Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie... - Strona 12 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury

Notka

Włosy i fryzury Podyskutuj na temat pielęgnacji, farbowania oraz stylizacji włosów. Fryzury damskie, ślubne, na studniówkę, fryzury krok po kroku i zdjęcia fryzur.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2008-11-07, 14:32   #331
Mini1991
Zakorzenienie

Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

droga zafirah coz to za kolor http://fotoalbum.ee/photos/NataljaU/14852141

włosomaniaczka

Mini1991 jest offline  
Stary 2008-11-07, 17:04   #332
Zafirah
Rozeznanie

mini: wyglada mi to na chłodną 5, ale trudno ocenic bo troche mi monitor w pracy przyciemnia

Shade: a zapraszam w styczniu, czemu nie co do Richessa - jesli masz siwki to ta farba tego nie pokryje... H.I. Richesse i Diacolor de Richesse maja za slaby oksydant do zafarbowania siwych wlosow.
Zafirah jest offline  
Stary 2008-11-09, 22:20   #333
madziunia80
Zakorzenienie

GG do madziunia80 Send a message via Skype™ to madziunia80

Zamówiłam teraz troszkę ciemniejsze odcienie majirel, a mianowicie 5,07 i 5,12. W sumie chciałam 5,71 i 6,22, ale postawiłam na brąz. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Mam nadzieję, że taka mieszanka chłodnych odcieni zlikwiduje już rudość, w moim wypadku złoto-miedzianą. Trzymajcie kciuki.
Stary 2008-11-10, 00:49   #334
Shade_23
Zadomowienie

Ooo!! To czekamyyy!! Ciekawe czy pomoże. Ja już jestem po 2 myciu włosów i niestety po Kolestonie 6.71 wylazły miedziaki. Wracam do Majirel.............
Shade_23 jest offline  
Stary 2008-11-10, 11:44   #335
madziunia80
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Shade_23 Pokaż wiadomość
Ooo!! To czekamyyy!! Ciekawe czy pomoże. Ja już jestem po 2 myciu włosów i niestety po Kolestonie 6.71 wylazły miedziaki. Wracam do Majirel.............
Kolestonu co prawda nie używałam, ale wszystkie farby pro, których próbowałam, oprócz majirel, niby chłodne, wypłukiwały się na rudo. Czy nakładane w salonie, czy samodzielnie w domu, nie było na nie rady, do czasu odkrycia majirel. Wiem, że brzmi patetycznie, ale to najszczersza prawda
Stary 2008-11-11, 00:29   #336
Shade_23
Zadomowienie

No ja chyba w końcu też strzelę sobie jakąś mieszankę Majirelków Poczekam jak Ci to złapie i też się skuszę. A mam takie pytanko odnośnie farbowania odrostów... Wolałabym tak powoli odejść od farbowania całych włosów, bo jednak farba to farba i nawet najlepsza z czasem niszczy. No więc jakich proporcji użyć do pokrycia odrostu? Uważam, że nawet pół tubki to będzie zbyt dużo... Jak to mądrze odmierzyć żeby się zgadzało z ilością utleniacza??

A.. jeszcze inne pytanko.. Chciałabym porównać odcienie metaliczne Majirel i Luo. Skoro Luo ma utleniacz 7,5% to znaczy, że metalik z tej linii może wyjść nieco jaśniej niż Majirel? Czy to chodzi o coś zupełnie innego...
Shade_23 jest offline  
Stary 2008-11-11, 09:08   #337
Mini1991
Zakorzenienie

ja jutro ide do fryzjera robie te cieniutkie blond pasemka.. troche sie obawiam;/

włosomaniaczka

Mini1991 jest offline  
Stary 2008-11-11, 14:58   #338
Shade_23
Zadomowienie

Super Mini1991! Ciekawe jak wyjdzie.. A planujesz ich dużo? I na jaki wyjściowy kolor?
Shade_23 jest offline  
Stary 2008-11-11, 15:23   #339
Mini1991
Zakorzenienie

powiem Ci ze teraz mam duze odrosty. takiego mysiego brązu koncówki i gdzieniegdzie wrecz czarny:/ no i na całych włosach miedziano rude refleksy :/ ciekawe jak to wyjdzie.. obawiam sie bo strasznie mi w blondzie..
taki mam typ urody.

włosomaniaczka

Mini1991 jest offline  
Stary 2008-11-11, 15:34   #340
Shade_23
Zadomowienie

Mi też jest strasznie w blondzie... Chyba dwa razy w życiu byłam dość jasna (ale tylko blond pasemka, nigdy całość) i zawsze kończyło się wyrzuceniem kasy w błoto, bo farbowałam się spowrotem na ciemno Teraz będę się rozjaśniać z premedytacją - tylko po to żeby właśnie położyć na jasne pasemka jasny brąz Zobaczymy. Ale ja dopiero za jakieś dwa miesiące zamierzam się udać do fryzjera. Teraz muszę mocno odżywić włoski...

A czy ktoś odpowie na mój wcześniejszy post z zapytaniamiiiiii?
Shade_23 jest offline  
Stary 2008-11-11, 16:44   #341
Zafirah
Rozeznanie

Shade: Luo i Majirel maja rozne wody utlenione bo tez efekt farbowania ma byc inny - Luo daje taka swietlistosc, lekkosc a Majirel calkowite jednolite pokrycie.

teraz proporcje: na 1 tubkę farby potrzebujemy 75 ml oksydantu, czyli na pol tubki - niecale 40 ml. proporcje wszystkich farb l'oreala sa 1:1,5. i polecalabym jednak uzyc polowy tybki na odrosty bo pisalas, ze masz raczej geste wlosy
Zafirah jest offline  
Stary 2008-11-11, 16:53   #342
Mini1991
Zakorzenienie

dokładnie ja mam to samo.. ale chce miec ładny brązik chłodny bez miedzi!!

włosomaniaczka

Mini1991 jest offline  
Stary 2008-11-11, 18:32   #343
izzie
Zakorzenienie

GG do izzie

Dziewczyny podoba mi się kolor włosów Edyty Herbuś:

http://wizaz.pl/forum/attachment.php...8&d=1223643430

Podobno przypomina on odcień :
majirel 5.02
Ciekawe czy wyjdzie na ciemnych włosach

Edytowane przez izzie
Czas edycji: 2008-12-06 o 11:36
izzie jest offline  
Stary 2008-11-12, 21:04   #344
Annaluka
Zakorzenienie

Hej

Podczytuję ten wątek i też marzy mi się zimny kolorek

Bardzo mi się spodobała ta farba LuoColor w odcieniu 6.07 lub 6.12. Czy ona jest dostępna tylko poprzez Allegro?

U mnie jeden zakład fryzjerski pracuje na produktach Welli, a drugi na farbach drogeryjnych

Ja do tej pory farbowałam Jasnym Brązem z L'oreala (Casting). Jednak ten kolor jest taki czekoladowy, ciepły (zał. fotkę)

Chcę jakiejś odmiany

Czytałam wątek, ale czy możecie mi jeszcze raz wytłumaczyć jak się stosuję tę farbę LuoColor. Wiem tylko, że trzeba trzymać 20 minut

Czy do jej rozrobienia potrzebny jest mi utleniacz? Jeśli tak to ile procent? Jakiej firmy? Może jakiś polecicie?

Czy konieczne jest umycie włosów po farbowaniu tym specjalnym szamponem LUO Post?

Będę bardzo wdzięczna za odpowiedzi
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg S6304178.jpg (64,8 KB, 619 załadowań)
Stary 2008-11-12, 21:30   #345
Shade_23
Zadomowienie

Annaluka Luo to farba trwała, delikatna, można rzec wielotonowa, nadająca świetlistość (jak coś to mnie poprawcie ). Stosuje się ją jak każdą inną profesjonalną farbę. Trzeba dodać do niej utleniacz. Na opakowaniu pisze że 7,5%. Dokupisz osobno, niekoniecznie z Loreala.
Ja nie myję Post color. Zwyczajnie, szamponem codziennego użytku, chociaż może Post by coś polepszył..
Oprócz Allegro farby są dostępne w hurtowniach i sklepach fryzjerskich lub czasem w salonie.
Jak coś jeszcze to pytaj

Ps. A kolor obecny masz cudny! Co ja bym dała za tak jasny odcień brązuuu!!

Edytowane przez Shade_23
Czas edycji: 2008-11-12 o 21:33
Shade_23 jest offline  
Stary 2008-11-12, 21:43   #346
Zafirah
Rozeznanie

do farb Luo jest specjalny oksydant Luo - wlasnie 7,5%, natomiast szampon Post Color sluzy tylko do mycia wlosow bezposrednio po zmyciu farby - zamyka on łuski wlosow co nadaje wlosom gladkosc i przede wszystkim zatrzymuje pigmenty we wlosach na dluzej.
Zafirah jest offline  
Stary 2008-11-13, 07:45   #347
Annaluka
Zakorzenienie

Dziękuję za odpowiedzi

A na zdjęciu to spierający się Casting. Wystarczy poczekać tylko 3 miesiące po farbowaniu i wtedy jest ten ''ładny'' brąz
Stary 2008-11-13, 12:57   #348
madziunia80
Zakorzenienie

Przyszły moje farbeczki Ciekawe kto będzie farbował włosy niedługo??
Stary 2008-11-13, 23:34   #349
Shade_23
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez madziunia80 Pokaż wiadomość
Przyszły moje farbeczki Ciekawe kto będzie farbował włosy niedługo??
A kiedy farbooowankooo????
Shade_23 jest offline  
Stary 2008-11-14, 08:28   #350
madziunia80
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Shade_23 Pokaż wiadomość
A kiedy farbooowankooo????
Już po Poziom 5 wyszedł ciemno, w porównaniu do tego, jak wychodziły 6-stki. Ale to nie znaczy, że ciemniej niż powinien. Zarówno 5,07, jak i 5,12 są dość głębokimi kolorami i do jasnych nie należą. Ale najważniejsze jest to, że po mieszance 5,07 i 5,12 nie ma śladu po ciepłym odcieniu
Ja tam jestem zadowolona
Stary 2008-11-14, 15:02   #351
Mini1991
Zakorzenienie

zobaczymy za kilka dni..

włosomaniaczka

Mini1991 jest offline  
Stary 2008-11-14, 17:56   #352
madziunia80
Zakorzenienie

Liczę na to, że nic się nie zmieni, a nawet jak, kolejne farbowanie powinno zrobić z tym porządek W każdym razie jest git
Stary 2008-11-14, 23:38   #353
Shade_23
Zadomowienie

No, no, noooo!! To teraz jesteś nasz "królik doświadczalny" Fajnie, że Ci się podoba!! Ja póki co po konsultacji poza forum, z Zafirah ustaliłam, że narazie będę farbować włoski kolorkiem z Luo, bo jest "lżejsza". A to dlatego, że postanowiłam rozjaśnić u niej profesjonalnie włosy. Żeby mi nie odpadły po rozjaśniaczu to muszę teraz troszkę je podratować i ułatwić zadanie Zafirah
Jak już wreszcie wyjdę z tego mojego "czarnego brązu" to rzecz jasna wrócę do wychładzania kolorku i też zaczne mieszać farby
Madziunia a Ty nam pisz jak się sprawują włosy po kolejnych myciach!!
Ja po 5.1 do dwóch myć miałam idealnie zimny, jednolity kolor.... a potem klapa.
Shade_23 jest offline  
Stary 2008-11-15, 00:09   #354
madziunia80
Zakorzenienie

Shade, mam nadzieję, że u mnie nie będzie klapy. W końcu użyłam wszystkiego, co możliwe do neutralizacji ciepłego odcienia.Ale pożyjemy, zobaczymy.
Stary 2008-11-15, 09:40   #355
Mini1991
Zakorzenienie

jestem bardzo ciekawa

włosomaniaczka

Mini1991 jest offline  
Stary 2008-11-16, 17:07   #356
Shade_23
Zadomowienie

A ja znów mam pytanko Przeglądałam jeszcze paletkę Majirel i jakoś mi się rzucił w oczy kolorek z kolekcji fioletów! (załącznik). Opalizujący fiolet 6.22 Wie ktoś jakie te fiolety mają właściwości?? Mi się kojarzy raczej chłodnawo... One mają jakąś poświatę czy cooo??
Przy okazji wklejam Luo 6.07 - tu wyszedł ciemniej niż na palecie załączonej przez madziunia80. Nieco mniej mi się podoba.

A i jeszcze taka mała prywata.. Zaczynam się zastanawiać czy nie zrobić sobie... uwaga... zielonych pasemek! Buahaha!! No co... powiało by chłodem! Niebieskie są super, ale ja mam zielone oczy i lubię harmonię kolorów, więc bardziej green look by mi pasował. Zafirah jak to przeczyta to chyba się za głowę złapie przez te moje "genialne" pomysły. Wklejam fotusię pasemek, ale w kolorze niebieskim. A tak sobie. Dla jaj.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1299_5.jpg (48,8 KB, 483 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Picture 3.jpg (18,7 KB, 230 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 11.jpg (99,5 KB, 216 załadowań)
Shade_23 jest offline  
Stary 2008-11-16, 23:39   #357
Zafirah
Rozeznanie

hahaha nie jest to nic, czego nie daloby sie zrobic ale... po pierwsze jesli juz to tylko kilka pasm z wierzchu bo na calosci to raczej dziwacznie by wygladalo i raczej takie zielone pasma wykluczają jasne pasemka na calosci bo caly urok takich zaskakujacych kolorow tkwi w tym aby mialy jednolite tlo w reszcie wlosow, po drugie: wszystkie te kolory typu zielenie, niebieskie, mocne roze i fiolety, miedzie* szybko sie splukuja - po 2 tygodniach z zieleni zwykle zostaje nieestetyczne zoltawo-szarawe cos. koloryzacje taka wykonuje sie zwykle tonerami a one maja niestety krotka zywotnosc.

jesli chodzi o 6.22 to jest to jeden z ladniejszych szatynow w mojej opinii, nie jest taki szary jak na tym zdjeciu. nie wiem co masz na mysli piszac o "wlasciwosciach" - chodzi o to czy jest chlodny? jak najbardziej.

* miedz co prawda uzyskuje sie trwala farba i wychodzi cudownie ale moja intensywna miedz ktorą noszę od kilku miesiecy na wlosach po dwoch tygodniach tez wydaje mi sie juz splukana choc podobno to tylko moje wymysly jak twierdza koleżanki

Edytowane przez Zafirah
Czas edycji: 2008-11-16 o 23:42
Zafirah jest offline  
Stary 2008-11-17, 00:13   #358
Shade_23
Zadomowienie

Nie nooo ja oczywiście zostaję przy jasnych pasemkach tak jak się umawiałyśmy! Te zielone to taka moja "głupawka" i zgadzam się, że efektownie takie dzikie pasemka wyglądają jedynie na ciemnej całości
6,22.... CHŁODNYYY?? Miauuuuu!! Jest cudnyyy!! Czemu ja go przeoczyłam do tej pory?? Madziunia80!! Słyszałaś??!? Gdzie Ty w ogóle jesteś? (pewnie siedzi cały czas przed lustrem i podziwia nowy kolorek! :P)
Kurka... do fioletów to ja też mam sentyment... Pisząc "właściwości" miałam na myśli jak najbardziej to czy jest chłodny, ale także i spieranie, oraz jaki kolorek daje w praktyce (powiedzmy na takich wcześniej rozjaśnianych pasemkami włosach :P)
Zafirah może porównaj nam go do jakiegoś metalika (np 6.07) lub pipiela (6.1)...
Shade_23 jest offline  
Stary 2008-11-17, 08:18   #359
madziunia80
Zakorzenienie

Shade, 6.22 przy moich rozjaśnianych włosach wyszedł pięknie, ale spłukał się po pierwszym myciu niemal całkowicie, niestety do rudości, tzn. powstał taki jakby zgaszony karmel.

A po mieszance 5,07 i 5,12 moje włosy po praniu ciut jaśniejsze, ale ciągle chłodne, pikne. Mam nadzieję, że nie bedą się już mocno wypłukiwać. Ile to jeszcze może potrwać?? hmmm....
Stary 2008-11-17, 09:56   #360
olunek
Zadomowienie

GG do olunek

witajcie,
ostatnio podczas dazenia do naturalnego kolorku moich wlosow zrobilam stttttrzaszna zbrodnie na moich wlosach a teraz na kolanach blagam o pomoc. ale od poczatku:kiedys jakies 5 lattemu mialam cudne naturalne grube wloski ech... ale ze jestem glupia nad wyraz poszlam do salonu na pasemka mialy to byc NITECZKI wyszla AUTOSTRADA wkurzona na caly swiat poszlam do innego i pani zafarbowala mi wlosy na ...czarno z odcieniem brazu...od tej pory farbuje wlosy na kolor braz szamponem pallette 24 i wlosy byly po nim ok zreszta nie wypadaly byly lsniace sprezyste a np po lorealu wlosy wypadaly i tracily polysk ale chce wrocic do natury. i tu problem ostatnio wymyslilam ze mazne wloski rozjasniaczem joanna nie wszystkie tylko co poniektore a raczej gorna warstwe bo tam byly najciemniejsze no i maznelam trzymalam krotko ot by rozjasnic gora 2 tony rozjasnilam i wyszedl kolorek toffi nawet niezly ale wiele razy wmawiano mi ze jestem lato i pasuja mi tylko chlodne kolory wiec uparlam sie na jakis ciemny blond chlodny lub jasny brazik chlodny i znow uzylam szamponu jasny braz nie wyszlo tragicznie wlosy nie sa sttraszliwie zniszczone ale brazowo rude...zastanawiam sie a wlasciwie jestem przekonana o tym zeby zakupic marijel ale no wlasnie nie wiem jak zrobic zeby juz bylo dobrze . zrobic koloryzacje i polozyc farbe ? czy myc szamponem przeciwlupiezowym i dopiero klasc farbe? no i jaki to kolor ten moj natural chlodny , zimny, mam czarna oprawe oczu i niebieskie teczowki wiec mysle ze chlodny ale pytanie kochane jaki to moze byc odcien z marijela ( zdjecie - niewyrazne ale innego nie mam )mam dosc wyplukiwania sie tego rudzielca, no i o dziwo naturalne odrosty maja tez przeblyski rudosci nie zniose ich dluzej!!!!!!!!!

1 zdj jak bylam mala
2 naturalne wloski...jak bylam duza:P
3i4 obecne...no i teraz sie zastanawiam czy to przeblyski rudosci czy czerwieni i czy da sie dojsc do naturalnego kolorku lub bardzo zblizonego chlodnego odcienia ?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg P1120461.jpg (41,5 KB, 179 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P1120456.jpg (29,0 KB, 374 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P1120471.jpg (47,7 KB, 278 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P1120465.jpg (54,0 KB, 242 załadowań)

DOKĄDKOLWIEK PÓJDE, PONIOSĘ ZE SOBĄ TWÓJ PIERWSZY KRZYK....
paula darcy

dukan
68......67.....65..... .63....61.....58.....57:l ove:.....55

Edytowane przez olunek
Czas edycji: 2008-11-17 o 10:16
olunek jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
odcień ciepły popielaty, rdzy

Nowe wątki na forum Włosy i fryzury

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości