, więc farby są robione pod tą większość.
Poza tym dochodzi cała specyfika mieszania barw:
żółty + niebieski=zielony
żółty +fiolet = brąz
żółty + fiolet +niebieski = brąz chłodny
miedź + fiolet = brąz ciepły, rudawy
miedź + niebieski = brąz neutralny
czerwony + zielony = brąz neutralny
czerwony+ niebieski = fioletowy
czerwony + fioletowy = mahoń
Naprawdę, nie jest to łatwe.
W L'oreal Professionnel niebieski to 1, fiolet -2, zieleń -7, żółty -3, miedź -4, czerwień -5
w Matrixie, jest A- niebieski, V-fiolet, C-miedź, R-czerwień, G-żółty, N-neutralny
No i wiadomo, że niebieski to tzw. popielaty, fiolet - perłowy/opalizujący, żółty - złoty/złocisty.

Edytowane przez CocoPoznan
Czas edycji: 2010-03-05 o 22:22
CocoPoznan jest offline  
Stary 2010-03-05, 22:38   #3273
Shade_23
Zadomowienie

Jesteś serio niezwykłaaaa
Hmmmm..... A co byś powiedziała na mieszankę np. 6,03 + mixton fioletowy, ewentualnie troszkę niebieskiego?
Z tego co napisałaś mogło by prowadzić do brązu... W końcu od czegoś te mixtony są, prawda??

Ps. Bo ja myślałam żeby dodać mixtonu szarego (popielatego) ale teraz mi namieszałaś w głowie

Edytowane przez Shade_23
Czas edycji: 2010-03-05 o 22:39
Shade_23 jest offline  
Stary 2010-03-05, 23:15   #3274
CocoPoznan
Rozeznanie

Cytat:
Jesteś serio niezwykłaaaa
Hmmmm..... A co byś powiedziała na mieszankę np. 6,03 + mixton fioletowy, ewentualnie troszkę niebieskiego?
Z tego co napisałaś mogło by prowadzić do brązu... W końcu od czegoś te mixtony są, prawda??

Ps. Bo ja myślałam żeby dodać mixtonu szarego (popielatego) ale teraz mi namieszałaś w głowie
Dzięki! Moja rodzinka śmieje się, że minęłam się z powołaniem.

Szczerze mówiąc, to nie wiem, nie znam się bardzo na mixtonach, nie znam proporcji, nie wiem jak mocno to chwyta. To już wyższa szkoła jazdy.
Ale powinno być dobrze z samym popielem. Popielaty zneutralizuje ci miedziany refleks, bo przy ciemnych włosach z natury masz pewnie bardziej miedź niż żółty. Więc nie wyjdą zielone. Ale zawsze rób próbkę na pasemku (ja tak robię).

Czas edycji: 2010-03-05 o 23:18
CocoPoznan jest offline  
Stary 2010-03-05, 23:20   #3275
Shade_23
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez CocoPoznan Pokaż wiadomość
Dzięki! Moja rodzinka śmieje się, że minęłam się z powołaniem.

Szczerze mówiąc, to nie wiem, nie znam się bardzo na mixtonach, nie znam proporcji, nie wiem jak mocno to chwyta. To już wyższa szkoła jazdy.
Ale powinno być dobrze z samym popielem. Popielaty zneutralizuje ci miedziany refleks, bo przy ciemnych włosach z natury masz pewnie bardziej miedź niż żółty. Więc nie wyjdą zielone. Ale zawsze rób próbkę na pasemku (ja tak robię).
No właśnie - teraz po tym kolorze mam ciemny brąz ze złotymi refleksami w większości, ale miedź jeszcze też.... :/ W takim razie dokupię sobie mixton i będę testować... A co mi tam... Dzięki Ci
Shade_23 jest offline  
Stary 2010-03-06, 00:12   #3276
weegirl
Zakorzenienie

A ja się przyglądam moim włosom i aż się nadziwić nie mogę Czy to możliwe mieć brąz, który w ciepłym, sztucznym świetle jest czerwonawy, a w dziennym świetle (które, jak na razie, jest chyba raczej dosyć zimne) jest zielonkawy Wstawiłabym zdjęcie, ale te, które mam, przekłamują kolor. Czy takie połączenie odcieni jest w ogóle możliwe, czy ja już mam jakieś omamy?
weegirl jest offline  
Stary 2010-03-06, 06:44   #3277
Emilia1
Zakorzenienie

COCO alewiedza,.jestes tu nieocenionaNam!!
niestety nie mam aparatu alemojkolor jest nierówny bo sie nieładnie wypłukał ,ale chciaialabym go wyrównac nie przyciemniając tych co sąciemniejsze.

przyznam ze takiej wiedzy jaką Ty masz nie ma połowa fryzjerek!
Emilia1 jest offline  
Stary 2010-03-06, 12:36   #3278
endorfina123
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez agabil1 Pokaż wiadomość
i to już po tym spraniu? Śliczny kolor
dziękuję to po 3 tygodniach od farbowania, teoretycznie po takim okresie zawsze miałam wyprany kolor

endorfina123 jest offline  
Stary 2010-03-06, 12:41   #3279
asiuha90
Raczkowanie

Czesc dziewczyny!
Dołączam się do tematu, gdyż też chciałabym uzyskać na swojej główce jakiś ładny zimny brązik. Aktualnie mam pasemka. Platyna plus ciemny brąz z jasnym refleksem. Dodam, że mój naturalny kolorek włosów to ciemny blond. Pojawiły się już odrosty i staje się to dla mnie męczące, nioe chce już więcej niszczyć włosów rozjaśnianiem. DSlatego zdecydowałam się na zmianę koloru na ciemn y brąz. Jaką możecie mi polecić profesjonalną farbę? Chodzi głównie o to, aby nie było jasnych refleksów a niedajboże rudych czy zielonych! Nie chcę wpaść z deszczu pod rynnę Z góry dziękuję za podpowiedzi.
asiuha90 jest offline  
Stary 2010-03-06, 14:35   #3280
agatka2002
Raczkowanie

Cytat:

3% i 7A. Ale najpierw zrób próbkę na pasemku. Może się okazać, że wyjdzie zielonkawy. Czy twoje włosy określisz bardziej jako żółtawy rudy, czy miedziany rudy?
dZIĘKUJĘ ZA ODPOWIEDŹ CocoPoznan Ta rudość pozostała na moich włosach jest raczej miedziano ruda, jakby pomarańczowa, naturalne włosy są brązowe z lekkim popielatym odcieniem,. Czyli odradzasz pomieszanie 6A i 7A ? nawet z 3%??? Z powodu że WYJDZIE BARDZO CIEMNY KOLOR??
agatka2002 jest offline  
Stary 2010-03-06, 16:50   #3281
matys-magda69
Raczkowanie

asiuha90-tylko nie bierz sobie tutaj niektorych rad do siebie bo jak czytalam ostatnie posty to az mi sie wlosy wszystkie na ciele zjezyly
w \twoim przypadku kiedy masz wlos rozjasnaniy jasny i jednoczesnie farbowany ciemny bedziesz potrzebowala 2 zabiegow aby wyrownac kolor.Pigmentacje na rozjasniane wlosy(wprowadzenie barwnika kosmetycznego tylko na wlosy rozjasnione+plus jego neutralizacja ) a dopiero pozniej wyrownanie koloru np 4,71. wella touch
wella touch uzywa sie na wlosach umytych bez odzywki i osuszonych recznikiem,jesli chcesz abu kolor byl bardziej trwaly zrob to na suchych wlosach.

---------- Dopisano o 15:50 ---------- Poprzedni post napisano o 15:39 ----------

jezeli kolor bedzie polozony profesjonalnie ,dobrze technicznie(kazdy fryzjer powinien znac przynajmiej 6 technik kladzenia farby!!)i odciedn dobrze dobrany ,odpowiednio zakwaszony po procesie koloryzacji to kolor nie powinnien sie wyplukac na jakies kolory smieszne o ktorych tu piszecie.miedziane ,rude zolte?jedynie wlosy rozjasnione ktore potrzebuja wielokrotnej pigmentacji moga dawac jakies niechciane refleksy i wyplukiwac sie szybko i nierowno ale inne wlosy tak zachowywac sie nie powinny. nie ma sily kolor zawsze troszke sie spierze ale nie powinien byc o odcieniu miedzi czy zoltego szczegolnie ciemnejsze kolory.
dopigmentowanie lub retusz powinno sie wykonywac co 3 tygodnie kiedy jest nieznaczny odrost wtedy mieszamy farbe te co zawsze z woda 1,5% na 15 minut ,
Stary 2010-03-06, 17:55   #3282
CocoPoznan
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez matys-magda69 Pokaż wiadomość
asiuha90-tylko nie bierz sobie tutaj niektorych rad do siebie bo jak czytalam ostatnie posty to az mi sie wlosy wszystkie na ciele zjezyly
w \twoim przypadku kiedy masz wlos rozjasnaniy jasny i jednoczesnie farbowany ciemny bedziesz potrzebowala 2 zabiegow aby wyrownac kolor.Pigmentacje na rozjasniane wlosy(wprowadzenie barwnika kosmetycznego tylko na wlosy rozjasnione+plus jego neutralizacja ) a dopiero pozniej wyrownanie koloru np 4,71. wella touch
wella touch uzywa sie na wlosach umytych bez odzywki i osuszonych recznikiem,jesli chcesz abu kolor byl bardziej trwaly zrob to na suchych wlosach.

---------- Dopisano o 15:50 ---------- Poprzedni post napisano o 15:39 ----------

jezeli kolor bedzie polozony profesjonalnie ,dobrze technicznie(kazdy fryzjer powinien znac przynajmiej 6 technik kladzenia farby!!)i odciedn dobrze dobrany ,odpowiednio zakwaszony po procesie koloryzacji to kolor nie powinnien sie wyplukac na jakies kolory smieszne o ktorych tu piszecie.miedziane ,rude zolte?jedynie wlosy rozjasnione ktore potrzebuja wielokrotnej pigmentacji moga dawac jakies niechciane refleksy i wyplukiwac sie szybko i nierowno ale inne wlosy tak zachowywac sie nie powinny. nie ma sily kolor zawsze troszke sie spierze ale nie powinien byc o odcieniu miedzi czy zoltego szczegolnie ciemnejsze kolory.
dopigmentowanie lub retusz powinno sie wykonywac co 3 tygodnie kiedy jest nieznaczny odrost wtedy mieszamy farbe te co zawsze z woda 1,5% na 15 minut ,
Trzeba zrobić dokładnie tak jak mówisz.
No właśnie - kazdy fryzjer powinien znac przynajmiej 6 technik kladzenia farby.
Tylko dlaczego - jak się o to poprosi w salonie (np. takim z wielkim szyldem L'Oreal Professionnel albo Matrix, nie w jakiejś dziurze, tylko np. w Poznaniu) robią oczy jak guziki i zaczynają wydziwiać. Wiem, bo miałam kiedyś rozjaśnione włosy, które chciałam przyciemnić. Pewnie trzeba by z tym iść do Jagi Hupałło albo do Leszka Czajki.

A kilka ostatnich postów nie odnosi się do włosów, które były wcześniej rozjaśnione, ani nie do pytania asiuhy90. I nie mówimy tu o ciemnych odcieniach na poziomie 4, tylko o 6 i 7, dodatkowo gdzie farby kładzione były jedna na drugą kilkanaście razy z rzędu.

Czas edycji: 2010-03-06 o 18:25
CocoPoznan jest offline  
Stary 2010-03-06, 17:56   #3283
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...

Wpisy w blogu: 5
GG do agabil1

Cytat:
Napisane przez endorfina123 Pokaż wiadomość
dziękuję to po 3 tygodniach od farbowania, teoretycznie po takim okresie zawsze miałam wyprany kolor
wow w takim razie jestem pod wrażeniem, chyba muszę się nad tą marką zastanowić

agabil1 jest offline  
Stary 2010-03-06, 20:26   #3284
Emilia1
Zakorzenienie

COCO poznan mogłabyś odpisac czym mam worównac wlosy?? bardzo Cie prosze
Emilia1 jest offline  
Stary 2010-03-06, 20:30   #3285
Shade_23
Zadomowienie

Dziewczyny pytałam wcześniej czy mogę tu coś kopiować... ale żeby nie było, że plagiat czy coś to wklejam linka do wątku, na który natknęłam się szukając czegoś o mixtonach... Tam jest malutko postów a jedna wizażanka pisze w jaki sposób pozbyła się ciepłych odcieni... Niby nic odkrywczego, bo to tylko farba + mixton właśnie... ale skoro na kogoś to jednak podziałało...
Hmmmm......

http://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=3375311
Shade_23 jest offline  
Stary 2010-03-06, 22:17   #3286
CocoPoznan
Rozeznanie

Cytat:
Dziewczyny pytałam wcześniej czy mogę tu coś kopiować... ale żeby nie było, że plagiat czy coś to wklejam linka do wątku, na który natknęłam się szukając czegoś o mixtonach... Tam jest malutko postów a jedna wizażanka pisze w jaki sposób pozbyła się ciepłych odcieni... Niby nic odkrywczego, bo to tylko farba + mixton właśnie... ale skoro na kogoś to jednak podziałało...
Hmmmm......

http://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=3375311
To przecież też Wizaż, czyli żaden plagiat.
Brzmi ciekawie. Czy to o ten post o Londzie chodzi?
Nie używałam nigdy tych farb...
Stary 2010-03-06, 22:35   #3287
Shade_23
Zadomowienie

Cytat:
To przecież też Wizaż, czyli żaden plagiat.
Brzmi ciekawie. Czy to o ten post o Londzie chodzi?
Nie używałam nigdy tych farb...
Tak tak wiem, że nie plagiat, ale nie chciałam tak "żywcem" kopiować czyichś słów z postu - dlatego wkleiłam link do całego wątku

To jest wątek o zimnych odcieniach Richesse. Ale paleta Londy (profesjonalnej) też wygląda całkiem nieźle. Gdzieś miałam... Jak znajdę to wkleję.
Shade_23 jest offline  
Stary 2010-03-07, 16:55   #3288
karalnka
Przyczajenie

Czy kupilam dobrą farbe aby pozbyc sie naturalnego rudego?

Pisze 2 raz tym razem odnoscie farby. kupilam tą farbe :
http://www.opinie.egospodarka.pl/Ver...lond,3575.html

z tego co sie orientuje to jest ona malo popularna, swoje odrosty mam koloru rudego "rudej rdzy"- jak na 1 zdjęciu, a chciałam aby wyszedł mi kolor jak na 2 zdjęciu (na tym zdjęciu mam kawałek włosów forarbowanych na popielaty blond) lub 3 zdjęciu. da rade tą farbą?
karalnka jest offline  
Stary 2010-03-08, 14:32   #3289
OskaxD
Raczkowanie

Dot.: Czy kupilam dobrą farbe aby pozbyc sie naturalnego rudego?

na tym zdjęciu opakowania ta farba wygląda na zielony. Więc nie wiem co z tego może wyjść.
OskaxD jest offline  
Stary 2010-03-09, 10:52   #3290
nanah
Rozeznanie

Chciałabym przyłączyć się do Waszego wątka, który śledzę już od kilku miesięcy. Marzę o chłodnym odcieniu od wielu lat Z natury mam niestety włosy ciemny blond/jasny brąz ze złoto-miedzianym refleksem, którego szczerze nie cierpię. Nie pasuje do mojego chłodnego typu urody (mam szaro niebieskie oczy, blado-różowawą cerę i najładniej mi w szarościach, pudrowym różu, bieli, niebieskościach, turkusach itp.). Dzięki lekturze tego wątku oraz własnym próbom wiem już więcej na temat koloryzacji i jestem bliżej wymarzonego odcienia Mam za sobą też sporo błądzenia

Moje doświadczenia są następujące:

FARBOWANIE U FRYZJERA
Nie wspominając o wysokich kosztach, skusiłam się 4 razy.
- dwa razy mieszanką Richesse na czekoladowy kolor, który piękny był przez tydzień a całkowicie spłukał się po dwóch zostawiając mi wypłowiałe brązowo rude włosy. Używałam oczywiście serii do farbowanych włosów, wtedy drogeryjnej
- raz jakąś trwałą farbą na rzekomą czekoladę z drobnymi pasemkami, co skończyło się kolorem mahoniowo-czerwonym, wyglądałam fatalnie.
- raz moja stała fryzjerka postanowiła zrobić mi za darmo koloryzację, bo nie mogła uwierzyć, że mi się tak spiera kolor. Sądziła, że ja i fryzjerzy popełniamy jakiś błąd. Miałam wobec tego przez tydzień piękny chłodny brąz, dwa tygodnie po pokazałam jej się z wypłowiałym brązem z rudawym refleksem. Stosowałam serię Vitamino Color, a fryzjerka nie mogła uwierzyć, była bardzo zaskoczona i już więcej nie proponowała mi farbowania

WŁASNE PRÓBY
- farby drogeryjne - brązowe Castingi były całkiem znośne, ale bardzo ciemny brąz na dłuższą metę nie jest moim kolorem, po dwóch tygodniach z neutralnych wychodził znów ciepły refleks
- farby profesjonalne: Majirel - najpierw farbowałam przy użyciu 6% oksydantu. Początkowo kolory piękne, później znane Wam historie czyli powrót ciepłego refleksu. Próbowałam 5.25, 5.12, 5.11, 5... Przerzuciłam się na Matrix SoColor, też na wodzie 6%. 5A później pokazywał ciepły refleks, ale jednak. W końcu się wkurzyłam i zmieszałam go z 504, czy coś takiego, pogłębionym kolorem stosowanym wtedy, gdy ma się dużo siwych włosów. Farba rzeczywiście okazała się bardzo trwała, brąz miałam chłodny, ale prawie wchodzący w czarny...W międzyczasie zdążyłam się przeprowadzić zagranicę i w miejscowej hurtowni fryzjerskiej nie ma Matrixa, wróciłam więc do Majirel. Gdzieś w międzyczasie doczytałam o tonowaniu na wodzie 3% i to lepszy dla mnie trop. Na ten bardzo ciemny odrost przeciągałam mieszankę tylko na 5 minut.

Najbardziej zadowolona jestem ostatnio. Mam teraz krótką pixie na głowie, wżarty ciemny brąz (z Matrixa) mam tylko na końcówkach na przodzie fryzury i przeczekam, aż odrośnie zupełnie i będzie można go całego ściąć. Mieszkanka, która najbardziej mi służy to:
- 6,07 + 6,1 + odrobina 5.12 (został mi i chcę go powoli zużyć) + troszkę mixtonu niebieskiego, to wszystko na wodzie 3%. Zakwaszam wodą z octem i cytryną, stosuję ampułkę Powerdose
- zrobiłam też sobie nieortodoksyjnie "płukankę" z szamponu Silver L'Oreala. Dwa razy w odstępie kilkudniowym nałożyłam go na mokre włosy i zostawiłam na 15-20 minut. Widzę, że trochę pomaga! Będę robić sobie taką płukankę co jakiś czas i zobaczymy, jak będzie dalej
- na codzień stosuję serię organiczną Yes to Cucumbers (to do włosów farbowanych), bo to jedyny szampon, po którym nie mam problemów ze skórą głowy (jest bez SLS).

Mam teraz kolor w miarę neutralny, w cieniu nawet chłodny W mocnym słońcu ujawnia się lekko miedziany refleks, ale nie jest już tak tragicznie. Mam nadzieję, że jeszcze kilka płukanek, tonowanie co miesiąc, ścięcie resztek ciemnego brązu i będzie pięknie Postaram się załączyć zdjęcia.

Mam nadzieję, że się komuś przydadzą moje doświadczenia, szczególnie związane z mixtonem. Wiem, że dopiero od niedawna tak naprawdę zaczynam łapać, o co w tym wszystkim chodzi. Dużo prób było z góry skazanych na niepowodzenie, już widzę, jak się matys-magdzie jeżą włosy Generalnie to bardzo cenię sobie jej uwagi. Rozumiem, że popiele najlepiej wychodzą na odpowiednio przygotowanych włosach (demakijaż, dekolor czy naturalny blond), ale ja się na ten moment na jakąkolwiek ingerencję powyżej wody 3% nie zdecyduję Za jakieś dwa miesiące będę mieć już w całości włosy tylko tonowane i właśnie tonowaniem będę się starała je ochładzać. Chciałabym spróbować kiedyś Colorance 7SB, ale w miejscu, gdzie mieszkam nie jest niestety dostępny. Postaram się zdobyć, jak pokończą mi się te Majirele, które mam.

Pozdrawiam Was wszystkie bardzo serdecznie
nanah jest offline  
Stary 2010-03-09, 12:50   #3291
Shade_23
Zadomowienie

Nanah dzięki za tę długaśną, ale bardzo pomocną wypowiedź!
Rady i doświadczenia innych zawsze się tutaj przydają, bo sama widzisz co my tu biedne wyprawiamy, żeby tylko być bliżej naszych idełów jakimi są brąziki popielate/zimne... Wygląda na to, że w takim razie warto się skupić także na kolorkach podstawowych, głębokich + mixtony (a jednak!). Mój następny krok to będzie próba z popielatym mixtonem właśnie. Narazie dodam go do farby 6,03 ale później mam zamiar kupić 6,01.
W przyszłości także interesuje mnie Goldwell.
Myślę, że jak na mnie to już wystarczająco dużo próbowałam... Zobaczę jeszcze te dwa połączenia i później podejmę decyzję czym farbować na stałe - porównując te wszystkie firmy. Bo ja widzę jedyną radę na te popiele i ciepłe pigmenty, które nas nękają - zdecydować się na JEDNĄ konkretną farbę, która jest wg nas najbliższa ideałowi i uzbroić się w mega cierpliwość i farbować włosy tylko nią - tak długo aż "dorobimy" się naszych własnych.
Ja sama po sobie widzę, że włosy od przedziałka łapią farbę zupełnie inaczej. Jeżeli woda jest niższa niż 6% (bo po tej wychodzi złotawy) to właśnie tylko przedziałek nabiera neutralnych kolorków... Reszta włosów w świetle mieni się na miedziano-czerwonawy.
Mam tylko jeden spory dylemat..... Obciąć włosy czy nie.....

Wszystko co wyżej napisałam to TYLKO moje osobiste zdanie
Shade_23 jest offline  
Stary 2010-03-09, 15:46   #3292
karalnka
Przyczajenie

Tez zauważyłam ze ma dosc duzo zielonego pigmentu, czytalam rozne opinie o niej i włosy wychodzą jasniejsze niz na opakowaniu (szczegolnie farby blond) tylko zalezy ja by na tych moich rudosciach wyszly

---------- Dopisano o 15:46 ---------- Poprzedni post napisano o 15:45 ----------

trzymam kciutki za zapuszczanie włosków hih
karalnka jest offline  
Stary 2010-03-09, 18:06   #3293
tamtam
Zadomowienie

Co robię źle????
farbowałam farbą prosalon 6.1 30ml plus 7.1 30 ml plus oxydant 3% 60ml. Włosy
prawie nie zmieniły koloru, pierwsze 2 przed pozostałe po, dlaczego?

Edytowane przez tamtam
Czas edycji: 2010-03-09 o 18:07
tamtam jest offline  
Stary 2010-03-09, 19:40   #3294
Emilia1
Zakorzenienie

ale richesse chyba na krotko wystarcza przy codzienny myciu wlosów co??
Emilia1 jest offline  
Stary 2010-03-09, 19:45   #3295
maartucha
Zadomowienie

GG do maartucha

Aby pozbyc sie rudego koloru kupuje sie farby NATURALNE, a nie zadne popielate itd

" . . D
zisaj uwierzyłam, że do szczęścia
Mi wystarczy bym przy Tobie była . . . "
(19.05.2006)

[luksjaa]104680[/luksjaa]
maartucha jest offline  
Stary 2010-03-09, 19:46   #3296
Shade_23
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Emilia1 Pokaż wiadomość
Hah mi Richesse wytrzymał jakieś.... 3 mycia...... Czad.
Shade_23 jest offline  
Stary 2010-03-09, 19:56   #3297
matys-magda69
Raczkowanie

nanah-wszystko cool oprocz tego szamponu Silver lorealaon ma tylko zastosowanie do wlosow rozjasnianiaych lub siwych(pozbawionych pigmentu)ale jesli wierzysz w jego dzialanie to ok jednakze on wysusza wloski ,zreszta jak wiekszosc produktow tzw Fioletowek plukanek itp.
czy w POlsce sa dostepne farby Clairol professional? Jedna z lepszych serii z miejszym zapleczem markietingowym jak LOreal /matrix/redken(wszystko ta sama spolka) bardzo ladne sa popiele seria A i mixton podwojnie popielaty PP

---------- Dopisano o 18:56 ---------- Poprzedni post napisano o 18:51 ----------

tamtam-pisalam Ci ze w Twoim przypadku powinnas uzyc mieszanki 7/89 z 6.1 same 01. i 1 tutaj nic nie da gdyz masz wlosy w polyskiem starego zlota ok 7.3
Stary 2010-03-09, 19:57   #3298
CocoPoznan
Rozeznanie

Cytat:
Pewnie to zależy od gatunku włosów.
Ja kiedyś używałam Richesse i myłam serią VitaminoColor (ale co 2-3dni) i kolor zmywał się normalnie, nie jakoś super szybko - ale wtedy Richesse kładłam na naturalne włosy. Ładny odcień miał przez jakieś 3 tyg.

Czas edycji: 2010-03-09 o 19:59
CocoPoznan jest offline  
Stary 2010-03-09, 20:05   #3299
Emilia1
Zakorzenienie

a teraz COCOPOZNAŃ jaki masz kolorek??
Emilia1 jest offline  
Stary 2010-03-09, 20:19   #3300
CocoPoznan
Rozeznanie

Cytat:
....
Mam tylko jeden spory dylemat..... Obciąć włosy czy nie.....
He, he... Co mi to przypomina
Dokładnie rok temu (początek kwietnia) ścięłam włosy, żeby pozbyć się jasnego blondu. Miałam wychodowany z bólem odrost, więc po ścięciu na pixie, miałam naturalne włosy. Postanowiłam zawzięcie farbować tylko tonerami.
I co? W listopadzie napadło mnie na ciemny brąz, potem na prawie czarne z granatowym połyskiem. Było mi nieładnie. Więc niedawno ściągnęłam kolor, bo chciałam mieć karmelkowe. Wyszły świetnie, ale nie czuję się w takich i garderoba mi do tych włosów nie pasuje. I teraz zaczynam zabawę od początku.
Jestem zła na siebie, ale cóż...
Więc Shade_23 jeśli masz ochotę na ścinanie to nie wahaj się tylko nie nagrzeb czegoś później tak jak ja.

---------- Dopisano o 20:19 ---------- Poprzedni post napisano o 20:16 ----------

Cytat:
a teraz COCOPOZNAŃ jaki masz kolorek??
Mój aktualny kolor to karmelkowy. Jestem w poście 2939.
I sama nie wiem, czy go zostawić, czy zmienić. Bo innym się podobam w takich włosach, ale nie mogę się za bardzo do nich przyzwyczaić...

Tagi
odcień ciepły popielaty, rdzy

Nowe wątki na forum Włosy i fryzury

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości