Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie... - Strona 115 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury

Notka

Włosy i fryzury Podyskutuj na temat pielęgnacji, farbowania oraz stylizacji włosów. Fryzury damskie, ślubne, na studniówkę, fryzury krok po kroku i zdjęcia fryzur.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2010-03-25, 19:05   #3421
Nina Boo
Raczkowanie

Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Cytat:
Napisane przez Shade_23 Pokaż wiadomość
Taki kolor uzyskasz poziomem 6 a nawet 7........ np. 5,1 to jasny popielaty brąz.... i za chiny taki nie wyjdzie - tylko czarny, więc trzeba szukać raczej w blondach (7) lub ciemnych blondach (6)... Wszystko poniżej wychodzi ciemno. Te poziomy zresztą też wychodzą ciemniej niż sugeruje nazwa.
No i oczywiście "1" po kropce (przecinku) czyli popiel. (6,1 7.1 itd)
Dzięki juz mi to trochę rozjaśniło umysł
Nina Boo jest offline  
Stary 2010-03-25, 20:06   #3422
caroline_1988
Zakorzenienie

GG do caroline_1988

Cytat:
Napisane przez viki1988 Pokaż wiadomość
no ja własnie dziś u fryzjera byłam i farbki (koleston) były 7.03+6.03 (pół na pół) plus mix niebieski (i chyba troszkę fioletowego) i mam taką zimną zimność na włosach ze masakra choć radzę z tym uważać bo mixton przyciemnia kolor farby, wiec lepiej brać troche jaśniejszą niż się chce ... a na Twoim miejscu ja bym brała mixa niebieskiego, szary nie wybija rudości chyba i dzięki za info o farbach
Możesz wkleić fotki?
Tyś moje dziecko, a ja ...Twoja mama!
caroline_1988 jest offline  
Stary 2010-03-25, 20:49   #3423
zyta82
Rozeznanie

Cytat:
no ja własnie dziś u fryzjera byłam i farbki (koleston) były 7.03+6.03 (pół na pół) plus mix niebieski (i chyba troszkę fioletowego) i mam taką zimną zimność na włosach ze masakra choć radzę z tym uważać bo mixton przyciemnia kolor farby, wiec lepiej brać troche jaśniejszą niż się chce ... a na Twoim miejscu ja bym brała mixa niebieskiego, szary nie wybija rudości chyba i dzięki za info o farbach
Tak, tak, zdjęcia poprosimy
A tak w ogóle jak o jest, że 2x.03 gdzie tutaj jest złoto i beż (są ciepłe) włosy wyszły "zimne,zimne"? tak zadziałał mixton niebieski? To jak się połączy .01 z mix. to będzie jeszcze bardziej zimneAch ta chemia, czarna magia
Wyczytałam gdzieś, że zielony wychodzi jak położy się zimny na ciepły i na odwrót, no ale może ta natura .0... i mix. faktycznie swoje robi?
Jak ja już bym chciała mieć to za sobą...

Cytat:
Napisane przez veramm Pokaż wiadomość
Witam oto efekt konsultacji u fryzjerki
Pani powiedziała że ciemny blond popielaty pokryje moje włosy bo kolor jest już zmyty a on wychodzi i tak ciemny, powiedziała również że prawdopodobnie może nie wyjść jak na fotce bo nie widać dokładnie a na moich włosach i tak może wyjść jasno. Farby miała z elagonu(o ile nie przekręciłam) ale jeśli bym chciała to mogła by zamówić z artego ( też mogłam przekręcić) ponieważ może lepiej chwyci. I efekt chyba będzie taki że pójdę je troszkę podciąć żeby odżywić końcówki i sama żuce na nie ciemny popielaty blond

---------- Dopisano o 18:20 ---------- Poprzedni post napisano o 18:19 ----------

Przepraszam za błąd "rzucę"
Pewnie chodziło o Elgon. Farba ma 125ml, oxydant trzeba dokupić osobno i ma 200ml(prpoprcje mieszania 1:1. Zrobiłam sobie w lutym 7NC + 6% i rozjaśniło mi paskudnie do rudego, a na moich fotkach tak teraz wygląda spłukany. Jeszcze wtedy nie wiedziałam, że sama natura nic nie da,i 6% rozjaśni, z 3% może byłoby inaczej?. Z naturalnych mają tylko po przecinku ,1. Jest go bardzo dużo. Na moje włosy do łopatek zużyłam po 100ml. farby i ox. Na razie spróbuję coś innego
zyta82 jest offline  
Stary 2010-03-25, 21:15   #3424
caroline_1988
Zakorzenienie

GG do caroline_1988

Jeny dziewczyny to wszystko o czym wy piszecie to dla mnie najczarniejsza z czarnych magii Jak narazie jutro wybieram się na farbowanie do fryzjera i oddam się w ich ręce ale prawdopodobnie następnym razem też będę sama działać więc musze się doszkolić
Stary 2010-03-25, 21:17   #3425
missparker
Raczkowanie

Boze kochany Dziewczyny...zrobilam wlosy kolestonem 6.71...... jest tragedia- nigdy w zyciu nie mialam takich kasztanowych wlosow, pieknie mieniacych sie miedzia pod swiatlo..... co prawda nie dodalam mixtona ale watpie zeby cos pomogl. RATUNKU-RATUJCIE! Juz nie wiem co robic... nie. mam na glowie kasztan.
missparker jest offline  
Stary 2010-03-25, 22:08   #3426
Shade_23
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez missparker Pokaż wiadomość
Boze kochany Dziewczyny...zrobilam wlosy kolestonem 6.71...... jest tragedia- nigdy w zyciu nie mialam takich kasztanowych wlosow, pieknie mieniacych sie miedzia pod swiatlo..... co prawda nie dodalam mixtona ale watpie zeby cos pomogl. RATUNKU-RATUJCIE! Juz nie wiem co robic... nie. mam na glowie kasztan.
Czyli JEDNAK!! Dobrze pamiętałam że mi Koleston 5/71 zrobił rudawego kasztana na głowie... Grrrr...... Biedaku! Od dziś Wella to ZŁŁŁOOOOOOO!!
Wygląda na to, że w Welli ta "1" i ta "7" wcale nie oznaczają tego samego co u innych producentów... Hmm.....

Caroline_1988 nie martw się... Każda z nas właściwie zaczynała tak samo

Edytowane przez Shade_23
Czas edycji: 2010-03-25 o 22:09
Shade_23 jest offline  
Stary 2010-03-26, 10:06   #3427
zyta82
Rozeznanie

Cytat:

missparker
-Bardzo mi przykro, że efekt nie taki jaki oczekiwałaś. A może to wina oxydantu? ile % użyłaś? Ten kolor to przecież 6/71 brązowo popielaty ciemny blond, to gdzie tu miedź? Chyba jednak do każdego koloru trzeba dodawać mixton, żeby wyszedł zimny. Tak jak Viki1988 do .03(złoto, beż) dodała szary i niebieski.. Może teraz nałożyć sam mixton z ox.? Lepiej zapytaj fryzjerki co zrobić, bo my chyba nic nie wymyślimy

Natknęłam się na wątek "jak zlikwidować odcień kasztana/rudości
"
Ten post jest dobry
#14. Przeczytajcie cały wątek, parę rad jest interesujących

Edytowane przez zyta82
Czas edycji: 2010-03-26 o 10:47
zyta82 jest offline  
Stary 2010-03-26, 15:03   #3428
missparker
Raczkowanie

Dziewczyny jestescie KOCHANE< naprawde.... sprobuje ta mieszanke mixtona z 1.9 woda. moze faktycznie fryzjerski trick

zamowilam fabre przez allegro, woda byla dolaczona do farbki, ale na butelce nie bylo odcienia, nalozylam jak lecialo i wyszedl okropny kasztan ;(((

Duze usciski dla Was! Ciesze sie, ze znalazlam to forum*****
missparker jest offline  
Stary 2010-03-26, 15:07   #3429
veramm
Przyczajenie

i rzekło się zamówiłam na allegro ten ciemny popielaty blond i niech się dzieje co chce Mam nadzieję że dojdzie przed świętami, dam znać jaki był efekt końcowy.

missparker - szczerze współczuje, mam nadzieję że uda Ci się jakoś problem rozwiązać. Trzymam kciuki.
Te mixtony to czarna magia - zazdroszczę wiedzy ale będę cały czas śledzić temat może coś mi zostanie w główce i będę mieć odwagę popróbować
veramm jest offline  
Stary 2010-03-26, 15:07   #3430
viki1988
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez zyta82 Pokaż wiadomość

missparker
-Bardzo mi przykro, że efekt nie taki jaki oczekiwałaś. A może to wina oxydantu? ile % użyłaś? Ten kolor to przecież 6/71 brązowo popielaty ciemny blond, to gdzie tu miedź? Chyba jednak do każdego koloru trzeba dodawać mixton, żeby wyszedł zimny. Tak jak Viki1988 do .03(złoto, beż) dodała szary i niebieski.[FONT=Arial][COLOR=Black]. Może teraz nałożyć sam mixton z ox.? Lepiej zapytaj fryzjerki co zrobić, bo my chyba nic nie wymyślimy
no generalnie w Welli 7 = brąz 1= szary, wiec w efekcie powinien wyjść taki brąz z efektem "posypania popielem" , pigment niebieski to 8
Cytat:
Tak, tak, zdjęcia poprosimy
A tak w ogóle jak o jest, że 2x.03 gdzie tutaj jest złoto i beż (są ciepłe) włosy wyszły "zimne,zimne"? tak zadziałał mixton niebieski? To jak się połączy .01 z mix. to będzie jeszcze bardziej zimneAch ta chemia, czarna magia
Wyczytałam gdzieś, że zielony wychodzi jak położy się zimny na ciepły i na odwrót, no ale może ta natura .0... i mix. faktycznie swoje robi?
Jak ja już bym chciała mieć to za sobą...
zielony wychodzi jak połączysz niebieski z żółtym, a natura zwiera chyba wszystkie pigmenty, w tym czerwony który wybija zielony wiec nie ma szans zeby Ci wyszeł zielony jeśli używasz odcienia z palety naturalnych
Cytat:
Napisane przez caroline_1988 Pokaż wiadomość
Możesz wkleić fotki?
proszę w różnych oświetlaniach dwa środkowe w ciepłym,słonecznym oświetleniu, reszta w zwykłym dziennym świetle, ale powiem szczerze ze dla mnie to za ciemny odcień wiec chyba będę za miesiąc go ściągać już nigdy wiecej nie bedę się farbować u fryzjera bo albo mi robią rudy odcień albo dużo ciemniejszy niż chcę

Edytowane przez viki1988
Czas edycji: 2010-03-26 o 15:11
viki1988 jest offline  
Stary 2010-03-26, 15:10   #3431
caroline_1988
Zakorzenienie

GG do caroline_1988

No a ja jestem już po farbowaniu u fryzjera i... jestem cholernie niezadowolona Bo zamiast czerni albo zimnego brąziku ciemnego to mam troszkę ciemniejszy odcien niż swój naturalny :[ Niby mienią się na zimno ale w słońcu co? Oczywiście rudość :/ I nierównomiernie kolor załapał :/ Następnym razem chyba zdecyduję się na Koleston trwałą farbę a nie color touch :[
Stary 2010-03-26, 15:29   #3432
Agatau88
Zakorzenienie

Sprobujcie Alfaparfu. Bardzo ladne kolory i farba - nigdy nie spotkalam tak ODŻYWCZEJ farby. A co do wlosow mi mega chłod wyszedl po majirelu metaliku i popielu ale jaki ciemny, jak czarny wygladal a byla to 4.
Agatau88 jest offline  
Stary 2010-03-26, 15:34   #3433
viki1988
Zakorzenienie

Cytat:
No a ja jestem już po farbowaniu u fryzjera i... jestem cholernie niezadowolona Bo zamiast czerni albo zimnego brąziku ciemnego to mam troszkę ciemniejszy odcien niż swój naturalny :[ Niby mienią się na zimno ale w słońcu co? Oczywiście rudość :/ I nierównomiernie kolor załapał :/ Następnym razem chyba zdecyduję się na Koleston trwałą farbę a nie color touch :[
heh widzę ze nie ja jedna jestem niezadowolona z farbowania u fryzjera
Stary 2010-03-26, 16:12   #3434
caroline_1988
Zakorzenienie

GG do caroline_1988

Chyba byłam pierwszy i ostatni raz :/ Dziewczyny chyba lepiej sobie kupić profesjonalną farbę na allegro i samemu pofarbować cio? Tylko to się maluje na sucho czy na mokro?
Stary 2010-03-26, 16:41   #3435
Shade_23
Zadomowienie

Cytat:
Chyba byłam pierwszy i ostatni raz :/ Dziewczyny chyba lepiej sobie kupić profesjonalną farbę na allegro i samemu pofarbować cio? Tylko to się maluje na sucho czy na mokro?
Wiesz.... Każde farbowanie to ryzyko.... Czy tu czy tam....
Co do pytania - farbę trwałą kładzie się na suche włosy
Shade_23 jest offline  
Stary 2010-03-26, 19:24   #3436
zyta82
Rozeznanie

Cytat:
no generalnie w Welli 7 = brąz 1= szary, wiec w efekcie powinien wyjść taki brąz z efektem "posypania popielem" , pigment niebieski to 8
.
.
.
zielony wychodzi jak połączysz niebieski z żółtym, a natura zwiera chyba wszystkie pigmenty, w tym czerwony który wybija zielony wiec nie ma szans zeby Ci wyszeł zielony jeśli używasz odcienia z palety naturalnych
8- w Welli to perłowy popiół, stąd np 7.89 który polecała mi Matys -magda jest jak pisała perłowo-szary. A czysto niebieski jest mixton 0.88.
Dobra teoria z tym wybijaniem kolorów - dziękuję
missparker- uwaga z tym mix. bo ponoć przyciemnia, nie przesadź lub wypróbuj na pasemku

Wychodzi na to, że lepiej robić w domu i mieć pretensje do samej siebie. Dziewczyny kiedyś dojdziemy do perfekcji....no tylko kiedy
zyta82 jest offline  
Stary 2010-03-26, 19:29   #3437
Shade_23
Zadomowienie

Cytat:
8- w Welli to perłowy popiół, stąd np 7.89 który polecała mi Matys -magda jest jak pisała perłowo-szary. A czysto niebieski jest mixton 0.88.
missparker- uwaga z tym mix. bo ponoć przyciemnia, nie przesadź lub wypróbuj na pasemku

Wychodzi na to, że lepiej robić w domu i mieć pretensje do samej siebie. Dziewczyny kiedyś dojdziemy do perfekcji....no tylko kiedy
A z tymi mixtonami..... To one dużo przyciemniają???? Bo może zamiast 6,01 lepiej jak wezmę 7,01 + niebieski mixton??

A ta Wella 7,89 już przetestowana?? Fajny kolor?
Shade_23 jest offline  
Stary 2010-03-26, 21:03   #3438
missparker
Raczkowanie

Byłam dzis we fryzjerskim sklepie... i Panie (przeszkolone) zrobily wielkie oczy, jak im powiedzialam o pomysle z mixtonem niebieskim... nie chcialy mi sprzedac. Popatrzyly na moja miedz i zaproponowaly farbe 6.11 + 3% firmy ARTEGO COLOR. 1:1. Odczekam troche i naloze (w sumie 3% nie jest taka mocna). Na palecie ten kolor pieknie wygladal. Jesli juz to nie wyjdzie, wtedy zrobie napad na sklep fryzjerski, zabiore mixton+1,9% i zrobie ten trick fryzjerski celem schlodzenia czupryny.

---------- Dopisano o 20:02 ---------- Poprzedni post napisano o 19:59 ----------

No wlasnie- dolaczam do pytania Shade_23-ktokolwiek widział, ktokolwiek wie o 7.89!!??

---------- Dopisano o 20:04 ---------- Poprzedni post napisano o 20:02 ----------

No wlasnie- dolaczam do pytania Shade_23-ktokolwiek widział, ktokolwiek wie o 7.89!!??

---------- Dopisano o 21:03 ---------- Poprzedni post napisano o 20:04 ----------

http://allegro.pl/item971568268_well...la_paleta.html
na tej aukcji jest kolor 7.89. wyglada b.zimno brrr... wiec reasumujac= 7.89 + niebieski mixton i chlod gwarantowany tak?
missparker jest offline  
Stary 2010-03-26, 21:17   #3439
endorfina123
Wtajemniczenie

Cytat:
Byłam dzis we fryzjerskim sklepie... i Panie (przeszkolone) zrobily wielkie oczy, jak im powiedzialam o pomysle z mixtonem niebieskim... nie chcialy mi sprzedac. Popatrzyly na moja miedz i zaproponowaly farbe 6.11 + 3% firmy ARTEGO COLOR. 1:1. Odczekam troche i naloze (w sumie 3% nie jest taka mocna). Na palecie ten kolor pieknie wygladal. Jesli juz to nie wyjdzie, wtedy zrobie napad na sklep fryzjerski, zabiore mixton+1,9% i zrobie ten trick fryzjerski celem schlodzenia czupryny.

---------- Dopisano o 20:02 ---------- Poprzedni post napisano o 19:59 ----------

---------- Dopisano o 20:04 ---------- Poprzedni post napisano o 20:02 ----------

---------- Dopisano o 21:03 ---------- Poprzedni post napisano o 20:04 ----------

http://allegro.pl/item971568268_well...la_paleta.html
na tej aukcji jest kolor 7.89. wyglada b.zimno brrr... wiec reasumujac= 7.89 + niebieski mixton i chlod gwarantowany tak?

ja miałam kiedyś mieszankę 6.11 i 5.11 z Artego - bezpośrednio po farbowaniu kolor był piękny, megazimny, ale dość szybko się wypłukał

endorfina123 jest offline  
Stary 2010-03-26, 21:49   #3440
viki1988
Zakorzenienie

Cytat:
proszę myślałam ze nikt tego nie zrozumie bo wydawało mi się za napisałam troche "mało maślane"
Cytat:
niom to prawda
Cytat:
Napisane przez Shade_23 Pokaż wiadomość
A z tymi mixtonami..... To one dużo przyciemniają???? Bo może zamiast 6,01 lepiej jak wezmę 7,01 + niebieski mixton??
mi się wydaje ze lepiej weź poziom 7... bo ja niby miałam mieszanke poziomów 6 i 7 a wyszło co najmniej o ton ciemniej
Cytat:
]http://allegro.pl/item971568268_well...la_paleta.html
mi się wydaje ze przy 7.89 to nawet mixton jest zbędny bo i tak ma b.dużo niebieskiego pigmentu z tym ze to farba półtrwała wiec bedzie się zmywać, jeśli ktoś ma podstawę mocno ciepłą to po jakiś 3-4 tyg. to pewnie będzie wychodzić...

Edytowane przez viki1988
Czas edycji: 2010-03-26 o 21:50
viki1988 jest offline  
Stary 2010-03-27, 06:51   #3441
missparker
Raczkowanie

MOj cel teraz: kupic color touch 7.89 i nalozyc ja z woda 3 czy 6%? bo pewnie po 6.11 wyjda ciemne bardzo.
missparker jest offline  
Stary 2010-03-27, 09:50   #3442
zyta82
Rozeznanie

Po raz n...ty wklejam mieszankę z 7.89 do fotki w poście #2932
Cytat:
Napisane przez matys-magda69 Pokaż wiadomość
Masz piekny kolor wlosow.jesli niczym wczesniej nie kombinowalas smialo mozesz zrobic mieszanke z Wella Touch 7.89 /6.71(pol na pol) woda 4%.Pani na zdjeciu ma typowo popielaty ton,czyli taki wlasnie jakby wlosy popiolem ktos wysmarowal

---------- Dopisano o 20:48 ---------- Poprzedni post napisano o 20:25 ----------

Shade_23-jesli obecnie masz wlosy farbowane na poziomie 5 to zadna farba Ci ich nie ruszy i bez sensu jest stosowac farby z poziomu jasniejszego.to nic nie da,tylko pogorszy sytuacje.jesli chcesz przejsc do jasniejszego poziomu to powinnas wykonac demakijaz wlosow np Effasorem lub Elgonem on sciagnie pigment kosmetyczny ,wtedy smialo przejdziesz zpoziomu 5 nawet na 8 i wtedy mozesz zastosowac poziom 7. Pracowalam juz chyba na wiekaszosci marek farb i mam kilka swoich konikow.
Trzeba wyjasnic co oznacza kolor popielaty
POPIELATY to kolor gdzie przy kazdym rodzaju swiatla widzimy lekka poswiate szarosci z grafitem.
wlosy wygladaja jakby byly przypruszone popiolem.
Jesli chcesz uzyskac taki efekt to wlosy musza byc odpowiednio do tego przygotowane,napewno nie uzyskasz ich na tym podkladzie co masz ,bo wnioskuje ze duzo ONE wczesniej przeszly.
Goldwell ma fajne serie SB wtedy mozesz je laczyc z seriaA.
wella touch seria .71,81,89,

Farouk seria AA
wiekszej wody jak 4% nie potrzebujesz, ^6% moze byc ewentualnie na same odrosty jesli sa zabojczo ciemne.
czasmi klientce wykonuje przed farbowaniem wprowadzenie samego pigmentu,
wlosy umyte szamponym oczyszczajacym bez zadnych odzywek podsuszam prawie do suchych i wyedy aplikuje mieszanke o 1 ton jasniejsza niz docelowy kolor
np kolor naturalny z pozizomu 7
mieszanka30 ml8.71+30 ml7.89 rozprowadzamy sama farbe na wlosach przeczesujemy grzebieniem posniej podajemy odrobine goracej wody(aby skory nie poparzyc) malaksujemy na glowie trzymamy 20 min i nie splukujemy tylko suszymy wloski
nastepnie przechodzimy do farbowania wlasciwego
Mi natomiast, bo moje naturalne"mysie"są jaśniejsze Matys-magda poleciła tą samą mieszankę mam kłaść na wodzie 1.5%-3%,(zamawiam 1.9%) żeby nie rozjaśniło odrostu, a jak wyjdą za jasne to następnym razem mam dodać 5ml 4.71. O niebieskim nixtonie nie pisała, więc chyba faktycznie ten 7.89 ma wystarczająco popielu i niebieskiego, że zniweluję tą moją miedź, rudość, czy jak zwał tak zwał.

Ja dzisiaj zamawiam i może przed świętami jeszcze zrobię
A tytaj fotka 7.89 PIĘKNY JEST!!! Trzeba zjechać paskiem w dół

Edytowane przez zyta82
Czas edycji: 2010-03-27 o 10:05
zyta82 jest offline  
Stary 2010-03-27, 10:07   #3443
missparker
Raczkowanie

ZYta_82 Ty nas tu wreszcie zamordujesz )) ale ktos musi byc dobra Ciocią

---------- Dopisano o 10:05 ---------- Poprzedni post napisano o 10:01 ----------

Zyta_82 - słuchaj- czy 6.11 + 7.89 moze byc dobra mieszanka? a moze zalozyc sama 7.89? Im dluzej tu jestem, tym bardziej skomplikowane pomysly do glowy przychodza...

---------- Dopisano o 10:07 ---------- Poprzedni post napisano o 10:05 ----------

Pieknie wyglada ta 7.89.... pieknie...
missparker jest offline  
Stary 2010-03-27, 10:18   #3444
missparker
Raczkowanie

nie wytrzymalam... zrobilam 6.11... bede łysa niedlugo i problem sie skonczy- fotki dla WAS.. wlosy wyszly ciemne, w swietle z okna niestety przebijaja jeszcze miedziaki...choc nieco popieli jest... zdecydowalam ze bede w imie IDEI krolikiem doswiadczalnym*
missparker jest offline  
Stary 2010-03-27, 14:56   #3445
Dominika6
Zadomowienie

kochane bylam wczoraj w salonie l'oreala podpytac co by mi pani fryzjerka radzila i powiedziala, ze mam lekkie przeswity zieleni:P i ze ona polozyaby cos w cieplejszej tonacji albo z 6,0. Zalezy mi na luo color bo mam wodę w domu i chcialabym ją zuzyc. Jak myslicie co najepiej dla mnie? same 6,0, czy może 6,0 +7,1 a może 6,0+6,32? Normalnie oglupieć można a dziś muszę zamówić farbę:/
HELP!!!!!

W zalaczniku aktualna ja
Dominika6 jest offline  
Stary 2010-03-27, 15:37   #3446
zyta82
Rozeznanie

Cytat:
ZYta_82 Ty nas tu wreszcie zamordujesz )) ale ktos musi byc dobra Ciocią

---------- Dopisano o 10:05 ---------- Poprzedni post napisano o 10:01 ----------

Zyta_82 - słuchaj- czy 6.11 + 7.89 moze byc dobra mieszanka? a moze zalozyc sama 7.89? Im dluzej tu jestem, tym bardziej skomplikowane pomysly do glowy przychodza...

---------- Dopisano o 10:07 ---------- Poprzedni post napisano o 10:05 ----------

Pieknie wyglada ta 7.89.... pieknie...
Wiesz co, nie mogę na temet mieszania wypowiadać, bo całą "wiedzę" posiadłam tutaj. I piszę to co wywnioskowałam.Na mój rozum 6.11 przyciemni je jeszcze bardziej, o ile je jeszcze można przyciemnić.
zyta82 jest offline  
Stary 2010-03-27, 16:16   #3447
missparker
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Dominika6 Pokaż wiadomość
kochane bylam wczoraj w salonie l'oreala podpytac co by mi pani fryzjerka radzila i powiedziala, ze mam lekkie przeswity zieleni:P i ze ona polozyaby cos w cieplejszej tonacji albo z 6,0. Zalezy mi na luo color bo mam wodę w domu i chcialabym ją zuzyc. Jak myslicie co najepiej dla mnie? same 6,0, czy może 6,0 +7,1 a może 6,0+6,32? Normalnie oglupieć można a dziś muszę zamówić farbę:/
HELP!!!!!

W zalaczniku aktualna ja
no prosze ja tez na diecie dukana..dosc dlugo jestem i juz powoli wracam do normalnego jedzenia bo nie saje juz rady. a jesli chodzi o wlosy to pytaj Zyte
missparker jest offline  
Stary 2010-03-27, 16:51   #3448
L_ka
Rozeznanie

Aj, waj, trochę mnie nie było. Podczytywałam pobieżnie co jakiś czas, a tak naprawdę to powoli odrabiam zaległości, czyli jestem gdzieś w połowie wątku i robię sobie notatki

Na początek odniosę się do słów matys-magdy:
Cytat:
Napisane przez matys-magda69 Pokaż wiadomość
L_ka -troszke dziwna mieszanka
1/2 7N + 1/2 8N + 1 cm 8AN za duzo natury i dziwna gradacja koloru-tutaj omen omen z tej mieszanki nie wyjdzie nic chlodnego.
JUŻ WIEM, tylko fryzjerka widać nie wiedziała. Czy mogłaby mi któraś z Was wytłumaczyć co znaczy ta "dziwna gradacja kolor", bo przyznam, że nie rozumiem.

Zniechęcona robieniem zdjęć samym kudełkom (no bo rzadko które zdjęcie oddaje kolor takim jak ja go widzę) zamieszczam trochę kadrów z wyjazdu (słońce wyżej niż u nas, jakieś 1-2 miesiące do przodu): jak widać miedź i złoto, nie wiem czego więcej - jak sądzicie? W prawym górnym i lewym dolnym rogu widać trochę moich odrostów, które najchętniej widziałabym na całej głowie.
Czytając Twoje posty, zyta82,(w których wciąż wspominasz "mieszankę matys-magdy" ) też się skłaniam ku TC 7.89 + 8.71. Ostatnie 2 farbowania to właśnie poziom 8 + 7, więc myślę, że tak byłoby dobrze (choć wydaje mi się, że własne włosy mam nieco ciemniejsze niż Ty). Hmm, patrzę na tę paletą i jakoś tak ciemno to widzę.

Boję się tylko by mi nie wyszedł siwy popiół przy głowie (bo na długości to raczej nie ma szans). No wiem, że wątek jest zimno-popielaty, ale jakby miało być tak jak 7.89 na palecie to chyba podziękuję. A może dokupić jakieś 8.0 lub i w razie "W" farbnąć raz jeszcze? Albo... Albo jeszcze trochę pomyślę.

If it's worth doing, it's worth doing badly.

To nie decyzja się liczy, tylko jej powody. Decyzje podjęte ze strachu pozbawiają nas mocy.
L_ka jest offline  
Stary 2010-03-27, 17:07   #3449
L_ka
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Dominika6 Pokaż wiadomość
Czego można się z tego wątku nauczyć, to że większość fryzjerek jest słaba w temacie koloryzacji. Piszesz, że proponowały coś cieplejszego. Moja też na moje próby ochłodzenia proponowała złoto+ brąz, aż ją porzuciłam. I jeszcze to co niedawno missparker pisała, że jej nie sprzedali mixtonu niebieskiego.
Wydaje mi się że mają jakiś uraz na punkcie tej możliwej zieleni i dlatego proponują cieplejsze odcienie, które może zdałyby egzamin na naturalnych, ale juz nie na farbowańcach. (coś podobnego chyba pisała matys-magda).

To dziwne, że tu na Wizażu trafiają się takie "czarodziejki", które potrafią dać sensowne rady, a w realu na nie nie trafiamy.

Dominika, a masz inne zdjęcie? Bo ja tam zieleni nie widzę. No i co chciałabyś uzyskać, bo podawałaś 2 różne propozycje.

Co do farby to nie musi być z tej samej firmy co utleniacz.

If it's worth doing, it's worth doing badly.

To nie decyzja się liczy, tylko jej powody. Decyzje podjęte ze strachu pozbawiają nas mocy.

Edytowane przez L_ka
Czas edycji: 2010-03-27 o 17:17 Powód: korekty, dopiski itp
L_ka jest offline  
Stary 2010-03-27, 17:52   #3450
Dominika6
Zadomowienie

L_ka nie wierze!!!! Ktoś wkońcu próbuje mi pomóc!!! Dziękuję!!

w załącznikach jeszcze moje zdjęcia - czarownica to ja:P i te koncóweczki też moje , niestety nie mam nic innego żeby pokazać jak mniej więcej teraz moje włosy wyglądają. A te loczki to kolorek jaki bym ewentualnie chciała (widzę, że końcówki są ciut jaśniejsze, ale chodzi mi głównie o ten brązik

L_ka widzę, że siedzisz w temacie, powiedz mi co mogę ewentualnie kupić żebym mogła to zmieszać z utleniaczem z Luo Color? No i jaki numerek:/

Przepraszam, że tak dopytuję ale jestem kompletnie zielona w tym temacie.

Jeszcze raz dziękuję
Dominika6 jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
odcień ciepły popielaty, rdzy

Nowe wątki na forum Włosy i fryzury

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości