Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie... - Strona 120 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury

Notka

Włosy i fryzury Podyskutuj na temat pielęgnacji, farbowania oraz stylizacji włosów. Fryzury damskie, ślubne, na studniówkę, fryzury krok po kroku i zdjęcia fryzur.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2010-04-02, 17:37   #3571
Mini1991
Zakorzenienie

Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

dzis farbuje włosy.. mysle nad ta gencjana ale boje sie

włosomaniaczka

Mini1991 jest offline  
Stary 2010-04-02, 17:39   #3572
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...

Wpisy w blogu: 5
GG do agabil1

Cytat:
Napisane przez nanah Pokaż wiadomość
Załączam zdjęcie. Wróciłam właśnie ze spotkania ze znajomą i wygląda na to, że kolor wydaje się zupełnie naturalny - zapytała mnie, czy będę jeszcze farbować na czarno
Po obejrzeniu się w sztucznym świetle myślę jednak, że następnym razem dodam trochę fioletowego mixtonu - wyłazi nieco to stare złoto, które mnie denerwuje.

Ale w świetle dziennym jest piękny popiel, jak dla mnie

A jak Wam się podoba?

Zrobiłam dokładnie tak, jak polecał tamten fryzjer:
1 część niebieskiego mixtonu Majirel wymieszałam z 3 częściami wody 2% (a tę uzyskałam mieszając moją 6% z wodą destylowaną).
Trzymałam jakieś 25-30 minut, na koniec zakwasiłam wodą z sokiem z cytryny.
wyszło super muszę pomyślec o tym mixtonie. Gdzie go kupiłas? Na all nie widzę

Cytat:
Napisane przez Mini1991 Pokaż wiadomość
dzis farbuje włosy.. mysle nad ta gencjana ale boje sie
Mini ja jutro spróbuję dodać gencjany do farby

Edytowane przez agabil1
Czas edycji: 2010-04-02 o 17:44
agabil1 jest offline  
Stary 2010-04-02, 18:03   #3573
Mini1991
Zakorzenienie

Aga a ja dzis i sie boje :P

włosomaniaczka

Mini1991 jest offline  
Stary 2010-04-02, 18:07   #3574
nanah
Rozeznanie

Dziękuję serdecznie za miłe słowa Też jestem bardzo bardzo zadowolona z tego popielu. Tylko jeszcze elumenowy błysk i będzie tak, jak sobie wymarzyłam.

missparker, wodę do mixtonu zastosuj zdecydowanie niską! nie więcej, niż 2% (możesz sobie rozrzedzić 6% przez dodanie wody destylowanej lub przegotowanej, jak ja zrobiłam)

agabil, kupiłam w miejscowym sklepie fryzjerskim (mieszkam w Belgii). Może właśnie w jakimś internetowym sklepie fryzjerskim znajdziesz? Farba nazywa się po prostu Majirel Bleu

Odnośnie gencjany, czy to przypadkiem nie fiolet? Dziewczyny, wydaje mi się, że wybije Wam złoto i żółcie, ale z miedzią sobie może nie poradzić, możecie wciąż mieć te rudości. To tak na moją laicką intuicję Zobaczcie moje zdjęcie, niebieski mixton świetnie poradził sobie z miedzią, ale są gdzieniegdzie przebłyski złota, których już nie wybił.

---------- Dopisano o 18:07 ---------- Poprzedni post napisano o 18:06 ----------

Mini, a czym teraz farbujesz i co masz? Jakiego koloru chcesz użyć, jakiej wody? Skoro się boisz, to może warto zaczekać chwilę i porządnie przemyśleć mieszankę?
nanah jest offline  
Stary 2010-04-02, 18:37   #3575
Mini1991
Zakorzenienie

teraz 5,1 na wodzie 3% ale fakt chyba daruje sobie

włosomaniaczka

Mini1991 jest offline  
Stary 2010-04-02, 20:12   #3576
tamtam
Zadomowienie

no to nie wytrzymałam i poszła gencjana na włosy Robiłam 60ml farby 7.1, 60 ml oksydantu 3% i kropla gencjany. Nic złego mi się nie stało, więc już jest dobrze;p A co do efektu to wydaje mi się że może troszkę mniej się mieni na ciepło niż przed farbowaniem, ale chyba 1 kropla to jednak za mało. Następnym razem dodam na pewno 2-3. Niestety nie mam teraz aparatu więc fotki ewentualnie po świętach
tamtam jest offline  
Stary 2010-04-02, 21:57   #3577
Karolawaw
Raczkowanie

Witam was widze ze tu same specjalistki od koloru to moze mi powiecie co to za kolorek?
Karolawaw jest offline  
Stary 2010-04-02, 22:03   #3578
majreg
Wtajemniczenie

Cytat:
Załączam zdjęcie. Wróciłam właśnie ze spotkania ze znajomą i wygląda na to, że kolor wydaje się zupełnie naturalny - zapytała mnie, czy będę jeszcze farbować na czarno
Po obejrzeniu się w sztucznym świetle myślę jednak, że następnym razem dodam trochę fioletowego mixtonu - wyłazi nieco to stare złoto, które mnie denerwuje.

A jak Wam się podoba?

1 część niebieskiego mixtonu Majirel wymieszałam z 3 częściami wody 2% (a tę uzyskałam mieszając moją 6% z wodą destylowaną).

Wyszedł Ci zdecydowanie popielaty kolor. Chyba już nie może być bardziej szary. Ciekawe jak się zachowa podczas mycia. No i co to by wyszło jak by go położyć na blondzie.
To chyba najlepszy sposób żeby nie niszczyć włosów każdorazowo farbowaniem. Czy ten mixton w składzie zawiera amoniak?

---------- Dopisano o 22:00 ---------- Poprzedni post napisano o 21:59 ----------

Cytat:
Napisane przez Karolawaw Pokaż wiadomość
Witam was widze ze tu same specjalistki od koloru to moze mi powiecie co to za kolorek?
To jest dla mnie złoty brąz.

---------- Dopisano o 22:03 ---------- Poprzedni post napisano o 22:00 ----------

Cytat:
Pięknie się błyszczy! Generalnie mi się podoba, ale dla kogoś o ciepłym typie urody, bo to złoty brąz.
To na pewno nie jest złoty. To jest loreal excel nr 5 i moim zdaniem to jest z odcieni perłowych czyli z fioletów. Mam jeszcze inną fotkę,na której wręcz widać ten fiolet.

Edytowane przez majreg
Czas edycji: 2010-04-02 o 22:06
majreg jest offline  
Stary 2010-04-02, 22:08   #3579
agatka2002
Raczkowanie

Cytat:

A jak Wam się podoba?

nanah czy ten twój mixton majirel ma amoniak? bo tak szukam jakiegoś niebieskiego mixtona i np. z londy nie ma (pisze toner) a z chantal prosalon niebieski raczej ma amoniak (trwały kolor),. I teraz nie wiem który. Majirel nie mogę znaleźc w żadnym internetowym sklepie. I czy wode utlenioną miałaś tej samej firmy? Super ten Twój kolor sama natura
agatka2002 jest offline  
Stary 2010-04-02, 22:42   #3580
L_ka
Rozeznanie

Nanah - fajne Ci wyszły, wyraźnie schłodzone.

A z moich testów z gencjaną nic nie wyszło, bo mi się te pasemka doszczętnie schowały i nie znalazłam ich (czyli efekt żaden) - ja brałam małą kropelkę na jakieś pół cm farby, więc do normalnego farbowania to chyba kilka normalnych kropli by trzeba dać.
Jak wcześniej miałam złota (do zbicia gencjaną), tak po dzisiejszym farbowaniu myślę, że jednak więcej miedzi i... ta dam, nowość: czerwienie! (to chyba przez CT 7/71). Ta rudość i czerwień to tylko w poblasku się przejawia, ogólnie jestem chłodniejsza i ciemniejsza. Jutro będą szczegóły ze zdjęciami.

Moje zakwaszanie polegało na dodaniu octu jabłkowego do wiśniowej maski Joanny.

Cytat:
Napisane przez Karolawaw Pokaż wiadomość
moze mi powiecie co to za kolorek?
ja bym powiedziała, że złoto-kasztanowy brąz

If it's worth doing, it's worth doing badly.

To nie decyzja się liczy, tylko jej powody. Decyzje podjęte ze strachu pozbawiają nas mocy.

Edytowane przez L_ka
Czas edycji: 2010-04-02 o 22:59
L_ka jest offline  
Stary 2010-04-02, 23:57   #3581
Shade_23
Zadomowienie

A czy sam mixton pokryje siwki????

Może to mixton mógł by "robić" za coś w rodzaju szamponetki? Ja jestem teraz w kropce... Znów nie wiem co robić. Skoro tak odradzacie te preparaty ściągające sztuczny pigment, to znów moja wizja padła...

Jedynie co mogę to czekaćććććć aż odrosną mi naturalne włosy (jakieś 3 lata... ) i farbować wtedy jaśniejszym poziomem, albo się poddać i farbować nadal na bardzo ciemno...

Nie wiem.... Nic już nie wiem.
Shade_23 jest offline  
Stary 2010-04-03, 00:16   #3582
Ceith
korzonek

Witajcie
wybaczcie, że nie przeczytam całego wątku, ale za dużo tego
Moim naturalnym kolorem jest albo ciemny blond albo jasny brąz. Raczej nie było w nim odcieni rudości. Potem farbowałam na czerwono-rude odcienie. Aktualnie mam średni brąz z rudawą poświatą.
Bardzo, bardzo chciałabym mieć zimny, popielaty odcień brązu bez jakichkolwiek ciepłych poświat, gdyż mam cerę naczynkową, czerwoną i chcę to zniwelować. I nie chcę, żeby był ciemny, wpadający w czarny.

Oglądał ktoś może taki film na Hallmarku "Czarodziejka" z Catherine Bell w roli tytułowej?
Bohaterka miała tam śliczny odcień zimnego brązu.
Załączam zdjęcia, mniej więcej oddające tę barwę. Wydaje mi się, że "na żywo" tzn w filmie były jaśniejsze.

Ja mam mniej więcej coś takiego jak na ostatnim.

Do tej pory 2x farbowałam włosy jakimiś farbami drogeryjnymi, które nie miały prawa mieć ciepłych odcieni i lipa, albo po myciu to schodziło, albo ciepłe odcienie miały. Szampon srebrny też nie pomógł.

Edytowane przez Ceith
Czas edycji: 2010-04-03 o 14:06
Ceith jest offline  
Stary 2010-04-03, 10:21   #3583
agatka2002
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Ceith Pokaż wiadomość
Witajcie
wybaczcie, że nie przeczytam całego wątku, ale za dużo tego
Moim naturalnym kolorem jest albo ciemny blond albo jasny brąz. Raczej nie było w nim odcieni rudości. Potem farbowałam na czerwono-rude odcienie. Aktualnie mam średni brąz z rudawą poświatą.
Bardzo, bardzo chciałabym mieć zimny, popielaty odcień brązu bez jakichkolwiek ciepłych poświat, gdyż mam cerę naczynkową, czerwoną i chcę to zniwelować. I nie chcę, żeby był ciemny, wpadający w czarny.

Oglądał ktoś może taki film na Hallmarku "Czarodziejka" z Catherine Bell w roli tytułowej?
Bohaterka miała tam śliczny odcień zimnego brązu.
Załączam zdjęcia, mniej więcej oddające tę barwę. Wydaje mi się, że "na żywo" tzn w filmie były jaśniejsze.

Ja mam mniej więcej coś takiego jak Stewart.

Do tej pory 2x farbowałam włosy jakimiś farbami drogeryjnymi, które nie miały prawa mieć ciepłych odcieni i lipa, albo po myciu to schodziło, albo ciepłe odcienie miały. Szampon srebrny też nie pomógł.
jak dla mnie ta pani na zdjęciu nie zimnego brązu taki kolor to ja uzyskuje szamponetką Delia czarna kawa -ciemny brąz raczej ciepły, trochę fioletowy
agatka2002 jest offline  
Stary 2010-04-03, 12:01   #3584
Ceith
korzonek

Nie jest zimny? Nie ma poświaty z ciepłych kolorów.
Ceith jest offline  
Stary 2010-04-03, 12:41   #3585
Mini1991
Zakorzenienie

na ostatnim zdjeciu rudy ;/ kasztan jakis..
na przedostatnim popiel

włosomaniaczka

Mini1991 jest offline  
Stary 2010-04-03, 14:06   #3586
Ceith
korzonek

Bo na ostatnim jest odcień zbliżony do mojego teraźniejszego
Ceith jest offline  
Stary 2010-04-03, 14:20   #3587
majreg
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez L_ka Pokaż wiadomość
Nanah - fajne Ci wyszły, wyraźnie schłodzone.

A z moich testów z gencjaną nic nie wyszło, bo mi się te pasemka doszczętnie schowały i nie znalazłam ich (czyli efekt żaden) - ja brałam małą kropelkę na jakieś pół cm farby, więc do normalnego farbowania to chyba kilka normalnych kropli by trzeba dać.
Jak wcześniej miałam złota (do zbicia gencjaną), tak po dzisiejszym farbowaniu myślę, że jednak więcej miedzi i... ta dam, nowość: czerwienie! (to chyba przez CT 7/71). Ta rudość i czerwień to tylko w poblasku się przejawia, ogólnie jestem chłodniejsza i ciemniejsza. Jutro będą szczegóły ze zdjęciami.

Moje zakwaszanie polegało na dodaniu octu jabłkowego do wiśniowej maski Joanny.

ja bym powiedziała, że złoto-kasztanowy brąz
Tak. Złoto-kasztanowy brąz. Dla mnie również. Swoją drogą fajnie tej dziewczynie w tym kolorze. Super dobrany.
majreg jest offline  
Stary 2010-04-03, 14:47   #3588
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...

Wpisy w blogu: 5
GG do agabil1

Nanahdzięki. na allegro widziałam tylko Majirel zwykłe odcienie, poszukam tego Bleu.

Mini i jak? Ja zaraz zaczynam farbowac (mam Wellę Color Touch, żałuję że ją kupiłam i to kilka tubek bo Majirel ma zdecydowanie ładniejsze popiele)

agabil1 jest offline  
Stary 2010-04-03, 15:00   #3589
Mini1991
Zakorzenienie

Aga ja po.. nie nalozyłam gencjany.. ale troszke zbilo rudosc..

włosomaniaczka

Mini1991 jest offline  
Stary 2010-04-03, 17:49   #3590
Shade_23
Zadomowienie

Któraś pytała jakie mam obecnie włosy... No to proszę. Wklejam moją "piękną" rudość
Dwie pierwsze fotki w słońcu a ostatnia pod lampą... "Bosko" nie?
A bez lampy mam... prawie czarne.

Ponawiam pytanie odnośnie mixtonu! - Czy można farbować włosy tylko samym mixtonem? Nie będzie to szkodliwe? Czy lepiej jednak farbą z jego dodatkiem? Ile on trzyma na włosach? Może zastąpić tymczasową koloryzację?
I jeszcze jedno - o ile przyciemnia poziom farby???? Jeśli ktoś wie piszcie proooszę, bo po świętach chcę kupić!
Shade_23 jest offline  
Stary 2010-04-04, 08:23   #3591
missparker
Raczkowanie

Shade_23 ojojojoj faktycznie sie ciepło zrobilo na włoskach...
Ja juz zamowilam na allegro mixton blue 0/11 za jakies 14 zl. wezme wode 3% bo ja mam wlosy ciemne, wiec nie moe jeszcze b.przyciemnic. ach... Wytrwalosci zycze moje Drogie!
missparker jest offline  
Stary 2010-04-04, 11:02   #3592
nanah
Rozeznanie

Shade, rzeczywiście cieplutko się u Ciebie zrobiło...

1) Co do farbowania SAMYM mixtonem, właśnie mam to za sobą. Przeczytaj i zobacz efekty w poście nr #3275. Jestem bardzo zadowolona Nie wiem jeszcze, ile będzie się trzymać, ale z pewnością doniosę o efektach.
Nie wiem też, o ile przyciemnia kolor farby - chyba maksymalnie 1 ton, ale wydaje mi się, że to dlatego, że zimne kolory wydają się ciemniejsze niż ciepłe.

2) Nie mam pojęcia, czy tak można, może matys-magda mogłaby się wypowiedzieć. Czy można zrobić demakijaż i później na to czysty mixton? Właśnie na takiej słabej wodzie, 2%? Ja bym się chyba na Twoim miejscu (jeżeli tak rzeczywiście można) zdecydowała na zdjęcie koloru i jeżeli nie byłoby to groźne, tonowała tylko mixtonem/mixtonami, bez zmieniania poziomu koloru. Ale to tylko mój szalony pomysł, który zdecydowanie musi zweryfikować specjalista

---------- Dopisano o 11:02 ---------- Poprzedni post napisano o 11:00 ----------

missparker, ale dlaczego Ty chcesz wziąć wodę 3%? Do samego mixtonu? Nie do końca rozumiem. Masz ją zamiar rozrobić z wodą destylowaną, żeby otrzymać niższy % czy nie?
nanah jest offline  
Stary 2010-04-04, 14:32   #3593
Shade_23
Zadomowienie

Nanah oczywiście idziałam Twój post Pięknie - dla mnie może ciut za szaro, ale ogólnie to jest to! Dlatego uczepiłam się myśli położenia samego mixtonu, no bo w moim przypadku, jak widać ze zdjęć, chyba już wyjścia nie ma. Kusi mnie zdjęcie koloru, ale boję się - co jest oczywiste zresztą. Mi by się na lato marzył taki jasny, "słoneczny" poziom. A najlepiej jakaś popielata podstawa - na poziomie 6 a na tym złotawe refleksy z poziomu 8... Wklejam coś, co właśnie by mi się najbardziej podobało - zimniutki, jasny kolor i blond pasma od dołu... Ach... :/
Shade_23 jest offline  
Stary 2010-04-04, 15:06   #3594
L_ka
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Shade_23 Pokaż wiadomość
Ponawiam pytanie odnośnie mixtonu! - Czy można farbować włosy tylko samym mixtonem? Nie będzie to szkodliwe? Czy lepiej jednak farbą z jego dodatkiem? Ile on trzyma na włosach? Może zastąpić tymczasową koloryzację?
I jeszcze jedno - o ile przyciemnia poziom farby???? Jeśli ktoś wie piszcie proooszę, bo po świętach chcę kupić!

Shade, no ciepło, , ale nie wiem czy sam niebieski to ściągnie.

Co do to niszczy pewnie tak samo jak seria, z której pochodzi, chyba nie ma różnicy (w szkodliwości) między samym mixem a farba+mix. Różnica będzie tylko w efekcie - sam mix lepiej stonuje, poza tym może wyjść jaśniej, bo nie będzie dodatkowo pigmentów np. z poziomu 6. Na ile przyciemnia to nie wiem pół poziomu
Co do trwałości to też jw. Jak z amoniakiem to dłużej, jak bez to krócej.
Wychodzi na to, że sam mix do tonowania jest super.

Problem jednak z siwkami, bo samym mixem to mogą wyjść niebieskawe Ja tu widzę 2 opcje:
1. pigmentacja odrostu naturą, potem mix na całosć
2. natura+mix na odrost, i sam mix na resztę

Cytat:
Czy można zrobić demakijaż i później na to czysty mixton? Właśnie na takiej słabej wodzie, 2%? Ja bym się chyba na Twoim miejscu (jeżeli tak rzeczywiście można) zdecydowała na zdjęcie koloru i jeżeli nie byłoby to groźne, tonowała tylko mixtonem/mixtonami, bez zmieniania poziomu koloru. Ale to tylko mój szalony pomysł, który zdecydowanie musi zweryfikować specjalista
Tego to bym się obawiała (właśnie tej sławetnej zieleni), i jednak jakiś pigment z natury bym dorzuciła. Z resztą zgadzam się, z uwzględnieniem tego co napisałam o siwkach.
W zasadzie jestem w podobnej sytuacji co Shade (też chcę jaśniejsze niż mam) i taki mam pomysł na następny raz. W razie W liczę się z tym, że końcówki pójdą do ciachania.
------
I moje włosy po 7.89 + 7.71. Dziwnie wyszły, naprawdę są gdzieś pomiędzy tym ciepłym a chłodnym. Przed samym farbowaniem mały stres: kupiłam po 1 tubce, a mama mi mówi, że będzie miała za mało farby, tak więc odrosty też dostały 7.89 + 7.71 (14g+8g +42g oxy 4%), na resztę mieszanka wg przepisu 30 + 20 + 75 (2%)
Na zdjęciu może nie widać, ale końcówki są widocznie ciemniejsze niż część środkowa (po pierwsze najwięcej farbowane, a po drugie bardziej wysuszone), więc coraz poważniej myślę o rozjaśnianiu. W sumie jak na pierwsze farbowanie i to z "pichceniem" to nie jest źle: najważniejsze, że odrost nie jest widoczny.

If it's worth doing, it's worth doing badly.

To nie decyzja się liczy, tylko jej powody. Decyzje podjęte ze strachu pozbawiają nas mocy.

Edytowane przez L_ka
Czas edycji: 2010-04-04 o 15:46
L_ka jest offline  
Stary 2010-04-04, 15:10   #3595
majreg
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez missparker Pokaż wiadomość
Shade_23 ojojojoj faktycznie sie ciepło zrobilo na włoskach...
Ja juz zamowilam na allegro mixton blue 0/11 za jakies 14 zl. wezme wode 3% bo ja mam wlosy ciemne, wiec nie moe jeszcze b.przyciemnic. ach... Wytrwalosci zycze moje Drogie!

On ma amoniak?

---------- Dopisano o 15:10 ---------- Poprzedni post napisano o 15:08 ----------

Cytat:
Nanah oczywiście idziałam Twój post Pięknie - dla mnie może ciut za szaro, ale ogólnie to jest to! Dlatego uczepiłam się myśli położenia samego mixtonu, no bo w moim przypadku, jak widać ze zdjęć, chyba już wyjścia nie ma. Kusi mnie zdjęcie koloru, ale boję się - co jest oczywiste zresztą. Mi by się na lato marzył taki jasny, "słoneczny" poziom. A najlepiej jakaś popielata podstawa - na poziomie 6 a na tym złotawe refleksy z poziomu 8... Wklejam coś, co właśnie by mi się najbardziej podobało - zimniutki, jasny kolor i blond pasma od dołu... Ach... :/

To jest jakiś odcień beżowy z domieszką opala. Brak czerwieni i miedzi, no i złota oczywiście też. Będzi Ci cięzko dojść do tego kolorku z takich, które masz teraz. Mam wrażenie,że opalu masz trochę na włosach ale do tego jeszcze dużo miedzi, złota, nie wiem czy nie czerwień jakaś rownież. takich barwników się pozbyć to już dość duży problem.

Edytowane przez majreg
Czas edycji: 2010-04-04 o 15:15
majreg jest offline  
Stary 2010-04-04, 19:10   #3596
Shade_23
Zadomowienie

Tak się zastanawiam czy ja aby na pewno jestem kolorystycznie LATO?? Hmm... Zaskakująco dobrze pasuje mi np. złoty makijaż... (np. złoty cień) a podobno lato i złoto to przeciwność... Złote pasemka i takie tam też mi pasują.... Jedynie źle wyglądam w miedziach, rudościach.

A poszłam po bandzie i spryskałam całe włosy rozjaśniaczem w spray'u Joanny. Rozjaśniłam się tak o 1 ton.. Na rudawo-złoty oczywiście...

Po świętach kupię rozjaśniacz w kremie i sobie zrobię jakieś pasemka, takie od dołu właśnie, a górę pofarbuję resztą mojej 6,03 + mixton... Nie wiem co innego kombinować... Nie mam już pomysłów.

Edytowane przez Shade_23
Czas edycji: 2010-04-04 o 19:12
Shade_23 jest offline  
Stary 2010-04-04, 20:47   #3597
endorfina123
Wtajemniczenie

Cytat:
Tak się zastanawiam czy ja aby na pewno jestem kolorystycznie LATO?? Hmm... Zaskakująco dobrze pasuje mi np. złoty makijaż... (np. złoty cień) a podobno lato i złoto to przeciwność... Złote pasemka i takie tam też mi pasują.... Jedynie źle wyglądam w miedziach, rudościach.

A poszłam po bandzie i spryskałam całe włosy rozjaśniaczem w spray'u Joanny. Rozjaśniłam się tak o 1 ton.. Na rudawo-złoty oczywiście...

Po świętach kupię rozjaśniacz w kremie i sobie zrobię jakieś pasemka, takie od dołu właśnie, a górę pofarbuję resztą mojej 6,03 + mixton... Nie wiem co innego kombinować... Nie mam już pomysłów.
wiesz co, ja na 100% jestem lato i złoty też mi pasuje w internecie znalazłam coś takiego nt. makijażu: Lato
Podkłady: przy bardzo jasnej karnacji należy stosować bardzo jasne podkłady, m.in. beżowe wpadające w róż. Róż: stłumiony, lekko rozbielony. Pomadka: czerwone wpadające w niebieskie, jasnofioletowa, ciemnobordowa, matowa. Cienie do powiek: pastelowe odcienie z domieszką błękitu lub szarości, dymny błękit, zieleń wchodząca w turkus, cytrynowa żółć, biel zawsze złamana z różem lub wanilią, marynarski granat, antracyt, brązy z domieszką szarego lub różowego, jasne błękity, lila, róż angielski, srebrny, złoty, lawendowy. Tusze: brązy bądź czerń (ale tylko na wieczór). Kredka: brązowa, fioletowa, bakłażan, pani lato nie powinna stosować czerni, zabroniony również ciepły brąz. Świetnie wygląda w makijażu francuskim.

endorfina123 jest offline  
Stary 2010-04-04, 21:24   #3598
Mini1991
Zakorzenienie

ja tez tak mam dziewczyny

włosomaniaczka

Mini1991 jest offline  
Stary 2010-04-04, 21:30   #3599
endorfina123
Wtajemniczenie

w ogóle wg tych opisów oczy mam wiosny, bo wokół tęczówki mam złotą obwódkę...

endorfina123 jest offline  
Stary 2010-04-04, 21:42   #3600
Shade_23
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez endorfina123 Pokaż wiadomość
wiesz co, ja na 100% jestem lato i złoty też mi pasuje w internecie znalazłam coś takiego nt. makijażu: Lato
Podkłady: przy bardzo jasnej karnacji należy stosować bardzo jasne podkłady, m.in. beżowe wpadające w róż. Róż: stłumiony, lekko rozbielony. Pomadka: czerwone wpadające w niebieskie, jasnofioletowa, ciemnobordowa, matowa. Cienie do powiek: pastelowe odcienie z domieszką błękitu lub szarości, dymny błękit, zieleń wchodząca w turkus, cytrynowa żółć, biel zawsze złamana z różem lub wanilią, marynarski granat, antracyt, brązy z domieszką szarego lub różowego, jasne błękity, lila, róż angielski, srebrny, złoty, lawendowy. Tusze: brązy bądź czerń (ale tylko na wieczór). Kredka: brązowa, fioletowa, bakłażan, pani lato nie powinna stosować czerni, zabroniony również ciepły brąz. Świetnie wygląda w makijażu francuskim.
No i się zgadza... Np. pomadka - u mnie jasny fiolet (taki trochę trupi nawet) wygląda idealnie Cienie wszelkie pastelowe - liliowy, wrzosowy, szarawy, szary brąz no i właśnie te złoto! Ideał. I wszystko co ma zimny ton ogólnie. Jedynie z podkładami trochę u mnie inaczej bo wpadające w róż odpadają! Szukam bez skutku podkładu, który był by zimnym, trochę ziemistym beżem...
Mały off, ale przydatny. Dzięki!
Shade_23 jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
odcień ciepły popielaty, rdzy

Nowe wątki na forum Włosy i fryzury

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości