Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie... - Strona 118 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury

Notka

Włosy i fryzury Podyskutuj na temat pielęgnacji, farbowania oraz stylizacji włosów. Fryzury damskie, ślubne, na studniówkę, fryzury krok po kroku i zdjęcia fryzur.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2010-03-30, 10:33   #3511
zyta82
Rozeznanie

Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Cytat:
Napisane przez Shade_23 Pokaż wiadomość
Ale mi nie chodziło o dekoloryzator, który rozjaśnia też naturalne włosy, ale o preparat, który ściąga tylko sztuczny pigment - nie naruszając przy tym włosów.
Była tu o tym mowa...
A Elumen swoją drogą, dobry pomysł, tylko narazie jak dla mnie kosmiczna cena.
A ten AB wychodzi chłodno?
Tak sugerują na str. Elgon-u? cytuję:
”ODBARWIANIE KOLORU -Zmieszać 100ml letniej wody z 20 ml szamponu i 20 ml rozjaśniacza np. White Bleach(chyba chodzi o proszek) oraz 20 ml 3% wody utlenionej. Nałożyć na włosy, delikatnie wmasować a następnie spłukać”
A matys magda pisała: " Demakijaz usunie tylko pigment kosmetyczny wlosow naturalnych nie rusza"
Nie wiem czy demakijaż i odbarwianie(Magda nazwała to kąpiel rozjaśniająca) to to samo?, bo jak użyty jest ox. 3% to naturalny odrost w tym wypadku rozjaśni. Poczekajcie na radę specjalistki, bo szkoda włosów. Gdzieś czytałam że włosy nie wypadają od farbowania, od rozjaśniania prędzej mogą się skruszyć.
zyta82 jest offline  
Stary 2010-03-30, 12:11   #3512
viki1988
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Shade_23 Pokaż wiadomość
A może bezpieczniej by było jednak zrobić tak jak kiedyś tu pisałam - bardzo duużą ilość cieniutkich pasemek - które rozjaśniają całość niż walnąć dekolor na głowę?

Hmm... No coś MUSZĘ zrobić, bo idzie ciepła wiosna a potem lato i zawsze wtedy... Nie lubię czerni u siebie...

A możecie mi powiedzieć co to może być za kolor?! Kurcze... zimne to nie jest, ale... Takie właśnie w sam raz na lato Jej... Taki poziom jasności też by mi się marzył...
moim zdaniem ona ma włosy popiel+ złote cieniutkie pasemka

---------- Dopisano o 10:54 ---------- Poprzedni post napisano o 10:53 ----------

Cytat:
Napisane przez zyta82 Pokaż wiadomość
Tak sugerują na str. Elgon-u? cytuję:
”ODBARWIANIE KOLORU -Zmieszać 100ml letniej wody z 20 ml szamponu i 20 ml rozjaśniacza np. White Bleach(chyba chodzi o proszek) oraz 20 ml 3% wody utlenionej. Nałożyć na włosy, delikatnie wmasować a następnie spłukać”
A matys magda pisała: " Demakijaz usunie tylko pigment kosmetyczny wlosow naturalnych nie rusza"
Nie wiem czy demakijaż i odbarwianie(Magda nazwała to kąpiel rozjaśniająca) to to samo?, bo jak użyty jest ox. 3% to naturalny odrost w tym wypadku rozjaśni. Poczekajcie na radę specjalistki, bo szkoda włosów. Gdzieś czytałam że włosy nie wypadają od farbowania, od rozjaśniania prędzej mogą się skruszyć.
moim zdaniem nie, to odbarwianie i kąpiel rozjaśniająca o której wspominała magda-matys to to samo, z użyciem rozjaśnaicza więc i naturalne włosy bedzie rozjaśniać, a dekoloryzator nie rusza naturalnego i nie zawiera rozjaśniacza

---------- Dopisano o 12:11 ---------- Poprzedni post napisano o 10:54 ----------

Shade, jak chcesz trochę rozjsąnić kolor to spróbuj myć włosy szmaponem H&S on ma agresywne detergenty i zmywa trochę kolor ja używam od czasu tej nieszczęsnej wizyty u fryzjera i zdecydowanie mam już bardziej brązowe włosy myje co drugi dzień i nakładam go 2x i przetrzymuje trcohe na włosach tylko potem koniecznie nawilżająca odzywka bo wysusza...
Stary 2010-03-30, 12:26   #3513
Mini1991
Zakorzenienie

majreg nafta zmywa kolor?

włosomaniaczka

Mini1991 jest offline  
Stary 2010-03-30, 12:32   #3514
Shade_23
Zadomowienie

Viki a co to za szampon? I gdzie go można dostać?
Shade_23 jest offline  
Stary 2010-03-30, 12:57   #3515
tamtam
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez majreg Pokaż wiadomość
Ale to też żólć. To nie lepiej klaść naftę i dać sobie z 2 miesiące na wymycie koloru? Jak się wlos odbuduje to nie będzie tak chlonąć farby a potem szybko wymywac. Na tych pasemkach znow będziesz miala klopot bo albo będzie wychodzić zielen - z farb popielatych, albo będzie lapać na czarno.
Nafta ma wpływ na wypłukiwanie koloru??
tamtam jest offline  
Stary 2010-03-30, 12:59   #3516
Mini1991
Zakorzenienie

shade to szampon head& shoulders przecizłupiezowy

włosomaniaczka

Mini1991 jest offline  
Stary 2010-03-30, 13:22   #3517
Shade_23
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Mini1991 Pokaż wiadomość
shade to szampon head& shoulders przecizłupiezowy
Hahaha!! O jaaa...... W życiu bym na to nie wpadła Nie no... Ja się naprawdę starzeję................. ....
Shade_23 jest offline  
Stary 2010-03-30, 13:53   #3518
tamtam
Zadomowienie

Czy któraś już przetestowała farbowanie mieszanką z dodatkiem gencjany? ktoś tu się wcześniej wypowiadał że gencjana może zadziałać jak mixton, bo tak jak on jest skoncentrowanym pigmentem. Kusi mnie, ale się boję, kto chce być króliczkiem??
tamtam jest offline  
Stary 2010-03-30, 14:00   #3519
Shade_23
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez tamtam Pokaż wiadomość
Czy któraś już przetestowała farbowanie mieszanką z dodatkiem gencjany? ktoś tu się wcześniej wypowiadał że gencjana może zadziałać jak mixton, bo tak jak on jest skoncentrowanym pigmentem. Kusi mnie, ale się boję, kto chce być króliczkiem??
Mini chyba się bawiła?? A ja czytałam, że gencjana jest zdrowsza niż wszelkie płukanki bo nie wysusza włosów a efekt ten sam
Shade_23 jest offline  
Stary 2010-03-30, 14:16   #3520
Mini1991
Zakorzenienie

niee :P mini sie nie odwazyla :P do farby dodac

włosomaniaczka

Mini1991 jest offline  
Stary 2010-03-30, 14:20   #3521
Shade_23
Zadomowienie

Cytat:
niee :P mini sie nie odwazyla :P do farby dodac
Achaaa... To ktoś inny chyba... ale było tu coś na bank o tej gancjanie....
Shade_23 jest offline  
Stary 2010-03-30, 14:27   #3522
endorfina123
Wtajemniczenie

ja swego czasu po myciu płukałam włosy dużym stężeniem srebrzyka i jakiś tam efekt był, ale do farby w życiu bym nie dodała

endorfina123 jest offline  
Stary 2010-03-30, 15:05   #3523
tamtam
Zadomowienie

Ja robiłam tylko płukanki z gencjaną i jakiś tam efekt był, ale po każdym myciu trzeba było powtarzać i nie chciało mi się bawić. Wydaje mi się że w mieszance z farbą i oxydantem by się utrwaliła, ale mam pietra

---------- Dopisano o 15:05 ---------- Poprzedni post napisano o 14:29 ----------

Cytat:
Napisane przez neith Pokaż wiadomość
Moc oksydantu zależy od:
- poziomu, który mamy obecnie na włosach I
- poziomu, który chcemy otrzymać.
Jeśli poziom, który chcemy otrzymać, jest ten sam lub ciemniejszy od tego, co mamy obecnie na głowie, w zupełności wystarczy 3% oksydant. Jeśli chcemy odcień jaśniejszy, niż to, co obecnie mamy na głowie LUB gdy mamy dużo siwych włosów, stosuje się oksydant 6% lub więcej, w zależności od tego, o ile jaśniejszy ma być ostateczny odcień.
Natomiast nie wolno zapominać o prepigmentacji. Jeśli ktoś ma na włosach poziom np. 8 - blond, a chce zejść do poziomu 4 - brąz, to i na wodzie 3% i na wodzie 6% farba się będzie nierównomiernie wypłukiwać, jeśli nie będzie wykonana prepigmentacja przed farbowaniem, czyli najpierw dokładamy barwnik z palety naturalnych, a dopiero potem farbę finałową. I warto wiedzieć, że prepigmentację powinno się robić właściwie zawsze, gdy przyciemniamy włosy o więcej, niż 2 tony, właśnie po to, by nie mieć problemu z nierównomiernym wypłukiwaniem się farby, tudzież dziwnych efektów kolorystycznych na głowie.
Co do gencjany dodawanej do farb, to ja mam w domu malutką 5 ml buteleczkę z płynem firmy Ardell. Jest to bardzo skoncentrowana niebieska płukanka, która nazywa się Red Gold Corrector Plus i którą dodaje się do mieszanek farb oraz odżywek i szamponów w celu ochłodzenia koloru, zniesienia czerwieni czy miedzi. Skład to propylen glycol i zwykły najzwyklejszy niebieski barwnik. Gencjana, przypuszczam, dałaby ten sam efekt za znacznie mniejszą cenę, ale sprawdzi się prawdopodbnie tylko przy włosach blond. W przypadku brązowych zainwestowałabym jednak w profesjonalny, zielony lub niebieski korektor.

znalazłam ten post to co, która się odważy?
tamtam jest offline  
Stary 2010-03-30, 16:05   #3524
L_ka
Rozeznanie

znalazłam gencjanę, dla dobra ogółu mogę potestować na kosmyku
tylko nie mam zielonego pojęcia jakie proporcje zachować

If it's worth doing, it's worth doing badly.

To nie decyzja się liczy, tylko jej powody. Decyzje podjęte ze strachu pozbawiają nas mocy.
L_ka jest offline  
Stary 2010-03-30, 16:16   #3525
tamtam
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez L_ka Pokaż wiadomość
za odwagę;p Jak robiłam płukankę to 1kropla na szklankę wody dawała już efekt, nie wiem jak będzie przy farbowaniu, ale gdybym się sama zdecydowała to bym dała 1, max 2 krople na całą mieszankę, więc nie wiem jak to przałożyć na kosmyk
tamtam jest offline  
Stary 2010-03-30, 16:57   #3526
majreg
Wtajemniczenie

Cytat:
majreg nafta zmywa kolor?

U mnie tak. Nafta działa jak rozpuszczalnik, pillingująco i oczyszczająco. Jak kładę ją 2 X w tyg. kolor szybciej się wypłukuje i zwiększa się połysk. Przed myciem na jakies pół godz. wystarczy położyć(nie dłużej) z olejkiem i jajkiem to będzie bardziej odżywczo.
Jeśli chodzi o gencjanę (ja stosowałam nadmanganian potasu, nie wiem czy to to samo) to ona u mnie wysusza włoski niestety. No i lekko matowi włoski. Są zdecydowanie mniej błyszczące. Może dlatego,że podsusza :conf used:. Największy efekt widać na jasnym blondzie. Na wyłażących ciemniejszych rudościach ten efekt jest minimalny. Śmiem twierdzić,że znikomy i że chyba szkoda zachodu, bo można nieodwracalnie ubrudzić niechcący ciuszki i ręczniki.

---------- Dopisano o 16:57 ---------- Poprzedni post napisano o 16:50 ----------

Cytat:

U Ciebie to jest w płynie czy w proszku? Jak w płynie to będziesz widziała. Woda musi być dość mozno fioletowa, a jesli w proszku to trzeba dokładnie rozpuszczać ziarenka, bo nie widać czy już dość. Tego się daje naprawdę niewiele. Paskudztwo silnie barwi nawet miskę. Widać jeśli jest niedomyta.

Aha!Chcąc sobie uprościć zycie dodałam to raz do szamponu, bo są do kupienia takie gotowe szampony do blond włosów. Nie chciało się rozpuścić i musiałam wywalić szampon.

Edytowane przez majreg
Czas edycji: 2010-03-30 o 17:00
majreg jest offline  
Stary 2010-03-30, 19:07   #3527
L_ka
Rozeznanie

oo dobrze wiedzieć to o nafcie
Cytat:
Napisane przez majreg Pokaż wiadomość
Jeśli chodzi o gencjanę (ja stosowałam nadmanganian potasu, nie wiem czy to to samo)
To nie jest to samo. (moja mam się o tym przekonała na własnych włosach - zamiast fioletowawych wyszły żółtawe ) Mimo że nadmanganian jest fioletowy w roztworze to wysycha na brązowo (no, mniej więcej). Gencjana to inaczej piochtanina.

Mam 2% rozwtór wodny, w którym jest 4% etanolu. Na pojedynczy kosmyk to będę musiała jakieś zeskrobiny chyba dodać , a tak poważnie to chyba dam "pół cm" na 30ml farby -ocxzywiście odpowiednio przeliczając
W sumie to dobrze, że mam Toucha, bo z amoniakiem to nie wiem jak by ta gencjana zareagowała, z samą wodą utlenioną jest chyba bardziej przewidywalna.
O ciuchy i ręcznik się nie martwię bo i tak mam "domowy zestaw do farbowania", któremu teraz już żadna farba nie jest straszna.

To nie decyzja się liczy, tylko jej powody. Decyzje podjęte ze strachu pozbawiają nas mocy.
L_ka jest offline  
Stary 2010-03-30, 19:12   #3528
tamtam
Zadomowienie

Kiedy będziesz robić eksperyment? Możemy liczyć na fotki? Bo mnie ciekawość zżera...
tamtam jest offline  
Stary 2010-03-30, 19:55   #3529
L_ka
Rozeznanie

fotki będą, a farbować będę przed świętami, jak tylko mi Wella przyjdzie

L_ka jest offline  
Stary 2010-03-30, 21:04   #3530
izabelka_007
Zadomowienie

Hej dziewczyny!

Przyznaję się że nie szukałam za bardzo w tym wątku ewentualnej odpowiedzi na mój problem (bo może któraś z was miała taki problem).

Farbowałam 2 dni temu Garnierem Color Naturals Złoty jasny brąz (najpierw odrosty, potem polożone na pozostałe włosy).
Dodam że 2 miesiące wcześniej farbowałam Garnier Color&Shine jasny brąz.

Włosy wyszły dość ładnie, ale odrosty wyszło rude , a trzymałam ponad 35 minut (zalecane jest 35 minut).

Nie wiem co robić, święta na nosie.

Błagam, poradźcie, jaką farbę kupić aby kolor na włosach był jednolity!

izabelka_007 jest offline  
Stary 2010-03-30, 21:11   #3531
akema
Przyczajenie

Exclamation Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

heja mam takie pytanko. bo moje wlosy sa czarne od wakacji.. chialabym teraz powrocic do naturalnego (ciemny blond) . mam efassor. zamierzam go rzrobic z 9% woda . jaki odcien wyjdzie? czy jesli na to poloze ciemny blond to wyjdzie ladny kolor czy nie mam co sobie o tym marzyc???
akema jest offline  
Stary 2010-03-30, 21:17   #3532
Mini1991
Zakorzenienie

po 1 zrezygnuj z drogeryjnych farb!

włosomaniaczka

Mini1991 jest offline  
Stary 2010-03-30, 21:24   #3533
izabelka_007
Zadomowienie

Cytat:
po 1 zrezygnuj z drogeryjnych farb!
Teraz też już to wiem

izabelka_007 jest offline  
Stary 2010-03-30, 22:47   #3534
Emilia1
Zakorzenienie

juz dawno mnie nie bylo. bylam u fryzjera jakis czas temu, niesteyt nie dopytalam o nazwe farby - jakas włoska. efekt swietny. myje codziennie wlosy i nie ma widac wyblakniecia. nie wyszlo za ciemno i ladnie wyrownalo sprany kolor. robila mi na 3% dzieki czemu uzyskalam chlodniejszy odcien.
Emilia1 jest offline  
Stary 2010-03-30, 23:33   #3535
nanah
Rozeznanie

Emilio, załączysz zdjęcia?
nanah jest offline  
Stary 2010-03-31, 10:19   #3536
zyta82
Rozeznanie

Cytat:
oo dobrze wiedzieć to o nafcie

To nie jest to samo. (moja mam się o tym przekonała na własnych włosach - zamiast fioletowawych wyszły żółtawe ) Mimo że nadmanganian jest fioletowy w roztworze to wysycha na brązowo (no, mniej więcej). Gencjana to inaczej piochtanina.

Mam 2% rozwtór wodny, w którym jest 4% etanolu. Na pojedynczy kosmyk to będę musiała jakieś zeskrobiny chyba dodać , a tak poważnie to chyba dam "pół cm" na 30ml farby -ocxzywiście odpowiednio przeliczając
W sumie to dobrze, że mam Toucha, bo z amoniakiem to nie wiem jak by ta gencjana zareagowała, z samą wodą utlenioną jest chyba bardziej przewidywalna.
O ciuchy i ręcznik się nie martwię bo i tak mam "domowy zestaw do farbowania", któremu teraz już żadna farba nie jest straszna.
A może do wody 1.9% dodać troszkę genicjany (piochtaniny) tak jak tutaj radzi fryzjer tyle, że on pisze o niebieskim mixtonie, i zrobić takie fioletowe tonowanie po normalnym farbowaniu?
Cytat:
Napisane przez moorph Pokaż wiadomość
Zasadniczo jesli klientka schodzi z koloru do natury, a przebija jej rudy refleks, odradzam farbowanie jakimikolwiek farbami czy to jasniejszymi, czy ciemniejszymi. Osobiscie doradzam- i jest to dla mnie zdecydowanie najlepiej sprawdzajaca sie metoda- nalozenie czystej NIEBIESKIEJ farby 1:3 na utlaniaczu 1,9%. W zaleznosci od poziomu koloru mozna proporcje zmienic. Wychodzi idealny popiel, ktorego nie uzyskamy zadna farba
to taki moj maly, fryzjerski sekret
Ja właśnie czekam na przesyłkę farb i niebieskiego mix-u, chyba też z tą genicjaną pocuduje, zobaczę najpierw jak farby się sprawdzą
zyta82 jest offline  
Stary 2010-03-31, 11:51   #3537
L_ka
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez zyta82 Pokaż wiadomość
A może do wody 1.9% dodać troszkę genicjany (piochtaniny) tak jak tutaj radzi fryzjer tyle, że on pisze o niebieskim mixtonie, i zrobić takie fioletowe tonowanie po normalnym farbowaniu?

Ja właśnie czekam na przesyłkę farb i niebieskiego mix-u, chyba też z tą genicjaną pocuduje, zobaczę najpierw jak farby się sprawdzą
no właśnie, fioletowe tonowanie to jako dalszy etap (ewentualnie),
jak już dotrą Twoje farbki to koniecznie zaprezentuj efekt!

L_ka jest offline  
Stary 2010-03-31, 16:54   #3538
zyta82
Rozeznanie

Cytat:
no właśnie, fioletowe tonowanie to jako dalszy etap (ewentualnie),
jak już dotrą Twoje farbki to koniecznie zaprezentuj efekt!
Tak, tak obiecuję, że fotki będą, ale chyba dopiero po Świętach
Cytat:
Napisane przez [B
izabelka_007[/B];18246533]Hej dziewczyny!
Przyznaję się że nie szukałam za bardzo w tym wątku ewentualnej odpowiedzi na mój problem (bo może któraś z was miała taki problem).
Farbowałam 2 dni temu Garnierem Color Naturals Złoty jasny brąz (najpierw odrosty, potem polożone na pozostałe włosy).
Dodam że 2 miesiące wcześniej farbowałam Garnier Color&Shine jasny brąz.
Włosy wyszły dość ładnie, ale odrosty wyszło rude , a trzymałam ponad 35 minut (zalecane jest 35 minut).
Nie wiem co robić, święta na nosie.
Błagam, poradźcie, jaką farbę kupić aby kolor na włosach był jednolity!
Daj fotki, może coś wymyślimy.

Edytowane przez zyta82
Czas edycji: 2010-03-31 o 20:58
zyta82 jest offline  
Stary 2010-03-31, 17:06   #3539
Shade_23
Zadomowienie

Kupię ten "wywabiacz" sztucznego pigmentu! Normalnie zaryzykuję (jak zawsze)... Liczę się z tym, że będę ruda... wściekle ruda, ale zaopatrzę się zaraz w farbkę np. 8,01 + mixton i zobaczymy - jedno jest pewne... Będę miała jaśniejsze włosy
A czy chłodne z czasem? To się okaże.......

W wątku o tym preparacie czytałam, że potem trzeba kłaść jasne farby, bo odkoloryzwoane włosy mocno chłoną i wychodzi 2 poziomy niżej! Więc np. taka 7,1 może znów nas wpędzić w bardzo ciemny kolor...

Ale te eksperymenty to jeszcze nie teraz. Narazie... Muszę się przygotować psychicznie

Teraz musiałabym się farbować czymś nietrwałym... Jakimiś szamponetkami, bo farba stała to mijanie się z celem, skoro chcę zdjąć sztuczny pigment... Tylko czym???? Istnieją jakieś profesjonalne szamponetki na kilka myć????

Edytowane przez Shade_23
Czas edycji: 2010-03-31 o 17:07
Shade_23 jest offline  
Stary 2010-03-31, 17:25   #3540
_Novotna_
Wtajemniczenie

Dziewczyny niedawno kładłam na włosy z czerwonym refleksem farbe Kadusa w kolorze 7,2 matowy blond i ładnie mi przykryło, niestety mineły ok 3 tygodnie i troszkę znów się wybija rudy rydz i w związku z tym, że została mi jeszcze jedna tubka tej farby zastanawiam się czy mogę nałożyć drugi raz w tak krótkim czasie?
A może mogłabym zrobić sobie takie coś 'a la' tonowanie' tzn zrobić może rzadszą mieszankę i szybciej spłukać, albo zmoczyć i zemnulgować i potrzymać chwilę i spłukać tak, żeby znowu refleksy wytłumić a może wogóle na mokre włosy nałożyć?
Chce tylko przed świętami to zrobić żeby ładnie wyglądać na ważnej imprezie a za miesiąc i tak ide do fryzjera to niech już on się martwi co dalej

Tagi
odcień ciepły popielaty, rdzy

Nowe wątki na forum Włosy i fryzury

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości